ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی ⭐ با بهترین متد دنیا

ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی کلینیک پایار

ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی، برای کاهش ناراحتی های فرد درگیر با قطع عضو، صورت می گیرد. وقتی عضوی از بدن مانند دست و پا قطع می شود، مشکلاتی که از نظر جسمانی ایجاد می شود، به یک شکل باعث ناراحتی می شوند و فقدانی که در زیبایی ظاهر فرد ایجاد می گردد، به شکل دیگری در زندگی چالش و نگرانی ایجاد می کند.

اگر به هر دلیلی با قطع پا درگیر هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد ساخت پروتز زیر زانو سیلیکونی و ساخت آن نکاتی را با شما در میان بگذاریم. مقاله ” مراحل ساخت پروتز زیر زانو” را نیز حتما مطالعه کنید؛ اطلاعاتتان کامل می شود.

پروتز زیر زانو سیلیکونی چیست؟ در مورد آن چه می دانید؟

دنیا در حال پیشرفت است و پروتز نیز از این پیشرفت و تحول عقب نمانده است. در گذشته، برای آنکه فقدان و نقص عضو در افراد را تحت پوشش قرار دهند و برای آنکه به او کمک کنند تا زندگی اش نسبت به قبل راحت تر ادامه پیدا کند، پروتزهایی از جنس چوب و یا فلز می ساختند. هر کدام از این دو نوع متریال، معایب خاص خود را داشت که یکی از آنها عدم برخورداری از شکل و شمایلی زیبا بود.

پروتوزیست ها برای آنکه نقص و کمبود پروتزهای قدیمی را در حوزه زیبایی شناختی جبران کنند و به افراد اجازه دهند با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور پیدا کنند، متریال هایی مدرن و جدید ابداع کردند. یکی از این متریال ها، سیلیکون نام دارد و از جمله نوآوری های متفاوت و بسیار مهمی است که در حوزه ساخت و ارائه انواع پروتز روی داده است.

از زمانی که سیلیکون اختراع شد، مشکلات افراد درگیر با قطع عضو نیز به مقدار زیادی کاهش پیدا کرد و آنها توانستند با کمک ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی به راحتی در جامعه حضور پیدا کرده و به کار و فعالیت های گذشته خود ادامه دهند.

سیلیکون، ماده ای با انعطاف پذیری بالاست و برای ساخت پروتزهای زیبایی گزینه بسیار مناسبی است. با کمک سیلیکون ها می توان پروتزهایی کاملا شبیه به بدن انسان ساخت و به همین دلیل، از وقتی پروتزیست ها این ماده را کشف کرده اند، در ساخت پروتزهای کاربردی و بسیار شبیه به بدن انسان از آن استفاده می کنند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز زیر زانو سیلیکونی  با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت و ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی

مزیت های ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی که خوب است بدانید!؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که خوب است در مورد ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی بدانید، مزیت های این اندام مصنوعی است. اگر برای ساخت پروتز سیلیکونی به یک ارتوپد فنی مراجعه کردید، کارشناسان این مجموعه در وصف این نوع پروتز، اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار خواهند داد که یکی از همین اطلاعات، مزیت هایی ساخت پروتز زیر زانو سیلیکونی است. برخی از مهم ترین و قابل توجه ترین مزیت های اندام مصنوعی سیلیکونی را در ادامه ذکر خواهیم کرد:

 • پروتز زیر زانو سیلیکونی از جمله اندام های مصنوعی است که می توان به عنوان یک پروتز زیبایی اندام تحتانی نیز از آن یاد کرد.
 • اگر پروتز وزن زیادی داشته باشد، کاربر، میل و رغبت زیادی برای راه رفتن با پروتز از خود نشان نمی دهد. پروتزهای سیلیکونی سبک هستند و فرد در موقع راه رفتن با آنها احساس راحتی را تجربه خواهد کرد.
 • در مواقعی که میزان قطع عضو زیاد نیست، ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی می تواند گزینه خوبی برای کاهش مشکلات فرد باشد.
 • پوشیدن و درآوردن این پروتز کار سختی نیست.
 • پروتزهایی که از جنس سیلیکون هستند، در مقایسه با پروتزهایی ساخته شده از فیبر کربن، قیمت پایین تری داشته و ارزان تر هستند.
 • سیلیکون از جمله مواد بدون حساسیت است و فردی که پروتزهایی از این جنس نصب می کند، هیچ گاه از خارش و یا زخم در ناحیه اتصال پروتز به بدن شکایت نخواهد کرد.
 • افزایش اعتماد به نفس یکی از مزیت های حاشیه ای و جانبی ساخت پروتزهای سیلیکونی است.
ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی و-قیمت آن

ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی به چه شکل صورت می گیرد؟

یکی از موضوعاتی که خوب است در مورد آن نیز اطلاعاتی داشته باشید، نحوه ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی است. کسانی که نیاز دارند این نوع پروتز را نصب کنند، در اولین قدم می بایست به کلینیک های ساخت اندام های مصنوعی مراجعه کنند. در این کلینیک، وضعیت کلی بیمار بررسی می شود. طی ارزیابی های به عمل آمده می توان در مورد اینکه آیا این نوع پروتز، مناسب فرد هست یا خیر یه یک نظر کلی رسید. بعد از به پایان رسیدن این مرحله، از پای بیمار قالب گرفته می شود.

قالب گیری یکی از مهم ترین مراحل ساخت انواع پروتز به شمار می رود و می بایست با دقت صورت گیرد. از آنجایی که قطعات و جزئیات خاصی در ساخت این نوع پروتز استفاده نمی شود به همین دلیل، ساخت آن مراحل زیادی ندارد و معمولا، خیلی به طول نمی انجامد. بعد از قالب گیری، با کمک سیلیکون پا مصنوعی زیر زانو را برای فرد می سازند.

کلینیک هایی که در کار خود حرفه ای هستند و در این حوزه حرفی برای گفتن دارند، مانند پایار، از بهترین مواد اولیه برای ساخت این نوع پروتز استفاده می کنند. به همین جهت، ماندگاری و طول عمر پروتز ساخته شده یکی از نقاط قوت این پروتز به شمار می رود.

نحوه ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی

قیمت پروتز سیلیکونی زیر زانو چقدر است؟

قیمت ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی به پارامترهای متفاوتی بستگی دارد. برخی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز زیر زانو به شرح زیر است:

 • یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروتز زیر زانو سیلیکونی مقدار آمپوتاسیون یا مساحت قطع عضو است. هر قدر مساحت قسمت قطع شده بیشتر باشد، هزینه بیشتری برای ساخت پروتز زیر زانو سیلیکونی باید پرداخت گردد.
 • نوع سیلیکون به کار برده شده در ساخت این نوع پروتز نیز خود عامل مهم دیگری است که باعث تغییر قیمت می شود.
 • کسانی که به کلینیک های ارتوپد فنی معتبر و مطرح در کشور مراجعه می کنند، باید بدانند که نوع قطعات به کار برده شده در ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است.
 • متدی که در ساخت پروتز به کار برده می شود، از دیگر عوامل تغییر دهنده قیمت پروتز است. پروتزهایی که با توجه به آخرین متدهای روز دنیا ساخته می شوند، گران تر هستند.

لازم می دانیم یادآوری کنیم، برای دریافت قیمت انواع پروتز به کلینیک های معتبر و مطرح مراجعه کنید. شاید قیمتی که توسط این مجموعه ها ارائه می شود، بالا باشد، اما باید توجه داشت که داشتن یک زندگی راحت، حتی زمانی که فرد پای خود را از زیر زانو از دست داده است، حق همه انسان هاست. توصیه می کنیم با نصب پروتزهای کاربردی و سبک، حق داشتن یک زندگی شاد و بدون مشکل را از خود دریغ نکنید.

قیمت ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی با بیمه چقدر است؟

بیمه هایی که در کشور ما، تحت عنوان بیمه های دولتی در حال فعالیت هستند، خدمات خوبی به بیمه شدگان ارائه می کنند. اگر شما برای یک مشکل جسمانی که دارید به درمانگاه ها و یا بیمارستان های دولتی بروید، هزینه ای از شما دریافت نمی شود. با این حال، هنوز هم این بیمه ها، طیف وسیعی از مشکلات جسمانی، مانند قطع عضو را تحت پوشش قرار نداده و این، یکی از مشکلاتی است که با بیمه های دولتی وجود دارد. شاید قسمت کمی از هزینه های ساخت پروتز زیر زانو سیلیکونی، مانند هزینه ی پروتز مخصوص مچ پا توسط این بیمه پرداخت شود، اما سهم بیمار در پرداخت این هزینه ها زیاد است و این مساله، نگرانی هایی ایجاد می کند.

دلسوزانه توصیه می کنیم، اگر دائما در معرض خطر قطع عضو و یا تجربه یک حادثه رانندگی هستید، از قبل، برای پرداخت هزینه ی ساخت پروتز زیر زانو سیلیکونی فکری کنید و در همین راستا، از خدمات بیمه های خصوصی بهره ببرید. این بیمه ها، در صورتی که حق بیمه خوبی به آن ها بپردازید، می توانند قسمت عمده ای از هزینه ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی را به شما پرداخت کنند.

هزینه ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی با بیمه

برای ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی به کجا مراجعه کنیم؟

ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی و مزیت هایی که این نوع پروتز دارد، موضوع صحبت ما در این متن بود. پروتزهای سیلیکونی بیشتر جنبه زیبایی داشته و برای کسانی مناسب هستند که نمی خواهند مورد ترحم قرار گیرند. پروتزهای ساخته شده از سیلیکون به افراد درگیر با قطع عضو کمک می کنند تا فقدان عضوشان را فراموش کنند و با اعتماد به نفس، در خانواده و اجتماع حضور پیدا کرده و به کارهای خود رسیدگی کنند.

اگر می خواهید مشکلات ناشی از قطع عضو شما، با ساخت و نصب یک پروتز کاربردی به پایان برسد، به مجموعه های معتبر و مطرحی چون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. این مرکز از حضور کارشناسان حرفه ای و زبده بهره می برد و به افراد کمک می کند تا با نقص عضوشان راحت تر کنار آیند.

تفاوت ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی با پروتز پاشنه پا چیست؟

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بین پروتز پاشنه پا و ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی وجود دارد، راحتی فرد در زمان راه رفتن است. وقتی پای فرد از زیر زانو قطع می شود، مقدار بیشتری از پا قطع شده و چنین کسانی در زمان راه رفتن با مشکلات و سختی ها بیشتری مواجه هستند. در کسانی که پای آنها از ناحیه پاشنه پا قطع شده، فرد هنوز هم مچ پای خود را دارد. چنین کسانی راحت تر راه رفته و نیازی نیست برای ساخت پروتزهای پیشرفته اقدام  کنند.

از دیگر تفاوت هایی که بین ساخت پروتز پا زیر زانو از نوع سیلیکونی و پروتز پاشنه پا وجود دارد، حجم وگستردگی قطع عضو است. در قطع شدگی از ناحیه زیر زانو، حجم بیشتری از پا قطع شده، اما در قطع شدگی از ناحیه پاشنه پا، میزان کمتری از پای فرد قطع می شود.

دیگر تفاوت این دو نوع پروتز، هزینه ساخت است. اگر فرض کنیم که در هر دو نوع پای مصنوعی از یک نوع سیلیکون استفاده شود، فردی که مجبور است پروتز زیر زانو نصب کند هزینه بیشتری پرداخت می کند در مقایسه با فردی که می خواهد برای ساخت پروتز پاشنه پا اقدام کند.

آیا کسی که برای ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی اقدام می کند برای مسافرت، محدودیت دارد؟

آیا کسی که برای ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی اقدام می کند برای مسافرت، محدودیت دارد؟

یکی از نگرانی هایی که برای متقاضیان ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی وجود دارد این است که آیا آنها می توانند بدون هیچ محدودیتی به مسافرت بروند یا خیر. در پاسخ به این سوال باید بگوییم، کسانی که انواع متفاوت پروتز را نصب می کنند برای رفتن به سفر هیچ محدودیتی نداشته و می توانند بدون هیچ نگرانی به تفریح خود برسند، ولی باید در مسافرت به مناطق گرمسیری باید مواظب باشند. کسانی که دچار قطع عضو می شوند اگر به این مناطق سفر کنند، خیلی عرق می کنند و این قضیه ممکن است مشکلاتی را برای آنها به وجود آورد.

کسانی که دوست دارند به مناطق گرمسیری مسافرت کنند خوب است به مواردی که کارشناسان ساخت پروتز مچ پا به آنها توصیه می کنند عمل کرده و آنها را رعایت کنند. این گروه، می بایست از وسایلی که کمتر عرق می کند استفاده کنند تا در طی سفر دچار مشکل خاصی نشوند.

نکته بسیار مهمی که افراد درگیر با قطع عضو باید به آن توجه کنند این است که عرق کردن باعث می شود که سایز اندام کوچکتر شود و با این اتفاق، پروتز در شرایط نامناسب و اذیت کننده ای قرار می گیرد.

ساخت و هزینه پروتز زیر زانو سیلیکونی

آیا می دانستید بعد از ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی باید کفش مناسب به پا کنید؟

یکی از مهم ترین نکاتی که می بایست بعد از ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی مورد توجه قرار دهید، انتخاب کفش مناسب است. پروتزها هر قدر که پیشرفته و مدرن هم باشند، باز هم نمی توانند به جای اندام طبیعی انسان عمل کنند. شاید تا قبل از قطع عضو و اقدام برای ساخت پروتز می شد هر کفشی به پا کرد، اما بعد از ساخت پروتز افراد مجبورند کفشی مناسب با وضعیت خود بپوشند.

برخی پروتزها، پنجه های غیر قابل تنظیم دارند و این مساله است که به فرد اجازه نمی دهد هر نوع کفشی را بپوشد. معمولا متخصصان و کارشناسان ساخت پروتز زیر زانو سیلیکونی توصیه می کنند، برای پوشیدن کفش هایی اقدام شود که روی راه رفتن افراد درگیر با قطع عضو تاثیر بد نمی گذارد. کفش هایی که پاشنه بلندی دارند، مستقیما روی نحوه راه رفتن فرد اثر گذاشته و به همین دلیل افراد نمی توانند با وجود پاهای مصنوعی خود به خوبی راه بروند و ثبات لازم را در زمان راه رفتن داشته باشند.  پبرای کسب اطلاعات در مورد مناسب ترین کفش می توانید با کارشناسان ساخت پروتزها صحبت کنید و راهنمایی های بیشتر را از آنها دریافت کنید.

آیا از پروتز پا زیر زانو سیلیکونی، می توان به عنوان بهترین پروتز پا در ایران یاد کرد؟

ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی برای کسانی صورت می گیرد که قصد ندارند با این پروتز، کار خاصی انجام دهند. عمدتا، پروتزهایی که با این ماده ساخته می شوند، پروتزهای زیبایی بوده و با قیمت پایین تری نسبت به برخی اندام های مصنوعی ساخته می شوند.

موضوعی که در مورد بهترین پروتز پا در ایران و رابطه آن با ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی باید مورد توجه قرار دارد، نیازها و توقعاتی است که کاربر از ساخت پروتز دارد. اگر پروتزهای سیلیکونی بتوانند مهم ترین نیازهای فرد را برآورده کنند، قطعا می توان از آنها به عنوان بهترین پروتزها یاد کرد.

اگر بخواهیم از منظر دیگری به بهترین پروتزها نگاه کنیم، باید قابلیت هایی که در آنها به کار برده می شود، مورد توجه قرار دهیم. پروتزهای مدرن و پروتزهایی که با توجه به آخرین متد روز دنیا ساخته می شوند، از جمله بهترین ها به شمار می روند؛ زیرا متقاضی نصب این نوع، می تواند کارهای متفاوت و متنوعی را انجام دهد. حتی به کمک این پروتزها می توان کارهایی را انجام داد که تا قبل از از این، فرد درگیر با قطع عضو نمی توانسته انجام دهد. از جمله این فعالیت ها می توانیم به ورزش کردن به صورت حرفه ای اشاره کنیم.ورزشکاران حرفه ای به جای ا ساخت پروتز زیر زانو سیلیکونی می بایست برای ساخت پروتزهایی با کاربری خاص اقدام کنند.

چرا برای ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی به پایار مراجعه کنیم؟

چرا برای ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی به پایار مراجعه کنیم؟

ما در این مقاله از شما خواستیم که برای ساخت پروتز زیر زانوی سیلیکونی به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبری همچون پایار مراجعه کنید. برخی از مهم ترین دلایل ما برای این پیشنهاد به این شرح است:

1- استفاده از متریال اولیه با کیفیت

مهم ترین اصلی که در این کلینیک رعایت می شود تا یک پروتز کاربردی و با عملکرد بالا در اختیار شما قرار گیرد، استفاده از متریال با کیفیت است. کارشناسانی که در این کلینیک فعالیت دارند تمامی تلاش خود را به کار می گیرند تا بهترین و با کیفیت ترین نوع پروتز را نصب کنید. سیلیکونی درجه یک برای ساخت این نوع پروتز، استفاده می شود و به همین دلیل ماندگاری بالایی را می توان از آن انتظار داشت.

2- داشتن سال ها تجربه و دانش

از دیگر مزیت هایی که مراجعه به این کلینیک برای شما به دنبال دارد، برخورداری از سال ها تجربه و دانش برای ساخت پروتز است. این مورد نیز کمک می کند تا بهترین و کاربردی ترین نوع پروتز، ساخته شده و در اختیار افراد قرار گیرد. کسانی که با واقعه تلخ قطع عضو درگیرند با کمک این پروتزها می توانند به بسیاری از نیازهای خود پاسخ دهند و به صورت مستقل زندگی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *