قیمت پروتز پنجه پا | قیمت پروتز پنجه پا ⭐ در سال 1401

قیمت پروتز پنجه پا

قیمت پروتز پنجه پا موضوعی است که ما در این مقاله قصد داریم در مورد آن با شما صحبت کنیم. اگر کسی عضوی از بدن خود را از دست داده باشد و یا به عبارت دیگر این عضو قطع شده باشد، دو راه پیش روی خود دارد؛ یا می تواند از پروتز استفاده کند و یا می تواند از پروتز استفاده نکند. تکلیف فردی که قصد استفاده از پروتز را ندارد که روشن است؛ این فرد باید تا آخر عمر با نقصی که در بدنش ایجاد شده است، زندگی کند؛ اما کسی که پروتز را انتخاب می کند باید به کیفیت و قیمت پروتز پنجه پا توجه داشته باشد. ما در اینجا قصد داریم برخی عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز در پنجه پا را مورد بررسی قرار دهیم؛ پس با ما همراه باشید.

پروتز پنجه پا چیست؟

قبل از آنکه در خصوص عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروتز پنجه پا نکاتی را ارائه کنیم، بر خود لازم می دانیم توضیحی کوتاه و مختصر در مورد پروتز پنجه پا ارائه کنیم. پروتز مخصوص پنجه پا ( پروتز انگشت پا ) ، مخصوص کسانی است که انگشت و یا انگشتان پای خود را از دست داده اند. شاید برخی افراد تصور کنند که انگشتان پای ما هیچ تاثیری بر زندگی ما نداشته و نبود آنها نمی تواند اختلالی را در زندگی عادی ایجاد کند؛ این تصور، کاملا اشتباه است. ما به کمک انگشتان پایمان است که می توانیم راحت راه برویم، بدویم و به کارهایمان رسیدگی کنیم.

کسی که پای خود را از ناحیه پنجه از دست داده، برای آنکه کیفیت زندگی اش دچار افت نشود، باید برای ساخت پروتز پنجه پا اقدام کند. این نوع پروتز در انواع و اقسام متفاوت ساخته شده و در اختیار متقاضی قرار داده می شود. به دلیل تنوعی که در این حوزه وجود دارد، نمی توان در مورد قیمت پروتز پنجه پا یک عدد ثابت و مشخص را عنوان کرد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پنجه پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پروتز پنجه پا -قیمت پروتز پنجه پا در سال 1401

عوامل تعیین کننده قیمت پروتز پنجه پا چیست؟

قیمت پروتز پنجه پا تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. از جمله مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت این نوع پروتز می توانیم به موادی اشاره کنیم که در تولید آن به کار برده می شود. برای ساخت پروتز پنجه از موادی مانند سیلیکون استفاده می کنند؛ این ماده انعطاف پذیری لازم را داشته و امکان ساخت انگشت طبیعی را فراهم کرده است. انگشتان مصنوعی ساخته شده با سیلیکون شباهت زیادی به انگشتان طبیعی پا دارند.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت پروتز مخصوص پنجه پا، می توان به ظرافت به کار برده شده در ساخت پروتز اشاره داشت. ناگفته پیداست، هر چه ظرافت و دقت بیشتری در تولید انواع پروتز لحاظ شود، باید قیمت بالاتری برای پروتز پرداخت گردد. اگر مجموعه سازنده پروتز، حرفه ای باشد، در حوزه ساخت پروتز با دقت و ظرافت بیشتری عمل خواهد کرد.

چرا وسعت قطع شدگی روی قیمت پروتز مخصوص پنجه پا تاثیر دارد؟

عامل دیگری که آن نیز در نوع خود، بر قیمت پروتز پنجه پا تاثیرگذار است، وسعت قطع شدگی و یا آمپوتاسیون در فرد است. هر فرد اگر حتی یکی از انگشتان پای خود را از دست داده باشد، در هنگام راه رفتن و حفظ تعادل با مشکل مواجه می شود. وقتی یک یا چند انگشت قطع شود، فشارهای وارده به زانو و مفصل ران چندین برابر شده و باعث ایجاد درد در این قسمت می شود. به همین سبب نیاز است با کمک پروتزهای مخصوص پنجه پا از ایجاد این فشار اضافی و بُروز درد جلوگیری به عمل آورد.

موضوعی که در مورد قیمت پروتز پنجه پا و ارتباط آن با میزان قطع شدگی باید مورد توجه قرار دهید، شکل پروتز است. اگر فرد قسمتی از انگشت خود را از دست داده باشد پروتز ساخته شده، اندام باقیمانده را همپوشانی می کند؛ این نوع پروتزها قیمت بالایی ندارند. مشکل زمانی خود را نشان می دهد که یک یا چند انگشت پای فرد به صورت کامل قطع شود؛ در این شرایط، پروتز ساخته شده شکل دیگری پیدا کرده و نحوه تثبیت آن نیز تغییر می کند. پس به خاطر داشته باشید، تعداد انگشتان از دست رفته و همین طور انتظارات و نیازهای فرد، روی قیمت پروتز در پنجه پا تاثیرگذار است.

پروتز پنجه پا با قیمت آن در 1400

قیمت پروتز پنجه پا، گران تر است یا قیمت پروتز زیر زانو؟

در مورد قیمت پروتز پنجه پا، در این مقاله صحبت، و عواملی را که روی آن تاثیر مستقیم دارند، بیان کردیم. موضوع دیگری که قصد داریم آن را بررسی کنیم، مقایسه قیمت پروتز مخصوص پنجه پا با قیمت پروتز مخصوص زیر زانو است.

یکی از دلایل تفاوت بین هزینه ساخت پروتز مخصوص پنجه پا و زیر زانو، به وسعت قطع شدگی ارتباط دارد. فردی که می خواهد پروتز پنجه پا مصنوعی را نصب کند، قسمت بیشتری از پا را دارد، اما کسی که می بایست برای ساخت پروتز زیر زانو اقدام کند، قسمتی از ساق پا و مچ پا به پایین خود را از دست داده است. به همین دلیل است که قیمت پروتزهایی که برای زیر زانو ساخته می شوند، از قیمت پروتزهایی که برای پنجه پا ساخته می شوند، بالاتر است.

علاوه بر وسعت قطع شدگی، متریال به کار برده شده در ساخت پروتز نیز می تواند باعث تغییر قیمت شود. پروتز مخصوص پنجه پا که با سیلیکون می سازند، از ارزان ترین پروتزهای موجود در بازار است. در ساخت سایر انواع پروتز، به دلیل کاربردی بودن، از متریال های مقاوم و با ماندگاری بالا استفاده می شود.

برای دریافت قیمت پنجه کربنی (قیمت پروتز پنجه پا کربنی) چه کنیم؟

یکی از جدیدترین متریال هایی که برای ساخت پروتز به کار برده می شود، فیبر کربنی است. استفاده از این ماده در ساخت پنجه های مصنوعی باعث افزایش و بالا رفتن قیمت پروتز پنجه پا شده است. این ماده وزن کمی داشته و فردی که پروتز ساخته شده با فیبر کربن را نصب می کند، احساس نخواهد کرد که در حال حمل کردن یک پروتز است. علاوه بر سبک بودن، دوام و استحکام بالایی که این پروتزها دارند، دیگر مساله و مزیتی است که باعث افزایش محبوبیت آن شده است.

نکته ی خوبی که می بایست در مورد پروتزهای ساخته شده از فیبر کربن بدانید، قیمت آنهاست؛ به دلیل مزیت هایی زیادی که ناشی از به کار بردن فیبر کربن در ساخت پنجه های مصنوعی است، این پروتزها با قیمت بالایی برای فرد ساخته می شوند.

بهترین جایی که می توانیم به شما معرفی کنیم تا اطلاعات خوبی در خصوص قیمت پنجه کربنی به شما بدهند، کلینیک های ارتوپدی فنی هستند. این کلینیک ها در حوزه ساخت انواع پروتز فعالیت کرده و به شما کمک می کنند تا در جریان قیمت انواع پروتز قرار گیرید.

قیمت پروتز پنجه پا در کلینیک فنی پایار

آیا دوام پروتز یک عامل تعیین کننده بر قیمت پروتز پنجه پا است؟

قیمت پروتز پنجه پا تحت تاثیر دوام آن نیز قرار دارد. نه تنها در مورد پروتز بلکه در مورد سایر ابزارها و یا اشیائی که ما در طول روز مورد استفاده قرار می دهیم، دوام از جمله عوامل موثر بر قیمت به شمار می رود. البته، موضوع دوام و ماندگاری در پروتز به دلیل حساس بودن و عملکرد خاص آن اهمیت بیشتری دارد.

یکی از مهم ترین وظایفی که پروتز پنجه پا بر عهده دارد، حفظ تعادل فرد در هنگام راه رفتن است. افرادی که قسمت پنجه پا را از دست داده اند، زمانی می توانند در جامعه حضور پیدا کرده و کارهای خود را به صورت مستقل انجام دهند که یک پروتز پنجه پا با کیفیت داشته باشند. چنانچه ماده به کار برده شده در تولید پروتز کیفیت خوبی داشته باشد، به نحوه ساخت و ظرافت آن توجه شده و در ضمن، پروتز مقاومت خوبی داشته باشد، قیمت افزایش پیدا می کند. تمام فاکتورهای موثر بر دوام، از جمله عوامل افزاینده قیمت پروتز هستند. به عبارت دیگر افرادی که قصد دارند برای ساخت یک پروتز پنجه پای با دوام اقدام کنند، باید به فکر پرداخت هزینه های بالا باشند.

قیمت پروتز پنجه پا با بیمه چقدر است

قیمت پروتز پنجه پا با بیمه چقدر است؟ آیا بیمه، هزینه آن را پرداخت می کند؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد در مورد قیمت پروتز پنجه پا می پرسند، این است که قیمت این پروتز با بیمه چقدر است. اول از همه باید بگوییم، بیمه های دولتی کشورمان، هزینه های مربوط به ساخت این پروتز را پرداخت نمی کنند و اگر هم هزینه ای پرداخت شود، بسیار کم و ناچیز است و آنقدر نیست که قسمت عمده پول ساخت پروتز را جبران کند.

موضوع دیگری که باید به آن توجه و دقت داشته باشید، استفاده از خدمات بیمه های خصوصی در کشور است. اگر طرف قرارداد با یکی از بیمه های خصوص در کشور هستید، می توانید به کلینیک هایی مراجعه کنید که طرف قرارداد با بیمه شما هستند. اگر به این شکل عمل کنید، می توانید هزینه کمتری برای ساخت پروتز پرداخت کنید و به این شکل، بار مالی که قطع عضو برایتان به وجود آورده است، تا حدی جبران خواهد شد.

برخی از شرکت ها و یا سازمان ها، کارمندان خود را تحت پوشش این بیمه ها می برند. این بهترین فرصت برای استفاده از خدمات بیمه های خصوصی و جبران هزینه های درمان بیماری است.

جمع بندی

قیمت پروتز پنجه پا و عوامل موثر بر آن موضوعی بود که در این مقاله در مورد آن صحبت شد. پروتزهای مخصوص پنجه پا، ساخته شده اند تا افرادی که انگشتان پای خود را از دست داده اند، با کاهش کیفیت زندگی مواجه نشوند. پروتز ها باید قابلیت های زیادی داشته باشند تا فرد به کمک آن به فعالیت های شخصی و اجتماعی خویش رسیدگی کند. ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار، در حوزه ساخت انواع پروتز فعالیت داریم و تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا پروتزهایی با قابلیت های فراوان در اختیار متقاضیان قرار دهیم. ارائه انواع پروتز، با کیفیت بالا و با قیمت مناسب از مهم ترین دستاوردهای این کلینیک به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *