قیمت پای مصنوعی هوشمند⭐ طبق نرخ 1401

قیمت پای مصنوعی هوشمند طبق نرخ 1401

قیمت پای مصنوعی هوشمند

بدون شک، قیمت پای مصنوعی هوشمند از سایر انواع پاهای مصنوعی موجود در بازار بیشتر است. همان طوری که از نام این نوع اندام مصنوعی بر می آید، در تولید آن از آخرین متدهای روز دنیا استفاده شده و قابلیت های زیادی در آن به چشم می خورد.

از وقتی که بشر اندام های مصنوعی را تولید کرده، در یک جا توقف نکرده است. انواع پروتز مصنوعی انگشتان پا، پروتز پا زیر زانو ، پروتز پا بالای زانو، پروتز لگن و غیره از جمله نوآوری‌ هایی است که امروزه در حوزه تولید پروتز به چشم می خورد. برای آنکه در جریان عوامل موثر بر قیمت اندام های مصنوعی قرار گیرید، در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله “پای مصنوعی هوشمند چیست؟” را نیز مطالعه کنید؛ در کامل تر کردن اطلاعاتتان کمک کننده است.

پای مصنوعی هوشمند چیست؟ به چه نوع اندام مصنوعی گفته می شود؟

قبل از آنکه در مورد قیمت پای مصنوعی هوشمند صحبت کنیم، خوب است ابتدا این اندام مصنوعی را معرفی کرده و بگوییم که اساسا پای مصنوعی هوشمند به چه نوع پروتزی گفته می شود.

پای مصنوعی هوشمند به پایی گفته می شود که در آن، سیگنال هایی از سنسورهای پروتز به مغز ارسال می شود. این ارسال و دریافت سیگنال یکی از مهم ترین عوامل در کنترل بهتر پا است.

کسانی که از این نوع اندام مصنوعی استفاده می کنند، قادرند به شکل طبیعی تری راه بروند. پای مصنوعی هوشمند یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع پروتز در کل دنیا به شمار می رود؛ زیرا فرد شرایط بهتر و راحت تری را با آن تجربه می کند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پای مصنوعی هوشمند با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پای مصنوعی هوشمند

حیاتی ترین کاربردهای پای مصنوعی

از آنجایی که قیمت پای مصنوعی هوشمند بسیار معقول و منطقی تعیین شده است. این پروتز هوشمند در برآورده کردن نیازهای فرد، بسیار توانمند ظاهر شده است. کسانی که پای مصنوعی هوشمند را به جای اندام قطع شده شان قرار می دهند، با کمبودها و نواقص کمتری مواجه هستند.

پروتز هوشمند پا، به خوبی می تواند وزن فرد را در هنگام راه رفتن تحمل کند و به او در ایجاد تعادل کمک فراوانی نماید. انجام فعالیت های روزانه با این نوع پروتز، باعث افزایش محبوبیت آن شده است.

پای مصنوعی هوشمند، انواع و اقسام متفاوت دارد. کلینیک های سازنده این نوع پروتز با توجه به شرایط سنی فرد، با توجه به وسعت اندام قطع شده و با توجه فعالیت خاصی که فرد دارد، این نوع اندام مصنوعی را طراحی کرده و در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

این عوامل بر قیمت پای مصنوعی هوشمند بیشترین تاثیر را دارند؟

قیمت پای مصنوعی هوشمند تحت تاثیر عوامل مختلف قرار دارد. آشنایی با این عوامل شما را در هنگام مواجه با قیمت این اندام مصنوعی شوکه نخواهد کرد. پروتز هایی که به صورت مصنوعی ساخته می شوند، قابلیت های زیادی داشته و شرایط بسیار خوبی برای حرکت و راه رفتن فرد در اختیار او قرار می دهند. به همین علت است که این نوع پروتز، قیمت بالایی دارد.

نوع پروتز، یکی از عوامل تعیین کننده بر قیمت پروتز است. پروتز های هوشمند، با کمک آخرین متدهای روز دنیا ساخته شده اند و همین موضوع باعث افزایش قیمت آنها شده است.

علاوه بر نوع پروتز، وسعت عضو قطع شده نیز تاثیر قابل توجهی بر تمام شدن قیمت دارد. برای مثال، هزینه ای که می بایست برای خرید پروتز هوشمند مخصوص مچ پا پرداخت شود، از هزینه پروتز هوشمند انگشتان پا بالاتر است. فردی که قسمت بیشتری از پای خود را از دست داده، باید هزینه بیشتری برای سفارش و ساخت پروتز مصنوعی پا بپردازد.

قیمت پای مصنوعی هوشمند (ساخت آن در ایران)

آیا پیشرفته ترین نوع پای مصنوعی هوشمند را می شناسید؟ آیا از قابلیت های آن خبر دارید؟

یکی از پیشرفته ترین انواع پای مصنوعی هوشمند، پروتز میکروپروسسور است. در این نوع، قیمت پای مصنوعی هوشمند از بقیه بالاتر بوده و این موضوع به دلیل قابلیت های بی شماری است که در این اندام مصنوعی به چشم می خورد. از جمله امتیازات این نوع پروتز می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • به دلیل سنسورهای کوچکی که در این نوع پروتز به کار برده شده است، این اندام مصنوعی به خوبی قادر است اطلاعات دریافت شده از محیط و اندام فرد را پردازش کند.
  • این نوع قدرت سازگار شدن با نیازهای متفاوت را دارد و بسیاری از مشکلات کاربر را با دست های پنهان خود به راحتی حل می کند.
  • بر اساس اطلاعاتی که از سیگنال های ورودی به دست می آید، پردازنده ها و یا سنسورها الگوریتمی را برای حرکت مچ پا تعریف می کنند.
  • ریزپردازنده ها، نقش مهمی در این نوع دارند؛ آنها باعث می شوند که قسمت های مختلف پا عملکرد خوب و قابل قبولی از خود نشان دهند.
  • بزرگ ترین و مهم ترین مزیتی که این نوع دارد و همان نیز باعث افزایش قیمت پای مصنوعی هوشمند شده است، افزایش واکنش به شرایط مختلف محیطی است. این نوع پروتز برای آنکه کاربر در هنگام راه رفتن تعادل و تحرک داشته باشد، خواص مکانیکی متفاوتی را ارائه می دهد.

تضمینی ترین قیمت پای مصنوعی هوشمند

تضمینی ترین قیمت پای مصنوعی هوشمند را تنها از کلینیک هایی می توان انتظار داشت که به صورت حرفه ای در این حوزه مشغول به کار هستند. برخی کلینیک های ارتوپدی فنی کشور، نه تنها مانور زیادی روی کیفیت می دهند، بلکه تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا پروتز هایی با قیمت مناسب در اختیار افراد درگیر با قطعی عضو قرار گیرد.

چنین کلینیک هایی در کشورمان کم نیستند. تنها باید وقت گذاشت و حرفه ای ترین و بهترین آنها را جستجو کرد. برخی سازندگان پروتز در کشور، متدهای روز دنیا را در ساخت پروتز دخالت داده و با توجه به این متدها پروتز هایی هوشمند می سازند.

 

قیمت پای مصنوعی هوشمند و پایار

آیا در مورد متریال مورد استفاده در ساخت پروتز هوشمند و تاثیر آن بر قیمت چیزی می دانید؟

قیمت پای مصنوعی هوشمند به خودی خود بالاست. قیمت این اندام مصنوعی زمانی افزایش پیدا می کند که از متریال های نوین و مدرن در ساخت آن استفاده شود. زمانی که علم پزشکی و حوزه پروتز پیشرفت زیادی نکرده بود، از متریال هایی مانند چوب در ساخت پروتز مچ پا استفاده می کردند. امروزه برای این منظور، از ترکیباتی مدرن، مانند پلی پروپیلن، پلی اتیلن، اکریلیک و پلی اورتان استفاده می کنند. این متریال ها وزن کمی داشته و دوام طولانی دارند.
پیشرفت هایی که در حوزه متریال مورد استفاده در ساخت پروتز به وقوع پیوسته است، باعث شده پروتزهایی بسیار شبیه به بدن انسان ساخته شود و در اختیار کاربر قرار گیرد. با وجود این متریال ها، تشخیص پای مصنوعی از پای طبیعی به کار سختی تبدیل شده است. این پروتزها به قدری کاربردی و کار راه انداز ظاهر شده اند که افراد به کمک آنها می توانند به راحتی راه بروند و به کارهای روزمره خود رسیدگی کنند.
هر قدر متریال به کار برده شده در ساخت پروتز با کیفیت تر باشد، قیمت پای مصنوعی هوشمند نیز افزایش پیدا می کند. افرادی که این نوع پروتز را نصب می کنند، زندگی شان راحت تر از کسانی است که پروتزهای معمولی نصب کرده اند.

جمع بندی

همانطوری که اشاره کردیم، قیمت پای مصنوعی هوشمند به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع پروتز، یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر قیمت اندام مصنوعی است. هر چه پروتز، پیشرفته تر بوده و قابلیت های بیشتری در آن لحاظ شده باشد، می بایست قیمت بالاتری برای ساخت آن پرداخت شود.

اگر خدای ناکرده، قسمتی از پا و یا تمام پایتان قطع شده است، در انتخاب کلینیکی که قرار است پروتز شما را بسازد، دقت زیادی به خرج دهید. این کلینیک ها، در اینکه شما شرایط خوبی را در هنگام کار با پروتز تجربه کنید، دخالت زیادی دارند. ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار ، تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا این اندام مصنوعی که قرار است در رفع نیازهایتان به شما کمک کند، در بِروزترین حالت ممکن و با مناسب ترین قیمت به دست شما برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.