عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد؟

در بهترین بیمارستان چشم عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد؛ یکی از سوالات کسانی است که مجبورند تحت این عمل جراحی قرار گیرند. ما در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار، در مورد این عمل و مراقبت های بعد از آن نکاتی را بیان خواهیم کرد؛ پس ما با همراه باشید.

علت تخلیه چشم چیست؟

ضربه، بیماری، ناهنجاری های مادرزادی و عفونت از جمله دلایلی هستند که باعث می شوند فرد چشم خود را تخلیه کند. در این شرایط، بهترین کاری که بعد از تخلیه چشم می توان انجام داد، ساخت پروتز چشم است. پروتز چشم که به آن چشم مصنوعی نیز گفته می شود، انواع و اقسام متفاوت دارد که در مقاله انواع پروتز چشم به صورت مفصل در مورد آن صحبت کرده ایم.

موضوعی که در مورد این نوع عمل باید مورد توجه قرار داده شود، انواع تخلیه چشم است. دو نوع تخلیه چشم به صورت کلی وجود دارد که در ادامه بیان کرده ایم:

1- هسته زایی

در تخلیه چشم به روش هسته زایی، کل چشم تخلیه شده و یا برداشته می شود. تنها چیزهایی که باقی می مانند ماهیچه هایی هستند که می توانند حرکت چشم را کنترل کنند. این ماهیچه ها بعدا وارد کره چشم مصنوعی می شوند.

2- بیرون زدگی

در تخلیه به روش بیرون زدگی، قرنیه و محتویات چشم را بر می دارند و تنها چیزهایی که باقی خواهند ماند، ماهیچه های چشم و قسمت سفید چشم یا همان پوست صلبیه است. این روش، زمان کمتری برده و از نظر پزشکی نیز با تبعات تهاجمی کمتری همراه است. اینکه کدام یک از روش های تخلیه چشم انتخاب شود، بستگی به نظر پزشک و تشخیص او دارد. به خاطر داشته باشید، نوع عمل ممکن است روی قیمت پروتز چشم تاثیر داشته باشد.

حال که می دانید عمل تخلیه چشم چیست، شاید لازم باشد به سوال عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد نیز پاسخ دهیم. با توجه به اینکه عمل تخلیه چشم انواع و اقسام متفاوت دارد، مدت زمان این عمل نیز کاملا متفاوت است. پاسخ این سوال را به صورت مفصل تر در ادامه مورد بحث و بررسی قرار داده ایم.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از پروتز چشم با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد و قیمت آن چقدر است

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد؟ در مورد آن چه می دانید؟

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، معمولا با توجه به نوع تخلیه چشم متفاوت است. در مواردی که نوع عمل تخلیه چشم، پیچیدگی های زیادی دارد، این عمل ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد؛ ولی به صورت معمول، مدت زمان مورد نیاز برای انجام این عمل، 1 تا 2 ساعت است.

موضوع دیگری که آن هم روی مدت زمان عمل تخلیه چشم در افراد تاثیر دارد، شرایطی است که بیمار در آن قرار دارد. اگر شرایط بیمار، خاص بوده باشد، ممکن است تخلیه چشم حتی بیش از بازه ی زمانی که در بالاتر اشاره کردیم طول بکشد.

اینکه می گوییم این عمل بین 1 تا 2 ساعت زمان نیاز دارد، منظورمان در واقع همان مدت زمانی نیست که بیمار در اتاق عمل حضور پیدا می کند. در برخی موارد، ممکن است بعد از آنکه فرد چشم خود را تخلیه کرد، پزشک صلاح ببیند که فرد چند ساعت دیگر نیز در بیمارستان باقی بماند تا وضعیت چشم بیمار را تحت کنترل داشته باشد. این تصمیم برای کاهش عوارض تخلیه چشم صورت می گیرد.

علاوه بر نوع عمل و شرایطی که بیمار در آن قرار دارد، نوع بیهوشی نیز بر مدت زمان تخلیه چشم تاثیر می گذارد. در مواردی که فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد، باید مدت زمان بیشتری را در بیمارستان بستری شود. اگر مدت زمان این عمل جراحی باعث نگرانی تان شده است، حتما با پزشک خود در این باره صحبت کرده و اطلاعات کامل تر را از او دریافت کنید.

در مورد خطرات و مشکلات تخلیه کامل چشم چه میدانید؟

در مورد عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، نکاتی را بیان کردیم و حال، لازم می دانیم در مورد خطرات و مشکلاتی که این عمل ممکن است برای فرد در پی داشته باشد نیز صحبت کنیم. برخی از خطرات و عوارض این عمل می تواند به شرح زیر باشد:

 • عفونت کردن
 • ایجاد جای زخم
 • سخت بسته شدن چشم
 • افتادگی پلک
 • افتادن ایمپلنت یا اکستروژن
 • خونریزی
 • اسکار
 • تورم طولانی
 • درد
 • باز شدن زخم

عوارضی که در بالا اشاره کردیم به ندرت پیش می آید و کمتر کسی ممکن است به آنها مبتلا شود؛ با این همه بهتر است قبل از آنکه تخلیه کامل چشم را انجام دهید حتما در مورد عوارض احتمالی این عمل اطلاعات کافی به دست آورید.

بهترین کسی که می تواند به شما کمک کند تا دانش و آگاهی تان در مورد این عوارض افزایش پیدا کند، پزشکان جراح هستند. حتما چند روز قبل از عمل جراحی تخلیه چشم، طی جلسه ای که با پزشک خود برگزار می کنید، از او بخواهید تا به همه سوالات شما از جمله اینکه عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، جواب بدهد و خطرات احتمالی این عمل را بازگو کند. در این جلسه، اگر مشکلی داشته باشید که احتمال بروز عوارض را افزایش می دهد، واضح شده و با رفع آن می توان به کاهش خطرات عمل کمک کرد.

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد

مراقبت های بعد از عمل تخلیه چشم چیست؟

حال که می دانیم عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، خوب است در مورد برخی از نکات مهم و مراقبت های بعد از عمل تخلیه چشم نیز صحبت کنیم. بیماری که چشمش را تخلیه کرده است، باید همه کارهایی که در ادامه ذکر می کنیم انجام دهد تا بعدها با هیچ مشکلی مواجه نشود و بهبودی خیلی سریع تر از آنچه که بیمار انتظار دارد رخ دهد. مراقبت های بعد از تخلیه چشم به این شرح است:

1- استفاده از داروهایی که پزشک تجویز کرده است

یکی از مهم ترین کارهایی که بعد از تخلیه چشم باید انجام شود، استفاده از داروهایی است که پزشک تجویز کرده است. یکی از داروهای معمول، قطره های چشمی هستند. این قطره ها را باید با توجه به دستور پزشک داخل چشم ریخت و در مصرف آنها کوتاهی نکرد.

2- نَشستن صورت

از دیگر کارهای مهمی که در روزهای بعد از تخلیه چشم نباید انجام شود، نَشستن صورت است. تا یک هفته بعد از این عمل، آب و هیچ ماده خارجی نباید وارد چشم ها شود. شسستن صورت و سر تا یک هفته بعد از عمل تخلیه ممنوع است.

3- انجام ندادن فعالیت های سنگین

عمل تخلیه چشم، عمل حساسی است و کسانی که نمی خواهند روزهای بعد از عمل با مشکل جدی مواجه شوند، نباید کارهایی، مانند بلند کردن اشیاء سنگین را انجام دهند. فعالیت های سنگین و یا تمرینات ورزشی سنگین برای کسانی که این عمل را انجام  داده اند، ممنوع است.

در برترین بیمارستان کشور عمل تخلیه-چشم-چند-ساعت-طول-می-کشد

4- اقدام برای ساخت چشم مصنوعی

در ادامه پاسخ به سوال به سوال عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، یکی از مهم ترین کارهای مراقبتی که باید انجام شود اقدام برای ساخت چشم مصنوعی است. از آنجایی که با انجام تخلیه چشم، تغییر چهره و ظاهر فرد امری اجتناب ناپذیر خواهد بود، برای آنکه از این تغییر چهره، جلوگیری کرد بهتر است به کلینیک های ارتوپدی که در حوزه ساخت چشم مصنوعی تجربه و مهارت دارند، مراجعه کرد و برای ساخت چشم های مصنوعی اقدام کرد. برخی از چشم های مصنوعی، شباهت زیادی به چشم های طبیعی دارند و سایرین به سختی متوجه می شوند که چشم، یک چشم مصنوعی است و طبیعی نیست.

5- تحمل عوارض ناشی از تخلیه چشم

در ادامه پاسخ به سوال عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، به بیمارانی که چشم شان تخلیه شده است توصیه می کنیم با عوارضی که تخلیه چشم برای آنها به همراه دارد کنار آیند و تحمل کنند. آبریزش از چشم، احساسِ داشتن یک جسم خارجی در چشم، ناراحتی در زمان باز کردن چشم ها و دیگر احساسات ناراحت کننده از جمله عوارض تخلیه چشم هستند. بیماران باید به نسبت به این عوارض واقف بوده و بدانند که معمولا چند روز بعد از عمل از بین می روند. در صورت ادامه دار بودن این عوارض، بهتر است به پزشکان مراجعه شود.

آیا میدانید عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد؟

هزینه تخلیه چشم چقدر است؟

موضوع دیگری که در ادامه سوال عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، قصد داریم مطرح کنیم، هزینه تخلیه چشم است. هزینه ی تخلیه عمل چشم در افراد مختلف، متفاوت است و این نیز نشات گرفته از عواملی به شرح زیر است:

 • یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت عمل تخلیه چشم، مرکز درمانی است که این عمل در آنجا انجام می شود. در مراکز خصوصی، هزینه بالایی از بابت این عمل دریافت می شود.
 • دیگر موضوع اثر گذار بر قیمت تخلیه ی چشم وسعت عارضه ای است که چشم را به خود درگیر کرده است.
 • تجهیزات به کار برده شده در تخلیه پروتز چشم نیز باعث تغییر قیمت می شود. تجهیزات مدرن تر، نتایج بهتری از خود به جای می گذارند و طبیعتا باعث افزایش قیمت عمل می شوند.

همان فردی که به شما می گوید عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، بهترین و قابل اعتماد ترین فرد برای دریافت قیمت این عمل جراحی حساس است. اگر می خواهید هزینه این عمل جراحی کاهش پیدا کند، با شرکت بیمه ای که از خدمات بیمه ای آن استفاده می کنید، مشورت کرده و از آنها بپرسید که تا چه اندازه هزینه های این عمل را پرداخت می کنند. بیمه های تکمیلی کشورمان خدمات خوبی در این حوزه ارائه می دهند.

دلایل تخلیه چشم چیست؟

دلایل تخلیه چشم چیست؟

همین که بدانیم عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد،کافی به نظر نمی رسد و بهتر است اطلاعاتی در مورد اینکه دلایل تخلیه چشم چیست نیز دریافت کنیم. موضوعی که نباید آن را از خاطر ببرید، این است که معمولا تعمل تخلیه چشم، آخرین راه درمان از نظر پزشکان به شمار می رود. وقتی هیچ راه دیگری برای درمان آسیب های وارده به چشم وجود ندارد، چشم تخلیه می شود. با ذکر این موضوع، خوب است بدانید که چشم به دلایل زیر تخلیه می شود:

 • آسیب های شدید به چشم
 • عفونتی که قابل کنترل نباشد
 • بروز و ایجاد تومور چشمی، مانند رتینوبلاستوما
 • دردهای شدید و غیر قابل درمان در چشم

در پاسخ به سوال عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، لازم می دانیم تذکر دهیم که گاهی اوقات، این عمل برای آنکه از چشم دیگر محافظت به عمل آید، انجام می شود. درست است که یک چشم به صورت کامل تخلیه می شود، اما حداقل فرد این شانس را دارد که بتواند با چشم دیگر خود ببیند. زمانی که چشم، نابینا شده و مشکلات زیادی از جمله ترشحات و یا درد ایجاد می کند، تخلیه بهترین کاری است که می توان انجام داد. خاطر نشان می کنیم برای ساخت چشم های مصنوعی می توانید به مراکز ساخت پروتز مچ دست نیز مراجعه کنید.

آیا میدانید که عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد؟

رابطه بین تخلیه چشم و چشم مصنوعی چیست؟

در ادامه صحبت در خصوص عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، لازم است در خصوص رابطه ای که بین تخلیه چشم و چشم مصنوعی وجود دارد نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. وقتی که چشم، تخلیه می شود صورت و چهره فرد نیز از این اتفاق تاثیر می پذیرد و باعث می شود که زیبایی فرد به شدت کاهش پیدا کند. از بین رفتن قرینگی صورت از جمله تاثیرات منفی تخلیه چشم است. به همین دلیل، کسانی که تحت عمل جراحی تخلیه چشم قرار می گیرند یکی از مهم ترین کارهایی که در روزهای بعد از عمل باید انجام دهند اقدام برای ساخت چشم مصنوعی است.

در ساخت چشم مصنوعی، اینکه عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، هیچ اهمیتی نداشته و تنها چیزی که دارای اهمیت فوق العاده ای است مراجعه به مراکزی است که به صورت حرفه ای در حوزه ساخت چشم های مصنوعی فعالیت می کنند. کلینیک های ارتوپدی فنی مطرحی در کشور وجود دارند که در حوزه ساخت چشم های مصنوعی فعالیت می کنند. با مراجعه به یکی از بهترین آنها که پایار است می توانید چشم مصنوعی نصب کنید که تغییرات چهره شما در اثر تخلیه چشم را به کمترین میزان کاهش دهد.

کلام آخر

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد؛ موضوع صحبت ما در این مقاله بود. از آنجایی که بعد از عمل تخلیه چشم، ممکن است ظاهر فرد با تغییرات ناخوشایندی همراه شود، بهتر است حتما قدمی برای ساخت چشم های مصنوعی برداشت. بهترین راهکار برای ساخت پروتزهای چشمی، مراجعه به مراکز ساخت پروتز، همچون ارتوپد فنی پایار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *