ساخت پروتز چشم با قیمت منصفانه و کیفیت بالا

امروزه پروتز چشم عنوان شناخته شده ای می باشد چرا که افرادی زیادی از پروتز چشم در زندگی روزمره ی خود استفاده می کنند. افرادی که دچار آسیب در ناحیه ی چشم می شوند و یا به بیماری ها و ناهنجاری چشمی مبتلا می شوند گزینه های مناسبی برای  استفاده کردن از پروتز به شمار می آیند. پروتز چشم یا چشم مصنوعی  باعث می شود فرد چهره ای متعادل داشته باشد. ما این مطلب را برای شما آماده کرده ایم تا در مورد پروتز مصنوعی و قیمت پروتز چشم اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

استفاده از خدمات ساخت پروتز چشم (قیمت پروتز چشم مصنوعی) کلینیک پایار

با عرض سلام و احترام !

کلینیک ارتوپد فنی، در راستای توانبخشی به عزیزانی که نقص عضو دارند خدماتی با کیفیت و با قیمت منصفانه ای ارائه می دهد که در صورت تمایل میتوانید از دو راه زیر ، وقت ملاقات خود را با جناب آقای محمد کفیلی تنظیم کنید. 

پذیرش تماس تلفنی

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پذیرش آنلاین

برای پذیرش آنلاین رو عکس کلیک کنید 

و در ادامه اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید😊

ساخت انواع پروتز چشم
انواع پروتز چشم

پادکست شماره 1 (در خصوص پروتز چشم مصنوعی)

پروتز چشم چیست؟

پروتز چشم یا چشم مصنوعی مختص بیمارانی است که بخاطری بیماری، سوانح و یا ناهنجاری ها چشم خود را از دست داده اند. ساخت پروتز چشم به بیماران کمک می کند که زیبایی صورتشان بازگردد. افرادی که چشم خود را از دست داده اند ترجیح می دهند به جای استفاده از روکش یا پانسمان از چشم مصنوعی استفاده کنند. چشم پروتزی موجب بهبود ظاهر کاسه چشم می شود. چشم مصنوعی به حدی طبیعی به نظر می رسند که در نگاه اول نمی توان مصنوعی بودن آن را تشخیص داد. برای دریافت قیمت پروتز چشم می توانید به کلینیک های مطرح در کشور مراجعه کنید.

تاریخچه ی ساخت پروتز چشم

تاریخچه ی ساخت چشم مصنوعی به هزاران سال قبل باز می گردد. انسان ها ابتدا چشم مصنوعی را با استفاده از خشت می ساختند و رنگ می کردند. سپس چشم مصنوعی ساخته شده را به یک تکه پارچه وصل می کردند. پس از گذشت چند قرن انسان ها چشم های مصنوعی شیشه ای را وارد بازار کردند.

پروتز های امروزی دیگر به شکل کروی ساخته نمی شوند. پروتز های چشم مدرن ساختاری ایمپلنت گرد متخلخل دارند. این ایمپلنت ها را داخل کاسه ی چشم قرار می دهند و آن را توسط بافت چشمی یا ملتحمه می پوشانند. برای دریافت قیمت پروتز چشم ایمپلنت با مراکز ساخت پروتز صحبت کنید.

توجه داشته باشید: پروتز چشم جزو پروتز های زیبایی و پروتز مچ دست و پروتز انگشت دست ، پروتز آرنج (زیر آرنج، بالای آرنج) جزو پروتز های اندام فوقانی و پروتز هایی مانند: پروتز بالای زانو ، پروتز زیر زانو (روی زانو) ، پروتز انگشت پا ، پروتز مچ پا ، پروتز لگن جزو پروتز های اندام تحتانی می باشند.

قیمت پروتز چشم با کیفیت عالی و درجه یک

چه موادی باعث می شود فرد مجبور شود چشم خود را تحت عمل جراحی قرار دهد؟

موارد زیادی وجود دارند که فرد را مجبور می کنند تحت عمل جراحی قرار گرفته و چشم خود را از دست بدهد. بعضی از این دلایل عبارتند از:

 • آسیب دیدن چشم
 • ابتلا به آب سیاه
 • ابتلا به عفونت چشم
 • ابتلا به تومور های چشمی
ساخت پروتز چشم در ایران در بهترین مرکز ساخت

پادکست شماره 2 (در خصوص پروتز چشم مصنوعی – ساخت پروتز چشم مصنوعی)

انواع تخلیه ی چشم

به طور کلی تخلیه ی چشم که در آن فرد مجبور می شود برای ساخت پروتز چشم اقدام کند، 3 حالت دارد که عبارتند از:

اویسریشن: در این نوع تخلیه جراحان محتویات داخل چشم مانند عنبیه و قرنیه را خارج می کنند. لازم به ذکر است که در این روش صلبیه را تخلیه نمی کنند. همچنین جراحان صلبیه را با کمک عضلات اضافه چشم سر جای خود ثابت می کنند. سپس پزشکان به منظور جایگزین کردن قسمت از دست رفته چشم یک ایمپلنت مداری را در داخل صلبیه قرار می دهند. پس از آنکه عمل جراحی به اتمام رسید جراحان پوسته صلبیه را بر روی آن نصب می کنند.

انوکلیشن: در نوع عمل تخلیه ی چشم پزشکان کره چشم را به صورت کامل خارج می کنند اما به محتویات اوربیتالی آن دست نمی زنند. جراحان عضلات خارجی چشم را جدا کرده و به یک ایمپلنت اوربیتالی یا به یک پیوند چربی وصل می کنند. فرآیند تخلیه ی چشم ممکن است دلایل زیادی داشته باشد. ابتلا به تومور، عفونت، کوری دردناک و تروما برخی از دلایل عمده ی تخلیه ی چشم به شمار می آیند. پس از آنکه عمل جراحی تخلیه ی چشم به اتمام رسید پزشکان نسبت به نصب پروتز چشم مصنوعی اقدام می کنند.

اکستینتیریشن: این فرآیند شامل تخلیه ی کره چشم، چربی، عضلات، ساختار های اطراف چشم و تمامی محتویات داخل کاسه ی چشم می باشد. در این نوع جراحی اگر فرد به سرطان پوست و یا عفونت شدید مبتلا شده باشد پزشکان پلک هایش را هم تحت عمل جراحی برمی دارند. پس از اتمام فرآیند جراحی پزشکان متخصص پروتز مصنوعی را برای چشم و همچنین قسمت های از دست رفته ی پوست طراحی و نصب می کنند. برای ساخت پروتز چشم به مراکز معتبر ساخت پروتز مراجعه کنید.

نمونه پروتز چشم (با منصفانه ترین قیمت ساخت پروتز چشم)

انوع پروتز چشم کدامند؟

پروتز مصنوعی چشم بسیار متنوع هستند و هر نوع به منظور خاصی طراحی شده است.

برخی از مهمترین پروتز های چشم عبارتند از:

 • پروتز شکل دهنده ی چشم: ساخت پروتز چشم شکل دهنده پروتز باعث می شود فورنیس های میکروفتالمی و یا آنوفتالمی داخل کاسه ی چشم تشکیل شوند. 
 • چشم مصنوعی: یک چشم مصنوعی پس از آن که تخلیه ی انوکلیشن و یا آنوفتالمیا صورت گرفت توسط پزشک معالج نصب می شود. این نوع پروتز از ماده ی پلی متیل متیل متاکریلات که از درجه ی پزشکی ثابتی برخوردار است می سازند.
 • پوسته صلبیه: پزشکان پوسته ی صلبیه را بر روی کره ی اویسریشن نصب می کنند. طرز عملکرد پوسته صلبیه بسیار به عملکرد چشم مصنوعی شباهت دارد. با این حال غالبا از یک لنز نازک تشکیل می شود. کلینیک های ارتوپدی فنی می توانند کامل ترین اطلاعات را در مورد قیمت پروتز چشم از نوع پوسته صلبیه به شما بدهند.
 • پروتز کره چشم: این نوع پروتز زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که فرد تحت عمل تخلیه چشم اکستینتیریشن قرار گرفته باشد. این نوع پروتز را از ماده ی سیلیکون با درجه ی پزشکی می سازند. پس از آنکه پروتز ساخته شد پزشکان آن را با استفاده از پیوست های چسبی و یا مغناطیسی وصل می کنند.

اجزاء چشم پروتزی

چشم های پروتزی از قسمت های مختلفی تشکیل می شوند مانند:

 • پوسته بیرونی: یک پوسته ی بیضوی شکل است. رنگ این پوسته سفید می باشد. پزشکان از رنگ سفید به منظور شبیه سازی پروتز مصنوعی با چشم طبیعی استفاده می کنند.
 • قسمت مرکزی: این بخش دایره ای شکل می باشد. این بخش را با توجه به چشم طبیعی بیمار رنگ می کنند. هر قدر رنگ پروتز طبیعی تر باشد، قیمت پروتز چشم بالاتر خواهد رفت.
پروتز چشم

چشم مصنوعی از چه موادی ساخته می شود؟

پیش از این چشم مصنوعی را از جنس شیشه می ساختند اما پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی باعث شده است که در تغییراتی در حوزه ی ساخت پروتز چشم ایجاد شود. پزشکان امروزه چشم مصنوعی را با استفاده از مواد آکریلیک سخت و مواد پلاستیکی تهیه می کنند. نوع ماده به کار برده شده تاثیر زیادی بر قیمت پروتز چشم دارد.

چشم مصنوعی همانند یک پوسته تشکیل می شود. پس از آنکه چشم مصنوعی ساخته شد متخصصان آن را روی یک ایمپلنت چشم قرار می دهند. ایمپلنت وسیله ای سخت می باشد که  به صورت جداگانه توسط پزشکان ساخته شده و به صورت دائمی داخل کاسه ی چشم قرار داده می شود. پزشکان قبل از آن که ایمپلنت را در معرض بافت زنده قرار دهند آن را با یک ماده ی تقویتی می پوشانند.

قیمت پروتز چشم با جنس سرامیک

نحوه ی ساخت پروتز چشم

پس از آن که 6 تا 8 هفته از عمل تخلیه ی چشم صورت گرفت و ورم چشم به مقدار مورد نیاز کاهش پیدا کرد پزشکان پروسه ی اندازه گیری بافت چشم را شروع می کنند.  پزشک متخصص اندازه ی کاسه چشم را به منظور تهیه ی یک پروتز کاملا مناسب مشخص می کند. برای اینکه چشم مصنوعی ظاهری طبیعی داشته باشد پزشکان معمولا آن را خصوصا بخش عنبیه را با دست رنگ می کنند. گاهی اوقات برای رنگ کردن چشم مصنوعی از چاپ دیجیتال استفاده می شود. چشم مصنوعی بسیار به چشم عادی فرد شباهت دارد تنها تفاوتی که چشم مصنوعی با چشم طبیعی بیمار خواهد داشت این اسن که چشم مصنوعی همانند چشم طبیعی حرکت نکرده و مردمک آن نسبت به نور واکنش نشان نمی دهد. به طور معمول برای ساخت پروتز چشم بیمار باید 4 جلسه با پزشک خود ملاقات داشته باشد. پروسه ی تهیه و طراحی چشم مصنوعی حدود یک یا دو هفته به طول می انجامد. 

اگر دوست دارید از نحوه ی ساخت این نوع پروتز بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم مقاله ” نحوه ساخت پروتز چشم ” را مطالعه کنید. برای اطلاع از قیمت پروتز چشم می توانید با مراکز ساخت چشم مصنوعی صحبت کنید.

ساخت پروتز چشم در کلینیک پایار

نحوه ی جلا دهی به چشم مصنوعی چگونه است؟

جلادهی بعد از ساخت پروتز چشم اهمیت زیادی دارد. پزشکان برای آن که رسوبات، پروتئین ها و باکتری های سطح پروتز را پاک کنند آن را به صورت حرفه ای جلا می دهند. این کار موجب می شود که چشم  ظاهری طبیعی داشته باشد. پس از آن که پروسه ی جلا دهی به اتمام رسید پزشک بار دیگر چشم شما را معاینه می کند تا از سالم بودن بافت پروتز و نحوه ی صحیح قرار گرفتن آن اطمینان حاصل کند. طی معاینه پزشک همچنین به بررسی کاسه ی چشم بیمار می پردازد. به طور معمول پروتز هر 6 ماه یکبار به جلا دهی احتیاج دارد. هنگامی که پروتز چشم به جلا دهی احتیاج پیدا می کند فرد علائمی را تجربه خواهد کرد مانند:

 • پلک ها تحریک پذیر می شوند
 • پلک ها خارش پیدا می کنند
 • آب ریزش چشم افزایش پیدا می کند
 • ظاهر پروتز تغییر می کند

اگر نمی خواهید هزینه ای که بابت قیمت پروتز چشم پرداخت کرده اید به هدر برود، در فواصل زمانی مشخص برای جلادهی اقدام کنید.

مراقبت و نگهداری از پروتز چشم

نکات مهم در خصوص نحوه ی استفاده از پروتز چشم

بیمارانی که برای ساخت پروتز چشم اقدام می کنند بایستی از نکات مهمی در این زمینه اطلاع داشته باشند. دانستن این نکات باعث می شود تا طول عمر پروتز افزایش یافته و استفاده کردن از آن آسانتر باشد. برخی از این نکات عبارتند از:

 • قبل از آن که به پروتز چشم خود دست بزنید حتما دستان خود را بشوئید.
 • سعی کنید بیش از حد به چشم مصنوعی دست نزنید زیرا باعث می شود آبریزش چشم افزایش یابد
 • طبق دستور العملی که پزشک شما ارائه می دهد عمل کنید
 • برای تمیز کردن پروتز از ضدعفونی کننده دست، الکل و یا هرگونه ماده ای دیگری استفاده نکنید زیرا باعث می شوند که کاسه ی چشم شما آسیب ببیندو هزینه ی پرداخت شده بابت قیمت پروتز چشم به هدر برود.
ساخت پروتز چشم با بهترین متریال در کلینیک پایار

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در کشور !!

ما در این متن در مورد پروتز چشم صحبت کرده و هر آنچه را که باید در مورد آن و قیمت پروتز چشم بدانید، در اختیارتان قرار دادیم. بعد از این توضیحات مفصل و بسیار کامل، وقت آن رسیده است که برترین و مطرح ترین مرکز ساخت این نوع پروتز را در کشور به شما معرفی کنیم و در مورد ویژگی هایی که این مرکز دارد، نکاتی را با شما در میان بگذاریم. مراکزی که برای نصب پروتز چشم به آنها مراجعه می کنید، باید مشخصات زیر را داشته باشند:

 • استفاده از بروزترین متریال ها یکی از مهم ترین خصوصیات مراکز مطرح ارتوپدی است. در سال های گذشته از شیشه برای ساخت این نوع پروتز اقدام می کردند، اما امروزه شیشه جای خود را به یک جایگزین بسیار شایسته به نام رزین آکریل یا پلی متیل متاکریلات داده است.
 • پروتز چشم ساخته شده در بهترین مراکز، شفاف است؛ مقاومت بالایی دارد؛ شکننده نیست و می توان آن را با روش قالب گیری نیز تهیه کرد.
 • قیمت پروتز چشم ساخته شده در بهترین مرکز ساخت این نوع پروتز، مناسب و معقول تعیین شده است. این فرصت خوبی برای تمام کسانی است که بنا به هر دلیلی مجبور شده اند چشم خود را تخلیه و این پروتز را نصب کنند.
 • موضوع دیگری که خوب است در مورد مراکز ساخت پروتز چشم در کشور بدانید، نظارت مستقیم یک پزشک حرفه ای بر فرایند ساخت آن است. این پروتز باید شکل و ظاهری طبیعی داشته باشد تا بیمار به هنگام نصب آن، احساس خجالت به سراغش نیاید.

  به خاطر داشته باشید، پیدا کردن مراکزی که بتوانند در بهترین حالت ممکن این پروتز را بسازند کار راحتی نیست و نیاز به تحقیق و جستجو دارد. اگر می خواهید در مورد سازندگان این پروتز در کشور اطلاعات کامل و جامعی به دست آورید، مقاله ما را که در مورد بهترین مرکز ساخت پروتز چشم است، حتما مطالعه کنید. این مرکز اطلاعات کاملی در مورد قیمت پروتز چشم به شما می دهد.

قیمت ساخت پروتز چشم مصنوعی

دوام پروتز چشم

معمولا یک چشم مصنوعی 5 سال عمر مفید دارد و پس از گذشت 5 سال فرد نسبت به تعویض آن اقدام می کند. دلایل مختلفی وجود دارد که فرد را مجبور به تعویض پروتز چشم و پرداخت مجدد قیمت پروتز چشم می کند، از جمله:

 • ایجاد تغییر در بافت کاسه ی چشم
 • رشد آناتومیکی
 • تجزیه ی آکریلیک

از آنجا که سرعت رشد کودکان بیشتر است و به دلیل جهش ها ی رشد بایستی پروتز های چشم کودکان را بعد از گذشت 3 یا 4 سال بعد از ساخت پروتز چشم تعویض کرد.

مراقبت و نگهداری از پروتز چشم

از آنجا که چشم یکی از حساس ترین نقاط بدن است بایستی با دقت از آن مراقبت کرد. به همین جهت پروتز چشم به مراقبت بالایی نیاز دارد. قبل از آنکه پروتز خود را در آورید حتما ابتدا از تمیز بودن دستان خود اطمینان حاصل فرمائید. دقت کنید محیطی که در آن قرار دارید تمیز باشد که اگر ناخواسته پروتز از دستتان افتاد کثیف نشود و آُسیب نبیند. تنها در صورت لزوم و مواقعی که پروتز نیاز به تمیز کردن دارد آن را از چشم خارج کنید. اگر بیش از حد چشم پروتزی خود را خارج کنید ممکن است در کاسه ی چشم خود دچار حساسیت و سوزش شوید.

چند وقت که از ساخت پروتز چشم می گذرد، روی پروتز پروتئین و رسوبات جمع می شود. به همین جهت مراقبت از کاسه ی چشم باعث افزایش طول عمر مفید پروتز می شود. در جایی که نور کافی دارد پروتز خود را به خوبی و به کمک آب گرم تمیز کنید. پس از آن که چشم مصنوعی را تمیز کردید با استفاده از یک دستمال کاغذی آن را به آرامی خشک کنید.

گاهی اوقات بیمارانی که قیمت پروتز چشم را پرداخت کرده و از چشم مصنوعی استفاده می کنند به خشکی چشم، حساسیت، و سوزش دچار می شوند. این علائم از آب و هوای بد، گرد و غبار، باد کولر، آلرژی، شنا کردن و مسافرت های هوایی نشات می گیرند. به همین جهت توصیه می شود که از روغن سیلیکون و مخصوص چشم مصنوعی استفاده کنند تا علائمشان رفع شود.

گاهی اوقات بیمارانی که برای ساخت پروتز چشم اقدام کرده اند، دچار آبریزش چشمی می شوند. ابتلا به آلرژی، مبتلا شدن به سرماخوردگی و یا بیماری های عفونتی سینوسی باعث می شوند که آبریزش چشم تشدید شود. در این هنگام پزشک توصیه می کند که فرد داروهای آنتی بیوتیک و یا استروئید را به منظور کاهش دادن علائم استفاده کند.

پزشک معالج به افرادی که تنها یکی از چشمان آن ها سالم است توصیه می کند که حتما از لنزهای محافظ پلی کربنات استفاده کنند. همچنین توصیه می شود در هنگام ورزش از عینک های محافظتی مخصوص ورزش استفاده شود. برای دریافت قیمت پروتز چشم با کیفیت به ارتوپدی فنی ها مراجعه کنید.

قیمت پروتز چشم چقدر است

برخی خطرات و عوارض عمل پروتز چشم (ساخت پروتز چشم) چیست؟

هیچ عملی را در دنیا نمی توان نام برد که خطر و یا عوارضی نداشته باشد. عمل مربوط به نصب پروتز چشم نیز با خطرات و عوارضی همراه است که باید در مورد آنها صحبت شود. از جمله عوارضی که ممکن است این عمل داشته باشد، ایجاد التهاب در چشم است؛ یکی از التهاب های غیر معمول در طی عملیات خالی سازی چشم، التهاب افتالمیتیس سمپاتیک نام دارد. در اغلب موارد، این التهاب قابل درمان است، اما ممکن است باعث کاهش بینایی در فردی که این عمل را انجام داده بشود.

موضوع دیگری که آن نیز در این نوع عمل ممکن است مشاهده گردد، عفونت است. گرچه عفونت محل می تواند دردسرساز باشد، اما با استفاده از قرص های آنتی بیوتیک و قطره های آنتی بیوتیک، به راحتی قابل درمان خواهد بود. اگر عمل پروتزهای چشم با مشکلات و عوارضی که ذکر کردیم، همراه باشد قیمت پروتز چشم افزایش پیدا می کند؛ زیرا پروسه درمان نیز هزینه بر است. اگر پروتز چشم دارید و می خواهید ورزش کنید، بهتر است سعی کنید از عینک های مخصوص استفاده نمایید. وظیفه اصلی این عینک ها، محافظت کردن از پروتز چشم است.

برای آنکه عوارض و خطرات ناشی از انجام این عمل کاهش پیدا کند، به متخصصان خبره و ماهر مراجعه کرده و پروتزهایی با کیفیت خریداری نمایید. 

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض این نوع پروتز ، مقاله ” عوارض پروتز چشم ” را مطالعه کنید.

آیا پروتز چشم با حرکت چشم، حرکت می کند؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که خوب است در مورد پروتز چشم (ساخت پروتز چشم) بدانید، قابلیت حرکت آن است. این پروتز حرکت می کند و حرکت آن نیز به عوامل مختلف وابسته است. از جمله عواملی که می تواند روی حرکت پروتز چشم اثر بگذارد، شرایط بیمار در روزهای قبل عمل و همین طور شرایط او در دوران نقاهت و بهبودی است.

متخصصان جراحی، با کمک یک ایمپلنت مداری، کاسه چشم را در طی عمل جراحی، درست می کنند و به این شکل به پروتز اجازه می دهند بیشترین میزان حرکت و جابه جایی را داشته باشند. در ضمن، ایمپلنت  ساخته شده به پروتز نیز متصل می گردد. برقراری این اتصال شرایط خوبی را برای چرخش راحت تر پروتز فراهم می کند.

چگونه راحتی انواع پروتز چشم را افزایش دهیم

چگونه راحتی انواع پروتز چشم را افزایش دهیم؟

برخی افرادی که برای نصب پروتز چشم (ساخت پروتز چشم) اقدام می کنند، احساس ناراحتی کرده و مرتب می خواهند آن را خارج کنند. یکی از راهکارهایی که می توانیم برای افزایش راحتی فرد با این پروتز بیان کنیم، استفاده از قطره های چشمی روان کننده است. این قطره ها باعث کاهش سوزش و خشکی در چشم می شوند و باعث می شوند که فرد از قرار دادن این پروتز در چشم احساس ناراحتی زیادی نداشته باشد.

اگر سوزش چشمان شما غیر قابل تحمل است، هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید. پزشکان، پروتز را بررسی کرده و همه احتمالات ممکن را ارزیابی می کنند. اگر نیاز به استفاده از قطره داشته باشید، پزشک آن را تجویز می کند و در مورد اصول استفاده از آن شما را راهنمایی خواهد کرد. احتمالا مجبور باشید تا مدتی داروی تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید تا سوزش و خشکی از بین برود و شرایط راحتی، در چشم ایجاد گردد.

قیمت پروتز چشم چقدر است؟

همیشه برای بیماران سوال است که برای داشتن پروتز چشم باید چقدر هزینه صرف کنند. حقیقت این است که هزینه ی پروتز چشم ثابت نیست و متغیر است.  هزینه ی چشم مصنوعی با مدت زمان صرف شده برای ساخت آن ارتباط دارد اما عوامل دیگری هم در تعیین قیمت پروتز نقش دارند. عواملی همچون:

 • چگونگی وضعیت سوکت
 • چگونگی وضعیت چشم
 • موادی که برای ساخت پروتز مورد استفاده قرار می گیرند
 • بهره گیری از دستگاه های دیجیتال

توصیه می کنیم که برای کسب اطلاع از چگونگی قیمت پروتز چشم با پزشک متبحر در این زمینه ملاقات کرده و با او مشورت کنید. متخصص نحوه ی عملکرد پروتز، قیمت آن و ویژگی های خاص هر نوع پروتز را برای شما شرح می دهد و شما می توانید راحت تر تصمیم گیری کنید. 

قیمت پروتز چشم در تهران

بهترین چشم مصنوعی (پروتز چشم) چه ویژگی هایی دارد؟

فردی که به هر دلیلی چشم خود را از دست داده است، مجبور است برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز چشم اقدام کند. برای آنکه این اقدام با نتایجی قابل قبول به پایان برسد، فرد می بایست برای ساخت بهترین چشم مصنوعی اقدام کند. برخی از ویژگی های چشم های مصنوعی برتر به شرح زیر است:

 • در ساخت چشم های مصنوعی برتر از مواد اولیه با کیفیت استفاده می کنند. مواد اولیه ای که از آن نام می بریم، هیچ گونه حساسیتی در چشم فرد ایجاد نمی کند.
 • بهترین چشم های مصنوعی، به راحتی در چشم فرد قرار می گیرند و فرد با داشتن این پروتز احساس وجود یک جسم اضافی در چشم خود نخواهد داشت. برای ساخت چنین پروتزهایی می بایست به کلینیک هایی مراجعه کرد که تجربه و مهارت بالایی دارند و از جمله مراکز معتبر ساخت چشم مصنوعی در کشور به شمار می روند.
 • این چشم های مصنوعی بیشترین شباهت و همانندی را به چشم های طبیعی دارند. این ویژگی نیز به دلیل رعایت متد رنگ آمیزی جدید صورت می گیرد. هر قدر رنگ آمیزی به کار برده شده در ساخت چشم های مصنوعی ماهرانه تر انجام شود، چشم مصنوعی، طبیعی تر به نظر می آید.
 • بهترین چشم های مصنوعی، چشم هایی هستند که با قالب گیری دقیق از چشم تهیه می شوند. در مراکز معتبر ساخت چشم مصنوعی از دقیق ترین روش های قالب گیری استفاده می شود.

پاسخ به سوالات متداول شما

بدون شک اگر برای ساخت چشم مصنوعی و پرداخت قیمت پروتز چشم اقدام کرده باشید، به شما گفته اند که دو بار در سال، باید برای جلا دادن چشم مصنوعی خود به نزد پزشک بروید. سوالی که اینجا مطرح می شود این است که چرا جلا دادن پروتز چشمی بعد از ساخت پروتز چشم، کار مهمی است و چرا باید به آن اهمیت داده شود. در پاسخ به این سوال باید بگوییم، جلا دهی پروتز چشم، باکتری ها، رسوبات و پروتئین هایی را که روی آن جمع شده است، از بین برده و پروتز را تمیز می کند. انجام این عمل، منجر به ایجاد ظاهری طبیعی در پروتز خواهد شد.

فردی که از ناحیه چشم دچار صدمه شده و پزشک مجبور است چشم را تخلیه کند، باید برای ساخت پروتز چشم اقدام کند. پروتز چشمی که به آن چشم مصنوعی نیز گفته می شود، کاسه چشم را تحت پشتیبانی قرار می دهد. فردی که نمی خواهد چهره اش تحت تاثیر تخلیه چشم قرار گیرد، چاره ای جز نصب چشم مصنوعی ندارد. اگر می خواهید بدانید چه نوع پروتز چشمی باید نصب کنید، مقاله ما را که در مورد انواع پروتز چشم است، مطالعه کنید و اطلاعاتتان را در مورد چشم مصنوعی و قیمت پروتز چشم تکمیل کنید.  

یکی از جدیدترین و مدرن ترین انواع پروتزهای چشمی، پروتز چشم بدون تخلیه است این نوع پروتز به مانند یک لنز روی چشم قرار می گیرد؛ ظاهری طبیعی دارد و توجه کسی را جلب نمی کند.

کسانی که می خواهند در مورد قیمت پروتز چشمی بدون تخلیه اقدام کنند، می بایست به یک کلینیک ارتوپدی فنی معتبر مراجعه کنند. این مجموعه ها بهترین و شایسته ترین گزینه ها برای ساخت پروتز چشم هستند. در ضمن، قیمت ارائه شده توسط این کلینیک ها، معقول و منطقی بوده و بسیار مناسب تعیین شده است.

اگر بنا به هر دلیلی برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز چشم اقدام کرده اید، باید بدانید که ممکن است با این پروتز، همه چیز به خوبی و خوشی تمام نشود و برخی عوارض و مشکلات در طی روزهای بعد از نصب در چشم ایجاد شود.

از جمله عوارضی که احتمال دارد با آن درگیر باشید، می توان به ایجاد خشکی در چشم، حساسیت چشم به ورزش باد و یا سوزش اشاره کرد. به خاطر داشته باشید، شرایط بد محیطی، ممکن است این عوارض را تشدید کند.

(06) دیدگاه

 1. زهرا
  11 شهریور 1401

  برای ساخت پروتز چشم چه راهکاری وجود دارد که آسیب به چشم نرساند
  هزینه هاش چقدره

  پاسخ
  • aref
   20 شهریور 1401

   سلام زهرا عزیز در بخش های بالا برایتان توضیح داده ایم
   و بابت هزینه ساخت پروتز چشم نمیتوان مبلغی را تعیین کرد و شما باید حضوری مراجعه کنید و توسط پزشک معاینه شوید.

   پاسخ
 2. عاطفه
  4 مهر 1401

  این پروتز ها چند درصد طبیعی به نظر می رسد و آیا به مروز زمان اتفاق خاصی برای این پروتز ها نمی افته؟

  پاسخ
  • aref
   8 مهر 1401

   سلام
   بله دوست عزیز ، برای ساخت پروتز چشم دقیقا از ویژگی های ظاهری چشم سالم الگو برداشته میشود تا حدالامکان طبیعی جلوه دهد. و بابت اتفاق یا آسیب دیدگی پروتز ، باید گفت بستگی به نحوه ی نگهداری شما از پروتز مورد نظر دارد.

   پاسخ
  • مثل چشمهای شیشه ی قدیمی که بر روی چشم تخلیه نشده گذاشته می شدند و باعث چرخ چشم مصنوعی می شدند می توانید بسازید؟
   23 اردیبهشت 1402

   سلام
   مثل چشمهای شیشه ی قدیمی که خیلی سبک و روی چشم تخلیه نشده قرار می گرفت و میچرخید می توانید بسازید مراجعه کنیم یا آدرسی از این نوع چشمها دارید؟

   پاسخ
   • aref
    24 اردیبهشت 1402

    سلام عاطفه عزیز
    لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید:
    02188775606
    09195152318

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *