ساخت پروتز چشم با قیمت منصفانه و کیفیت بالا

امروزه پروتز چشم عنوان شناخته شده ای می باشد چرا که افرادی زیادی از پروتز چشم در زندگی روزمره ی خود استفاده می کنند. افرادی که دچار آسیب در ناحیه ی چشم می شوند و یا به بیماری ها و ناهنجاری چشمی مبتلا می شوند گزینه های مناسبی برای  استفاده کردن از پروتز به شمار می آیند. پروتز چشم یا چشم مصنوعی  باعث می شود فرد چهره ای متعادل داشته باشد. ما این مطلب را برای شما آماده کرده ایم تا در مورد پروتز مصنوعی و قیمت پروتز چشم اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

استفاده از خدمات ساخت پروتز چشم (قیمت پروتز چشم مصنوعی) کلینیک پایار

با عرض سلام و احترام !

کلینیک ارتوپد فنی، در راستای توانبخشی به عزیزانی که نقص عضو دارند خدماتی با کیفیت و با قیمت منصفانه ای ارائه می دهد که در صورت تمایل میتوانید از دو راه زیر ، وقت ملاقات خود را با جناب آقای محمد کفیلی تنظیم کنید. 

پذیرش تماس تلفنی

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پذیرش آنلاین

برای پذیرش آنلاین رو عکس کلیک کنید 

و در ادامه اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید😊

ساخت انواع پروتز چشم
انواع پروتز چشم

پادکست شماره 1 (در خصوص پروتز چشم مصنوعی)

پروتز چشم چیست؟

پروتز چشم یا چشم مصنوعی مختص بیمارانی است که بخاطری بیماری، سوانح و یا ناهنجاری ها چشم خود را از دست داده اند. ساخت پروتز چشم به بیماران کمک می کند که زیبایی صورتشان بازگردد. افرادی که چشم خود را از دست داده اند ترجیح می دهند به جای استفاده از روکش یا پانسمان از چشم مصنوعی استفاده کنند. چشم پروتزی موجب بهبود ظاهر کاسه چشم می شود. چشم مصنوعی به حدی طبیعی به نظر می رسند که در نگاه اول نمی توان مصنوعی بودن آن را تشخیص داد. برای دریافت قیمت پروتز چشم می توانید به کلینیک های مطرح در کشور مراجعه کنید.

تاریخچه ی ساخت پروتز چشم

تاریخچه ی ساخت چشم مصنوعی به هزاران سال قبل باز می گردد. انسان ها ابتدا چشم مصنوعی را با استفاده از خشت می ساختند و رنگ می کردند. سپس چشم مصنوعی ساخته شده را به یک تکه پارچه وصل می کردند. پس از گذشت چند قرن انسان ها چشم های مصنوعی شیشه ای را وارد بازار کردند.

پروتز های امروزی دیگر به شکل کروی ساخته نمی شوند. پروتز های چشم مدرن ساختاری ایمپلنت گرد متخلخل دارند. این ایمپلنت ها را داخل کاسه ی چشم قرار می دهند و آن را توسط بافت چشمی یا ملتحمه می پوشانند. برای دریافت قیمت پروتز چشم ایمپلنت با مراکز ساخت پروتز صحبت کنید.

توجه داشته باشید: پروتز چشم جزو پروتز های زیبایی و پروتز مچ دست و پروتز انگشت دست ، پروتز آرنج (زیر آرنج، بالای آرنج) جزو پروتز های اندام فوقانی و پروتز هایی مانند: پروتز بالای زانو ، پروتز زیر زانو (روی زانو) ، پروتز انگشت پا ، پروتز مچ پا ، پروتز لگن جزو پروتز های اندام تحتانی می باشند.

قیمت پروتز چشم با کیفیت عالی و درجه یک

چه موادی باعث می شود فرد مجبور شود چشم خود را تحت عمل جراحی قرار دهد؟

موارد زیادی وجود دارند که فرد را مجبور می کنند تحت عمل جراحی قرار گرفته و چشم خود را از دست بدهد. بعضی از این دلایل عبارتند از:

 • آسیب دیدن چشم
 • ابتلا به آب سیاه
 • ابتلا به عفونت چشم
 • ابتلا به تومور های چشمی
ساخت پروتز چشم در ایران در بهترین مرکز ساخت

پادکست شماره 2 (در خصوص پروتز چشم مصنوعی – ساخت پروتز چشم مصنوعی)

انواع تخلیه ی چشم

به طور کلی تخلیه ی چشم که در آن فرد مجبور می شود برای ساخت پروتز چشم اقدام کند، 3 حالت دارد که عبارتند از:

اویسریشن: در این نوع تخلیه جراحان محتویات داخل چشم مانند عنبیه و قرنیه را خارج می کنند. لازم به ذکر است که در این روش صلبیه را تخلیه نمی کنند. همچنین جراحان صلبیه را با کمک عضلات اضافه چشم سر جای خود ثابت می کنند. سپس پزشکان به منظور جایگزین کردن قسمت از دست رفته چشم یک ایمپلنت مداری را در داخل صلبیه قرار می دهند. پس از آنکه عمل جراحی به اتمام رسید جراحان پوسته صلبیه را بر روی آن نصب می کنند.

انوکلیشن: در نوع عمل تخلیه ی چشم پزشکان کره چشم را به صورت کامل خارج می کنند اما به محتویات اوربیتالی آن دست نمی زنند. جراحان عضلات خارجی چشم را جدا کرده و به یک ایمپلنت اوربیتالی یا به یک پیوند چربی وصل می کنند. فرآیند تخلیه ی چشم ممکن است دلایل زیادی داشته باشد. ابتلا به تومور، عفونت، کوری دردناک و تروما برخی از دلایل عمده ی تخلیه ی چشم به شمار می آیند. پس از آنکه عمل جراحی تخلیه ی چشم به اتمام رسید پزشکان نسبت به نصب پروتز چشم مصنوعی اقدام می کنند.

اکستینتیریشن: این فرآیند شامل تخلیه ی کره چشم، چربی، عضلات، ساختار های اطراف چشم و تمامی محتویات داخل کاسه ی چشم می باشد. در این نوع جراحی اگر فرد به سرطان پوست و یا عفونت شدید مبتلا شده باشد پزشکان پلک هایش را هم تحت عمل جراحی برمی دارند. پس از اتمام فرآیند جراحی پزشکان متخصص پروتز مصنوعی را برای چشم و همچنین قسمت های از دست رفته ی پوست طراحی و نصب می کنند. برای ساخت پروتز چشم به مراکز معتبر ساخت پروتز مراجعه کنید.

نمونه پروتز چشم (با منصفانه ترین قیمت ساخت پروتز چشم)

انوع پروتز چشم کدامند؟

پروتز مصنوعی چشم بسیار متنوع هستند و هر نوع به منظور خاصی طراحی شده است.

برخی از مهمترین پروتز های چشم عبارتند از:

 • پروتز شکل دهنده ی چشم: ساخت پروتز چشم شکل دهنده پروتز باعث می شود فورنیس های میکروفتالمی و یا آنوفتالمی داخل کاسه ی چشم تشکیل شوند. 
 • چشم مصنوعی: یک چشم مصنوعی پس از آن که تخلیه ی انوکلیشن و یا آنوفتالمیا صورت گرفت توسط پزشک معالج نصب می شود. این نوع پروتز از ماده ی پلی متیل متیل متاکریلات که از درجه ی پزشکی ثابتی برخوردار است می سازند.
 • پوسته صلبیه: پزشکان پوسته ی صلبیه را بر روی کره ی اویسریشن نصب می کنند. طرز عملکرد پوسته صلبیه بسیار به عملکرد چشم مصنوعی شباهت دارد. با این حال غالبا از یک لنز نازک تشکیل می شود. کلینیک های ارتوپدی فنی می توانند کامل ترین اطلاعات را در مورد قیمت پروتز چشم از نوع پوسته صلبیه به شما بدهند.
 • پروتز کره چشم: این نوع پروتز زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که فرد تحت عمل تخلیه چشم اکستینتیریشن قرار گرفته باشد. این نوع پروتز را از ماده ی سیلیکون با درجه ی پزشکی می سازند. پس از آنکه پروتز ساخته شد پزشکان آن را با استفاده از پیوست های چسبی و یا مغناطیسی وصل می کنند.

اجزاء چشم پروتزی

چشم های پروتزی از قسمت های مختلفی تشکیل می شوند مانند:

 • پوسته بیرونی: یک پوسته ی بیضوی شکل است. رنگ این پوسته سفید می باشد. پزشکان از رنگ سفید به منظور شبیه سازی پروتز مصنوعی با چشم طبیعی استفاده می کنند.
 • قسمت مرکزی: این بخش دایره ای شکل می باشد. این بخش را با توجه به چشم طبیعی بیمار رنگ می کنند. هر قدر رنگ پروتز طبیعی تر باشد، قیمت پروتز چشم بالاتر خواهد رفت.
پروتز چشم

چشم مصنوعی از چه موادی ساخته می شود؟

پیش از این چشم مصنوعی را از جنس شیشه می ساختند اما پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی باعث شده است که در تغییراتی در حوزه ی ساخت پروتز چشم ایجاد شود. پزشکان امروزه چشم مصنوعی را با استفاده از مواد آکریلیک سخت و مواد پلاستیکی تهیه می کنند. نوع ماده به کار برده شده تاثیر زیادی بر قیمت پروتز چشم دارد.

چشم مصنوعی همانند یک پوسته تشکیل می شود. پس از آنکه چشم مصنوعی ساخته شد متخصصان آن را روی یک ایمپلنت چشم قرار می دهند. ایمپلنت وسیله ای سخت می باشد که  به صورت جداگانه توسط پزشکان ساخته شده و به صورت دائمی داخل کاسه ی چشم قرار داده می شود. پزشکان قبل از آن که ایمپلنت را در معرض بافت زنده قرار دهند آن را با یک ماده ی تقویتی می پوشانند.

آیا بهترین پروتز چشم در ایران به صورت دائمی نصب می شود؟

یکی از سوالاتی که قبل از ساخت پروتز چشم ممکن است برای افراد به وجود آید، این است که آیا امکان ساخت چشم های مصنوعی به صورت دائمی وجود دارد یا خیر. در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله؛ چشم مصنوعی را می توان به صورت دائمی نصب کرد و نیازی به خارج کردن آن از چشم نیست. این پروتزها قابلیت شخصی سازی داشته و هر کس می تواند متناسب با شرایط چشم خود برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز چشم اقدام کند.

در ضمن، به یاد داشته باشد، این که می گوییم این پروتزها دائمی هستند، به این معنی نیست که می توانید تا آخر عمرتان با آنها زندگی کنید. اگر تغییراتی در صورت شما ایجاد شود، ممکن است مجبور شوید برای تعویض و یا تنظیم مجدد آن اقدام کنید.

نکته بسیار مهمی که در مورد این پروتز و نصب آن در چشم باید خاطر نشان کنیم، لزوم انجام عمل جراحی است. متقاضیان دریافت چشم های مصنوعی دائمی باید تحت یک عمل جراحی قرار گیرند. در طی این عمل، پایه های پروتز در داخل چشم نصب می شود. درست است که این عمل، هزینه ساخت چشم مصنوعی را افزایش می دهد، اما خوب است بدانید که پروتزهای دائمی شباهت بیشتری به چشم طبیعی دارند و فرد با آنها احساس راحتی بیشتری را تجربه خواهد کرد.

بهتر است هر زمانی که می خواهید برای ساخت این پروتز اقدام کنید، حتما با پزشک خود مشورت کنید. پزشکان با توجه به شرایطی که در آن هستید می توانند شما را راهنمایی کنند تا بهترین نوع پروتز را نصب کنید.

قیمت پروتز چشم با جنس سرامیک

آیا پروتز چشم، یکی از انواع پروتز اندام فوقانی است؟

پروتزها انواع و اقسام متفاوت دارند و به صورت کلی به دو دسته پروتزهای مخصوص اندام تحتانی و پروتزهای مخصوص اندام فوقانی تقسیم بندی می شوند. پروتزهایی که در قسمت بالا تنه قرار می گیرند در گروه انواع پروتز اندام فوقانی هستند و پروتزهایی که برای ناحیه پا ساخته می شوند، از جمله انواع پروتزهای تحتانی به شمار می روند. از آنجایی که چشم مصنوعی نیز در قسمت بالاتنه قرار می گیرد، به همین دلیل به آن پروتز اندام فوقانی گفته می شود.

موضوعی که خوب است در مورد ارتباط بین قیمت پروتز چشم و محل قرارگیری پروتز بدانید این است که در حقیقت، محلی که در آن قطع عضو صورت گرفته است، هیچ تاثیری روی قیمت ندارد. اینکه پروتز چقدر پیشرفته باشد؛ در ساخت آن از چه متریال هایی استفاده شده باشد؛ پروتز به چه منظوری تولید شده باشد و برخی عوامل دیگر روی قیمت اندام های مصنوعی تاثیر دارند. معمولا هر قدر در زمان ساخت پروتز چشم به رعایت جزئیات توجه بیشتری شود، و پروتز ساخته شده با چشم طبیعی فرد، بیشترین تشابه را داشته باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. بهتر است برای ساخت و دریافت قیمت این نوع پروتز به کلینیک های ساخت چشم مصنوعی مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنید.

آیا پروتز چشم، یکی از انواع پروتز اندام فوقانی است؟

نحوه ی ساخت پروتز چشم

پس از آن که 6 تا 8 هفته از عمل تخلیه ی چشم صورت گرفت و ورم چشم به مقدار مورد نیاز کاهش پیدا کرد پزشکان پروسه ی اندازه گیری بافت چشم را شروع می کنند.  پزشک متخصص اندازه ی کاسه چشم را به منظور تهیه ی یک پروتز کاملا مناسب مشخص می کند. برای اینکه چشم مصنوعی ظاهری طبیعی داشته باشد پزشکان معمولا آن را خصوصا بخش عنبیه را با دست رنگ می کنند. گاهی اوقات برای رنگ کردن چشم مصنوعی از چاپ دیجیتال استفاده می شود. چشم مصنوعی بسیار به چشم عادی فرد شباهت دارد تنها تفاوتی که چشم مصنوعی با چشم طبیعی بیمار خواهد داشت این اسن که چشم مصنوعی همانند چشم طبیعی حرکت نکرده و مردمک آن نسبت به نور واکنش نشان نمی دهد. به طور معمول برای ساخت پروتز چشم بیمار باید 4 جلسه با پزشک خود ملاقات داشته باشد. پروسه ی تهیه و طراحی چشم مصنوعی حدود یک یا دو هفته به طول می انجامد. 

اگر دوست دارید از نحوه ی ساخت این نوع پروتز بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم مقاله ” نحوه ساخت پروتز چشم ” را مطالعه کنید. برای اطلاع از قیمت پروتز چشم می توانید با مراکز ساخت چشم مصنوعی صحبت کنید.

آیا در مورد پروتز چشم با قابلیت بینایی چیزی شنیده اید؟

پیشرفت های زیادی در حوزه ساخت پروتز چشم روی داده که یکی از جدیدترین و منحصر به فرد ترین آن ساخت پروتز با قابلیت دیدن است. کسانی که به هر دلیلی چشم خود را از دست داده اند و نمی توانند محیط اطراف خود را ببینند می توانند از این نوع پروتز استفاده کرده و به کمک آن دوباره قدرت بینایی خود را به دست آورند. در ساخت این نوع پروتز تکنولوژی و فناوری پیشرفته ای به کار برده شده است و سعی شده تا حد امکان، این پروتز شبیه به چشم طبیعی انسان ساخته شود.

تکنولوژی هایی که در این نوع پروتز به کار برده شده است امکان جمع آوری تصاویری را برای پروتز فراهم می کند. این تصاویر به دستگاهی که به پروتز وصل است انتقال داده می شود و به این شکل، فرد می تواند محیط اطراف خویش را مشاهده کند.

اگر می خواهید در مورد این نوع پروتز اطلاعات بیشتری به دست آورید، مقاله چشم مصنوعی با قابلیت دیدن را مطالعه کنید. ما در این مقاله، به بررسی تکنولوژی به کار برده شده در ساخت آن پرداخته ایم، و در مورد قیمت پروتز چشم با قابلیت بینایی نیز نکاتی را بیان کرده ایم.

پادکست شماره 3 پروتز چشم (نحوه ساخت پروتز چشم)

ساخت پروتز چشم در کلینیک پایار

تفاوت ساخت پروتز چشم با پروتز صورت چیست؟

این روزها حوزه زیبایی طرفداران زیادی پیدا کرده است و بسیاری افراد به دنبال آن هستند که به کمک ابزارهایی چون پروتز صورت، زیبایی خود را تحت تاثیر قرار دهند. برای آن دسته از کسانی که نمی دانند پروتز صورت چیست، باید بگوییم که این نوع پروتز، یکی از انواع پروتزهای صورت است و چندین نوع دارد؛ پروتز گونه، پروتز چانه و پروتز لب.

همان طوری که مشاهده کردید، پروتز چشم در بین پروتزهای صورت قرار ندارد. به عبارت دیگر، پروتزهای چشم یک نوع پروتز زیبایی به شمار نمی روند. این پروتزها موجب زیبایی صورت کسانی می شوند که در اثر حادثه در حین کار، و یا به دلیل بیماری مجبور شده اند چشم خود را تخلیه کنند.

برای دریافت پروتزهای صورت می بایست به کلینیک هایی مراجعه کنید که در حوزه زیبایی مشغول ارائه خدمات هستند، اما برای دریافت پروتزهای مخصوص چشم می بایست به کلینیک هایی مراجعه کنید که به آنها کلینیک ارتوپدی فنی گفته می شود. این کلینیک ها، در حوزه ساخت سایر اندام های مصنوعی نیز کار می کنند. در ضمن، برای دریافت قیمت پروتز چشم نیز بهترین راهی که می توانیم به شما معرفی کنیم مراجعه کردن به همین کلینک ها است.

آنچه باید درباره پروتز چشم بدانید.

آیا برای ساخت پروتز چشم می توان به دکتر متخصص چشم مصنوعی مراجعه کرد؟

یکی از کسانی که می توان برای ساخت و نصب چشم مصنوعی به او مراجعه کرد، دکتر متخصص چشم مصنوعی است. نکته ای که در همین جا باید خاطر نشان کنیم، این است که ما چیزی تحت عنوان متخصصان چشم های مصنوعی نداریم و این اصطلاح، به غلط بین مردم جا افتاده است. به کسانی که در حوزه ساخت چشم های مصنوعی کار می کنند، آکولاریست گفته می شود. این افراد در حوزه ارتز و ساخت پروتز چشم فعالیت کرده و دانش و تجربه ساخت پروتز یا اندام مصنوعی را دارند.

اگر بخواهید با کسانی که به عنوان آکولاریست فعالیت می کنند، مشورت کرده و در مورد دریافت قیمت پروتز چشم با آنها صحبت کنید می بایست به کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور تماس بگیرید. این افراد هم در این حوزه به صورت تئوری تحصیل کرده و هم به صورت عملی، چشم های مصنوعی زیادی ساخته و در اختیار متقاضیان قرار می دهند. اگر در اثر هر اتفاقی چشم خود را از دست دادید، و اگر نمی خواهید که این مساله تاثیر بد و ناخوشایندی روی چهره و زیبایی تان داشته باشد، حتما در اولین قدم به این متخصصان مراجعه کنید. آنها تنها کسانی هستند که می توانند به شما کمک کنند.

بررسی نحوه ی جلا دهی به چشم مصنوعی چگونه است؟

نحوه ی جلا دهی به چشم مصنوعی چگونه است؟

جلادهی بعد از ساخت پروتز چشم اهمیت زیادی دارد. پزشکان برای آن که رسوبات، پروتئین ها و باکتری های سطح پروتز را پاک کنند آن را به صورت حرفه ای جلا می دهند. این کار موجب می شود که چشم  ظاهری طبیعی داشته باشد. پس از آن که پروسه ی جلا دهی به اتمام رسید پزشک بار دیگر چشم شما را معاینه می کند تا از سالم بودن بافت پروتز و نحوه ی صحیح قرار گرفتن آن اطمینان حاصل کند. طی معاینه پزشک همچنین به بررسی کاسه ی چشم بیمار می پردازد. به طور معمول پروتز هر 6 ماه یکبار به جلا دهی احتیاج دارد. هنگامی که پروتز چشم به جلا دهی احتیاج پیدا می کند فرد علائمی را تجربه خواهد کرد مانند:

 • پلک ها تحریک پذیر می شوند
 • پلک ها خارش پیدا می کنند
 • آب ریزش چشم افزایش پیدا می کند
 • ظاهر پروتز تغییر می کند

اگر نمی خواهید هزینه ای که بابت قیمت پروتز چشم پرداخت کرده اید به هدر برود، در فواصل زمانی مشخص برای جلادهی اقدام کنید.

قیمت پروتز چشم در تهران چقدر است؟

در مورد عواملی که روی قیمت چشم مصنوعی تاثیر می گذارند، نکاتی را بیان کردیم. حال که می دانید قیمت این پروتز تحت تاثیر چه عواملی است، خوب است در مورد قیمت پروتز چشم در تهران نیز صحبت کرده و ببینیم که متقاضیان در تهران، چه هزینه ای را می بایست از بابت ساخت پروتز چشم پرداخت کنند.

دقیقا همان عواملی که روی قیمت چشم مصنوعی تاثیر دارد و ما در بالا آنها را نام بردیم، روی قیمت چشم مصنوعی در شهر تهران نیز تاثیر دارد. علاوه بر تمامی این موارد، کلینیکی که برای ساخت این پروتز به آنجا مراجعه می شود نیز در نوع خود تاثیراتی دارد. برخی مراکز ساخت چشم های مصنوعی با هزینه ای مناسب تر و برخی دیگر با هزینه های بالاتر این پروتز را ساخته و در اختیار افراد قرار می دهند.

نکته مهمی که قبل از اقدام برای ساخت و نصب پروتز چشم باید مور توجه قرار داد، یافتن مراکزی است که بتوانند با قیمتی مناسب، یک چشم مصنوعی طبیعی و کاربردی برای فرد بسازند. برای یافتن چنین مراکزی خوب است تحقیق کرده و از کسانی که قبلا برای ساخت چشم های مصنوعی اقدام کرده اند، سوال کنید. شاید به این شکل بتوانید کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور را بیابید.

مراقبت و نگهداری از پروتز چشم

نکات مهم در خصوص نحوه ی استفاده از پروتز چشم

بیمارانی که برای ساخت پروتز چشم اقدام می کنند بایستی از نکات مهمی در این زمینه اطلاع داشته باشند. دانستن این نکات باعث می شود تا طول عمر پروتز افزایش یافته و استفاده کردن از آن آسانتر باشد. برخی از این نکات عبارتند از:

 • قبل از آن که به پروتز چشم خود دست بزنید حتما دستان خود را بشوئید.
 • سعی کنید بیش از حد به چشم مصنوعی دست نزنید زیرا باعث می شود آبریزش چشم افزایش یابد
 • طبق دستور العملی که پزشک شما ارائه می دهد عمل کنید
 • برای تمیز کردن پروتز از ضدعفونی کننده دست، الکل و یا هرگونه ماده ای دیگری استفاده نکنید زیرا باعث می شوند که کاسه ی چشم شما آسیب ببیند و هزینه ی پرداخت شده بابت قیمت پروتز چشم به هدر برود.

لیست قیمت پروتز چشم را از کجا دریافت کنیم؟

از آنجایی که هزینه پروتز چشم به عوامل متفاوتی بستگی دارد، نمی توان یک قیمت ثابت و مشخص برای انواع و اقسام چشم مصنوعی عنوان کرد. نوع پروتز، ماده به کار برده شده در ساخت آن و کلینیکی که ساخت پروتز چشم را انجام می دهد، هر کدام به اندازه خود روی قیمت چشم های مصنوعی تاثیر دارند.

بهترین کاری که می توان برای دریافت لیست قیمت پروتز چشم معرفی کرد، مراجعه کردن به کلینیک های ارتوپدی فنی است که در کشور، مشغول به کارند. این مراکز، بهتر از هر جای دیگری می توانند به شما کمک کنند تا بتوانید با توجه به شرایطی که در آن هستید و با توجه به بودجه ای که برای پرداخت قیمت پروتز چشم در نظر گرفته اید، نقص جسمانی به وجود آمده در صورت تان را جبران کنید.

البته، به غیر از کلینیک های ارتوپدی فنی که در حوزه تهیه پروتز چشم کار می کنند، برخی پزشکان نیز می توانند شما را در جریان قیمت چشم های مصنوعی قرار دهند. این گروه نیز اطلاعات کافی در مورد این نوع پروتز دارند و می توانند به شما کمک کنند تا بتوانید کاربردی ترین نوع پروتز را نصب کنید.

 

ساخت پروتز چشم با بهترین متریال در کلینیک پایار

در مورد انواع و اقسام پروتز چشم چه میدانید؟

کسی که مجبور است برای ساخت پروتز چشم اقدام کند، بهتر است با انواع پروتز چشم نیز آشنایی داشته باشد. پروتزهای چشم با چشم های مصنوعی تفاوتی نداشته و هر دو به یک نوع موضوع اشاره می کنند. با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه ساخت پروتزهای چشم ایجاد شده، امروزه شاهد به بازار آمدن انواع متفاوت این پروتز هستیم. برخی از آنها حتی قابلیت حرکت داشته و ظاهری طبیعی دارند. برخی دیگر که جزء جدیدترین انواع پروتز چشم به شمار می روند، تا حدی قابلیت دیدن نیز دارند. تکنولوژی این پروتز هنوز به کشور ما وارد نشده است.

انواع چشم مصنوعی به شرح زیر است:

 • پوست صلبیه؛ این نوع پروتز به مانند یک لنز تماسی روی چشم فرد قرار داده می شود.
 • چشم مصنوعی؛ در ساخت این نوع از ماده پلی متیل متا کریلات استفاده شده است.
 • پروتز شکل دهنده چشم؛ کسانی که عمل جراحی چشمی اویسرشن و انوکلیشن انجام می دهند، بهتر است برای ساخت این نوع اقدام کنند.
 • برای شناخت سایر پروتزهای چشم بهتر است مقاله انواع پروتز چشم را مطالعه کنید. ما در این مقاله در مورد قیمت پروتز چشم نیز صحبت کرده و به معرفی یکی از مراکز سازنده این پروتز پرداخته ایم.
قیمت ساخت پروتز چشم مصنوعی

دوام پروتز چشم

معمولا یک چشم مصنوعی 5 سال عمر مفید دارد و پس از گذشت 5 سال فرد نسبت به تعویض آن اقدام می کند. دلایل مختلفی وجود دارد که فرد را مجبور به تعویض پروتز چشم و پرداخت مجدد قیمت پروتز چشم می کند، از جمله:

 • ایجاد تغییر در بافت کاسه ی چشم
 • رشد آناتومیکی
 • تجزیه ی آکریلیک

از آنجا که سرعت رشد کودکان بیشتر است و به دلیل جهش ها ی رشد بایستی پروتز های چشم کودکان را بعد از گذشت 3 یا 4 سال بعد از ساخت پروتز چشم تعویض کرد.

مراقبت و نگهداری از پروتز چشم

از آنجا که چشم یکی از حساس ترین نقاط بدن است بایستی با دقت از آن مراقبت کرد. به همین جهت پروتز چشم به مراقبت بالایی نیاز دارد. قبل از آنکه پروتز خود را در آورید حتما ابتدا از تمیز بودن دستان خود اطمینان حاصل فرمائید. دقت کنید محیطی که در آن قرار دارید تمیز باشد که اگر ناخواسته پروتز از دستتان افتاد کثیف نشود و آُسیب نبیند. تنها در صورت لزوم و مواقعی که پروتز نیاز به تمیز کردن دارد آن را از چشم خارج کنید. اگر بیش از حد چشم پروتزی خود را خارج کنید ممکن است در کاسه ی چشم خود دچار حساسیت و سوزش شوید.

چند وقت که از ساخت پروتز چشم می گذرد، روی پروتز پروتئین و رسوبات جمع می شود. به همین جهت مراقبت از کاسه ی چشم باعث افزایش طول عمر مفید پروتز می شود. در جایی که نور کافی دارد پروتز خود را به خوبی و به کمک آب گرم تمیز کنید. پس از آن که چشم مصنوعی را تمیز کردید با استفاده از یک دستمال کاغذی آن را به آرامی خشک کنید.

گاهی اوقات بیمارانی که قیمت پروتز چشم را پرداخت کرده و از چشم مصنوعی استفاده می کنند به خشکی چشم، حساسیت، و سوزش دچار می شوند. این علائم از آب و هوای بد، گرد و غبار، باد کولر، آلرژی، شنا کردن و مسافرت های هوایی نشات می گیرند. به همین جهت توصیه می شود که از روغن سیلیکون و مخصوص چشم مصنوعی استفاده کنند تا علائمشان رفع شود.

گاهی اوقات بیمارانی که برای ساخت پروتز چشم اقدام کرده اند، دچار آبریزش چشمی می شوند. ابتلا به آلرژی، مبتلا شدن به سرماخوردگی و یا بیماری های عفونتی سینوسی باعث می شوند که آبریزش چشم تشدید شود. در این هنگام پزشک توصیه می کند که فرد داروهای آنتی بیوتیک و یا استروئید را به منظور کاهش دادن علائم استفاده کند.

پزشک معالج به افرادی که تنها یکی از چشمان آن ها سالم است توصیه می کند که حتما از لنزهای محافظ پلی کربنات استفاده کنند. همچنین توصیه می شود در هنگام ورزش از عینک های محافظتی مخصوص ورزش استفاده شود. برای دریافت قیمت پروتز چشم با کیفیت به ارتوپدی فنی ها مراجعه کنید.

قیمت پروتز چشم چقدر است

برخی خطرات و عوارض عمل پروتز چشم (ساخت پروتز چشم) چیست؟

هیچ عملی را در دنیا نمی توان نام برد که خطر و یا عوارضی نداشته باشد. عمل مربوط به نصب پروتز چشم نیز با خطرات و عوارضی همراه است که باید در مورد آنها صحبت شود. از جمله عوارضی که ممکن است این عمل داشته باشد، ایجاد التهاب در چشم است؛ یکی از التهاب های غیر معمول در طی عملیات خالی سازی چشم، التهاب افتالمیتیس سمپاتیک نام دارد. در اغلب موارد، این التهاب قابل درمان است، اما ممکن است باعث کاهش بینایی در فردی که این عمل را انجام داده بشود.

موضوع دیگری که آن نیز در این نوع عمل ممکن است مشاهده گردد، عفونت است. گرچه عفونت محل می تواند دردسرساز باشد، اما با استفاده از قرص های آنتی بیوتیک و قطره های آنتی بیوتیک، به راحتی قابل درمان خواهد بود. اگر عمل پروتزهای چشم با مشکلات و عوارضی که ذکر کردیم، همراه باشد قیمت پروتز چشم افزایش پیدا می کند؛ زیرا پروسه درمان نیز هزینه بر است. اگر پروتز چشم دارید و می خواهید ورزش کنید، بهتر است سعی کنید از عینک های مخصوص استفاده نمایید. وظیفه اصلی این عینک ها، محافظت کردن از پروتز چشم است.

برای آنکه عوارض و خطرات ناشی از انجام این عمل کاهش پیدا کند، به متخصصان خبره و ماهر مراجعه کرده و پروتزهایی با کیفیت خریداری نمایید. 

آیا پروتز چشم با حرکت چشم، حرکت می کند؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که خوب است در مورد پروتز چشم (ساخت پروتز چشم) بدانید، قابلیت حرکت آن است. این پروتز حرکت می کند و حرکت آن نیز به عوامل مختلف وابسته است. از جمله عواملی که می تواند روی حرکت پروتز چشم اثر بگذارد، شرایط بیمار در روزهای قبل عمل و همین طور شرایط او در دوران نقاهت و بهبودی است.

متخصصان جراحی، با کمک یک ایمپلنت مداری، کاسه چشم را در طی عمل جراحی، درست می کنند و به این شکل به پروتز اجازه می دهند بیشترین میزان حرکت و جابه جایی را داشته باشند. در ضمن، ایمپلنت  ساخته شده به پروتز نیز متصل می گردد. برقراری این اتصال شرایط خوبی را برای چرخش راحت تر پروتز فراهم می کند.

چگونه راحتی انواع پروتز چشم را افزایش دهیم

چگونه راحتی انواع پروتز چشم را افزایش دهیم؟

برخی افرادی که برای نصب پروتز چشم (ساخت پروتز چشم) اقدام می کنند، احساس ناراحتی کرده و مرتب می خواهند آن را خارج کنند. یکی از راهکارهایی که می توانیم برای افزایش راحتی فرد با این پروتز بیان کنیم، استفاده از قطره های چشمی روان کننده است. این قطره ها باعث کاهش سوزش و خشکی در چشم می شوند و باعث می شوند که فرد از قرار دادن این پروتز در چشم احساس ناراحتی زیادی نداشته باشد.

اگر سوزش چشمان شما غیر قابل تحمل است، هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید. پزشکان، پروتز را بررسی کرده و همه احتمالات ممکن را ارزیابی می کنند. اگر نیاز به استفاده از قطره داشته باشید، پزشک آن را تجویز می کند و در مورد اصول استفاده از آن شما را راهنمایی خواهد کرد. احتمالا مجبور باشید تا مدتی داروی تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید تا سوزش و خشکی از بین برود و شرایط راحتی، در چشم ایجاد گردد.

قیمت پروتز چشم چقدر است؟

همیشه برای بیماران سوال است که برای داشتن پروتز چشم باید چقدر هزینه صرف کنند. حقیقت این است که هزینه ی پروتز چشم ثابت نیست و متغیر است.  هزینه ی چشم مصنوعی با مدت زمان صرف شده برای ساخت آن ارتباط دارد اما عوامل دیگری هم در تعیین قیمت پروتز نقش دارند. عواملی همچون:

 • چگونگی وضعیت سوکت
 • چگونگی وضعیت چشم
 • موادی که برای ساخت پروتز مورد استفاده قرار می گیرند
 • بهره گیری از دستگاه های دیجیتال

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاع از چگونگی قیمت پروتز چشم با پزشک متبحر در این زمینه ملاقات کرده و با او مشورت کنید. متخصص نحوه ی عملکرد پروتز، قیمت آن و ویژگی های خاص هر نوع پروتز را برای شما شرح می دهد و شما می توانید راحت تر تصمیم گیری کنید. 

قیمت پروتز چشم در تهران

چرا مراجعه به بهترین دکتر پروتز چشم در تهران اهمیت دارد؟

یکی از دغدغه های کسانی که می خواهند برای ساخت پروتز چشم اقدام کنند، پیدا کردن پزشکانی است که در این حوزه تخصص و مهارت کافی دارند. برای پیدا کردن پزشکانی با مهارت و متخصص، باید خیلی تحقیق کنید؛ زیرا مراجعه کردن به افرادی که صلاحیت لازم وکافی را ندارند، نه تنها به نفع شما نیست، بلکه ممکن است به ضرر شما نیز تمام شود. ضرری که در اینجا از آن حرف می زنیم خطراتی است که پروتزهای غیر استاندارد ممکن است متوجه شما کنند.

چشم های ما یکی از حساس ترین نقاط بدن ما هستند و هر جسمی که در تماس با آن قرار می گیرد نباید خطری برای چشم ایجاد کند. حال، اگر به مرکزی مراجعه کنید که در آن، پزشک پروتز چشم توانایی و توانمندی لازم برای ساخت چشم مصنوعی را نداشته باشد، پروتز چشم سلامت چشم های شما را به خطر می اندازد.

سعی کنید هم برای ساخت چشم های مصنوعی و هم برای اطلاع از قیمت پروتز چشم کلینیک های ارتوپدی فنی معتبری را بیابید که توسط بهترین دکتر پروتز چشم در کشور اداره می شوند. مراکز نامعتبر، با ساخت پروتزهای چشمی بی کیفیت خطرات زیادی برای شما به وجود خواهند آورد.

آیا می توان به قیمت پروتز چشم نی نی سایت، اعتماد کرد؟

مردم روش های مختلفی را برای دریافت قیمت پروتز چشم انتخاب می کنند که یکی از آنها مراجعه به سایت نی نی سایت است. ما نمی گوییم که قیمت پروتز چشم نی نی سایت، دقیق نیست، اما بهتر است چنانچه می خواهید برای نصب و ساخت چشم مصنوعی اقدام کنید، به سراغ منابع و مراجعی بروید که در این حوزه کار می کنند. اگر به این سایت سر بزنید و بخواهید اطلاعاتی را در مورد قیمت این پروتز کسب کنید، مردم عادی پاسخ سوال شما را می دهند و به همین جهت نمی توان به قیمت ارائه شده به این شکل، اعتماد کرد. این سایت برای دریافت قیمت حدودی پروتز چشم ممکن است گزینه خوبی به نظر می رسد.

بهتر است چنانچه یکی از عزیزانتان نیاز به دریافت چشم مصنوعی دارد، مراکزی مراجعه کنید که در حوزه ساخت پروتز چشم به صورت حرفه ای و تخصصی کار می کنند. طی یک تماس با کارشناسان این مراکز می توانید در جریان قیمت دقیق قرار گیرید و سپس برای ساخت و نصب آن اقدام کنید. در ضمن به یاد داشته باشید، تعیین قیمت چشم مصنوعی با توجه به میزان تخلیه چشم صورت می گیرد و قیمت ثابت و مشخصی را نمی توان برای آن بیان کرد.

چرا مراجعه به بهترین دکتر پروتز چشم در تهران اهمیت دارد؟

از عوارض پروتز چشم چه میدانید؟

هر جسم خارجی که به بدن وارد می شود، ممکن است صدمات و عوارضی با خود به همراه داشته باشد. نصب چشم مصنوعی که به آن پروتز چشمی نیز می گویند ممکن است عوارض و خطراتی برای فرد داشته باشد و مشکلاتی را برای او ایجاد کند. قبل از آنکه در مورد عوارض و مشکلات نصب و ساخت پروتز چشم نکاتی را بیان کنیم، این نکته را تاکید می کنید که برای کاهش مشکلات چشم مصنوعی بهتر است به کلینیک ها و مراکزی مراجعه کرد که در حوزه ساخت اندام های مصنوعی مختلف فعالیت می کنند و در طی سال های فعالیت خود، اعتبار بالایی به دست آورده اند. از جمله این کلینیک های معتبر می توان به پایار اشاره داشت.

برخی از عوارض ناشی از نصب چشم مصنوعی به شرح زیر است:

 • افتادن پلک یکی از عوارضی است که ممکن است در اثر نصب چشم مصنوعی ایجاد شود. چنانچه با پزشک متخصص صحبت کنید، ممکن است برای رفع این مشکل، راه حلی در نظر داشته باشد.
 • حالت تهوع نیز ممکن است در کسانی که چشم مصنوعی نصب می کنند، اتفاق افتاد. اگر این حالت ادامه پیدا نکند، جای نگرانی نیست و نیازی نیست که به خاطر آن به پزشک مراجعه کنید.
 • برای آشنایی با سایر عوارض چشم مصنوعی توصیه می کنیم مقاله “عوارض پروتز چشم” را حتما مطالعه کنید.
از عوارض پروتز چشم چه میدانید؟

بهترین چشم مصنوعی (پروتز چشم) چه ویژگی هایی دارد؟

فردی که به هر دلیلی چشم خود را از دست داده است، مجبور است برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز چشم اقدام کند. برای آنکه این اقدام با نتایجی قابل قبول به پایان برسد، فرد می بایست برای ساخت بهترین چشم مصنوعی اقدام کند. برخی از ویژگی های چشم های مصنوعی برتر به شرح زیر است:

 • در ساخت چشم های مصنوعی برتر از مواد اولیه با کیفیت استفاده می کنند. مواد اولیه ای که از آن نام می بریم، هیچ گونه حساسیتی در چشم فرد ایجاد نمی کند.
 • بهترین چشم های مصنوعی، به راحتی در چشم فرد قرار می گیرند و فرد با داشتن این پروتز احساس وجود یک جسم اضافی در چشم خود نخواهد داشت. برای ساخت چنین پروتزهایی می بایست به کلینیک هایی مراجعه کرد که تجربه و مهارت بالایی دارند و از جمله مراکز معتبر ساخت چشم مصنوعی در کشور به شمار می روند.
 • این چشم های مصنوعی بیشترین شباهت و همانندی را به چشم های طبیعی دارند. این ویژگی نیز به دلیل رعایت متد رنگ آمیزی جدید صورت می گیرد. هر قدر رنگ آمیزی به کار برده شده در ساخت چشم های مصنوعی ماهرانه تر انجام شود، چشم مصنوعی، طبیعی تر به نظر می آید.
 • بهترین چشم های مصنوعی، چشم هایی هستند که با قالب گیری دقیق از چشم تهیه می شوند. در مراکز معتبر ساخت چشم مصنوعی از دقیق ترین روش های قالب گیری استفاده می شود.

اگر بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در شیراز را نیافتیم، چه کنیم؟

کسانی که در شهر شیراز و یا به صورت کلی در استان فارس ساکن هستند، در صورتی که چشمشان دچار مشکل شده و پزشک مجبور شود آن را تخلیه کند، اولین کاری که بهتر است انجام دهند، اقدام برای ساخت پروتز چشم است. یکی از راه هایی که این افراد برای ساخت چشم مصنوعی می توانند انتخاب کنند، مراجعه کردن به کلینیک هایی است که در استان فارس فعال هستند.

دیگر کاری که افراد درگیر با تخلیه چشم می توانند انجام دهند مراجعه کردن به کلینیک هایی است که در شهرهای بزرگ کشور، همچون تهران مستقر بوده و مشغول ارائه خدمات هستند. نکته ای که می توان از آن به عنوان یک امتیازِ مراکز ساخت و تهیه پروتز چشم تهران یاد کرد، بالا بودن تعداد مراجعات و در نتیجه بالا بودن میزان تجربه ساخت چشم های مصنوعی است.

اگر در شیراز ساکن هستید، اما نتوانسته اید بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در شیراز را بیابید، توصیه می کنیم به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در کشور، مانند پایار مراجعه کنید. این کلینیک یکی از قابل اعتمادترین منابع برای دریافت قیمت پروتز چشم نیز به شمار می رود و کارشناسان با توجه به سابقه بالایی که در حوزه ساخت چشم مصنوعی دارند، می توانند پروتزی کاملا کاربردی و مناسب برای افراد بسازند.

 

ماندگاری پروتز چشم ساخته شده در مرکز فروش چشم مصنوعی چقدر است؟

ماندگاری پروتز چشم ساخته شده در مرکز فروش چشم مصنوعی چقدر است؟

نکته ای که خوب است در خصوص چشم های مصنوعی به یاد داشته باشید، این است که در حال حاضر در کشورمان، چیزی تحت عنوان پروتزهای دائمی چشم وجود ندارد و شما مجبورید هر چند سال یک بار، برای ساخت پروتز مخصوص چشم اقدام کنید. اگر برای ساخت پروتز چشم به مراکز و کلینیک های معتبر در کشور مراجعه کرده باشید، می توانید مدت زمانی طولانی تری از پروتز استفاده کنید؛ در غیر این صورت مجبورید در بازه زمانی کوتاهی برای ساخت مجدد آن اقدام کنید.

به صورت معمول، چشم های مصنوعی حدود 5 سال قابلیت استفاده دارند که اگر در نگهداری آنها کوتاهی کنید این مدت زمان کاهش پیدا می کند. پارامترهایی چون، تغییر بافت در کاسه ی چشم، تجزیه ی اکریلیک چشم و رشد آناتومیکی از جمله دلایلی هستند که باعث می شوند فرد نیاز داشته باشد هر چد سال یک بار برای تعویض پروتز و پرداخت قیمت پروتز چشم اقدام کند. این مدت زمان در کودکان کمتر است؛ زیرا آنها رشد می کنند و این پدیده نیز باعث می شود که نتوانند به مدت زمان طولانی از پروتز استفاده کنند. در ضمن، به یاد داشته باشید ماده به کار برده شده در ساخت پروتز، تاثیر زیادی روی ماندگاری آن دارد.

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد؟ اولین کار بعد از تخلیه چشم چیست؟

یکی از دلایلی که فرد را به اقدام برای ساخت پروتز چشم مجبور می کند، تخلیه چشم است. ضربه، برخی بیماری های مادرزادی و عفونت از جمله دلایلی است که باعث می شود پزشک، چشم فرد را تخلیه کند. اگر در مورد تخلیه چشم اطلاعات زیادی ندارید، توصیه می کنیم مقاله عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد را مطالعه کنید.

از آنجایی که در عمل تخلیه چشم، همه یا قسمتی از چشم خارج می شود و صورت و چهره فرد به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد، افراد می بایست یک اقدام دور اندیشانه انجام دهند. از جمله این اقدامات می توانیم به نصب پروتز چشم اشاره کنیم. این ها داخل چشم نصب می شوند و اجازه نمی دهد که صورت فرد تغییر خاصی کند. این پروتزها به دلیل شباهت زیادی که به چشم طبیعی انسان دارند، ابزار خوبی برای کاور کردن و پوشاندن چشم تخلیه شده به شمار می روند.

برای ساخت چشم های مصنوعی می بایست به کلینیک هایی مراجعه کرد که در این حوزه به صورت تخصصی کار می کنند. پایار از جمله مجموعه های فعال است و کارشناسان آن سابقه و تجربه بالایی برای ساخت چشم مصنوعی دارند. برای دریافت قیمت پروتز چشم نیز می توانید با این کلینیک در تماس بوده و اطلاعات مورد نیاز خود را از آنها دریافت کنید.

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در کشور !!

ما در این متن در مورد پروتز چشم صحبت کرده و هر آنچه را که باید در مورد آن و قیمت پروتز چشم بدانید، در اختیارتان قرار دادیم. بعد از این توضیحات مفصل و بسیار کامل، وقت آن رسیده است که برترین و مطرح ترین مرکز ساخت این نوع پروتز را در کشور به شما معرفی کنیم و در مورد ویژگی هایی که این مرکز دارد، نکاتی را با شما در میان بگذاریم. مراکزی که برای نصب پروتز چشم به آنها مراجعه می کنید، باید مشخصات زیر را داشته باشند:

 • استفاده از بروزترین متریال ها یکی از مهم ترین خصوصیات مراکز مطرح ارتوپدی است. در سال های گذشته از شیشه برای ساخت این نوع پروتز اقدام می کردند، اما امروزه شیشه جای خود را به یک جایگزین بسیار شایسته به نام رزین آکریل یا پلی متیل متاکریلات داده است.
 • پروتز چشم ساخته شده در بهترین مراکز، شفاف است؛ مقاومت بالایی دارد؛ شکننده نیست و می توان آن را با روش قالب گیری نیز تهیه کرد.
 • قیمت پروتز چشم ساخته شده در بهترین مرکز ساخت این نوع پروتز، مناسب و معقول تعیین شده است. این فرصت خوبی برای تمام کسانی است که بنا به هر دلیلی مجبور شده اند چشم خود را تخلیه و این پروتز را نصب کنند.
 • موضوع دیگری که خوب است در مورد مراکز ساخت پروتز چشم در کشور بدانید، نظارت مستقیم یک پزشک حرفه ای بر فرایند ساخت آن است. این پروتز باید شکل و ظاهری طبیعی داشته باشد تا بیمار به هنگام نصب آن، احساس خجالت به سراغش نیاید.

  به خاطر داشته باشید، پیدا کردن مراکزی که بتوانند در بهترین حالت ممکن این پروتز را بسازند کار راحتی نیست و نیاز به تحقیق و جستجو دارد. اگر می خواهید بعد از ساخت چشم های مصنوعی، کمترین مشکل را با آن پیدا کنید، حتما کار ساخت آن را به عهده مراکزی قرار دهید که در کار خود حرفه ای هستند و می توانند استانداردهای ساخت را در تولید این پروتز رعایت کنند.

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم و ساخت آن در کشور کجاست

آیا می دانید بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران کدام است؟

شناسایی بهترین مرکز ساخت پروتز چشم، به تمامی کسانی که مجبور شده اند برای تخلیه چشم خود اقدام کنند، کمک می کند تا چشمشان به حالت طبیعی خود باز گردد. برای تحقق این هدف، باید مراکزی را انتخاب کنید که از بهترین و بروزترین متدها برای ساخت پروتز چشم بهره می برند. اگر اطلاعات زیادی در مورد پروتز چشم ندارید و می خواهید یک مرکز ساخت پروتز چشم معتبر برای ساخت آن بیابید، این قسمت را به دقت مطالعه کنید. مقاله نحوه “مراقبت از چشم مصنوعی” را نیز حتما مطالعه کنید؛ این دو مقاله در کنار هم، اطلاعات زیادی را در اختیارتان قرار می دهد.

در مورد پروتز چشم چه می دانید؟

در شرایطی که فرد چشم خود را از دست داده و پزشک مجبور است چشم او را تخلیه کنند، پروتزهای چشم یا چشم های مصنوعی اولین گزینه ای هستند که به نظر می رسند. ساخت پروتز چشم یک ترفند و راهکار موثر برای ترمیم وضعیت چشم است. اگر کُل چشم از دست رفته باشد، پروتز از گسترش کاسه چشم جلوگیری کرده و فضای خالی شده در چشم را به خوبی پر می کند.

موضوع بسیار مهمی که باید در مورد این پروتز گوشزد کنیم، عدم توانایی این اندام مصنوعی در بهبود بینایی فرد است. فردی که چشمش به صورت کامل تخلیه شده است، حتی اگر از خدمات بهترین مرکز ساخت پروتز چشم نیز بهره برده باشد و هزینه بالایی برای قیمت پروتز چشم پرداخت کرده باشد، باز هم نمی تواند با کمک این پروتز مصنوعی، بینایی خود را مجددا به دست آورد.

وقتی جراح، چشم آسیب‌دیده فرد را تخلیه می کند، یک ایمپلنت داخل چشم قرار می دهد. این ایمپلنت یک دستگاه گِرد و سفت است و داخل کاسه چشم قرار داده می شود. چشم مصنوعی روی این ایمپلنت قرار داده می شود. به یاد داشته باشید، بعد از تخلیه چشم، پروتز به سرعت نصب نمی شود؛ معمولا بین 2 تا 4 هفته طول می کشد تا پروتز در جای خود قرار داده شود.

پروتز چشمِ ساخته شده در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم (بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران) هم به منظور حفظ شکل و ساختار طبیعی چشم مورد استفاده قرار می گیرد و هم برای آنکه بهداشت ناحیه چشم به خوبی حفظ شود، نصب می گردد. اگر پروتز چشم نصب نشود، حفره چشم با گذشت زمان کوچک شده و اقدام نکردن برای ساخت پروتز چشم ممکن است چهره فرد را دچار تغییر ناخوشایندی کند.

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم و پایار در کشور کجاست

در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم، از چه موادی برای ساخت پروتز استفاده می کنند؟

در مرکز ساخت پروتز چشم از متریال های متفاوتی برای ساخت این اندام مصنوعی استفاده می کنند. هر یک از این متریال ها، خصوصیت منحصر به فرد خود را داشته و واجد برخی ویژگی ها و خصوصیات ذاتی است و همین موضوع باعث تغییر قیمت پروتز چشم می شود. در ادامه به دو مورد از رایج ترین موادی که در این مراکز به کار برده می شود، اشاره خواهیم کرد:

1- شیشه مخصوص

ابداع پروتز چشم شیشه ای، قدمت طولانی دارد و بدون آنکه هیچ مشکلی برای فرد دریافت کننده پروتز ایجاد کند، نصب می شود. روی این نوع پروتز یک پارچه آهاردار می کشند؛ این پارچه تحت دما بالا تولید می شود. قیمت مناسب این نوع پروتز و وجود ترکیباتی که در سطح این چشم مصنوعی قرار گرفته، یکی از دلایل محبوبیت آن در سال های متمادی بوده است.

2- شیشه کرایولت

یکی از بهترین متریال هایی که در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم مورد استفاده قرار می گیرد، شیشه کرایولت است. این ماده مزیت های زیادی دارد و به محبوبیت غیر قابل وصفی خصوصا در سال های اخیر دست پیدا کرده است. سطح چشم مصنوعی ساخته شده با این ماده، کاملا صاف است و ظاهر زیباتر و طبیعی تری را در چشم مصنوعی ایجاد می کند.

موضوع دیگری که آن نیز در افزایش محبوبیت این متریال برای ساخت چشم مصنوعی بی تاثیر نبوده است، براقیت آن است. براق بودن سطح این نوع پروتز باعث شده چشم مصنوعی ساخته شده در مرکز ساخت پروتز چشم، شباهت زیادی به چشم طبیعی داشته باشد. با این نوع پروتز، کمتر فردی می تواند متوجه شود که شما از پروتز مصنوعی استفاده کرده اید.

درست است که عملکرد این نوع پروتز با عملکرد سایر پروتزهای مصنوعی بدن مانند پروتز دست یا پروتز انگشتان مچ پا تفاوت دارد، اما بهر جهت، این چشم مصنوعی خلق شده است تا مشکلات فرد را کاهش دهد و در افزایش کیفیت زندگی او کمک کننده باشد. برای دریافت قیمت پروتز مخصوص چشم به بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران مراجعه کنید.

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم و قیمت

آیا در مورد نکات مراقبتی از پروتز چشم چیزی شنیده اید؟

اگر با مراجعه به بهترین مرکز ساخت پروتز چشم (بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران) پروتز چشمی دریافت کرده و آن را نصب کرده اید، وظیفه دارید نکات مراقبتی پروتز چشم را نیز رعایت کنید. برخی از این نکات مراقبتی ساخت چشم مصنوعی به شرح زیر است:

 • تنها یک بار در ماه، پروتز را از جای خود خارج کرده و آن را با آب و صابون تمیز کنید. حتما قبل از قرار دادن پروتز در جای خود، آن را خشک کنید.
 • در هنگام خواب، پروتز را از چشم خارج نکنید؛ مگر اینکه پزشک شما دستوری غیر از این بدهد.
 • برای آنکه سطح پروتز خشک نشود و شما را اذیت نکند، از قطره های چشمی که پزشک حاضر در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم توصیه می کند، استفاده کنید.
 • هر سال، به پزشک حاضر در مرکز ساخت پروتز چشم مراجعه کنید و از او بخواهید تا چشم مصنوعی تان را با ابزارهای مخصوصی که در اختیار دارد، جلا دهد.
 • بهتر است هر 5 سال یک بار برای تعویض پروتز چشم اقدام کنید.
 • با کمک ابزاری که برای قرار دادن این پروتز ساخته شده است، چشم مصنوعی تان را در جای خود بگذارید.

آیا می دانید بهترین مرکز ساخت پروتز چشم کجاست

آیا راهی برای پیشگیری از نصب پروتز چشمی وجود دارد؟

درست است که مراجعه به مرکز ساخت پروتز چشم، اقدام برای ساخت پروتز چشم و نصب آن به نفع فرد است و به او کمک می کند تا با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور پیدا کند، اما آیا همه تمام مشکلات فردی که چشم خود را از دست داده، کمبود اعتماد به نفس و ترس از حضور در اجتماع است؟

فردی که در اثر یک حادثه، بیماری و یا به صورت مادرزادی چشم خود را از دست داده است، قادر به دیدن محیط اطراف با چشم معیوب نیست. این عدم تسلط به محیط، به عنوان یکی از بزرگ ترین مشکلات کسانی مطرح است که مجبورند برای دریافت قیمت پروتز چشم به بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در کشور مراجعه کنند.

از برخی دلایلی که باعث نابینایی چشم و تخلیه آن می شود، نمی توان جلوگیری کرد. بیماری های مادرزادی نیز دست انسان نیست و نمی توان برای جلوگیری از وقوع آن کاری انجام داد. با توجه به اینکه تصادف های رانندگی یکی از مهم ترین دلایل نابینایی چشم و نصب پروتز چشم است، بهترین کاری که در موقع تصادف می توانید انجام دهید، محافظت از قسمت صورت و چشمهاست. سعی کنید خودروهایی برای رانندگی خریداری کنید که از نظر امنیت در سطح بالایی قرار داشته باشند. البته این راه حل مناسب کسانی است که دوست ندارند به بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران مراجعه کرده و برای ساخت چشم مصنوعی اقدام کنند.

پایار، برترین و بهترین مرکز ساخت پروتز چشم

در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران، قیمت  چشم مصنوعی با قابلیت دیدن چقدر است؟

ساخت انواع پروتز چشم مصنوعی با تحولات زیادی رو به رو شده است. هر روز که می گذرد، انقلابی در این حوزه رخ داده و بخشی از مشکلات افراد نابینا حل می شود. جدیدترین و مدرن ترین نوع پروتز چشم مصنوعی که این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده است، پروتز چشم مصنوعی مخصوص دیدن است.

برای دریافت قیمت  چشم مصنوعی با قابلیت دیدن می بایست، بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران را یافته و با کارشناسان آنها در تماس باشید. ساخت این پروتز، باید با توجه به آخرین فناوری های روز دنیا صورت گیرد و به همین دلیل است که با قیمت بالایی ارائه می شود.

موضوع دیگری که باعث افزایش قیمت این نوع پروتز شده، ساختار و عملکرد پیچیده پروتزهای موجود در مرکز ساخت پروتز چشم است. این پروتز چشم مصنوعی از یک عینک و تراشه تشکیل شده است. افراد، عینک را روی چشم خود زده و به کمک آن می توانند محیط اطراف خود را به راحتی مشاهده کنند. 

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم، کلینیک ارتوپدی فنی پایار

بهترین پروتز چشم چه ویژگی هایی باید داشته باشد؛ بدانید و آگاه باشید!؟

وقتی به یک مرکز ساخت پروتز چشم (بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران) مراجعه می کنید، کارشناسان و پزشکانی که در آنجا مشغول به کار هستند، سعی می کنند بهترین نوع پروتز چشم را برای شما بسازند. البته این، یکی از ویژگی های بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران است. در این مراکز، با توجه به پارامترهای زیر، یک نوع چشم مصنوعی ساخته شده و در اختیار بیمار قرار داده می شود:

یک چشم مصنوعی باید سبک باشد و وزن زیادی نداشته باشد. پروتزهای سنگین، فرد را در بدترین و آزار دهنده ترین شرایط ممکن قرار می دهند. در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران، به این موضوع بهای زیادی داده می شود.

از دیگر مشخصاتی که یک پروتز چشم مصنوعی باید داشته باشد، ظاهری طبیعی است. پروتزهای مخصوص چشم، از جمله پروتزهای زیبایی به شمار می روند و به همین دلیل، بسیار مهم است که ظاهری طبیعی و کاملا شبیه به چشم داشته باشند.

بهترین نوع پروتز مخصوص چشم، پروتزی است که هیچ گونه حساسیت و آلرژی در بدن بیمار ایجاد نمی کند. پروتز چشم مصنوعی، به صورت مستقیم، در تماس با چشم قرار دارد و به همین جهت، انتخاب متریال در ساخت آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

کلینیک ارتوپدی پایار، بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران

بهترین چشم مصنوعی چیست؟ آیا چشم مصنوعی با پروتز چشم تفاوت دارد؟

موضوعی که قبل از مراجعه به بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران باید بدانید، این است که پروتز چشم با چشم مصنوعی هیچ تفاوتی نداشته و هر دو آنها به یک چیز اشاره می کنند.

موضوع دیگری که خوب است در مورد آن نیز صحبت کنیم، ویژگی هایی است که بهترین نوع چشم مصنوعی باید داشته باشد. ما در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره خواهیم کرد:

وقتی قرار است یک جسم خارجی، مانند پروتز چشم ساخته شده و در داخل چشم قرار گیرد، فرد باید با آن احساس راحتی داشته باشد.

مورد دیگری که در یک مرکز ساخت پروتز چشم حتما به آن توجه می شود، شبیه بودن چشم مصنوعی با چشم طبیعی بیمار است. این دو باید بیشترین شباهت را به هم داشته باشند.

پارامتر بسیار مهم دیگری که در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران مورد توجه قرار می گیرد، ظریف بودن و استاندارد بودن آن است. چشم، یکی از حساس ترین نواحی بدن است و به همین سبب نباید پروتزی که در داخل آن قرار داده می شود، بیش از حد ضخیم باشد. ضخامت بیش از حد، فقط باعث آزار و اذیت فردی می شود که این پروتز را نصب کرده است.

ساخت چشم مصنوعی در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران

آیا برای دریافت لیست قیمت پروتز چشم مصنوعی، باید به بهترین مرکز ساخت پروتز چشم مراجعه کرد؟

پیشرفت هایی که در حوزه ساخت انواع پروتز چشم به وجود آمده، باعث ایجاد تفاوت در قیمت این نوع پروتز شده است. کسانی که به هر دلیل، مجبورند برای ساخت این نوع پروتز اقدام کنند، خوب است از قبل، برای دریافت و تهیه لیست قیمت پروتز چشم مصنوعی اقداماتی انجام دهند.

یکی از بهترین جاهایی که می توان برای دریافت این لیست قیمت به آنجا مراجعه کرد، کلینیک ارتوپدی فنی یا بهترین مرکز ساخت پروتز چشم است. بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران توان، تخصص و مهارت لازم برای ساخت پروتزهای چشم را داشته و با رعایت موارد زیر، یک پروتز چشم مصنوعی برای کاربر می سازند:

 • استفاده از متریال های با کیفیت
 • رعایت آخرین متدهای روز دنیا در ساخت پروتز
 • ایجاد فرم و ساختاری کاملا طبیعی در پروتز چشمی

کلینیک هایی که با توجه به موارد، و گزینه های بالا برای ساخت یک پروتز مخصوص چشم اقدام می کنند، بهترین گزینه ها برای مراجعه، دریافت لیست قیمت پروتز و سفارش آن هستند. نام یک مرکز ساخت پروتز چشم که در کار خود، حرفه ای عمل می کند، در ادامه آورده ایم؛ نامش را به خاطر بسپارید.

آیا نام بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران را میدانید

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در شیراز در اولویت است یا بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در تهران؟

کسانی که در شیراز ساکن هستند و نیاز دارند برای ساخت پروتزهای مخصوص چشم اقدام کنند، اولین راهی که پیش روی خود می بینند، مراجعه کردن به بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در شیراز است. درست است که برای رفتن به این مراکز نیازی نیست فاصله ی زیادی طی شود، اما آیا این روش تنها راه موجود برای ساخت چشم های مصنوعی در شهر شیراز است؟ آیا راه دیگری وجود ندارد؟

دیگر راهی که می توانیم برای ساخت چشم های مصنوعی پیشنهاد کنیم، مراجعه به بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در تهران است. به جرات می توانیم بگوییم مراکزی که در تهران در حال فعالیت هستند و پروتز چشم می سازند نسبت به مراکزی که در دیگر شهرهای کشورمان قرار گرفته اند، در اولویت قرار دارند. کارشناسان این مراکز سابقه و تجربه بیشتری داشته و در ساخت پروتزهایی شبیه به چشم انسان مهارت و تخصص بالاتری دارند. علاوه بر تجربه و تخصص، دسترسی به مواد اولیه با کیفیت برای ساخت پروتز های مخصوص چشم از دیگر برتری های مراکز ساخت چشم های مصنوعی در تهران است.

قیمت پروتز چشم در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران را چگونه بشناسیم؟

به نظرتان چگونه می توان بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در کشور را شناسایی کرد؟ آیا هر مجموعه ای که اظهار کرد من جزء بهترین ها هستم، قابل اعتماد است؟ مسلما، خیر. شما برای شناسایی بهترین مراکز ساخت پروتز در کشور باید به ویژگی های زیادی توجه و دقت داشته باشید. اگر خدای ناکرده مجبور شُدید برای ساخت یکی از انواع پروتز مانند پروتز دست، پروتز پا بالای زانو و غیره اقدام کنید، به کلینیک ارتوپدی فنی پایار بروید؛ متخصصان و پزشکان این مرکز ساخت پروتز چشم با جان و دل در خدمت شما هستند تا بهترین نوع پروتز برایتان ساخته شود.

مرکز فروش چشم مصنوعی در کشور کجاست

مرکز فروش چشم مصنوعی در کشور کجاست؟

کسانی که در مورد بهترین مرکز ساخت پروتز چشم (بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران) تحقیق می کنند و می خواهند اطلاعات خوبی در این رابطه به دست آورند، خوب است در مورد مراکز فروش چشم مصنوعی در کشور نیز نکاتی را بدانند. متقاضیان ساخت چشم مصنوعی باید به خاطر داشته باشند، چیزی تحت عنوان مرکز فروش چشم های مصنوعی در کشور وجود ندارد، و این گونه نیست که شما به یک فروشگاه لوازم پزشکی و فروش چشم مصنوعی بروید و از فروشنده بخواهید که یکی از پروتزهای چشمی که دارد به شما بفروشد.

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم که در آن پروتزهای چشم ساخته می شود، بهترین منبع و مرجع برای تهیه و ساخت این نوع پروتز به شمار می رود. کسانی که در این مراکز مشغول به کارند، از بهترین متریال ها و مواد اولیه استفاده کرده و سعی می کنند بهترین نوع پروتز را به صورت کاملا اختصاصی، برای فرد بسازند. پروتزهایی که در این کلینیک ها (مرکز ساخت پروتز چشم) ساخته می شود، قابلیت های زیادی دارد که تنها یکی از آنها، عدم بروز عوارض ناشی از نصب چشم مصنوعی است. پروتزهای استاندارد، هیچ حساسیتی را در بدن فرد ایجاد نمی کنند و باعث آزار و ناراحتی فردی که این نوع پروتز را نصب کرده است، نمی شوند.

آیا در مرکز پروتز تهران، چشم مصنوعی (پروتز چشم) ساخته می شود؟

قیمت چشم واقعی بیشتر است یا قیمت پروتز چشم؟

کسانی که به دنبال نصب چشم های مصنوعی هستند ممکن است با آگهی هایی مبنی بر فروش چشم واقعی نیز مواجه شوند. در این مواقع، اولین سوالی که پیش می آید این است که قیمت چشم واقعی چقدر است. به خاطر داشته باشید، چیزی که تحت عنوان چشم واقعی ممکن است با آن مواجه شده باشید در واقع، قرنیه چشم است. قرنیه، تنها قسمتی از چشم است که می توان آن را پیوند زد. پیوند قرنیه از افرادی که فوت کرده اند نیز امکان پذیر است.

یکی از گروه هایی که می بایست برای ساخت و نصب پروتز چشم اقدام کنند، کسانی اند که چشم آنها تخلیه شده است. چنین کسانی نیازی به پیوند قرنیه نداشته و می بایست چشم مصنوعی نصب کنند.

برای آنکه اطلاعات شما در مورد قیمت قرنیه پیوندی افزایش پیدا کند، باید بگوییم که قرنیه چشم، رگ ندارد، پیوند زدن آن به راحتی انجام شده و به همین دلیل، قیمت آن نیز خیلی بالا نیست. فراوانی این قسمت از بدن بالاست و هیچ نیازی نیست که برای پیوند آن به سراغ افراد زنده رفت. برخی ها معتقدند که گرفتن از افراد زنده یک جنایت واقعی است.

اگر نیاز به چشم مصنوعی دارید، بهتر است برای دریافت قیمت پروتز چشم مراکزی را انتخاب کنید که این نوع پروتز را با مناسب ترین قیمت برای شما می سازند. پروتزهای ساخته شده توسط این مراکز، شباهت زیادی به چشم طبیعی انسان دارد.

در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم اصفهان، چه نکاتی در مورد شستشوی پروتز چشم گفته می شود؟

پروتز چشم بدون تخلیه چیست؟

افرادی که بینایی خود را از دست داده اند با چالش ها و مشکلات زیادی در زندگی خود رو به رو هستند. یکی از این چالش ها و مشکلات، نابینایی است و چالش دیگر، تغییر ظاهر و چهره فرد است. برای کمک به این افراد پروتز چشم ساخته می شود تا فرد با استفاده از آن، از نظر حضور در اجتماع و داشتن اعتماد به نفس با مشکل خاصی رو به رو نشود. یکی از انواع پروتزهای چشم، پروتز چشم بدون تخلیه است. این نوع پروتز ها به مانند یک لنز عمل می کنند و به لنز شباهت زیادی دارند. پروتز چشم بدون تخلیه، به مانند یک لنز روی چشم فرد قرار می گیرد و اعتماد به نفس بیماری را که چشمش از دست رفته است، افزایش می دهد. از جمله مزیت های این چشم مصنوعی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ساخت پروتز چشم بدون تخلیه باعث می شود که تقارن در چشم ها به خوبی رعایت شود.
 • این نوع چشم مصنوعی هیچ گونه حساسیت و آزاری را در چشم فرد ایجاد نمی کند. در ساخت آنها از مواد حساسیت زا استفاده نشده است.

اگر می خواهید در جریان قیمت پروتز چشم بدون تخلیه قرار گیرید، حتما به مراکزی مراجعه کنید که در ساخت این نوع پروتز، تجربه و مهارت لازم را دارند. اگر این پروتز به دست کارشناسان ماهر ساخته شود، افراد از نصب آن رضایت زیادی خواهند داشت.

پروتز چشم بدون تخلیه چیست؟

در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم اصفهان، چه نکاتی در مورد شستشوی پروتز چشم گفته می شود؟

وقتی که چشم مصنوعی را نصب می کنند، همه چیز به پایان نمی رسد. همه آنهایی که پروتزهای چشمی با قابلیت جدا شدن از چشم را دارند می بایست نسبت به تمیز کردن و شستشوی پروتز خود، توجه و دقت زیادی به خرج دهند. شما باید هر کاری کنید تا دوام و ماندگاری چشم مصنوعی تان افزایش پیدا کند تا در آینده ای نزدیک مجبور نشوید مجددا برای ساخت پروتز چشم اقدام کنید. برخی از مهم ترین نکات در زمان شستشوی این پروتز به شرح زیر است:

 • تمیز کردن و شستن چشم مصنوعی به شما کمک می کند تا متوجه شوید که پروتزتان هیچ شرایط بدی در چشم ایجاد نکرده و چشم شما کاملا سالم است.
 • بهتر است هر سه هفته یک بار، پروتز را از جای خود خارج کرده و آن را بشویید.
 • حتما برای شستن پروتز، دست هایتان را نیز تمیز شسته و بعد پروتز را تمیز کنید. اگر به این نکته توجه نداشته باشید، چشم، عفونت کرده و دردسرهای زیادی برای شما به وجود خواهد آمد.
 • معمولا نیازی به استفاده از صابون نیست، اما اگر خواستید می توانید یک صابون خیلی ملایم انتخاب کرده و به کمک آن، چشم مصنوعی تان را بشویید.
 • قبل از آنکه پروتز را در جای خود قرار دهید، خیلی خوب آن را خشک کنید و به این شکل باعث افزایش ماندگاری آن شوید. شما با رعایت این نکته، از پرداخت مجدد قیمت پروتز چشم در آینده ای نه چندان دور، جلوگیری خواهید کرد.
قیمت چشم واقعی بیشتر است یا قیمت پروتز چشم؟

در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم، چگونه برای چشم تخلیه شده یک پروتز چشم می سازند؟

کسانی که چشم شان را تخلیه کرده اند می بایست برای ساخت چشم های مصنوعی اقدام کنند. در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم، ساخت یک چشم مصنوعی کاربردی برای چشم تخلیه شده به شکل زیر انجام می شود:

1- اولین کاری که پزشکان و متخصصان ساخت پروتز چشم انجام می دهند بررسی کردن حفره چشم است. این کارشناسان و پزشکان، همه محیط چشم و ابعاد آن را اندازه گیری می کنند.

2- در مرحله بعدی، عنبیه مصنوعی ساخته می شود. عنبیه مصنوعی، یک میله از جنس پلاستیک است که متخصصان با کمک دستگاه تراش به آن فرم و شکل می دهند. بعد، نوبت به رنگ کردن آن می رسد. عنبیه مصنوعی باید با عنبیه چشم سالم تطابق و هماهنگی رنگی داشته باشد. علاوه بر رنگ، قطر عنبیه نیز بسیار مهم است و باید با قطر عنبیه چشم سالم یکی باشد. بعد از همه این مراحل، کانفورمر به کار برده می شود. کانفورمر را برای نگه داشتن حدقه چشم استفاده می کنند.

3-  در مرحله بعد، برای آنکه حفره چشم به درستی اندازه گیری شود مجبورند از یک پوسته مومی استفاده کنند. این پوسته مومی را تراش داده و در حفره چشم فرد متقاضی نصب پروتز قرار می دهند. در این پوسته مومی یک دکمه آلومینیومی قرار داده اند تا بتوان به کمک آن رنگ عنبیه را شبیه سازی کرد. این مرحله یکی از مراحل تاثیر گذار بر قیمت پروتز چشم است.

بررسی بهترین مرکز ساخت پروتز چشم

4- در مرحله بعدی، از یک پودر سفید رنگ که از جلبک های دریایی به دست آمده است، استفاده می کنند. آن را با آب مخلوط کرده و ترکیب به دست آمده که آلژینات نام دارد، روی پوسته مومی قرار می دهند. با این عمل، پوسته به داخل حفرها می رود تا قالب گیری صورت گیرد. بعد از 2 دقیقه که آلژینات سفت شد، پوسته و آلژینات را از چشم متقاضی نصب پروتز چشم در می آورند.

5- بعد از آن، متخصص ساخت پروتز چشم می بایست مجددا رنگ عنبیه را بررسی کند تا در صورتی که نیاز بود، اصلاح شود. کانفورمر در این مرحله دوباره داخل چشم قرار داده می شود.

6- با کست ساخته شده از گچ، قالب گیری انجام می شود. کست ها از دو قسمت تشکیل می شوند و یک پلاستیک در درون آن قرار می دهند و دو قسمت را می بندند تا در نهایت، چشم مصنوعی ساخته شود. بعد از آنکه 7 دقیقه گذشت، موم و آلژینات را بر می دارند و پلاستیک سفید رنگ را داخل گچ قرار می دهند. در ایجا، دو قسمت کست به هم چسبانده شده تا پلاستیک، تحت فشار باشد و بعد، آن را 23 دقیقه در آب جوش قرار می دهند، و بعد آن را سرد می کنند.

7-وقتی پلاستیک، فرم قالب را به خود گرفت و سفت شد، آن را به همراه عنبیه در جای خود قرار می دهند. از سطح قدامی پروتز، نیم میلی متر بر می دارند تا کاملا یک دست شود. برای آنکه این پروتز شکل طبیعی تری به خود بگیرد رگ های صلبیه را روی آن می کشند. قیمت پروتز چشم که شباهت زیادی به چشم انسان دارد، بالاست.

در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم، چگونه برای چشم تخلیه شده یک پروتز چشم می سازند؟

آیا در مرکز پروتز تهران، چشم مصنوعی (پروتز چشم) ساخته می شود؟

یکی از سوالاتی که در مورد چشم های مصنوعی ممکن است به وجود آید این است که آیا برای ساخت و تهیه این نوع و پروتز می توان به مراکز پروتز در تهران مراجعه کرد یا خیر. پاسخ این سوال، بله است. شما در صورتی که به هر دلیلی نیاز داشتید یک چشم مصنوعی نصب کنید، می توانید به مراکزی که اندام های مصنوعی می سازند مراجعه کنید و برای ساخت پروتز چشم درخواست دهید.

برای آنکه مطمئن شوید یکی از مراکز ساخت اندام های مصنوعی در کشور، چشم مصنوعی هم می سازد یا خیر، خوب است با آنها تماس بگیرید و از کارشناسان فعال در این مجمعه ها سوال کنید.

مرکزی که می خواهید برای ساخت چشم مصنوعی به آن مراجعه کنید، می بایست تخصص و تجربه ی کافی برای ساخت این نوع پروتز را داشته باشد. این پروتز نباید به گونه ای باشد که باعث ایجاد حساسیت در چشم شما شود. این مراکز می توانند در مورد قیمت پروتز چشم نیز اطلاعاتی بدهند و برای ساخت بهترین نوع پروتز به شما کمک کنند. از جمله کلینیک های برتری در حوزه ساخت چشم مصنوعی، می توانیم به کلینیک ارتوپدی فنی پایار اشاره کنیم.

آیا حالت چشم فرد روی قیمت پروتز چشم تهران تاثیر می گذارد؟

آیا حالت چشم فرد روی قیمت پروتز چشم تهران تاثیر می گذارد؟

عوامل متفاوتی را می توان نام برد که روی قیمت پروتز چشم تهران می گذارد. یکی از این عوامل، حالت چشم فرد است. اگر حالت چشم فرد به شکلی باشد که باعث شود مراحل ساخت پروتز طولانی تر شود، در این صورت، قیمت پروتز چشم افزایش پیدا می کند. برای مثال، اگر پلک ها و حدقه چشم فرد در شرایط خوب و نرمالی باشند، خیلی سریع و طی یک مرحله می توان چشم مصنوعی را ساخت و در اختیار فرد قرار داد. به این صورت، چشم مصنوعی ساخته شده بیشترین تطابق و هماهنگی را با چشم طبیعی فرد دارد.

از آنجایی که ساخت پروتز چشم باید با وسواس و دقت بیشتری صورت گیرد، اگر پلک ها افتاده باشند، دچار پارگی شده باشند، عمل های جراحی نامناسبی در گذشته روی چشم انجام شده و ناهنجاری هایی در حدقه مشاهده شود، نتیجتا قیمت نیز افزایش چند برابری خواهد داشت و بیمار مجبور است برای ساخت چشم مصنوعی هزینه بیشتری را بپردازد. اگر با وجود همه مشکلاتی که در اینجا نام بردیم، می خواهید در مورد قیمت و هزینه نصب پروتز چشم اطلاعات بیشتر و دقیق تری به دست آورید به کلینیک های ارتوپدی فنی فعال در کشور مراجعه کنید.

پاسخ به سوالات متداول شما

بدون شک اگر برای ساخت چشم مصنوعی و پرداخت قیمت پروتز چشم اقدام کرده باشید، به شما گفته اند که دو بار در سال، باید برای جلا دادن چشم مصنوعی خود به نزد پزشک بروید. سوالی که اینجا مطرح می شود این است که چرا جلا دادن پروتز چشمی بعد از ساخت پروتز چشم، کار مهمی است و چرا باید به آن اهمیت داده شود. در پاسخ به این سوال باید بگوییم، جلا دهی پروتز چشم، باکتری ها، رسوبات و پروتئین هایی را که روی آن جمع شده است، از بین برده و پروتز را تمیز می کند. انجام این عمل، منجر به ایجاد ظاهری طبیعی در پروتز خواهد شد.

فردی که از ناحیه چشم دچار صدمه شده و پزشک مجبور است چشم را تخلیه کند، باید برای ساخت پروتز چشم اقدام کند. پروتز چشمی که به آن چشم مصنوعی نیز گفته می شود، کاسه چشم را تحت پشتیبانی قرار می دهد. فردی که نمی خواهد چهره اش تحت تاثیر تخلیه چشم قرار گیرد، چاره ای جز نصب چشم مصنوعی ندارد. اگر می خواهید بدانید چه نوع پروتز چشمی باید نصب کنید، مقاله ما را که در مورد انواع پروتز چشم است، مطالعه کنید و اطلاعاتتان را در مورد چشم مصنوعی و قیمت پروتز چشم تکمیل کنید.  

یکی از جدیدترین و مدرن ترین انواع پروتزهای چشمی، پروتز چشم بدون تخلیه است این نوع پروتز به مانند یک لنز روی چشم قرار می گیرد؛ ظاهری طبیعی دارد و توجه کسی را جلب نمی کند.

کسانی که می خواهند در مورد قیمت پروتز چشمی بدون تخلیه اقدام کنند، می بایست به یک کلینیک ارتوپدی فنی معتبر مراجعه کنند. این مجموعه ها بهترین و شایسته ترین گزینه ها برای ساخت پروتز چشم هستند. در ضمن، قیمت ارائه شده توسط این کلینیک ها، معقول و منطقی بوده و بسیار مناسب تعیین شده است.

اگر بنا به هر دلیلی برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز چشم اقدام کرده اید، باید بدانید که ممکن است با این پروتز، همه چیز به خوبی و خوشی تمام نشود و برخی عوارض و مشکلات در طی روزهای بعد از نصب در چشم ایجاد شود.

از جمله عوارضی که احتمال دارد با آن درگیر باشید، می توان به ایجاد خشکی در چشم، حساسیت چشم به ورزش باد و یا سوزش اشاره کرد. به خاطر داشته باشید، شرایط بد محیطی، ممکن است این عوارض را تشدید کند.

(06) دیدگاه

 1. زهرا
  11 شهریور 1401

  برای ساخت پروتز چشم چه راهکاری وجود دارد که آسیب به چشم نرساند
  هزینه هاش چقدره

  پاسخ
  • aref
   20 شهریور 1401

   سلام زهرا عزیز در بخش های بالا برایتان توضیح داده ایم
   و بابت هزینه ساخت پروتز چشم نمیتوان مبلغی را تعیین کرد و شما باید حضوری مراجعه کنید و توسط پزشک معاینه شوید.

   پاسخ
 2. عاطفه
  4 مهر 1401

  این پروتز ها چند درصد طبیعی به نظر می رسد و آیا به مروز زمان اتفاق خاصی برای این پروتز ها نمی افته؟

  پاسخ
  • aref
   8 مهر 1401

   سلام
   بله دوست عزیز ، برای ساخت پروتز چشم دقیقا از ویژگی های ظاهری چشم سالم الگو برداشته میشود تا حدالامکان طبیعی جلوه دهد. و بابت اتفاق یا آسیب دیدگی پروتز ، باید گفت بستگی به نحوه ی نگهداری شما از پروتز مورد نظر دارد.

   پاسخ
  • مثل چشمهای شیشه ی قدیمی که بر روی چشم تخلیه نشده گذاشته می شدند و باعث چرخ چشم مصنوعی می شدند می توانید بسازید؟
   23 اردیبهشت 1402

   سلام
   مثل چشمهای شیشه ی قدیمی که خیلی سبک و روی چشم تخلیه نشده قرار می گرفت و میچرخید می توانید بسازید مراجعه کنیم یا آدرسی از این نوع چشمها دارید؟

   پاسخ
   • aref
    24 اردیبهشت 1402

    سلام عاطفه عزیز
    لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید:
    02188775606
    09195152318

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *