عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد؟

در بهترین بیمارستان چشم عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد؛ یکی از سوالات کسانی است که مجبورند تحت این عمل جراحی قرار گیرند. ما در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار، در مورد این عمل و مراقبت های بعد از آن نکاتی را بیان خواهیم کرد؛ پس ما با همراه باشید.

علت تخلیه چشم چیست؟

ضربه، بیماری، ناهنجاری های مادرزادی و عفونت از جمله دلایلی هستند که باعث می شوند فرد چشم خود را تخلیه کند. در این شرایط، بهترین کاری که بعد از تخلیه چشم می توان انجام داد، ساخت پروتز چشم است. پروتز چشم که به آن چشم مصنوعی نیز گفته می شود، انواع و اقسام متفاوت دارد که در مقاله انواع پروتز چشم به صورت مفصل در مورد آن صحبت کرده ایم.

موضوعی که در مورد این نوع عمل باید مورد توجه قرار داده شود، انواع تخلیه چشم است. دو نوع تخلیه چشم به صورت کلی وجود دارد که در ادامه بیان کرده ایم:

1- هسته زایی

در تخلیه چشم به روش هسته زایی، کل چشم تخلیه شده و یا برداشته می شود. تنها چیزهایی که باقی می مانند ماهیچه هایی هستند که می توانند حرکت چشم را کنترل کنند. این ماهیچه ها بعدا وارد کره چشم مصنوعی می شوند.

2- بیرون زدگی

در تخلیه به روش بیرون زدگی، قرنیه و محتویات چشم را بر می دارند و تنها چیزهایی که باقی خواهند ماند، ماهیچه های چشم و قسمت سفید چشم یا همان پوست صلبیه است. این روش، زمان کمتری برده و از نظر پزشکی نیز با تبعات تهاجمی کمتری همراه است. اینکه کدام یک از روش های تخلیه چشم انتخاب شود، بستگی به نظر پزشک و تشخیص او دارد. به خاطر داشته باشید، نوع عمل ممکن است روی قیمت پروتز چشم تاثیر داشته باشد.

حال که می دانید عمل تخلیه چشم چیست، شاید لازم باشد به سوال عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد نیز پاسخ دهیم. با توجه به اینکه عمل تخلیه چشم انواع و اقسام متفاوت دارد، مدت زمان این عمل نیز کاملا متفاوت است. پاسخ این سوال را به صورت مفصل تر در ادامه مورد بحث و بررسی قرار داده ایم.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از پروتز چشم با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد و قیمت آن چقدر است

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد؟ در مورد آن چه می دانید؟

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، معمولا با توجه به نوع تخلیه چشم متفاوت است. در مواردی که نوع عمل تخلیه چشم، پیچیدگی های زیادی دارد، این عمل ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد؛ ولی به صورت معمول، مدت زمان مورد نیاز برای انجام این عمل، 1 تا 2 ساعت است.

موضوع دیگری که آن هم روی مدت زمان عمل تخلیه چشم در افراد تاثیر دارد، شرایطی است که بیمار در آن قرار دارد. اگر شرایط بیمار، خاص بوده باشد، ممکن است تخلیه چشم حتی بیش از بازه ی زمانی که در بالاتر اشاره کردیم طول بکشد.

اینکه می گوییم این عمل بین 1 تا 2 ساعت زمان نیاز دارد، منظورمان در واقع همان مدت زمانی نیست که بیمار در اتاق عمل حضور پیدا می کند. در برخی موارد، ممکن است بعد از آنکه فرد چشم خود را تخلیه کرد، پزشک صلاح ببیند که فرد چند ساعت دیگر نیز در بیمارستان باقی بماند تا وضعیت چشم بیمار را تحت کنترل داشته باشد. این تصمیم برای کاهش عوارض تخلیه چشم صورت می گیرد.

علاوه بر نوع عمل و شرایطی که بیمار در آن قرار دارد، نوع بیهوشی نیز بر مدت زمان تخلیه چشم تاثیر می گذارد. در مواردی که فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد، باید مدت زمان بیشتری را در بیمارستان بستری شود. اگر مدت زمان این عمل جراحی باعث نگرانی تان شده است، حتما با پزشک خود در این باره صحبت کرده و اطلاعات کامل تر را از او دریافت کنید.

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد

مراقبت های بعد از عمل تخلیه چشم چیست؟

حال که می دانیم عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، خوب است در مورد برخی از نکات مهم و مراقبت های بعد از عمل تخلیه چشم نیز صحبت کنیم. بیماری که چشمش را تخلیه کرده است، باید همه کارهایی که در ادامه ذکر می کنیم انجام دهد تا بعدها با هیچ مشکلی مواجه نشود و بهبودی خیلی سریع تر از آنچه که بیمار انتظار دارد رخ دهد. مراقبت های بعد از تخلیه چشم به این شرح است:

1- استفاده از داروهایی که پزشک تجویز کرده است

یکی از مهم ترین کارهایی که بعد از تخلیه چشم باید انجام شود، استفاده از داروهایی است که پزشک تجویز کرده است. یکی از داروهای معمول، قطره های چشمی هستند. این قطره ها را باید با توجه به دستور پزشک داخل چشم ریخت و در مصرف آنها کوتاهی نکرد.

2- نَشستن صورت

از دیگر کارهای مهمی که در روزهای بعد از تخلیه چشم نباید انجام شود، نَشستن صورت است. تا یک هفته بعد از این عمل، آب و هیچ ماده خارجی نباید وارد چشم ها شود. شسستن صورت و سر تا یک هفته بعد از عمل تخلیه ممنوع است.

3- انجام ندادن فعالیت های سنگین

عمل تخلیه چشم، عمل حساسی است و کسانی که نمی خواهند روزهای بعد از عمل با مشکل جدی مواجه شوند، نباید کارهایی، مانند بلند کردن اشیاء سنگین را انجام دهند. فعالیت های سنگین و یا تمرینات ورزشی سنگین برای کسانی که این عمل را انجام  داده اند، ممنوع است.

در برترین بیمارستان کشور عمل تخلیه-چشم-چند-ساعت-طول-می-کشد

هزینه تخلیه چشم چقدر است؟

موضوع دیگری که در ادامه سوال عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، قصد داریم مطرح کنیم، هزینه تخلیه چشم است. هزینه ی تخلیه عمل چشم در افراد مختلف، متفاوت است و این نیز نشات گرفته از عواملی به شرح زیر است:

  • یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت عمل تخلیه چشم، مرکز درمانی است که این عمل در آنجا انجام می شود. در مراکز خصوصی، هزینه بالایی از بابت این عمل دریافت می شود.
  • دیگر موضوع اثر گذار بر قیمت تخلیه ی چشم وسعت عارضه ای است که چشم را به خود درگیر کرده است.
  • تجهیزات به کار برده شده در تخلیه پروتز چشم نیز باعث تغییر قیمت می شود. تجهیزات مدرن تر، نتایج بهتری از خود به جای می گذارند و طبیعتا باعث افزایش قیمت عمل می شوند.

همان فردی که به شما می گوید عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد، بهترین و قابل اعتماد ترین فرد برای دریافت قیمت این عمل جراحی حساس است. اگر می خواهید هزینه این عمل جراحی کاهش پیدا کند، با شرکت بیمه ای که از خدمات بیمه ای آن استفاده می کنید، مشورت کرده و از آنها بپرسید که تا چه اندازه هزینه های این عمل را پرداخت می کنند. بیمه های تکمیلی کشورمان خدمات خوبی در این حوزه ارائه می دهند.

کلام آخر

عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد؛ موضوع صحبت ما در این مقاله بود. از آنجایی که بعد از عمل تخلیه چشم، ممکن است ظاهر فرد با تغییرات ناخوشایندی همراه شود، بهتر است حتما قدمی برای ساخت چشم های مصنوعی برداشت. بهترین راهکار برای ساخت پروتزهای چشمی، مراجعه به مراکز ساخت پروتز، همچون ارتوپد فنی پایار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *