پروتز زیر زانو مدولار⚡مزیت ها و ویژگی هایی که باید بدانید

قیمت پروتز زیر زانو مدولار

پروتز زیر زانو مدولار یکی از انواع پروتز مدرن به شمار می رود و با توجه به آخرین متدهای ساخت پروتز در دنیا ساخته شده است. قطع عضو، حتی اگر قطع یک بند انگشت باشد، زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد؛ این اثر، زمانی که یکی از اصلی ترین اعضای بدن مانند پا قطع می شود، نگران کننده تر، ناخوشایندتر و عذاب آورتر به نظر می رسد.

اگر خودتان و یا یکی از عزیزانتان در اثر یک حادثه پای خود را از دست داده، وظیفه دارید با انواع پروتز پا که شامل پروتز زیر زانو، پروتز بالای زانو، پروتز لگن، پروتز انگشت پا آشنا شده و اطلاعاتتان را در مورد آنها تکمیل کنید. ما در این مقاله به معرفی یکی از انواع پروتزهای زیر زانو که مدولار نام دارد، خواهیم پرداخت. ممکن است مقاله اندام مصنوعی چیست نیز کمکتان کند اطلاعاتتان را افزایش دهید.

پروتز زیر زانو مدولار به چه نوع پروتزی گفته می شود؟

پروتز زیر زانوی مدولار یکی از انواع پروتز زیر زانو به شمار می رود. کسانی که پای خود را از ناحیه زیر زانو از دست داده اند، برای آنکه بتوانند راه بروند و به کارهای شخصی خود رسیدگی کنند، مجبورند برای ساخت و سفارش این نوع پروتز اقدام کرده و آن را نصب کنند.

با توجه به پیشرفت های قابل ملاحظه ای که امروزه در حوزه ساخت انواع پروتز به وجود آمده است، افراد دچار قطع شرایط راحت تری را در مقایسه با گذشته تجربه می کنند و می توانند کیفیت زندگی شان را به کیفیت روزهای قبل از قطع عضو نزدیک کنند.

پروتزهای مدولار، مجهز به یک بخش مرکزی هستند. این بخش مرکزی از آلومینیوم، استیل و یا تیتانیوم ساخته شده است و به همین سبب، هم از نظر کیفیت در سطح خوبی قرار دارد و هم بسیار سبک و کم وزن است. این خصوصیات به فرد کمک می کند تا درد و ناراحتی زیادی از بابت قطع پای خود تجربه نکند.

یکی دیگر از مزیت هایی که در پروتز زیر زانو مدولار وجود دارد، قابلیت تعویض قطعات آن است. اگر یک قطعه در این نوع پروتز خراب شود و یا آسیب ببیند، متخصصان ساخت پروتز به راحتی و تنها با تعویض قطعه معیوب مشکل را حل می کنند. با این مزیت ارزشمند، نیازی نیست که بیمار برای خرید یک پروتز نو و جدید اقدام کند و به این شکل، در هزینه های او صرفه جویی زیادی خواهد شد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز زیر زانو مدولار با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پروتز زیر زانو مدولار

شاخص ترین مزیت های پروتز زیر زانو مدولار چیست؟

پروتز زیر زانو مدولار را با توجه به آخرین و مدرن ترین متدهای روز دنیا می سازند و به همین دلیل است که مزیت های زیادی در آن به چشم می خورد. کسانی که از زانو به پایین خود را از دست داده اند باید در مورد مزیت های این اندام مصنوعی اطلاعات کافی داشته باشند تا بتوانند در نهایت با چشمانی باز و اطمینان خاطر، برای ساخت و سفارش این پروتز اقدام کنند. برخی از شاخص ترین مزیت های این نوع پروتز به شرح زیر است:

  • در تولید این اندام مصنوعی از مقاوم ترین و سبک ترین مواد از جمله استیل، فیبر کربن و تیتانیوم استفاده می شود.
  • با توجه به میزان فعالیت بیمار، می توان از انواع پروتز پنجه برای کمک به افراد دچار قطع عضو از زیر زانو استفاده کرد.
  • کسانی که می خواهند طبیعی و بدون مشکل راه بروند، می بایست برای نصب پروتز زیر زانو مدولار اقدام کنند.
  • قابلیت تنظیم بخش های مختلف از دیگر مزیت های این نوع پروتز به شمار می رود. اگر قسمت های متفاوت این نوع پروتز به درستی تنظیم شوند، نیروی کمتری به استامپ فرد دچار قطع عضو وارد شده و راحت تر راه می رود.
  • قابلیت تعویض قطعات از دیگر مزیت های مهم این نوع اندام مصنوعی به شمار می رود.

آیا در مورد یادگیری نحوه ایستادن به کمک پروتز زیر زانو چیزی می دانید؟

نحوه ایستادن روی پروتززانو مدولار، موضوعی است که بعد از ساخت پروتز زیر زانو باید به آن توجه داشت. یکی از راه های یادگیری کمک گرفتن از دو دست و ایستادن با استفاده از وسایلی مانند صندلی، پیشخوان آشپزخانه یا دو میله موازی است. در این شرایط می بایست وزن خود را یک بار بر هر دو پا و یک بار فقط بر پای پروتزی بیندازید. بعد از آن تنها از یک دست خود استفاده کنید و دوباره از چند انگشت خود کمک بگیرید. در نهایت می بایست بدون کمک میله یا وسایل حمایتی روی پای خود بایستید.

وقتی که به ایستادن روی پروتز زیر زانو مدولار عادت کردید، لازم است قدم زدن با پای پروتزی را شروع کنید. در تمرینات قدم زدن با پروتز، می‌بایست وزن خود را روی پا بیندازید و سپس پای پروتزی را به یک سمت بکشید و وزن خود را روی آن قرار دهید.

حال باید پای دیگر خود را به سمت پای پروتزی ببرید و چندین بار این مراحل را تکرار کنید. متخصص فیزیوتراپی تعداد تکرار حرکات را تعیین می کند. همچون یادگیری ایستادن بر پای پروتزی، قدم زدن با پروتز زیر زانو را تا جایی انجام دهید تا بدون کمک گرفتن از وسایل حمایتی راه بروید و مشکلی نداشته باشد.

نحوه ساخت قیمت پروتز-زیر-زانو-مدولار

چه عواملی بیشترین تاثیر را بر قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی از نوع مدولار دارد؟

قیمت پروتز زیر زانو مدولار تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و چون می توان قطعات خراب آن را به راحتی تعویض کرد، از نظر اقتصادی به صرفه تر است. هر چند که این پروتز به دلیل مزیت های بی شماری که دارد گران قیمت تر است، اما نکته مشترکی که بین استفاده کننده پروتز های مدولار دیده می شود این است که کمتر کسی بعد از نصب پروتز مدولار، حاضر می شود آن را با نوع دیگری از پروتز عوض کند.

عواملی که روی قیمت این نوع پروتز تاثیری مستقیم و واضح دارند، شامل جنس و مواد اولیه به کار برده شده در تولید آن است. هر چه مواد و متریال به کار رفته در ساخت این نوع پروتز مقاومت بالاتری داشته باشد و بیمار حس راحت تری را با آن تجربه کند، قیمت این اندام مصنوعی نیز افزایش پیدا می کند.

گرچه ممکن است در حال حاضر قیمت بالایی برای خرید پروتز مدولار بپردازید، اما این پای مصنوعی در بازه زمانی طولانی مدت از نظر اقتصادی برای شما به صرفه است.

در برخی از پروتزها اگر یک قطعه خراب شود، شما مجبورید پروتز را به صورت کامل تعویض کنید که این به معنی تحمیل یک هزینه اضافه خواهد بود، اما در پروتز مدولار با تعویض قطعه خراب، تنها مجبورید هزینه یک قطعه را بپردازید و نیازی به ساخت یک پروتز جدید نخواهید داشت.

 

قیمت ساخت پروتز زیر زانو مدولار در پایار

ساخت پروتز زیر زانو مدولار با توجه به چه پارامترهایی صورت می گیرد؟

همان طوری که بارها و بارها اشاره کردیم، پروتزها به دنیای ما انسان ها قدم گذاشته اند تا کسانی که از قطع عضو و مشکلات ناشی از آن رنج می برند، بتوانند به زندگی عادی و نرمال خود بازگردند. یکی از انواع پروتزهایی که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده است، پروتز زیر زانو مدولار است. این پروتز، یکی از جدیدترین انواع پروتز است و فرد به کمک آن می تواند راحت تر راه برود. وقتی به یک کلینیک ساخت پروتز مراجعه می کنید، با توجه به شرایطی که در آن قرار دارید، برای ساخت پروتز زیر زانو مدولار اقدام می شود. از جمله مهم ترین پارامترهایی که روی ساخت این نوع پروتز، به صورت مستقیم تاثیر دارد، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • وزن بیمار یکی از مهم ترین پارامترهایی است که در زمان ساخت پروتز باید مورد توجه قرار گیرد.
  • اندازه پای بیمار از دیگر عوامل بسیار مهم در ساخت پروتز زیر زانو مدولار است.
  • میزان و حجم فعالیت هایی که فرد در طول روز دارد، در زمان ساخت پروتز، مورد توجه قرار می گیرد.
  • سازندگان پروتز، با توجه به تغییراتی که ممکن است در آینده پیش آید، برای ساخت پروتز مخصوص زیر زانو اقدام می کنند.
نحوه کارکرد پروتز زیر زانو مدولار چگونه است

آیا به کمک پروتز زیر زانو مدولار می توان راه رفت؟

در خطوط بالایی در مورد نحوه ایستادن روی پا به کمک پروتزهای مدولار صحبت کردیم و حال وقت آن است که در مورد راه رفتن با این پروتز نیز نکاتی را به شما یادآوری کنیم. یکی از مهم ترین اهداف نصب و ساخت پروتز زیر زانو مدولار، راه رفتن است. افراد درگیر با قطع عضو از زیر ناحیه زیر زانو، تمام آرزویشان این است که بتوانند راه بروند و این نیز مستلزم آموزش و تمرین است

اولین چیزی که برای راه رفتن به کمک این پروتز نیاز دارید، عصاهای زیر بغل است. این عصاها را تهیه کرده و سعی کنید تا مدت زمانی که بتوانید خودتان به تنهایی راه بروید، با عصایتان دوست شوید. وقتی در حال راه رفتن با چوب های زیر بغل هستید، مواظب باشید وزنتان را روی پایی که پروتزی است، نیندازید و تمام تلاشتان را برای حفظ تعادل به کار بگیرید.

اگر در انجام تمرین هایتان کوشش به خرج دهید و برای حفظ تعادل، تلاش بیشتری به کار ببرید، کم کم عصاها را کنار گذشته و می توانید به تنهایی راه بروید. یادتان باشید، برای راه رفتن با پروتز نباید ناامید شوید؛ تکرار تمرینات است که شما را به نتیجه می رساند.

جمع بندی

پروتز زیر زانو مدولار مناسب کسانی است که پا را از زیر زانو از دست داده اند. همان طوری که اشاره کردیم، این نوع پروتز برای کسانی مناسب است که هم می خواهند شکل راه رفتنشان کاملا طبیعی به نظر آید و هم در کنار آن توان پرداخت هزینه بالای این نوع پروتز را نیز دارند.

پروتز از نوع مدولار، از جمله پروتز های گران قیمت در کشورمان به شمار رفته و تمامی کسانی که پایشان از زیر زانو قطع شده، نمی توانند برای خرید این نوع اقدام کنند.

به هر جهت، اگر تمایل دارید این نوع پروتز را تهیه کرده و سفارش دهید، توصیه می کنیم کار ساخت و طراحی آن را به مجموعه ها و کلینیک های معتبر ساخت پروتز، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار بسپارید. این کلینیک از جمله کلینیک های حرفه ای و با سابقه در حوزه ساخت انواع پروتز و ارتز است. محصولات این کلینیک ارتوپدی فنی، به کسانی که پا و دستشان قطع شده است، انگیزه و توانی مجدد برای ادامه زندگی بخشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *