درمان انگشت قطع شده کودک⭐با پروتز مصنوعی زیبایی

آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؟ اگر نبود چه باید کرد؟

کودکان یکی از گروه های جامعه هستند که به دلیل شیطنت ها و بازی هایی که انجام می دهند، همیشه در معرض خطر و آسیب های جسمانی قرار دارند. یکی از مشکلات جسمانی که برای کودکان ایجاد می شود، قطع شدن انگشت دست است. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی راهکارهای مناسب برای درمان انگشت قطع شده کودک بپردازیم؛ پس با ما همراه باشید و در کنار آن نیز مقاله پیوند دست مصنوعی را مطالعه کنید.

آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؟ اگر نبود چه باید کرد؟

برای درمان انگشت قطع شده، هم در بزرگسالان و هم در کودکان راه حل های متفاوتی را می توان نام برد. یکی از راه هایی که شرایط و محدودیت های خاص خود را دارد پیوند انگشت قطع شده است. با توجه به اینکه می گوییم این روش محدودیت های خود را دارد، سوال مهمی که ممکن است ایجاد می شود این است که آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، بله، عمل پیوند انگشت دست امکان پذیر است، اما تحت شرایط خاص.

تنها کسی که می تواند تشخیص دهد که آیا امکان انجام این عمل وجود دارد یا خیر، پزشکان ارتوپد هستند. پزشک ارتوپد وقتی با موارد این چنینی برخورد می کند، اول از همه وضعیت انگشت قطع شده را مورد بررسی قرار می دهد. اگر انگشتی که قطع شده است، سالم باشد و هیچ گونه له شدگی در آن وجود نداشته باشد، پزشک می تواند آن را پیوند بزند. اگر متخصصان تشخیص دهند که انگشت قطع شده کودک بعد از انجام عمل پیوند نمی تواند کارایی گذشته را به دست آورد، و یا حتی مزاحم سایر انگشتان باشد، انجام عمل پیوند را به هیچ عنوان توصیه نمی کنند.

کسانی که دستشان از ناحیه انگشت دست قطع شده است، نباید در صورت عدم وجود شرایط مناسب برای انجام پیوند، نا امید شوند. راه حل دیگری که برای این مواقع می توان پیشنهاد داد، اقدام برای ساخت پروتز انگشت دست است. امروزه، به واسطه فعالیت متخصصان، پروتزهایی ساخته می شوند که قادرند طیف وسیعی از فعالیت ها را انجام دهند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست  با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

انگشت قطع شده کودک تا چند ساعت قابل پیوند است؟

برای آنکه انگشت قطع شده کودک قابل پیوند باشد، باید به شرایطی که انگشت قطع شده به بیمارستان انتقال داده می شود توجه و دقت داشت و سوال مهمی که در این رابطه مطرح می شود، انگشت قطع شده تا چند ساعت قابل پیوند است، می باشد. اگر بخواهیم خیلی واضح به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم، از زمانی که انگشت دست قطع می شود تا زمانی که پیوند زده می شود، نباید بیش از 12 ساعت گذشته باشد که البته این نیز در شرایطی خواهد بود که انگشت دست در شرایط خوبی نگهداری شده باشد.

در صورتی که انگشت قطع شده سالم باشد، باید در شرایط خوبی نگهداری شود. کارهایی که در ادامه می گوییم از جمله مهم ترین کارهایی است که در باید برای نگهداری انگشت قطع شده انجام شود:

 • انگشت قطع شده باید تمیز شود.
 • بعد از تمیز شدن، باید در یک گاز مرطوب قرار داده شود.
 • سپس، گاز و انگشت قطع شده می بایست در داخل یک کیسه قرار داده شود.
 • کیسه باید در مجاورت قطعه های یخ باشد.
 • انگشت قطع شده نباید در تماس مستقیم با یخ باشد.
 • در کوتاه ترین زمان ممکن کیسه محتوی انگشت قطع شده باید به مراکز درمانی منتقل شود.
بهترین روش برای درمان انگشت قطع شده کودک چیست

کمک های اولیه انگشت قطع شده کودک چیست؟

وقتی که انگشت کودک در اثر هر اتفاقی قطع می شود لازم است که برخی کمک های اولیه انجام شود. از جمله اقدامات و کمک های اولیه انگشت قطع شده کودک می توان به اینها اشاره داشت:

 • بهتر است والد و یا والدین کودک، خود را کنترل کنند.
 • کار دیگری که والدین باید انجام دهند تمیز کردن محل بریدگی است. بهتر است یک پانسمان استریل را روی قسمت باقیمانده از انگشت دست قرار داد و فشار داد تا خونریزی کمتر شود.
 • دیگر کاری که بعد از قطع شدن انگشت دست می تواند انجام داد است که از کودک خود بخواهید تا انگشت دست خود را بالاتر از قلب قرار دهد. این کار به کاهش خونریزی کمک می کند.
 • تمامی قسمت های آسیب دیده دست را به کمک یک آتل ثابت کنید.
 • همه نکاتی که در مورد نگهداری از انگشت قطع شده ذکر کردیم می بایست رعایت شود تا احتمال موفقیت پیوند انگشت دست افزایش پیدا کند.
 • سعی کنید روی قسمت آسیب دیده، فشار کمی وارد کنید تا خونریزی کمتر شود.
 • بهتر است بدن کودک گرم نگه داشته شود. اگر می بینید که بدن کودک تان سرد است یک عدد پتو روی اون بیندازید. این ممکن است به کاهش شوک وارد شده به او نیز کمک کننده باشد.
ساخت پروتز و درمان انگشت قطع شده کودک

برای درمان انگشت قطع شده کودک، عمل زیبایی انگشت قطع شده بهتر است یا استفاده از پروتز؟

با توجه به نکاتی که در مورد امکان پذیر بودن و یا نبودن عمل زیبایی انگشت قطع شده (انگشت قطع شده کودک) اشاره کردیم، باید بگوییم انجام پیوند در صورتی که همه اعصاب و تاندون ها به خوبی پیوند داده شوند؛ فرد بتواند به مانند گذشته از انگشت پیوند شده استفاده کند و انگشت بعد از انجام پیوند هیچ مزاحمتی برای سایر انگشتان ایجاد نکند، قطعا و حتما نسبت به استفاده، ساخت و پرداخت قیمت پروتز انگشت دست برتری داشته و در اولویت قرار دارد.

اگر انجام پیوند انگشت دست برای کودکان امکان نداشت، افراد می توانند برای ساخت و تهیه پروتز انگشت دست اقدام کنند. پروتزها از تنوع بالایی برخوردار بوده و افراد می توانند با توجه به نیازها و هدف هایی که دارند برای داشتن یکی از آنها اقدام کنند. پروتزهای هوشمند کمک می کنند تا فرد بتواند بسیاری از کارها را بدون آنکه به کمک دیگران نیاز داشته باشد، انجام دهد. این یکی از مهم ترین مزیت هایی است که می توان در مورد پروتزهای انگشت قطع شده بیان کرد.

با توجه به این پیشرفت ها می توان گفت که امید به زندگی کودکانی که انگشت دستشان قطع شده، برگشته است. این پروتزها می توانند در برطرف کردن نیازهای فرد کمک خوبی باشند و بسیاری از کمبودهایی را که نقص عضو ایجاد کرده، جبران کنند.

قیمت پروتز انگشت قطع شده کودک چقدر است؟

قیمت پروتز انگشت قطع شده کودک چقدر است؟

اگر پیوند انگشت قطع شده کودک امکان پذیر نبود، برای آنکه کودک از نظر اعتماد به نفس با مشکلی مواجه نشود، هیچ چاره ای به جز ساخت پروتز مخصوص انگشت دست وجود ندارد. در این مواقع، اولین کاری که انجام می شود، دریافت و کسب اطلاعات در مورد قیمت پروتز انگشت است. قیمت پروتز انگشت قطع شده را با توجه به فاکتورهای متفاوتی تعیین می کنند. یکی از این فاکتورهای بسیار مهم، نوع پروتز است. پروتزهای انگشت انواع و اقسام متفاوت دارند که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها باید با کلینیک های ساخت پروتز دست صحبت کنید.

دیگر موضوع اثر گذار بر هزینه ی ساخت پروتزهای انگشت دست، میزان گستردگی قطعی عضو است. هر قدر میزان بیشتری از انگشت قطع شده باشد و یا هر قدر تعداد انگشت های قطع شده بیشتر باشد، در این صورت قیمت ساخت پروتز دست نیز بالاتر می رود.

موضوعی دیگری که روی قیمت پروتز انگشت قطع شده کودک تاثیر دارد نوع آن است. در کلینیک های ارتوپدی فنی که کار و وظیفه اصلی شان، ساخت انگشت های مصنوعی دست انواع و اقسام پروتز به شرح زیر ساخته می شود:

1- انگشت های مصنوعی زیبایی

قطع انگشتان دست، نه تنها موجب می شود که عملکرد فرد به شدت کاهش پیدا کند، بلکه اعتماد به نفس او نیز تحت تاثیر قرار گرفته و در بدترین شرایط نیز ممکن است مانع از حضور فرد در اجتماع شود. در این مواقع، انگشت های مصنوعی زیبایی که غالبا از سیلیکون در ساخت آنها استفاده می شود می توانند به کمک آیند و از کاهش اعتماد به نفس فرد جلوگیری کنند. این انگشت های مصنوعی شباهت زیادی به انگشت طبیعی فرد دارند و اگر برای ساخت آنها به کلینیک های حرفه ای مراجعه شود، شبیه ترین نوع پروتز در اختیار بیمار قرار می گیرد.

2- انگشت های مصنوعی ایمپلنت

از دیگر انواع انگشت های مصنوعی می توان به انگشت های مصنوعی ایمپلنت است. از آنجایی که کودکان، در حال رشد هستند شاید نتوان از این نوع پروتز برای پر کردن انگشت قطع شده کودک استفاده کرد. در انگشت های مصنوعی ایمپلنت شده، انگشت مصنوعی را به استخوان پیوند می زنند و به این شکل، موجب افزایش ثبات و پایداری انگشت مصنوعی می شوند.

ساخت انواع پروتز و درمان انگشت قطع شده کودک

برای ساخت انگشت مصنوعی مخصوص انگشت قطع شده کودک چه باید کرد؟

همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، یکی از راه هایی که برای ترمیم انگشت قطع شده کودک می توان پیشنهاد کرد، اقدام برای ساخت انگشت مصنوعی است. انگشت های مصنوعی به صورت آماده در بازار موجود نیستند و والدینی که کودشان درگیر قطع انگشت دست شده است می بایست به مراکزی مراجعه کنند که این اندام های مصنوعی را می سازند. مراکزی که در آنها ساخت اندام های مصنوعی مانند انگشت مصنوعی صورت می گیرد، مراکز ارتوپدی فنی در کشور هستند. در این مراکز، تخصص، دانش و تجهیزات لازم برای ساخت انواع اندام های مصنوعی وجود دارد.

یکی از بهترین مراکزی که می توانیم برای ساخت انگشت مصنوعی معرفی کنیم، پایار است. در پایار، کارشناسان از عضو باقیمانده قالب گیری می کنند و از روی قالب آماده شده، یک انگشت مصنوعی برای کودک می سازند،. این کلینیک تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا یک پروتز با کیفیت و با دوام در اختیار کودک قرار داده شود. قیمت مناسبی که این مرکز برای ساخت پروتز در نظر گرفته است، دیگر مزیتی است که با مراجعه به آنجا و اقدام برای ساخت انگشت مصنوعی مخصوص انگشت قطع شده کودک، شامل حال افراد می شود.

 

برای ساخت انگشت مصنوعی مخصوص انگشت قطع شده کودک چه باید کرد؟

علائم عفونت انگشت قطع شده کودک؛ آیا ممکن است انگشت قطع شده، عفونت کند؟

یکی از مشکلاتی که برای انگشت قطع شده کودک ممکن است ایجاد شود، عفونت است. اگر قرار باشد برای کودکتان یک پروتز انگشت بسازید، بهتر است هر چه سریع تر برای درمان عفونت اقدام کنید. آشنایی با علائم عفونت انگشت قطع شده به شما کمک می کند تا بتوانید آن را زودتر درمان کنید؛ علائم این عارضه به شرح زیر است:

 • یکی از علائم عفونت در انگشت قطع شده، تورم و درد است. اگر کودک شما از درد در اطراف قسمت قطع شده اش شکایت می کنید بهتر است او را نزدِ یک پزشک متخصص ببرید.
 • از دیگر علائم بروز عفونت در کودکانی که انگشت دستشان قطع شده است می توان به تب اشاره کرد. وقتی جایی از بدن عفونت می کند اولین علامتی که بروز می کند، تب است.
 • خروج ترشحات از قسمت های باقیمانده انگشت دست، از دیگر علائمی است که نشان می دهد فرد، دچار عفونت شده است.
 • از دیگر علائم این عارضه می توان به قرمزی و یا بروز زخم اشاره کرد.
 • اگر علائمی مانند، متورم شدن غده های قرار گرفته در کشاله ران و یا سیاه شدن اطراف محل قطع شدگی را مشاهده کردید، اصلا وقت را تلف نکرده و کودک خود را به یک پزشک نشان دهید.
آیا انگشت قطع شده کودک دوباره رشد می کند؟رشد بازسازی انگشتان قطع شده چگونه است؟

آیا انگشت قطع شده کودک دوباره رشد می کند؟رشد بازسازی انگشتان قطع شده چگونه است؟

در گذشته که علم پزشکی این همه پیشرفته نکرده بود، امکان بازسازی و رشد انگشت قطع شده کودک وجود نداشت، اما از زمانی که بشر فهمیده سلول های بنیادی می توانند به کمک آیند و رشد بازسازی انگشتان قطع شده را باعث شوند، می توان امید داشت که حتی انگشت های قطع شده نیز رشد کنند.

تحقیقات و بررسی ها که در طی سال های گذشته انجام نشان می دهد، انگشت های دست که دچار آسیب شده اند به کمک سلول های بنیادی قابلیت رشد و ترمیم را دارند. برخی سیگنال های شیمیایی، باعث تحریک سلول های بنیادی می شود و به واسطه این تحرک نیز، بافت های جدید، ناخن ها و استخوان ها رشد می کنند.

این سلول های بنیادی زیر ناخن قرار دارند و تنها در صورتی می توان امیدوار بود که انگشت قطع شده مجددا رشد کند که این سلول های سالم مانده و از بین نرفته باشند. در صورتی که سلول بنیادی قرار گرفته زیر ناخن در اثر قطع شدگی، آسیب دیده و نابود شده باشد، انگشت قطع نیز قابلیت رشد مجددا را نخواهد داشت. امیدواریم که با تحقیقات جدید، روش هایی ابداع شود تا افراد مجبور نباشند برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام کنند.

انگشت قطع شده کودک

آیا انگشت قطع شده رشد می کند؟ چقدر احتمال دارد انگشت قطع شده کودک رشد کند؟

یکی از سوالات پرتکرار برای والدینی که انگشت دست کودکشان قطع شده، این است که آیا انگشت قطع شده رشد می کند؟ با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه پزشکی روی داده است، باید بگوییم که بله انگشت قطع شده کودک امکان رشد دارد؛ اما فقط به کمک سلول های بنیادی.

برخی والدینی که در همان ابتدای تولد کودک بند ناف او را نگه داشته اند، می توانند در صورتی که فرزندشان درگیر قطع عضو از ناحیه انگشت دست شد، از سلول های بنیادی که در بند ناف وجود دارد، استفاده کرده و شرایط را برای رشد مجدد رشد انگشت فراهم کنند. سلول های بنیادی که در بند ناف هستند، از قدرت تکثیر بالایی برخوردار بوده و اصطلاحا به آنها نامیرا گفته می شود. این سلول ها به هر جایی تزریق شوند به بهبود و رشد سلول های جدید کمک قابل توجهی می کنند.

سلول های بنیادی که زیر ناخن هستند نیز می توانند به رشد انگشت قطع شده در کودکان کمک کنند. برخی تحقیقات نشان می دهد که این سلول ها نیز در صورتی که سالم مانده باشند، باعث رشد مجدد انگشت دست می شوند.

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد روش های مختلف بازیابی انگشت قطع شده در کودکان صحبت کردیم و گفتیم که دو روشِ انجام عمل پیوند و همین ساخت پروتز، پیش روی افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه انگشت وجود دارد. اگر به هر علتی پیوند انگشت امکان نداشته باشد، بهتر است برای ساخت پروتز مخصوص انگشت دست به کلینیک های فعال در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *