کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت⭐جدیدترین نوع پروتز پا

کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت با قیمت عالی و منصفانه

کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت یکی از بهترین و اثرگذارترین روش های کمک به کسانی است که دست و پایشان قطع شده است. این روش، مزیت های زیادی نسبت به سایر پروتز ها دارد و بسیاری از مشکلات پروتز های سوکت دار در آن مشاهده نمی شود.

فردی که از پروتز زیر زانو یا پروتز بالای زانو سوکت دار استفاده می کند، در هنگام راه رفتن و کنترل حرکات پا، مشکلات زیادی دارد. این در حالی است که اگر همین فرد برای نصب پای مصنوعی با روش ایمپلنت اقدام کند و یا پای مصنوعی هوشمند نصب کند، بسیاری از مشکلاتی که سایرین با آن درگیر هستند را نخواهد داشت. ما در این متن قصد داریم اطلاعات جامعی را در خصوص کاشت پای مصنوعی با روش ایمپلنت ارائه دهیم.

باید این نکات را در مورد کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت بدانید؟!

کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت بر خلاف آنچه که ممکن است به نظر آید، قدمت زیادی دارد. در سال 1950، یک استاد مطرح در حوزه توانبخشی، این روش را کشف کرد.

اصل و اساس این روش، متصل کردن سلول های استخوانی فرد به پای مصنوعی است. این اتصال در طی یک عمل جراحی بسیار حساس و حیاتی در اتاق عمل صورت می گیرد. پزشک جراحی که این عمل را انجام می دهد، باید تجربه و مهارت زیادی داشته باشد.

در روش ایمپلنت، پای مصنوعی را از تیتانیوم می سازند. این اندام مصنوعی تیتانیومی، در طی عمل جراحی به پوست اندام باقی مانده، متصل شده و با استخوان ها ارتباط می گیرد. در نهایت، پای مصنوعی به ایمپلنت داخلی متصل می شود. این روش، در قطع عضو اندام فوقانی و تحتانی قابلیت اجرا دارد.

نکته دیگری که خوب است در مورد کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت بدانید، مراحل انجام آن است. این روش در سه مرحله به شرح زیر انجام می شود:

1- در مرحله اول، endo را در استخوانِ باقی مانده از اندام فرد قرار می دهند.

2- در مرحله بعدی، به کمک یک وسیله مخصوص، سوراخی به قطر 1 تا 2 سانتی متر در پایین ترین قسمت عضو فرد ایجاد می شود. ایجاد این سوراخ برای آنکه بتوان ایمپلنت را در جای خود قرار داد، صورت می گیرد.

3- در مرحله بعدی از کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت، قسمت خارجی ایمپلنت، روی bridge modulنصب می شود. بعد از انجام این مرحله، زانو و مچ پا توسط کارشناسان پروتزیست نصب شده و فرد می تواند مجددا راه برود.

در این متد، بیمار چند روز بعد از مرحله دوم می تواند راه برود و زمین را زیر پای خود حس کند. در این روش کاشت اندام مصنوعی، تمام نیروهای وارد شده از زمین، به قسمت اندو، و سپس به استخوان بدن فرد انتقال پیدا می کنند. در کاشت به روش ایمپلنت، فرد با مشکلات و دردسرهای کمتری مواجه شده و زندگی با کیفیت تری را می تواند تجربه کند. کسانی که با کمک روش کاشت پا به روش ایمپلنت، مشکل قطع عضو خود را درمان کرده اند، بسیاری از مشکلات، مانند مشکلات بهداشتی، درد در هنگام نشستن،  تعریق و خارش را نخواهند داشت.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت انواع پروتز پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت در کلینیک پایار

7 مزیت منحصر به فرد کاشت پای مصنوعی با روش ایمپلنت چیست؟

کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت مزیت های زیادی دارد. دقیقا به همین علت است که با وجود بالا بودن قیمت آن در مقایسه با قیمت پای مصنوعی هوشمند و یا قیمت پای مصنوعی زیر زانو، هنوز هم هستند کسانی که می خواهند با این روش، مشکل قطعی عضو خود را حل کنند. 7 مزیت منحصر به فرد و فوق العاده این روش به شرح زیر است:

  • حس طبیعی بودن، یکی از مهم ترین مزیت های کاشت پای مصنوعی با روش ایمپلنت است.
  • کسی که مشکل قطع عضو خود را به این روش حل کرده است، می تواند به صورت دائمی و 24 ساعته از آن استفاده کند.
  • با پای مصنوعی کاشته شده به روش ایمپلنت، امکان طی مسافت بیشتری فراهم شده است.
  • بلند شدن، نشستن و راه رفتن با کمک این نوع پای مصنوعی، به یک عمل بسیار راحت و لذت بخش تبدیل شده است.
  • افزایش سرعت در هنگام راه رفتن، دیگر مزیت این نوع پای مصنوعی است.
  • انجام برخی فعالیت های خاص از جمله دوچرخه سواری با این پای مصنوعی راحت تر شده است.
  • با این نوع پروتز، حسی سراسر ثبات و پایداری در وجود شخص شکل می گیرد.

آیا می دانستید یکی خطرات کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت، عفونت است؟ برای درمان آن چه کار باید کرد؟

درست است که کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت مزیت های زیادی دارد و فرد از بسیاری مشکلات رهایی پیدا می کند، اما باید به خطرات و عوارض نصب این پروتز نیز توجه کرد.

یکی از خطرات و عوارضی که در اثر نصب و ساخت پروتز زیر زانو ایمپلنت ایجاد می شود، عفونت است. برای آنکه خطر این عارضه کاهش پیدا کند، تمامی بافت نرمِ محل قطع عضو، برداشته شده و پوست به صورت مستقیم به لایه خارجی استخوان وصل می شود. پیوند مستقیمی که بین پوست و استخوان ایجاد می شود، خطر بروز عفونت را کاهش می دهد. ایجاد این پیوند، به توانایی جراح و مهارت او بستگی دارد. اگر این عمل جراحی به دست متخصصان با تجربه صورت گیرد، فرد نباید نگرانی از بابت عفونت داشته باشد.

اگر در زمان قرار دادن اندام مصنوعی به جای اندام قطع شده، دقت زیادی به کار برده شود و همه چیز به شکلی کاملا حرفه ای پیش رود، هیچ گونه عفونتی در این ناحیه ایجاد نخواهد شد. معمولا جراحان با تجربه از عهده انجام چنین عمل های حساس و ویژه ای بر می آیند و جان بیمار را به خطر نمی اندازند.

کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت

تحقیقات علمی که در مورد کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت انجام شده و شما باید بدانید؟

در سال 2011، روی کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت مطالعه ای انجام شد. در این مطالعه، وضعیت 22 نفر از کسانی مورد بررسی قرار گرفت که با کمک ایمپلنت پای مصنوعی، مشکل قطع عضو خود را حل کرده بودند.

کلیه افرادی که در این تحقیق شرکت داشتند، طبیعی تر و راحت تر قدم بر می داشتند. در ضمن، مدت زمان استفاده آنها از پروتز از 56 ساعت در هفته به چیزی حدود 101 ساعت در هفته افزایش پیدا کرد.

نکته حیرت آور دیگری که با این تحقیق به اثبات رسید، افزایش سرعت افراد در هنگام راه رفتن بود. سرعت راه رفتن در گروه تحت مطالعه، حدود 18 تا 32 درصد افزایش پیدا کرد و در مقابل، مصرف انرژی نیز به میزان زیادی کاهش یافت.

نتیجه کلی که از این تحقیق و مطالعه می توان گرفت این است: افرادی که به روش ایمپلنت، مشکل قطع پای خود را حل می کنند، در مقایسه با سایر افراد زندگی با کیفیت تری را تجربه می کنند.

جمع بندی

کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت از جمله عمل های حساس در حوزه پروتز و پای مصنوعی به شمار می رود. گرچه به دلیل ساختار خاصی که این نوع پروتز دارد، از جمله جایگزین های گران قیمت اندام مصنوعی به شمار می رود، اما به دلیل مزیت هایی که در اختیار افراد قرار می دهد، از سایر انواع پروتز عملکرد بهتری دارد.

ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار، این متن را برای آشنایی هر چه بیشتر شما با کاشت پای مصنوعی با روش ایمپلنت آماده کردیم. این مجموعه از جمله مراکز ساخت پروتز و ارتز در کشور است. پایار و کارشناسان آن در تلاشند تا با تولید و ساخت پروتز هایی با کیفیت و با عملکرد بالا، به افراد درگیر با قطع عضو کمک کنند تا کیفیت زندگی شان به نحو اثربخشی بهبود پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.