قیمت پای مصنوعی زیر زانو ⭐ طبق نرخ 1401

قیمت پای مصنوعی زیر زانو طبق نرخ 1401

عوامل موثر بر قیمت پای مصنوعی زیر زانو موضوعی است که ما در این مقاله قصد داریم در مورد آن با شما صحبت کنیم. کسانی که پایشان از زیر زانو قطع شده است، باید بدانند که چه عواملی باعث تغییر قیمت می شود؛ این گونه، ابهامات کمتری در مورد قیمت پای مصنوعی به وجود خواهد آمد.

اگر می خواهید در مورد عوامل موثر بر قیمت پروتز پا زیر زانو مطلع شوید و از قیمت انواع پروتز مخصوص پا، مانند پروتز پا بالای زانو مطلع شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پای مصنوعی زیر زانو با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا نوع پای مصنوعی زیر زانو روی قیمت پروتز تاثیر دارد؟

قیمت پای مصنوعی زیر زانو را با توجه به نوع آن تعیین می کنند. علم پزشکی در زیر شاخه پروتز پیشرفت های زیادی کرده است. امروزه، انواع و اقسام پروتز و اندام مصنوعی در بازار یافت می شود که از جمله آنها می توان به پای مصنوعی هوشمند اشاره کرد. این نوع پای مصنوعی، از جمله کاربردی ترین و محبوب ترین انواع پروتز در کل دنیا به شمار می رود. همین هوشمندی اندام مصنوعی باعث تفاوت قیمت پای مصنوعی با سایر اندام های مصنوعی موجود شده است.

درست است که قیمت پای مصنوعی هوشمند از برخی انواع پروتز بالاتر است، اما به دلیل قابلیت های غیر قابل انکار و کاربردی که در آن قرار داده شده است، این نوع اندام مصنوعی هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. در این نوع از پروتز، پردازنده‌هایی هوشمند قرار گرفته است که به فرد امکان می دهند به شکل طبیعی تری راه برود و قدم بردارد.

قیمت پروتز زیر زانو در انواع پیشرفته و بروز، از دیگر انواع پروتز بالاتر است. علت آن نیز به متد به کار برده شده در ساخت پروتز بر می گردد.

قیمت پای مصنوعی زیر زانو

 قابلیت های جانبی یک پروتز، چه تاثیری روی قیمت پای مصنوعی زیر زانو دارد؟

پروتزها خلق شده اند تا افراد به کمک آنها نقص عضوی که در بدنشان ایجاد شده است را تحت پوشش قرار دهند و آن را فراموش کنند. در برخی موارد که فرد نیاز دارد از پروتز پای مصنوعی خود در شرایطی خاص استفاده کند، این اندام مصنوعی باید قابلیت های خاص و ویژه ای داشته باشد. درست است که قیمت پروتز پای مصنوعی زیر زانو با قابلیت های خاص بالاست، اما اگر فرد می خواهد زندگی راحت تری داشته باشد و به فعالیت مورد علاقه اش رسیدگی کند، باید برای ساخت پروتز زیر زانو با قابلیت های خاص اقدام کند. قیمت پای مصنوعی با کاربری خاص از سایر پروتزها بالاتر است.

چنانچه بخواهیم روشن تر و واضح تر در مورد قابلیت های جانبی که در پروتزها به کار برده می شود، صحبت کنیم، باید ضد آب بودن پروتز را مثال بزنیم. فرض کنید فردی که به ورزش شنا علاقه زیادی دارد، پای خود را از زیر زانو از دست داده است. چنین کسی اگر بخواهد دو مرتبه به شنا کردن مشغول شود، چاره ای جز ساخت پروتز ضد آب ندارد. هر قدر قابلیت هایی که در یک پروتز به کار برده می شود، بالاتر باشد، قیمت پای مصنوعی زیر زانو نیز بالاتر است.

 

قیمت پای مصنوعی زیر زانو در پایار چقدر است

 آیا بیمه، هر چه قدر قیمت پای مصنوعی زیر زانو باشد را به صورت کامل پرداخت می کند؟

آیا بیمه، هزینه پای مصنوعی هوشمند را به صورت کامل پرداخت کند؟ جواب این سوال خیر است. بیمه هایی که در کشورمان مشغول ارائه خدمات به بیمه شوندگان هستند، نمی توانند آن طور که باید و شاید از افراد تحت پوشش خود حمایت کنند. اگر به پروتز به عنوان یک راه حل درمانی نگاه کنیم، بیمه هایی چون بیمه تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی، امکان آنکه بتوانند هزینه کامل سفارش و ساخت آن را پرداخت کنند، ندارند.

اینکه این بیمه ها نمی توانند قیمت پای مصنوعی زیر زانو را به صورت کامل به بیمار برگردانند، به عنوان یک نقص مطرح است. برای حل این نقصان و کمبود، روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از آنها قرار گرفتن تحت پوشش بیمه های تکمیلی است.

بیمه های تکمیلی حق بیمه بیشتری از فرد دریافت می کنند. این بیمه ها قدرت کافی برای پرداخت هزینه پروتز های مصنوعی را دارند. به همین جهت، به کسانی که کارشان با خطرات جسمانی زیادی همراه است، توصیه می کنیم تحت پوشش این بیمه ها قرار گیرند. این یکی از بهترین راهکارها برای کاهش هزینه پروتز مخصوص زیر زانو (قیمت پای مصنوعی) است.

قیمت پای مصنوعی زیر زانو کلینیک ارتوپد فنی پایار

چه عواملی بیشترین تاثیر را بر قیمت پای مصنوعی زیر زانو دارند؟

قیمت پای مصنوعی زیر زانو از عوامل متفاوتی تاثیر می پذیرد که برخی از آنها به شرح زیر است:

1- نوع پروتز

یکی از دلایلی که تاثیر غیر قابل انکاری بر گران تر شدن قیمت پای مصنوعی دارد، نوع پروتز است.

2- ماده مورد استفاده در تولید

عامل تاثیرگذار دیگر، ماده مورد استفاده در تولید پروتز است. امروز از انواع و اقسام متریال ها برای ساخت اندام های مصنوعی استفاده می کنند. خوب است بدانید، هر چه ماده مورد استفاده در ساخت اندام مصنوعی، سبک تر بوده و شباهت بیشتری به بدن انسان داشته باشد، قیمت پروتز بالاتر خواهد رفت.

برای مثال، پروتز انگشت پا را در نظر بگیرید. برای تولید پروتز مخصوص این قسمت، از ماده ای به نام سیلیکون استفاده می کنند. سیلیکون سبک است؛ انعطاف پذیری بالایی دارد و یکی از مهم ترین مزیت های آن، قابلیت ساخت پروتزی شبیه به انگشتان پای فرد است.

3- میزان و حجم اندام قطع شده

مورد دیگری که آن نیز بر قیمت پروتز تاثیرگذار است، حجم و وسعت اندام قطع شده است. هر چه میزان قطع شدگی بیشتر باشد، هزینه ای که برای ساخت پروتز باید پرداخت گردد، افزایش پیدا می کند. به همین سبب است که قیمت پروتز لگن از قیمت پروتز انگشتان پا بیشتر است و افرادی که از ناحیه لگن به پایین خود را از دست داده اند، مجبورند هزینه بیشتری برای ساخت آن بپردازند.

هزینه و قیمت پای مصنوعی زیر زانو در ارتوپدی پایار

برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی زیر زانو به کجا مراجعه کنیم؟

اغلب ما، وقتی می خواهیم برای خرید یک کالای خاص و مشخص اقدام کنیم، قیمت آن را از فروشگاه های مختلف استعلام کرده و سپس برای خرید اقدام می کنیم. در مورد پروتز زیر زانو مصنوعی نیز وضعیت به همین منوال است. شما می توانید برای آنکه بهترین نوع پروتز را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید، به کلینیک های ارتوپد فنی مراجعه کرده و از آنها لیست قیمت (قیمت پای مصنوعی) رابخواهید. با کمک این لیست قیمت قادر خواهید بود تصمیمات بهتری، هم از نظر مالی و هم از نظر عملکردی بگیرید.

وقتی به لیست قیمت پای مصنوعی زیر زانو نگاه می کنید، باید حواستان به مسائل زیادی باشد؛ نوع پروتز، نوع ماده به کار برده شده در ساخت آن، روش و متدی که پروتز با آن ساخته شده است، هوشمند بودن و یا هوشمند نبودن نوع پروتز، میزان و حجم قطع شده اندام از جمله عواملی هستند که باعث تغییر قیمت پروتز می شوند.

این مورد را همیشه به خاطر داشته باشید، ساخت پروتز یک امر کاملا تخصصی است و سازندگان آن علاوه بر داشتن علم، باید به سلاح تجربه نیز مجهز باشند. پروتزهای ساخته شده تحت چنین شرایطی را می توان بهترین پروتز پا در ایران نامید.

عوامل تاثیرگذار روی قیمت پای مصنوعی زیر زانو

آیا قیمت اجزای داخلی پروتز، روی قیمت پای مصنوعی زیر زانو تاثیر دارد؟

یکی از مسائلی که در خصوص قیمت پای مصنوعی باید مورد توجه قرار گیرد، اجزا و قطعات داخلی است که در ساخت پروتز به کار برده می شود. هر قدر اجزایی که برای ساخت یک پروتز مورد استفاده قرار می گیرد، مدرن تر و هوشمند تر باشد، بدون شک، قیمت پروتز نیز افزایش پیدا می کند.

نکته ای که باعث می شود، قطعات و اجزای داخلی یک پروتز با قطعات پروتز دیگر تفاوت پیدا کند، هوشمند بودن و یا هوشمند نبودن پروتز و همین طور، نوع پروتز است. در پروتزهای هوشمند، قطعات به کار رفته از نظر قیمت، گران تر و در پروتزهای معمولی، قطعات به کار برده شده در ساخت پروتز، ارزان تر هستند.

اگر قرار باشد، یکی از قطعات مورد نیاز برای ساخت پروتز، از خارج از کشور وارد شود، به دلیل نوسان هایی که در حوزه ارز وجود دارد، قیمت پروتز افزایش پیدا می کند. برند تولید کننده اجزای داخلی پروتز نیز بر قیمت پای مصنوعی زیر زانو تاثیر بسزایی دارند. برخی برندها، به دلیل سابقه بیشتری که در تولید قطعات پروتز دارند، قطعات مورد نیاز برای ساخت پروتز را با قیمت بالاتری به فروش می رسانند.

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پای مصنوعی زیر زانو

قیمت پای مصنوعی زیر زانو دست دوم چقدر است؟ آیا صرف هزینه برای این اندام مصنوعی، کار عاقلانه ای است؟

برخی کسانی که توان پرداخت هزینه های مربوط به پروتز زیر زانو مصنوعی را ندارند، تصور می کنند، اگر برای نصب و خرید پای مصنوعی دست دوم اقدام کنند، کار عاقلانه ای انجام داده اند. گذشته از آنکه معلوم نیست واقعا پای دست دوم در بازار وجود داشته باشد، نمی توان از اندام مصنوعی که اختصاصا برای فرد دیگری ساخته شده است، استفاده کرد و توقع داشت که برای ما نیز به همان اندازه کارکرد داشته باشد.

ما به شما حق می دهیم؛ قیمت پای مصنوعی زیر زانو گران است و ممکن است برخی افراد توان پرداخت هزینه آن را نداشته باشند، اما اینکه بخواهید برای خرید پای مصنوعی دست دو اقدام کنید، تنها باعث از بین رفتن پول شما خواهد شد.

موضوعی که خوب است در مورد قیمت پای مصنوعی مورد توجه و دقت قرار دهید، این است که همه اندام های مصنوعی، وقتی برای اولین بار ساخته می شوند، با توجه به شرایط متقاضی ساخته می شوند. قطعا، شکل اندام این فرد با شُمایی که می خواهید برای بار دوم  پروتز را نصب کنید، تفاوت دارد و این موضوع می تواند دردسرها و مشکلاتتان را که به خاطر قطع عضو اتفاق افتاده است، افزایش دهد؛ پس هیچوقت به خرید پای دست دوم مصنوعی فکر نکنید.

آیا در مورد کاشت پای مصنوعی به روش ایمپلنت چیزی میدانید

آیا بیمه، قیمت پای مصنوعی هوشمند زیر زانو را پرداخت می کند؟

قیمت پای مصنوعی زیر زانو و پرداخت قیمت پای مصنوعی، یکی از نگرانی هایی است که افراد درگیر با قطع عضو همیشه با آن درگیر هستند. از آنجایی که قطع عضو، محدودیت های زیادی را برای فرد آسیب دیده به وجود می آورد، این افراد، تمایل زیادی برای ساخت و سفارش پروتز هوشمند زیر زانو دارند.

این پروتزها، به دلیل ساختار پیچیده شان می توانند بخش زیادی از مشکلات کاربر را حل کنند و بسیاری از محدودیت های زندگی اش را از پیش پای او بردارند. به همین دلیل است که این روزها، پروتزهای هوشمند به یکی از محبوب ترین اندام های مصنوعی تبدیل شده اند و افراد قطع عضو شده می خواهند بدانند که آیا بیمه قیمت این نوع پروتز را پرداخت می کند یا خیر.

بیمه های دولتی در کشور ما، با محدودیت های زیادی مواجه هستند و نمی توانند قیمت پای مصنوعی هوشمند را پرداخت کنند. این بیمه ها، هزینه بسیار کمی از قیمت پای مصنوعی زیر زانو از نوع هوشمند را پرداخت می کنند و این مبلغ در مقابل کل هزینه ساخت این پروتز اصلا به چشم نمی آید. پس بهتر است برای ساخت پروتزهای هوشمند، روی بیمه های دولتی و خدمات آنها حساب باز نکنید.

قیمت پای مصنوعی زیر زانو در کلینیک پایار

 قیمت پای مصنوعی زیر زانو هوشمند بالاتر است، یا قیمت پای مصنوعی ژله ای؟ چرا؟

قیمت پای مصنوعی زیر زانو هوشمند به مراتب از قیمت پای مصنوعی ژله ای بیشتر است و این نیز به دلیل ویژگی ها و شاخصه هایی است که در پاهای مصنوعی هوشمند به کار برده شده است. پروتزهای هوشمند یکی از جدیدترین انواع پروتز در دنیا بوده و در ساخت آنها از بروزترین و آخرین فناوری استفاده می شود و به همین دلیل است که کاربردهای فراوانی را می توان در آنها شاهد بود.

پای مصنوعی از نوع ژله ای، نوعی پروتز زیبایی به شمار می رود و در ساخت آن پیچیدگی و فناوری خاصی به چشم نمی خورد. در ساخت این نوع پروتز از ماده ای انعطاف پذیر و ژله ای به نام سیلیکون استفاده می کنند. سیلیکون یکی از ارزان ترین موادی است که برای ساخت پروتز به کار برده می شود.

قیمت پای مصنوعی از نوع ژله ای از قیمت پای مصنوعی هوشمند، به دلیل تفاوت های مشهودی که بین این دو پروتز از نظر کاربرد و مشخصات فنی وجود دارد، کمتر است. کسانی که نمی خواهند هزینه بالایی برای ساخت اندام مصنوعی پرداخت کنند، بهتر است برای ساخت پروتزهای ژله ای که به آنها پروتزهای سیلیکونی نیز گفته می شود اقدام کنند.

قیمت پای مصنوعی زیر زانو هوشمند بالاتر است، یا قیمت پای مصنوعی ژله ای؟ چرا؟

 

جمع بندی

قیمت پای مصنوعی زیر زانو از عوامل متفاوتی چون وسعت اندام قطع شده، متریال به کار گرفته شده برای تولید پروتز و همین طور، نوع پروتز تاثیر می پذیرد. هر چه وسعت قطع عضو بیشتر باشد؛ ماده به کار برده شده در تولید پروتز با کیفیت تر باشد و در پروتز، قابلیت های بیشتری به کار برده شده باشد، اندام مصنوعی گران تر است.

اگر می خواهید برای ساخت پروتز به یک کلینیک حرفه ای و مطرح ارتوپدی فنی در کشور مراجعه کنید، ما به شما کلینیک ارتوپد فنی پایار را پیشنهاد می دهیم. این مجموعه، از جمله مراکز ساخت پروتز در کشور است که همواره در تلاش است پروتز هایی با کیفیت در اختیار متقاضیان قطع اندامی قرار دهد. کارشناسان پایار، در ساخت پروتز هایی با قابلیت های زیاد، کوتاهی نکرده و به دنبال کسب رضایت همه جانبه شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *