آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؟⭐همه چیز درباره آن

آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؟

حوادث مختلف باعث می شوند که فرد انگشت دست خود را از دست دهد. امروزه برای حل این مشکل، از روش های متفاوتی، همچون پیوند انگشت قطع شده استفاده می شود. در این مقاله که به دست کارشناسان کلینیک ارتوپد فنی پایار تهیه شده است، نکاتی در مورد این پیوند ارائه خواهد شد؛ پس با ما همراه باشید.

توصیه می کنیم مقاله ی پیوند دست مصنوعی را نیز مطالعه کنید.

آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؟

اگر در اثر یک حادثه یا تصادف، انگشت فردی قطع شود، در صورتی که پزشک تشخیص دهد، می تواند عمل پیوند را به جای ساخت پروتز انگشت دست انجام دهد. در این شرایط، ممکن است عمل پیوند به فرد کمک کند تا بتواند دوباره انگشت خود را حرکت داده و از آن استفاده کند.

ضمنا، این پیوند را نمی توان برای هر انگشت قطع شده ای انجام داد. پزشکان قبل از آنکه عمل پیوند را انجام دهند، ابتدا باید بررسی و ارزیابی کنند تا متوجه شوند که آیا انگشت قطع شده بعد از انجام پیوند می تواند کارایی گذشته خود را داشته باشید یا خیر. اگر قرار است که این انگشت، فقط زنده بماند و کاری انجام ندهد و یا حتی اگر انگشت پیوند شده، مزاحم انگشتان دیگر باشد، انجام عمل پیوند اصلا کار درستی نخواهد بود.

در تکمیل پاسخ به سوال آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است، باید بگوییم، انگشت قطع شده باید حتما سالم باشد تا پزشک بتواند آن را پیوند بزند. صرف زمان برای پیوند انگشت له شده یکی از بیهوده ترین کارها است و هیچ نتیجه ای ندارد. در صورت عدم انجام پیوند می توان به کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه و با پرداخت قیمت پروتز انگشت دست برای ساخت آن اقدام کرد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز دست، پروتز انگشت دست  با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

نکات مراقبتی برای افزایش درصد موفقیت پیوند انگشت چیست؟

حال که می دانید آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است یا خیر، خوب است در مورد درصد موفقیت پیوند انگشت نیز نکاتی را بیان کنیم. اگر این عمل توسط پزشکان با تجربه انجام شود و در صورتی که عضو قطع شده نیز به درستی به مرکز درمانی منتقل شود، درصد موفقیت عمل پیوند، 75 خواهد بود. در کنار اینکه پزشکان تاثیر زیادی بر بالا بودن میزان موفقیت این عمل دارند، رعایت برخی نکاتی مراقبتی نیز می تواند به فرد کمک کند تا نتایج بهتری از این عمل دریافت کند. برخی از کارهایی که بیماران بعد از انجام پیوند انگشت باید رعایت کنند، به شرح زیر است:

  • یکی از مهم ترین کارهایی که بیماران نباید انجام دهند، نگه داشتن انگشت، پایین تر از سطح قلب به مدت زیاد است. اگر بیمار خواسته یا ناخواسته این کار را انجام دهد، خون‌رسانی به انگشت پیوند شده را با اختلال مواجه خواهد کرد.
  • موضوع دیگری که نباید نادیده گرفته شود، انجام همه تمرینات و حرکت هایی که است که فیزیوتراپیست به فرد آموزش داده است. این تمرینات طبق یک برنامه دقیق، آماده شده و به فرد کمک می کنند تا انگشتش در بازه زمانی کوتاه تری به حالت طبیعی خود باز گردد.
  • از دیگر کارهایی که انجام دهندگان پیوند انگشت نباید انجام دهند، کشیدن سیگار است. کشیدن سیگار، خون‌رسانی به قلب را کم کرده و حتی ممکن است کاری کند که بدن، پیوند را پس بزند. توصیه می کنیم کسانی که بعد از تحمل دردسرهای فراوانی، عمل پیوند را انجام داده اند، تا مدتی کشیدن سیگار را ترک کنند.

عمل های جراحی تکمیلی پیوند زیبایی انگشت قطع شده چیست؟ در این رابطه چه می دانید؟

در پاسخ به سوال “آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است” گفتیم که بله این عمل امکان پذیر است، اما شرایط و محدودیت های خاص خود  را دارد. در ادامه ی انجام پیوند زیبایی انگشت قطع شده، ممکن است عمل های جراحی دیگری نیاز باشد. برخی این اعمال جراحی به شرحی است که در ادامه ذکر می کنیم:

1- تنولیز

یکی از عمل های جراحی تکمیلی بعد از پیوند انگشت، تنولیز است. طی این عمل جراحی، تاندون های چسبیده به اطراف، آزاد شده و به این شکل، هیچ اتصالی بین آنها و بافت های اطراف وجود نخواهد داشت.

2- تاندون ترانسفر

از دیگر عمل های جراحی موردنیاز بعد از انجام پیوند انگشت، تاندون ترانسفر است. در این عمل جراحی، مسیر حرکت تاندون ها را تغییر می دهند و به این شکل به مفاصل انگشت قطع شده کمک می کنند تا راحت تر حرکت کند.

3- کپسولوتومی

عمل جراحی کپسولوتومی به منظور حرکت بهتر مفصل انجام می شود. در این عمل، برش هایی را در ناحیه کپسول مفصلی ایجاد می کنند و در نهایت این امکان را برای مفاصل به وجود می آورند که بهتر حرکت کنند.

کلام آخر

آیا پیوند انگشت قطع شده امکان پذیر است؛ موضوع صحبت ما در این مقاله بود. با توجه به نکاتی که اشاره کردیم، الان می دانید که انجام این عمل در صورتی که پزشک آن را تشخیص دهد، امکان پذیر است. فردی که انگشت دستش قطع شده، در صورتی که امکان انجام این پیوند برای او وجود نداشته باشد، می بایست برای ساخت پروتز مخصوص انگشت دست اقدام کند. کلینیک پایار یکی از بهترین مجموعه ها در حوزه ساخت پروتز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *