قیمت پروتز زانو آلمانی⭐1402

قیمت پروتز زانو آلمانی و مقایشه آن با دیگر پروتز های زانو

مفاصل ما یکی از آسیب پذیرترین قسمت های بدن هستند. آسیب پذیری این نواحی به دلیل سبک غلط زندگی، ورزش نکردن و حتی به دلیل چاقی، افزایش پیدا می کند. اگر زانو درد دارید و مجبورید برای کاهش درد، مفصل زانوی خود را تعویض کنید، این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار را مطالعه کنید.

توصیه می کنیم مقاله پروتز سایم را نیز مطالعه کنید؛ این مقاله شما را با نوع دیگری از پروتز آشنا می کند.

پروتز زانو آلمانی چیست؟ قیمت پروتز زانو آلمانی چقدر است؟

برای آنکه بتوانیم در مورد قیمت پروتز زانو یا مفصل زانو آلمانی صحبت کنیم، می بایست ابتدا توضیحی مختصر در مورد آن ارائه دهیم. این نوع پروتز که اساس و عملکرد آن با ساخت پروتز زیر زانو مصنوعی از زمین تا آسمان فرق می کند، جایگزین قسمت و یا بخشی از مفصل زانو می شود. بیمارانی که غضروف پای شان آسیب دیده است و درد زیادی در این ناحیه حس می کنند، اگر با سایر روش ها درمان نشوند، مجبورند تحت عمل جراحی تعویض مفصل مصنوعی زانو قرار گیرند. در طی عمل، غضروف های از بین رفته سر استخوان ها با یک مفصل جدید تعویض می شوند.

این پروتزها توسط برندها و کشورهای مختلف در دنیا تولید شده و در اختیار متقاضیان قرار داده می شوند و انواع و اقسام متفاوت دارند. اینکه از کدام یک از مفصل های مصنوعی زانو استفاده شود، به نظر پزشک ارتباط دارد. اگر پزشک صلاح دانست که شما می توانید از پروتزهای آلمانی استفاده کنید، بهتر است برای تهیه مفصل زانو آلمانی اقدام کنید.

موضوع بسیار مهمی که می بایست به آن توجه و دقت داشته باشید، این است که قیمت پروتز زانو آلمانی ممکن است با قیمت پروتز زیر زانو تفاوت داشته، کمتر و یا بیشتر باشد. از آنجایی که مفاصل زانو خارجی، وارداتی هستند، بدون شک قیمت بالایی دارند؛ همین موضوع باعث می شود که ما نتوانیم به صورت واضح و روشن در مورد تفاوت قیمت مفاصل مصنوعی بدن و اندام های مصنوعی که برای قطع عضو ساخته می شود، صحبت کنیم.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز زانو آلمانی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

از عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروتز زانو امریکایی و آلمانی چه می دانید؟

قیمت پروتز زانو آلمانی و قیمت پروتز زانو امریکایی تقریبا تحت تاثیر عوامل یکسان و مشابهی قرار دارند. برای مثال، قیمت دلار را در نظر آورید؛ هر زمان که قیمت این ارز در کشور ما تغییر می کند، قیمت مفاصل زانوی خارجی نیز دچار تغییر و نوسان می شود. توصیه می کنیم، برای آنکه بتوانید از بین دو نوع مفصل زانو آمریکایی و آلمانی بهترین را انتخاب کنید، حتما با پزشک خود مشورت کنید؛ آنها اطلاعات جامع و کاملی در مورد خصوصیات این مفاصل دارند.

از دیگر عواملی که به صورت غیر مستقیم روی قیمت این مفاصل مصنوعی اثر می گذارد، بیمارستانی است که عمل جراحی تعویض لگن در آن انجام می شود. اگر برای تعویض این مفصل به بیمارستان های خصوصی مراجعه شود، قیمت تعویض مفاصل مصنوعی زانو بسیار بالا تمام خواهد شد.

جراحی که این عمل جراحی را انجام می دهد نیز روی قیمت تعویض مفصل زانو تاثیر دارد. هر قدر پزشک مهارت بیشتری داشته باشد، هزینه تمام شده تعویض مفصل مصنوعی زانو نیز بیشتر خواهد بود.

عوامل موثر بر قیمت پروتز زانو آلمانی

قیمت پروتز زانو آلمانی بیشتر است یا قیمت پروتز زانو ایرانی؟

قیمت پروتز زانو آلمانی به این دلیل که تحت تاثیر قیمت دلار قرار دارد، قیمت ثابت و مشخصی را نمی توان برای آن تعیین کرد. هم برای دریافت قیمت پروتز زانو ایرانی و هم برای دریافت قیمت مفاصل زانو مصنوعی خارجی، بهترین زمانی که می توان اقدام کرد، همان زمانی است که فرد می خواهد عمل جراحی تعویض مفصل مصنوعی را انجام دهد؛ زیرا همان طوری که اشاره کردیم، قیمت این پروتز با قیمت دلار تغییر می کند و به دلیل نوسانی بودن قیمت دلار، این پروتزها نیز قیمت های نوسانی دارند.

در مورد اینکه پروتز ایرانی و یا پروتز آلمانی را نصب کنید، باید با پزشک مشورت کنید. پزشکان در مورد خصوصیات پروتزهای ایرانی و خارجی اطلاعات کاملی داشته و به همین جهت می توانند به شما کمک کنند تا بهترین نوع پروتز را انتخاب کرده و نصب کنید.

قیمت پروتز زانو آلمانی و مراکز ارایه دهنده آن

برای کاهش قیمت پروتز زانو آلمانی (بهترین مارک پروتز زانو) چه کنیم؟

یکی از روش هایی که می توان برای کاهش قیمت پروتز زانو آلمانی (بهترین مارک پروتز زانو) بیان کرد، استفاده از خدمات بیمه های تکمیلی است. هزینه ای که قرار است برای این پروتزها پرداخت کنید، تحت پوشش بیمه های دولتی قرار نداشته و به بیان دیگر، اگر بخواهید مفصل مصنوعی زانویتان را تعویض کنید، بیمه های دولتی هزینه ای بابت آنها پرداخت نخواهند کرد.

شرکت های بیمه ی تکمیلی زیادی در کشورمان فعالیت می کنند. می توانید یکی از آنها را که خدمات کامل تر و جامع تری ارائه کرده و موارد و گزینه های زیادی را تحت پوشش خود دارند، انتخاب کنید و با پرداخت حق بیمه، قدمی موثر برای کاهش هزینه های درمانی خود بردارید. این یکی از بهترین روش هایی است که می توانیم برای کاهش قیمت این پروتز عنوان کنیم.

دیگر راه حل موجود برای کاهش قیمت پروتزهای مصنوعی، بستری شدن در بیمارستان طرف قرار داد با بیمه تان است. این روش نیز می تواند از هزینه های شما به مقدار زیادی بکاهد.

هزینه پروتز زانو با بیمه تکمیلی؛ آیا این بیمه ها همه قیمت پروتز زانو آلمانی را میپردازند؟

هزینه پروتز زانو با بیمه تکمیلی به نوع بیمه تکمیلی بستگی دارد که فرد از آن استفاده می کند. در کنار نوع بیمه، خدماتی که بیمار در بیمه تکمیلی خود درخواست کرده تا از آنها استفاده کند نیز روی قیمت پروتز زانو آلمانی، و پرداخت آن توسط بیمه های تکمیلی تاثیر مستقیم دارد.

برخی از بیمه های تکمیلی در کشورمان هستند که هزینه این پروتز را به صورت کامل پرداخت می کنند و برخی دیگر از آنها نیز هستند که ممکن است مقداری از قیمت مفاصل مصنوعی زانو را بپردازند.

برای آنکه در جریان این مساله قرار گرفته و بدانید که چقدر از هزینه مفصل مصنوعی که خریده اید، تحت پوشش بیمه قرار دارد، می بایست با شرکت های بیمه تماس گرفته و هر موردی که فکر شما را به خود درگیر کرده است، از کارشناسان شرکت بپرسید.

برخی پزشکان نیز ممکن است با شرکت بیمه ای که شما از آنها خدمات دریافت می کنید، قرارداد داشته باشند. این پزشکان نیز ممکن است بتوانند به شما بگویند که بیمه مذکور در مورد پرداخت مفاصل مصنوعی زانو به چه شکل عمل می کند و چند درصد از هزینه را به شما باز می گرداند.

پروتز زانو آلمانی

آیا برای دریافت قیمت پروتز زانو آلمانی باید به مراکز فروش پروتز زانو مراجعه کرد؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای افراد پیش آید، این است که برای تهیه و دریافت قیمت پروتز زانو آلمانی چه باید کنیم؟ آیا برای خرید این پروتز می توان به مراکز فروش پروتز زانو مراجعه کرد؟

نکته ای که در مورد این پروتزها باید بدانید آن است که مفاصل مصنوعی زانو را نمی توانید در بازار مشاهده کنید. برای مثال، شما نمی توانید به مراکز و فروشگاه های لوازم پزشکی مراجعه کرده و پروتز زانو خریداری کنید. این پروتزها یا مفاصل مصنوعی زانو، به صورت مستقیم در اختیار بیمار قرار داده نمی شوند و افراد برای آنکه بتوانند آنها را تهیه کرده و نصب کنند، باید به بیمارستان ها مراجعه کنند.

اینکه می گوییم باید به بیمارستان مراجعه کنید، منظورمان این است زمانی که شما برای انجام عمل جراحی به بیمارستان می روید، در همان زمان نیز می توانید در جریان قیمت این مفصل مصنوعی قرار گیرید. معمولا شرکت هایی که در حوزه فروش پروتزهای زانو کار می کنند، به صورت مستقیم با بیمارستان هایی که عمل جراحی تعویض مفصل در آنها انجام می شود در ارتباط هستند و این بهترین راهی است که می توان برای اطلاع از قیمت مفاصل مصنوعی زانو پیشنهاد کرد.

کلام آخر

مقاله قیمت پروتز زانو آلمانی به دست متخصصان کلینیک پایار نوشته شده است. این مجموعه در حوزه ساخت اندام های مصنوعی فعالیت می کند. اگر پای شما از ناحیه زیر زانو و یا بالای زانو قطع شده است، می توانید برای ساخت و تهیه پروتز پا به این مرکز معتبر و با سابقه مراجعه کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *