پای مصنوعی چیست؟ چه کسانی برای ساخت پای مصنوعی اقدام می کنند؟

افرادی که در اثر یک حادثه و یا در اثر بیماری، پای خود را از دست می دهند با کمی و کاستی های زیادی در زندگی خود مواجه می شوند. از آنجایی که انسان به کمک پاهای خود راه می رود و به امورات زندگی اش رسیدگی می کند، نبود پاها و قطع عضو از این ناحیه، مشکلات و دردسرهای زیادی برای او به وجود می آورد. یکی از بهترین کارهایی که می توان برای جبران این نقص عضو انجام داد، اقدام برای ساخت و نصب پای مصنوعی است. پاهای مصنوعی در قسمت تحتانی بدن و به جای عضو قطع شده نصب می شوند.

نکته ای که خوب است در مورد خرید پای مصنوعی به خاطر داشته باشید، این است که این پاها یا نقش عملکردی دارند و یا زیبایی. پاهای مصنوعی عملکردی، مانند ساخت پا مصنوعی بالای زانو می تواند عملکرد پاهای طبیعی فرد را تقلید کرده و به او کمک کنند تا راحت تر راه برود و جا به جا شود. اگر به هر علتی پای شما از این ناحیه قطع شده است، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو بروید.

در ساخت پاهای مصنوعی از متریال های متفاوتی استفاده می کنند. از جمله این متریال ها می توان به رزین آلومینیوم، فولاد تیتانیوم کربنی و برخی ترکیبات دیگر اشاره کرد. خوب است بدانید که هر یک از این متریال ها، تاثیر خود را روی قیمت پای مصنوعی دارند. هر یک از این مواد، خاصیت و ویژگی های متفاوتی داشته و به همین دلیل است که پاهای مصنوعی را با قیمت متفاوتی می سازند و در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

با مراحل ساخت پای مصنوعی آشنا شوید؟

با مراحل ساخت پای مصنوعی آشنا شوید؟

حال که می دانید پاهای مصنوعی چیستند و برای چه کسانی ساخته می شوند بهتر است در مورد مراحل ساخت آنها نیز صحبت کنیم. مراحل ساخت پاهای مصنوعی به ترتیب زیر است:

1- مراجعه به کارشناسان؛

اولین کاری که در جهت ساخت پاهای مصنوعی و برآورد قیمت تهیه پای مصنوعی انجام می شود، مراجعه به کارشناسان است. اگر افراد نیازمند به پاهای مصنوعی به کارشناسان خبره و ماهر، مانند کارشناسان کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنند، می توانند بهترین مشاوره ها و راهنمایی ها را دریافت کنند. این مشاوره و راهنمایی قطعا می توان به آنها کمک کند تا دردسرهای بعد از قطع عضو و نصب پای مصنوعی به میزان زیادی کاهش پیدا کند. به یاد داشته باشید، به همان اندازه که قیمت پای مصنوعی مهم تلقی می شود، اصول و استانداردهایی که در ساخت آن رعایت می شود نیز در خور اهمیت است و بروز یک ایراد کوچک در ساخت پاهای مصنوعی می تواند در آینده ای نه چندان دور، کاربر را در زمان استفاده و نصب پاهای مصنوعی با مشکلات و دردسرهای زیادی رو به رو کند.

مشورت کردن با کارشناسان این حوزه، هم می تواند قبل از عمل جراحی قطع عضو صورت گیرد و هم می تواند بعد از بهبودی کامل زخم ها انجام شود. در هر صورت، این ملاقات و مشورت باید شکل گیرد تا فرآیند ساخت و تهیه پای مصنوعی با کمترین اختلال و ایراد به پایان برسد. در طی این ملاقات ممکن است توصیه هایی به فرد بشود که بتواند هر چه سریع تر برای ساخت و خرید پای مصنوعی اقدام کند. برخی از کارشناسان حرفه ای ساخت اندام مصنوعی از متقاضیان می خواهند تا باندهای مخصوصی را بپوشند تا به این شکل، میزان تورم در اندام باقی مانده کاهش قابل توجهی پیدا کند. به یاد داشته باشید، رعایت این نکته می تواند مانع از تعویض زودهنگام سوکت پاهای مصنوعی شود.

پای مصنوعی چیست؟

2- قالب گیری؛

از دیگر مراحل بسیار مهم در خصوص ساخت پای مصنوعی، قالب گیری است. در برخی کلینیک های ساخت اندام های مصنوعی که پا مصنوعی نیز یکی از آنهاست از روش های مدرنی، مانند اسکن های سه بعدی استفاده می شود. اسکنرهای سه بعدی یکی از مدرن ترین و بروز ترین انواع دستگاه های اسکن در سراسر دنیا بوده و به کارشناسان ساخت اندام های مصنوعی کمک می کنند تا بتوانند یک قالب بسیار دقیق از اندام باقی مانده فرد تهیه کنند. با کمک این قالب، تهیه اندام های مصنوعی کار بسیار راحتی خواهد بود.

البته در برخی جاها نیز از دیگر روش ها برای گرفتن قالب از بدن فرد استفاده می کنند. در این روش، با کمک باندهای گچی، یک قالب از قسمت باقیمانده فرد تهیه می شود؛ این مرحله، اولین مرحله رسمی ساخت پاهای مصنوعی به شمار می رود. لازم به ذکر است که روش گرفتن قالب روی قیمت پای مصنوعی تاثیر زیادی دارد. قالب گیری به کمک باندهای گچی، مشکلات و دردسرهای خاص خود را داشته و یک بی دقتی در این مرحله ممکن باعث شود که اندام مصنوعی ساخته شده، تطابق زیادی با بدن فرد پیدا نکند. در این صورت، پاهای مصنوعی ساخته شده به هیچ عنوان کارایی ندارد. البته، گاهی اوقات نیز لازم است که قالب گیری، مجددا انجام شود. در برخی موارد نیز این فرایند چندین ساعت طول می کشد.

در کلینیک ارتوپد فنی پایار، سعی می شود همه نکات مهم در زمان قالب گیری رعایت شود و از بروز ترین و مدرن ترین روش ها جهت گرفتن و ساخت قالب استفاده شود. در مراجعه به این مجموعه، خرید پای مصنوعی با بیشترین نتیجه مثبت برای فرد به همراه خواهد بود.

چه کسانی برای ساخت پای مصنوعی اقدام می کنند؟

3- ساخت سوکت؛

از دیگر مراحل ساخت پای مصنوعی، می توان به ساخت سوکت اشاره کرد. این قسمت یکی از مهم ترین مرحله های ساخت پاهای مصنوعی به شمار می رود. این اهمیت از تماس مستقیم پای فرد با پاهای مصنوعی نشات می گیرد و به همین دلیل است که در کلینیک های ساخت اندام مصنوعی، توجه بسیار زیادی به این مرحله می شود.

برای انجام این مرحله به حضور متقاضی ساخت پاهای مصنوعی نیازی نیست و همه کارها و مراحل ساخت و خرید پای مصنوعی در غیبت او صورت می گیرد. این موضوع را برای کاهش نگرانی افرادی بیان کردیم که بیماری دیابت باعث شده که پای آنها از مچ پا قطع شود. نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که ساخت پاهای مصنوعی از روی قالبِ گرفته شده از بدن انجام می شود. به همین دلیل است که تاکید می کنیم قالب گیری باید در نهایت دقت صورت گیرد. به خاطر داشته باشید، نوع سوکت نیز روی قیمت پای مصنوعی تاثیر زیادی دارد.

ساخت پای مصنوعی در کلینیک پایار

آیا ساخت پای مصنوعی با جدیدترین متد دنیا در کشورمان انجام می شود؟

ساخت پاهای مصنوعی، زمانی انجام می شود که فرد به دلیل بیماری، یا در اثر یک حادثه، دچار قطعی عضو از ناحیه پا شده است. برای آنکه صاحب یک پای مصنوعی شوید، باید به مراکزی مراجعه کنید که در حوزه ساخت پاهای مصنوعی پا فعالیت می کنند. اگر بتوانید حرفه ای های این حوزه را شناسایی کنید، صاحب یک اندام مصنوعی کاربردی خواهید شد. اگر دوست دارید در مورد مراجع سازنده و قیمت پای مصنوعی اطلاعات بیشتری به دست آورید، ادامه این قسمت را مطالعه کنید.

ساخت پای مصنوعی در ارتوپدی فنی پایار

آیا می دانید انواع پاهای مصنوعی چیست و چه زمانی باید برای ساخت و خرید پای مصنوعی اقدام کرد؟

پای مصنوعی، یک نوع اندام مصنوعی است و به جای پای قطع شده فرد قرار داده می شود. قطع عضو، یک تغییر دائمی است و هنوز روشی توسط پزشکان و جراحان ابداع نشده است تا فرد بتواند صاحب یک عضو طبیعی شود. البته این مشکل، بدون راه حل باقی نمانده است و افراد می توانند به جای داشتن یک اندام طبیعی برای ساخت پای مصنوعی، مانند ساخت پا مصنوعی زیر زانو اقدام کنند. اندام های مصنوعی پا شاید نتوانند به اندازه پای واقعی فرد، عملکرد داشته باشند، اما آنها نیز در حد توان خود می توانند زندگی راحتی را برای فرد رقم بزنند.

موضوعی که خوب است در مورد پاهای مصنوعی بدانید این است که، قیمتشان را با توجه به نوع آنها تعیین می کنند. مثلا کسی که برای ساخت انگشت مصنوعی پا اقدام می کند، مجبور نیست به اندازه قیمت پا مصنوعی زیر زانو، هزینه پرداخت کند. انگشت مصنوعی، ساختار ساده تری داشته و معمولا از سیلیکون در ساخت آنها استفاده می شود. همین عامل باعث کاهش قیمت ساخت این نوع شده است.

سوال دیگری که باید در همین جا به آن اشاره کنیم، این است که اقدام برای ساخت و نصب پای مصنوعی پا باید چند هفته بعد از عمل جراحی قطع عضو انجام شود. روزهای بعد از عمل، محل جراحی شده ورم داشته و زخم ها هنوز تازه هستند. به همین سبب است که متقاضی دریافت اندام مصنوعی باید چندین هفته صبر کند تا همه زخم ها بهبود یافته و تورم پا نیز کاهش پیدا کند.

ساخت پای مصنوعی در پایار

در ساخت پای مصنوعی به چه مواردی توجه می شود؟

ساخت و خرید پای مصنوعی باید با توجه به برخی نکات مهم صورت گیرد. اگر این نکات مهم رعایت نشود، اندام مصنوعی که در نهایت، در اختیار کاربر قرار داده می شود، کاربردی نبوده و نمی تواند اهدافی را که در ساخت آن مد نظر است، محقق سازد. این نکات به این شرح اند:

1- میزان فعالیت های کاربر

افراد برای ساخت و نصب پای مصنوعی اقدام می کنند تا بتوانند با آن راه بروند و به کارهای روزانه و شخصی خود رسیدگی کنند. اگر در ساخت یک اندام مصنوعی پا این مورد لحاظ نشود، پا مصنوعی به هیچ عنوان قادر نخواهد بود نیازهای اصلی کاربر را تحت پوشش قرار دهد و به این شکل، هزینه پرداخت شده از بابت قیمت پای مصنوعی به هدر می رود.

موضوعی که در مورد میزان فعالیت های کاربر باید مورد توجه قرار داده شود این است که برخی افراد، فعالیت های خاصی در طی روز دارند؛ مثلا یا یک ورزشکارند و یا در شغلشان از پای خود زیاد کار می کشند؛ این گروه می بایست برای ساخت پا مصنوعی متناسب با فعالیت هایی که دارند، اقدام کنند.

2- میزان قطع عضو

عامل دیگری که روی ساخت پاهای مصنوعی تاثیر مستقیم دارد، میزان و یا به عبارت دیگر، گستردگی قطع عضو است. کسانی که میزان بیشتری از بدن خود را از دست داده اند، می بایست با  توجه به گستردگی قطع عضو، برای ساخت آن اقدام کنند.

توجه داشته باشید، هر قدر، قسمت بیشتری از پای شما قطع شده باشد، با سختی ها و مشکلات بیشتری مواجه خواهید شد. این افراد برای آنکه زندگی عادی شان تحت تاثیر قرار نگیرد، می بایست برای ساخت و خرید پای مصنوعی اقدام کنند و چاره ای جز این ندارند.

3- هوشمندی پا مصنوعی

با توجه به پیشرفت های خوبی که در حوزه ساخت پا مصنوعی اتفاق افتاده است، می توان انتظار داشت که آنها به سمتی پیش روند که کاربر به کمک آنها بتواند، بسیاری از مشکلات ناشی از قطع عضو را پایان دهد. یکی از پیشرفت هایی که در ساخت پای مصنوعی اتفاق افتاده است، استفاده از متد هوشمندسازی است. پاهای مصنوعی هوشمند، کارایی بالایی داشته و می توانند حس و حال طبیعی انجام برخی کارها را در کاربر ایجاد کنند. قیمت پای مصنوعی هوشمند بالاست و همه افراد نمی توانند از پس هزینه های آن برآیند.

برای ساخت پاهای مصنوعی به کجا مراجعه کنیم؟

 ساخت پاهای مصنوعی را باید به عهده کلینیک های حرفه ای گذاشت. در این کلینیک ها از جدیدترین متدها استفاده می شود تا یک پا مصنوعی کاربردی ساخته شود. علاوه بر متدهای روز دنیا، استفاده از متریال های با کیفیت و توجه به نیازهای کاربر، دیگر موضوعی است که در کلینیک های حرفه ای ساخت اندام مصنوعی، مانند کلینیک ارتوپدی فنی پایار مورد توجه قرار دارد. این کلینیک ها از حضور کارشناسان خبره و ماهر می برند و قادرند پامصنوعی کارا و با کیفیت و با قیمتی مناسب بسازند. یکی از انواع پاهای مصنوعی، لگن مصنوعی است که ما در صفحه قیمت ساخت پروتز لگن اطلاعاتی را در این رابطه آماده کرده ایم.

قیمت پای مصنوعی چقدر است

بهترین مرکز ساخت پای مصنوعی در کشور چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

اگر دچار قطع عضو از ناحیه پا شده اید اولین کاری که می بایست انجام دهید، اقدام برای ساخت و خرید پای مصنوعی است. بهترین کاری که برای ساخت این پاها باید انجام داد، مراجعه به بهترین مرکز ساخت پاهای مصنوعی است. این مراکز ویژگی های زیر را دارند:

 • در مراکز ساخت پاهای مصنوعی، بهترین مواد اولیه برای ساخت پا مصنوعی به کار برده می شود.
 • کارشناسان از تجربه، تخصص و مهارت فوق العاده بالایی برای ساخت و نصب پای مصنوعی برخوردارند.
 • قیمت پای مصنوعی ساخته شده توسط این مراکز، کاملا منصفانه و معقول است.
 • این مراکز تجهیزات مورد نیاز برای ساخت پاهای مصنوعی را دارند.
 • پاهای مصنوعی ساخته شده توسط مراکز ساخت پاهای مصنوعی، کاربردی هستند.

با توجه به نکاتی که در بالا اشاره کردیم، اگر نمی خواهد هزینه ای که بابت ساخت پاهای مصنوعی پرداختید به هدر برود، به کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور مراجعه کنید که تمام مشخصات و ویژگی های بالا را داشته باشند و در ضمن، نحوه کار کردن با آن را به صورت کامل و جامع به شما آموزش دهند. این آموزش ها به شما کمک می کند تا بتوانید در مدت زمان کمتری با پا مصنوعی خود انس گرفته و با آن کار کنید.

بهترین مرکز ساخت پای مصنوعی در کشور چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

قیمت پای مصنوعی دست دوم چقدر است؟

برخی افراد درگیر با قطع عضو، به جای آنکه برای ساخت پای مصنوعی اقدام کنند به سراغ خرید پاهای مصنوعی می روند و تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بتوانند پاهای مصنوعی دست دوم یافته و آنها را نصب کنند؛ به این افراد باید بگوییم که این کار آنها بی نهایت اشتباه است. به فرض اینکه آنها بتوانند پای مصنوعی دست دوم هم پیدا کنند، اما آیا می توانند آن را نصب کرده و استفاده کنند؟ مسلما، خیر؛ زیرا پاهای مصنوعی و به صورت کلی اندام های مصنوعی را مطابق با بدن فرد می سازند و به همین جهت، آنها کاملا اختصاصی هستند.

افرادی که می خواهند با ساخت و خرید پای مصنوعی یا سایر انواع اندام های، مانند پا مصنوعی زیر زانو، به مشکلاتی که قطع عضو برایشان ایجاد کرده است پایان دهند، در درجه اول می بایست به کلینیک های ارتوپدی فنی مجرب در کشور، همچون پایار مراجعه کنند و در کنار آن می توانند به صفحه قیمت ساخت پروتز پا زیر زانو بروند. در این مراکز، نیازهای بیمار و فعالیت هایی که او دارد ارزیابی شده و سپس با توجه به آنها یک اندام مصنوعی کاربردی ساخته می شود. این تنها راه و بهترین راه برای کنار آمدن با قطع عضو و مشکلات ناشی از آن است. خرید و پرداخت قیمت پاهای مصنوعی دست دوم را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم و از شما می خواهیم بودجه خود را به این شکل به هدر ندهید.

قیمت پای مصنوعی دست دوم چقدر است؟

قیمت پای مصنوعی چقدر است؟ آیا در مورد این موضوع چیزی می دانید؟

اولین موضوعی که به عنوان یک سوال مهم، برای متقاضیان ساخت و نصب پای مصنوعی مطرح می شود، قیمت خرید پای مصنوعی است. قیمت پاهای مصنوعی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان قطع عضو، روی قیمت ساخت پای مصنوعی تاثیر دارد. هر قدر وسعت قطع شدگی بیشتر باشد، هزینه ساخت آن نیز افزایش پیدا می کند. برای مثال، پا مصنوعی بالای زانو با قیمت بالاتری نسبت به مچ پا مصنوعی ساخته می شود. ما در صفحه قیمت ساخت پروتز مچ پا، اطلاعات بیشتری را در این رابطه گردآوری کرده ایم.

قطعات به کار برده شده در ساخت پا مصنوعی نیز روی قیمت آن تاثیر بسزایی دارد. هر قدر قطعات، پیچیده تر و پیشرفته تر باشند، قیمت نیز افزایش یپدا می کند. برند تولیدکننده این قطعات نیز روی قیمت نهایی ساخت آنها تاثیر بسزایی دارند؛ قطعات برخی برندها، گران تر هستند.

فرآیند قالب گیری، از دیگر عوامل موثر بر ساخت و تعیین قیمت خرید پای مصنوعی به شمار می رود. در گذشته، برای قالب گیری از گچ استفاده می کردند که خیلی دقیق نبود، اما امروزه، از دستگاه های اسکن سه بعدی برای ساخت پاهای مصنوعی استفاده می کنند. ساختپا مصنوعی به این شکل، با دقت بالایی همراه است. به یاد داشته باشید، قیمت پای مصنوعی که این شکل ساخته می شود بالاست.

قیمت پای مصنوعی در اتوپدی فنی پایار

در مورد قیمت پای مصنوعی چه میدانید؟

قیمت پاهای مصنوعی در کلینیک های مختلف، متفاوت تعیین شده است و همین تفاوت، انگیزه ای برای ما شد تا  در مورد دو سوال پر تکرار و پرحاشیه یعنی قیمت پای مصنوعی (هزینه ساخت پاهای مصنوعی) و قیمت اندام های دست دوم نکاتی را بیان کنیم.

پای مصنوعی چیست؟ چرا ساخته می شود؟

قبل از آنکه به سراغ بحث اصلی، یعنی قیمت ساخت پای مصنوعی برویم، می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که پای مصنوعی چیست و چرا ساخته می شود. بدن فرد، از رگ، گوشت و خون و استخوان تشکیل شده است؛ مجموعه ی این ترکیبات باعث شده بدن انسان به وجود بیاید. درست است که ما می توانیم در مقابل برخی ضربه ها مقاومت کنیم، اما، اگر میزان ضربه خیلی زیاد باشد، ما به راحتی آسیب می بینیم. در برخی موارد شدت این آسیب ها به حدی است که فرد دچار قطع عضو از ناحیه شده و مجبور می شود برای خرید پای مصنوعی اقدام کند.

البته، تنها حوادث نیستند که باعث می شوند ما پایمان را از دست بدهیم؛ گاهی اتفاقات ژنتیکی که در حین رشد جنین در داخل شکم مادر به وقوع می پیوندد، باعث می شود که یک، یا هر دو پا رشد نکند. انسان در این شرایط، ناچار است به سراغ ساخت اندام های مخصوص پا، مانند پا مصنوعی زیر زانو برود و به کمک این اندام های مصنوعی قدمی برای حل مشکلش بردارد.

اگر بخواهید برای ساخت پاهای مصنوعی اقدام کنید، باید به کلینیک های سازنده اندام های مصنوعی مراجعه کنید. این کلینیک ها بهترین مرجع برای دریافت قیمت ساخت پای مصنوعی و به خصوص دریافت قیمت پا مصنوعی زیر زانو هستند.

قیمت پای مصنوعی

قیمت پای مصنوعی هوشمند چقدر است؟

سوالی که برای برخی افراد درگیر با قطع عضو ممکن است پیش آید این است که پاهای مصنوعی هوشمند چیستند و قیمت آنها چقدر است. قیمت این نوع پای مصنوعی به خیلی دلایل، بالاست. پاهای مصنوعی هوشمند، با توجه به آخرین و مدرن ترین فناوری های روز دنیا ساخته شده اند. این پاهای مصنوعی به فرد کمک می کنند تا بتواند روی سطوح مختلف راه برود و قطع پا مشکل زیادی برای او ایجاد کند.

موضوع دیگری که باعث شده قیمت ساخت پای مصنوعی هوشمند (هزینه ساخت پاهای مصنوعی هوشمند) از سایر اندام های مصنوعی موجود، بالاتر در نظر گرفته شود، تجهیزاتی است که در آن به کار برده شده است. در این نوع، میکرو پروسسورهایی قرار داده شده است که به کاربر امکان می دهند اطلاعاتی را از مغز دریافت کند. با توجه به اطلاعات دریافتی، کنترل پا مصنوعی، کار راحت تری خواهد بود و حرکت کردن پا نیز طبیعی تر به نظر خواهد آمد. با توجه به دو دلیل بیان شده احتمالا الان متوجه شده اید که چرا قیمت خرید پای مصنوعی هوشمند بالاست.

قیمت پای مصنوعی در پایار

قیمت پنجه پای مصنوعی با قیمت پای مصنوعی چقدر تفاوت دارد؟

نکته مهمی که می توانیم در مورد قیمت پاهای مصنوعی و قیمت پنجه پای مصنوعی ارائه کنیم این است که قیمت این دو نوع اندام مصنوعی، وابسته به پارامترهای متفاوتی است. یکی از موضوعات بسیار مهم در تعیین هزینه ساخت پاهای مصنوعی، وسعت قطع عضو است. اگر پا از زیر زانو قطع شده باشد فرد، موظف است هزینه بیشتری پرداخت کند، نسبت به کسی که پای خود را از ناحیه مچ و یا پنجه از دست داده است.

موضوع دیگری که روی قیمت پاهای مصنوعی می گذارد، نوع ماده ای است که در ساخت پا مصنوعی به کار برده شده است. در برخی مواقع، فرد ترجیح می دهد که یک پا مصنوعی سیلیکونی نصب کند؛ این نوع، قیمت پایین تری دارد. فیبر کربن، ماده ی دیگری است که برای ساخت پاهای مصنوعی به کار برده می شود. این ماده، مزیت های بی شماری داشته و مقاومت بالایی در مقابل ضربه از خود نشان می دهد. نوع پا مصنوعی نیز روی قیمت تاثیر گذار است. برای مثال، کسانی که می خواهند یک اندام مصنوعی برای یک فعالیت خاص داشته باشند، باید قیمت بالایی برای خرید پای مصنوعی بپردازند؛ این نوع پاهای مصنوعی عملکرد خوبی از خود نشان می دهند.

قیمت پای مصنوعی هوشمند در کشور چقدر است

برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی به کجا مراجعه کنیم؟

کسی که درگیر مساله قطع عضو است و هیچ چاره ای به جز ساخت پای مصنوعی ندارد، اولین چیزی که می خواهد بداند، قیمت پاهای مصنوعی است. لیست قیمت پاهای مصنوعی راهکار خوبی برای کمک به افراد درگیر با قطع عضو به شمار می رود. اطلاع از قیمت پاهای مصنوعی به فرد کمک می کند تا او بتواند بهترین ها را انتخاب کرده و برای ساخت آن اقدام کند.

کسی که می خواهد در جریان هزینه پای مصنوعی قرار گیرد، بهتر است به کلینیک های ساخت پا مصنوعی در کشور مراجعه کند. کارشناسان این کلینیک ها با توجه بسیاری عوامل یک پای مصنوعی برای فرد ساخته و در اختیار او قرار می دهند.

نکته حائز اهمیت در خرید پاهای مصنوعی این است که شرایط فرد، اهداف او و کارهایی که به صورت روزانه انجام می دهد، تاثیر غیر قابل انکاری بر قیمت خرید پای مصنوعی دارد. برای مثال، کسانی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند، چنانچه دچار قطع عضو شوند، می بایست اندام مصنوعی را نصب کنند که به آنها اجازه تحرک و فعالیت دهد؛ به این اندام های مصنوعی، اندام های با قابلیت خاص گفته می شود. اگر می خواهید هزینه ی پرداخت شده بابت قیمت پاهایی مصنوعی به هدر نرود، مراکز معتبر ساخت پا مصنوعی در کشور را بیابید.

برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی به کجا مراجعه کنیم؟

بهترین زمان برای ساخت جدیدترین پای مصنوعی در ایران چه موقع است؟

نه تنها برای نصب جدیدترین پای مصنوعی در ایران، بلکه برای ساخت سایر انواع اندام های مصنوعی نیز، فرد روز بعد از عمل قطع عضو نمی تواند جهت ساخت و پرداخت قیمت پای مصنوعی اقدام کند. درمان افرادی که قطع عضو شده اند و می خواهند پای مصنوعی نصب کنند، باید مرحله به مرحله صورت گیرد.

به صورت کلی، وقتی عضوی از بدن قطع می شود فرد باید 3 تا 6 ماه صبر کند تا همه زخم ها و جراحت های او کاملا بهبود پیدا کند. بعد از گذشت این مدت زمان او می بایست از اندام مصنوعی موقت استفاده کند. بعد از آنکه چند ماه گذشت و فرد به اندام مصنوعی موقت عادت کرد، آن وقت است که بدن فرد برای نصب و خرید پای مصنوعی کاملا آماده خواهد شد.

برای ساخت یک پای مصنوعی کاربردی، مانند ساخت پا مصنوعی زیر زانو کاربردی می بایست به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور مراجعه کند. در این مراکز، شرایط بیمار سنجیده شده، نیازها و فعالیت هایی که دارد مشخص شده و سپس با توجه به آنها پاهای مصنوعی برای او ساخته می شود. به خاطر داشته باشید، قیمت ساخت پای مصنوعی در انواع مختلف آن، یکی نیست و کلینیک های ساخت پاهای مصنوعی، همچون پایار می توانند دقیق ترین قیمت را به شما اعلام کنند.

بهترین شرکت ساخت پای مصنوعی

با بهترین شرکت ساخت پای مصنوعی در کشور آشنا شوید!؟

شرکت ساخت پاهای مصنوعی، به صورت مستقیم به افراد درگیر با قطع عضو کمک می کند تا بتوانند از حجم مشکلاتی که نداشتن پا برایشان ایجاد کرده است، کم کنند. کسانی که در اثر یک حادثه رانندگی، بیماری و یا به صورت مادرزادی پا ندارند و یا پایشان قطع شده است، کسانی هستند که می بایست برای خرید پای مصنوعی اقدام کنند.

موضوعی که در زمان ساخت پاهای مصنوعی باید به آن توجه و دقت داشت، نوع آن است. معمولا، نوع اندام مصنوعی با توجه به محل قطع عضو تعیین می شود. برای مثال، کسی که پای خود را از ناحیه بالای زانو از دست داده است، می بایست برای ساخت و نصب پای مصنوعی مخصوص بالای زانو اقدام کند و یا کسی که دستش از ناحیه آرنج قطع شده باید برای ساخت اندام های مصنوعی مخصوص همین قسمت اقدام کند. البته، برای تعیین نوع اندام اصلا نگرانی به خود راه ندهید؛ زیرا کسانی که در کلینیک های ارتوپدی فنی کار می کنند، اندام مصنوعی متناسب با بدن شما را می سازند.

بهتر است برای ساخت پاهای مصنوعی، کلینیک هایی را انتخاب کنید که کارشناسانشان می توانند از عهده ساخت یک اندام مصنوعی کاربردی برآیند. ساخت پاهای مصنوعی، مقوله ای کاملا تخصصی است و کسانی می توانند در این حوزه موفق عمل کرده و به افراد درگیر با قطع عضو کمک کنند که سابقه، تجربه و مهارت بالایی داشته باشند.

موضوع دیگری که در مراجعه به یک شرکت ساخت پاهای مصنوعی باید مورد توجه قرار دهید، این است که هر نوع، با قیمت متفاوتی به شما ارائه خواهد شد. برای مثال، قیمت پای مصنوعی بالای زانو با قیمت اندام مصنوعی مخصوص انگشت پا تفاوت دارد و این دو نوع با یک قیمت ساخته نمی شوند.

معرفی شرکت ساخت پای مصنوعی

بهترین شرکت ساخت پای مصنوعی چه ویژگی های بارزی دارد؛ آیا در جریان هستید؟

وقتی می خواهید برای ساخت پاهای مصنوعی اقدام کنید، باید وجود یا عدم وجود برخی ویژگی ها را در شرکت سازنده آن مورد بررسی قرار دهید. این ویژگی ها که در نهایت منجر به ساخت یک اندام مصنوعی کاربردی و کاربر پسند می شوند، به شرح زیر هستند:

1- استفاده از متدهای روز دنیا

ساخت پاهای مصنوعی به مانند هر مقوله دیگری در دنیای مدرن امروزی، با پیشرفت های خوبی همراه بوده است. این پیشرفت ها را مدیون کسانی هستیم که در حوزه ساخت اندام های مصنوعی فعالیت دارند. کسانی که می خواهند به کمک پای مصنوعی، بخش زیادی از مشکلات خود را کاهش دهند و زندگی شان به روال قبل از قطع عضو، نزدیک شود، می بایست برای تهیه این نوع به مراکزی مراجعه کنند که از متدهای روز دنیا برای ساخت پاهای استفاده می کنند. این مراکز می توانند شما را در جریان قیمت پای مصنوعی نیز قرار دهند.

شرکت ساخت پای مصنوعی

2- استفاده از متریال های با دوام

موضوع دیگری که یکی از برتری ها و شاخصه های یک شرکت ساخت پاهای مصنوعی حرفه ای به شمار می رود، استفاده از متریال های با دوام در ساخت است. هر قدر ماده به کار برده شده در ساخت اندام های مصنوعی، مقاوم تر باشد، این اندام دوام بیشتری داشته و فرد در بازه زمانی طولانی تری برای ساخت مجدد آن اقدام می کند. خوب است در جریان باشید، افراد با توجه به دوام اندام مصنوعی و با توجه به اینکه چقدر از آن کار کشیده اند، مجبورند هر چند سال یک بار برای ساخت یک اندام مصنوعی جدید اقدام کنند. خاطر نشان می کنیم، متریال های با کیفیت باعث افزایش قیمت خرید پای مصنوعی می شوند.

3- استفاده از تجهیزات روز دنیا

از دیگر ابزارهایی که برای ساخت پای مصنوعی، در یک شرکت ساخت اندام مصنوعی به کار برده می شود، تجهیزاتی بروز و مدرن است. هر چه قدر دستگاه‌ ها و ابزارهایی که برای تهیه اندام مصنوعی به کار برده می شوند، بروزتر و مدرن تر باشند، ساخت اندام مصنوعی، دقیق تر خواهد بود.

آیا نام بهترین شرکت سازنده پای مصنوعی در ایران را می دانید؟

شما به عنوان یک کاربر و به عنوان کسی که پایش قطع شده است، می بایست برای داشتن بهترین و کاربردی ترین اندام مصنوعی، به جاهایی مراجعه کنید که می توانند در ساخت آن، تمام ویژگی ها و مواردی که در بالا نام بردیم را لحاظ کنند.

ما در کشورمان، کلینیک های زیادی داریم که در حوزه ساخت و آماده سازی، و تعیین قیمت پای مصنوعی کار می کنند. برخی از این کلینیک ها، مانند کلینیک ارتوپدی پایار، به قدری حرفه ای ظاهر شده اند که شاید برای هر کسی باور پذیر نباشد. در این کلینیک ها، تمام ویژگی هایی که معرفی کردیم و توضیح دادیم، رعایت شده و در نهایت، پاهای مصنوعی ارائه شده بسیار کاربردی و کار راه انداز ظاهر خواهد شد. ساخت اندام مصنوعی و سفارش آن به سازنده های حرفه ای، اولین و مهم ترین قدم برای خرید پای مصنوعی کاملا کاربردی است.

ساخت پای مصنوعی، بهترین پا و اندام مصنوعی در ایران

آیا در شرکت سازنده پاهای مصنوعی، بهترین انواع پاهای مصنوعی نیز ساخته می شود؟

شرکت سازنده پاهای مصنوعی، یکی از بهترین منابع برای ساخت انواع و اقسام پاهای مصنوعی است. به خاطر داشته باشید، یک نوع پای مصنوعی مشخص، لقب بهترین را در ایران نداشته و متخصصان با توجه به نیازهای فرد و با توجه به اهدافی که دارد، یک نوع اندام مصنوعی را برای فرد می سازد و در اختیار او قرار می دهند. پس در یک کلام می توانیم این گونه بیان کنیم، اگر اندام مصنوعی که دارید، با توقعات شما در هماهنگی است و می تواند نیازهای شما را برآورده کند، می تواند بهترین برای شخص شما باشد.

خوشبختانه، برخی از کلینیک های فعال در کشور، در حوزه ساخت پای مصنوعی و ساخت کفی طبی نیز فعالیت کرده و به دلیل تجربه و سابقه خوبی که دارند، می توانند بهترین نوع اندام مصنوعی را برای افراد متقاضی بسازند. در این کلینیک های ایرانی، از متریال های مختلف برای ساخت استفاده می شود که از جمله آنها می توانیم به فیبر کربن اشاره کنیم. این ماده، یکی از جدیدترین و مدرن ترین انواع مواد اولیه برای ساخت اندام مصنوعی بوده و در برابر ضربه، مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. قیمت پای مصنوعی کربنی از برخی انواع پاهای مصنوعی بالاتر است.

قیمت پای مصنوعی در بهترین شرکت ساخت پای مصنوعی چقدر است؟

آیا مراکز ساخت اندام های مصنوعی در تهران، همان شرکت ساخت پاهای مصنوعی است؟

اگر پای تان به تازگی قطع شده است و می خواهید برای ساخت و خرید پای مصنوعی اقدام کنید، ممکن است این ابهام و سوال برای شما به وجود آید که برای ساخت پاهای مصنوعی به شرکت ساخت پاهایی مصنوعی مراجعه کنیم یا یکی از مراکز ساخت پاهای مصنوعی در تهران را انتخاب کرده و به آنجا برویم.

هر دو مرکزی که در بالا نام بردیم، در واقع یک کار را انجام می دهند؛ آنها پاهای مصنوعی را می سازند، در اختیار شما قرار می دهند و بهتان کمک می کنند تا بتوانید به کمک این اندام مصنوعی قسمت عمده ای از مشکلاتی که دارید، از سر راه بردارید.

نکته مهمی که در انتخاب یک مجموعه جهت ساخت پاهای مصنوعی بهتر است مورد توجه قرار دهید، معیارهایی است که کلینیک سازنده باید داشته باشد. اگر یک کلینیک، مشخصات و ویژگی های زیر را داشت، وقت را تلف نکرده و برای ساخت پای مصنوعی به آنجا مراجعه کنید:

 • ساخت پاهای مصنوعی را با قیمتی معقولانه و مناسب انجام می دهد؛
 • از هیچ تلاشی برای ساخت یک اندام مصنوعی تحتانی کاربردی دریغ نمی کند؛
 • از بهترین مواد اولیه استفاده می کند؛
 • یک پزشک ماهر و مجرب بر ساخت اندام مصنوعی نظارت مستقیم دارد؛

از جمله کلینیک هایی که این مشخصات در بطن آن به خوبی مشاهده می شود، پایار است. کارشناسان این مجموعه برای آنکه شما به روال عادی زندگی خود برگردید، از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند. این موسسه می تواند دقیق ترین قیمت پای مصنوعی را نیز به شما بگوید.

آیا برای دریافت قیمت پای مصنوعی دست دوم می توان به شرکت ساخت پای مصنوعی مراجعه کرد؟

آیا برای دریافت قیمت پاهای مصنوعی دست دوم می توان به شرکت ساخت پاهای مصنوعی مراجعه کرد؟

یکی از کارهایی که برخی متقاضیان دریافت پاهای مصنوعی ممکن است انجام دهند، گشتن به دنبال پاهای مصنوعی دست دوم است. از آنجایی که قیمت پاهای مصنوعی دست دوم از قیمت خرید پای مصنوعی که به تازگی ساخته شده، پایین تر است، این افراد برای آنکه در هزینه های خود صرفه جویی کنند برای پیدا کردن پاهای مصنوعی دست دوم تلاش می کنند.

به این گروه باید بگوییم، اقدام آنها اقدام بسیار غلطی است. خریدن پاهای مصنوعی دست دوم نمی تواند نیازهای شما را از نصب اندام مصنوعی بالای زانو برطرف کند؛ چرا که اندام های مصنوعی به صورت اختصاصی ساخته می شوند و هر یک از پاهای مصنعی، تنها و تنها برای فردی که از روی بدن اون قالب گیری شده، مناسب هستند. پس اگر می خواهید با نصب پاهای مصنعی پا به مشکلاتی که قطع عضو برایتان ایجاد کرده است پایان دهید، به شرکت ساخت پای مصنوعی مراجعه کنید. این شرکت ها در حوزه ساخت کفش مصنوعی نیز فعالیت می کنند.

در این شرکت ها سعی می شود با توجه به نیازها و فعالیت هایی که در طی روز دارید، یک پای مصنوعی بسیار مناسب برای شما ساخته شود. درست است که قیمت پاهای مصنعی تازه ساخته شده از قیمت پاهای مصنوعی دست دوم خیلی بالاتر است، اما قطعا می تواند به شما کمک کند تا بعد از قطع پای خود به درستی راه بروید.

قیمت پای مصنوعی در بهترین شرکت ساخت پاهایی مصنوعی چقدر است؟

وقتی به شرکت ساخت پاهای مصنوعی مراجعه می کنید و درخواست ساخت می دهید، اول از همه دوست دارید بدانید که قیمت پاهای مصنوعی چقدر است. حتی حرفه ای ترین شرکت ها نیز نمی توانند در همان ابتدا به شما بگویند که هزینه ی ساخت این اندام های مصنوعی چقدر است. معمولا باید بسیاری عوامل و پارامترها مشخص شود تا بتوان قیمت دقیق ساخت پاهای مصنوعی را بیان کرد. برخی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت خرید پای مصنوعی به شرح زیر است:

 • محل قطع عضو؛ پاهایی که برای زیر زانو ساخته می شوند، قیمت کمتری دارند در مقایسه با آنهایی که برای بالای زانو ساخته می شود.
 • نوع ماده به کار برده شده در ساخت نیز بر قیمت آن تاثیر دارد. برای مثال، قیمت ساخت پروتز انگشت پا سیلیکونی با قیمت ساخت انگشت مصنوعی پا کربنی تفاوت دارد.
 • پای مصنوعی که کاربردی ساده تر دارند، ارزان تر از آنهایی هستند که افراد برای فعالیت هایی چون دویدن و یا اهداف خاص دیگر به کار می برند.
 • نوع قطعات به کار برده شده نیز بر قیمت ساخت پاهای مصنوعی تاثیر دارد. برای مثال، پاهای مصنوعی که در آنها زانوی هیدرولیکی به کار برده شده است، هزینه ساخت بیشتری دارند در مقایسه با آنهایی که زانوی مکانیکی در آنها استفاده شده است. راه رفتن با زانوهای هیدرولیکی، راحت تر و طبیعی تر است.
بهترین زمان برای ساخت جدیدترین پای مصنوعی در ایران چه موقع است؟

قیمت پای مصنوعی دست دوم چقدر است؟

برخی افراد، برای ساخت پاهای مصنوعی اقدام کرده و بعد از ساخت، ابراز پشیمانی می کنند و سپس می خواهند پا مصنوعی خود را تحت عنوان یک اندام مصنوعی دست دوم به فروش برسانند. تنها حرفی که در مواجه با این افراد می توان بیان کرد این است که، ساخت پای مصنوعی برای هر فرد به صورت اختصاصی ساخته می شود. یعنی، وقتی فردی می خواهد صاحب یک اندام مصنوعی شود، به کلینیک های ساخت اندام های مصنوعی می رود تا در آنجا از بدن او یک قالب تهیه کنند. در نهایت، با توجه به قالب تهیه شده یک نوع پا مصنوعی، ساخته شده و در اختیار کاربر قرار داده می شود.

ساختار و شکل بدن هر فرد با ساختار و بدن فرد دیگر تفاوت دارد. وقتی یک اندام مصنوعی ساخته می شود، با بدن فردی که از روی فرم بدن او، قالب تهیه شده است یکسان و هماهنگ است. به همین دلیل، نمی توان پا مصنوعی را که قبلا برای فرد دیگر ساخته شده است، به عنوان یک اندام مصنوعی دست دوم برای فروش در نظر گرفت؛ زیرا همان طوری که در ابتدای این قسمت گفتیم، پاهای مصنوعی به صورت اختصاصی و انحصاری برای افراد ساخته می شوند و فرد دیگری نمی تواند اندام های مصنوعی تحتانی و یا حتی فوقانی را خریداری کرده و نصب کند.

درست است که قیمت و هزینه پای مصنوعی دست دوم (قیمت خرید پاهای مصنوعی دستی دوم) پایین است، اما به خاطر داشته باشید، این پاهای مصنوعی قابل استفاده برای هر فردی نیستند و تنها کسی که می تواند از آن استفاده کند، فردی است که پا مصنوعی از روی فرم بدن او ساخته شده است. اگر به دنبال کاهش هزینه خرید پای مصنوعی هستید، به کلینیک های معتبر مراجعه کنید.

کسانی که می خواهند با خرید پاهای مصنوعی به روزهای تلخ قطع عضو پایان دهند، خوب است برای نصب پاهای مصنوعی هوشمند اقدام کنند. اگر می خواهید پروسه ساخت پا مصنوعی، با مناسب ترین قیمت برای شما به پایان برسد، به کلینیک های معتبر و مطرح در کشور، مانند کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. کارشناسان این کلینیک در ساخت پاهای مصنوعی خود حرفه ای بوده و پا مصنوعی کاربردی در اختیار کاربر قرار می دهند.