پروتز چشم بدون تخلیه چگونه است؟⚡هر آنچه باید مورد آن بدانید

هزینه و پروتز چشم بدون تخلیه

پروتز چشم بدون تخلیه یک وسیله کمکی برای کسانی است که چشمشان از دست رفته و نمی توانند به مانند گذشته روابط اجتماعی خوبی را تجربه کنند. اگر نمی دانید این پروتز چیست و عملکرد آن به چه شکل است، در ادامه با ما همراه باشید و مقاله “نحوه مراقبت از چشم مصنوعی” را نیز مطالعه کنید. بدون شک اگر در حال استفاده از پروتز چشم باشید، باید به خوبی از آن مراقبت کنید تا مجبور نشوید هر چند سال یک بار آن را تعویض کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز چشم  با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت و پروتز چشم بدون-تخلیه

آیا در مورد پروتز های چشم بدون تخلیه اطلاعاتی دارید؟ آنها چگونه عمل می کنند؟

کسانی که بینایی شان از دست رفته است، با طیف وسیعی از چالش ها و مشکلات مواجه هستند. اختلال در دیدن اجسام در یک طرف ماجرا، و اینکه فرد از نظر اجتماعی جایگاهش دچار تغییر می شود نیز در طرف دیگر قرار دارد. امروزه، پروتز چشم بدون تخلیه به کمک آمده است تا رایج ترین مشکلات این افراد را حل کند.

موضوع مهمی که باید در خصوص این نوع پروتز چشم بدانید، نحوه عملکرد آن است. از جهت عملکرد، لنز و این نوع پروتز شباهت زیادی به هم دارند. این پروتز، درست مانند لنز، روی چشم قرار می گیرد. پروتزهایی که در شرایط بدون تخلیه چشم نصب می شوند، یک پوسته نازک از جنس آکریلیک دارند. این پروتز به راحتی روی چشم قرار می گیرد. مزیت بسیار جالب این پروتز، قابلیت ساخت آن به رنگ چشم است. با این مزیت، اطرافیان به سختی می توانند متوجه شوند که پروتز چشم نصب شده است.

3 فایده مهم و شگفت انگیز پروتز چشم بدون تخلیه چیست؟

کسانی که پروتزهای چشم بدون تخلیه را نصب می کنند، اول از همه باید در مورد فواید آن اطلاعات کاملی به دست آورند، سپس برای ساخت پروتز چشم اقدام کنند. برخی از مهم ترین مزیت های این نوع پروتز به شرح زیر است:

1- در ایجاد تقارن، حرفه ای عمل می کند
یکی از مهم ترین مزیت هایی که می توان برای پروتزهای چشم بدون تخلیه نام برد، ایجاد تقارن در پلک هاست. کسانی که این نوع پروتز را سفارش داده و آن را نصب می کنند، فرصتِ داشتن یک پوشش جذاب و کاملا طبیعی به خود و چشم نابینایشان می دهند. شاید جالب باشد که بدانید پروتز چشمِ بدون تخلیه علاوه بر تقارن پلک ها، افتادگی آنها را نیز درمان می کند.

2- استاد متقارن جلوه دادن چشم هاست
از دیگر مزیت هایی که می توان در خصوص پروتزهای چشم بدون تخلیه بیان کرد، ایجاد تقارن در اندازه چشم هاست. کسانی که این پروتز را روی چشم غیر بینای خود نصب می کنند، بعد از مدتی شاهد متقارن شدن اندازه دو چشم خواهند بود.

3- تحریک کننده نیست
از دیگر فواید پروتز چشم بدون تخلیه این است که این پروتز به هیچ وجه، چشم را تحریک نمی کند و باعث ایجاد حساسیت در آن نمی شود. بسیاری کسانی که این نوع پروتز را نصب کرده اند، از اینکه با آن احساس خوب و راحتی را داشته باشند، ابراز رضایت کرده اند.

با توجه به مزیت هایی که در مورد این نوع پروتز ذکر کردیم، اگر خدای ناکرده نیاز دارید در مورد قیمت پروتز چشم اطلاعات کاملی به دست آورید، با کلینیک های ارتوپدی تماس بگیرید.

هزینه پروتز چشم بدون تخلیه

آیا در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم، نحوه مراقبت از پروتز چشم بدون تخلیه آموزش داده می شود؟

کسانی که برای ساخت پروتز چشم بدون تخلیه به بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در کشور مراجعه می کنند، نکات زیادی را در مورد مراقبت از این چشم مصنوعی آموزش می بینند. برخی از این نکات مهم به شرح زیر است:

  • کسانی که بنا به هر دلیلی مجبور شده اند از چشم های مصنوعی استفاده کنند، باید هر زمان که لازم است این پروتز را از جای خود خارج کنند.
  • اگر فرد در زمان قرار دادن این پروتز دچار حساسیت شود، می بایست به یک پزشک مراجعه کند.
  • کارشناسان ساخت پروتز به متقاضیان نصب چشم های مصنوعی توصیه می کنند، به صورت مرتب پروتز را با آب گرم و صابون شستشو دهند.
  • کسانی که این پروتز را نصب می کنند، می بایست به صورت سالانه به پزشک مراجعه کنند تا پروتز جلا داده شود.
  • بهتر است هر 5 سال یک بار برای تعویض و ساخت مجدد این پروتز اقدام شود.
  • اگر متقاضیان ساخت پروتز، بعد از قرار دادن چشم مصنوعی حس کردند که یک جسم خارجی در چشمشان قرار داده اند، می توانند روان کننده یا ژل استفاده کنند.

آیا می دانید عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد؟

کسانی که به هر دلیلی مجبورند چشم خود را تخلیه کرده و برای نصب و ساخت پروتز چشم بدون تخلیه اقدام کنند، ممکن است این سوال برایشان پیش آید که عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد. معمولا مدت زمان عمل، بین 1 تا 2 ساعت است؛ یعنی بیمار، این مدت زمان را در اتاق عمل بوده و تحت عمل جراحی قرار دارد.

البته، به مانند همه اعمال جراحی که در کشور و در دنیا انجام می شود، بیمار، یکی دو ساعت قبل از عمل باید در محیط بیمارستان، حاضر باشد. در برخی موارد، و چنانچه پزشک تشخیص دهد، لازم است که فرد شب قبل از عمل در بیمارستان بستری شود.

عمل تخلیه پروتز چشم، عمل بسیار حساسی است و معمولا قبل از آن، متخصص بیهوشی با بیمار صحبت کرده و به برخی سوالاتی که او دارد پاسخ می دهد. چنانچه فرد نیازمند به پروتز چشم بدون تخلیه، استرس و یا نگرانی داشته باشد، در طی این پرسش ها و پاسخ ها، استرس او کاهش پیدا می کند و هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی برای انجام این عمل حساس آماده می شود. بعد از بهبودی، فرد می تواند برای ساخت پروتزهای مخصوص چشم اقدام کند.

آیا می دانید عمل تخلیه چشم چند ساعت طول می کشد

مناسب ترین ماده برای ساخت پروتزهای بدون تخلیه چشم چیست؟

یکی از جدیدترین موادی که برای ساخت پروتزهای بدون تخلیه چشم به کار برده می شود، ماده ای است به نام پلی متیل متا کریلات. این ماده به دلیل سازگاری بسیار بالایی که با بافت بدن انسان دارد، از بهترین مواد برای ساخت پروتزهای چشم مصنوعی به شمار می رود.

پروتزهایی که با این ماده ساخته می شوند، علاوه بر آنکه هیچ گونه عارضه و مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کنند، می توانند برای داشتن ظاهری طبیعی و زیبا نیز کمک کننده باشند. قابلیت شبیه سازی پلی متیل متا کریلات به چشم طبیعی یکی از مهم ترین مزیت هایی است که می توان برای  این ماده برشمرد.

قیمت پروتز چشم بدون تخلیه چقدر است و از کجا آن را تهیه کنیم؟

قیمت پروتز چشمی از یک عدد ثابت پیروی نمی کند و تحت تاثیر پارامترهای متفاوت قرار دارد؛ برخی از پارامترها را در ادامه ذکر کرده ایم:

  • یکی از عوامل تاثیر گذار روی قیمت این نوع پروتز، تجربه و مهارت پزشکی است که قرار است این پروتز را بسازد.
  • مورد دیگری که آن نیز روی قیمت تاثیر زیادی دارد، مرکزی است که برای ساخت پروتز به آنجا مراجعه می کنید.
  • کیفیت و مرغوبیت ماده مورد استفاده در تولید پروتز نیز در تعیین قیمت تاثیر زیادی دارد.

تمامی این عوامل روی قیمت چشم مصنوعی تاثیر دارند. توصیه ای که ما به شما داریم این است که برای سفارش و ساخت انواع پروتز، مجموعه هایی را انتخاب کنید که هم از مواد با کیفیت در تولید پروتز استفاده می کنند و هم یک پزشک مجرب و ماهر بر فرایند ساخت نظارت مستقیم دارد. یکی از این کلینیک ها، کلینیک ارتوپد فنی پایار است. قیمت مناسب و کیفیت بالا دو هدفی است که این مجموعه برای احقاق آنها تلاش می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *