قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟💚(طبق مصوبه بیمه مرکزی)

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟ این، یکی از مهم ترین سوالاتی است که در مورد هزینه مربوط به پروتز پا مطرح می شود. پروتز پا، یک نوع اندام مصنوعی است و طراحی و ساخت آن با توجه به اندام قطع شده و میزان اندام باقیمانده صورت می گیرد. اگر فرد از نظر شرایط مالی در وضعیت خوبی نباشد، پرداخت هزینه پروتز برای او کار سختی بوده و بازگشت به زندگی عادی و طبیعی را با تاخیر مواجه می کند. ما در این متن در خصوص هزینه انواع پروتز پا، از جمله پروتز بالای زانو، پروتز زیر زانو، پروتز مچ پا، پروتز لگن و پروتز انگشت پا صحبت می کنیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

قیمت پروتز مصنوعی به چه عواملی بستگی دارد؟

برای آنکه بدانیم قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است، باید در ابتدا، محل عضو قطع شده مشخص شود. پروتز هایی که برای قسمت های متفاوت بدن ساخته می شوند، از نظر شکل و ساختار با هم تفاوت داشته و همین موضوع سبب می شود قیمت انواع متفاوت اندام مصنوعی، یکسان نباشد. برای مثال، پروتزهایی که برای قسمت بالای زانو ساخته می شوند، با پروتزهایی که برای قطع عضو از زیر زانو ساخته می شوند، تفاوت دارند و این تفاوت هاست که باعث تغییر قیمت می شود. پروتزهای بالای زانو با توجه به حرکت های مفصلی پا ساخته می شوند.

نوع قطعات به کار برده شده در پروتز از دیگر عوامل تعیین کننده بر قیمت پروتز پا است. هر چه قطعات به کار برده شده هوشمندتر باشند، مسلما قیمت پروتز نیز افزایش پیدا می کند.

روش قالب گیری از دیگر موضوعات تاثیر گذار بر قیمت پروتز پاست. امروزه، روش های مدرنی برای قالب گیری پا وجود دارد؛ این روش ها دقت کار را به مقدار زیادی افزایش داده اند. قالب گیری با آخرین متد نیز می تواند باعث افزایش قیمت پروتز پا شود.

پاسخ دیگری که می توان در خصوص سوال قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است، بیان کرد نوع ماده به کار برده در تولید پروتز است. استفاده از موادی که دوام و ماندگاری بالایی دارند، در مقایسه با متریال هایی که نمی توان از آنها توقع دوام و عمر طولانی داشت، پارامتر دیگری است که باعث افزایش قیمت پروتز می شود. چیزی که واضح و مبرهن به نظر می رسد این است که فرقی نمی کند در ساخت پروتز از یک ماده با کیفیت استفاده کنند و یا به سراغ مواد نامرغوب بروند، در هر صورت بیمه های دولتی فعال در کشور برای آن هیچ هزینه ای را پرداخت نمی کنند.

از دیگر پاسخ های منطقی به سوال قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است، کلینیکی است که پروتز را برای شما می سازد. کلینیک هایی که ساخت پروتز را با توجه به آخرین متدهای روز دنیا انجام می دهند، قیمت بالاتری برای ساخت اندام مصنوعی دریافت می کنند.

دریافت مشاوره رایگان و نوبت برای ساخت پروتز پا با بیمه با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟ (ساخت آن در کلینیک پایار)

ارزان ترین و گران ترین قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟

زمانی می توانیم به سوال ارزان ترین و گران ترین قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است، جواب دهیم که عوامل متفاوتی را در نظر بگیریم. نوع قطعه ای که در تولید پروتز به کار برده شده است، یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر قیمت پروتز به شمار می رود. خوب است بدانید، گران ترین نوع پروتز پا، نوعی از آن است که به قطعات هوشمند و یا الکترونیکی مجهز شده است. این پروتز ها عملکرد خوبی داشته و می توانند به خوبی جای خالی اندام قطع شده را پر کنند. این نوع پروتز ها می توانند طیف وسیعی از کارها را انجام دهند و در انجام فعالیت های روزانه به فرد کمک های فراوانی کنند.

انواعی از پروتز پا که ساختار ساده تری داشته و کارایی زیادی ندارند، از جمله ارزان ترین انواع پروتز پا در کشور هستند. این پروتز ها را افرادی سفارش می دهند که توقع خاصی از پروتز ندارند و نمی خواهند از آن استفاده خاصی ببرند. موضوعی که خوب است به آن توجه داشته باشید، قیمت دقیق پروتز است. برای اطلاع دقیق از قیمت این ابزار مصنوعی باید به سازندگان پروتز مراجعه کنید. کارشناسان این مجموعه ها تمامی شرایط را می سنجند؛ اطلاعات لازم را دریافت می کنند و سپس با توجه به دیتای دریافت شده، یک پروتز کاربردی برای فرد می سازند.

آیا می دانید قیمت پروتز پا بدون بیمه چقدر است؟

در این متن در مورد قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است، نکاتی را بیان کردیم و گفتیم، هزینه ای که برای ساخت پروتز مچ پا با بیمه باید پرداخت کنید، به عوامل متفاوتی از جمله میزان قطع عضو، نوع پروتزی که انتخاب می کنید، روشی که به کمک آن از ناحیه پا قالب گیری می شود، و متریالی که در ساخت انواع پروتزهای مصنوعی به کار برده می شود، بستگی دارد. هر یک از این عوامل باعث تغییر قیمت شده و به همین دلیل است که وقتی شما به یک کلینیک ارتوپد فنی مراجعه می کنید، با قیمت های گوناگونی مواجه می شوید.
بعد از صحبت در خصوص قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است، خوب است در مورد قیمت پروتز مچ پا بدون بیمه نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. از آنجایی که واقعا نمی توان یک قیمت مشخص برای ساخت پروتز بیان کرد، بهتر است با کارشناسان ارتوپد فنی های معتبر تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی را از آنها دریافت کنید. این افراد کاراترین نوع پروتز را با قیمت مناسب می سازند و در اختیار افراد درگیر با قطع عضو قرار می دهند.

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟ (طبق مصوبه بیمه مرکزی)

آیا بیمه تکمیلی هزینه پروتز پا را پرداخت می کند؟

برای تمامی کسانی که بیمه تکمیلی دارند و دچار قطعی عضو شده اند، این سوال پیش می آید که قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است. بیمه های تکمیلی، مطابق با تعهداتی که در قرارداد ذکر شده است، عمل می کنند و به این که شما در چه شرایطی از نظر مالی قرار دارید، هیچ توجهی ندارند. پس اگر زمانی خدای ناکرده عضوی از بدن خود را از دست دادید، تصور نکنید که با مراجعه های مکرر به دفتر بیمه و توضیح شرایطی که در آن هستید، می توانید ورق را به نفع خود برگردانید و شرکت بیمه را در جهت زیر پا گذاشتن مفاد قرارداد تحت فشار قرار دهید.

با توجه به موضوعی که در بالا عنوان کردیم، خوب است بدانید شرکت های بیمه تکمیلی در یک صورت هزینه پروتز پا را پرداخت می کند و آن هم زمانی است که شما در هنگام تنظیم قرارداد، پوشش هزینه های پروتز را انتخاب و حق بیمه را نیز پرداخت کرده باشید. اگر این کار را نکردید، نمی توانید از شرکت بیمه توقع داشته باشید که هزینه ناشی از ساخت پروتز مصنوعی را به شما برگرداند.

جمع بندی

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است، موضوعی بود که ما در این مقاله به آن پرداختیم و سعی کردیم سوالاتی را پاسخ دهیم که در ذهن شما وجود دارد. کسانی که تحت پوشش بیمه های تکمیلی هستند، با توجه به شرایط و قوانین درج شده در قرارداد بیمه و در صورت قطع عضو هزینه ای را دریافت می کنند. این مقاله به همت کارشناسان کلینیک فنی ارتوپدی پایار تهیه شده است. این کلینیک در راستای تولید پروتز های مصنوعی پا فعالیت کرده و تا به حال به بسیاری افراد کمک کرده تا رنج ناشی از قطع عضو را فراموش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.