قیمت چشم مصنوعی با قابلیت دیدن⭐برای اولین بار در ایران

قیمت چشم مصنوعی با قابلیت دیدن

آیا می دانید چشم مصنوعی با قابلیت دیدن چیست؟ قیمت چشم مصنوعی با قابلیت دیدن چقدر است؟ چه کسی آن را برای اولین بار اختراع کرد؟ آیا این چشم مصنوعی می تواند به مانند چشم طبیعی انسان محیط اطراف را مشاهده کند؟ آیا در ایران چنین پروتزی وجود دارد؟ اینها بخشی از سوالاتی هستند که در مورد پروتز چشمی مصنوعی با قابلیت دیدن مطرح می شود. اگر می خواهید شما نیز به جواب این سوالات پی ببرید، با ما همراه باشد و در کنار آن مقاله”قیمت پروتز چشم در تهران” را مطالعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز چشم  با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

چشم مصنوعی با قابلیت دیدن و قیمت آن در پایار

چشم مصنوعی با قابلیت دیدن چیست؟ آیا خبر اختراع این پروتز حقیقت دارد؟

طبق آماری که سازمان بهداشت جهانی منتشر کرده است، متاسفانه بیش از 40 میلیون نفر در جهان نابینا، و 130 میلیون نفر دیگر نیز با مشکل کم بینایی هستند. بالا بودن آمار کسانی که از مشکل نابینایی رنج می برند، فعالان و متخصصان حوزه ساخت پروتز چشم را بر آن داشت تا چشم مصنوعی را اختراع کنند. پروتزهای چشمی که در گذشته تولید می شدند، موجب بهبود وضعیت بینایی فرد نمی شدند، اما امروزه، خبر می رسد که انواع پیشرفته ای از این نوع پروتز اختراع شده است.

یکی از پیشرفت هایی که در حوزه پروتز چشمی صورت گرفته است، اضافه شدن قابلیت دیدن به آن است. این می تواند خبر خوب و خوشحال کننده ای برای تمام کسانی باشد که یا نابینا هستند و یا کم بینا. اولین سعی و تلاش جدی که برای ساخت این نوع پروتز صورت گرفت، در سال 2012 به وقوع پیوست. در این سال، یک شرکت استرالیایی قدم های ابتدایی برای ساخت این پروتز با قابلیت دیدن را برداشت.

قیمت چشم مصنوعی با قابلیت دیدن بالاست و علت آن هم به ساختار فوق پیشرفته ای بر می گردد که در آن به کار برده شده است. این پروتز مانند یک عینک است. این عینک، امواج و نورهای ساطع شده از اجسام را دریافت می کند و به یک تراشه که در داخل شبکیه چشم قرار داده شده است، ارسال می کند. این تراشه امواج دریافت شده را به پیام های عصبی تبدیل می کند و آنها را به اعصاب چشم می رساند. افراد با کمک این پروتز فوق پیشرفته می توانند شاهد بهبود وضعیت بینایی چشمشان باشند. قیمت چشم مصنوعی با قابلیت دیدن بالاست و این نیز به دلیل ویژگی منحصر به فردی است که به آن اضافه شده است.

نصب و ساخت چشم مصنوعی با قابلیت دید واقعی (چشم مصنوعی با قابلیت دیدن) چگونه است؟

در مورد نحوه ساخت چشم مصنوعی با قابلیت دید واقعی نیز باید بگوییم که برای قرار دادن و ساخت این چشم مصنوعی در چشم انسان، فرد باید تحت عمل جراحی قرار گیرد. طی عمل جراحی، یک نوار مخصوص زیر ماهیچه های چشم قرار داده می شود. بعد از آن، پزشکان و جراحان یک برش در ناحیه سفید چشم ایجاد کرده و تراشه را در قسمت بالایی شبکیه قرار می دهند. همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، عینکی که بیماران روی چشم خود قرار می دهند، پیام های عصبی را دریافت کرده و به تراشه ای که در داخل چشم قرار داده شده است، انتقال می دهند. این تراشه، وظیفه سلول های چشم که آسیب دیده اند را شبیه سازی می کند و در واقع به این شکل است که بیمار می تواند محیط اطراف خود را تماشا کند.

چشم مصنوعی با قابلیت دیدن، نیاز به آموزش دارد و فرد باید نحوه کار کردن با آن را از طریق آموزش هایی که دریافت می کند، یاد بگیرد. خاطر نشان می کنیم، فعلا تعداد کسانی که می توانند این نوع چشم مصنوعی را دریافت کنند محدود هستند و برخی کسانی که در شرایط خاص هستند می توانند از آن استفاده کنند.

قیمت چشم مصنوعی با قابلیت دیدن در ایران چقدر است؟

قیمت چشم مصنوعی با قابلیت دیدن در ایران چقدر است؟

قیمت چشم مصنوعی با قابلیت دیدن پایین نیست. این چشم مصنوعی به افراد نابینا و کم بینا کمک می کند تا بتوانند ببینند و از رنجی که تا مدت ها با آن درگیر بوده اند، رهایی پیدا کنند.

نکته ای که خوب است در مورد ساخت پروتز چشم مصنوعی ذکر شود، این است که این پروتز قادر نیست بینایی صد در صدی را برای افراد ایجاد کند. این نوع اندام مصنوعی زیبایی، در مراحل اولیه تولید قرار دارد و وضعیت بینایی فرد را به مقدار کمی بهبود می دهد. پس اگر به یک کلینیک ارتوپد فنی مراجعه کردید و برای ساخت این نوع پروتز اقدام جدی انجام دادید، تصور نکنید که بعد از نصب این پروتز مدرن می توانید همه چیز را به صورت واضح ببینید.

موضوعی که نباید آن را از خاطر برد این است که این پروتز هنور در بسیاری از کشورهای جهان ساخته نمی شود و مشخص نیست که چه موقع روند ساخت آن تکمیل می شود. فعلا و در حال حاضر چنین پروتزهایی در کشور ما ساخته نمی شوند و ما باید منتظر باشیم تا تکنلولوژی ساخت آن به کشور وارد شود.

در حال حاضر به کسانی که از ناحیه یک چشم یا دو جشم خود کم بینا و نابینا هستند توصیه می کنیم، می توانید به این کلینیک ها مراجعه کنند. در این مجموعه ها، آخرین متد مربوط به ساخت پروتز چشمی به کار گرفته شده و یک اندام مصنوعی شایسته و با قابلیت های فراوان در اختیار کاربر قرار داده می شود. قیمت پروتز چشم ارائه شده توسط این مجموعه ها، بسیار مناسب و معقول تعیین شده است.

چشم مصنوعی با قابلیت دیدن و نحوه عملکرد

مناسب ترین قیمت چشم مصنوعی با قابلیت دیدن را از کجا می توان دریافت کرد؟

اگر می خواهید در مورد قیمت چشم مصنوعی با قابلیت دیدن اطلاعات کامل و معتبری دریافت کنید، باید به کلینیک هایی که در این حوزه فعالیت می کنند مراجعه نمایید. این کلینیک ها بهترین و معتمدترین منابع برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد این پروتز خاص و ویژه به شمار می روند. از آنجایی که ساخت این نوع پروتز به تکنولوژی و فناوری بالایی نیاز دارد، همه مراکز ارتوپدی فنی در کشور قادر نیستند چشم مصنوعی با قابلیت دیدن را برای شما بسازند.

از جمله مجموعه هایی که به خوبی در این حوزه ورود پیدا کرده و به افراد نابینا و کم بینا این فرصت را داده تا بینایی از دست رفته شان را احیا کنند، کلینیک ارتوپد فنی پایار است. کارشناسان و پروتوزیست هایی که در این مجموعه در حال فعالیت هستند، از حرفه ای های ساخت انواع پروتز در کشور به شمار می روند. اگر خدای ناکرده خود شما یا یکی از کسانی که در اطرافتان زندگی می کند، با چنین مشکلی در حال دست و پنجه نرم کردن هستید، با این مجموعه در تماس باشید و هر سوال و هر ابهامی دارید با آنها در میان بگذارید.

 

چشم مصنوعی با قابلیت دیدن به عنوان بهترین چشم مصنوعی

توصیه های دکتر متخصص چشم مصنوعی، برای نگهداری چشم مصنوعی با قابلیت دیدن!؟

برای آنکه بعد از نصب چشم مصنوعی با قابلیت دیدن، مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید، دکتر متخصص چشم مصنوعی توصیه هایی را در اختیارتان قرار می دهد. از جمله این توصیه ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • وقتی می خواهید دست خود را به پروتز چشم بزنید، دست هایتان را تمیز بشویید.
 • سعی کنید تا جایی که می توانید از برداشتن پروتز از جای خود اجتناب کنید. دست زدن زیاد به پروتز، باعث افزایش ترشح آب شده و به دنبال آن، تحریک نیز شروع می شود. بهتر است در مواقعی که پزشک توصیه کرده است، پروتز را از جای خود بردارید.
 • برای تمیز کردن پروتز، مطابق با دستورات پزشک عمل کنید و سعی نکنید به روشی غیر از روشی که پزشک توصیه کرده، آن را تمیز کنید.
 • باز هم مطابق با نظر پزشک، سعی کنید از عینک هایی که می توانند از چشمان شما محافظت کنند استفاده کنید.
 • برخی حلال ها و تمیز کننده ها به پروتز آسیب وارد می کنند؛ پس سعی کنید از هر حلّالی برای تمیز کردن پروتز استفاده نکنید.
 • توجه کردن به نظافت پروتز باعث افزایش دوام و ماندگاری آن می شود.
توصیه های دکتر متخصص چشم مصنوعی، برای نگهداری چشم مصنوعی با قابلیت دیدن!؟

آیا می توان از چشم مصنوعی با قابلیت دیدن به عنوان بهترین چشم مصنوعی یاد کرد؟

یکی از بزرگ ترین آرزوهای کسانی که چشم خود را از دست داده اند، اختراع چشم مصنوعی با قابلیت دیدن است. همان طوری که می دانید، بدن ما قابلیت ترمیم دارد، اما در برخی از قسمت ها، از این ترمیم و خود درمانی خبری نیست. چشم ها یکی از قسمت هایی هستند که در صورت آسیب، نمی توان امیدی به بهبود آنها و بازگشت به شرایط قبلی شان را داشت و به همین دلیل است که امروزه، افرادی که به صورت مادرزادی نابینا هستند و یا کسانی که در اثر حادثه، چشم یا چشمان خود را از دست داده اند، امید دارند که چشم مصنوعی با قابلیت دیدن ساخته شود.

اگر پروتز مصنوعی چشم با قابلیت دیدن اختراع شده بود، ما می توانستیم، به جرات از آن به عنوان بهترین چشم مصنوعی یاد کنیم، اما، چنین امکانی فعلا وجود ندارد. در شرایط حاضر، بهتر است به کلینیک هایی مراجعه کرد که می توانند بهترین نوع پروتز مصنوعی چشم را در اختیار متقاضیان قرار دهند. از جمله ویژگی هایی که این پروتزهای بدون قابلیت دیدن دارند، می توان به سبک بودن، طبیعی بودن و شبیه بودن رنگ آن به رنگ چشم، و عدم ایجاد حساسیت در چشم اشاره کرد. این پروتزها، قابلیت دیدن ندارند، اما در نوع خود می توانند برخی نیازهای و توقعات افراد را تحت پوشش قرار دهند.

برای خرید چشم مصنوعی با قابلیت دیدن به کجا باید مراجعه کرد؟

برای خرید چشم مصنوعی با قابلیت دیدن به کجا باید مراجعه کرد؟

همان طوری که در این مقاله نیز اشاره کردیم، یکی از جدیدترین انواع پروتزهای چشم در کشور، چشم مصنوعی با قابلیت دیدن است. سوالی که قطعا بعد از کسب اطلاعات در مورد این نوع پروتز برای شما پیش خواهد آمد این است که برای ساخت و یا خرید چشم مصنوعی که قابلیت دیدن داشته باشد، باید به کجا مراجعه کرد.

ساخت چشم های مصنوعی، یکی از سخت ترین و پیچیده ترین کارها در حوزه ساخت انواع پروتز به شمار می رود. به دلیل پیچیدگی هایی که در تهیه و ساخت این نوع پروتز وجود دارد، می بایست به مراکزی مراجعه کرد که تجهیزات مورد نیاز برای ساخت این نوع پروتز را دارند. متاسفانه ساخت پروتزهای چشمی با قابلیت دیدن در مراحل ابتدایی قرار دارد و حتی در برخی کشورهای پیشرفته دنیا نیز نمی توان نمونه های کاملی از آن را مشاهده کرد. بنابراین کسانی که نیاز به نصب این نوع پروتز دارند یا باید به خارج از کشور مراجعه کنند و یا می بایست منتظر بمانند تا مراحل ساخت آن به تکامل برسد.

در حال حاضر، برخی کلینیک های فعال در کشور ما توانسته اند چشم های مصنوعی شبیه به چشم های انسان بسازند و به افراد این امکان را بدهند تا با اعتماد به نفس در جمع اعضای خانواده و دوستان خود حاضر شوند.

برای نگهداری انواع چشم مصنوعی چه باید کرد؟

برای نگهداری انواع چشم مصنوعی چه باید کرد؟

در ادامه معرفی چشم مصنوعی با قابلیت دیدن خوب است در مورد نگهداری و مراقبت از انواع چشم مصنوعی نیز نکاتی را بدانید. ما به برخی از این نکات مهم در ادامه اشاره خواهیم کرد:

 • هیچ منعی برای خوابیدن در حالی که پروتز روی چشم شما قرار دارد، وجود ندارد. تنها زمانی می بایست پروتز را خارج کنید که پزشک به شما توصیه کرده باشد.
 • برخی پروتز ها را باید با ابزار مخصوص از محل خود خارج کرد.
 • اگر چشم مصنوعی با قابلیت دیدن که برای تان ساخته شده است، قسمت اکریلیکی دارد، آنها یک بار در ماه بردارید و با آب و صابون تمیز کنید. حتما قبل از آنکه آن را مجددا در جای خود بگذارید، پروتز را خیلی خوب خشک کنید.
 • کسانی که پروتزهای آنها اکریلیکی است می توانند از قطره های چرب چشمی استفاده کنند.
 • برای افزایش دوام و زیبایی پروتز، پولیش کاری لازم و واجب به نظر می رسد. توصیه می شود هر سال به کارشناسی که پروتز چشم را برای شما ساخته مراجعه کنید تا پروتز را برای شما پولیش کند.
 • اگر در روزهای اول که پروتز را نصب کرده اید احساس ناراحتی می کنید، سعی کنید مرتبا آن را برندارید؛ بعد از چند روز استفاده مداوم، به آن عادت خواهید کرد.

نکته ای که خوب است به خاطر داشته باشید این است که در برخی مراکز ساخت چشم مصنوعی، ساخت پروتز مچ دست نیز انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *