قیمت پای مصنوعی زیر زانو ⭐ طبق نرخ 1401

قیمت پای مصنوعی زیر زانو طبق نرخ 1401

قیمت پای مصنوعی زیر زانو

عوامل موثر بر قیمت پای مصنوعی زیر زانو موضوعی است که ما در این مقاله قصد داریم در مورد آن با شما صحبت کنیم. کسانی که پایشان از زیر زانو قطع شده است، باید بدانند که چه عواملی باعث تغییر قیمت می شود؛ این گونه، ابهامات کمتری در مورد هزینه اندام مصنوعی به وجود خواهد آمد.

اگر می خواهید در مورد عوامل موثر بر قیمت پروتز پا زیر زانو مطلع شوید و از قیمت انواع پروتز مخصوص پا، مانند پروتز پا بالای زانو مطلع شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

آیا نوع پای مصنوعی زیر زانو روی قیمت پروتز تاثیر دارد؟

قیمت پای مصنوعی زیر زانو را با توجه به نوع آن تعیین می کنند. علم پزشکی در زیر شاخه پروتز پیشرفت های زیادی کرده است. امروزه، انواع و اقسام پروتز و اندام مصنوعی در بازار یافت می شود که از جمله آنها می توان به پای مصنوعی هوشمند اشاره کرد. این نوع پای مصنوعی، از جمله کاربردی ترین و محبوب ترین انواع پروتز در کل دنیا به شمار می رود. همین هوشمندی اندام مصنوعی باعث تفاوت قیمت آن با سایر اندام های مصنوعی موجود شده است.

درست است که قیمت پای مصنوعی هوشمند از برخی انواع پروتز بالاتر است، اما به دلیل قابلیت های غیر قابل انکار و کاربردی که در آن قرار داده شده است، این نوع اندام مصنوعی هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. در این نوع از پروتز، پردازنده‌هایی هوشمند قرار گرفته است که به فرد امکان می دهند به شکل طبیعی تری راه برود و قدم بردارد.

قیمت پای مصنوعی زیر زانو در انواع پیشرفته و بروز، از دیگر انواع پروتز بالاتر است. علت آن نیز به متد به کار برده شده در ساخت پروتز بر می گردد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پای مصنوعی زیر زانو با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پای مصنوعی زیر زانو

 قابلیت های جانبی یک پروتز، چه تاثیری روی قیمت پای مصنوعی زیر زانو دارد؟

پروتزها خلق شده اند تا افراد به کمک آنها نقص عضوی که در بدنشان ایجاد شده است را تحت پوشش قرار دهند و آن را فراموش کنند. در برخی موارد که فرد نیاز دارد از پروتز پای مصنوعی خود در شرایطی خاص استفاده کند، این اندام مصنوعی باید قابلیت های خاص و ویژه ای داشته باشد. درست است که قیمت پروتز پای مصنوعی زیر زانو با قابلیت های خاص بالاست، اما اگر فرد می خواهد زندگی راحت تری داشته باشد و به فعالیت مورد علاقه اش رسیدگی کند، باید برای ساخت پروتز زیر زانو با قابلیت های خاص اقدام کند.

چنانچه بخواهیم روشن تر و واضح تر در مورد قابلیت های جانبی که در پروتزها به کار برده می شود، صحبت کنیم، باید ضد آب بودن پروتز را مثال بزنیم. فرض کنید فردی که به ورزش شنا علاقه زیادی دارد، پای خود را از زیر زانو از دست داده است. چنین کسی اگر بخواهد دو مرتبه به شنا کردن مشغول شود، چاره ای جز ساخت پروتز ضد آب ندارد. هر قدر قابلیت هایی که در یک پروتز به کار برده می شود، بالاتر باشد، قیمت پای مصنوعی زیر زانو نیز بالاتر است.

آیا بیمه، هر چه قدر قیمت پای مصنوعی زیر زانو باشد را به صورت کامل پرداخت می کند؟

آیا بیمه، هزینه پای مصنوعی هوشمند را به صورت کامل پرداخت کند؟ جواب این سوال خیر است. بیمه هایی که در کشورمان مشغول ارائه خدمات به بیمه شوندگان هستند، نمی توانند آن طور که باید و شاید از افراد تحت پوشش خود حمایت کنند. اگر به پروتز به عنوان یک راه حل درمانی نگاه کنیم، بیمه هایی چون بیمه تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی، امکان آنکه بتوانند هزینه کامل سفارش و ساخت آن را پرداخت کنند، ندارند.

اینکه این بیمه ها نمی توانند قیمت پای مصنوعی زیر زانو را به صورت کامل به بیمار برگردانند، به عنوان یک نقص مطرح است. برای حل این نقصان و کمبود، روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از آنها قرار گرفتن تحت پوشش بیمه های تکمیلی است.

بیمه های تکمیلی حق بیمه بیشتری از فرد دریافت می کنند. این بیمه ها قدرت کافی برای پرداخت هزینه پروتز های مصنوعی را دارند. به همین جهت، به کسانی که کارشان با خطرات جسمانی زیادی همراه است، توصیه می کنیم تحت پوشش این بیمه ها قرار گیرند. این یکی از بهترین راهکارها برای کاهش هزینه پروتز مخصوص زیر زانو است.

قیمت پای مصنوعی زیر زانو کلینیک ارتوپد فنی پایار

چه عواملی بیشترین تاثیر را بر قیمت پای مصنوعی زیر زانو دارند؟

قیمت پای مصنوعی زیر زانو از عوامل متفاوتی تاثیر می پذیرد که برخی از آنها به شرح زیر است:

1- نوع پروتز

یکی از دلایلی که تاثیر غیر قابل انکاری بر گران تر شدن هزینه پای مصنوعی دارد، نوع پروتز است.

2- ماده مورد استفاده در تولید

عامل تاثیرگذار دیگر، ماده مورد استفاده در تولید پروتز است. امروز از انواع و اقسام متریال ها برای ساخت اندام های مصنوعی استفاده می کنند. خوب است بدانید، هر چه ماده مورد استفاده در ساخت اندام مصنوعی، سبک تر بوده و شباهت بیشتری به بدن انسان داشته باشد، قیمت پروتز بالاتر خواهد رفت.

برای مثال، پروتز انگشتان پا را در نظر بگیرید. برای تولید پروتز مخصوص این قسمت، از ماده ای به نام سیلیکون استفاده می کنند. سیلیکون سبک است؛ انعطاف پذیری بالایی دارد و یکی از مهم ترین مزیت های آن، قابلیت ساخت پروتزی شبیه به انگشتان پای فرد است.

3- میزان و حجم اندام قطع شده

مورد دیگری که آن نیز بر قیمت پروتز تاثیرگذار است، حجم و وسعت اندام قطع شده است. هر چه میزان قطع شدگی بیشتر باشد، هزینه ای که برای ساخت پروتز باید پرداخت گردد، افزایش پیدا می کند. به همین سبب است که قیمت پروتز لگن از قیمت پروتز انگشتان پا بیشتر است و افرادی که از ناحیه لگن به پایین خود را از دست داده اند، مجبورند هزینه بیشتری برای ساخت آن بپردازند.

جمع بندی

قیمت پای مصنوعی زیر زانو از عوامل متفاوتی چون وسعت اندام قطع شده، متریال به کار گرفته شده برای تولید پروتز و همین طور، نوع پروتز تاثیر می پذیرد. هر چه وسعت قطع عضو بیشتر باشد؛ ماده به کار برده شده در تولید پروتز با کیفیت تر باشد و در پروتز، قابلیت های بیشتری به کار برده شده باشد، اندام مصنوعی گران تر است.

اگر می خواهید برای ساخت پروتز به یک کلینیک حرفه ای و مطرح ارتوپدی فنی در کشور مراجعه کنید، ما به شما کلینیک ارتوپد فنی پایار را پیشنهاد می دهیم. این مجموعه، از جمله مراکز ساخت پروتز در کشور است که همواره در تلاش است پروتز هایی با کیفیت در اختیار متقاضیان قطع اندامی قرار دهد. کارشناسان پایار، در ساخت پروتز هایی با قابلیت های زیاد، کوتاهی نکرده و به دنبال کسب رضایت همه جانبه شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.