آیا خار پاشنه خطرناک است؟⭐آیا با کفی و کفش طبی درمان می شود؟

آیا خار پاشنه خطرناک است؟ قطعی ترین روش درمان

آیا خار پاشنه خطرناک است؛ سوال اغلب کسانی است که به این عارضه مبتلا هستند. اگر در مورد خار پاشنه اطلاعات زیادی ندارید، نمی دانید این عارضه، خطرناک است یا خیر و همین طور برای آشنایی با روش های درمان، ادامه این مقاله کلینیک ارتوپدی فنی پایار را مطالعه کنید.

توصیه می کنیم، مقاله کفش خوب چه ویژگی هایی دارد را نیز مطالعه کنید و اطلاعات خوبی را در مورد این نوع کفش به دست آورید.

از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم؟ بهترین راه تشخیص آن چیست؟

یکی از روش هایی که به شما کمک می کند متوجه شوید، خار پاشنه دارید یا خیر، ظاهر این عارضه است. خار پاشنه در اثر جمع شدن کلسیم در قسمت پایینی استخوان پاشنه پا ایجاد می شود و معمولا، بروز آن چندین ماه به طول می انجامد. خار پاشنه انواع و اقسام متفاوت به شرح زیر دارد:

 • یکی از انواع خار پاشنه هیچ گونه علامتی ندارد.
 • نوع دیگر این عارضه، باعث ایجاد درد در پاشنه می شود.
 • نوع سوم خار پاشنه نیز با خارهای نامنظم و شیاردار خود را نشان می دهد.

با توجه به انواع متفاوتی که این نوع خار دارد، تشخیص آن از عهده افراد عادی بر نمی آید و شما تنها با احساس درد در ناحیه پاشنه نمی توانید به صورت قطعی بگویید که به خار پاشنه مبتلا شده اند.

اگر در یکی از گروه های زیر قرار دارید، به پزشک مراجعه کنید:

 • کسانی که کار وزنه برداری انجام می دهد؛
 • کسانی که چاق هستند و اضافه وزن دارند؛
 • کسانی که کف پای آنها صاف است؛
 • کسانی که در طی روز زیاد ورزش می کنند؛
 • افرادی که به بیماری التهاب مفاصل مبتلا هستند؛
 • و کسانی که برای ساخت کفش و کفی طبی اقدام نکرده و کفشی نامناسب می پوشند.

در مورد اینکه آیا خار پاشنه دارید، باید با پزشکان متخصص صحبت کنید. اگر از پزشکان و متخصصان بپرسید آیا خار پاشنه خطرناک است یا خیر، جواب منطقی و قانع کننده ای به شما خواهند داد. پزشکان، در صورتی که با بررسی و ارزیابی کف پای شما در مورد وجود خار پاشنه شک و تردید داشتند، از شما می خواهند که از کف پای خود با اشعه ایکس عکس برداری انجام دهید. در ادامه نیز، اگر خار پاشنه داشتید، ممکن است پزشک از شما بخواهد برای ساخت و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی اقدام کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از ساخت کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا خار پاشنه خطرناک است؟ روش های درمان

آیا خار پاشنه خطرناک است؟ آیا این موضوع میتواند آسیب های جسمانی به پا وارد کند؟

حال که می دانید چه کسانی در معرض ابتلا به خار پاشنه قرار دارند، خوب است در مورد سوال آیا خار پاشنه خطرناک است نیز نکاتی را بیان کنیم. اول از همه خوب است بدانید، اگر پزشک شما تشخیص داد که خار پاشنه دارید، اصلا نباید خود را نگران کنید؛ چرا که از این خار به عنوان یک بیماری یاد نمی کنند.

برخی مواقع، حتی با وجود بزرگ بودن خار پاشنه، اگر فرد هیچ علامتی را حس نکند و دردی در ناحیه پاشنه پا نداشته باشد، نیازی نیست حتی برای درمان آن نیز اقدام خاصی انجام دهد. در مقابل، کسانی هستند که یک خار پاشنه بسیار کوچک دارند، اما علائمی که مشاهده می کنند آزار دهنده و مشکل ساز است. این گروه از جمله کسانی هستند که می بایست حتما برای درمان خار پاشنه اقدام لازم را انجام دهند.

به صورت کلی، باید بگوییم که وجود این خار در پا ممکن نیست شما را به سمت عوارض خطرناک تر و جدی تر سوق دهد. اگر خار پاشنه باعث کاهش کیفیت زندگی تان شده، سعی کنید در اولین فرصت برای درمان آن یک اقدام جدی انجام دهید.

آیا خار پاشنه خطرناک است؟ بهترین روش درمان

ایا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است؟ در این رابطه چیزی شنیده اید؟

یکی از سوالات مهمی که در راستای آیا خار پاشنه خطرناک است، پیش می آید این است که ایا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است. یکی از کسانی که می بایست نگران این سوال باشند، آنهایی که اضافه وزن دارند و چاق هستند. اضافه وزن، فشار زیادی به ناحیه کف پا وارد می کند و نه تنها مشکل خار پاشنه را تشدید می کند، بلکه حتی ممکن است باعث جا به جایی آن نیز بشود. این افراد در زمان پیاده روی نیز نمی توانند به درستی راه بروند و درد زیادی در ناحیه خار پاشنه حس می کنند.

به همین سبب به کسانی که چاق هستند، توصیه می کنیم حتما اول از همه اقدامی موثر برای کاهش وزن خود انجام دهند و در طی مدت زمانی که در حال کاهش وزن خود هستند با مراجعه به مراکز ساخت کفش های طبی و مراکزی که در حوزه ساخت پروتز پا زیر زانو فعالیت می کنند، برای ساخت کفش های طبی اقدام کنند و اجازه ندهند که فشار زیادی به پا آنها وارد شود. با این اقدام، نگرانی خاص در مورد پاسخ سوال آیا خار پاشنه خطرناک است، وجود نخواهد داشت.

ایا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است؟ در این رابطه چیزی شنیده اید؟

اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟ در این رابطه چه میدانید؟

اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؛ دیگر سوالی است که ممکن است برای برخی افراد درگیر با این عارضه ایجاد شود. با توجه به توضیحاتی که به سوال آیا خار پاشنه خطرناک است، بیان کردیم، الان به خوبی می دانید که نباید نگران این عارضه باشید؛ زیرا اولا که خطرناک نیست و نمی تواند مساله و مشکلات جسمانی برای شما ایجاد کند، و دوما، این عارضه خیلی راحت و با تغییر سبک زندگی تان به راحتی درمان می شود.

پس، همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، اگر با وجود داشتن خار پاشنه، هیچ علامتی ندارید، درد حس نمی کنید و این خار پاشنه تاثیری روی زندگی شما ندارید، پس بهتر است خیلی به آن فکر نکنید. کسانی که همراه با ابتلا به این عارضه، درد دارند و نمی توانند خیلی راحت راه بروند و فعالیت داشته باشند، بهتر است برای درمان آن اقدام جدی انجام دهند.

آیا خار پاشنه خطرناک است؟ آیا ماساژ برای خار پاشنه خوب است

آیا پوشیدن کفش های طبی، بهتر از مصرف دارو برای خار پاشنه است؟

برای درمان خار پاشنه، روش های متفاوتی را می توان پیشنهاد کرد که این روش ها قطعا می توانند نگرانی شما را از بابت سوال آیا خار پاشنه خطرناک است، کاهش دهد. برخی از این روش ها به شرح زیر است:

 • دارو برای خار پاشنه
 • انجام فیزیوتراپی
 • انجام برخی تمرینات کششی
 • جراحی
 • کاهش وزن
 • انجام تمرینات تقویتی
 • انجام ماساژ

یکی از بهترین و اثربخش ترین روش هایی که می توانیم برای درمان خار پاشنه پا پیشنهاد کنیم، پوشیدن کفش و کفی طبی است. این کفش ها، هم می توانند به عنوان یک وسیله درمانی مطرح باشند و هم به عنوان ابزاری برای پیشگیری از بروز خار پاشنه به کار برده شوند.

از آنجایی که کفش و کفی طبی، با توجه به اصول و ساختار کف پای فرد ساخته می شود، هیچ فشاری به نقاط مختلف پا وارد نمی کند. همین موضوع سبب می شود که شرایط برای بروز این عارضه فراهم نشود، و در ضمن، اگر به دلیل وارد آوردن فشار بیش از حد به ناحیه پا، خار پاشنه ایجاد شود، با پوشیدن کفش های طبی و از بین رفتن این فشار مازاد، خار پاشنه نیز با گذشت زمان به خودی درمان می شود. پس تا جایی که می توانید از پوشیدن کفش های غیر استاندارد دوری کرده و برای پای خود و خرید یک کفش به معنای واقعی طبی اقدام کنید.

آیا خار پاشنه خطرناک است و درمان خار پاشنه با شیشه نوشابه به چه شکل انجام می شود؟

درمان خار پاشنه با شیشه نوشابه به چه شکل انجام می شود؟

در مورد اینکه خار پاشنه چگونه به وجود می آید و آیا خار پاشنه خطرناک است یا نه، نکاتی را بیان کردیم حال می خواهیم در مورد یکی دیگر از روش های درمان که درمان خار پاشنه با شیشه نوشابه است نیز حرف بزنیم. برای درمان خار پاشنه پا با کمک نوشابه به شکل زیر عمل کنید:

1- یک بطری نوشابه را تهیه کرده، آن را با آب پر کرده و در فریزر قرار دهید تا کاملا یخ بزند.

2- وقتی که بطری به صورت کامل یخ زد، آن را زیر پایی که خار پاشنه دارد قرار دهید و به مدت 10 تا 15 دقیقه کف پا را روی آن بغلطانید. برای آنکه سردی ظرف نوشابه اذیتتان نکند یک عدد حوله روی آن قرار دهید و سپس پا را روی آن به سمت جلو و عقب هل بدهید.

3- بهتر است تا زمانی که خار پاشنه درمان شود این روش انجام شود. کسانی که در طی روز خیلی فعالیت می کنند می توانند بعد از به پایان رسیدن کارهایشان این کار را انجام دهند.

اگر به توضیحاتی که در مورد درمان خار پاشنه بیان کردیم عمل کنید، نیازی نیست از بابت اینکه آیا خار پاشنه خطرناک است، نگرانی خاصی به خود راه بدهید.

با درمان خار پاشنه در منزل آشنا شوید!؟

با درمان خار پاشنه در منزل آشنا شوید!؟

برای آنکه بحثمان را پیرامون سوال آیا خار پاشنه خطرناک است، ادامه دهیم و آن را تکمیل کنیم، باید در مورد برخی روش های درمان خار پاشنه در منزل نیز نکاتی را بیان کنیم. برخی کارهایی که می توان برای درمان این عارضه در خانه انجام داد، به شرح زیر است:

 • یکی از مسائلی که افراد را در معرض ابتلا به خار پاشنه قرار می دهد، افزایش وزن است. اگر وزن شما در محدود نرمال و استاندارد قرار داشته باشد، فشاری مازاد به پا وارد نخواهد شد. وزن باید متناسب با قد باشد.
 • قرار دادن یخ روی خار پاشنه نیز می تواند در تسکین درد، کمک کننده باشد. هر روز، 3 تا 4 بار و هر بار به مدت 15 دقیقه، تکه های یخ را داخل یک حوله قرار داده و سپس آنها را روی خار پاشنه بگذارید. به این شکل، میزان درد نیز کاهش پیدا خواهد کرد.
 • کسانی که در اثر بد بودن قوس کف پا، به خار پاشنه گرفتار شده اند، بهتر است حرکات ورزشی را در خانه انجام دهند و به این شکل، نگرانی خود را از بابت سوال آیا خار پاشنه خطرناک است، کاهش دهند.
 • گذاشتن پاها در محلولی که در آن آب و سرکه وجود دارد نیز می تواند مفید باشد. خوب است این کار به مدت 5 تا 10 دقیقه انجام شود.

 

کلام آخر

آیا خار پاشنه خطرناک است؛ موضوع صحبت ما در این مقاله بود. اگر دلتان نمی خواهد خار پاشنه، زندگی عادی شما را تحت تاثیر قرار دهد حتما برای ساخت کفش ها و کفی های طبی به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور، همچون پایار مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *