چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؟⭐اصلاح انگشتان پا

علت سوار شدن انگشتان پا روی هم یا کج شدن آنها چیست؟

چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؛ مهم ترین سوال کسانی است که انگشتان پای آنها صاف نیست و روی هم قرار گرفته است. ما در این مقاله از سری مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار، در مورد روش های اصلاحی کج شدن انگشتان پا صحبت خواهیم کرد؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

توصیه می کنیم، در کنار این مقاله، مقاله بیمارستان تخصصی پیوند انگشت را نیز مطالعه کنید.

علت سوار شدن انگشتان پا روی هم یا کج شدن آنها چیست؟

قبل از پرداختن به علت سوار شدن انگشتان پا روی هم، خوب است در ابتدا به معرفی این عارضه بپردازیم. سوار شدن یا جمع شدن انگشتان پا حالتی است که در آن، انگشت های پا به هم چسبیده یا به اصطلاح جمع شده اند. در حالت معمولی، بین انگشت های پا فاصله ای وجود دارد، اما کسانی که انگشتان پایشان روی هم سوار شده است، این فاصله را بین انگشتان پایشان نمی بینند.

گاهی این مشکل به صورت مادرزادی پدید می آید و با گذشت زمان در صورتی که هیچ تلاشی برای بهبود و درمان آن صورت نگیرد، افزایش پیدا خواهد کرد. از دیگر دلایلی که باعث می شود انگشتان پا جمع شوند، پوشیدن کفش های نامناسب است. کفش های نامناسب، باعث رد شدن انگشتان از روی هم، و جمع شدنشان می شود. کفش های پاشنه بلند نیز در بروز و تشدید علائم این مشکل تاثیر می گذارند.

اگر بخواهیم به صورت خیلی خلاصه به سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم، پاسخ بدهیم می توانیم ساخت کفش طبی را پیشنهاد می کنیم. این کفش ها، پاها را در شرایط استاندارد و نرمالی قرار داده و از وارد آمدن هرگونه فشار به پا جلوگیری می کنند.

به کسانی که به دنبال دریافت جواب “چگونه انگشتان کج پا را اصلاح کنیم” هستند، باید بگوییم که این مشکل می تواند به ناحیه کف پا نیز آسیب وارد کند. به خاطر داشته باشید، این مشکل در هر زمانی ممکن است ایجاد شود و سن و سال خاصی را برای آن تعیین نکرده اند. اقدام برای ساخت و قیمت کفش طبی  می تواند از ایجاد این مشکل جلوگیری کند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؟ آیا در این رابطه چیزی می دانید؟

حال که می دانید کج شدن انگشتان چیست و به چه شکل ایجاد می شود، خوب است به سوال اصلی، یعنی چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم، بپردازیم و چند روش بسیار موثر برای اصلاح این عارضه معرفی کنیم. برخی از بهترین راهکارهای ممکن برای درمان جمع شدگی انگشت پا روی هم، به این شرح است:

1- پوشیدن کفش های استاندارد

همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، یکی از مواردی که باعث می شود انگشت پای افراد جمع شود، پوشیدن کفش های غیر استاندارد است. در این مواقع، اولین و بهترین کاری که می توان انجام داد، مراجعه به مراکز ساخت کفش های طبی و اقدام برای ساخت آنهاست. این کفش ها با شرایط پای فرد در تطابق و تناسب کامل هستند، هیچ گونه فشاری را به پا وارد نمی کنند، قسمت پنجه آنها نیز کاملا باز است و موجب سوار شدن انگشت های پا روی هم نخواهند شد.

2- ورزش

از دیگر راهکارهایی که می توان برای درمان مشکل کج شدن انگشتان پا ارائه داد، ورزش و انجام برخی تمرین های ورزشی است. تمرین هایی که توسط پزشک و فیزیوتراپیست مطرح می شود، به فرد کمک می کند تا انگشت های پای خود را تقویت کند و انعطاف پذیری ماهیچه هایی که این انگشتان را در بر گرفته اند، حفظ کند. کشیدن انگشتان پا و یا خم کردن آنها، و همین طور باز کردن آنها از هم، از جمله تمریناتی است که می توان به عنوان یک پاسخ مناسب برای سوال چگونه انگشتان کج پا را اصلاح کنیم، مطرح کرد.

3- استفاده از ابزارهای کمک کننده

اگر به دنبال دریافت پاسخ سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم هستید، باید بگوییم که شما برای درمان مشکلی که دارید می توانید از ابزار کمک درمان نیز استفاده کنید. از جمله این ابزارها می توان به پدها و یا تکیه گاه های قوس کف پا اشاره کنیم. این وسایل را در صورتی که پزشک شما توصیه کرد، در داخل کفش خود قرار دهید و صبر کنید تا کجی انگشتان شما به صورت کامل برطرف شود.

4- استفاده از محصولات ارتوپدی

برخی محصولات ارتوپدی در بازار هستند که به فرد کمک می کنند تا بتواند کجی انگشتان پا را درمان کند. این محصولات را نیز باید زیر نظر پزشکان استفاده کرد و نباید به صورت سرخود و برای آنکه در مدت زمان کوتاهی به نتیجه رسید، آنها را تهیه کرده و مورد استفاده قرار داد. اگر می خواهید بدانید که چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم، بهتر است هر چه سریع تر به یک پزشک مجرب مراجعه کنید.

اگر نیاز به وسایل و ابزار کمک درمانی دارید که بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک شما در صورتی که ببیند نیاز شما با ابزار کمک درمانی آماده در بازار برطرف نمی شود، احتمالا از شما می خواهد تا با مراجعه به ارتوپد فنی های فعال در کشور، در جهت تهیه و ساخت ابزارهای کمک درمانی اختصاصی اقدام کنید. این مراکز می توانند شما را در جریان قیمت پروتز مچ پا نیز قرار دهند.

چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؟ در این خصوص چه می دانید.

ژل صاف کننده انگشتان پا چیست؟ در مورد آن چه می دانید؟

اگر انگشتان پای شما کج شده است و به دنبال دریافت سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم هستید، یکی دیگر از ابزارهایی که در همین راستا می توانید استفاده کنید، ژل صاف کننده انگشتان پا است. این ژل را با ژل و یا پمادهایی که در داروخانه ها وجود دارد، اشتباه نگیرید. این ژل، در واقع یک ابزار است و در ساخت آن از ماده ای به نام سیلیکون استفاده می کنند. سیلیکون، یکی از کاربردی ترین و منعطف ترین مواد در دنیای پزشکی به شمار می رود.

از جمله مزیت های ژل سیلیکونی صاف کننده انگشتان پا می توان به این موارد اشاره داشت:

  • این ژل ها از قدرت و توان خوبی برای درمان بیماری ها و مشکلات انگشتان پا برخوردارند.
  • این ژل ها در شکل ها و مدل های متفاوت تولید شده و خرید آنها با توجه به توصیه پزشک صورت می گیرد.
  • این ژل را بدون در نظر گرفتن چپ بودن و راست بودن پا می سازند. به همین دلیل در زمان خرید نیازی نیست که نگران باشید نکند ژل اشتباهی خریداری کنید.
  • به دلیل به کار رفتن ماده سیلیکون در ساخت این ژل، افراد حس بدی در زمان راه رفتن و یا استفاده از آن نخواهند داشت.
  • این ژل ها با آناتومی و ساختار پای ما تطابق دارند و به همین دلیل است که ما از آنها به عنوان یکی از بهترین پاسخ ها برای “سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم” یاد می کنیم.
سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم

 

آیا جراحی نیز می تواند پاسخ خوبی به سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم، باشد؟

در ادامه پاسخ به سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم، خوب است در مورد دیگر روش درمان این عارضه که جراحی است نیز صحبت کنیم. معمولا در جایی که مشکل جمع شدگی انگشتان پا زیاد باشد، پزشک، انجام عمل جراحی را تجویز می کند. وقتی سایر روش هایی که در بالا معرفی کردیم، درد را کاهش نمی دهند، دامنه حرکتی انگشتان، بسیار محدوده شده و فرد قادر نیست مفصل انگشتان پای خود را حرکت دهد؛ در اینجاست که انجام عمل جراحی لزوم پیدا می کند.

برخی کارهایی که در این عمل جراحی انجام می شود به شرح زیر است:

  • حذف کردن و برداشتن قسمتی از استخوان انگشت
  • خشک کردن مفصل
  • بریدن و جدا کردن بافت های حمایتی ناحیه انگشتان پا
آیا جراحی نیز می تواند پاسخ خوبی به سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم، باشد؟

علت کج شدن انگشتان پا در کودکان چیست؟

گاهی اوقات، وقتی علت کج شدن انگشتان پا کشف می شود، جواب سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم نیز، با برطرف کردن علت به راحتی مشخص می شود. مساله کج شدن انگشتان پا عارضه ای نیست که تنها در بزرگسالان وجود داشته باشد و متاسفانه، برخی کودکان نیز با این مساله و مشکل درگیرند. کودکانی که انگشتان پای آنها کج شده و به سمت داخل چرخیده، وقتی می خواهند بدوند و یا راه بروند، انگشتان پای خود را به صورت مستقیم روی زمین قرار نداده، آنها را چرخانده و به این شکل، روی زمین قرار می دهند.

گاهی اوقات، وقتی کودک به دنیا می آید، این مشکل در پا و انگشتان او دیده می شود. گرچه هنوز هم علت چرخش انگشتان پای نوزاد در داخل رحم مادر مشخص نیست، اما برخی ها می گویند به دلیل تنگ بودن فضای رحم است که این مشکل پدید می آید.

در برخی موارد نیز بعد از آنکه کودک به دنیا آمد و آماده راه رفتن شد، این مشکل بروز پیدا می کند. اگر نگران این مشکل هستید و به دنبال یافتن جواب سوال “در کودکان، چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم” می گردید بهتر است با پزشکان متخصص مشورت کرده و از آنها راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

کلام آخر

چگونه انگشتان کج پا را اصلاح کنیم، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. اگر می خواهید از بروز عوارض مختلف در پای خود جلوگیری کنید، به کلینیک های مطرح و معتبر در کشور، همچون پایار مراجعه کرده و برای ساخت کفش ها و کفی های طبی اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *