ساخت پروتز گوش با قیمت منصفانه و کیفیت عالی

امروزه پروتزها توانسته اند بسیاری از نیازهای انسان را برآورده کنند. آنها هم از نظر زیبایی می توانند به ما انسان ها کمک کنند و هم به دلیل کاربردی و عملکردی بودن تاثیر بسیاری زیادی روی زندگی ما انسان ها دارند. سوالی که در اینجا ممکن است پیش آید این است که یک پروتز چگونه می تواند زندگی ما از نظر زیبایی شناختی را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از اعضای بدن ما انسان ها گوش است که ممکن است به هر علتی، از جمله تصادف و یا بیماری دچار آسیب شود. اگر قسمت خارجی گوش از روی سر برداشته شود، مشکلات زیادی برای فرد به وجود می آید و اینجاست که ساخت و نصب پروتز گوش اهمیت خود را نشان می دهد. درست که پروتزهای گوش به انسان این امکان را نمی دهند که بتواند صداهای اطراف را بشنود، اما نصب آن می تواند مزیت های زیادی داشته باشد. اگر می خواهید اطلاعات مفیدی در خصوص قیمت پروتز گوش و سایر موارد به دست آورید، در ادامه همراهمان باشید.

ساخت پروتز گوش در پایار

گوش مصنوعی چیست؟ چه تفاوتی با نصب و ساخت پروتز گوش دارد؟

اگر به یک کلینیک ارتوپد فنی معتبر در کشور مراجعه کنید، با افراد مختلفی رو به رو خواهید شد. برخی از این افراد، برای ساخت پروتزهای کاربردی آمده اند و برخی دیگر می خواهند برای ساخت پروتزهای زیبایی، مانند پروتز گوش اقدام کنند. پروتزهایی که در قطع عضو استفاده می شوند، کاربردی تر هستند و سایر انواع پروتز، مانند چشم های مصنوعی و یا گوش مصنوعی، برای زیبایی و پوشاندن یک عیب به کابرده می شوند.

در مواجه با کسانی که برای ساخت و نصب گوش مصنوعی آمده اند، احتمالا این سوال برایتان پیش می آید یا گوش مصنوعی چیست و چه کاربردهایی دارد. کسانی که به هر علتی گوششان دچار یک آسیب ظاهری شده و این مساله، اجازه حضور در اجتماع را از آنها گرفته است، از جمله طرفداران پروتزهای گوش هستند. این پروتزها، برای هر فرد، متفاوت بوده و هر کسی، پروتزی متناسب و هم اندازه با گوش خود دریافت می کند.

پروتزهای مخصوص گوش از ماده ای بسیار نرم و انعطاف پذیر به نام سیلیکون ساخته می شوند. استفاده از این ماده، به پروتوزیست ها امکان می دهد تا یک گوش مصنوعی شبیه به گوش طبیعی برای فرد بسازند. پروتز گوش سیلیکونی به افراد کمک می کند تا با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور پیدا کنند و به دلیل داشتن یک نقص عضو در ظاهر گوش، احساس خجالت و سرخوردگی نداشته باشند. به یاد داشته باشید که کیفیت سلیکونی روی  قیمت گوش مصنوعی تاثیر دارد.

در ضمن، افراد در هر سنی که باشند، می توانند برای داشتن پروتزهای مخصوص گوش اقدام کنند. حتی، از سن 2 سالگی نیز می توان برای ساخت گوش مصنوعی اقدام کرد. درست است که قیمت پروتز گوش از قیمت پروتز زیر زانو کمتر است، اما گوش های مصنوعی نیز در حد و اندازه خود قادرند برخی از مشکلات کاربر را برطرف کنند.

قیمت ساخت پروتز گوش در پایار

انواع پروتز گوش چیست؟

از آنجایی که قسمت خارجی گوش در معرض دید قرار دارد، این پروتز باید در طبیعی ترین شکل خود ساخته شده و در اختیار کاربر قرار داده شود. به همین سبب، استفاده از متریال هایی که امکان ساخت پروتز گوش دقیقا شبیه به بدن انسان را می دهند، بهترین گزینه برای ساخت چنین پروتزهایی به شمار می روند.

تا این لحظه که در خدمت شما هستیم، تنها ماده ای که به سازندگان پروتز در دنیا کمک کرده است تا بتوانند پروتزهایی شبیه به بدن انسان بسازند، همان ماده سیلیکون است که در بالا به آن اشاره کردیم. استفاده از این ماده باعث مناسب تمام شدن قیمت پروتز گوش شده است.

برای آنکه متوجه شوید چرا از سیلیکون ها استفاده می کنند، خوب است در مورد چیستی این ماده نیز نکاتی را بیان کنیم. سیلیکون ها، یک نوع پلیمر هستند. این نوع پلیمر، در برابر گرما مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و معمولا به صورت مایع و یا به صورت جامد یا همان لاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر ساخت انواع پروتز گوش، از این ماده در تولید محصولاتی چون، درزگیر، چسب، لوازم پخت و پز، تولید رزین سیلیکون، تولید روغن سیلیکون و تولید روانکار استفاده می شود.

یکی از مهم ترین خواص سیلیکون که باعث حضور و کاربرد آن در ساخت پروتزهای مخصوص گوش شده، مقاومت آن در برابر هر گونه مواد شیمیایی است. پلیمر سیلیکون در مواجه با مواد شیمیایی، با تغییر رنگ و یا تغییر ساختار مواجه نشده و به همین دلیل است که از این متریال در ساخت پروتزهای مختلف از جمله پروتز مخصوص گوش استفاده می کنند. سیلیکون با کیفیت موجب افزایش مزایای پروتز گوش می شود.

 

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای ساخت پروتز گوش و خرید گوش مصنوعی هستند؟

در بالاتر در مورد گوش مصنوعی صحبت کردیم و متوجه شدید که این نوع پروتز چیست و از چه ماده ای برای ساخت آن استفاده می شود. همانطوری که گفتیم، در ساخت پروتزهای مخصوص گوش از یک ماده انعطاف پذیر به نام سیلیکون استفاده می کنند. این ماده، به پروتوزیست ها امکان می دهد تا بتوانند پروتز گوش بسیار شبیه به گوش طبیعی انسان بسازند. طبیعی بودن ظاهر پروتز یکی از مزایای گوش مصنوعی سیلیکونی است.

موضوعی که در خصوص گوش های مصنوعی باید مورد توجه قرار دهید، گزینه های مناسب برای نصب و خرید گوش مصنوعی است. معمولا کسانی که امکان بازسازی و ترمیم گوش برایشان فراهم نیست، بهتر است برای ساخت پروتزهای مخصوص گوش اقدام کنند. برای مثال، افراد مسن و یا کسانی که در اثر یک بیماری یا زخم، قسمت خارجی گوش را از دست داده اند، چنانچه امکان انجام عمل جراحی برای آنها وجود نداشته باشد، باید برای ساخت و نصب پروتز گوش اقدام جدی انجام دهند.

ساخت گوش های مصنوعی، به دلیل آنکه باید شباهت زیادی به گوش طبیعی انسان داشته باشد کار ساده ای نیست و نیاز به تجربه و مهارت دارد. به همین دلیل، توصیه می کنیم برای ساخت گوش های مصنوعی به کلینیک های معتبر در کشور، همچون پایار مراجعه کنید. کارشناسان این کلینیک می توانند شما را در جریان قیمت پروتز گوش نیز قرار دهند.

نکات مهم ساخت پروتز گوش

مزیت های نصب پروتز گوش چیست؟ آیا در مورد این موضوع چیزی شنیده اید؟

موضوعی که باعث شده ما بخواهیم در مورد سوال “مزیت های نصب گوش مصنوعی چیست” صحبت کنیم، تاثیراتی است که این اندام مصنوعی بر زندگی افراد می گذارد. شاید این پروتز از نظر کیفی هیچ تاثیر خاصی بر زندگی فرد نداشته باشد، اما مزیت هایی دارد که صحبت و معرفی آنها خالی از لطف نخواهد بود. مزیت های ساخت پروتز گوش به شرح زیر است:

1- افزایش اعتماد به نفس

خیلی از ما وقتی نقص جسمانی پیدا می کنیم، اعتماد به نفسمان به شدت کاهش پیدا می کند. این قانون در مورد کسانی که گوش آنها آسیب دیده و این قسمت را از دست داده اند نیز صادق است. با توجه به این توضیح می توانیم بگوییم، یکی از مهم ترین مزیت هایی که اقدام برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز گوش به دنبال دارد، افزایش اعتماد به نفس در کسانی است که به دلیل ظاهر غیر طبیعی گوششان نمی توانند در جامعه حضور پیدا کرده و به فعالیت های اجتماعی بپردازند. آنها با نصب گوش های مصنوعی می توانند به راحتی در جامعه فعالیت کنند.

نصب پروتز گوش به این آسیب دیده از ناحیه گوش کمک می کند تا با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حاضر شوند. این پروتزها نقص به وجود آمده را تا حد زیادی پوشش داده و پنهان می کنند.

 

مراحل ساخت پروتز گوش

بهترین سن برای نصب پروتز گوش چه سنی است؟

یکی از سوالاتی که برای افراد نیازمند به نصب گوش های مصنوعی ممکن است ایجاد شود، این است که آنها در چه سنی می توانند برای ساخت پروتز گوش اقدام کنند؟ آیا در هر سنی می توان برای ساخت و نصب این پروتز اقدام کرد و یا محدودیت هایی برای آن وجود دارد؟ به صورت کلی، برای نصب و ساخت پروتزهای مخصوص گوش، هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و افراد در سنین مختلف می توانند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کرده و بعد از پرداخت قیمت پروتز گوش، آن را نصب کرده و استفاده کنند.

همانطوری که در بالاتر نیز گفتیم بیماری میکروتیا یکی از بیماری هایی است که باعث می شود گوش، دچار آسیب شود و کسانی که با داشتن بیماری میکروتیا به دنیا می آیند می توانند از همان بدو تولد، برای نصب پروتز گوش اقدام کنند و هیچ مانعی در این خصوص در سر راه قرار ندارد. البته، برخی پزشکان معتقدند که از سن 2 سالگی، بهتر است برای ساخت این پروتز اقدام شود؛ گاهی اوقات، با توجه به شرایط بیمار، ممکن است پزشکان اجازه ساخت و نصب گوش مصنوعی را به بیمار ندهند که آن نیز دلایل خاص خود را دارد.