بازسازی انگشتان قطع شده⭐با ساخت پروتز زیبایی و هوشمند

بازسازی انگشتان قطع شده

در این سری از سری مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد روش های کاربردی بازسازی انگشت قطع شده (مانند ساخت پروتز انگشت دست) صحبت کنیم. اگر در این رابطه اطلاعات زیادی ندارید، با ما همراه باشید.

علاوه بر خواندن این مقاله، توصیه می کنیم مقاله بیمارستان تخصصی پیوند انگشت را نیز مطالعه کنید.

آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؟ آیا این روش یکی از روش های بازسازی انگشتان قطع شده است؟

یکی از روش های باز سازی کردن انگشت قطع شده، عمل پیوند است. گرچه می توانیم در جواب سوال “آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است” به جرات بگوییم بله، این عمل امکان پذیر است، اما باید به خاطر داشته باشید که این روش، حساسیت های خاص خود را دارد و همیشه امکان بازسازی انگشت به کمک آن وجود نخواهد داشت. برای مثال، اگر انگشت قطع شده، له شده باشد حتی ماهرترین جراحان پیوند نیز قادر نخواهند با عمل پیوند، انگشت را به سر جای خود باز گردانند.

انگشتی که قطع می شود، باید به صورت درست و اصولی به بیمارستان انتقال داده شود تا بتوان آن را پیوند زد. ممکن است انگشت در اثر قطع شدگی دچار خونریزی شود که در این شرایط، بهتر است جلوی همان مقدار کم را نیز گرفت. انگشت باید در یک گاز استریل قرار داده شده و در مجاورت یخ باشد و سپس در عرض کوتاه ترین زمان ممکن به بیمارستان منتقل شود.

جالب است بدانید، کشورمان ایران یکی از موفق ترین کشورهای دنیا در حوزه بازسازی انگشتان قطع شده با عمل پیوند انگشت به شمار می رود. میزان موفقیت این عمل در کشور بالاست و این مساله را مدیون دستان توانمند پزشکان جراحی هستیم که در کشورمان فعالیت می کنند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

از دیگر روش های بازسازی انگشتان قطع شده چه می دانید؟ آیا برای پیوند انگشت دست جایگزینی وجود دارد؟

همه روش های بازسازی انگشتان قطع شده به عمل پیوند ختم نمی شود. یکی دیگر از روش های بازسازی انگشتان دست اقدام برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز انگشت دست است. بین این روش و پیوند انگشت تفاوت های زیادی وجود دارد و شاید صحیح نباشد که ما بین آنها مقایسه ای انجام داده و بگوییم که کدام یک بهتر و یا کدام یک بدتر است.

نکته ای که نمی توان از آن چشم پوشی کرد این است که در جایی که امکان انجام پیوند وجود دارد، و در صورتی انگشت دست می تواند کارایی گذشته خود را به دست آورد، پیوند انگشت به سایر روش های بازسازی انگشت برتری دارد؛ در جایی که نمی توان انگشت را پیوند زد و یا مواقعی که پزشک تشخیص می دهد انگشت پیوند شده، کارایی نداشته و برای سایر انگشتان مزاحمت ایجاد می کند، پیوند به هیچ وجه توصیه نشده و بهتر است فرد برای ساخت پروتز مخصوص انگشت یا انگشت مصنوعی اقدام کند.

 کسانی که گزینه مناسبی برای انجام پیوند انگشت نیستند، می بایست برای ساخت انگشت های مصنوعی اقدام کنند. انگشت مصنوعی توسط کلینیک های ارتوپدی فنی ساخته شده و می تواند تا حدی جای خالی انگشت قطع شده را پر کند. در مواقعی که میزان قطع عضو زیاد نیست، مثلا یک انگشت و یا یک بند انگشت است، نیازی نیست فرد برای ساخت پروتزهای هوشمند و پیشرفته اقدام کند؛ اما در جاهایی که چندین انگشت، قطع شده است، فرد با توجه به شرایط مالی می تواند برای ساخت پروتزهای بروزتر و مدرن تر اقدام کند. این پروتزها واقعا کاربردی بوده و به فرد کمک می کنند حتی ظریف ترین کارها را انجام دهد.

قیمت پروتز انگشت قطع شده چقدر است؟ برای ساخت آن به کجا مراجعه کنیم؟

در مورد روش های بازسازی انگشتان قطع شده نکاتی را بیان کردیم و گفتیم که برای آن، دو روش وجود دارد. یکی از این روش ها، عمل پیوند و دیگری نصب پروتز است. افرادی که می خواهند برای ساخت پروتز انگشت دست اقدام کنند، اولین کاری که می بایست انجام دهند، مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی فعال و معتبر در کشور است. این کلینیک ها تجهیزات و تخصص لازم برای ساخت پروتز انگشت را داشته و بهترین مرجع برای دریافت قیمت پروتز انگشت قطع شده به شمار می روند.

وقتی به این مراکز مراجعه می کنید، با توجه به نوع پروتز و با توجه به میزان قطع شدگی قیمتی به شما اعلام می شود. پروتزهای هوشمند و مدرن قیمت بالاتری داشته و برخی پروتزها مانند پروتزهای سیلیکونی با قیمت های مناسب تری برای افراد ساخته می شوند.

رشد بازسازی انگشتان قطع شده چیست؟

رشد بازسازی انگشتان قطع شده چیست؟

روش های متفاوتی را می توان برای بازسازی انگشتان قطع شده پیشنهاد کرد که یکی از آن رشد و ترمیم مجدد انگشتان است. شاید، این موضوع اندکی تعجب آور باشد، اما برخی تحقیقاتی که در طی سال های گذشته روی ترمیم و رشد بازسازی انگشتان قطع شده انجام شده است، نشان می دهد که اگر سلول های بنیادی ناخن از بین نرفته باشند احتمال آنکه انگشت های قطع شده بتوانند مجددا رشد کنند، وجود دارد.

سیگنال های شیمیایی که بدن تولید می کند باعث تحریک رشد سلول های بنیادی شده و به این شکل است که انگشت ناخن می توانند مجددا رشد کند و بافت های ناخن و استخوان را توسعه و گسترش دهد.

نکته ای که باید خاطر نشان کنیم این است که رشد و بازسازی مجدد انگشت های دست در صورتی امکان پذیر است که سلول های بنیادی که زیر ناخن قرار گرفته از بین نرفته و آسیب ندیده باشد. در صورتی که این سلول ها دچار آسیب شده باشند نمی توانند وظیفه خود را به خوبی انجام دهند و به این شکل، انگشت های آسیب دیده مجددا رشد نکرده و بازسازی نمی شوند. در صورتی که این امکان وجود نداشته باشد، بهترین راه برای ترمیم انگشت قطع شده، چه در بزرگسال و چه در کودکان، اقدام برای ساخت پروتز است. کلینیک پایار از جمله مجموعه های برتر در حوزه ساخت انگشت های مصنوعی و ساخت پروتز پا زیر زانو است.

آیا دستکش برای انگشت قطع شده، یک روش بازسازی انگشتان قطع شده است؟

آیا دستکش برای انگشت قطع شده، یک روش بازسازی انگشتان قطع شده است؟

چیزی که تحت عنوان دستکش برای انگشت قطع شده، ممکن است به گوش شما خورده باشد دستکش هایی هستند که در ساخت آنها از سیلیکون استفاده می شود. این دستکش، شباهت زیادی به پوست بدن انسان دارد و به همین دلیل، برخی کسانی که انگشت دست آنها قطع شده است، این دستکش ها را می پوشند. این روش، به این علت که، فقط عیب ایجاد شده را می پوشاند نمی توان روش بازسازی انگشتان قطع شده نامید. در این گروه، همه انگشت های دست قطع نشده است و هنوز هم برخی انگشت ها سالم هستند. این دستکش ها روش خوبی برای پوشاندن این نقص به شمار می رودند.

البته، نوع دیگری از دستکش نیز وجود دارد، و مخصوص افرادی است که پروتزهای هوشمند نصب کرده اند. فردی که دست او از ناحیه مچ و یا بالاتر قطع شده، می تواند برای ساخت این نوع دستکش اقدام کند. همان طوری که اشاره کردیم، این دستکش ها شباهت زیادی به پوست بدن انسان دارند و به این شکل، توجه بقیه به دلیل عجیب بودن ظاهر پروتز به آنها جلب نمی شود. برای ساخت این نوع دستکش باید به کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه کرد.

قیمت پروتز انگشت قطع شده چقدر است؟ برای ساخت آن به کجا مراجعه کنیم؟

آیا کاشت ناخن برای انگشت قطع شده امکان دارد؟

همان طوری که در بالاتر اشاره کردیم، بهترین راه برای بازسازی انگشتان قطع شده، ساخت انگشت های مصنوعی است. یکی از نگرانی هایی که برای برخی افراد در مورد این پروتزها وجود دارد این است که آنها ناخن ندارند و نمی توان عملیات زیبایی روی آنها انجام داد. واقعیتی که وجود دارد این است که کاشت ناخن برای انگشت قطع شده، به واسطه ساخت انگشت های سیلیکونی مصنوعی به وجود آمده است. این انگشت های مصنوعی سیلیکونی، طرح ناخن داشته و خانم هایی که با واقعه تلخ قطع انگشت دست درگیر شده اند، می توانند حتی روی ناخن های خود لاک بزنند.

خاطر نشان می کنیم، انگشت های مصنوعی سیلیکونی که با طرح ناخن ساخته می شوند به این دلیل که جزئیات بیشتری در ساخت آنها رعایت می شود، از قیمت انگشت های مصنوعی که این مزیت را ندارند، بالاتر است و خوب است کسانی که این موضوع برای آنها در اولویت قرار دارد به این موضوع توجه داشته باشند و به کلینیک هایی مراجعه کنند که در حوزه بازسازی انگشتان قطع شده با ساخت پروتز زیبایی و هوشمند، تجربه و مهارت زیادی دارند. تجربه و مهارت پروتوزیست ها در ساخت پروتز، در اینکه انگشت مصنوعی شباهت زیادی به انگشت طبیعی انسان داشته باشد، بسیار موثر است.

 

بازسازی انگشتان قطع شده و کاشت ناخن

آیا پیوند انگشت پا به دست را می توان یک از روش های بازسازی انگشتان قطع شده دست دانست؟

شاید اندکی عجیب به نظر آید اما خوب است بدانید پیوند زدن انگشت پا به انگشتان دست یک روش بازسازی انگشتان قطع شده دست است. یک پستچی انگلیسی زمانی که می خواست نامه ای را به گیرنده تحویل دهد، یک سگ به او حمله کرده بود و انگشت دستش قطع را کرده بود. این پستچی، یک معلم موسیقی بود و برای آنکه بتواند دوباره گیتار بزند به نوک انگشت خود نیاز داشت. این گونه شد که پزشکان و جراحان انگلیسی تصمیم گرفتند که انگشت پای این فرد را به انگشت دست او پیوند بزنند تا این فرد بتواند دوباره مثل سابق، گیتار بزند و به فعالیت مورد علاقه اش رسیدگی کند.

بعد از گذشت چند سال و با پیوند انگشت پا به دست، این فرد می تواند دوباره گیتار بزند و حتی حس لاسمه نیز انگشت پیوندی اش بازگشته است. درست است که این عمل جراحی، اندکی نامتعارف به نظر می رسد اما با این حال، نتیجه خوبی داشته و توانسته فرد را به زندگی عادی خود بازگرداند. انگشت دست پیوند شده با انگشت پا، کمی کوتاه تر شده است اما فرد می توان اغلب کارهای شخصی خود را به کمک آن انجام دهد و از این جهت احساس کمبود نمی کند.

آیا پیوند انگشت پا به دست را می توان یک از روش های بازسازی انگشتان قطع شده دست دانست؟

بین روش بازسازی انگشتان قطع شده و ترمیم انگشت له شده چه اشتراکی وجود دارد؟

هم، زمانی که انگشت دست قطع می شود و هم، زمانی که انگشت های دست له می شوند، با روش های متفاوتی می توان آنها را بازسازی کرد. اینکه چه راهی برای حل مشکل انتخاب شود به شرایط بیمار و همین طور مهارت و تجربه پزشک بستگی دارد.

پیوند، یکی از روش هایی است که برای بازسازی انگشتان قطع شده به کار برده می شود، اما ممکن است برای بازسازی و ترمیم انگشت له شده، مفید و موثر واقع نشود. البته، باز هم نمی توان در این خصوص به صورت قطعی نظر داد؛ چرا که موضوع تعیین کننده در انجام پیوند شرایطی است که بیمار در آن قرار دارد. اگر پزشک جراح ببیند که برای ترمیم انگشت له شده و قطع شده می توان از پیوند استفاده کرد، در این صورت می توان پیوند را یکی از روش های مشترک ترمیمی در میان گروهی دانست که انگشت دست شان قطع و یا دچار لهیدگی شده است.

دیگر روش مشترک بیان کسانی که انگشت آنها له و یا قطع شده است، اقدام برای ساخت انگشت مصنوعی دست است. در صورتی که پزشک نتواند هیچ کاری برای حفظ و نگهداری انگشت انجام دهد در این صورت، قطع عضو و اقدام برای ساخت انگشت مصنوعی، تنها کاری است که می توان در این مواقع انجام داد.

آیا روش بازسازی انگشتان قطع شده و ترمیم انگشت له شده یکی است؟

کلام آخر

بازسازی انگشتان قطع شده موضوع صحبت ما در این مقاله بود. همان طوری که اشاره کردیم، اگر انگشت قطع شده قابلیت پیوند داشته و کارایی گذشته خود را حفظ کرده باشد، بهتر است برای بازسازی انگشت قطع شده با پیوند اقدام شود، اما در صورتی که شرایط انجام پیوند آماده نیست، توصیه می شود برای ساخت پروتز اقدام کرد. کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، چون پایار می توانند کاربردی ترین نوع پروتز را ساخته و در اختیار افراد قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *