قیمت پروتز زیر زانو ⭐ قیمت پروتز پا زیر زانو

ساخت و قیمت پروتز زیر زانو

قیمت پروتز زیر زانو یک عدد ثابت و مشخص نیست؛ زیرا عوامل زیادی در ساخت پروتز، و در برآورد قیمت آن دخیل هستند. وقتی برای ساخت و سفارش پروتز زیر زانو اقدام می کنید، کلینیک سازنده بر اساس توقعات و نیازهایی که دارید، جهت ساخت اندام مصنوعی اقدام کرده و در نهایت نیز قیمتی را به شما اعلام می کند.

نکته ای که واضح و مبرهن به نظر می رسد این است که هر قدر میزان قطعی عضو بیشتر باشد، قیمت پروتز نیز بیشتر است. برای مثال قیمت پروتز لگن، گران تر از قیمت پروتز انگشت پا و یا قیمت پروتز مچ پا است. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص قیمت یکی از شایع ترین انواع پروتز که پروتز زیر زانو نام دارد، صحبت کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله “قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو” را نیز مطالعه کنید؛ این مقاله کمکتان می کند اطلاعات جامعی در مورد انواع پروتز پا به دست آورید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز زیر زانو  با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پایار و قیمت پروتز زیر زانو

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز زیر زانو چیست؟

قیمت پروتز مخصوص زیر زانو تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که یکی از آنها نوع پروتز است. امروزه، علم پزشکی برای آنکه مبتلایان به قطع عضو با مشکلات کمتری دست و پنجه نرم کنند، دست به تولید انواع و اقسام پروتزها زده است. هر یک از پروتزهایی که توسط مجموعه های فعال در این حوزه ساخته می شود، مشخصات فنی خاصی داشته و از نظر قیمت نیز کاملا با هم متفاوت هستند.

موضوع دیگری که روی قیمت پروتز مخصوص زیر زانو اثر دارد، وسعت قطعی عضو است. هر چه فرد، میزان بیشتری از عضو خود را از دست داده باشد، هزینه ای که برای ساخت یکی از انواع پروتز پا باید پرداخت کند، افزایش پیدا می کند. معمولا پزشکان متخصص به هنگام جراحی قطع عضو تا جایی که امکان دارد، سعی می کنند اندام فرد را نگه دارند، اما گاهی اوقات، حفظ جان بیمار از نگهداری یک عضو، مهم تر جلوه می کند.

قابلیت های جانبی، چگونه روی قیمت پروتز زیر زانو اثر می گذارند؟

یکی از مسائلی که تاثیر انکارپذیری بر قیمت پروتز زیر زانو دارد، قابلیت های جانبی آن است. پروتز مخصوص زیر زانو فقط این ساخته نشده است که فرد بتواند به کمک آن راه برود. این پروتز باید بتواند به بهترین شکل ممکن، تعادل را در بدن ایجاد کند و فرد توانایی راه رفتن روی سطوح مختلف را نیز داشته باشد.

وقتی یک پروتز با توجه به شرایط و موقعیت فرد و با توجه به نوع خاص فعالیت های او ساخته می شود، برخی ویژگی ها و قابلیت های خاص دارد. برای مثال، فردی که به صورت حرفه ای شنا می کند، اگر ناحیه زیرزانوی خود را از دست بدهد، برای آنکه بتواند به مانند روزهای قبل شنا کند، باید یک پروتز با خاصیت ضد آب سفارش دهد.

البته پروتز ضد آب، تنها یک نمونه از قابلیت هایی است که در پروتز مشاهده می شود. افراد با توجه به نوع خاص فعالیتی که دارند می توانند برای داشتن یک پروتز زیر زانو حرفه ای و منحصر به فرد اقدام کنند.

عملکرد و قیمت پروتز زیر زانو

اجزا و قطعات داخلی پروتز تا چه میزان روی قیمت پروتز پا زیر زانو اثر دارد؟

قیمت پروتز زیر زانو تحت تاثیر اجزا و قطعات داخلی آن نیز قرار دارد. اجزاء داخلی یک پروتز را با توجه به قابلیت هایی که دارد، در نظر می گیرند. هر چه پروتز، پیشرفته تر بوده و قابلیت بیشتری برای انجام کار داشته باشد، قیمت آن نیز طبیعتا بالاتر خواهد رفت.

برای مثال، پاهای هوشمند را در نظر بگیرید. این پاهای مصنوعی از جمله مدرن ترین و جدیدترین انواع پروتز زیر زانو در کشور بوده و از بقیه پروتز ها گرانتر هستند. بالا بودن قیمت این نوع به علت قرار دادن سنسورها و میکروپروسسورهایی است که در این اندام های مصنوعی هوشمند قرار داده شده است.

جمع بندی

قیمت پروتز زیر زانو تحت تاثیر عوامل متفاوتی قرار دارد. میزان گستردگی اندام قطع شده، نوع پروتز، هوشمند بودن و یا هوشمند نبودن پروتز، قابلیت های خاص و غیره از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز های مخصوص زیر زانو است.

موضوعی که علاوه بر قیمت باید به آن توجه داشت، انتخاب کلینیک های حرفه ای ساخت پروتز است. اگر خدای ناکرده پایتان از زیر زانو قطع شده است، برای سفارش و ساخت پروتز به یکی کلینیک های ارتوپدی فنی و با سابقه در کشور، همچون پایار مراجعه کنید. کارشناسان این مجموعه از تمام توان خود استفاده می کنند تا بتوانند زندگی شما را به شرایط ایده آل قبل قطع عضو نزدیک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.