ساخت پروتز انگشت پا با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالا

هنگامی که یک فرد انگشت پایش قطع می شود باز هم می تواند راه برود اما در شیوه ی راه رفتنش تغییر ایجاد می شود. همچنین انگشت قطع شده ی پا سبب ایجاد بد فرمی پا شده و زیبایی نواحی سالم را تحت تاثیر قرار می دهد. برای مثال اگر انگشت دوم پا قطع شود انگشت شست به سمت داخل می چرخد به نحوی که  در انگشت شست پا یک موقعیت زاویه دار ایجاد می شود. ایجاد چنین ظاهر نامتعارفی برای فردی که انگشت خود را از دست داده است آزار دهنده می باشد. به همین جهت پروتزهای انگشت پا به وجود آمدند تا از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کرده و باعث زیباتر دیده شدن پای افراد شوند. توجه داشته باشید پروتز انگشت پا مانند پروتز زیر زانو ، پروتز بالای زانو ، پروتز لگن ، پروتز مچ پا جزو پروتز های اندام تحتانی محسوب می شود. با ما همراه باشید تا در مورد قیمت پروتز انگشت پا و ساخت آن نکاتی را بیان کنیم.

استفاده از خدمات پروتز انگشت پا کلینیک پایار

با عرض سلام و احترام !

کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی پایار، در راستای توانبخشی به عزیزانی که نقص عضو دارند خدماتی با کیفیت و با قیمت منصفانه ای ارائه می دهد که در صورت تمایل میتوانید از دو راه زیر ، وقت ملاقات خود را با جناب آقای محمد کفیلی تنظیم کنید. 

پذیرش تماس تلفنی

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پذیرش آنلاین

برای پذیرش آنلاین رو عکس کلیک کنید 

و در ادامه اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید😊

پروتز انگشت پا زیبایی

پروتز انگشت پا چیست؟

متخصصین پروتز وظیفه ی طراحی، ساخت پروتز انگشت پا را بر عهده دارند. پروتز را با توجه به انگشت پای سالم درست می کنند. پزشکان ضمن الگو برداری از پای سالم بیمار ظاهری طبیعی به انگشت مصنوعی پا می بخشند (موضوع تاثیر گذار بر قیمت پروتز انگشت پا). استفاده از این پروتز ها موجب می شود که افراد پیشرفت قابل توجهی در نحوه راه رفتنشان داشته باشند. همچنین استفاده از انگشت مصنوعی در پا موجب می شود که مشکلاتی نظیر هیپ و ناراحتی زانو کاهش یابد. پروسه ی نصب و ساخت پروتز مدتی پس از قطع عضو و کاهش یافتن ورم و همچنین بهبود جراحت صورت می گیرد.

از پروتز انگشت پا به منظور زیباتر دیده شدن استفاده می شود. افرادی که انگشت پای خود را از دست داده اند غالبا با مشکلاتی همچون کمبود اعتماد به نفس، افسردگی و گوشه گیری دست و پنجه نرم می کنند. به همین جهت ممکن است فرد پس از اینکه برای اولین بار از پروتز انگشت استفاده می کند از خود واکنش ها منفی بروز دهد.

پروتز انگشت پا

پادکست شماره 2 (در خصوص پروتز انگشت پا – ساخت پروتز انگشت پا)

انواع پروتز انگشت پا کدامند؟

پروتز انگشت پا انواع مختلفی دارد (نوع پروتز باعث تغییر قیمت پروتز انگشت پا می شود). برخی از آن ها تنها به دلایل زیبایی بخشیدن به انگشتان پا مورد استفاده قرار می گیرند. این دسته از پروتزها دارای ناخن، مو و منافذ طبیعی انگشت پا هستند. پروتز هایی زیبایی از قابلیت تحرک برخوردار نیستند اما دارای استحکام بالایی می باشند. نوع دیگری از پروتز های انگشتان پا وجود دارند که علاوه بر داشتن ظاهری زیبا از قابلیت تحرک  هم برخوردار هستند. این قبیل پروتز ها مناسب افرادی هستند که فعالیت هایی نظیر دوچرخه سواری، کوهنوردی و فعالیت های ورزشی را انجام می دهند.

در زمان ساخت پروتز انگشت پا باید به نوع آن نیز توجه داشت. به طور کلی پروتز انگشت پا به 2 دسته تقسیم بندی می شود که عبارتند از:

 • پروتز های انگشت پا که پایه ی ایمپلنت دارند:

از ایمپلنت های قرار داده شده روی استخوان به منظور نگهداری پروتزهای سیلیکونی استفاده می شود. در این نوع پروتز میزان ثبات افزایش می یابد و به عنوان روشی مناسب برای باقیمانده عضو قطع شده در نظر گرفته می شود. از این روش زمانی استفاده می کنند که انگشتان پا هنوز هم کمی حس در آن ها باقیمانده باشد. در این ایمپلنت ها ضمن ایجاد لرزش و فشار گیرنده های عصبی استخوان تحریک می شوند و پس از آن اطلاعات  مورد نیاز از طریق این اعصاب به مغز منتقل می شوند. پروتزی که بر پایه ی ایمپلنت باشد ضمن بهبود عملکرد کلی پا نیروی مورد نیاز برای بلند کردن اجسام را فراهم می کند. برای دریافت قیمت پروتز انگشت پا با پایه ایمپلنت به کلینیک های ساخت پروتز مراجعه کنید.

 • پروتز های انگشت پا که مایو الکتریک هستند:

این نوع پروتزها کاربردی تر هستند و قیمت پروتز  انگشت پا مایو الکتریک بالاتراست. در این نوع پروتز انگشت پا از مایو الکتریک استفاده می شود. این مایو الکتریک ها دارای بخش هایی به نام الکترود الکتریک هستند. الکترود ها بر روی مچ پا قرار می گیرند و ضمن دریافت پیام از اعصاب مچ پا موجب ایجاد حرکت در انگشت پا می شوند. از این الکترود ها می توان برای انجام فعالیت های پیچیده استفاده کرد. وزن این پروتز ها زیاد است و ظاهر آنان طبیعی نمی باشد. برای ساخت پروتز انگشت پا به کلینیک های ارتوپدی معتبر در کشور مراجعه کنید.

نمونه پروتز انگشت پا (با منصفانه ترین قیمت ساخت پروتز انگشت پا)

پروتز انگشت پا چه جنسی دارد؟

پروتز های پا عموما از ماده ی سیلیکونی ساخته می شوند.پروتز انگشت پا سیلیکونی، علاوه بر اینکه از انعطاف پذیری بالایی برخوردارند از ظاهری زیبا و طبیعی هم برخوردار می باشند. قیمت پروتز انگشت پا سیلیکونی از برخی انواع پروتزها پایین تر است.

به منظور ساخت پروتز سیلیکونی (ساخت پروتز انگشت پا) ماده ی سیلیکون را متناسب با شرایط بیمار انتخاب می نمایند. برای برخی از افراد پروتز نرم بهتر است و استفاده از پروتز سخت برای برخی دیگر از بیماران توصیه می شود. اینکه چه نوع پروتزی برای فرد بیمار مناسب است را پزشک متخصص مشخص می کند. جنس ناخن پروتز را می توان آکریلیک انتخاب کرد تا بتوان روی پروتز انگشت پا لاک ناخن و طراحی ناخن اعمال کرد.

قیمت پروتز انگشت پا سیلیکونی

پروتز انگشت پا چگونه ساخته می شود؟

در پروسه ی ساخت پروتز مراحل مختلفی طی می شوند که عبارتند از:

طراحی و ساخت قالب:

 در این مرحله از ساخت پروتز انگشت پا، از پای  سالم و پای نقص عضو شده ی بیمار قالب گرفته می شود. در این مرحله پزشک به صورت مخصوص یک سینی جعبه ای شکل را تهیه می کند. این سینی کاملا اندازه ی پای بیمار است. پس از اینکه سینی ساخته شد بیمار پای خود را داخل آن قرار می دهد. این کار باعث می شود تا جزئیات مهم و دقیق پای بیماری روی سینی ثبت شود. برای ضبط قالب ها از آلژینات استفاده می شود. پس از قرار گیری آلژینات روی قالب ها فرآیند بازبینی  صورت می گیرد. سپس پزشک با توجه به قالب گرفته شده، قالب گچی را تهیه می کند. از این قالب گچی به منظور آماده کردن الگو موم و قالب جانبی پروتز انگشت پا استفاده می شود.

ساخت روکش سیلیکونی پروتز انگشت پا:

برای معلوم کردن حاشیه های پروتز انگشت پا پزشک معالج روی  قالبی که از پای نقص عضو شده تهیه کرده است علامت می زند. روکشی که در اینجا ساخته می شود بایستی حداقل به اندازه ی نصف پا طول داشته باشد. پس از آن پزشک معالج بر روی قالب با استفاده از یک تیغ گرد شیار ها ی عمیقی با عمق 2 میلی متر ایجاد می کنند. پس از آن از اصلاح کننده سنگی برای کم کردن طول شکاف و ثابت کردن عمق 2 میلی متری آن ها استفاده می کنند. پزشک متخصص حدود بخش های خراشیده و نخراشیده را به درستی و کاملا واضح معلوم می کند. پس از آن از یک محلول رقیق صابون که تحت عنوان واسطه جدا کننده شناخته می شوند استفاده می کنند. فرآیند جداسازی حدود نیم ساعت طول می کشد. پس از آن سیلیکون گرید پزشکی آر تی وی را روی  قالب می ریزند تا روکش ساخته شود.  روکش را به همراه قالب به مدت یک ساعت دریک کوره که دمای آن 70 درجه سانتی گراد می باشد قرار می دهند.

هنگامی که فرآیند پلیمرازیسیون ساخت پروتز انگشت پا تکمیل شد روکش را از روی قالب بر می دارند. پس از آن روکش را روی پای بیمار امتحان می کنند تا مقدار راحتی و درست بودن اندازه ی آن معلوم شود. وقتی که از مناسب بودن روکش اطمینان حاصل شد الگو مومی را تهیه می کنند.

پروتز انگشت پا چیست

تهیه و ساخت الگو موم پروتز انگشت پا:

در این مرحله از ساخت پروتز انگشت پا، یک ورق موم مدلینگ را روی قالب قرار می دهند. این کار به منظور مشخص کردن حاشیه ها صورت می گیرد. از روی انگشت پای سالم الگوی مومی توخالی تهیه می کنند تا اندازه ی دقیق انگشت معلوم شود. پس از آن انحنای بخش های پشتی و شکمی انگشت پا را به کمک قالب جانبی پا اصلاح می کنند. پس از آن تمامی نواقص را اصلاح کرده و به خوبی تراش می دهند. مرحله ی بعد امتحان کردن الگو توسط بیمار است. پزشک متخصص از بیمار می خواهد تا در حالت ایستاده الگو را امتحان کند. اگر مشکلی در اندازه وجود داشته باشد تغییرات لازمه صورت می گیرد. پس از تائید الگو نهایی پروتز انگشت پا عملیات رنگ کردن انجام می شود. سپس پزشک ناخن با طرحی طبیعی برای انگشت مصنوعی تعبیه می نماید.

اصلاح کردن اختلافات و رنگ کردن سیلیکون:

پس از آن که اختلافات ریز پروتز انگشت پا را اصلاح کردند نوبت به انتخاب رنگ سیلیکون می رسد. پزشک متخصص در این مرحله نهایت سعی و دقت خود را به خرج می دهد تا رنگی را انتخاب کند که کاملا با پوست بدن بیمار مطابقت داشته باشد.  پس از انتخاب رنگ و رنگ کردن محصول از چند قطره ماده ی ثابت کننده رنگ استفاده می کنند. استفاده از ماده تثبیت رنگ باعث می شود که رنگ پروتز مخصوص انگشت پا تحت عوامل محیطی تغییر نکند. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروتز سیلیکونی (ساخت پروتز انگشت پا) پیشنهاد می کنیم مقاله ” قیمت پروتز انگشت سیلیکونی ” را مطالعه کنید.

تهیه و قرار دادن ناخن ها روی پروتز انگشت پا:

برای تهیه ی ناخن ها هم از قالب آلژینات استفاده می شود. پس از تهیه ی قالب از یک لایه ی بسیار نازک واسطه جداکننده برای جداسازی روکش ناخن استفاده می شود. طراحی ناخن روی پروتز باعث افزایش قیمت پروتز انگشت پا می شود.

پزشکان اندازه ناخن های مصنوعی پروتز انگشت پا را با دقت انتخاب می کنند و پس از آن نسبت به انتخاب رنگ ناخن بیمار اقدام می نمایند. در مرحله سعی بر آن است که از یک رنگ بسیار نزدیک به رنگ ناخن طبیعی بیمار برای رنگ کردن ناخن پروتزی استفاده شود. پس از ثبت کردن پروتز نهایی پروتز را جایگذاری می نمایند. حال نوبت به ساخت کفش متناسب با پروتز ساخته شده می رسد. پس از آن که کفش متناسب تهیه شد پزشک معالج از بیمار می خواهد تا وضعیت خود را طی 24 ساعت آینده، هفته آتی و پس از گذشت یک ماه گزارش کند. 

هزینه ی پروتز انگشت پا چه مقدار می باشد

نحوه ی نصب پروتز انگشت پا

هنگامی که بخشی از انگشت پا قطع می شود پروتز انگشت پا را جایگزین آن کرده و به قسمت باقیمانده متصل می کنند. اگر انگشت به طور کامل قطع شده باشد پروتز ضمن همپوشانی انگشت پا و پیچیدن روکش دور آن به پا متصل می شود. بیمار می تواند با پوشیدن صندل و یا کفش مخصوص از انگشت مصنوعی پای خود نگهداری کند.

نحوه ی نگهداری و مراقبت از پروتز انگشت پا

برای آنکه از حداکثر مزیت های پروتز انگشت پا بهره مند شوید بایستی به درستی هم از پروتز و هم از قسمت باقیمانده ی انگشت قطع شده نگهداری و مراقبت کنید. این کار علاوه بر حفظ سلامت و بهداشت عمومی باعث می شود که از بروز مشکلات جدی پیشگیری شود.

بدین منظور رعایت نکات زیر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است:

 • قبل از آن که شب ها به تخت خواب بروید پروتز انگشت پا را در آورید. سپس با دقت آسیب و یا شل شدن بخش های آن را بررسی کنید. همچنین ببینید که پا شما تاول و یا حساسیت ایجاد نکرده باشد.
 • بخش قطع شده پا را به خوبی تمیز نمائید و مقداری لوسیون یا روغن بدن روی آن بزنید. این کار باعث می شود تا از بروز حساسیت در پوست بدن جلوگیری شود.

توجه و رعایت نکات بالا باعث می شود که هزینه پرداخت شده بابت قیمت پروتز انگشت پا به هدر نرود.

قیمت پروتز انگشت پا مایو الکتریک
 • زمانی که پروتز انگشت پا خود را در آورده اید بر روی بخش باقیمانده ی انگشت قطع شده یک باند تمیز قرار دهید.
 • روی عضو قطع شده را با دقت چک کنید و ببینید که آیا پا شما خراش یا زخم ایجاد کرده است یا نه. برای این کار می توانید از اطرافیان خود و یا یک آینه کمک بگیرید.
 • هنگامی که به پزشک مراجعه می کنید او حرکات ورزشی مخصوصی را به شما یاد می دهد. بایستی این حرکات را بعد از ساخت پروتز انگشت پا در خانه انجام دهید. این حرکات ورزشی به منظور ایجاد کشش، استقامت و نحوه صحیح قرار گرفتن بدن می باشند.
 • استفاده از کفش های مناسب برای پا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بیمار بایستی در انتخاب سایز کفش دقت کافی را به خرج دهد و کفشی را انتخاب کند که هنگام پوشیدن آن احساس راحتی کند.
 • محلی که پروتز انگشت پا را به آن وصل می کنید را با آب و صابون بشوئید.
 • هنگامی که از انگشت مصنوعی استفاده می کنید حتما از جوراب تمیز و خشک استفاده کنید.

نکاتی که در بالا اشاره کردیم، از نکات بسیار مهم بعد از ساخت پروتز انگشت پا به شمار می رود.

مراقبت های قبل از پروتز انگشت پا چیست
 • از دیگر نکاتی که بایستی به آن توجه داشته باشید ثابت نگه داشتن وزن بدن است. این کار سبب می شود که پروتز انگشت پا به شیوه ای صحیح سر جای خود قرار گیرد.
 • حتما پروتز را سالانه به منظور بررسی و سرویس نزد پزشک متخصص ببرید.
 • از دیگر نکات حائز اهمیت در هنگام نگهداری پروتز انگشت طریقه ی صحیح استفاده از موادی مانند لاک ناخن و یا لاک پاکن است. مواظب باشید که لاک ناخن به سیلیکون پروتز آسیب وارد نکند و با آن برخورد نداشته باشد. می توان روی ناخن آکریلیکی پروتزی طراحی ناخن هم انجام داد
 • انگشت مصنوعی به راحتی تمیز می شود. شما می توانید برای تمیز کردن پروتز انگشت پا از آب و صابون با PH خنثی کمک بگیرید. دقت کنید که تمام نقاط بیرونی و درونی پروتز انگشت تمیز شود و اثری از گرد و خاک و عرق روی آن باقی نماند.
 • نگهداری از پروتز پا به کمک روشی که ذکر شد به صورت روزانه باعث می شود که دوام و طول عمر آن افزایش یابد.
 • سعی کنید 6 هفته یکبار پروتز انگشت خود را به مدت 30 دقیقه در آب جوش بگذارید.
 • دور نگهداشتن پروتز انگشت از حلال و مواد شیمیایی بسیار مهم است. دقت داشته باشید که هنگام تمیز کردن پروتز انگشت پا این نکته را رعایت بفرمائید. حلال ها ضمن نفوذ به ماده ی سیلیکون پروتز و پوست بدن موجب ایجاد حساسیت و خراب شدن پروتز می شوند.
 • دقت داشته باشید که پروتز انگشت پا را از تماس با هر گونه کرم، لوسیون و یا عطر دور کنید.

قیمت انگشت شست پا پروتزی چقدر است؟

هر یک از انگشتان پای ما از نظر سایز با بقیه تفاوت دارد. این تفاوت در شکل و سایز یکی از عواملی است که باعث تغییر قیمت پروتز انگشت پا می شود. اگر می خواهید در مورد قیمت بزرگ ترین انگشت پا، یعنی انگشت شست، اطلاعات کاملی به دست آورید، مقاله ما را که در مورد قیمت پروتز انگشت شست پا است، مطالعه کنید. ما در این مقاله در مورد عوامل تاثیرگذار بر قیمت، انواع پروتز مخصوص این انگشت و ارزان ترین کلینیک برای ساخت پروتز انگشت شست صحبت کرده ایم. با مطالعه این مقاله، اطلاعات خوبی در خصوص ساخت پروتز انگشت پا به دست آورید.

ساخت پروتز انگشت پا در کلینیک پایار

مراقبت های قبل از پروتز انگشت پا چیست؟

یکی از مسائلی که در مورد نصب پروتز انگشت پا (ساخت پروتز انگشت پا) باید مورد توجه قرار گیرد، مراقبت های قبل از نصب پروتز است. این مراقبت ها یکی از مهم ترین قسمت های نصب پروتز انگشتان پا می باشد. فردی که در اثر حادثه و یا بیماری عضو خود را از دست داده، تحت عمل جراحی قرار گرفته است. بیمار برای کاهش مدت زمان بهبودی زخم ها باید تمام تلاش خود را به کار گیرد. هر چه زخم های ناشی از عمل انگشتان پا در مدت زمان کوتاه تری صورت گیرد، مدت زمان لازم برای نصب پروتزهای انگشت نیز کوتاه تر می شود و فرد، سریع تر می تواند روال عادی زندگی خود را از سر بگیرد.

اگر فردی انگشت شست پای خود را از دست دهد، مجبور است برای نصب پروتز انگشت شست پا (پروتز انگشت پا) اقدام کند. هر یک از انگشتان در پا وظیفه خاص خود را داشته و در درست راه رفتن به ما کمک می کند. کسی که یک و یا چند انگشت پای خود را از دست داده موظف است قیمت پروتز انگشت پا که توسط مجموعه های تولید کننده تعیین می شود را پرداخت کند. این مورد برای شروع مجدد فعالیت روزانه به صورت عادی، لازم است.

قیمت پروتز انگشت پا با بهترین متریال

چه افرادی در معرض خطر قطع انگشت پا هستند؟

موضوع نصب پروتز انگشت پا (ساخت پروتز انگشت پا) پا اتفاقی است که ممکن است برای همه بیفتد، اما وجود برخی بیماری ها باعث افزایش احتمال قطع انگشتان پا و لزوم نصب این نوع پروتز می گردد. کسانی که به یکی از بیماری های زیر مبتلا هستند، خود را در معرض خطر قطع انگشت و پرداخت قیمت پروتز انگشت شست پا قرار می دهند:

 • افرادی که زیاد سیگار می کشند
 • افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند بیش از بقیه نیاز به نصب پروتز انگشت پا دارند
 • کسانی که تحرک نداشته و به ورزش اهمیتی نمی دهند
 • افرادی که میزان کلسترول خونشان بالاست
 • افرادی که بالاتر از 50 سال سن دارند
 • کسانی که بیماری قلبی در خانواده شان سابقه دارد
 • افرادی که فشار خون دارند

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروتز انگشتان قطع شده و همین طور قیمت پروتز انگشت پا، پیشنهاد می کنیم مقاله ” قیمت پروتز انگشت قطع شده ” را حتما بخوانید.

قیمت پروتز انگشت پا

آیا پروتز انگشت پا ظاهری طبیعی و شبیه به بدن انسان دارد؟

یکی از نگرانی هایی که در مورد پروتز انگشت پا (ساخت پروتز انگشت پا) وجود دارد، شبیه نبودن آن به بدن انسان است. ظاهر پروتز باید شباهت زیادی به بدن انسان داشته باشد، تا فردی که انگشتان پای او قطع شده، به دلیل متفاوت پروتز، احساس ناراحتی نکند. یکی از مزیت های پروتز سیلیکونی انگشت پا که در همین متن نیز به آن اشاره کردیم، زیبا بودن آن و شبیه بودن آن به رنگ پوست انسان است.

کسانی که می خواهند برای ساخت پروتز انگشت پا اقدام کنند، باید به ظاهر طبیعی این پروتز دقت داشته باشند و از مجموعه هایی کمک بگیرند که به این مورد نیز اهمیت می دهند. دقت و ظرافت به کار برده شده در تولید پروتز مساله ای نیست که بتوان آن را از هر مجموعه ای انتظار داشت. چنانچه مجبور شدید بنا به هر دلیلی پروتز مخصوص انگشتان پا را استفاده کنید، در انتخاب مرکزی که قرار است این پروتز را برای شما بسازد، دقت زیادی داشته باشید. قیمت پروتز انگشت پا بالاست و به همین دلیل هر تولیدکننده شایستگی انتخاب و سفارش پروتز را ندارد.

قیمت پروتز انگشت پا با جنسی عالی

آیا می دانید پروتز لای انگشت پا با پروتز انگشت پا چه تفاوتی دارد؟

یکی از عوارضی که در ناحیه انگشتان پا ممکن است ایجاد شود، هالوکس والگوس است. در این بیماری که یک بیماری ارثی نیز هست، انگشتان پا دچار بد شکلی شده و پدیده ای به نام قوز شست پا ایجاد می شود. یکی از روش های درمانی این عارضه، استفاده از پروتز لای انگشت پا است. این پروتز، از سوار شدن انگشتان پا روی هم جلوگیری کرده و باعث می شود که استخوان پا در راستای طبیعی خود قرار گیرد. توجه داشته باشید، بدشکلی یا هالوکس والگوس، یک عارضه است و فرد مبتلا به آن هیچ یک از انگشتان خود را از دست نداده است.

حال که فهمیدیم پروتز لای انگشت پا چیست، الان می توانیم در مورد پروتز انگشت پا صحبت کرده و بگوییم که چه کسانی باید برای ساخت پروتز انگشت پا اقدام کنند. هر حادثه و یا ماجرایی که باعث شود، یک یا چند انگشت پا قطع شود، فرد مصدوم می بایست با پرداخت قیمت پروتز انگشت پا برای ساخت آن اقدام کند. این نوع پروتز یک جایگزین بسیار شایسته برای انگشت قطع شده به شمار می رود. کسی که نمی خواهد راه رفتن او با مشکل همراه باشد، بهتر است برای ساخت و نصب این نوع پروتز اقدام کند. 

پروتز انگشت پا چقدر دوام دارد

پروتز انگشت پا چقدر دوام دارد؟

باوجود اینکه پروتز انگشت پا از دوام بسیار بالایی برخوردار است اما نباید انتظار داشت که به صورت همیشگی بتوان از آن استفاده کرد. معمولا طول عمر پروتز مخصوص انگشت پا بین 1 تا 3 سال می باشد اما بایستی توجه داشت که عواملی همچون مدت زمان به کار گیری پروتز بر روی طول عمر آن اثر می گذارد. اگر پروتز انگشت را به صورت روزانه مورد استفاده قرار دهید طول عمر مفید آن کاهش می یابد. در این حالت می توان به مدت 12 تا 18 ماه به صورت کاملا مفید از پروتز مخصوص انگشت پا استفاده کرد. در صورتی قیمت پروتز انگشت پا بالاست که در ساخت آن از مواد با کیفیت استفاده شده باشد.

هزینه ی پروتز انگشت پا (قیمت پروتز انگشت پا) چه مقدار می باشد؟

عوامل مختلفی بر روی تعیین قیمت پروتز انگشت پا اثر می گذارند. به عنوان مثال مقدار آمپوتاسیون فرد، مواد به کار رفته در ساخت پروتز از این قبیل عوامل به شمار می روند. فرد می تواند قبل از آنکه نسبت به سفارش پروتز انگشت پا اقدام کند در خصوص مقدار هزینه برای انواع پروتز اطلاعاتی را کسب کند.

کلینیکی که برای ساخت پروتز انگشت پا انتخاب می شود بر تعیین هزینه پروتز انگشت پا تاثیر دارد. برخی کلینیک های فعال در کشور با توجه به متدی که برای ساخت پروتز در نظر می گیرند و با توجه به ماده ای که در تولید این ماده به کار می برند، قیمتی را برای ساخت پروتز اعلام می کنند. با توجه به این که بیمه های دولتی کشورمان هیچ هزینه ای بابت قطع عضو و ساخت پروتز پرداخت نمی کنند، توصیه می کنیم کلینیک هایی را انتخاب کنید که می توانند تمام توقعات و نیازهای شما را برآورده کنند و با مناسب ترین قیمت، کیفیت زندگی تان را افزایش دهند.

قیمت پروتز انگشت پا در تهران

عوامل تاثیرگذار بر قیمت انگشت پلاستیکی (قیمت پروتز انگشت پا) چیست؟

قبل از آنکه در مورد قیمت انگشت پلاستیکی صحبت کنیم، خوب است نکاتی را در مورد این پروتز عنوان کنیم. انگشت های مصنوعی که از آنها به عنوان پروتزهای پلاستیکی نیز یاد می کنند، از همان پلاستیک معروفی که همه ما می شناسیم ساخته نمی شوند. در ساخت انگشت های مصنوعی یا پلاستیکی از ماده ای انعطاف پذیر به نام سیلیکون استفاده می شود. این ماده نوعی پلیمر به شمار رفته و به دلیل ویژگی ها و مشخصاتی که در آن به چشم می خورد، یک گزینه ی بسیار مناسب برای ساخت پروتزهایی شبیه به بدن انسان به شمار می رود.

پروتز انگشت پا سیلیکونی که به آن انگشت پلاستیکی نیز گفته می شود، با توجه به کیفیت سیلیکون تعیین قیمت می شود و به همین دلیل است که نمی توان قیمتی مشخص و ثابت برای انگشت های پلاستیکی یا سیلیکونی بیان کرد. بین انگشت های مصنوعی موجود در کشور، پروتزهایی که در ساخت آنها از این ماده استفاده شده است، با قیمت مناسب تری در اختیار متقاضیان قرار داده می شوند.

خاطر نشان می کنیم، نوع سیلیکون نیز در گریدها و درجه های متفاوت، مانند سیلیکون نرم و سیلیکون سخت ارائه می شود. به یاد داشته باشید، اگر فرد بخواهد انگشت مصنوعی اش طرحی از ناخن داشته باشد باید هزینه ی بالاتری برای ساخت آن پرداخت کند. با این طراحی، شکل پروتز، طبیعی تر و زیباتر به نظر خواهد آمد.

پاسخ به سوالات متداول شما

فردی که می خواهد برای ساخت و نصب پروتز انگشت پا اقدام کند، نگرانی های زیادی دارد که یکی از آنها قیمت پروتز است. اطلاع داشتن از تمامی عواملی که باعث تغییر قیمت می شوند، در انتخاب بهترین و کاربردی ترین نوع پروتز کمک خوبی خواهد بود. یکی از این نکات که روی قیمت پروتز انگشت پا تاثیرگذار است، نوع پروتز از نظر کارایی و قابلیت های آن می باشد. برای مثال پروتز مکانیکی با پروتز سیلیکونی و یا دیگر پروتز ها قیمت متفاوتی دارد و می تواند گران تر باشد.

در مراجعه به یک کلینیک ارتوپدی فنی، شما در جریان قیمت پروتز انگشت پا قرار می گیرید. در بین پروتزهایی که به شما معرفی می کنند، برخی گران تر و برخی ارزان تر هستند. یکی از گران ترین انواع پروتزهای انگشت پا، پروتز مایو الکتریک است. این پروتزها بسیار کاربردی هستند و به همین دلیل است که با قیمت بالایی در اختیار کاربر قرار داده می شوند. کسانی که در طول روز مجبورند وارد برخی فعالیت های پیچیده شوند، بهتر است برای ساخت پروتز انگشت پا قدام کنند.

کسانی که جهت ساخت پروتز انگشت پا اقدام می کنند باید بدانند، برای کار کردن با آن مجبورند تمریناتی را انجام دهند. این تمرینات توسط پزشکی که پروتز را برای شما ساخته شده است، آموزش داده می شود.

به خاطر داشته باشید، این تمرینات برای آنکه استقامت و کشش عضلات را برای تحمل پروتز افزایش دهند، تجویز می شوند و فرد موظف است آنها را تمرین کند. نسبت به انجام تمرینات، اراده داشته باشید، تا نحوه کار کردن با پروتز را به خوبی فرا بگیرید و با آن مشکلی پیدا نکنید و در ادامه، هزینه پرداخت شده برای قیمت پروتز انگشت پا به هدر نرود.

(09) دیدگاه

 1. مهدی سرلک
  10 خرداد 1401

  سلام چطوری میتونم نوبت بگیرم؟

  پاسخ
 2. شاهین
  11 شهریور 1401

  ممنون از شما میشه هزینه دقیق پروتز انگشت پا رو هم بگید

  پاسخ
  • aref
   20 شهریور 1401

   سلام وقت بخیر شاهین عزیز
   برای اطلاع از هزینه دقیق ساخت پروتز انگشت پا شما باید حضوری مراجعه کنید و توسط پزشک معاینه شوید.

   پاسخ
 3. moein
  3 مهر 1401

  با توجه به این که ورزشکار هستم میخواستم بدونم که پروتز انگشت پا ، در بلند مدت صدمه ای به انگشتان دیگر پای من وارد نمیکنه؟

  پاسخ
  • aref
   6 مهر 1401

   سلام دوست عزیز
   خیر . پروتز ها نه تنها آسیبی وارد نمی کنند بلکه باعث هماهنگی و تعادل بیشتر می شوند.

   پاسخ
 4. احسان
  11 آبان 1401

  برای افزایش عمر پروتز انگشت پا راهکاری دارید یا اینکه باید مجدد نسبت به ساخت به پزشک مراجعه کرد؟

  پاسخ
  • aref
   13 آبان 1401

   سلام احسان عزیز
   نحوه نگهداری و مراقبت از پروتز ها تثیر مستقیم بر عمر پروتز دارد. درباره نحوه چگونگی مراقبت صحیح از پروتز را برایتان در بخش های بالا توضیح داده ایم.

   پاسخ
 5. عفت
  27 آبان 1401

  آیا در شهرستان مشهد نمایندگی دارین؟

  پاسخ
  • aref
   29 آبان 1401

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه خیر

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *