پایار بهترین کلینیک پروتز دست ⭐ در ایران

نکات مهم در ساخت دست مصنوعی بچه ها

اندام های مصنوعی از جمله ابزارهایی کاربردی و مفید در مواقع قطع عضو از ناحیه پا و دست به شمار می روند. این ابزارها به دلیل نقش و اهمیت زیادی که دارند، می بایست توسط بهترین و معتبرترین کلینیک های ارتوپدی فنی در سطح کشور ساخته شوند. اگر نام یکی از این مراکز معتبر در کشور را نمی دانید، در این سری از مقالات کلینیک ارتوپدی فنی پایار همراهمان باشید.

برای ساخت جدیدترین پروتز دست در ایران به کدام کلینیک پروتز دست مراجعه کنیم؟

در سال های گذشته، پروتز ها با پیشرفت های خوبی همراه بوده اند. امروزه، اگر نگاهی به دنیای اندام های مصنوعی بیندازید، می توانید شاهد جدیدترین و مدرن ترین انواع پروتز در کل دنیا باشید. یکی از جدیدترین پروتزهایی که قابلیت های شاخص و ممتازی دارد، پروتز دست بیونیک است. این نوع پروتز به کاربر خویش امکان می دهد تا بتواند همه انگشتان دست مصنوعی خود را حرکت دهد. معمولا برای ساخت پروتز مچ دست، به سراغ پروتزهای بیونیک می روند.

این امکان به واسطه حسگرهایی ایجاد شده که در داخل پروتز بیونیک دست قرار داده شده است. کاربری که می خواهد پروتز دست خود را به کمک مغز حرکت دهد، نیاز دارد تحت عمل جراحی قرار گیرد. این عمل جراحی، پیچیده است و طی آن حسگرها در داخل بدن کاربر قرار داده می شوند. حسگرها، سیگنال هایی که توسط ماهیچه ها تولید می شوند، شناسایی کرده و مطابق با دستور صادر شده از مغز پروتز را حرکت می دهند.

پروتز های دست بیونیک که از آن به عنوان جدیدترین پروتز دست در ایران و جهان یاد می شود، وزن کمی داشته و به همین دلیل بسیاری کسانی که توان پرداخت قیمت پروتز مچ دست بیونیک را دارند، از مزیت ها و عملکرد آن به خوبی بهره می برند. افراد برای ساخت این نوع پروتز می بایست به کلینیک پروتز دست مراجعه کنند. یکی از معتبرترین مراکزی که می توانید برای ساخت پروتز دست به آنجا مراجعه کنید، کلینیک پایار است. در ادامه در خصوص این مجموعه، نکات کامل تری را بیان خواهیم کرد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کلینیک پروتز دست کجاست

در پایار، معتبرترین کلینیک پروتز دست، کدام یک از انواع پروتز دست ساخته می شود؟

از پایار به عنوان معتبرترین کلینیک پروتز دست یاد می کنند. یکی از دلایلی که می توان برای این انتخاب بیان کرد، ساخت انواع پروتز دست در آن است. پروتزهایی که در ادامه نام برده و توضیح می دهیم، در این مجموعه ساخته می شود:

1- پروتز مخصوص فعالیت های خاص

یکی از انواع پروتزهایی که در ارتوپدی فنی پایار ساخته می شود، پروتز مخصوص فعالیت های خاص است. همان طوری که از نام این پروتزها مشخص است، این پروتزها را برای زمان هایی به غیر اوقات عادی، مانند ورزش و یا برخی فعالیت های مرتبط با سرگرمی می سازند.

2- دست سیلیکونی

از دیگر پروتزهایی که تقاضا برای ساخت آن کم نیست، دست سیلیکونی است. این نوع پروتز را از یک ماده انعطاف پذیر به نام سیلیکون می سازند. دست های سیلیکونی شباهت زیادی به دست های طبیعی انسان داشته، کاربرد خاصی ندارند و بیشتر به عنوان یک اندام مصنوعی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند.

3- پروتز مکانیکی

از دیگر انواع پروتز می توان به پروتزهای مکانیکی اشاره کرد. این پروتزها به کمک نیروی بدن کار می کنند و در ساختار آنها از یک سیستم کابلی استفاده می شود. وقتی فرد قفسه سینه، شانه، و یا هر قسمت دیگری از بالای تنه خود را حرکت می دهد، حرکت به کابل انتقال داده شده و انگشتان دست پروتزی حرکت می کند.

معتبرترین کلینیک پروتز دست برای ساخت انواع پروتزها

4-پروتز الکترونیکی

از دیگر پروتزهایی که در بهترین کلینیک پروتز دست ساخته می شود، پروتزهای الکتریکی هستند که در آنها موتور و باتری به کار برده شده است. این تجهیزات به تسهیل حرکات پروتز کمک قابل توجهی می کند. قطعاتی که در این نوع دست مصنوعی به کار برده شده است، برای آن است که فرد در اثر قطع دست، جایگزین مناسبی در اختیار داشته باشد.

در برخی دست های مصنوعی الکترونیکی ممکن است از حسگرها و یا دیگر ورودی ها نیز استفاده شود. این حسگرها به شکل هوشمندانه ای قادرند حرکات ماهیچه را تشخیص دهند. سیگنال های تشخیص داده شده توسط حسگرها، به موتورهای پروتز انتقال داده شده و فرد به کمک آنها می تواند دست مصنوعی خود را حرکت دهد.

کسانی که به کلینیک پروتز دست مراجعه کرده و برای ساخت پروتزهای الکترونیکی اقدام می کنند، می توانند از قابلیت هایی که در این نوع به کار برده شده است، نهایت استفاده و بهره را ببرند. این نوع پروتز، با انتقال سیگنال ها به مغز کار کرده و عملکرد خوبی از خودش نشان می دهد. گفته می شود که دست های مصنوعی الکترونیکی از شبیه ترین انواع پروتزها به دست انسان هستند. خاطر نشان می کنیم که این پروتزها، در مقایسه با انواعی که عملکرد خاصی ندارند گران تر بوده و نکته ای که باید در مورد آنها مورد توجه قرار داده شود شارژ مرتب باتری شان است.

5- پروتز هیبریدی

از دیگر انواع پروتز که در کلینیک پروتز دست ساخته می شود، می توان به پروتزهای هیبریدی اشاره کرد. این پروتزها ترکیبی از پروتزهای مکانیکی و پروتزهای الکتریکی هستند و ممکن است در شرایط و موقعیت های متفاوت، عملکرد بهتر و سازنده تری از خود نشان دهند.

بهتر است کسانی که دست شان از مفصل شانه قطع شده است، برای ساخت پروتزهای هیبریدی اقدام کنند. کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور بهترین و قابل اعتمادترین گزینه برای دریافت قیمت این نوع پروتز و سایر انواع پروتز درکشور به شمار می روند.

6-دست مصنوعی بیونیک

زندگی انسان بدون دست، با فراز و نشیب های فراوانی همراه است. همه ما به دست هایمان نیاز داریم تا بتوانیم به کمک آنها به کارهایمان سروسامان دهیم. از جمله جدیدترین انواع دست های مصنوعی که در کلینیک پروتز دست ساخته می شود، دست مصنوعی بیونیک است. این نوع نیز به دست انسان وصله شده و به واسطه همین اتصالات، سیگنال های مغزی را دریافت کرده و با کمک آن حرکت می کند. این نوع دست مصنوعی یکی از شبیه ترین انواع دست های مصنوعی به دست انسان بوده و کارایی بالایی از خود نشان می دهد. 

بهترین کلینیک پروتز دست

آیا کارشناسان کلینیک پروتز دست می توانند قیمت پروتز انگشت قطع شده را نیز بیان کنند؟

قطع عضو در نواحی مختلف بدن اتفاق می افتد، اما خوشخبتانه با وجود پروتز، نگرانی از بابت یافتن یک جایگزین خوب برای قطع عضو به میزان زیادی کاهش پیدا کرده است. یکی از قسمت های بدن که ما به کمک آنها کارهای زیادی انجام می دهیم، انگشتان دست هستند، و شاید به همین علت است که این قسمت از بدن بیشتر از بقیه در معرض قطع عضو و سایر حوادث قرار دارد. اگر خدای ناکرده، انگشت دست و پای شما قطع شد می توانید برای ساخت پروتز اقدام کنید. کلینیک های ارتوپدی فنی کشور که ممکن است به آنها کلینیک پروتز دست هم بگویند، این نوع پروتز را برای شما می سازند و شما را در جریان قیمت پروتز انگشت قطع شده نیز قرار می دهند.

به خاطر داشته باشید، قیمت پروتز انگشت از یک عدد ثابت پیروی نمی کند. برای مثال، میزان قطع عضو و اینکه شما چند انگشت دستتان قطع شده است، و یا نوع پروتز، اینکه از نوع پروتز زیبایی و سیلیکونی باشد و یا یکی از انواع پروتزهای هوشمند باشد، از جمله موارد تاثیر گذار روی قیمت ساخت انگشت مصنوعی به شمار می رود. در ضمن، کلینیک های پروتز دست می توانند قیمت پروتز مچ پا را نیز به شما بگویند.

آیا کارشناسان کلینیک پروتز دست می توانند قیمت پروتز انگشت قطع شده را نیز بیان کنند؟

چرا پایار را بهترین کلینیک پروتز دست (پروتز دست متحرک) در کشور می دانند؟

پایار را بهترین و مطرح ترین کلینیک پروتز دست در کشور می دانند. این انتخاب دلایلی دارد که برخی از آنها را در ادامه ذکر کرده ایم:

  • در این کلینیک، انواع و اقسام پروتزها ساخته می شود.
  • کارشناسان این کلینیک با توجه به شرایطی که بیمار در آن قرار دارد، و با در نظر گرفتن نیازها و بودجه ای که می خواهد برای ساخت پروتز صرف کند، کاربردی ترین و مناسب ترین نوع پروتز را ساخته کرده و در اختیار او قرار می دهند.
  • تجهیزات و دانش لازم برای ساخت پروتزهای اندام فوقانی، پروتزهای اندام تحتانی، کفش و کفی طبی و همین طور چشم مصنوعی در این مجموعه وجود دارد.
  • کارشناسان این مجموعه از هیچ تلاشی برای ساخت یک پروتز کابردی و مناسب برای افراد کوتاهی نمی کنند. این افراد تجربه و مهارت لازم برای ساخت اندام های مصنوعی را داشته و به افراد کمک می کنند تا بخشی از چالش های ناشی از قطع عضوشان کاهش پیدا کند.
  • قیمت مناسب پروتز از دیگر مزیت های مراجعه به این مجموعه است.
  • در پایار از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه برای ساخت پروتز استفاده می کنند.
معتبرترین کلینیک پروتز دست در کشور کجاست

آیا برای دریافت قیمت دست مصنوعی در ایران می توان به پایار مراجعه کرد؟

اگر فردی می خواهد در جریان قیمت دست مصنوعی در ایران قرار گیرد، اولین و مهم ترین کاری که می بایست انجام دهد، مراجعه به مراکز ارتوپدی فنی در کشور است. این مراکز، بهترین و مناسب ترین منابع برای دریافت قیمت انواع اندام های مصنوعی هستند. پایار که آن را مطرح ترین کلینیک پروتز دست در کشور می دانند، با توجه به عوامل و فاکتورهای زیر، قیمت ساخت انواع پروتز را ارائه می کند:

  • میزان و وسعت قطع عضو؛ هر قدر وسعت قطع عضو بیشتر باشد، فرد می بایست هزینه بالاتری برای ساخت پروتز پرداخت کند.
  • نوع پروتز و پیچیدگی هایی که در آن به کار رفته، از دیگر موضوعاتی است که باعث می شود قیمت پروتز تغییر کند. هر قدر یک پروتز، پیچیده تر عمل کند، ساخت آن با قیمت بالاتری همراه خواهد بود.
  • فردی که قصد دارد برای فعالیتی خاص، پروتز دریافت کند، به دلیل متفاوت بودن و خاص بودن نوع پروتز، ساخت اندام یا دست مصنوعی نیاز به هزینه و بودجه بیشتری خواهد داشت.
آیا پایار بهترین کلینیک پروتز دست در ایران است؟

آیا در پایار، بهترین پروتز دست در ایران ساخته می شود؟

همان طوری که اشاره کردیم، انواع پروتز دست در پایار که یکی از مطرح ترین  کلینیک پروتز دست در کشور است ساخته می شود. شاید برخی ها دوست داشته باشند بدانند که آیا بهترین پروتز دست در ایران در این کلینیک ساخته می شود یا خیر. در پاسخ به این سوال باید بگوییم، چیزی که باعث می شود ما بتوانیم در مورد یک پروتز دست به درستی قضاوت کنیم و آن را بهترین یا بدترین بنامیم، قابلیت هایی است که در آن پروتز به کار برده شده است.

از آنجایی که پایار و کارشناسان این کلینیک پروتز دست سعی می کنند در زمان ساخت دست های مصنوعی نیازهای متقاضی نصب پروتز و میزان فعالیت های او را در نظر بگیرند، به همین دلیل، به جرات می توانیم بگوییم که بهترین پروتز دست ایران در این کلینیک ساخته می شود. علاوه بر این مورد، ساخت دست های مصنوعی با کمک بهترین مواد اولیه نیز باعث می شود که پروتز دست، ماندگاری و دوام بالایی از خود نشان دهد. لحاظ کردن این فاکتور باعث می شود که فرد در بازه زمانی طولانی تری بتواند از پروتز استفاده کرده و با آن به انجام کارهای روزانه خویش بپردازد.

کلینیک پروتز دست

در کلینیک پروتز دست، قیمت پروتز انگشت دست چقدر است؟

برای آنکه بتوانیم در مورد قیمت پروتز انگشت دست صحبت کنیم، باید برخی عوامل و پارامترها را در نظر داشته باشیم. یکی از مهم ترین مسائلی که در طی تماس با کلینیک پروتز دست متوجه آن خواهید شد، این است که انگشت های مصنوعی انواع و اقسام مختلف دارند. یکی از ساده ترین انگشت های مصنوعی، انگشت مصنوعی سیلیکونی است. از دیگر انواع پروتزهای انگشت دست می توان به ایمپلنت ها اشاره کرد. در این روش، انگشت مصنوعی به دست پیوند زده می شود و ثبات از جمله ویژگی هایی است که می توان در مورد آن عنوان کرد.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت انگشت مصنوعی، می توان به حجم و وسعت قطع عضو اشاره کرد. کسی که یک انگشت و یا یک بند انگشت او قطع شده است، نیازی ندارد برای ساخت پروتزهای پیشرفته و کاربردی اقدام کند؛ زیرا این میزان از قطع شدگی، چالش خاصی برای فرد ایجاد نمی کند و او می تواند به زندگی ادامه دهد.

کسانی که یک فعالیت خاص در زندگی انجام می دهند، برای مثال فردی که پیانو می زند، از آنجایی که مجبور است با انگشتان خود، کار کند، می بایست برای داشتن پروتزی تلاش کند که امکان حرکت در آن وجود داشته باشد. چنین کسانی مجبورند هزینه زیادی برای ساخت پروتز پرداخت کنند.

روش های یافتن یک کلینیک پروتز دست معتبر برای ساخت پروتز دست در تهران!؟

همه کسانی که دست شان قطع می شود، به دنبال یافتن معتبرترین کلینیک پروتز دست هستند. برای این هدف، روش های متفاوتی وجود دارد که ما در ادامه آنها را توضیح داده ایم:

1- مشورت با پزشک

پزشکانی که عمل جراحی قطع عضو را انجام داده اند، یکی از بهترین کسانی هستند که می توانند بهترین کلینیک های ساخت پروتز دست در تهران را معرفی کنند. سعی کنید از مشورت ها و راهنمایی های این پزشکان نهایت استفاده و بهره را ببرید تا در نهایت، یک پروتز کاربردی برای شما ساخته شود.

2- مشورت با افرد درگیر با قطع عضو

از دیگر کسانی که می توانند به شما کمک کنند تا پروتزی کاربردی مورد استفاده قرار دهید، کسانی هستند که با قطع عضو از ناحیه دست درگیرند. چنانچه این گروه برای ساخت پروتز دست اقدام کرده باشند می توانند یکی از کلینیک های ارتوپد فنی معتبر در کشور را به شما معرفی کنند.

3- تحقیقات آنلاین

دیگر روشی که این روزها خیلی مورد استفاده قرار می گیرد، کمک گرفتن از موتورهای جستجو است. افرادی که دستشان قطع شده است، می توانند در موتورهای جستجو، به تحقیق و سرچ بپردازند و وب سایت هایی را که خدمات ساخت پروتز ارائه می دهند، شناسایی کنند. بعد از شناسایی و صحبت کردن با کارشناسان این مجموعه ها می توان یک تصمیم درست و منطقی گرفت.

پروتز دست

پروتز دست چیست؟ چرا برای ساخت آن باید به کلینیک پروتز دست مراجعه کرد؟

کسی که تا به حال با یک فرد قطع عضوی صحبت نکرده و چنین چیزی را از نزدیک ندیده است، قطعا نمی داند، پروتز دست چیست. پروتز دست، یک نوع اندام مصنوعی است و برای کسانی ساخته می شود که به خاطر بیماری، به دلیل یک حادثه در حین کار و یا رانندگی، و همین طور به صورت مادرزادی دست ندارند و یا دستشان قطع شده است. دست های مصنوعی شباهت هایی به دست طبیعی انسان دارند. در این پروتزها، قسمت های متفاوتی، چون مچ دست و انگشتان دست دیده می شود. بخش های دست مصنوعی با توجه به میزان قطع عضو، متفاوت خواهد بود.

سوال دیگری که خوب است به آن نیز پرداخته شود این است که چرا برای ساخت دست مصنوعی باید به کلینیک پروتز دست مراجعه کرد. در این مراکز، هم تجهیزات کافی برای ساخت پروتز وجود دارد، و هم کارشناسانی که در آنجا کار می کنند، می توانند یک پروتز کاربردی بسازند. این مراکز با در نظر گرفتن بودجه ای که بیمار برای ساخت پروتز در نظر گرفته است، و با توجه به میزان قطع عضو و نیازهایی که او دارد، مناسب ترین و کاربردی ترین نوع پروتز را انتخاب کرده و می سازند.

کلام آخر

کلینیک پروتز دست موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم، نکات ذکر شده در این مقاله توانسته باشد در شناسایی و معرفی و معتبرترین مجموعه سازنده پروتز به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *