چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؟⭐اصلاح انگشتان پا

علت سوار شدن انگشتان پا روی هم یا کج شدن آنها چیست؟

چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؛ مهم ترین سوال کسانی است که انگشتان پای آنها صاف نیست و روی هم قرار گرفته است. ما در این مقاله از سری مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار، در مورد روش های اصلاحی کج شدن انگشتان پا صحبت خواهیم کرد؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

توصیه می کنیم، در کنار این مقاله، مقاله بیمارستان تخصصی پیوند انگشت را نیز مطالعه کنید.

علت سوار شدن انگشتان پا روی هم یا کج شدن آنها چیست؟

قبل از پرداختن به علت سوار شدن انگشتان پا روی هم، خوب است در ابتدا به معرفی این عارضه بپردازیم. سوار شدن یا جمع شدن انگشتان پا حالتی است که در آن، انگشت های پا به هم چسبیده یا به اصطلاح جمع شده اند. در حالت معمولی، بین انگشت های پا فاصله ای وجود دارد، اما کسانی که انگشتان پایشان روی هم سوار شده است، این فاصله را بین انگشتان پایشان نمی بینند.

گاهی این مشکل به صورت مادرزادی پدید می آید و با گذشت زمان در صورتی که هیچ تلاشی برای بهبود و درمان آن صورت نگیرد، افزایش پیدا خواهد کرد. از دیگر دلایلی که باعث می شود انگشتان پا جمع شوند، پوشیدن کفش های نامناسب است. کفش های نامناسب، باعث رد شدن انگشتان از روی هم، و جمع شدنشان می شود. کفش های پاشنه بلند نیز در بروز و تشدید علائم این مشکل تاثیر می گذارند.

اگر بخواهیم به صورت خیلی خلاصه به سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم، پاسخ بدهیم می توانیم ساخت کفش طبی را پیشنهاد می کنیم. این کفش ها، پاها را در شرایط استاندارد و نرمالی قرار داده و از وارد آمدن هرگونه فشار به پا جلوگیری می کنند.

به کسانی که به دنبال دریافت جواب “چگونه انگشتان کج پا را اصلاح کنیم” هستند، باید بگوییم که این مشکل می تواند به ناحیه کف پا نیز آسیب وارد کند. به خاطر داشته باشید، این مشکل در هر زمانی ممکن است ایجاد شود و سن و سال خاصی را برای آن تعیین نکرده اند. اقدام برای ساخت و قیمت کفش طبی  می تواند از ایجاد این مشکل جلوگیری کند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم؟ آیا در این رابطه چیزی می دانید؟

حال که می دانید کج شدن انگشتان چیست و به چه شکل ایجاد می شود، خوب است به سوال اصلی، یعنی چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم، بپردازیم و چند روش بسیار موثر برای اصلاح این عارضه معرفی کنیم. برخی از بهترین راهکارهای ممکن برای درمان جمع شدگی انگشت پا روی هم، به این شرح است:

1- پوشیدن کفش های استاندارد

همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، یکی از مواردی که باعث می شود انگشت پای افراد جمع شود، پوشیدن کفش های غیر استاندارد است. در این مواقع، اولین و بهترین کاری که می توان انجام داد، مراجعه به مراکز ساخت کفش های طبی و اقدام برای ساخت آنهاست. این کفش ها با شرایط پای فرد در تطابق و تناسب کامل هستند، هیچ گونه فشاری را به پا وارد نمی کنند، قسمت پنجه آنها نیز کاملا باز است و موجب سوار شدن انگشت های پا روی هم نخواهند شد.

2- ورزش

از دیگر راهکارهایی که می توان برای درمان مشکل کج شدن انگشتان پا ارائه داد، ورزش و انجام برخی تمرین های ورزشی است. تمرین هایی که توسط پزشک و فیزیوتراپیست مطرح می شود، به فرد کمک می کند تا انگشت های پای خود را تقویت کند و انعطاف پذیری ماهیچه هایی که این انگشتان را در بر گرفته اند، حفظ کند. کشیدن انگشتان پا و یا خم کردن آنها، و همین طور باز کردن آنها از هم، از جمله تمریناتی است که می توان به عنوان یک پاسخ مناسب برای سوال چگونه انگشتان کج پا را اصلاح کنیم، مطرح کرد.

آیا جراحی نیز می تواند پاسخ خوبی به سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم، باشد؟

در ادامه پاسخ به سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم، خوب است در مورد دیگر روش درمان این عارضه که جراحی است نیز صحبت کنیم. معمولا در جایی که مشکل جمع شدگی انگشتان پا زیاد باشد، پزشک، انجام عمل جراحی را تجویز می کند. وقتی سایر روش هایی که در بالا معرفی کردیم، درد را کاهش نمی دهند، دامنه حرکتی انگشتان، بسیار محدوده شده و فرد قادر نیست مفصل انگشتان پای خود را حرکت دهد؛ در اینجاست که انجام عمل جراحی لزوم پیدا می کند.

برخی کارهایی که در این عمل جراحی انجام می شود به شرح زیر است:

  • حذف کردن و برداشتن قسمتی از استخوان انگشت
  • خشک کردن مفصل
  • بریدن و جدا کردن بافت های حمایتی ناحیه انگشتان پا
آیا جراحی نیز می تواند پاسخ خوبی به سوال چگونه انگشتان کج پا را صاف کنیم، باشد؟

کلام آخر

چگونه انگشتان کج پا را اصلاح کنیم، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. اگر می خواهید از بروز عوارض مختلف در پای خود جلوگیری کنید، به کلینیک های مطرح و معتبر در کشور، همچون پایار مراجعه کرده و برای ساخت کفش ها و کفی های طبی اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *