آیا درمان میخچه پا ⭐ با کفش طبی و کفی طبی امکان پذیر است؟

آیا میدانید چه کسانی باید به دنبال درمان فوری میخچه پا باشند؟

درمان میخچه پا و معرفی یک روش مطمئن برای پیشگیری از بروز این عارضه، موضوعی است که در این مقاله از سری مقاله های کلینیک پایار می خواهیم در مورد آن نکاتی را بیان کنیم. اگر در این رابطه اطلاعات زیادی ندارید، در ادامه با ما همراه باشید.

اگر در کف پا خود احساس سوزش می کنید، و فکر می کنید که این یک علامت بروز میخچه است، حتما مقاله درمان میخچه سوزش کف پا را مطالعه کنید.

آیا میدانید چه کسانی باید به دنبال درمان فوری میخچه پا باشند؟

یکی از عارضه هایی که در برخی افراد زیاد دیده می شود، میخچه پا است. این عارضه، وقتی پا تحت فشار و اصطکاک قرار دارد، ایجاد می شود و فرد می بایست هر چه سریع در جهت درمان فوری میخچه پا بر آید. یکی از علامت هایی که می توانید به کمک آن متوجه شوید میخچه پا دارید، بروز یک قسمت برآمده و زرد رنگ در کف پا است. این برآمدگی ممکن است به لمس شدن حساس بوده و یا در زمان پوشیدن کفش، دردناک شود. زمانی که شما فشار زیادی به پوست وارد می کنید، این عارضه خود را نشان می دهد. موضوعی که می بایست در مورد میخچه بدانید، بالا بودن احتمال بروز آن در افرادی است که دائما یکی از کارهای زیر را انجام می دهند:

  • کسانی که مرتبا کفش های نامناسب به پا می کنند؛ مانند خانم هایی که عادت کرده اند کفش های پاشنه بلند و تنگ بپوشند؛
  • کسانی که به خاطر کار خود، مجبورند ساعات طولانی را در طی روز سر پا ایستاده و یا راه بروند؛
  • افرادی که اضافه وزن دارند؛
  • افرادی که به بهداشت پای خود اهمیتی نمی دهند؛
  • مبتلایان به کجی انگشتان پا نیز بیش از بقیه با این عارضه درگیر هستند؛
  • کسانی که تمایلی به ساخت کفش و کفی طبی نداشته و دوست دارند کفش های غیر استاندارد به پا کنند؛
  • افزایش سن نیز ممکن است دلیل دیگری برای بروز این مشکل باشد؛

اگر نمی خواهید دائما در معرض ابتلا به خار پاشنه باشید، بهتر است به جای درمان میخچه پا برای پیشگیری از این عارضه اقدامی جدی و مناسب انجام دهید. یکی از بهترین راه های پیشگیری که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد، اقدام برای ساخت، و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

برای درمان میخچه پا در منزل چه کنیم؟

زمانی برای درمان میخچه پا اقدام می شود که فرد در محل میخچه احساس درد داشته باشد. برخی از کارهایی که می توانید در خانه انجام دهید تا میخچه به صورت کامل از بین برود، به شرح زیر است:

1- چسب مخصوص میخچه

یکی از بهترین راه ها برای درمان میخچه پا در منزل، استفاده از چسب مخصوص میخچه پا است. اگر میخچه پای شما بزرگ شده است، بهتر است این چسب را تهیه کنید. در این چسب ها، از ماده ای به نام اسید سالیسیلیک استفاده شده است. این اسید، در درمان و از بین بردن میخچه تاثیر خوبی دارد.

2- استفاده از سیر له شده

از دیگر روش هایی که می توان برای درمان میخچه ی پا در خانه پیشنهاد داد، قرار دادن سیر له شده روی میخچه است. مقداری سیر را له کرده و روی میخچه قرار دهید و چند دقیقه ای صبر کنید. اگر میخچه پای شما خیلی سفت است، بهتر است چندین بار این کار را انجام دهید تا به مروز زمان، میخچه از جای خود بلند شده و به صورت کامل درمان شود.

3- درمان میخچه پا با سنگ پا

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای درمان کردن میخچه پا در منزل انجام دهید، استفاده از سنگ پا است. سنگ پا کلیه سلول های مرده پوست را نابود کرده و از بین می برد. از آنجایی که سلول های میخچه نیز پوست مرده هستند، به همین دلیل سنگ پا می تواند روش مفیدی برای درمان آن باشد.

برای آنکه استفاده از سنگ پا نتایج خوبی با خود به همراه داشته باشد، بهتر است ابتدا پاها به مدت 10 دقیقه در آب گرم گذاشته شوند. بعد از گذشت این مدت، یک عدد سنگ پای تمیز را خیلی آرام و آهسته روی محل میخچه بکشید. اگر خواستید، به جای استفاده از سنگ پاهای معمولی می توانید از سنگ پای برقی نیز استفاده کنید.

4- استفاده از روغن نارگیل

از دیگر کارهایی که می توان برای درمان میخچه پا انجام داد، استفاده از روغن نارگیل است. یکی از خصوصیاتی که می توان در مورد این روغن بیان کرد، بالا بودن خاصیت مرطوب کنندگی آن است. بهتر است برای درمان میخچه ی پا با این روغن، مقداری از آن را روی میخچه بمالید و بعد خیلی آرام و آهسته آن را ماساژ دهید.

5- استفاده از لیموترش

لیموترش نیز می تواند به درمان میخچه در پا کمک کند. لیموی ترش، خاصیت اسیدی دارد و می تواند میخچه را برطرف کرده و آن را درمان کند. خوب است قبل از آنکه به رختخواب بروید، مقداری از پوست لیمو را روی محل میخچه بگذارید و با کمک یک باند، روی آن را ببندید. بهتر است لیمو از شب تا صبح روی پا شما باقی بماند.

پاسخ به سوال برای درمان میخچه پا در منزل چه کنیم؟

آیا کندن میخچه با ناخن گیر و درمان میخچه پا به این شکل، موثر است؟

یکی از اشتباه ترین کارهایی که برای درمان میخچه پا ممکن است انجام شود، کندن میخچه با ناخن گیر، چاقو و یا سوزاندن آن است. برخی افرادی که می خواهند خیلی سریع از شر این عارضه خلاص شوند به کمک ابزارهایی که در بالا نام بردیم، به جان میخچه افتاده و سعی می کنند آن را از جای خود بلند کنند.

این افراد باید به یاد داشته باشند، کندن و جدا کردن میخچه با این ابزار، نه تنها به آنها کمکی نخواهد کرد، بلکه اوضاع را وخیم تر کرده و مشکلی به مشکلات آنها می افزاید. بریدن و جدا کردن میخچه، یک کار کاملا تخصصی است و می بایست با ابزار مخصوصی انجام شود. پزشکان جراح، این اسباب و ابزار را در اختیار داشته و به خوبی می دانند چگونه از آنها استفاده کنند. پس در صورتی که میخچه دارید، اگر درد زیادی در این ناحیه حس می کنید، سعی نکنید از چاقو یا ناخن گیر استفاده کنید. این کار شما، احتمال بروز عفونت در محل میخچه را افزایش می دهد.

آیا میدانید بهترین دارو برای درمان میخچه پا چیست؟

حال که با برخی روش های درمان میخچه پا آشنا شدید، خوب است در مورد بهترین دارو برای درمان میخچه پا نیز نکاتی را بیان کنیم و بگوییم که چگونه می توان این عارضه را درمان کرد، بدون آنکه خطری ما را تهدید کند.

بهترین ترفندی که می توانیم برای درمان میخچه پیشنهاد دهیم، پیشگیری است. نه تنها در مورد میخچه، بلکه در مورد بسیاری عوارض جسمانی که ممکن است فرد به آنها درگیر شود، انجام کارهای پیشگیرانه بهترین کاری است که می توان انجام داد.

برای پیشگیری کردن از بروز میخچه نیز بهتر است حتما کفش ها و کفی های طبی بپوشید. این کفش ها بنا به دلایل زیر، از بروز این عارضه جلوگیری می کنند:

  • این کفش ها، تناسب زیادی با پای شما دارند؛
  • هوا در این کفش ها به خوبی جریان دارد؛
  • هیچ گونه فشاری به پوست پا وارد نمی کنند؛

به دلیل مزیت ها و امتیازاتی که کفش ها و کفی های طبی دارند، توصیه می کنیم حتما در جهت ساخت کفش و کفی طبی اختصاصی برآمده و به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور همچون، پایار مراجعه کنید.

درمان میخچه پا با گوجه فرنگی به چه شکل است؟

درمان میخچه پا با گوجه فرنگی به چه شکل است؟

برای درمان میخچه پا روش های متفاوتی وجود دارد که در یکی از آنها از گوجه فرنگی استفاده می شود. برای درمان میخچه پا با گوجه فرنگی به شکل زیر عمل کنید:

1- یک گوجه فرنگی را بردارید.

2- آن را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید.

3- نیمی از آن را روی میخچه و در تماس با میخچه قرار دهید.

4- سپس، با کمک یک پارچه کاری کنید که گوجه فرنگی به مدت 12 ساعت در تماس با میخچه قرار گیرد.

نکته ای که خوب است در مورد استفاده از گوجه فرنگی برای درمان میخچه پا مورد توجه قرار دهید این است که این روش، یک روش درمان سنتی است و ممکن است شما یا خیلی دیر به نتیجه برسید و یا اصلا نتیجه ای که انتظار داشتید را مشاهده نکنید. البته، در برخی افراد نیز این روش خیلی خوب جواب می دهد و میخچه پای آنها به سرعت درمان می شود. اگر از داشتن میخچه در کف پای خود احساس ناراحتی می کنید، بهتر است به یک پزشک ماهر و با تجربه مراجعه کرده و از او بخواهید تا کمکتان کند و یک روش درمانی عالی برای این عارضه پیشنهاد دهد.

آیا میدانید بهترین دارو برای درمان میخچه پا چیست؟

کلام آخر

درمان میخچه پا موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم نکاتی که بیان کردیم، در افزایش اطلاعات شما نسبت به روش های درمان این عارضه، کمک کننده بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *