ساخت پروتز انگشت دست با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالا

قطع عضو انگشت دست عبارت است از، از دست دادن قسمتی از انگشت و یا کل انگشت دست به صورت تصادفی. همچنین برخی از افراد مجبورند که انگشت خود را به منظور جلوگیری از گسترش بیماری طی جراحی قطع کنند. در این چنین شرایطی پزشکان برای فردی که انگشت خود را از دست داده است پروتز انگشت دست را تجویز می کنند. پروتز انگشت دست دارای طرح های ساده ای می باشند. از این پروتز ها به منظور ثابت نگه داشتن باقیمانده ی انگشت قطع شده استفاده می شود. به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی پروتز های انگشت دست مستحکم تر و بادوام تری وارد بازار شدند. در پروسه ی ساخت پروتز انگشت دست از قطعات مستحکم و کوچکی استفاده می شود. با بهره گیری از این قطعات پروتز انگشت دست برقی و پروتز فعال ساخته می شود. این نوع پروتز ها ضمن به کارگیری نیروی بدن فرد بیمار به او در پروسه ی بهبودی کمک می کنند. برای دریافت قیمت پروتز انگشت دست می بایست به کلینیک های معتبر مراجعه کرد.

پروتز انگشت دست چیست و چگونه ساخته می شود ؟

امروزه افرادی که انگشت خود را از دست داده اند به منظور زیباتر دیده شدن از پروتز انگشت استفاده می کنند. هنگامی که پروتز انگشت دست ساخته می شود مراحل مختلفی طی می شود یکی از این مراحل قالب گیری است. در این مرحله از ساخت پروتز انگشت دست پزشک معالج با استفاده از وسایل مخصوصی قالب قسمت باقیمانده انگشت قطع شده را تهیه می کند. پروسه ی قالب گیری باعث می شود تا پزشک متخصص با استفاده از قالب ساخته شده و الگو برداری از آن به هماهنگ کردن رنگ پوست و رنگ ناخن بیمار بپردازد. هدف از درست کردن یک قالب این است که پروتز انگشتی که قرار است ساخته شود با پوست بیمار هماهنگی داشته و طبیعی به نظر برسد. از دیگر مزایای قالب گیری تعیین اندازه ی مناسب پروتز انگشت دست است. جنس پروتز انگشت دست معمولا از سیلیکون است. کارایی انگشت مصنوعی به قدری چشمگیر است که به عنوان یک اهرم و یا رابط برای عضو قطع شده به شمار می آید. قیمت پروتز انگشت دست سلیکونی از سایر پروتزهای مخصوص انگشت دست مناسب تر است.

توجه داشته باشید، پروتز انگشت دست مانند پروتز مچ دست ، پروتز آرنج (زیر آرنج، بالای آرنج) جزو پروتز اندام فوقانی محسوب می شود.

قیمت پروتز انگشت قطع شده چقدر است؟

مهم ترین موضوعی که در مورد ساخت پروتز انگشت دست باید دقت داشت، تعداد انگشتان قطع شده است. کسانی که دو تا چندین انگشت دستشان قطع شده است، گزینه های مناسبی برای ساخت انگشت های مصنوعی زیبایی نیستند. این مورد، خصوصا در کسانی که در دست غالب خود دچار این مشکل شده اند، اهمیت بیشتری پیدا می کند. این افراد برای آنکه زندگی شان دچار چالش نشود، مجبورند برای ساخت و تهیه پروتز انگشت دست ای اقدام کنند که کاربردی بوده و می توانند آنها را حرکت دهند.

از آنجایی که انگشت های مصنوعی کاربردی، جزء پیشرفته ترین اندام های مصنوعی به شمار می روند، نمی توان انتظار داشت که قیمت پروتز انگشت دست، کم در نظر گرفته شود. بهترین مرجعی که می تواند به شما کمک کند در جریان قیمت انگشت های مصنوعی قرار بگیرید، مراکز یا کلینیک هایی هستند که در این حوزه فعالیت می کنند.

برای کاهش قیمت انگشت های مصنوعی دست، می توانید از خدمات بیمه های تکمیلی استفاده کنید. این بیمه ها با توجه به میزان حق بیمه ای که فرد پرداخت می کند و با توجه به سقفی که برای تعهدات آنها تعیین شده است، درصدی از هزینه ساخت انگشت های مصنوعی دست را پرداخت می کنند.

نمونه ساخت پروتز انگشت دست در پایار

 

به غیر از وسعت قطعی عضو که یکی از مهم ترین پارامترهای تاثیر روی قیمت پروتز انگشت دست است، موارد دیگری نیز در این بین دخالت دارند که یکی از آنها متریال به کار برده شده در ساخت پروتز است. در جاهایی که فرد، یک انگشت و یا قسمتی از یک انگشت او قطع شده است، بهتر است برای جبران این نقص عضو، برای ساخت پروتز انگشت دست سیلیکونی اقدام کند. این پروتزها قیمت مناسب تری دارند؛ سبک هستند و به دلیل داشتن ظاهری طبیعی و شبیه به انگشتان واقعی انسان، دیگران متوجه نخواهند شد که انگشت دست قطع شده است.

نوع پروتز نیز روی قیمت و هزینه ی پروتز انگشت دست تاثیر می گذارد. کسانی که فقط ناحیه انگشتان دستشان قطع شده است، اما هنوز مچ دست خود را دارند می بایست برای ساخت پروتزهای کاربردی اقدام کنند. این نوع پروتزها به افراد کمک می کنند تا بتوانند استقلال از دست رفته خویش را دو مرتبه به دست آورند. طبیعتا قیمت چنین پروتزهایی از قیمت پروتزهایی که کاربرد زیادی ندارند، بالاتر در نظر گرفته شده است که این نیز به دلیل اعمال فناوری های مدرن و پیشرفته در ساخت پروتزهای کاربردی است. برای آنکه با انواع و اقسام انگشت های مصنوعی آشنا شوید با کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر و مطرح در کشور تماس بگیرید. این کلینک ها می توانند قیمت ساخت دست مصنوعی را نیز در اختیار شما قرار دهند.

ارزان ترین قیمت پروتز انگشت دست در کشور در پایار

نکات تکمیلی در مورد قیمت پروتز انگشت قطع شده

قیمت پروتز انگشت قطع شده (قیمت پروتز انگشت دست) برای کسانی که انگشت دست و پای خود را طی یک حادثه از دست داده اند، موضوع مهمی است. ما کارهایمان را با دستان و خصوصا انگشتان انجام می دهیم و به همین دلیل، انگشتان دست بیش از سایر قسمت ها، در معرض خطر قطع شدگی قرار دارند. ما در این متن قصد داریم در مورد عواملی که روی قیمت پروتز انگشتان (پروتز انگشت قطع شده) تاثیر دارند، صحبت کنیم و بگوییم برای خرید یک اندام مصنوعی با قیمت مناسب به کجا مراجعه کنید. مقاله انگشت ماشه ای چیست؟ و چگونه درمان می شود؟ را نیز مطالعه کنید؛ به دردتان می خورد.

وسعت قطع شدگی چگونه روی قیمت پروتز انگشت قطع شده تاثیر می گذارد؟

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت پروتز انگشت قطع شده تاثیرگذار است، وسعت قطع شدگی اندام است. وقتی فردی دچار قطع شدگی از ناحیه انگشتان دست می شود، اگر یک انگشت و یا یک قسمت از انگشتش را از دست داده باشد، با صرف هزینه ای پایین می تواند یک نوع پروتز انگشت قطع شده را جایگزین اندام قطع شده اش کند.

کسانی که چندین انگشت دست خود را از دست داده اند، برای آنکه فقدان ناشی از این قطع شدگی را جبران کنند، می بایست هزینه بیشتری برای ساخت پروتز انگشت دست صرف کنند. با این حال، این هزینه از هزینه ی عمل زیبایی انگشت قطع شده پایین تر تمام خواهد شد.

پروتز انگشت دست چیست

پادکست شماره 2 (در خصوص پروتز انگشت دست – ساخت پروتز انگشت دست)

انواع پروتز انگشت دست کدامند؟

پروتز انگشت دست انواع مختلفی دارند که علاوه بر جوانب زیبایی از آن ها به منظور بازگردانی عملکرد فرد بیمار استفاده  می کنند. هنگامی که فرد انگشت خود را از دست می دهد سعی می کند به دنبال راه حلی برای این موضوع باشد. در چنین شرایطی بیمار بایستی به پزشک مراجعه  کند و در مورد ساخت پروتز انگشت دست با او مشورت کند. پزشک راه کارهای پیشنهادی و مناسب و مختص هر بیمار را  ارائه داده و به او کمک می کند تا بهترین گزینه را انتخاب کند.

هنگام پروتز انگشت دست انواع مختلفی از پروتز وجود دارند که عبارتند از:

عدم استفاده از پروتز انگشت دست: این گزینه ی درمانی ظاهرا مقرون به صرفه تز از قیمت پروتز انگشت دست به نظر می آید اما بایستی توجه داشت افرادی که این گزینه ی درمانی را انتخاب می کنند مجبور می شوند که از انگشتان سالم خود بیش از حد معمول کار بکشند و این امر به خودی خود باعث می شود که خطرات و مشکلات جبران نا پذیری را متحمل شوند. به عنوان مثال فرد ممکن است که حالت قرار گیری و تقارن بدن اش دچار اختلالاتی شود.

استفاده از پروتز های غیر فعال:

استفاده از پروتز انگشت دست غیر فعال (ساخت پروتز انگشت دست غیر فعال) به منظور انجام فعالیت های روزانه مفید خواهد بود. اما بایستی به خاطر داشته باشید که از این نوع پروتز برای بلند کردن و گذاشتن اشیاء نمی توانید استفاده کنید. به منظور بالا بردن کارایی این نوع پروتز ها را از اجزای متفاوتی می سازند مانند:

 • ماکت زیبایی انگشت دست
 • انگشت دست متحرک
 • انگشتان دست تیتانیومی که از قابل خم و راست شدن برخوردار هستند

این دسته از پروتزها را با توجه به علاقه ی فرد رنگ آمیزی می کنند و فرد می تواند رنگ مورد نظر خود را پیشنهاد دهد. البته این رنگ موقت می باشد. همچنین استفاده از طرح های چاپی در این نوع پروتز رایج است. برای دریافت قیمت پروتز انگشت دست به مراکز ارتوپد فنی در کشور مراجعه کنید.

پروتز انگشت سیلیکونی: به منظور ساخت پروتز انگشت دست  از ماده ی سیلیکون استفاده می شود. قبل از اینکه پروتز ساخته شود آزمایشاتی صورت می گیرد تا معلوم شود که آیا ماده سیلیکون با پوست دست بیمار سازگار است یا خیر. لازم به ذکر است مواد سیلیکونی ای که در تهیه ی پروتز انگشت مورد استفاده قرار می گیرند بسیار با کیفیت بوده و از نظر عملکرد، زیبایی و سهولت و راحتی در سطح بالایی قرار دارند.

شما برای دریافت اطلاعات بیشتر و قیمت این نوع پروتز انگشت و عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت آن ، می توانید مقاله جامع و کاربردی ” قیمت پروتز انگشت سیلیکونی ” را مطالعه کنید این مقاله و سایر مقاله هایی که در این حوزه نوشته شده است. کمکتان می کند تا در مورد قیمت پروتز انگشت دست اطلاعات بیشتری به دست آورید.

پروتز انگشت دست (با منصفانه ترین قیمت ساخت پروتز انگشت دست)

پروتز انگشت دست (با بالا ترین کیفیت ساخت پروتز انگشت دست)

بهره گیری از پروتز فعال با نیروی بدنی بیمار:

این نوع پروتز انگشت دست به 3 گروه تقسیم می شود:

 • پروتزی که توسط مفصل فعال می شود
 • پروتزی که تحت کنترل کابل قرار دارد
 • پروتزی که تحت کنترل مچ دست می باشد

پروتز انگشت دست فعال با نیروی بدن بسیار بادوام هستند و از ظاهر پیشرفته ای برخوردار می باشند. مزیت ویژه ای که ساخت پروتز انگشت دست سیلیکونی دارد این است که نیرویی که توسط پروتز اعمال می شود  را می توان با استفاده از مچ دست و یا مفاصل باقیمانده عضو قطع شده کنترل کرد. این کار باعث می شود که حرکت دست طبیعی جلوه کند.

پروتز انگشت دست فعال به کمک انرژی الکتریکی:

این دسته از پروتزها در هرکدام از انگشت هایشان یک موتور دارند. این نوع پروتز ها را الکترود های حساس و یا رزیستورها کنترل می کنند. الکترود ها حرکت عضلات قسمت باقیمانده انگشت دست و یا مچ دست را تشخیص می دهند. مقدار قدرتی که این پروتزها اعمال می کنند با هم فرق دارد و به منظور کسب اطمینان از تناسب قدرت انگشت اعمال شده در موقعیت های متفاوت، کاربر آن را کنترل می کند. شما می توانید ضمن انتخاب این نوع پروتز انگشت دست از دستکش های سیلیکونی رنگ پوست هم استفاده کنید. برای دریافت قیمت پروتز انگشت دست با کلینیک های ارتوپدی فنی صحبت کنید.

قیمت پروتز انگشت دست مایو الکتریک

بهره گرفتن از قیمت پروتز انگشت دست مخصوص فعالیت:

کسانی که اقدام به پرداخت قیمت پروتز انگشت دست می کنند، می توانند به کمک آن یکی از کارهای زیر را انجام دهند:

 • هنگام انجام فعالیت های ورزشی
 • هنگام انجام فعالیت های سرگرم کننده
 • هنگام انجام فعالیت های خطرناکی که ممکن است به اندام بازمانده آسیب وارد کند

این نوع پروتز انگشت دست به ورزشکاران، دوچرخه سواران، کوه نوردان و افراد بیشمار دیگری کمک می کند تا بتوانند به اهداف و آرزو های خود دست یابند. از این نوع پروتز می توان به هنگام درست کردن وسایل چوبی استفاده کرد.

استفاده کردن از پروتز های هیبریدی:

پروتزهای هیبریدی یکی از بی نظیرترین انواع پروتزهای انگشت دست به حساب می آیند. در هنگام ساخت پروتز انگشت دست هیبریدی از قطعات فعال، قطعات غیر فعال با کمک نیروی بدنی بیمار و قطعات برقی استفاده می شود. پروتز انگشت دست هیبریدی بسیار بادوام و کاربردی است و برای هر فرد به صورت خاص و با توجه به ارزیابی عملکرد او ساخته می شود. به همین جهت پروتز هیبریدی به یکی از پر طرفدارترین نوع پروتز انگشت دست تبدیل شده است. قیمت پروتز انگشت دست هیبریدی به نسبت بالاست.

چیزی که باعث شده ساخت پروتز انگشت دست هیبریدی با استقبال خوبی از ناحیه کاربران مواجه شود، قابلیت هایی است که در آن به چشم می خورد. برای آنکه این نوع پروتز کاربرد زیادی داشته باشد، سعی کرده اند چندین قابلیت را در آن لحاظ کنند. نکته جالبی که در مورد این نوع پروتز وجود دارد این است که انگشت های مصنوعی هیبریدی توانسته اند بسیاری از نقص ها و مشکلاتی که قطع عضو ایجاد کرده است از بین ببرند.

لحاظ شدن نیازها و خواسته های کاربر در ساخت پروتز، نه تنها باعث افزایش قیمت پروتز انگشت دست هیبریدی شده، بلکه افراد می توانند به کمک آن کارهای روزانه خود را به راحت ترین شکل ممکن انجام دهند. اگر برای ساخت این نوع پروتز به کلینیک های ارتوپدی معتبر در کشور مراجعه کنید، خواسته هایتان در ساخت آن حتما اعمال می شود. تحقق اهداف و بازیابی عملکرد از جمله مهم ترین مزیت های نصب پروتز انگشت دست هیبریدی به شمار می رود.

انگشت های مصنوعی انواع و اقسام متفاوت دارند. بهترین کسانی که می توانند به شما کمک کنند تا پروتزی کاربردی و با بازدهی بالا نصب کنید، پزشکان و کارشناسان فعال در کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور هستند. هر سوالی در این رابطه داشتید می توانید از آنها بپرسید و ابهامات و سوالات خود را از بین ببرید.

استفاده کردن از پروتز های هیبریدی در پروتز انگشت دست

پروتز ناخن چیست؟ تفاوت آن با پروتز انگشت دست چیست؟

پروتز ناخن چیست؛ چه کسانی برای ساخت آن اقدام می کنند و تفاوت آن با انگشت دست مصنوعی چیست؛ اینها، برخی از سوالاتی است که توسط برخی افراد، مطرح می شود. وقتی که به ناخن انگشت دست آسیب وارد می شود، در صورتی که قابلیت ترمیم خود را از دست داده باشد، می بایست برای ساخت پروتز ناخن اقدام کرد. این پروتز، شبیه به ناخن طبیعی افراد است و می تواند خیلی خوب جای خالی ناخن آسیب دیده را پر کند.

نکته ای که می خواهیم در اینجا به آن اشاره کنیم، ذکر تفاوت پروتز ناخن و انگشت مصنوعی است. یکی از تفاوت های این دو نوع پروتز، نوع عملکرد آنهاست. کسانی که برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز انگشت اقدام می کنند، کسانی اند که انگشت دستشان قطع شده است، اما کسی که برای ساخت پروتز ناخن اقدامی انجام می دهد، تنها ناخن خود را از دست داده و فقدان بزرگی در زندگی او به وجود نیامده است.

گاهی اوقات بدون داشتن پروتز ناخن که عملا یک پروتز از نوع زیبایی است هم می توان به زندگی ادامه داد، اما زندگی بدون انگشت دست، خیلی سخت است؛ برخی انواع انگشت های مصنوعی به فرد کمک می کنند تا بتواند به کارهای روزانه خود رسیدگی کند.

پروتز انگشت دست

 عملکرد و زیبایی پروتز انگشت دست سیلیکونی به چه صورت می باشد؟ علت ساخت پروتز انگشت دست چیست؟

قیمت پروتز انگشت دست سیلیکونی به عنوان یک جایگزین برای انگشت قطع شده ی دست در نظر گرفته می شوند.

پروتز انگشت دست سیلیکونی عهده دار وظایف و عملکرد های بیشماری می باشد. کسی که برای پرداخت قیمت پروتز انگشت دست اقدام می کند، می تواند به کمک آن، کارهای زیر را انجام دهد:

 • نگهداری و چنگ زدن به اشیاء:

پروتز انگشت دست نقش مهمی در انجام فعالیت های روزمره بر عهده دارند. با کمک این پروتز ها فرد قادر به چنگ زدن و برداشتن اشیاء مورد نظر خود می باشد. بیمار ضمن کمک گرفتن از این پروتز می تواند از وسایل مورد نظر خود مانند لپ تاپ، تلفن و کامپیوتر استفاده کند.  

 • ظاهر طبیعی

نه تنها قیمت پروتز انگشت دست در سطح مناسبی در نظر گرفته شده، بلکه این پروتز از عملکرد مناسبی برخوردار است و ظاهری زیبا و طبیعی دارد. این پروتز ها به قدری طبیعی هستند و با پوست دست و ناخن سازگاری دارند که به سختی می توان در نگاه اول مصنوعی بودن آن را تشخیص داد.

 • بالا بودن قابلیت استفاده از آن

از زمانی که صبح شروع می شود و از خواب بیدار می شویم تا زمانی که دوباره به تخت خواب می رویم می توانیم از پروتز انگشت دست استفاده کنیم. این امر به لطف سوکت و طراحی آن امکان پذیر است.  طراحی (ساخت پروتز انگشت دست) سوکت با توجه به نیاز خاص بیمار صورت می گیرد. از پروتز انگشت دست  می توان در طول شبانه روز استفاده کرد بدون آنکه از کار بیفتد یا متحمل فشار زیادی شویم.

 • منحصر بودن پروتز انگشت دست

پروتز های انگشتان دست را با توجه به نیاز فرد می سازند. هر بیمار خواسته و نیاز مختص به خودش را دارد. به همین جهت پزشک متخصص با توجه به نیازهای ویژه ی بیمار پروتز انگشت دست را طراحی و تهیه می نماید. قیمت پروتز انگشت دست را با توجه به هدف او از ساخت پروتز تعیین می کنند.

 • سهولت در مراقبت و نگهداری از پروتز

ضمن انجام مراقبت های روزانه از قسمت های درونی و بیرونی پروتز بیمار می تواند آن را به صورت شبانه روز بپوشد. برای نگهداری و مراقبت از پروتز انگشت دست در اختیار داشتن آن و صابون که PH آن خنثی باشد کفایت می کند.

ساخت پروتز انگشت دست سیلیکونی

نحوه ی ساخت پروتز انگشت دست سیلیکونی به چه صورت می باشد؟

با استفاده از قالب گیری باقیمانده عضو قطع شده و تطبیق دادن آن با دست سالم پروتز انگشت دست را می سازند. در این پروسه جزئیات دقیق انگشت سالم و عضو قطع شده را به دقت با هم تطبیق می دهند. برای ساخت پروتز سیلیکونی از یک لاستیک سیلیکونی واضح و منعطف استفاده می کنند. انتخاب رنگ سیلیکون برای ساخت و تهیه قیمت پروتز انگشت دست با دقت بسیار بالایی صورت می گیرد و سعی می شود سیلیکونی انتخاب شود که بسیار به رنگ پوست بیمار شباهت داشته باشد.

به طور معمول انگشت و یا دست مصنوعی را با استفاده از یک مکش در جای خود ثابت نگهداری می کنند. به کمک سیلیکون که از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است دامنه حرکتی اندام باقیمانده فراهم می شود. در پروسه ی ساخت پروتز سیلیکونی می توان رنگ ناخن پروتز را هم مطابق رنگ ناخن طبیعی فرد مشخص کرد. هنگام استفاده از پروتز سیلیکونی نگران این نباشید که پروتز لکه بگیرد چرا که پروتز سیلیکونی در برابر لکه ها مقاومند به نحوی که لکه های قوی مثل لکه جوهر را به سهولت و با کمک آب و صابون می توان تمیز کرد. قیمت پروتز انگشت دست سیلیکونی با کیفیت بالاست.

پس از آنکه 3 ماه از جراحت زخم ها گذشت، زخم ها التیام یافته و ورم کاملا کاهش می یابد. پس از گذشت 3 ماه پروسه ی ساخت پروتز انگشت دست به منظور شکل گیری ظاهر نهایی آن شروع می شود.

قیمت خرید پروتز انگشت پلاستیکی یا قیمت پروتز انگشت دست پلاستیکی چقدر است؟

ماده ای که از آن در ساخت انگشت دست مصنوعی استفاده می شود، سیلیکون است. برخی افراد، ممکن است به خاطر ظاهر پروتز انگشت دست سیلیکونی از عبارت پلاستیکی نیز برای این نوع پروتزها استفاده کنند.

ساخت پروتز انگشت دست پلاستیکی یا همان سیلیکونی، به کاربر امکان می دهد که با اعتماد به نفس و بدون نگرانی در میان اعضای خانواده و دوستان حاضر شود. این پروتز، کاربری خاصی ندارد، و افراد به بهانه پر کردن جای خالی انگشت قطع شده، آن را نصب می کنند.

موضوع مهم دیگری که باید در مورد آن صحبت کنیم، قیمت خرید پروتز انگشت پلاستیکی است. معمولا، با توجه به وسعت قطع عضو، کیفیت سیلیکون به کار برده شده در ساخت پروتز و کلینیکی که برای ساخت به آنجا مراجعه می شود، قیمتی را برای پروتز انگشت دست در نظر می گیرند.

بهترین و مطمئن ترین راه برای دریافت قیمت انگشت های مصنوعی صحبت کردن با کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در کشور، همچون پایار است. به خاطر داشته باشید، انگشت های پلاستیکی، کاربرد و عملکرد خاصی نداشته و معمولا قیمت آنها از قیمت سایر انگشت های مصنوعی که عملکردی خاصی دارند، پایین تر است.

 

پیشرفت های پروتز انگشت دست چگونه خواهند بود

استفاده نکردن از پروتز انگشت دست چه مضراتی دارد؟

کسانی که انگشت و یا انگشتان دست خود را از دست داده اند، مجبورند هزینه پروتز انگشت دست (قیمت پروتز انگشت دست) را پرداخت کنند؛ این یک مساله کاملا بدیهی و اجتناب ناپذیر است. مشکلی که در این میان وجود دارد، بالا بودن هزینه ساخت پروتز انگشت دستبرای برخی افراد است. در مواقعی که بیمه نمی تواند قسمت عمده ای از هزینه های ساخت پروتز را متقبل شود، فردی که دچار قطعی انگشت شده، ممکن است مجبور شود فشار مالی بالایی را تحمل کند. همین موضوع باعث می شود برخی افراد تصمیم بگیرند که از پروتز انگشت دست استفاده نکنند و بقیه عمر خود را با فقدان عضوی که در بدنشان اتفاق افتاده است، سپری کنند.

این مساله از نظر پزشکی منعی نداشته و نمی توان فردی که انگشت و یا انگشتان خود را از دست داده است، مجبور کرد برای ساخت و نصب پروتز انگشت دست اقدام کند. البته این افراد باید توجه داشته باشند، به دلیل عدم استفاده از پروتز، فشاری که به سایر انگشتان وارد می شود، زیاد خواهد بود و احتمال آنکه سلامت سایر انگشتان نیز با اختلال مواجه گردد، افزایش پیدا می کند.

سیاه شدن انگشت بعد از پیوند، به دلیل نصب و ساخت پروتز انگشت دست است؟

اولین نکته ای که خوب است در همین جا به آن اشاره کنیم این است که پروتزها یا به صورت خارجی نصب می شوند که در این حالت، هیچ قسمتی از آن با استخوان های داخل بدن در ارتباط نیست، و یا برخی از آنها به مانند ایمپلنت، به استخوان فرد وصل می شود. در این نوع، بیمار باید تحت یک عمل جراحی قرار گیرد تا در طی آن، پایه پروتز به استخوان انگشت دست متصل شود. این نوع پروتز انگشت دست به دلیل ساختار متفاوتی که دارد، گران تر است و از پروتزهای خارجی کاربردی تر به نظر می رسد.

کسی که عمل پیوند انگشت انجام می دهد، مسائل و نگرانی های متفاوتی در مورد آن دارد که از آن جمله می توان به سیاه شدن انگشت بعد از پیوند اشاره کرد. وقتی جریان خون در انگشت پیوند کاهش پیدا  می کند، انگشت دست، سیاه شده و معمولا امکان نگهداری آن وجود ندارد. در این مواقع، یا فرد مجبور است با جای خالی انگشت خود کنار آید و یا برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز انگشت دست اقدام کند. با توجه به این توضیحات نتیجه می گیریم که علت سیاه شدن انگشت بعد از عمل پیوند، انگشت مصنوعی دست نیست.

سیاه شدن انگشت بعد از پیوند، به دلیل نصب و ساخت پروتز انگشت دست است؟

برای ترمیم انگشت قطع شده دست چه کنیم؟

برای ترمیم انگشت قطع شده ی دست راه های مختلفی وجود دارد که به شرح زیر هستند:

1- انجام عمل پیوند

اگر انگشت قطع شده، از نظر پزشکان و متخصصان قابلیت پیوند داشته باشد، این روش یکی از روش هایی است که می توان به کمک آن انگشت قطع شده را ترمیم کرد. این عمل، هزینه زیادی دارد و باید در بیمارستان های مجهز و توسط پزشکان و ماهر و با تجربه صورت گیرد. در ضمن، اگر انگشت قطع شده دست در مدت زمان کمتر از 6 ساعت به مرکز درمانی منتقل نشود، امکان انجام پیوند وجود ندارد.

2- ساخت پروتز یا انگشت مصنوعی

دیگر روشی که برای ترمیم انگشت قطع شده دست می توان پیشنهاد کرد، اقدام برای ساخت پروتز انگشت دست است. این پروتز در مراکز و کلینیک های ارتوپدی فنی ساخته می شود و برای اطلاع از دقیق ترین قیمت پروتز انگشت دست باید با این مراکز صحبت و مشورت کرد.

پروتز انگشت دست نیز انواع مختلف داشته و برای افراد در شرایط متفاوت امکان ساخت آن وجود دارد. هر یک از انواع انگشت های مصنوعی می بایست مطابق و هماهنگ با شرایطی که بیمار در آن قرار دارد ساخته شود تا این پروتز کارایی و عملکرد بالایی از خود به نمایش بگذارد.

قیمت پروتز انگشت دست سیلیکونی

آیا کاشت ناخن برای انگشت قطع شده امکان پذیر است؟

یکی از نگرانی هایی که برخی افراد درگیر با قطع عضو دست از ناحیه انگشت ممکن است با آن مواجه باشند، کاشت ناخن است. این مساله به خصوص یک مساله آزاردهنده برای خانم هایی که می بایست برای ساخت پروتز انگشت دست اقدام کنند. نگرانی که از بابت ساخت انگشت های مصنوعی برای خانم ها وجود دارد این است که این انگشت های مصنوعی به دلیل نداشتن طرح ناخن، شکل و ظاهری طبیعی و زیبا ندارند. برای برطرف کردن این نگرانی، باید بگوییم که امکان کاشت ناخن برای انگشت قطع شده وجود دارد.

از آنجایی که در ساخت انگشت مصنوعی دست، از سیلیکون استفاده می شود، به همین جهت، متخصصان حوزه ساخت اندام های مصنوعی می توانند طرح ناخن را روی انگشت های مصنوعی ایجاد کرده و به این شکل، سبب شوند که آنها شکلی طبیعی و نزدیک به انگشت های خود انسان پیدا کنند.

البته به یاد داشته باشید ایجاد طرح ناخن موجب افزایش قیمت پروتز انگشت دست خواهد شد. بهتر است برای ساخت انگشت های مصنوعی که ظاهری کاملا طبیعی دارند، به کلینیک های معتبر و مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنید. آنها سابقه درخشان و طولانی در حوزه ساخت انواع و اقسام اندام های مصنوعی دارند.

انچه نیاز هست درباره پروتز انگشت دست بدانید.

پیشرفت های پروتز انگشت دست چگونه خواهند بود؟

پروتز سیلیکونی انگشت دست (پروتز انگشت دست سیلیکونی) یکی از انواع پروتزهای مناسب برای زمانی است که فرد انگشت و یا انگشتان خود را از دست داده است. درست است که این نوع پروتز مزیت های زیادی دارد، اما این موضوع باعث نشده سازندگان پروتز، برای ساخت پروتز انگشت از مواد جدید و مدرن اقدام نکنند.

پیشرفت های خوبی در حوزه ساخت پروتز انگشت دست صورت گرفته و سعی شده بسیاری از کم و کاستی هایی که در این حوزه وجود دارد، از بین برده شود. یکی از اقداماتی که در حوزه ساخت این نوع پروتز اتفاق افتاده، ساخت پروتزهایی سخت تر از پوست واقعی انسان است. محققان در تلاشند نسل بعدی پروتز، از نظر تحمل فشارهای خارجی، قدرتمندتر از پوست طبیعی فرد ظاهر گردد. البته بدون شک، تحقیقات و آزمایشات محققان به همین مقدار محدود نخواهد شد و ما می توانیم در آینده پروتزهایی با کیفیت، و قابلیت های بالاتر مشاهده کنیم. خاطر نشان می کنیم، قیمت پروتز انگشت دست از این نوع، بالاست.

در صورت قطع انگشت از چه نوع پروتز انگشتی استفاده می گردد؟

وقتی انگشت فردی قطع می شود، انتخاب پروتز انگشت دست (ساخت پروتز انگشت دست) باید با توجه به شرایط بیمار صورت گیرد. پروتز انگشت را با توجه به نیازهایی که فرد دارد؛ با توجه به میزان و حجمی که از انگشتان باقی مانده است و همین طور با توجه به سبک زندگی فرد انتخاب می کنند. کسی که می خواهد پروتزی با عملکرد بالا سفارش داده و آن را نصب کند، می بایست با یک پزشک متخصص مشورت کند و در مورد قیمت پروتز انگشت دست اطلاعات کافی به دست آورد.

متاسفانه مشکلی که برخی افراد دچار قطعی انگشت با آن مواجه هستند، قیمت پروتز انگشت دست است. درست است که در بهترین و ایده آل ترین شرایط، قیمت پروتزهای انگشت دست زیاد خواهد بود، اما این موضوع نیز باید در نظر گرفته شود که فرد قرار است به مدت طولانی، کارهای خود را با انگشتان دست انجام دهد و به همین علت، لازم است که پروتز انگشت دست نصب شده از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشد.

 

نحوه نگهداری صحیح از پروتز انگشت دست سیلیکونی

قیمت پروتز انگشت شست دست بیشتر است یا قیمت پروتز سایر انگشتان؟ 

اگر بخواهیم قیمت پروتز انگشت شست دست را با قیمت پروتز انگشت اشاره مقایسه کنیم، نمی توانیم بگوییم که چون انگشت شست دست از نظر شکل با بقیه انگشتان تفاوت دارد، پس هزینه ای که برای ساخت این نوع پروتز باید پرداخت گردد، بالاتر است. موضوع مهمی که قیمت نوع پروتز را مشخص می کند به عوامل متفاوتی بستگی دارد که در اینجا یکی از اثرگذارترین آنها، نوع ماده به کار برده شده در ساخت پروتز انگشت دست است. برای مثال، فردی که برای ساخت پروتز سیلیکونی اقدام می کند، هزینه کمتری از کسی پرداخت می کند که پروتز انگشت دست او از متریالی غیر سیلیکون ساخته شده است.

در برآورد و تعیین قیمت پروتز انگشت دست، نوع پروتز نیز اهمیت فراوانی دارد. اگر پروتز انگشت شما از انواع غیر هوشمند باشد، نیاز نیست هزینه بالایی برای ساخت آن بپردازید، اما زمانی که می خواهید مشکلات ناشی از قطع عضو کاهش پیدا کند، بهتر است برای ساخت پروتزی اقدام کنید که هوشمند باشد. به خاطر داشته باشید، تمامی کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور قادر نیستند پروتز هوشمند بسازند؛ زیرا امکانات و تجهیزات مرتبط با آن را در اختیار ندارند.

بهترین مرکز ساخت پروتز انگشت دست در تهران یا دیگر نقاط کشور چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

پروتز انگشت دست، فقط یک اندام مصنوعی نیست؛ پروتز یک یار کمکی برای روزهایی است که فرد انگشت یا انگشتان دست خود را از دست داده است. حال که با اهمیت این اندام مصنوعی آشنا شدید، باید به این موضوع نیز توجه کنید که برای ساخت پروتز انگشت دست، کلینیک های ارتوپدی را انتخاب کنید که پزشکان در آن با توجه به آخرین و جدیدترین متدهای روز دنیا در صدد تهیه اندام مصنوعی برای شما بر می آیند و  هزینه مناسبی از بابت قیمت پروتز انگشت دست از شما دریافت می کنند.

نه تنها اصول ساخت یک پروتز حرفه ای در این کلینیک ها به مرحله اجرا گذاشته می شود، بلکه از بهترین متریال ها نیز استفاده شده تا پروتز نصب شده حداکثر کارایی و دوام را داشته باشد. 

ما در قالب دو تا مقاله جامع مراکز ساخت پروتز انگشت دست را در اصفهان و خاورمیانه با تمام ویژگی هایشان معرفی کرده ایم. برای خواندن این دو مقاله بر روی لینک های زیر کلیک کنید :

مراکز پروتز انگشت دست در اصفهان

 

قیمت پروتز انگشت دست در شیراز پایین تر است یا در تهران؟

قیمت پروتز انگشت دست در شیراز پایین تر است یا در تهران؟

در این قسمت، روی صحبت ما با کسانی است که در شیراز زندگی می کنند، در حالی که انگشت دستشان قطع شده است. این افراد، چند گزینه برای انتخاب دارند. یکی از گزینه هایی که این افراد ممکن است انتخاب کنند، اقدام نکردن برای ساخت انگشت های مصنوعی و پر کردن جای خالی اندام قطع شده است. انتخاب دیگری که پیش روی این افراد وجود دارد مراجعه کردن به کلینیک هایی است که در شیراز فعال بوده و در حوزه ساخت پروتز انگشت دست فعالیت می کنند.

دیگر راهی که می توان پیشنهاد کرد مراجعه کردن به کلینیک های ارتوپدی فنی است که در شهرهای بزرگ و از جمله تهران فعالیت می کنند. این مورد، مختص زمانی است که فرد نمی تواند یک کلینیک مطرح در شیراز بیابد. در این مواقع، بهترین جایی که می توانیم به شما معرفی کنیم تا پروتز انگشت دست برایتان بسازد و شما را از دام مشکلاتی که در آن گرفتار شده اید رهایی بخشد، ارتوپدی فنی پایار در شهر تهران است. در پایار، همه چیز آماده است تا یک انگشت مصنوعی کاربردی برای شما ساخته شود و شما بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری در اجتماع حضور پیدا کنید.

آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؟

یکی از روش های ترمیمی برای انگشت قطع شده دست پیوند، و دیگری اقدام برای ساخت پروتز انگشت دست است. درست است که عمل پیوند انگشت قطع شده در مقایسه با ساخت پروتز مزیت های بی شماری دارد، اما آیا می دانستید که انجام این عمل همیشه امکان پذیر نیست و باید شرایط خاصی برای انجام آن فراهم باشد؟

یکی از شرایط مورد نیاز برای عمل پیوند، بررسی کارایی انگشت است. معمولا، پزشکان قبل از آنکه بخواهند عمل پیوند را انجام دهند، ابتدا بررسی می کنند که آیا انگشت پیوندی می تواند کارایی قبل خود را داشته باشد و یا نه. برخی مواقع، اگر پزشک ببیند که این انگشت، نه تنها کارایی ندارد بلکه مزاحم فعالیت دیگر انگشتان نیز هست، هیچگاه عمل پیوند را انجام نمی دهد. در اغلب مواقع، پروتز انگشت دست جایگزین خوبی برای این عمل به شمار می رود.

مورد دیگری که در مورد این عمل باید مورد توجه قرار داده شود، سالم بودن انگشت است. اگر قرار باشد عمل پیوند انگشت انجام شود، انگشت قطع شده باید کاملا سالم بوده و هیچ گونه له شدگی در آن به چشم نخورد. به خاطر داشته باشید، قیمت انجام این عمل بالاست و گاهی اوقات بهتر است افراد برای پرداخت قیمت پروتز انگشت دست اقدام کنند تا هزینه بالای این عمل را که مشخص نیست در آینده چه پایانی دارد، پرداخت کنند.

مرکز ساخت پروتز انگشت دست در تهران

کارایی ساخت پروتز انگشت دست چقدر است؟

اینکه میزان کارایی انگشت مصنوعی دست چقدر است، به پارامترهای متفاوتی بستگی دارد که یکی از آنها میزان و محل قطع عضو است. اگر حجم قطع عضو موجب نشود که دست با کاهش عملکرد مواجه شود، مثلا در جاهایی که یک بند انگشت با نصف بند انگشت قطع می شود، ساخت و پروتز انگشت دست می تواند مشکل کاربر را جبران کند.

در بین انگشت ها، اگر انگشت شست دست قطع شود، کارایی دست نیز به شدت کاهش پیدا می کند و مشکلات زیادی برای فرد ایجاد می شود. در اینجا اگر قیمت پروتز انگشت دست کاربردی پرداخت شود، این مورد نیز به راحتی حل خواهد شد. برخی پروتزهایی که قابلیت حرکت دارند می توانند در انجام کارهای زیر به فرد کمک کرده و کیفیت از دست رفته زندگی را جبران کنند:

 • بلند کردن و جا به جا کردن اجسام
 • انجام فعالیت های متفاوت، مانند ساز زدن، رانندگی کردن و تایپ کردن
 • جبران ظاهر از دست رفته انگشت دست

نکته ای که در مورد ساخت و نصب پروتز انگشت دست باید به خاطر داشته باشید این است که این پروتزها زمانی می توانند کارایی لازم را از خود نشان دهند که توسط کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور ساخته شده باشند.

کارایی ساخت پروتز انگشت دست چقدر است؟

آیا پروتز انگشت دست، یکی از انواع پروتز اندام فوقانی به شمار می رود؟

یکی از موضوعات مرتبط با پروتزها که دانستن آن لازم و ضروی به نظر می رسد، این است که اندام های مصنوعی انواع و اقسام متفاوت دارند. تنوع در اندام های مصنوعی به دلیل تفاوت در محلِ عضو قطع شده اتفاق می افتد، و به همین واسطه آنها را به دو گروه اندام های مصنوعی فوقانی و اندام های مصنوعی تحتانی تقسیم بندی می کنند.

پروتزهایی که مخصوص بالا تنه هستند، به پروتزهای اندام فوقانی مشهور بوده و پروتزهایی که برای قسمت تحتانی بدن، یعنی از کمر به پایین ساخته می شوند به پروتزهای اندام تحتانی معروف و مشهور هستند. با توجه به اینکه انگشت دست در قسمت فوقانی بدن قرار دارد، به آن یک پروتز فوقانی گفته می شود و کسانی که انگشت دستشان قطع شده است، می بایست برای ساخت پروتز انگشت دست اقدام کنند.

توصیه می کنیم برای آنکه با سایر اندام های مصنوعی فوقانی آشنا شوید، مقاله انواع پروتز اندام فوقانی را مطالعه کنید. ما در این مقاله هر آنچه که باید در مورد این پروتز ها بدانید، ذکر کرده ایم. اگر می خواهید بدانید که قیمت پروتز انگشت دست چقدر است با مراکزی مشورت و صحبت کنید که در این حوزه کار می کنند. قیمت این نوع پروتز را با توجه به شرایطی که در ساخت آن رعایت می شود، تعیین می کنند.

آیا پروتز انگشت دستِ ساخته شده در بهترین مرکز پروتز انگشت، قابلیت لاک زدن دارد؟

یکی از کارهایی که خانم ها علاقه خاصی به انجام آن دارند، لاک زدن است و این مساله به یک دغدغه و ناراحتی برای کسانی تبدیل شده که انگشت دستشان قطع شده و مجبورند برای ساخت پروتز انگشت دست اقدام کنند. خبر خوبی که برای این گروه از خانم ها داریم این است که خانم های قطع عضو شده از ناحیه انگشت دست نیز می توانند به مانند سایر خانم هایی که انگشتان دست آنها سالم است، عمل کرده و ناخن های انگشت پروتزی شان که در بهترین مرکز پروتز انگشت دست ساخته شده است، لاک بزنند و جلوه ای متفاوت روی آن به وجود آورند. در مورد این مساله، چند نکته مهم به شرح زیر باید رعایت و عمل شود:

 • یکی از نکات مهم برای لاک زدن روی انگشت های مصنوعی، استفاده از لاک های آکریلیکی است. این لاک ها، دوام زیادی داشته و از پلیمر و نوعی مونومر مایع در ساخت آنها استفاده شده است.
 • زمانی که خواستید برای پاک کردن لاک اقدام کنید، از مواد غیر استونی استفاده کنید. لاک پاک کن های استونی ممکن است به پروتز آسیب وارد کرده و شما را مجبور کنند تا مجددا هزینه ای را به عنوان قیمت پروتز انگشت دست پرداخت کنید.
 • استفاده از پولیش های ژلی برای لاک زدن به انگشت های مصنوعی پروتز انتخاب خوبی نیست و متخصصان نیز آن را توصیه نمی کنند.
نحوه نگهداری صحیح از پروتز انگشت دست سیلیکونی چیست؟

نحوه نگهداری صحیح از پروتز انگشت دست سیلیکونی

در تهیه ی پروتز انگشت دست (ساخت پروتز انگشت دست) از مواد سیلیکونی بسیار با کیفیت استفاده می شود. کیفیت بالای مواد سیلیکونی باعث می شود تا پروتز انگشت دست زیبا، راحت و مستحکم باشد. سیلیکون در برابر حرارت و اشعه ماوراءبنفش مقاوم می باشد. از دیگر مزایای پروتز سیلیکونی سهولت در پاکسازی و تمیز کردن آن است. برای تمیز کردن پروتز انگشت دست و نگهداری از آن کافی است مقداری آب و صابون با PH خنثی در اختیار داشته باشید. با آب و صابون نواحی بیرونی و داخلی پروتز را به خوبی تمیز کنید تا از تشکیل لکه جلوگیری شود. برای آنکه در جریان قیمت پروتز انگشت دست به مراکز ساخت پروتز در کشور مراجعه کنید.

آیا رنگ پروتز های سیلیکونی (پروتز انگشت دست) دقیقا مانند رنگ پوست بدن است؟

آیا رنگ پروتز های سیلیکونی (پروتز انگشت دست) دقیقا مانند رنگ پوست بدن است؟

پزشکان متخصص این حوزه تمام تلاش خود را می کنند که رنگ پروتز انگشت دست با رنگ پوست بدن تشابه بسیار زیادی داشته باشد. اما بایستی این نکته را در نظر گرفت که رنگ پوست طبیعی بدن انسان تحت مواجه با شرایط محیطی مانند نور آفتاب، گرم و سرد شدن هوا، قرار گرفتن  در معرض آلاینده های محیطی تغییر می کند. موادی که در ساخت پروتز انگشت دست به کار گرفته می شوند زنده نیستند و هنگام مواجه با عوامل طبیعی تغییر نمی کنند.

ماندگاری و طول عمر پروتز انگشت دست چقدر می باشد؟

دوام و طول عمر پروتز انگشت دست به مقدار فعالیت فرد بستگی دارد. رنگ دانه هایی که در ساخت پروتز از آن ها استفاده می شود دائمی هستند به همین خاطر از بابت کم رنگ شدن و تغییر رنگ پروتزها جای نگرانی وجود ندارد. کسانی که برای نصب پروتز انگشت با کیفیت اقدام می کنند، می بایست هزینه بیشتری برای قیمت پروتز انگشت دست بپردازند.

قیمت پروتز انگشت دست در کلینیک پایار

هزینه پروتز انگشت دست ( قیمت پروتز انگشت دست ) چقدر است؟

از آن جایی که پروتز های انگشت دست انواع مختلفی دارند و در ساخت آن ها مواد مختلفی استفاده می شود طبعا هزینه پروتز انگشت دست ( قیمت پروتز انگشت دست ) با هم متفاوت هستند. پروتز هایی که از قابلیت تحرک برخوردارند نسبت به پروتز های ثابت هزینه ی بیشتری دارند. همچنین برای ساخت پروتز انگشت دست ضد آب، پروتزهای الکتریکی و پروتزهای حرارتی بایستی هزینه ی بیشتری را صرف کنید. 

برای اطلاع از قیمت و ساخت پروتز ناحیه مچ دست بر روی لینک های رو به رو کلیک کنید: ” قیمت پروتز مچ دست ”   ” ساخت پروتز مچ دست

احساسات رایج پس از قطع انگشت دست و نصب پروتز انگشت دست

پس از آن که فرد تجربه ی تلخ قطع انگشت دست را تجربه کرد ممکن است افسرده شود و از نظر عاطفی صدمه ببیند. همچنین تا فرد به شرایط ناگوار به وجود آمده و تغییر سبک معمول زندگی اش عادت کند ممکن است زمان زیادی ببرد. به همین جهت توصیه می شود که به یک پزشک مشاور مراجعه کرده و با او مشورت کند. صحبت در خصوص احساسات ناگوار و دغدغه ها به بیمار کمک می کند تا پذیرفتن شرایط جدید برایش آسان تر باشد.

پس از آن که بیمار شرایط جدید را پذیرفت می تواند به یک پزشک خوب جهت تهیه ی پروتز انگشت دست (ساخت پروتز انگشت دست) مراجعه کند.

پزشکان از چه نوع پروتز انگشت دستی استفاده می کنند؟

محلی که پروتز انگشت دست در آن نصب می شود و اندازه ی باقیمانده ی عضو قطع شده در تعیین نوع پروتز و قیمت پروتز انگشت دست را موثرند. عملکرد و مقدار فعالیت بیمار در تعیین نوع پروتز انگشت دست دخیل است. پروتز انگشت دست باعث می شود که سایز مناسب را به انگشت قطع شده برگرداند.

قیمت پروتز انگشت دست در تهران

پروتز ثابت انگشت دست چیست؟ قیمت پروتز انگشت ثابت دست چند است؟

پروتزها انواع و اقسام متفاوت دارند. برخی از آنها با قابلیت تحرک ساخته شده و در اختیار متقاضیان قرار داده می شوند و برخی دیگر از آنها قابلیت تحرک ندارند و در واقع، ثابت هستند. این پروتز ها هیچ حرکتی نداشته و شاید نتوانند به افراد در انجام کارهایشان کمک کنند. کسانی که قصد ندارند هزینه زیادی از بابت ساخت پروتز انگشت دست پرداخت کنند برای ساخت این نوع اقدام می کنند. ساخت این نوع پروتز با توجه به شرایطی که فرد در آن قرار دارد صورت می گیرد.

برای آنکه بدانید قیمت و هزینه ساخت پروتز انگشت دست از نوع ثابت چند است، خوب است با کلینیک هایی تماس بگیرید که در حوزه ساخت این اندام های مصنوعی فعالیت می کنند. این کلینیک ها با بررسی جامع و کاملی که از شرایط فرد به عمل می آورند می توانند به شما اعلام کنند که آیا این پروتز می تواند نیازهای شما را برآورده کند یا خیر. هر چند، خوب است در جریان باشید که به دلیل ثابت بودن و متحرک نبودن این نوع پروتز، قیمت آنها بالا نیست و افراد با مناسب ترین قیمت می توانند برای تهیه و خرید آن اقدام کنند.

استفاده از خدمات ساخت پروتز انگشت دست کلینیک پایار

با عرض سلام و احترام !

کلینیک ارتوپدی فنی پایار، در راستای توانبخشی به عزیزانی که نقص عضو دارند خدماتی با کیفیت و با قیمت منصفانه ای ارائه می دهد که در صورت تمایل میتوانید از دو راه زیر ، وقت ملاقات خود را با جناب آقای محمد کفیلی تنظیم کنید. 

پذیرش تماس تلفنی

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پذیرش آنلاین

برای پذیرش آنلاین رو عکس کلیک کنید 

و در ادامه اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید😊

پروتز انگشت دست از نوع ثابت چیست

رشد بازسازی انگشتان قطع شده با ساخت پروتز انگشت دست چه تفاوتی دارد؟

یکی از موضوعاتی که خوب است در مورد آن نیز صحبت کنیم تفاوتی است که بین رشد بازسازی انگشتان قطع شده و ساخت انگشت های مصنوعی وجود دارد. واقعیتی که در مورد این موضوع باید مد نظر قرار داد این است که با ساخت و پرداخت قیمت پروتز انگشت دست، نمی توان هیچ اقدامی جهت بازسازی انگشت قطع شده انجام داد. در واقع، پروتزها به بازسازی کمک نمی کنند و آنها وسایل و ابزاری جایگزین برای انگشت قطع شده دست به شمار می روند.

رشد بازسازی انگشت های قطع شده دست، یکی از موضوعاتی است که به تازگی دانشمندان آن را کشف کرده اند. واقعیتی که دانشمندان به آن دست پیدا کرده اند این است که بستر کوتیکول ناخن، حاوی سلول های بنیادی است و این مساله ممکن است بازیابی انگشت قطع شده را تا حدی امکان پذیر کند. البته تحقیقات، روی این مساله هنوز هم ادامه دارد و دانشمندان در حال تکمیل اطلاعات خود هستند. نکته ای که باید در مورد رشد بازسازی انگشت های قطع شده خاطر نشان کنیم این است که تا زمانی که قسمت قطع شده انگشت سالم باشد می توان به رشد و بازیابی امید داشت.

 

کاشت انگشت دست چیست؟ چه تفاوتی با پروتز انگشت دست دارد؟

کاشت انگشت دست چیست؟ چه تفاوتی با پروتز انگشت دست دارد؟

یکی از روش های متداول برای جبران نقص عضو در افرادی که انگشت دستشان قطع شده است، کاشت انگشت دست است. وقتی می گوییم کاشت انگشت دست، به این معنی نیست که یک انگشت واقعی به جای انگشت قطع شده فرد قرار داده می شود. کسانی که برای کاشت انگشت اقدام می کنند در واقع به کمک عمل جراحی، یک پروتز به دست آنها متصل می شود. به این نوع خاص از پروتز، پروتز انگشت بر پایه ایمپلنت گفته می شود.

ایمپلنت ها را روی استخوان باقیمانده دست فرد قرار می دهند و به فرد کمک می کنند تا با مشکلات کمتری از بابت قطع انگشت دست مواجه شود. نکته ای که خوب است به یاد داشته باشید، این است که قیمت این نوع پروتز از قیمت پروتز انگشت دست که ایمپلنتی نیست، بالاتر است.

انگشت های مصنوعی ایمپلنت شده، ثبات بالاتری داشته و روش خوبی هستند برای کسانی که مقدار کمی از انگشت دست آنها باقی مانده است. برخی انگشت های ایمپلنتی، حس از دست رفته انگشتان را به مقدار کمی باز می گردانند. نحوه نصب این نوع پروتز با نحوه نصب و ساخت پروتز انگشت دست که از بدن جدا می شود، تفاوت دارد و این نکته ای است که نباید از خاطر برد.

کاشت انگشت دست چیست؟ چه تفاوتی با پروتز انگشت دست دارد؟

برای ساخت پروتز انگشت دست در اصفهان چه کار کنیم؟

قیمت پروتز انگشت دست در کلینیک های ارتوپدی فنی، متفاوت است. این تفاوت در قیمت ها، ممکن است به دلیل تفاوت در شهر فعالیت کلینیک ها نیز اتفاق بیفتد. برای مثال، کسانی که برای ساخت پروتز انگشت دست در اصفهان اقدام می کنند، ممکن است مجبور شوند هزینه بیشتری برای ساخت پروتز مخصوص انگشت دست پرداخت کنند و این در حالی که برخی کلینیک های فعال در تهران، هزینه کمتری برای ساخت این پروتز از فرد دریافت کنند.

اگر در اثر حادثه و یا به صورت مادرزادی، انگشت دست ندارید، بهتر است حال که می خواهید برای ساخت پروتز مخصوص انگشت دست اقدام کنید، کلینیک هایی را برای این منظور انتخاب کنید که مهارت و تخصص بالایی دارند. نمونه ای از بهترین و معتبرترین مراکز ساخت پروتز مخصوص انگشت دست را می توان به راحتی در تهران یافت. این مراکز از بهترین متریال ها و آخرین متد روز دنیا استفاده می کنند و کاربردی ترین نوع پروتز را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. توصیه می کنیم، از آنجایی که این پروتز می تواند مسیر زندگی تان را تحت تاثیر قرار دهد، در خصوص انتخاب مراکز ساخت پروتز دقت بیشتری به کار بگیرید.

معرفی بهترین مرکز پروتز انگشت دست

عمل زیبایی انگشت قطع شده چه تفاوتی با ساخت پروتز انگشت دست دارد؟

دو گروه از افراد هستند که می بایست برای ساخت انگشت مصنوعی دست اقدام کنند: یکی از این گروه ها، افرادی اند که در اثر یک حادثه و یا بیماری، انگشتشان قطع شده است و دیگری، کسانی هستند که به صورت مادرزادی انگشت دست ندارند. این افراد برای خارج شدن از چالش های زندگی شان می بایست جای خالی اندام قطع شده را پر کنند.

برای کسانی که انگشت دستشان در اثر حادثه قطع شده است، ممکن است امیدهایی برای انجام پیوند وجود داشته باشد، اما کسانی که به صورت مادرزادی انگشت دست ندارند، نمی توانند امید زیادی برای انجام پیوند انگشت داشته باشند.

یکی از کارهایی که افراد بعد از قطع انگشت دست می توانند انجام دهند، اقدام برای انجام عمل زیبایی انگشت قطع شده است. در این روش، پروتز انگشت دست را به کمک عمل جراحی به استخوان دست متصل می کنند؛ به این نوع پروتز، پروتز ایمپلنت گفته می شود. قیمت این روش کاشت پروتز از قیمت پروتز انگشت دست بالاتر است و جزء یکی از عمل های جراحی حساس در کشور نیز به شمار می رود.

از جمله مزیت های این نوع پروتز می توان به بازگشت اندکی حس به انگشتان اشاره کرد. کسانی که این نوع پروتز را نصب می کنند، می توانند اجسام را با انگشتان ایمپلنتی خود بلند کنند. به صورت کلی، این نوع پروتز، عملکرد دست را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد.

پروتز انگشت دست در شیراز ارزان تر است یا پروتز مرکز پروتز انگشت دست تهران؟

بهترین مرکز پروتز انگشت دست در کشور کجاست؟ آیا میدانید؟

بهترین مرکز پروتز انگشت دست، مرکزی است که با توجه به شرایط جسمی بیمار و با توجه به نیازهایی که او دارد، برای ساخت پروتز انگشت دست اقدام می کند. قطع انگشتان دست به این دلیل که ما اغلب کارهایمان را با این عضو از بدنمان انجام می دهیم، از سایر قسمت های دست شایع تر است. بروز ناهنجاری های جسمی، موقعیت اجتماعی افراد را به خطر می اندازد و دقیقا به همین دلیل است که افراد بعد از قطع انگشتان دست برای ساخت و سفارش پروتز اقدام می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد انواع پروتز انگشت به دست آورید.

اگر دچار قطع عضو شده باشید و به یک مرکز پروتز انگشت دست مانند پایار مراجعه کنید، با توجه به وضعیتی که در آن قرار دارید و با توجه به فعالیت های روزمره تان یکی از انواع پروتز انگشت که در ادامه معرفی خواهیم کرد، برای شما ساخته می شود. انواع پروتز انگشت به این شرح است:

پروتزهای مخصوص انجام یک فعالیت ویژه

پروتزهای مخصوص انجام یک فعالیت ویژه، همان طوری که از نامشان مشخص است برای انجام فعالیت های خاص ساخته، و طراحی می شوند. این نوع پروتز به فرد کمک می کند که به مانند گذشته به کارهای خویش رسیدگی کرده و احساس کمبود نداشته باشد. قیمت پروتز انگشت دست مخصوص فعالیت خاص از برخی انواع انگشت های مصنوعی بالاتر است.

علت اینکه قیمت پروتز انگشت دست از برخی انگشت های مصنوعی بالاتر است، متفاوت بودن عملکردهایی است که می توان از این نوع پروتز انتظار داشت. این پروتزها، همان طوری که اشاره کردیم به فرد کمک می کنند تا برخی نیازهای عملکردی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. از جمله کارهای خاصی که افراد می توانند به کمک این پروتز انگشت دست انجام دهند نواختن موسیقی، حضور در برخی ورزش های خاصی، استفاده از وسایل و ابزار خاص مانند اره برقی و حتی تایپ کردن است. این پروتزها به دلیل قابلیت تنظیم و داشتن برخی مکانیسم های خاص به فرد کمک می کنند تا فعالیت مورد نظر خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده و مستقل باشند.

از جمله مزیت های این نوع می توانیم به طراحی و ساخت سفارشی، قابلیت انجام برخی کارهای خاص و ویژه با کمک آن و مطابق بودن آن با زندگی شخص کاربر اشاره داشته باشیم. از جمله معایب نیز می توان به بالا بودن هزینه ی ساخت پروتز انگشت دست، کارایی محدود و مشخص و همین طور سختی در استفاده از آن اشاره کنیم. برای آنکه بدانید آیا این نوع انگشت مصنوعی می تواند در انجام کارها به شما کمک کند یا خیر، خوب است با کارشناسان ساخت اندام های مصنوعی مشورت کنید.

پروتزهای فعال به کمک انرژی الکتریکی

از دیگر پروتزهایی که در مرکز پروتز انگشت دست ساخته می شود، پروتز فعال به کمک انرژی الکتریکی است. این نوع پروتز به یک موتور مجهز شده و این موتور است که نیروی لازم برای حرکت انگشتان دست مصنوعی را در اختیار آن قرار می دهد. الکترودهای حساسی که در این پروتز به کار رفته، حرکتی را که قسمت باقی مانده از اندام فرد از خود نشان می دهد، شناسایی می کند. پروتز به کمک این فرآیند می تواند حرکت کند و یاری رسان فرد در انجام کارهایش باشد. پوشیدن دستکش های سیلیکونی شبیه به دست برای ایجاد ظاهری طبیعی در این نوع پروتز و پروتز مچ دست توصیه می شوند.

پروتز فعال با کمک نیروی بدن بیمار

از دیگر انواع پروتز که مرکز پروتز انگشت دست در ساخت آن تجربه و مهارت زیادی دارد، پروتز های فعال به کمک نیروی بدن بیمار هستند. نیروی مورد نیاز برای حرکت این نوع پروتز توسط بخش باقی مانده از اندام فرد، تامین شده و نوع حرکات و دامنه حرکت در آن بسیار طبیعی به نظر می رسد. دوام بالا و داشتن ظاهر پیشرفته از جمله مزیت های این نوع ساخت پروتز انگشت دست به شمار می رود.

پروتز سیلیکونی

یکی دیگر از انواع پروتز انگشت که توسط مرکز پروتز انگشت دست توصیه می شود، پروتز سیلیکونی است. در ساخت و تولید این نوع، از ماده ای به نام سیلیکون استفاده می کنند. سیلیکون، انعطاف پذیری بالایی داشته و در تماس با پوست دست نیز سازگاری بالایی از خود نشان می دهد. پروتز های سیلیکونی که با مواد با کیفیت ساخته می شوند، از نظر عملکرد و زیبایی در سطح خوبی قرار دارند. مقاومت سیلیکون در برابر اشعه فرابنفش و دما از دیگر ویژگی های برجسته این نوع پروتز به شمار می رود. قیمت پروتز انگشت دست سیلیکونی مناسب پایین تر از پروتزهای انگشت هوشمند است. این نوع پروتز نیز در بهترین مرکز پروتز انگشت دست ساخته می شود.

پروتز غیر فعال انگشت دست

از دیگر انواع پروتز ساخته شده توسط مرکز پروتز انگشت دست، پروتز از نوع غیر فعال است. این نوع پروتز، کارایی خاصی نداشته و تنها برای پر کردن جای خالی اندام از دست رفته به کار برده می شود. این نوع پروتز در بلند کردن اشیاء و یا رها کردن آنها کاربرد نداشته و به نصب آن تنها برای اهداف ظاهری است.

ساخت پروتز انگشت سیلیکونی در مرکز پروتز انگشت دست

نحوه عملکرد پروتز های انگشت سیلیکونی چگونه است؟

موضوعی که در مرکز پروتز انگشت دست و در زمان ساخت پروتز انگشت دست روی آن تاکید می شود، عملکرد پروتز سیلیکونی است. پروتز سیلیکونی عملکرد خوب و قابل قبولی داشته و به فرد دچار قطع عضو کمک می کند کارهایش را به راحتی انجام دهد. برای مثال، یکی از توقعات و انتظاراتی که این نوع پروتز به راحتی آن را برآورده می کند، نگه داشتن اشیاء است.

این نوع پروتز کاملا شبیه به انگشتان دست ساخته می شود و به همین دلیل اصلا قابل تشخیص نیست و هر کسی به راحتی نمی تواند متوجه حضور این نوع پروتز شود. ظاهر بیرونی پروتز سیلیکونی را با توجه به رنگ بدن بیمار و شکل انگشتان او می سازند و همین موضوع باعث شده که این نوع پروتز نسبت به سایر انواع، محبوبیت بیشتری به دست آورد. طبیعی ترین پروتز ها تنها در بهترین مرکز پروتز انگشت دست ساخته می شود.

آیا هزینه پروتز انگشت دستِ قطع شده با هزینه پروتز فردی که به صورت مادرزاد انگشت دست ندارد، تفاوت می کند؟

هر فردی که به هر دلیلی انگشتان دستش قطع شده است، مجبور است به مرکز پروتز انگشت دست مراجعه کرده و برای ساخت یک پروتز انگشت کاربردی درخواست دهد. معمولا قیمت پروتز انگشت دست سیلیکونی برای فردی که به صورت مادرزادی انگشت دست ندارد، با هزینه ی پروتز فردی که انگشتان دستش در اثر حادثه در حین کار قطع شده، یکسان است. تا به اینجای مساله، هیچ موضوعی باعث افزایش قیمت نخواهد شود. افزایش قیمت ساخت پروتز، مربوط به زمانی است که انگشتان دست فرد در اثر یک حادثه رانندگی یا بیماری و یا حتی در حین کار، قطع شده است.

اگر بخواهیم از قیمت ساخت پروتز انگشت دست ناشی از قطع عضو در اثر حادثه، یک برآورد کلی داشته باشیم، باید به هزینه های ناشی از انجام عمل جراحی که شامل بستری شدن در بیمارستان و هزینه جراحی است نیز اشاره کنیم. در یک نگاه کلی، کسی که انگشت دستش قطع شده است، باید هزینه بیشتری پرداخت کند در مقایسه با کسی به صورت مادرزادی، انگشت دست ندارد. کسی که می خواهد هزینه ساخت این نوع پروتز با مناسب ترین قیمت برای او تمام شود، خوب است به یک مرکز پروتز انگشت دست با سابقه مراجعه کند.

معرفی بهترین مراکز پروتز انگشت دست

پروتز انگشت دست در شیراز ارزان تر است یا پروتز مرکز پروتز انگشت دست تهران؟

اغلب ما عادت داریم وقتی دچار یک مشکل جسمانی می شویم، به نزدیک ترین پزشکان و مراکز درمانی مراجعه می کنیم؛ این قانون در مورد ساخت پروتز انگشت دست نیز تا حدودی صادق است. مثلا، کسی که در شیراز ساکن است و انگشت دستش قطع می شود برای ساخت و تهیه پروتز انگشت دست در شیراز اقدام می کند. سوالی که در اینجا به وجود می آید این است که آیا این روش، تنها روش موجود است؟ آیا مرکز پروتز انگشت دست در تهران نمی تواند در این حوزه کمک کننده باشد؟

برخی مراکز ساخت انگشت های مصنوعی که در تهران فعالند، برای ساخت پروتز، تجربه و مهارت زیادی دارند و به جرات می توان برخی از آنها را بهترین مرکز پروتز انگشت دست نامید. پروتزی که در مراکز تهران ساخته می شود به مراتب با کیفیت تر و ارزان تر از پروتزهایی است که در شیراز ساخته می شود.

مراکز تهران، از حضور کارشناسانی زبده و ماهر بهره می برند و علاوه بر این مورد به دلیل استفاده از مواد اولیه با کیفیت، پروتزهایی با کیفیت در اختیار متقاضیان قرار می دهند. پس فرقی نمی کند که در کجای ایران هستید، توصیه می کنیم اگر خدای ناکرده انگشت دستتان قطع شده است علاوه بر مراکز ساخت پروتز در شهر محل زندگی تان به مراکز ساخت پروتز در تهران نیز مراجعه کنید و برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت پروتز انگشت دست از آنها سوال کنید.

طول عمر و ماندگاری پروتز انگشت دست؟!

سوالی که با مراجعه به مرکز پروتز انگشت دست ممکن است برایتان پیش آید، این است که طول عمر و ماندگاری ساخت پروتز انگشت دست چقدر است. جواب این سوال را نمی توان با ذکر یک عدد، عنوان کرد؛ مثلا گفت، پروتز انگشت دست 2 سال و یا 4 سال دوام دارد. در واقع، موضوعی که روی دوام و طول عمر پروتز ها اثر مستقیم دارد، میزان فعالیت های فرد است.

کسی که فعالیت های زیادی در طول روز دارد و از پروتز انگشت خود زیاد استفاده می کند، نباید انتظار داشته باشد که پروتز به مدت طولانی و با همان عملکرد روزهای اولیه به کار خود ادامه دهد. البته خوب است بدانید که رنگدانه های به کار برده شده در پروتز سیلیکونی، دائمی است و تغییر و یا کاهش رنگ در این نوع پروتز به وقوع نمی پیوندد. با دوام ترین پروتزها در بهترین مرکز پروتز انگشت دست ساخته می شود. به خاطر داشته باشید، قیمت پروتز انگشت دست که ماندگاری خوبی دارد، بالاتر است.

بهترین مرکز پروتز انگشت دست

قیمت پروتز انگشت قطع شده بیشتر است یا قیمت ایمپلنت انگشت دست؟

حوزه پزشکی در زیر شاخه های متفاوت، با تحول عجیبی رو به رو شده است. یکی از این زیر شاخه ها ساخت پروتزهای مخصوص اندام قطع شده است. با توجه به این پیشرفت می توان فقدان عضو را به راحتی جبران کرد. برای مثال کسانی که انگشت دستشان قطع شده است، می توانند به بهترین مرکز پروتز انگشت دست مراجعه کرده و با پرداخت قیمت پروتز انگشت قطع شده (قیمت پروتز انگشت دست ) نقص عضو پیش آمده را به شکلی موثر جبران کنند.

پروتزهای مخصوص انگشت دست، انواع و اقسام مختلف دارند که انتخاب بهترین نوع پروتز را شرایط مالی و جسمانی بیمار تعیین می کنند. در موقعیتی که فرد قسمت عمده ای از انگشت دستش قطع شده است، برای آنکه بتواند به مانند روزهای گذشته به کارهای خویش رسیدگی کند، می بایست از روش انگشت مصنوعی ایمپلنت شده استفاده کند و برای ساخت پروتز انگشت دست ایمپلنتی اقدام کند.

این روش به دلیل حساسیت ها و عمل های جراحی ویژه ای که باید در آن انجام شود، قیمت بالاتری نسبت به برخی پروتزهای مخصوص انگشت دست دارد. در این روش، ایمپلنت های انگشت دست مصنوعی را به استخوان فرد پیوند می زنند و به این شکل کمک می کنند تا فرد با داشتن این نوع پروتز، شرایط با ثبات تری را تجربه کند. در بهترین مرکز پروتز انگشت دست، شرایط و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت انگشت مصنوعی از نوع ایمپلنت وجود دارد. برای ساخت کاربردی ترین پروتز دست باید به بهترین مرکز پروتز انگشت دست مراجعه کرد.

بهترین مرکز پروتز انگشت دست (معرفی بهترین مراکز پروتز انگشت دست)

ما در این مقاله در مورد انواع پروتز انگشت که در مرکز پروتز انگشت دست ساخته می شوند، صحبت کردیم و به صورت خلاصه و مختصر آنها را به شما شناساندیم. جدای از کاربردی که هر یک از این پروتز ها باید داشته باشند، رعایت آخرین متدها و تکنولوژی روز دنیا در تولید آنها مساله دیگری است که باید به آن توجه داشت. پروتز هایی که با توجه به این مشخصه تولید می شوند، کارایی و عملکرد بالاتری داشته و در رفع نیازهای روزانه فرد موثرتر ظاهر خواهند شد؛ قیمت پروتز انگشت دست که این شرایط در آن وجود دارد، بالاست. اگر خدای نکرده به دلیل یک اتفاق و یا به صورت مادرزادی و یا حتی در اثر بیماری، انگشت دست خود را از دست دادید، به کلینیک های حرفه ای و با سابقه ای همچون پایار مراجعه کنید. این کلینیک، با ساخت انگشتان مصنوعی به شما کمک خواهد کرد تا کیفیت زندگی تان دچار افت نشود.

آیا می دانستید انتخاب نوع پروتز انگشت با توجه به این عوامل مهم و تاثیرگذار صورت می گیرد؟

ما در این مقاله قصد داریم در مورد قیمت پروتز انگشت قطع شده و ساخت پروتز انگشت قطع شده صحبت کنیم و می خواهیم اطلاعاتی را در مورد آن در اختیارتان قرار دهیم. خوب است بدانید، انتخاب ساخت پروتز انگشت با توجه به پارامترهای تاثیرگذار زیر صورت می گیرد:

 • یکی از مواردی که روی انتخاب نوع پروتز انگشت تاثیر دارد، سبک زندگی فرد است.
 • بخش باقیمانده از انگشت دست، دیگر عامل مهم در تعیین نوع پروتز انگشت قطع شده است.
 • نیازهایی که فرد در طی روز با آنها درگیر است، موضوع دیگری است که در زمان انتخاب نوع پروتز انگشت باید مورد توجه قرار گیرد.
 • محل قطع عضو نیز روی تعیین نوع پروتز تاثیر دارد.

نکته بسیار مهم دیگری که در خصوص قیمت پروتز انگشت قطع شده (و نه عمل زیبایی انگشت قطع شده) باید مورد توجه قرار داده شود، بالا بودن قیمت پروتز هوشمند و بالا بودن قیمت پروتز انگشت دست هوشمند است. فردی که قصد دارد برای ساخت پروتز انگشت قطع شده اقدام کند، باید هزینه بالایی برای آن بپردازد. کسانی که چندین انگشت خود را از دست داده اند، بهتر است برای آنکه زندگی شان با اختلال مواجه نشود، برای ساخت یکی از انواع پروتزهای انگشت هوشمند اقدام کنند. این پروتزها، قابلیت ها و کاربردهای زیادی دارند. به خاطر داشته باشید، قیمت این پروتز متفاوت از هزینه پیوند انگشت دست است.

قیمت پروتز انگشت قطع شده در ارتوپدی فنی پایار

آیا انواع پروتز روی قیمت پروتز انگشت تاثیر دارد؟

موضوعی که می توان به جرات آن را بیان کرد این است که نوع پروتز روی ساخت پروتز انگشت دست و قیمت پروتز انگشت قطع شده تاثیر قابل ملاحظه ای دارند. برای آشنایی بیشتر شما، برخی انواع پروتز موجود در کشور را در ادامه ذکر کرده ایم:

1- پروتز فعال به کمک نیروی الکترونیکی

یکی از جدیدترین انواع پروتز انگشت قطع شده، پروتز فعال به کمک انرژی الکتریکی است. این پروتز به یک موتور مجهز شده و در واقع این موتور است که باعث حرکت انگشتان در پروتز می شود. پروتز فعال به کمک نیروی الکترونیکی ظاهر زیبایی ندارد و برای پنهان کردن ظاهر آن می توان از دستکش های زیبایی سیلیکونی استفاده کرد. ممکن است هزینه این پروتز از هزینه پیوند انگشت دست بالاتر باشد. قیمت پروتز انگشت دست الکترونیکی بالاست.

در تکمیل این قسمت باید بگوییم که پروتزهای الکترونیکی را با نام پروتزهای مایوالکتریک نیز می خوانند. کسانی که این نوع پروتز انگشت دست را نصب می کنند، باید بدانند که بهترین و شایسته ترین نوع پروتز را انتخاب کرده اند. این نوع، یک جایگزین بسیار مناسب برای انگشت قطع شده دست به شمار می رود. اعصاب و تکانه های الکتریکی در عضو باقیمانده کمک می کند تا بتوان این نوع پروتز را کنترل و هدایت کرد.

نکته ای که باعث شده قیمت پروتز انگشت دست الکترونیکی از سایر انواع پروتزها بالاتر باشد، بالا بودن کارایی آن در مقایسه با برخی پروتزهایی است که عملکرد خاصی را نمی توان از آنها انتظار داشت. در کنار همه مزیت هایی که این پروتز دارد، خوب است به معایب آن نیز توجه و دقت داشت. یکی از بزرگ ترین معایب ساخت پروتز مچ دست از نوع الکترونیکی، این است که باتری های آن به شارژ نیاز دارند و این ممکن است برخی کاربران را اذیت و ناراحت کند.

اگر تصمیم شما برای داشتن این نوع پروتز جدی است و می خواهید در جریان قیمت پروتز انگشت دست الکترونیکی قرار بگیرید به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور مراجعه کنید. این مراکز با ساخت پروتزهای کاربردی می توانند به شما کمک کنند تا به بهترین شکل ممکن با قطع انگشتان خود کنار آیید.

پروتز الکتریکی و پروتز انگشت دست

2- پروتز مخصوص فعالیت های خاص

 قیمت پروتز مخصوص انگشت دست قطع شده که برای فعالیت های خاص ساخته می شود، از سایر انواع پروتز بالاتر است و علت این موضوع هم تعریف برخی عملکردها و خصوصیات منحصر به فرد در این نوع پروتز است. کسانی که به انجام یک کار خاص در طی روز مشغولند می توانند این نوع پروتز را سفارش داده و نصب کنند.

این پروتز انگشت قطع شده به دلیل شکل خاصی که دارد، به افراد درگیر با قطع عضو کمک می کند تا در شرایط طبیعی تری به فعالیت های مورد علاقه خود بپردازند. البته از این نوع پروتز برای انجام کارهایی مانند مسواک زدن، شانه زدن مو و یا برخی موارد دیگر نیز می توان استفاده کرد و خاص بودن آنها به این معنی نیست که امکان استفاده از آنها در سایر امور وجود ندارد. اگر امکان انجام عمل زیبایی انگشت قطع شده برایتان وجود ندارد، ساخت پروتز انگشت دست مخصوص فعالیت های خاص می تواند مشکل نقص عضو فرد را به خوبی حل کند.

3- پروتز فعال با کمک نیروی بدن بیمار

نوع دیگری از پروتز های موجود در بازار، پروتز فعال با کمک نیروی بدن بیمار است. قیمت پروتز انگشت قطع شده از این نوع، از دو پروتزی که در فوق بیان کردیم، کمتر است. کسانی که توان پرداخت هزینه های بالای پروتز های جدید و مدرن را ندارند، پرداخت هزینه ی قیمت پروتز انگشت دست، برایشان بهتر است و در هزینه هایشان صرفه جویی می کند.

در این نوع پروتز انگشت قطع شده، عضلات بدن و پروتز به کمک کابل های مخصوص به هم متصل می شوند. نکته جالبی توجهی که در مورد پروتز فعال با کمک نیروی بدن بیمار وجود دارد، کنترل آن به کمک اعصاب بدن است. فرد با کششی که در عضلاتش ایجاد می شود می تواند به راحتی این نوع پروتز را کنترل کند.

در این نوع، پایین بودن قیمت پروتز انگشت قطع شده به دلیل مکانیسمی است که در ساخت پروتز انگشت دست فعال با کمک نیروی بدن به کار برده شده است. برخی انواع این پروتز به صورت دستی فعالیت می کنند و به همین دلیل قیمت پایینی دارند. برای خرید انواع پیشرفته تر و مدرن تر این پروتز باید هزینه بالاتری پرداخت گردد. با مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی متوجه خواهید که شد هزینه این پروتز بالاتر است یا هزینه پیوند انگشت دست.

4- پروتز های سیلیکونی

یکی از انواع پروتز که این روزها با مقبولیت و محبوبیت زیادی مواجه شده است، پروتز انگشت از نوع سیلیکونی است. سیلیکون یکی از موادی است که انعطاف پذیری بالایی داشته و به کلینیک های ارتوپدی اجازه می دهد تا پروتزی کاملا شبیه به انگشتان دست بسازند.

به یاد داشته باشید، پوست بدن انسان مرتبا در حال تغییر رنگ است. از آنجایی که رنگدانه های پروتز سیلیکونی زنده نیستند و قابلیت تغییر ندارند، ممکن است بعد از مدتی تفاوت رنگی بین پوست و رنگ پروتز به چشم بخورد. قیمت پروتز انگشت قطع شده از نوع سیلیکونی (قیمت پروتز انگشت دست سیلیکونی) پایین تر از هزینه عمل زیبایی انگشت قطع شده قرار دارد و اغلب افراد امکان خرید آن را دارند.

5- پروتز های هیبریدی

نوع دیگری از پروتز هایی که توسط کلینیک های ارتوپدی ساخته می شود، پروتز های هیبریدی هستند. این نوع پروتز انگشت قطع شده نیز مطابق با آخرین متدهای روز دنیا ساخته شده و کارایی بالایی دارد. قیمت این پروتز بالاست و دوام و راحتی زیادی را برای کاربر خود فراهم می کند. هر چند که ممکن است هزینه آن از هزینه پیوند انگشت دست بالاتر باشد.

قیمت پروتز انگشت قطع شده سیلیکونی در پایار

چرا ماده اولیه ساخت پروتز روی قیمت آن تاثیر دارد؟

از دیگر موضوعاتی که روی قیمت پروتز انگشت قطع شده(قیمت پروتز انگشت دست) تاثیر دارد، ماده اولیه به کار برده شده در ساخت پروتز است. امروزه، از مواد و متریال هایی با کیفیت برای ساخت پروتز استفاده می کنند و این خبر خوبی برای کسانی که در اثر حادثه انگشت یا انگشتان دست و پای خود را از دست داده اند.

هر چه ماده اولیه در ساخت پروتز با کیفیت تر و با دوام تر باشد، هزینه ای که برای ساخت آن باید پرداخت گردد، افزایش پیدا می کند. این موضوعی است که در هنگام سفارش پروتز باید مورد توجه قرار دهید. برای مثال، قیمت پروتز انگشت پا سیلیکونی با سایر متریال هایی که برای ساخت آن به کار برده می شود، فرق دارد.به خاطر داشته باشید، با وجود بالا بودن هزینه پیوند انگشت دست، حتی بهترین پروتز نیز نمی تواند جای انگشت خالی فرد را بگیرد.

این نکته مهم را در مورد قیمت پروتز انگشت قطع شده از نوع سیلیکونی بدانید!؟

تنها چیزی که روی قیمت پروتز انگشت قطع شده از نوع سیلیکونی تاثیر دارد، کیفیت سیلیکون به کار برده شده در آن است. هر چه سیلیکون از نظر کیفی در سطح بهتری قرار داشته باشد، کاربر از عملکرد آن راضی تر خواهد بود. عملکرد این نوع پروتز، محدود به برخی موارد خاص و به شرح زیر است:

 • پروتز انگشت دست از نوع سیلیکونی، هم زیباست و هم، کاربر می تواند برخی کارهای روزانه خود را به کمک آن انجام دهد.
 • از دیگر موضوعاتی که می توان برای عملکرد پروتز انگشت دست سیلیکونی مثال زد، راحت بودن فرد با آن است.
 • این نوع پروتز انگشت قطع شده، تاثیر غیر قابل انکاری بر زندگی شخصی و روانی فرد خواهد داشت. همان طوری که در فوق نیز اشاره کردیم، امروزه، با کمک این ماده می توان پروتزهایی کاملا شبیه به دست داشت. این مزیت مانع از آن می شود که اطرافیان بفهمند، انگشت یک فرد قطع شده است. هر چند با این مزیت نیز، این نوع پروتز نمی تواند جایگزین انگشت طبیعی دست و عمل زیبایی انگشت قطع شده باشد.

پیشنهاد می کنیم برای ساخت پروتزهای سیلیکونی (ساخت پروتز انگشت دست سیلیکونی)، یک کلینیک ارتوپد فنی معتبر را شناسایی کرده و از آنها کمک بخواهید. در این مراکز، بهترین نوع سیلیکون برای ساخت پروتز به کار برده می شود. با مراجعه به این مراکز می توانید به راحتی متوجه شوید که قیمت پروتز انگشت دست بالاتر است یا هزینه پیوند انگشت دست.

آیا قیمت و هزینه عمل زیبایی انگشت قطع شده، گران تر از قیمت پروتز انگشت قطع شده است؟

آیا قیمت پروتز انگشت شست دست از قیمت پروتز سایر انگشتان دست، بالاتر است؟

نکته بسیار مهمی که باید در مورد قیمت پروتز انگشت قطع شده (قیمت پروتز انگشت دست) بدانید، این است که معمولا شکل یک اندام، خصوصا اگر این اندام، انگشتان دست و پا باشد، تاثیری روی قیمت ندارد.

در مورد عواملی که روی پروتز انگشت قطع شده ( و نه عمل زیبایی انگشت قطع شده) تاثیر مستقیم دارند، در بالا صحبت کردیم، اما در میان این عوامل از اینکه شکل اندام می تواند باعث تغییر قیمت شود، صحبتی به میان نیاوردیم؛ پس به جرات می گوییم، ساختار فیزیکی اندام، روی قیمت تاثیری ندارد.

به یاد داشته باشید، شکل پروتز -نه شکل اندام- یکی از عواملی است که می تواند روی قیمت پروتز انگشت قطع شده تاثیر داشته باشد. برای مثال، شاید برخی انواع پروتزهای هوشمند دست را دیده باشید؛ این پروتزها شکل خاصی دارند و برای ساخت آنها قیمت بالاتری از متقاضی دریافت می شود.

خاطر نشان می کنیم، همین وضعیت در مورد پروتز مخصوص انگشت پا نیز وجود دارد. یعنی، اگر شما برای ساخت یک پروتز هوشمند مخصوص انگشت پا اقدام کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید، در مقایسه با حالتی که می خواهید یک پروتز مخصوص انگشت پا سیلیکونی داشته باشید. پروتزهای سیلیکونی انگشت دست و پا، از پروتزهای هوشمند و حتی هزینه پیوند انگشت دست، ارزان تر هستند. به عبارت دیگر، قیمت پروتز انگشت دست سیلیکونی بسیار مناسب در نظر گرفته شده است.

قیمت پروتز انگشت قطع شده در سال 1400

قیمت پروتز دست بالاتر است یا قیمت پروتز انگشت قطع شده؟

پروتز دست، انواع و اقسام متفاوت دارد که از آن جمله می توان به پروتز مخصوص بالای آرنج، پروتز مخصوص پایین آرنج، پروتز مخصوص مچ دست و پروتز مخصوص انگشتان دست اشاره کرد. قیمت پروتز انگشت قطع شده از قیمت سایر انواع پروتزهایی که در بالا نام بردیم و حتی هزینه پیوند انگشت دست، کمتر است و این نیز به چند دلیل به شرح زیر اتفاق می افتد.

 • یکی از دلایلی که باعث شده ساخت پروتز انگشت دست از قیمت سایر پروتزهای مخصوص دست پایین تر باشد، به میزان و حجم قطع شدگی ارتباط دارد. در قطع شدگی انگشتان، حجم کمتری از دست، قطع می شود و در سایر انواع پروتزها، قسمت بیشتری از دست قطع شده و به همین دلیل قیمت پروتزهای مخصوص انگشت دست افزایش پیدا می کند.
 • ماده ای که در ساخت پروتز انگشت قطع شده به کار برده می شود نیز از دیگر پارامترهای تاثیر گذار بر قیمت ساخت و هزینه پروتز انگشت دست است. در ساخت پروتز مخصوص انگشت دست، می توان از متریال های با قیمت مناسب استفاده کرد، اما این موضوع در مورد سایر انواع پروتزهای دست، امکان پذیر نیست.
 • هوشمند بودن و یا هوشمند نبودن پروتز نیز می تواند باعث تفاوت قیمت بین پروتز مخصوص انگشت دست و پروتز دست باشد. پروتزهای هوشمند گران تر هستند. حتی ممکن است هزینه ساخت آنها از هزینه عمل زیبایی انگشت قطع شده نیز بیشتر باشد.

آیا بیمه قیمت پروتز انگشت قطع شده را پرداخت می کند!؟

زمانی که یک انگشت دست قطع می شود، پرداخت قیمت پروتز انگشت دست قطع شده (قیمت پروتز انگشت دست) کار سختی نیست و با اندکی صرفه جویی امکان پرداخت هزینه وجود دارد. زمانی که فرد چندین انگشت دستش قطع می شود، باید هزینه بیشتری برای ساخت پروتز مخصوص انگشت دست قطع شده پرداخت کند. مثلا برای کسانی که با دستگاه های برش کار می کنند، اگر در اثر حواس پرتی، دست اپراتور به زیر دستگاه برود، چندین انگشت دست قطع می شود و چنین فردی مجبور است هزینه بیشتری پرداخت کند. ممکن است در چنین مواقعی امکان انجام عمل زیبایی انگشت قطع شده وجود نداشته باشد.

نکته دیگری که باید در مورد پروتز انگشت قطع شده به آن توجه داشته باشید، این است که بیمه های دولتی کشور ما هزینه و قیمت پروتز انگشت قطع شده را پرداخت نمی کنند. کسی که می خواهد برای ساخت پروتز انگشت دست اقدام کند، یا باید از جیب خود این هزینه را بپردازد یا از بیمه های خصوصی کشور کمک بگیرد. استفاده از خدمات بیمه های خصوصی مستلزم آن است که شما حق بیمه ای را به آنها پرداخت کنید. اگر شغل پر خطری دارید، به آینده نیز فکر کنید و هر چه سریع تر خود را زیر پوشش بیمه های خصوصی ببرید، و یا سعی کنید در حین کار، حواستان را جمع کنید. شاید بیمه ها هزینه ساخت پروتز را پرداخت نکنند، اما ممکن است هزینه پیوند انگشت دست را تحت پوشش داشته باشند.

قیمت پروتز انگشت قطع شده در ارتوپدی پایار

برای خرید ارزان ترین پروتز انگشت به کجا مراجعه کنیم؟

ما در این مقاله در خصوص قیمت پروتز انگشت قطع شده و هزینه پیوند انگشت دست صحبت کرده و سعی کردیم برخی از مهم ترین عواملی را که باعث تغییر قیمت پروتز انگشت دست می شوند، معرفی کنیم. آگاهی از عواملی که روی قیمت تاثیر دارند، در هنگام تصمیم گیری نهایی و انتخاب یک پروتز مناسب به شما کمک خواهد کرد.

کسانی که نمی دانند در زمان سفارش پروتز انگشت قطع شده باید به چه نکاتی توجه کنند، نباید خود را نگران کنند. اگر این افراد، به کلینیک هایی حرفه ای سازنده پروتز انگشت مراجعه کنند، راهنمایی ها و مشاوره های لازم را در مورد قیمت پروتز انگشت دست دریافت خواهند کرد.

اگر می خواهید یک پروتز با قیمت مناسب و کیفیت عالی سفارش دهید و مشکلاتی را که قطع عضو برایتان ایجاد کرده است، کاهش دهید، به کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. پایار یکی از با سابقه ترین و مطرح ترین کلینیک های فنی ارتوپدی در کشور بوده و همواره در تلاش است تا زندگی افراد درگیر با قطع عضو را بهبود دهد.

قیمت پروتز انگشت قطع شده و پایار

بهترین جایگزین برای پروتز انگشت دست در مشهد چیست؟

برخی کسانی که در مشهد زندگی می کنند و می خواهند برای داشتن پروتز انگشت دست در مشهد اقدام کنند، ممکن است نگرانی هایی داشته باشند. یکی از نگرانی هایی که این گروه دارند، این است که اگر هیچ یک از کلینیک های این شهر نتوانستند برای ما یک پروتز کاربردی بسازند، چه باید کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، نه تنها کسانی که در مشهد ساکن هستند، بلکه تمام افرادی که در سایر نقاط کشور زندگی می کنند، می توانند به مراکز ساخت پروتز انگشت در شهرهای بزرگ، مانند تهران مراجعه کنند. در این شهر، کلینیک های زیادی را می توان نام برد که در حوزه ساخت انگشت های مصنوعی دست اقدام می کنند.

یکی از بهترین جاهایی که می توان برای ساخت و دریافت قیمت پروتز انگشت دست به شما معرفی کنیم، پایار است. این مجموعه، با داشتن تجربه چند ساله می تواند به شما کمک کنند تا با ساخت انگشت مصنوعی، به بهترین شکل ممکن با قطع عضو از ناحیه انگشت یا انگشتان دست تان کنار آیید و کارهای خود را به شکل مستقل تری انجام دهید. امیدواریم با نکاتی که بیان کردیم توانسته باشیم در کمتر کردن نگرانی تان کمکتان کرده باشیم.

بهترین جایگزین برای پروتز انگشت دست در مشهد چیست؟

آیا در مراکز ساخت پروتز دست در تهران، پروتز انگشت دست نیز ساخته می شود؟

در این مقاله بارها و بارها اشاره کردیم که برای ساخت پروتز ها یا اندام های مصنوعی مخصوص قطع عضو، می بایست به کلینیک های ارتوپدی فنی فعال در کشور مراجعه کنید. در این مراکز با توجه به شرایط جسمانی و مالی که دارید یک نوع پروتز برای شما ساخته می شود. ابهامی که در مورد ساخت پروتز انگشت دست ممکن است به وجود آید این است که آیا برای ساخت این نوع پروتز می توان به مراکز ساخت پروتز دست در تهران مراجعه کرد یا این مراکز، تنها در حوزه ساخت پروتز دست فعالیت می کنند؟

واقعیتی در مورد کلینیک های ساخت پروتز در کشور وجود دارد این است که مراکز ساخت اندام های مصنوعی به صورت اختصاصی فعالیت نکرده و این گونه نیست که در یک مرکز، تنها یک نوع پروتز ساخته شود. این مراکز، در حوزه ساخت انواع پروتز ها از جمله پروتزهای بالای زانو، پایین زانو، مچ پا، مچ دست و حتی ساخت چشم مصنوعی فعالیت می کنند و از نظر حوزه عملکرد، محدودیتی در آنها به چشم نمی خورد.

اگر به دنبال دریافت قیمت پروتز انگشت دست هستید نیز می توانید روی کمک این کلینیک ها حساب ویژه ای باز کنید. با توجه به نوع پروتز و خیلی عوامل دیگر، قیمت پروتز، مشخص شده و به شما اعلام می شود.

آیا در مراکز ساخت پروتز دست در تهران، پروتز انگشت دست نیز ساخته می شود؟

بازسازی انگشتان قطع شده چیست و ارتباط آن با پروتز انگشت دست چیست؟

بازسازی انگشتان قطع شده، یکی از کارهای بسیار مهمی است که افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه انگشتان دست می بایست برای انجام آن اقدام کنند. در طی عملیات بازسازی، جای انگشت قطع شده پُر می شود. به این منظور، یا از پروتزها استفاده می شود و یا در صورتی که شرایط انجام عمل پیوند انگشت وجود داشته باشد، انگشت قطع شده در جای خود پیوند زده می شود. اگر پیوند با نتایج موفقیت آمیزی همراه باشد، نیازی نیست که فرد برای ساخت پروتز انگشت دست اقدام کند.

نکته ای که خوب است در مورد پیوند انگشت دست بدانید این است که برای انجام آن باید شرایط خاص و ویژه ای فراهم باشد. انگشت دست باید سالم بوده باشد و در ضمن، زیر 6 ساعت به اتاق عمل انتقال داده شود تا درصد موفقیت این پیوند افزایش پیدا کند.

البته گروهی نیز هستند که انگشت دستشان قطع شده است، اما هیچ اقدامی برای بازسازی آن انجام نمی دهند و دوست هم ندارند قیمت پروتز انگشت دست را پرداخته و از این پروتز ها استفاده کنند. درست است که این افراد در انجام کارهای خود با سختی مواجه هستند، اما بهرحال انتخاب خودشان است و نمی توان به آن خرده گرفت.

بازسازی انگشتان قطع شده چیست و ارتباط آن با پروتز انگشت دست چیست؟

آیا انگشت ماشه ای، فرد را به سمت ساخت پروتز انگشت دست سوق میدهد؟

یکی از عوارضی است که ممکن است برخی افراد را به خود درگیر کند، انگشت ماشه ای است. همان طوری که از نام این عارضه نیز مشخص است، انگشت فرد، خم شده و به حالتی قرار می گیرد که انگار روی ماشه گذاشته شده است. انگشت ماشه ای و خمیدگی که در آن روی می دهد، یک خمیدگی ماندگار است و کسانی که بعد از یک مدت کوتاه، خمیدگی انگشتشان به صورت کامل حل می شود، به این عارضه مبتلا نشده اند.

در این عارضه، انگشت در حالت خمیده باقی مانده و قفل شده است و فرد نمی توان آن را به راحتی راست کند. موضوعی که در خصوص این عارضه باید خاطر نشان کنیم این است که ماشه ای شدن انگشت، با ورزش و به صورت کلی، با روش های درمانی غیر جراحی قابل درمان است. با ذکر این نکته می توانیم به جرات بیان کنیم که انگشت ماشه ای، باعث قطع عضو انگشت دست نشده و هیچ نیازی نیست که افراد مبتلا به این مشکل در آینده مجبور باشند برای پرداخت قیمت پروتز انگشت دست اقدامی انجام دهند.

برخی از بیماری ها هستند که ممکن است شرایط قطع انگشت دست را فراهم کنند که ماشه ای شدن انگشت در بین آنها قرار ندارد و هیچ نیازی نیست که فرد به خاطر این عارضه، نگرانی از بابت نصب پروتز انگشت دست داشته باشد.  

آیا انگشت ماشه ای، فرد را به سمت ساخت پروتز انگشت دست سوق میدهد؟

قیمت پروتز انگشت سیلیکونی دست چند است؟

برای آنکه بتوانید اطلاعات کاملی در مورد قیمت پروتز انگشت سیلیکونی دست به دست آورید، اولین و بهترین کاری که می بایست انجام دهید، مراجعه کردن به کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور است. کارشناسان این مراکز، با پرسیدن چند سوال می توانند یک پروتز کاربردی برای شما بسازند.

البته آنچه که لازم است در مورد قیمت پروتز انگشت دست بدانید این است که انگشت های سیلیکونی، یکی از ارزان ترین انواع اندام های مصنوعی به شمار می روند. یکی از مهم ترین دلایل کم بودن قیمت این نوع پروتز، استفاده از ماده ای به نام سیلیکون در ساخت آن است. اندام های مصنوعی که با این متریال ساخته می شوند، کارایی به جز زیبایی نداشته و به همین سبب است که در مراکز ساخت پروتز انگشت دست، این نوع پروتز با قیمتی مناسب تر از قیمت پروتزهای کاربردی ساخته می شود.

به یاد داشته باشید، پروتز انگشت دست سیلیکونی، توخالی و بسیار سبک است و تنها کاری که از آن می توان انتظار داشت تا انجام دهد، پر کردن جای خالی اندام قطع شده و به وجود آوردن اعتماد به نفس لازم در فرد برای حضور بین دوستان و اجتماع است. ساخت این نوع پروتز را به کسانی که یک انگشت یا قسمتی از یک انگشت دست آنها قطع شده است، توصیه می کنیم.

قیمت پروتز انگشت سیلیکونی دست چند است؟

هزینه پروتز انگشت دست نی نی سایت چند است؟

افراد برای اطلاع از قیمت پروتز انگشت دست، روش های متفاوتی را انتخاب می کنند. یکی از این روش ها که به خصوص خانم ها در سال های گذشته به سراغ آن رفته اند، مراجعه کردن به سایت نی نی سایت است. مهم ترین موضوعی که در مورد هزینه پروتز انگشت دست نی نی سایت باید بدانید این است که این سایت، مرجع معتبری برای دریافت اطلاعات در مورد اندام های مصنوعی به شمار نمی رود. تنها موقعی می توان به قیمت ساخت پروتز انگشت دست این سایت اعتماد کرد که اطلاعات، توسط یک فرد متخصص در حوزه ساخت اندام های مصنوعی به شما داده شود.

روشی که به شما توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات در خصوص اندام های مصنوعی به آن توسل جویید، تماس گرفتن و مراجعه کردن به مراکز و کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور است. کارشناسان این مراکز، شایسته ترین افراد برای پاسخ به سوالات شما هستند. هر گونه سوالی در مورد پروتز انگشت دست دارید می توانید از این کارشناسان بپرسید؛ آنها علم، تخصص و تجربه کافی برای رفع همه ابهامات و سوالات شما را دارند. نه تنها برای ساخت انگشت های مصنوعی دست، بلکه برای ساخت سایر اندام های مصنوعی نیز می توانید با این مراکز تماس بگیرید.

ساخت پروتز انگشت دست چقدر طول میکشد

قیمت پروتز انگشت دست بیشتر یا قیمت پروتز انگشت قطع شده پا؟

اگر می خواهید بدانید که قیمت انگشت های مصنوعی دست بیشتر است یا پا، اولین کاری که می بایست انجام دهید مراجعه کردن به کلینیک های ارتوپدی فنی است که در آنها پروتزهای مصنوعی ساخته می شود. کارشناسانی که در این مراکز مشغول به کار هستند می توانند به شما کمک کنند تا متوجه تفاوت قیمت اندام های مصنوعی شوید.

اما، به صورت کلی خوب است بدانید که قیمت و هزینه ساخت پروتز انگشت دست و قیمت پروتز انگشت قطع شده پا نباید با هم مقایسه شوند؛ زیرا برای مثال، وسعت قطع عضو و میزان ماده ای که برای ساخت پروتز به کار برده می شود روی قیمت تاثیر دارد. انگشتان دست نسبت به انگشتان پا بزرگ تر بوده و برای ساخت آنها باید ماده اولیه ای بیشتری مصرف شود.

دیگر موضوعی که باعث می شود نتوانیم به بیان تفاوت قیمت بین انگشت مصنوعی دست و پا بپردازیم، کاربردی بودن نوع پروتز است. زمانی که فرد، یک پروتز انگشت دست کاربردی نصب می کند می بایست هزینه بیشتری پرداخت کند در مقایسه با زمانی که فرد می خواهد انگشت مصنوعی غیر کاربردی و زیبایی برای پای خود بسازد.

ساخت پروتز انگشت دست در تهران

پروتز ارتوپدی و پروتز انگشت دست چه تفاوتی با هم دارد؟

یکی از اصطلاحاتی که ممکن است شنیده باشید، پروتز ارتوپدی است. نکته ای که لازم می دانیم در همین ابتدا به آن بپردازیم این است که پروتزهای ارتوپدی با پروتزهایی که برای قطع عضو ساخته می شود هیچ تفاوتی نداشته و تنها تفاوت آنها نامشان است. در واقع کسانی که دچار قطع عضو می شوند، می توانند برای ساخت پروتزهای ارتوپدی که انواع و اقسام دارند اقدام کنند و نقص عضو جبران شده را به این شکل جبران کنند.

کلینیک های ارتوپدی فنی، از جمله کلینیک هایی هستند که در آنها ساخت پروتزهای ارتوپدی، مانند ساخت پروتز انگشت دست نیز اتفاق می افتد و شما می توانید به آنها مراجعه کنید و با ساخت پروتز، مشکلاتی که برایتان به وجود آمده است حل کرده و حداقل با آنها کنار آیید.

به خاطر داشته باشید، ساخت پروتز موضوع ساده ای نیست و نیاز به تخصص و مهارت دارد. پایار از جمله کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور است که توانسته است با ارائه خدمات مرتبط با ساخت پروتز به راحت تر شدن زندگی خیلی افراد کمک کند. شما برای دریافت قیمت پروتز انگشت دست نیز می توانید از طریق همین مرکز اقدام کنید.

پروتز انگشت دست را چگونه نصب می کنند؟

پروتز انگشت دست را چگونه نصب می کنند؟

یکی از موضوعاتی که شاید ذهن برخی افراد متقاضی نسب پروتز را به خود مشغول کرده باشد، نحوه نصب انگشت مصنوعی است. انگشت های مصنوعی که در ساخت آنها از سیلیکون استفاده می شود، برای نصب شدن به یک شفت نیاز دارند. این شفت، به منظور افزایش خاصیت ارتجاعی پروتز به کار برده می شود. معمولا بعد از آنکه سوکت پروتز روی قسمت باقیمانده انگشت دست قرار گرفت، این شفت به کار برده می شود. سپس، با کمک یک گیره، شفت را به حفره ای که در انگشت به وجود آمده است فرو می برند. بعد از آنکه پیچ به صورت کامل سفت شد، پروتز را با فشار وارد حفره می کنند.

یکی از موضوعات بسیار مهم در خصوص ساخت پروتز انگشت دست، سوکت است. نه تنها در این نوع پروتز، بلکه در دیگر انواع اندام های مصنوعی نیز سوکت یکی از مهم ترین قطعات به شمار می رود و باید در ساخت آن دقت زیادی به کار برده شود. علت اهمیت داشتن سوکت این است که همه اجزای پروتز روی سوکت سوار می شود. بهتر است برای آنکه همه قطعات پروتز با بالاترین کیفیت ساخته شوند از ارتوپدی فنی های معتبر و مطرح کمک گرفت. این کلینیک ها می توانند در ارائه قیمت پروتز انگشت دست نیز به ما کمک کنند.

ساخت پروتز انگشت دست در پونک

بهترین راه برای ترمیم انگشت قطع شده کودک چیست؟

اگر انگشت یا انگشتان دست کودکی قطع شود، راه حل های متفاوتی را می توان برای آن پیشنهاد کرد که معمولا این راه حل ها با توجه به وخامت اوضاع انتخاب می شوند. اگر انگشت دست کودک در شرایطی باشد که بتوان آن را پیوند زد که معمولا این راه، بهترین راه برای ترمیم انگشت قطع شده کودک به شمار می رود. در مواقعی که انجام پیوند به هیچ صورت امکان نداشته باشد تنها راهی که باقی می ماند ساخت پروتز انگشت دست است.

برای ساخت انگشت های مصنوعی برای کودکان باید به مراکزی مراجعه کنید که برای ساخت اندام های مصنوعی مختلف، مهارت و تجربه کافی دارند. کارشناسانی که در این مراکز فعالیت می توانند متناسب با سایز دست کودک انگشت مصنوعی را ساخته و برای او نصب کنند. پایار از جمله این مراکز است که می توانید برای دریافت قیمت پروتز انگشت دست نیز به آن مراجعه کنید.

به پروتزهایی که برای یک انگشت ساخته می شوند پروتزهای زیبایی می گویند. کودکان با نصب این پروتز اعتماد به نفس کافی برای حضور در میان دوستان خود را پیدا خواهند کرد و حس نمی کنند که چیزی از آنها کمتر دارند. پروتز انگشت دست کودکان، سبک است و آنها را اذیت نمی کند.

آیا قیمت پروتز انگشت دست روی دوام آن تاثیر دارد؟

آیا قیمت پروتز انگشت دست روی دوام آن تاثیر دارد؟

یکی از سوالاتی که در مورد انگشت های مصنوعی دست مطرح می کنند این است که آیا هزینه ای که برای این پروتز پرداخت می شود روی دوام و ماندگاری آن تاثیر دارد یا خیر. در پاسخ به این سوال نمی توان خیلی واضح و مشخص حرف زد؛ زیرا هر گرانی به این معنی نیست که پروتز نیز دوام و ماندگاری بالایی دارد. جوابی که می توانیم به این سوال بدهیم این است که، قطعا پروتز انگشت دست با کیفیت با قیمت بالایی در اختیار فرد قرار خواهد گرفت. وقتی در ساخت پروتزها از مواد اولیه با کیفیت استفاده می شود، پروتز، ماندگاری بیشتری خواهد داشت و حتی در برخی موارد، استحکام بالایی را نیز از خود نشان می دهند.

شاید پرداخت هزینه بالا برای شما توجیه پذیر نباشد، اما به این مساله نیز دقت داشته باشید که پروتزها قابلیت استفاده به صورت طولانی مدت و مادام العمر را نداشته و شما مجبورید هر سال یا هر چند سال یک بار برای تعویض و ساخت مجدد پروتز اقدام کنید. پس، وقتی برای بار اول جهت ساخت پروتز انگشت دست اقدام می کنید، روی کیفیت آن تاکید داشته باشید تا در یک مدت زمان کوتاه مجبور نشوید مجددا برای ساخت انگشت مصنوعی اقدام کرده و زیر بار هزینه بروید.

آماده کردن قالب مومی در ساخت پروتز انگشت دست

در چه صورت قیمت پروتز انگشت دست افزایش پیدا می کند؟

انگشت های مصنوعی از جمله تجهیزات کمک درمانی هستند که به صورت سفارشی برای افراد ساخته می شوند. از آنجایی که وضعیت و شرایط هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد، به همین دلیل است که فرد درگیر با قطع عضو از ناحیه انگشت دست می بایست حتما برای ساخت پروتز انگشت دست اختصاصی عمل کند.

موضوعی که خوب است شما نیز در جریان آن قرار گیرید این است که ساخت این اندام مصنوعی برای برخی افراد با افزایش هزینه همراه است. یکی از این افراد، کودکان هستند. کودکان در سن رشد قرار داشته و از آنجایی که اندام های آنها در حال تغییر است، این گروه باید هر چند وقت یک بار برای ساخت و نصب پروتز انگشت دست اقدام کنند. در صورتی که این کار انجام نشود، مشکلات زیادی برای آنها ایجاد می شود.

معمولا، هزینه ساخت انگشت های مصنوعی دست برای کودکان، بیشتر از بزرگسالان است و از آنجایی که آنها باید تا زمان متوقف شدن رشد خود به صورت دوره ای برای تهیه انگشت های مصنوعی اقدام کنند، قیمت ساخت این اندام مصنوعی در آنها رو به افزایش می گذارد و خانواده های این کودکان مجبورند هزینه هایی بالایی را برای ساخت انگشت مصنوعی پرداخت کنند.

هزینه پروتز انگشت دست نی نی سایت چند است؟

با مراحل ساخت پروتز انگشت دست به صورت مفصل آشنا شوید!؟

شاید برخی انواع انگشت های مصنوعی نتوانند به مانند انگشت های طبیعی انسان عمل کرده و محدودیت های پیش رو را از بین ببرند، اما حتی آنها نیز مزیت های خود را دارند که در اینجا اصلا موضوع بحث ما نیست؛ زیرا ما قصد داریم در مورد مراحل ساخت و تهیه پروتز انگشت دست اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. مراحل ساخت انگشت های مصنوعی دست به شرح زیر است:

1-بررسی کردن وضعیت بیمار؛

اولین مرحله از ساخت انگشت های مصنوعی دست، بررسی کردن وضعیت و شرایط بیمار است. در این مرحله، بیمار توسط پزشک معاینه می شود. این بررسی را برای آن انجام می دهند تا اطلاعاتی را در مورد انگشتان دست داشته باشند. حالت قرار گرفتن انگشتان دست و همین طور شکل آنها یکی از اطلاعاتی است که از معاینه و بررسی وضعیت بیمار به دست می آید. ضمنا، این مرحله به منظور قالب گیری و نمونه برداری نیز انجام می شود تا ادامه مراحل ساخت به خوبی در پیش گرفته شود.

پزشکان و کارشناسان ساخت پروتز که می توانند قیمت پروتز انگشت دست را نیز در اختیار شما قرار دهند، ممکن است از دست فرد نیز چند عکس تهیه کنند. این عکس ها برای مقایسه و تطابق بیشتر پروتز با دست فرد گرفته می شود و به همین منظور از آنها استفاده می شود.

2-قالب گیری؛

در ادامه صحبت در خصوص مراحل ساخت پروتز انگشت دست، باید در مورد قالب گیری نیز صحبت کنیم. این مرحله، نیز یکی از مهم ترین مراحل ساخت انگشت های مصنوعی به شمار می رود. معمولا، در کسانی که انگشت های دست دیگر سالم است، از این انگشت های سالم برای قالب گیری استفاده می کنند. اگر این شرایط فراهم نباشد متخصصان ساخت و ارائه دهنده قیمت پروتز انگشت دست از روش های دیگری، مانند انگشت های فرد اهدا کننده برای قالب گیری استفاده می کنند. اهدا کننده به کسی گفته می شود که از نظر ژنتیکی نزدیکی زیادی با فرد دارد و به همین دلیل، فرم و حالت و انگشتان این دو با هم کاملا شبیه هستند. از جمله اهدا کننده ها می توانیم به خواهر، برادر و یا والدین بیمار اشاره کنیم.

در قدم بعدی قالب گیری پروتز انگشت دست، یک پایه را آماده کرده و در آن مقداری گچ می ریزند تا جایی که برای ورود و قرار گیری دست فضای کافی وجود داشته باشد. این پایه از جنس سنگ های قالب گیری است که در دندانپزشکی ها نیز زیاد استفاده می شود و حالت سفت و سنگی دارد، اما گچی که داخل آن ریخته می شود نرم و منعطف است. در قدم بعدی، انگشت و یا انگشت های فرد را در درون آن قرار می دهند. برای قالب گیری موقت از این روش استفاده می کنند.

3- آماده کردن قالب مومی؛

در ادامه مراحل ساخت پروتز انگشت دست باید به آماده کردن قالب مومی اشاره کنیم که در اینجا نیز قالب آماده را از موم پر می کنند تا نمونه ی اولیه ای از پروتز انگشتان دست ایجاد شود. این کار به منظور برطرف کردن همه نواقص جزئی انجام می شود و کارشناسان به کمک آن می توانند قالب و پروتزی که قرار است در نهایت تولید شود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

بعد از آنکه مدل مومی را از قالب خارج کردند با نمونه مقایسه کرده و صورتی که شبیه به انگشتان دست بود و هیچ مشکلی در آن وجود نداشت، لبه های مدل مومی را برای آنکه هیچ گونه تیزی نداشته باشد، صیقل می دهند. ناهماهنگی های ریزی که در این مرحله وجود دارد به این شکل برطرف می شود.

به صورت کلی باید بگوییم که مدل مومی پروتز انگشت دست، به کارشناسان کمک می کند تا پروتزی با بیشترین شباهت به انگشت های دست بسازند. خاطر نشان می کنیم هر قدر انگشت های مصنوعی دست شباهت بیشتری به انگشت ها داشته باشند، قیمت پروتز انگشت دست ساخته شده نیز بالاتر خواهد بود؛ زیرا در ساخت آن، جزئیات و نکات زیادی رعایت شده است. برای ساخت انگشت های مصنوعی با کیفیت، کلینیک های معتبر را شناسایی کرده و به آنها مراجعه کنید.

آماده کردن قالب نهایی در ساخت پروتز انگشت دست

4- آماده کردن قالب نهایی

در ادامه ی توضیح مراحل ساخت پروتز انگشت پا می خواهیم در مورد آماده کردن قالب نهایی این پروتز صحبت کنیم. بعد از آنکه قالب مومی را آماده کردند از آن استفاده می کنند تا قالب نهایی ساخته شود. از آنجایی که قالب مومی، اصلاح شده است به همین دلیل، می تواند در تهیه و ساخت یک پرتز انگشت دست بی عیب و نقص کمک کننده باشد.

برای تهیه قالب نهایی، یک قالب سنگی دیگر که معمولا نیز ابعاد آن از قالب های مومی بزرگ تر است آماده می کنند. مدل مومی را وسط این قالب سنگی قرار می دهند و همه قسمت های آن را با استفاده از گچ قالب گیری، پُر می کنند. بعد از آنکه گچ به صورت کامل سفت شد، قالب را برای مدت زمانی در حدود 15 دقیقه در مقداری آب گرم قرار می دهند. این عمل باعث می شود که مدل مومی ما از قالب سنگی به راحتی جدا شود. بعد از آن، قالب گچی را می شویند تا بتوان آن را با سیلیکون پر کرد. بعد از این مرحله نیز، انگشت مصنوعی دست ما آماده خواهد بود.

مراحل ساخت این پروتز باید با دقت و رعایت جزئیات انجام شود. هر قدر طی این مراحل، دقیق تر باشد انگشت مصنوعی تولید شده شباهت بیشتری به انگشت طبیعی خواهد بود. قیمت پروتز انگشت دست که ظاهری بسیار طبیعی دارد، بالاست.

ترکیب و تطابق دادن رنگ ها در ساخت پروتز انگشت دست

5- ترکیب و تطابق دادن رنگ ها

از دیگر مراحل بسیار مهم در ساخت پروتز انگشت دست، می توان به ترکیب کردن و تطابق دادن رنگ ها اشاره کرد. پروتزهای انگشت دست باید از نظر رنگ، شباهت زیادی به پوست طبیعی فرد داشته باشند و به همین دلیل است که این قسمت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

سیلیکون از جمله موادی است که رنگ پذیری بالایی دارد. برای آنکه پروتز انگشت دست تهیه شده شباهت زیادی به پوست پیدا کند، رنگ های مورد نیاز را تهیه کرده و به سیلیکون اضافه می کنند. در این مرحله، اگر تغییراتی نیاز باشد حتما اعمال خواهد شد. اینکه از چه رنگ هایی برای افزایش شباهت میان انگشت مصنوعی دست و پوست ایجاد شود، یک موضوع کاملا تجربی است و کارشناسان به خوبی از این موضوع آگاهی دارند.

به کسانی که می خواهد انگشت مصنوعی دست آنها هیچ تفاوتی با انگشت طبیعی نداشته باشد بهتر است به کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه کنند که در ساخت و تعیین قیمت پروتز انگشت دست، سابقه و تجربه بالایی دارند. این عمل، یکی از بهترین راه ها برای داشتن انگشت های مصنوعی شبیه به انگشت واقعی است. کارشناسان پایار می توانند در تحقق این هدف شما را به کمک کنند.

قالب گیری یکی از مراحل ساخت پروتز انگشت دست

در مورد روش های اتصال پروتز انگشت دست چه می دانید؟

یکی دیگر از موضوعات مهمی که در خصوص انگشت های مصنوعی باید مورد توجه قرار داد و به توضیح آن پرداخت، روش های نصب انگشت مصنوعی دست به بدن است. برای نصب این اندام مصنوعی از روش های متفاوتی به شرح زیر استفاده می کنند:

2- استفاده از چسب

یکی از روش های مناسب برای اتصال انگشت های مصنوعی، استفاده از چسب است. پروتزهای سیلیکونی را با کمک چسب های خاصی به دست فرد می چسبانند و آن را در جای خود فیکس و ثابت می کنند. مرحله چسباندن انگشت مصنوعی، یکی از مهم ترین کارها بعد از ساخت پروتز انگشت دست است.

2- استفاده از نیروی مکش

دیگر کاری که می توان برای چسباندن انگشت های مصنوعی دست به بدن به کار برد، استفاده از مکش است. در انتهای پروتز، سوکتی قرار دارد که خلا ایجاد می کند و باعث می شود که پروتز، سفت و محکم در جای خود قرار گیرد.

3- متصل کردن به مچ دست

دیگر روش برای نصب انگشت های مصنوعی، متصل کردن آن به مچ دست است. زمانی که انگشت قطع شده فرد نمی تواند حمایت و پشتیبانی خوبی از انگشت مصنوعی به عمل آورد، انگشت مصنوعی را به مچ دست وصل می کنند. به یاد داشته باشید، روش نصب انگشت مصنوعی ممکن است روی قیمت پروتز انگشت دست تاثیر داشته باشد.

در مورد روش های اتصال پروتز انگشت دست چه می دانید؟

آیا قیمت و هزینه عمل زیبایی انگشت قطع شده، گران تر از قیمت پروتز انگشت قطع شده است؟

در مورد اینکه هزینه عمل زیبایی انگشت قطع شده بیشتر است یا قیمت پروتز انگشت قطع شده، مباحث متفاوتی را باید در نظر بگیریم. اگر پروتزی که برای فرد ساخته می شود، از نوع هوشمند و بسیار پیشرفته باشد، ممکن است هزینه ی آن از هزینه عمل جراحی پیوند بیشتر باشد؛ اما، چنانچه پروتز از نوع سیلیکونی باشد، قطعا هزینه ساخت پروتز انگشت دست سیلیکونی از هزینه پیوند انگشت دست، پایین تر خواهد بود.

عمل هایی که برای پیوند انگشتان دست انجام می شوند، بسیار ظریف هستند و این تنها پزشکان جراح هستند که می توانند تشخیص دهند آیا امکان انجام این نوع عمل وجود دارد یا خیر. ولی به صورت کلی، از آن جهت که این عمل، یک عمل بسیار حساس است و جراح باید به خوبی همه اعصاب و رگ های خونی انگشت قطع شده را پیوند بزند، هزینه ی آن بسیار بالا است.

در جاهایی که امکان انجام عمل زیبایی انگشت قطع شده وجود ندارد، فرد مجبور خواهد بود برای ساخت و نصب پروتز انگشت قطع شده اقدام کند. درست است که این پروتزها نمی توانند جای انگشت طبیعی فرد را بگیرند، اما بهرحال، بودنشان از نبودنشان بهتر است.

 

 

منبع : 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3205179/

https://www.armdynamics.com/our-care/finger-and-partial-hand-prosthetic-options

پاسخ به سوالات متداول شما

خیلی از آنهایی که انگشت دستشان قطع می شود، از اینکه برای ساخت پروتز انگشت دست اقدام کنند، فراری هستند و علت آن نیز متفاوت جلوه کردن ظاهر پروتز با سایر انگشتان طبیعی است. امروزه، علم ساخت پروتز پیشرفت های خوبی کرده که یکی از آنها ابداع مواد سیلیکونی است. این ماده قابلیت ساخت پروتز انگشت دست کاملا شبیه به انگشت طبیعی بدن را دارد و به همین دلیل است که از آن زیاد استفاده می کنند. لازم است یادآوری کنیم، قیمت پروتز انگشت دست که با سیلیکون ساخته شده، از برخی انواع پروتز انگشت مصنوعی کمتر است.

یکی از مراحلی که در طول ساخت انگشت دست مصنوعی باید طی شود، قالب گیری است. در این مرحله از ساخت پروتز انگشت دست، پزشک متخصص از انگشت های سالم فرد برای قالب گیری الگو می گیرد. با این ترفند، پروتز ساخته شده شباهت زیادی از نظر اندازه به انگشتان طبیعی فرد دارد. مزیت دیگری که قالب گیری دارد، هماهنگ شدن ساختار و الگوی پروتز با ساختار انگشت طبیعی دست انسان است. نکته ای که خوب است آن را به خاطر داشته باشید این است که فرایند قالب گیری از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروتز انگشت دست است.

نمی توان یک مرکز و مجموعه خاص را به عنوان مرکز پروتز انگشت دست در ایران معرفی کرد؛ زیرا این حوزه، مرتبط با حوزه فعالیت کلینیک ارتوپد فنی است. اگر با یکی از این کلینیک ها در تماس باشید، به شما می گویند که قیمت پروتز انگشت دست چقدر برایتان تمام می شود. کارشناسانی که در این مراکز مشغول به کارند، همه جوانب و همه خواسته های شما را برای ساخت پروتز انگشت دست در نظر گرفته و با توجه به آنها یک پروتز کاربردی می سازند. سعی کنید پروتزی را برای ساخت انتخاب کنید که شباهت زیادی به انگشتان طبیعی دستتان داشته باشد. توجه داشته باشید کلینیک پایار با افتخار پاسخگو شما عزیزان می باشد.

یکی از مواردی که برای ساخت پروتز انگشت دست سیلیکونی باید مورد توجه قرار داد، حساس نبودن پوست بدن بیمار به سیلیکون است. کسی که می خواهد برای ساخت پروتزهای سیلیکونی اقدام کند، باید تحت نظر قرار گیرد؛ سازندگان پروتز با این عمل می خواهند مطمئن شوند که متقاضی ساخت این نوع پروتز، به سیلیکون حساسیت ندارد. اگر به این مورد بی توجهی کنید و بدنتان به سیلیکون حساسیت داشته باشد، تمام هزینه ای که برای قیمت پروتز انگشت دست پرداخت کرده اید، به هدر رفته و عملا نمی توانید این پروتز را نصب کنید.

(12) دیدگاه

 1. سید حسن رفعتی
  5 شهریور 1401

  سلام من به دنبال رفع این مشکل به دلیل تصادف بودم که با این مجموعه آشنا شدم کیفیت کار خوب بود و پروتز انگشت دست رو برای من خیلی طبیعی انجام دادند و هیچ عوارضی واسم نداشت

  پاسخ
  • aref
   7 شهریور 1401

   سلام جناب رفعتی عزیز
   خیلی خوشحالیم از رضایت شما. انشاالله همیشه پیروز سر بلند باشید

   پاسخ
 2. آیدا
  5 شهریور 1401

  من از وقتی متوجه شدم که برای تامین قیمت پروتز انگشت دست میشه از بیمه هم کمک گرفت خیلی خوشحال شدم و از همسرم که از جانبازان دفاع مقدس هست خواستم بره انجام بده. شما هم بیمه قبول می کنید؟

  پاسخ
  • aref
   10 شهریور 1401

   سلام دوست عزیز
   بله ما با بیمه همکاری می کنیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

   پاسخ
 3. هانیه باقری
  20 شهریور 1401

  سلام چطور میشه برای مشاوره پروتز انگشت دست اقدام کرد؟

  پاسخ
  • aref
   26 شهریور 1401

   سلام هانیه عزیز
   می توانید با شماره های کلینیک که در سایت موجود است ، تماس بگیرید و یا حضوری مراجعه کنید

   پاسخ
 4. سید علی
  3 مهر 1401

  سلام من ورزشکار هستم با توجه به اینکه میخوام این نقص عضو رو رفع کنم کدام نوع پروتز انگشت دست را به من پیشنهاد می دید؟

  پاسخ
  • aref
   6 مهر 1401

   سلام علی عزیز
   بعد از معاینه پزشک و بررسی های انجام شده ، پزشک مدنظر پروتز پیشنهادی را به شما معرفی می کنند

   پاسخ
 5. فشنگی
  11 آبان 1401

  ساخت پروتز انگشت دست چقدر زمان میبره؟ و میخوام بدونم شما اقساطی هم کار میکند؟

  پاسخ
  • aref
   13 آبان 1401

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید

   پاسخ
 6. حسن قاسمی
  3 آذر 1401

  سلام
  خسته نباشید
  من برای ساخت پروتز انگشت دست به شما مراجعه کردم . خدارو شکر راضی ام

  پاسخ
  • aref
   7 آذر 1401

   سلام حسن عزیز
   خداروشکر . ممنون از ثبت نظرتون

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *