قیمت پروتز انگشت قطع شده⭐ هر آنچه که باید در این رابطه بدانید

پایار و قیمت پروتز انگشت قطع شده

قیمت پروتز انگشت قطع شده برای کسانی که انگشت دست و پای خود را طی یک حادثه از دست داده اند، موضوع مهمی است. ما کارهایمان را با دستان و خصوصا انگشتان انجام می دهیم و به همین دلیل، انگشتان دست بیش از سایر قسمت ها، در معرض خطر قطع شدگی قرار دارند. ما در این متن قصد داریم در مورد عواملی که روی قیمت پروتز انگشتان (پروتز انگشت قطع شده) تاثیر دارند، صحبت کنیم و بگوییم برای خرید یک اندام مصنوعی با قیمت مناسب به کجا مراجعه کنید. مقاله انگشت ماشه ای چیست؟ و چگونه درمان می شود؟ را نیز مطالعه کنید؛ به دردتان می خورد.

آیا می دانستید انتخاب نوع پروتز انگشت با توجه به این عوامل مهم و تاثیرگذار صورت می گیرد؟

ما در این مقاله قصد داریم در مورد قیمت پروتز انگشت قطع شده صحبت کنیم و می خواهیم اطلاعاتی را در مورد آن در اختیارتان قرار دهیم. خوب است بدانید، انتخاب ساخت پروتز انگشت با توجه به پارامترهای تاثیرگذار زیر صورت می گیرد:

 •  یکی از مواردی که روی انتخاب نوع پروتز انگشت تاثیر دارد، سبک زندگی فرد است.
 •  بخش باقیمانده از انگشت دست، دیگر عامل مهم در تعیین نوع پروتز انگشت قطع شده است.
 •  نیازهایی که فرد در طی روز با آنها درگیر است، موضوع دیگری است که در زمان انتخاب نوع پروتز انگشت باید مورد توجه قرار گیرد.
 •  محل قطع عضو نیز روی تعیین نوع پروتز تاثیر دارد.

نکته بسیار مهم دیگری که در خصوص قیمت پروتز انگشت قطع شده (و نه عمل زیبایی انگشت قطع شده) باید مورد توجه قرار داده شود، بالا بودن قیمت پروتز هوشمند است. فردی که قصد دارد برای ساخت پروتز انگشت قطع شده اقدام کند، باید هزینه بالایی برای آن بپردازد. کسانی که چندین انگشت خود را از دست داده اند، بهتر است برای آنکه زندگی شان با اختلال مواجه نشود، برای ساخت یکی از انواع پروتزهای انگشت هوشمند اقدام کنند. این پروتزها، قابلیت ها و کاربردهای زیادی دارند.به خاطر داشته باشید، قیمت این پروتز متفاوت از هزینه پیوند انگشت دست است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت انواع پروتز انگشت دست قطع شده با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پروتز انگشت قطع شده و پایار

آیا انواع پروتز روی قیمت پروتز انگشت تاثیر دارد؟

موضوعی که می توان به جرات آن را بیان کرد این است که نوع پروتز روی قیمت پروتز انگشت قطع شده تاثیر قابل ملاحظه ای دارند. برای آشنایی بیشتر شما، برخی انواع پروتز موجود در کشور را در ادامه ذکر کرده ایم:

1- پروتز فعال به کمک نیروی الکترونیکی

یکی از جدیدترین انواع پروتز انگشت قطع شده، پروتز فعال به کمک انرژی الکتریکی است. این پروتز به یک موتور مجهز شده و در واقع این موتور است که باعث حرکت انگشتان در پروتز می شود. پروتز فعال به کمک نیروی الکترونیکی ظاهر زیبایی ندارد و برای پنهان کردن ظاهر آن می توان از دستکش های زیبایی سیلیکونی استفاده کرد. ممکن است هزینه این پروتز از هزینه پیوند انگشت دست بالاتر باشد. 

2- پروتز مخصوص فعالیت های خاص

 قیمت پروتز مخصوص انگشت دست قطع شده که برای فعالیت های خاص ساخته می شود، از سایر انواع پروتز بالاتر است و علت این موضوع هم تعریف برخی عملکردها و خصوصیات منحصر به فرد در این نوع پروتز است. کسانی که به انجام یک کار خاص در طی روز مشغولند می توانند این نوع پروتز را سفارش داده و نصب کنند.

این پروتز انگشت قطع شده، به دلیل شکل خاصی که دارد، به افراد درگیر با قطع عضو کمک می کند تا در شرایط طبیعی تری به فعالیت های مورد علاقه خود بپردازند. البته از این نوع پروتز برای انجام کارهایی مانند مسواک زدن، شانه زدن مو و یا برخی موارد دیگر نیز می توان استفاده کرد و خاص بودن آنها به این معنی نیست که امکان استفاده از آنها در سایر امور وجود ندارد. اگر امکان انجام عمل زیبایی انگشت قطع شده برایتان وجود ندارد، این نوع پروتز می تواند جایگزین خوبی برای قطع انگشت باشد.

قیمت پروتز انگشت قطع شده در ارتوپدی پایار

3- پروتز فعال با کمک نیروی بدن بیمار

نوع دیگری از پروتز های موجود در بازار، پروتز فعال با کمک نیروی بدن بیمار است. قیمت پروتز انگشت قطع شده از این نوع از دو پروتزی که در فوق بیان کردیم، کمتر است. کسانی که توان پرداخت هزینه های بالای پروتز های بروز را ندارند، این گزینه برایشان مناسب و به صرفه است و کارایی بالایی دارد.

در این نوع پروتز انگشت قطع شده، عضلات بدن و پروتز به کمک کابل های مخصوص به هم متصل می شوند. نکته جالبی توجهی که در مورد پروتز فعال با کمک نیروی بدن بیمار وجود دارد، کنترل آن به کمک اعصاب بدن است. فرد با کششی که در عضلاتش ایجاد می شود می تواند به راحتی این نوع پروتز را کنترل کند.
در این نوع، پایین بودن قیمت پروتز انگشت قطع شده به دلیل مکانیسمی است که در آن به کار برده شده است. برخی انواع این پروتز به صورت دستی فعالیت می کنند و به همین دلیل قیمت پایینی دارند. برای خرید انواع پیشرفته تر و مدرن تر این پروتز باید هزینه بالاتری پرداخت گردد. با مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی متوجه خواهید که شد هزینه این پروتز بالاتر است یا هزینه پیوند انگشت دست.

4- پروتز های سیلیکونی

یکی از انواع پروتز که این روزها با مقبولیت و محبوبیت زیادی مواجه شده است، پروتز انگشت از نوع سیلیکونی است. سیلیکون یکی از موادی است که انعطاف پذیری بالایی داشته و به کلینیک های ارتوپدی اجازه می دهد تا پروتزی کاملا شبیه به انگشتان دست بسازند. 

به یاد داشته باشید، پوست بدن انسان مرتبا در حال تغییر رنگ است. از آنجایی که رنگدانه های پروتز سیلیکونی زنده نیستند و قابلیت تغییر ندارند، ممکن است بعد از مدتی تفاوت رنگی بین پوست و رنگ پروتز به چشم بخورد. قیمت پروتز انگشت قطع شده از نوع سیلیکونی، پایین تر از هزینه عمل زیبایی انگشت قطع شده قرار دارد و اغلب افراد امکان خرید آن را دارند.

5- پروتز های هیبریدی

نوع دیگری از پروتز هایی که توسط کلینیک های ارتوپدی ساخته می شود، پروتز های هیبریدی هستند. این نوع پروتز انگشت قطع شده نیز مطابق با آخرین متدهای روز دنیا ساخته شده و کارایی بالایی دارد. قیمت این پروتز بالاست و دوام و راحتی زیادی را برای کاربر خود فراهم می کند. هر چند که ممکن است هزینه آن از هزینه پیوند انگشت دست بالاتر باشد.

وسعت قطع شدگی چگونه روی قیمت پروتز انگشت قطع شده تاثیر می گذارد؟

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت پروتز انگشت قطع شده تاثیرگذار است، وسعت قطع شدگی اندام است. وقتی فردی دچار قطع شدگی از ناحیه انگشتان دست می شود، اگر یک انگشت و یا یک قسمت از انگشتش را از دست داده باشد، با صرف هزینه ای پایین می تواند یک نوع پروتز انگشت قطع شده را جایگزین اندام قطع شده اش کند.

کسانی که چندین انگشت دست خود را از دست داده اند، برای آنکه فقدان ناشی از این قطع شدگی را جبران کنند، می بایست هزینه بیشتری برای ساخت پروتز صرف کنند. با این حال، این هزینه از هزینه ی عمل زیبایی انگشت قطع شده پایین تر تمام خواهد شد.

چرا ماده اولیه ساخت پروتز روی قیمت آن تاثیر دارد؟

از دیگر موضوعاتی که روی قیمت پروتز انگشت قطع شده تاثیر دارد، ماده اولیه به کار برده شده در ساخت پروتز است. امروزه، از مواد و متریال هایی با کیفیت برای ساخت پروتز استفاده می کنند و این خبر خوبی برای کسانی که در اثر حادثه انگشت یا انگشتان دست و پای خود را از دست داده اند.

هر چه ماده اولیه در ساخت پروتز با کیفیت تر و با دوام تر باشد، هزینه ای که برای ساخت آن باید پرداخت گردد، افزایش پیدا می کند. این موضوعی است که در هنگام سفارش پروتز باید مورد توجه قرار دهید. برای مثال، قیمت پروتز انگشت پا سیلیکونی با سایر متریال هایی که برای ساخت آن به کار برده می شود، فرق دارد.به خاطر داشته باشید، با وجود بالا بودن هزینه پیوند انگشت دست، حتی بهترین پروتز نیز نمی تواند جای انگشت خالی فرد را بگیرد.

قیمت پروتز انگشت قطع شده در سال 1400

این نکته مهم را در مورد قیمت پروتز انگشت قطع شده از نوع سیلیکونی بدانید!؟

تنها چیزی که روی قیمت پروتز انگشت قطع شده از نوع سیلیکونی تاثیر دارد، کیفیت سیلیکون به کار برده شده در آن است. هر چه سیلیکون از نظر کیفی در سطح بهتری قرار داشته باشد، کاربر از عملکرد آن راضی تر خواهد بود. عملکرد این نوع پروتز، محدود به برخی موارد خاص و به شرح زیر است:

 • پروتز انگشت دست از نوع سیلیکونی، هم زیباست و هم، کاربر می تواند برخی کارهای روزانه خود را به کمک آن انجام دهد.
 • از دیگر موضوعاتی که می توان برای عملکرد پروتز انگشت دست سیلیکونی مثال زد، راحت بودن فرد با آن است.
 • این نوع پروتز انگشت قطع شده، تاثیر غیر قابل انکاری بر زندگی شخصی و روانی فرد خواهد داشت. همان طوری که در فوق نیز اشاره کردیم، امروزه، با کمک این ماده می توان پروتزهایی کاملا شبیه به دست داشت. این مزیت مانع از آن می شود که اطرافیان بفهمند، انگشت یک فرد قطع شده است. هر چند با این مزیت نیز، این نوع پروتز نمی تواند جایگزین انگشت طبیعی دست و عمل زیبایی انگشت قطع شده باشد.

پیشنهاد می کنیم برای ساخت پروتزهای سیلیکونی، یک کلینیک ارتوپد فنی معتبر را شناسایی کرده و از آنها کمک بخواهید. در این مراکز، بهترین نوع سیلیکون برای ساخت پروتز به کار برده می شود. با مراجعه به این مراکز می توانید به راحتی متوجه شوید که قیمت ساخت پروتز بالاتر است یا هزینه پیوند انگشت دست.

قیمت پروتز انگشت قطع شده سیلیکونی در پایار

آیا قیمت پروتز انگشت شست دست از قیمت پروتز سایر انگشتان دست، بالاتر است؟

نکته بسیار مهمی که باید در مورد قیمت پروتز انگشت قطع شده بدانید، این است که معمولا شکل یک اندام، خصوصا اگر این اندام، انگشتان دست و پا باشد، تاثیری روی قیمت ندارد.

در مورد عواملی که روی پروتز انگشت قطع شده ( و نه عمل زیبایی انگشت قطع شده) تاثیر مستقیم دارند، در بالا صحبت کردیم، اما در میان این عوامل از اینکه شکل اندام می تواند باعث تغییر قیمت شود، صحبتی به میان نیاوردیم؛ پس به جرات می گوییم، ساختار فیزیکی اندام، روی قیمت تاثیری ندارد.

به یاد داشته باشید، شکل پروتز -نه شکل اندام- یکی از عواملی است که می تواند روی قیمت پروتز انگشت قطع شده تاثیر داشته باشد. برای مثال، شاید برخی انواع پروتزهای هوشمند دست را دیده باشید؛ این پروتزها شکل خاصی دارند و برای ساخت آنها قیمت بالاتری از متقاضی دریافت می شود.

خاطر نشان می کنیم، همین وضعیت در مورد پروتز مخصوص انگشت پا نیز وجود دارد. یعنی، اگر شما برای ساخت یک پروتز هوشمند مخصوص انگشت پا اقدام کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید، در مقایسه با حالتی که می خواهید یک پروتز مخصوص انگشت پا سیلیکونی داشته باشید. پروتزهای سیلیکونی انگشت دست و پا، از پروتزهای هوشمند و حتی هزینه پیوند انگشت دست، ارزان تر هستند.

قیمت پروتز انگشت قطع شده در ارتوپدی فنی پایار

قیمت پروتز دست بالاتر است یا قیمت پروتز انگشت قطع شده؟

پروتز دست، انواع و اقسام متفاوت دارد که از آن جمله می توان به پروتز مخصوص بالای آرنج، پروتز مخصوص پایین آرنج، پروتز مخصوص مچ دست و پروتز مخصوص انگشتان دست اشاره کرد. قیمت پروتز انگشت قطع شده از قیمت سایر انواع پروتزهایی که در بالا نام بردیم و حتی هزینه پیوند انگشت دست، کمتر است و این نیز به چند دلیل به شرح زیر اتفاق می افتد.

 • یکی از دلایلی که باعث شده پروتز انگشت از قیمت سایر پروتزهای مخصوص دست پایین تر باشد، به میزان و حجم قطع شدگی ارتباط دارد. در قطع شدگی انگشتان، حجم کمتری از دست، قطع می شود و در سایر انواع پروتزها، قسمت بیشتری از دست قطع شده و به همین دلیل قیمت پروتزهای مخصوص انگشت دست افزایش پیدا می کند.
 • ماده ای که در ساخت پروتز انگشت قطع شده به کار برده می شود نیز از دیگر پارامترهای تاثیر گذار بر قیمت ساخت و هزینه پروتز انگشت دست است. در ساخت پروتز مخصوص انگشت دست، می توان از متریال های با قیمت مناسب استفاده کرد، اما این موضوع در مورد سایر انواع پروتزهای دست، امکان پذیر نیست.
 • هوشمند بودن و یا هوشمند نبودن پروتز نیز می تواند باعث تفاوت قیمت بین پروتز مخصوص انگشت دست و پروتز دست باشد. پروتزهای هوشمند گران تر هستند. حتی ممکن است هزینه ساخت آنها از هزینه عمل زیبایی انگشت قطع شده نیز بیشتر باشد.
قیمت پروتز انگشت قطع شده در پایار چقدر است

آیا بیمه قیمت پروتز انگشت قطع شده را پرداخت می کند!؟

زمانی که یک انگشت دست قطع می شود، پرداخت قیمت پروتز انگشت دست قطع شده قطع شده کار سختی نیست و با اندکی صرفه جویی امکان پرداخت هزینه وجود دارد. زمانی که فرد چندین انگشت دستش قطع می شود، باید هزینه بیشتری برای ساخت پروتز مخصوص انگشت دست قطع شده پرداخت کند. مثلا برای کسانی که با دستگاه های برش کار می کنند، اگر در اثر حواس پرتی، دست اپراتور به زیر دستگاه برود، چندین انگشت دست قطع می شود و چنین فردی مجبور است هزینه بیشتری پرداخت کند. ممکن است در چنین مواقعی امکان انجام عمل زیبایی انگشت قطع شده وجود نداشته باشد.

نکته دیگری که باید در مورد پروتز انگشت قطع شده به آن توجه داشته باشید، این است که بیمه های دولتی کشور ما هزینه و قیمت پروتز انگشت قطع شده را پرداخت نمی کنند. کسی که می خواهد برای ساخت پروتز انگشت دست اقدام کند، یا باید از جیب خود این هزینه را بپردازد یا از بیمه های خصوصی کشور کمک بگیرد. استفاده از خدمات بیمه های خصوصی مستلزم آن است که شما حق بیمه ای را به آنها پرداخت کنید. اگر شغل پر خطری دارید، به آینده نیز فکر کنید و هر چه سریع تر خود را زیر پوشش بیمه های خصوصی ببرید، و یا سعی کنید در حین کار، حواستان را جمع کنید. شاید بیمه ها هزینه ساخت پروتز را پرداخت نکنند، اما ممکن است هزینه پیوند انگشت دست را تحت پوشش داشته باشند. 

برای خرید ارزان ترین پروتز انگشت به کجا مراجعه کنیم؟

ما در این مقاله در خصوص قیمت پروتز انگشت قطع شده و هزینه پیوند انگشت دست صحبت کرده و سعی کردیم برخی از مهم ترین عواملی را که باعث تغییر قیمت می شوند، معرفی کنیم. آگاهی از عواملی که روی قیمت تاثیر دارند، در هنگام تصمیم گیری نهایی و انتخاب یک پروتز مناسب به شما کمک خواهد کرد.

کسانی که نمی دانند در زمان سفارش پروتز انگشت قطع شده باید به چه نکاتی توجه کنند، نباید خود را نگران کنند. اگر این افراد، به کلینیک هایی حرفه ای سازنده پروتز انگشت مراجعه کنند، راهنمایی ها و مشاوره های لازم را دریافت خواهند کرد.

اگر می خواهید یک پروتز با قیمت مناسب و کیفیت عالی سفارش دهید و مشکلاتی را که قطع عضو برایتان ایجاد کرده است، کاهش دهید، به کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید. پایار یکی از با سابقه ترین و مطرح ترین کلینیک های فنی ارتوپدی در کشور بوده و همواره در تلاش است تا زندگی افراد درگیر با قطع عضو را بهبود دهد.

آیا قیمت و هزینه عمل زیبایی انگشت قطع شده، گران تر از قیمت پروتز انگشت قطع شده است؟

آیا قیمت و هزینه عمل زیبایی انگشت قطع شده، گران تر از قیمت پروتز انگشت قطع شده است؟

در مورد اینکه هزینه عمل زیبایی انگشت قطع شده بیشتر است یا قیمت پروتز انگشت قطع شده، مباحث متفاوتی را باید در نظر بگیریم. اگر پروتزی که برای فرد ساخته می شود، از نوع هوشمند و بسیار پیشرفته باشد، ممکن است هزینه ی آن از هزینه عمل جراحی پیوند بیشتر باشد؛ اما، چنانچه پروتز از نوع سیلیکونی باشد، قطعا هزینه ساخت آن از هزینه پیوند انگشت دست، پایین تر خواهد بود.

عمل هایی که برای پیوند انگشتان دست انجام می شوند، بسیار ظریف هستند و این تنها پزشکان جراح هستند که می توانند تشخیص دهند آیا امکان انجام این نوع عمل وجود دارد یا خیر. ولی به صورت کلی، از آن جهت که این عمل، یک عمل بسیار حساس است و جراح باید به خوبی همه اعصاب و رگ های خونی انگشت قطع شده را پیوند بزند، هزینه ی آن بسیار بالا است.

در جاهایی که امکان انجام عمل زیبایی انگشت قطع شده وجود ندارد، فرد مجبور خواهد بود برای ساخت و نصب پروتز انگشت قطع شده اقدام کند. درست است که این پروتزها نمی توانند جای انگشت طبیعی فرد را بگیرند، اما بهرحال، بودنشان از نبودنشان بهتر است.

قیمت پروتز انگشت قطع شده در پایار چقدر است

(02) دیدگاه

 1. فرهاد
  16 دی 1401

  سلام من انگشت کوچک دست راستم قطع شده قیمت این انگشت چقدره ؟؟

  پاسخ
  • aref
   16 دی 1401

   سلام فرهاد عزیز
   لطفا با شماره های کلینیک که در سایت می باشد تماس بگیرید. همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *