بازسازی انگشتان قطع شده⭐با ساخت پروتز زیبایی و هوشمند

بازسازی انگشتان قطع شده

در این سری از سری مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد روش های کاربردی بازسازی انگشت قطع شده (مانند ساخت پروتز انگشت دست) صحبت کنیم. اگر در این رابطه اطلاعات زیادی ندارید، با ما همراه باشید.

علاوه بر خواندن این مقاله، توصیه می کنیم مقاله بیمارستان تخصصی پیوند انگشت را نیز مطالعه کنید.

آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؟ آیا این روش یکی از روش های بازسازی انگشتان قطع شده است؟

یکی از روش های باز سازی کردن انگشت قطع شده، عمل پیوند است. گرچه می توانیم در جواب سوال “آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است” به جرات بگوییم بله، این عمل امکان پذیر است، اما باید به خاطر داشته باشید که این روش، حساسیت های خاص خود را دارد و همیشه امکان بازسازی انگشت به کمک آن وجود نخواهد داشت. برای مثال، اگر انگشت قطع شده، له شده باشد حتی ماهرترین جراحان پیوند نیز قادر نخواهند با عمل پیوند، انگشت را به سر جای خود باز گردانند.

انگشتی که قطع می شود، باید به صورت درست و اصولی به بیمارستان انتقال داده شود تا بتوان آن را پیوند زد. ممکن است انگشت در اثر قطع شدگی دچار خونریزی شود که در این شرایط، بهتر است جلوی همان مقدار کم را نیز گرفت. انگشت باید در یک گاز استریل قرار داده شده و در مجاورت یخ باشد و سپس در عرض کوتاه ترین زمان ممکن به بیمارستان منتقل شود.

جالب است بدانید، کشورمان ایران یکی از موفق ترین کشورهای دنیا در حوزه بازسازی انگشتان قطع شده با عمل پیوند انگشت به شمار می رود. میزان موفقیت این عمل در کشور بالاست و این مساله را مدیون دستان توانمند پزشکان جراحی هستیم که در کشورمان فعالیت می کنند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

از دیگر روش های بازسازی انگشتان قطع شده چه می دانید؟ آیا برای پیوند انگشت دست جایگزینی وجود دارد؟

همه روش های بازسازی انگشتان قطع شده به عمل پیوند ختم نمی شود. یکی دیگر از روش های بازسازی انگشتان دست اقدام برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز انگشت دست است. بین این روش و پیوند انگشت تفاوت های زیادی وجود دارد و شاید صحیح نباشد که ما بین آنها مقایسه ای انجام داده و بگوییم که کدام یک بهتر و یا کدام یک بدتر است.

نکته ای که نمی توان از آن چشم پوشی کرد این است که در جایی که امکان انجام پیوند وجود دارد، و در صورتی انگشت دست می تواند کارایی گذشته خود را به دست آورد، پیوند انگشت به سایر روش های بازسازی انگشت برتری دارد؛ در جایی که نمی توان انگشت را پیوند زد و یا مواقعی که پزشک تشخیص می دهد انگشت پیوند شده، کارایی نداشته و برای سایر انگشتان مزاحمت ایجاد می کند، پیوند به هیچ وجه توصیه نشده و بهتر است فرد برای ساخت پروتز مخصوص انگشت یا انگشت مصنوعی اقدام کند.

 کسانی که گزینه مناسبی برای انجام پیوند انگشت نیستند، می بایست برای ساخت انگشت های مصنوعی اقدام کنند. انگشت مصنوعی توسط کلینیک های ارتوپدی فنی ساخته شده و می تواند تا حدی جای خالی انگشت قطع شده را پر کند. در مواقعی که میزان قطع عضو زیاد نیست، مثلا یک انگشت و یا یک بند انگشت است، نیازی نیست فرد برای ساخت پروتزهای هوشمند و پیشرفته اقدام کند؛ اما در جاهایی که چندین انگشت، قطع شده است، فرد با توجه به شرایط مالی می تواند برای ساخت پروتزهای بروزتر و مدرن تر اقدام کند. این پروتزها واقعا کاربردی بوده و به فرد کمک می کنند حتی ظریف ترین کارها را انجام دهد.

قیمت پروتز انگشت قطع شده چقدر است؟ برای ساخت آن به کجا مراجعه کنیم؟

در مورد روش های بازسازی انگشتان قطع شده نکاتی را بیان کردیم و گفتیم که برای آن، دو روش وجود دارد. یکی از این روش ها، عمل پیوند و دیگری نصب پروتز است. افرادی که می خواهند برای ساخت پروتز انگشت دست اقدام کنند، اولین کاری که می بایست انجام دهند، مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی فعال و معتبر در کشور است. این کلینیک ها تجهیزات و تخصص لازم برای ساخت پروتز انگشت را داشته و بهترین مرجع برای دریافت قیمت پروتز انگشت قطع شده به شمار می روند.

وقتی به این مراکز مراجعه می کنید، با توجه به نوع پروتز و با توجه به میزان قطع شدگی قیمتی به شما اعلام می شود. پروتزهای هوشمند و مدرن قیمت بالاتری داشته و برخی پروتزها مانند پروتزهای سیلیکونی با قیمت های مناسب تری برای افراد ساخته می شوند.

قیمت پروتز انگشت قطع شده چقدر است؟ برای ساخت آن به کجا مراجعه کنیم؟

کلام آخر

بازسازی انگشتان قطع شده موضوع صحبت ما در این مقاله بود. همان طوری که اشاره کردیم، اگر انگشت قطع شده قابلیت پیوند داشته و کارایی گذشته خود را حفظ کرده باشد، بهتر است برای بازسازی انگشت قطع شده با پیوند اقدام شود، اما در صورتی که شرایط انجام پیوند آماده نیست، توصیه می شود برای ساخت پروتز اقدام کرد. کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، چون پایار می توانند کاربردی ترین نوع پروتز را ساخته و در اختیار افراد قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *