درمان انگشت قطع شده کودک⭐با پروتز مصنوعی زیبایی

آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؟ اگر نبود چه باید کرد؟

کودکان یکی از گروه های جامعه هستند که به دلیل شیطنت ها و بازی هایی که انجام می دهند، همیشه در معرض خطر و آسیب های جسمانی قرار دارند. یکی از مشکلات جسمانی که برای کودکان ایجاد می شود، قطع شدن انگشت دست است. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی راهکارهای مناسب برای درمان انگشت قطع شده کودک بپردازیم؛ پس با ما همراه باشید و در کنار آن نیز مقاله پیوند دست مصنوعی را مطالعه کنید.

آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؟ اگر نبود چه باید کرد؟

برای درمان انگشت قطع شده، هم در بزرگسالان و هم در کودکان راه حل های متفاوتی را می توان نام برد. یکی از راه هایی که شرایط و محدودیت های خاص خود را دارد پیوند انگشت قطع شده است. با توجه به اینکه می گوییم این روش محدودیت های خود را دارد، سوال مهمی که ممکن است ایجاد می شود این است که آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، بله، عمل پیوند انگشت دست امکان پذیر است، اما تحت شرایط خاص.

تنها کسی که می تواند تشخیص دهد که آیا امکان انجام این عمل وجود دارد یا خیر، پزشکان ارتوپد هستند. پزشک ارتوپد وقتی با موارد این چنینی برخورد می کند، اول از همه وضعیت انگشت قطع شده را مورد بررسی قرار می دهد. اگر انگشتی که قطع شده است، سالم باشد و هیچ گونه له شدگی در آن وجود نداشته باشد، پزشک می تواند آن را پیوند بزند. اگر متخصصان تشخیص دهند که انگشت قطع شده کودک بعد از انجام عمل پیوند نمی تواند کارایی گذشته را به دست آورد، و یا حتی مزاحم سایر انگشتان باشد، انجام عمل پیوند را به هیچ عنوان توصیه نمی کنند.

کسانی که دستشان از ناحیه انگشت دست قطع شده است، نباید در صورت عدم وجود شرایط مناسب برای انجام پیوند، نا امید شوند. راه حل دیگری که برای این مواقع می توان پیشنهاد داد، اقدام برای ساخت پروتز انگشت دست است. امروزه، به واسطه فعالیت متخصصان، پروتزهایی ساخته می شوند که قادرند طیف وسیعی از فعالیت ها را انجام دهند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست  با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

برای درمان انگشت قطع شده کودک، عمل زیبایی انگشت قطع شده بهتر است یا استفاده از پروتز؟

با توجه به نکاتی که در مورد امکان پذیر بودن و یا نبودن عمل زیبایی انگشت قطع شده (انگشت قطع شده کودک) اشاره کردیم، باید بگوییم انجام پیوند در صورتی که همه اعصاب و تاندون ها به خوبی پیوند داده شوند؛ فرد بتواند به مانند گذشته از انگشت پیوند شده استفاده کند و انگشت بعد از انجام پیوند هیچ مزاحمتی برای سایر انگشتان ایجاد نکند، قطعا و حتما نسبت به استفاده، ساخت و پرداخت قیمت پروتز انگشت دست برتری داشته و در اولویت قرار دارد.

اگر انجام پیوند انگشت دست برای کودکان امکان نداشت، افراد می توانند برای ساخت و تهیه پروتز انگشت دست اقدام کنند. پروتزها از تنوع بالایی برخوردار بوده و افراد می توانند با توجه به نیازها و هدف هایی که دارند برای داشتن یکی از آنها اقدام کنند. پروتزهای هوشمند کمک می کنند تا فرد بتواند بسیاری از کارها را بدون آنکه به کمک دیگران نیاز داشته باشد، انجام دهد. این یکی از مهم ترین مزیت هایی است که می توان در مورد پروتزهای انگشت قطع شده بیان کرد.

با توجه به این پیشرفت ها می توان گفت که امید به زندگی کودکانی که انگشت دستشان قطع شده، برگشته است. این پروتزها می توانند در برطرف کردن نیازهای فرد کمک خوبی باشند و بسیاری از کمبودهایی را که نقص عضو ایجاد کرده، جبران کنند.

قیمت پروتز انگشت قطع شده کودک چقدر است؟

اگر پیوند انگشت قطع شده کودک امکان پذیر نبود، برای آنکه کودک از نظر اعتماد به نفس با مشکلی مواجه نشود، هیچ چاره ای به جز ساخت پروتز مخصوص انگشت دست وجود ندارد. در این مواقع، اولین کاری که انجام می شود، دریافت و کسب اطلاعات در مورد قیمت پروتز انگشت است. قیمت پروتز انگشت قطع شده را با توجه به فاکتورهای متفاوتی تعیین می کنند. یکی از این فاکتورهای بسیار مهم، نوع پروتز است. پروتزهای انگشت انواع و اقسام متفاوت دارند که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها باید با کلینیک های ساخت پروتز دست صحبت کنید.

دیگر موضوع اثر گذار بر هزینه ی ساخت پروتزهای انگشت دست، میزان گستردگی قطعی عضو است. هر قدر میزان بیشتری از انگشت قطع شده باشد و یا هر قدر تعداد انگشت های قطع شده بیشتر باشد، در این صورت قیمت ساخت پروتز دست نیز بالاتر می رود.

قیمت پروتز انگشت قطع شده کودک چقدر است؟

علائم عفونت انگشت قطع شده کودک؛ آیا ممکن است انگشت قطع شده، عفونت کند؟

یکی از مشکلاتی که برای انگشت قطع شده کودک ممکن است ایجاد شود، عفونت است. اگر قرار باشد برای کودکتان یک پروتز انگشت بسازید، بهتر است هر چه سریع تر برای درمان عفونت اقدام کنید. آشنایی با علائم عفونت انگشت قطع شده به شما کمک می کند تا بتوانید آن را زودتر درمان کنید؛ علائم این عارضه به شرح زیر است:

  • یکی از علائم عفونت در انگشت قطع شده، تورم و درد است. اگر کودک شما از درد در اطراف قسمت قطع شده اش شکایت می کنید بهتر است او را نزدِ یک پزشک متخصص ببرید.
  • از دیگر علائم بروز عفونت در کودکانی که انگشت دستشان قطع شده است می توان به تب اشاره کرد. وقتی جایی از بدن عفونت می کند اولین علامتی که بروز می کند، تب است.
  • خروج ترشحات از قسمت های باقیمانده انگشت دست، از دیگر علائمی است که نشان می دهد فرد، دچار عفونت شده است.
  • از دیگر علائم این عارضه می توان به قرمزی و یا بروز زخم اشاره کرد.
  • اگر علائمی مانند، متورم شدن غده های قرار گرفته در کشاله ران و یا سیاه شدن اطراف محل قطع شدگی را مشاهده کردید، اصلا وقت را تلف نکرده و کودک خود را به یک پزشک نشان دهید.
انگشت قطع شده کودک

آیا انگشت قطع شده رشد می کند؟ چقدر احتمال دارد انگشت قطع شده کودک رشد کند؟

یکی از سوالات پرتکرار برای والدینی که انگشت دست کودکشان قطع شده، این است که آیا انگشت قطع شده رشد می کند؟ با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه پزشکی روی داده است، باید بگوییم که بله انگشت قطع شده کودک امکان رشد دارد؛ اما فقط به کمک سلول های بنیادی.

برخی والدینی که در همان ابتدای تولد کودک بند ناف او را نگه داشته اند، می توانند در صورتی که فرزندشان درگیر قطع عضو از ناحیه انگشت دست شد، از سلول های بنیادی که در بند ناف وجود دارد، استفاده کرده و شرایط را برای رشد مجدد رشد انگشت فراهم کنند. سلول های بنیادی که در بند ناف هستند، از قدرت تکثیر بالایی برخوردار بوده و اصطلاحا به آنها نامیرا گفته می شود. این سلول ها به هر جایی تزریق شوند به بهبود و رشد سلول های جدید کمک قابل توجهی می کنند.

سلول های بنیادی که زیر ناخن هستند نیز می توانند به رشد انگشت قطع شده در کودکان کمک کنند. برخی تحقیقات نشان می دهد که این سلول ها نیز در صورتی که سالم مانده باشند، باعث رشد مجدد انگشت دست می شوند.

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد روش های مختلف بازیابی انگشت قطع شده در کودکان صحبت کردیم و گفتیم که دو روشِ انجام عمل پیوند و همین ساخت پروتز، پیش روی افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه انگشت وجود دارد. اگر به هر علتی پیوند انگشت امکان نداشته باشد، بهتر است برای ساخت پروتز مخصوص انگشت دست به کلینیک های فعال در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *