ساخت پروتز پا بالای زانو با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالا

به طور میانگین در تمامی نقاط جهان میلیون ها نفر در قسمت اندام های تحتانی خود دچار نقص عضو شده اند. معلولیت هایی که نواحی پایین تنه بدن را تحت تاثیر قرار داده اند عبارتند از: ترانسفمورال، مفصل زانو و ترانسیبیال. قطع عضو ناشی از بیماری های قلبی و عروقی بخش عمده ی این افراد را شامل می شود. به طور معمول می توان با استفاده از پروتز (ساخت پروتز بالای زانو) پا این نقص عضو ها را درمان کرد.

با توجه به اینکه نقص عضوتان قسمت بالای زانو یا زیر زانو را در برگرفته است نوع پروتزی که بایستی از آن استفاده کنید هم فرق می کند. شما ضمن مراجعه و دریافت کمک از پزشک متخصص می توانید پروتز پا بالای زانو مختص خود را سفارش دهید. ساخت پروتز پا بالای زانو باعث می شود که بتوانید کم کم تحرک خود را بازیابی کرده و به انجام فعالیت های مورد نیاز خود بپردازید.

پس از آنکه پروتز پا بالای زانو را تهیه کردید بایستی از اقدامات و دستورالعمل های ویژه ای پیروی نمائید. با کمک پروتز بالای زانو می توانید استقلال حرکتی خود را به دست آورید. با ما در ادامه همراه باشید تا در مورد این نوع پروتز و قیمت پروتز پا بالای زانو نکاتی را یادآوری کنیم.

پروتز پا بالای زانو

پروتز پا بالای زانو چیست؟

نام دیگر این پروتز ، پروتز ترنس فمورال می باشد. افرادی می بایست برای ساخت پروتز بالای زانو اقدام کنند که در بخش تحتانی خود دچار نقص عضو شده اند. به بیماران کمک می کند تا نیروی حرکتی خود را بازگردانند و فعالیت های روزانه خود را از سر گیرند. پروتز بالای زانو دارای اجزای مختلفی است. سوکت، مفصل زانو و لوله پایلون از اجزای این پروتز به شما می روند. هر کدام از اجزای این پروتز وظایف خاصی را بر عهده دارند و به منظور خاصی طراحی می شوند. توجه داشته باشید به غیر از این پروتز در اندام تحتانی پروتز های دیگری هم وجود دارد که کلینیک پایار ارائه دهنده آن خدمات هم هست، مانند : پروتز انگشت پا ، پروتز پا زیر زانو ، پروتز لگن ، پروتز مچ پا . برای دریافت قیمت پروتز بالای زانو به پایار مراجعه کنید.

ساخت پروتز پا بالای زانو با کیفیت عالی در ایران

تهیه و طراحی پروتز بالای زانو ( ساخت پروتز پا بالای زانو )

پروتز بالای زانو از بخش های مختلفی ساخته می شود که عبارتند از:

 • سوکت: سوکت قسمتی از پروتز پا بالای زانو می باشد که قسمت باقیمانده ی عضو قطع شده را در آن قرار می دهند. به طور معمول پروتز پا بالای زانو را با استفاده از مواد ترموپلاستیک و یا لمینت می سازند. به منظور بالا بردن امنیت بیشتر در اطراف کمر بیمار ، کمربندی را تعبیه می کنند. این کمربند به قسمت بالای پروتز وصل می شود.

  یکی از مهم ترین قطعات هر پروتز، سوکت است. سوکت در بالاترین قسمت پروتز واقع شده و باعث می شود استامپ و اندام باقیمانده بیمار به هم وصل شوند. گفته می شود، سوکت به دلیل وظیفه خاصی که بر عهده دارد، مهم ترین و حساس ترین قطعه از قطعات پروتز پا بالای زانو است.

  نکته مهمی که خوب است در مورد سوکت بدانید، نحوه ساخت آن است. سوکت را با توجه به وضعیت بدنی فرد می سازند. در گذشته که پرینترهای سه بعدی وجود نداشتند، این قطعه به صورت دستی ساخته می شود، اما امروزه با کمک این دسنگاه های مدرن و پیشرفته، دقیق ترین و ظریف ترین نوع سوکت ساخته شده و در اختیار فرد قرار داده می شود.

  نکته بسیار مهم دیگری که در ساخت سوکت پروتز بالای زانو مورد توجه قرار می گیرد، استفاده از مواد اولیه با کیفیت و ضد حساسیت در آن است. از آنجایی که سوکت به صورت مستقیم با پوست عضو باقیمانده در تماس است، به همین دلیل از مواد با کیفیت و ضد آلرژی در ساخت و تولید آن استفاده می کنند. قیمت سوکت از قیمت پروتز پا بالای زانو جدا نیست و هر هزینه ای که شما در انتها پرداخت می کند، شامل هزینه ساخت سوکت پروتز نیز خواهد بود. اگر طراحی این قسمت با دقت انجام نشود، فرد هیچگاه نمی توان از پروتز خود به خوبی استفاده کرده و با آن راحت باشد.

سوکت در پروتز بالای زانو
 • مفصل زانو: مفصل زانو انواع مختلفی دارد. برخی از این مفاصل متحرک هستند و برخی دیگر به گونه ای طراحی می شوند که در هنگام پیاده روی در جای خود ثابت و محکم قرار می گیرند. مفاصل ثابت را می توان موقع نشستن از حالت قفل شده خارج کرد. نکته ی قابل توجه این است که ساخت پروتز بالای زانو با مفصل ثابت، تنها در مواقعی صورت می گیرد که قسمت طبیعی مفصل یا بالاتر از آن قطع شده باشد.
 • لوله شین: این بخش از پروتز را در میان سوکت، مفصل زانو و پای مصنوعی قرار می دهند. جنس لوله شین از مواد قوی که از وزن کمی برخوردار هستند می باشد. موادی مانند فیبرکربن، آلومینیوم و تیتانیوم از این قبیل مواردند. جنس این نوع باعث تغییر قیمت پروتز بالای زانو می شود.
 • پنجه ی پا پروتزی : پنجه ی پا پروتزی از تنوع بسیار بالایی برخوردار است که این تنوع شامل : پنجه ی داینامیکی ، پنجه ی single axis، پنجه ی SACH (solid ankle cushion heel)، به همین جهت متخصص مربوطه به شما کمک می کند تا بهترین ترکیب مورد نیاز خود را انتخاب نمائید. نوع پنجه از عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز پا بالای زانو است. 

نمونه ساخت پروتز پا بالای زانو 

تنظیم پروتز پا بالای زانو 

نمونه ساخت پروتز بالای زانو

ساخت پروتز پا بالای زانو برای تمامی سنین

ساخت پروتز پا بالای زانو مکانیکی

پادکست شماره 2 (در خصوص پروتز بالای زانو – ساخت پروتز پا بالای زانو)

انواع پروتز پا بالای زانو

در موقع ساخت پروتز پا بالای زانو باید به نوع آن دقت داشت. پروتز بالای زانو به دو دسته دارای مفصل مکانیکی و پروتز هوشمند تقسیم می شود.

پروتز مکانیکی: پروتز های مکانیکی خود به 2 دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • پروتز بالا زانو تک محوری: این پروتز ها به عنوان یک لوله عمل می کنند و به علت سهولت ساخت آن ها به محکم ترین، کم وزن ترین و کم هزینه ترین نوع پروتز بالا زانو تبدیل شده اند. با این وجود این نوع پروتز دارای محدودیت هایی هم می باشد. یکی از محدودیت های ساخت پروتز بالای زانو تک محوری آن است که به علت سادگی بیش از حد پروتز فرد بیمار مجبور می شود موقع ایستادن به منظور ثابت وایسادن از نیروی عضلات خود استفاده کند. به همین جهت در زانو های تک محوری یک قفل دستی به همراه کنترل کننده اصطکاک دائم تعبیه می کنند. برای دریافت قیمت پروتز بالای زانو تک محوری به کلینیک های ساخت پروتز مراجعه کنید.
 • پلی سنتریک یا پروتز بالا زانو چند محوری: به این نوع قیمت پروتز پا بالای زانو، چهار میله هم گفته می شود. در این نوع پروتزها چند محور چرخشی وجود دارد. از دلایل محبوبیت پروتز بالا زانو چند محوری می توان به مطابقت پذیری و توانایی تغییر آن ها اشاره کرد. همچنین احتمال لنگیدن در هنگام استفاده از پروتز بالای زانو پلی سنتریک به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. این پروتز ها دارای دستگاه مکانیکی ساده جهت کنترل چرخش  هستند که باعث بهبود پروسه ی راه رفتن می شود. در هنگام راه رفتن می توان سرعت حرکت زانوی پروتزی را تعیین کرد. این قبیل پروتز ها نسبت به سایر زانو های پروتزی وزن بیشتری دارند و قطعات به کار رفته در آن ها بایستی در فواصل زمانی کم سرویس شود.
پروتز هوشمند : این نوع پروتز ها دارای سیستم های بسیار پیشرفته هستند که با کمک میکروپروسسور های نوین، الگوریتم های راه رفتن را ارزیابی می کنند. و با توجه به شرایط محیطی مثل شیب زمین، مفاصل مچ و زانو را تنظیم می کنند. قیمت پروتز پا بالای زانو هوشمند از سایر پروتز بالاتر است.
پروتز پا بالای زانو چیست

تثبیت کننده زانو چه کاربردی دارد؟

تمامی زانوهای پروتزی به تثبیت کننده ی زانو احتیاج دارند. گاها فردی که قطع عضو دارد برای جلوگیری از زمین خوردن ترجیح می دهد که از زانوی ایمنی ای استفاده کنند که در حالت کشش قفل می شود. به همین جهت ممکن است بخواهند که از قفل دستی زانو استفاده کنند. قفل دستی زانو دارای یک قفل زانو خودکار می باشد و فرد می تواند به صورت دلخواه آن را باز و بسته کند. این نوع زانو از ثبات بسیار بالایی برخوردار می باشد. این قفل چه فعال باشد و چه غیر فعال باشد فرد می تواند با کمک پروتز پا بالای زانو حرکت کند اما بایستی در نظر داشته باشید که اگر می خواهید از این نوع قفل استفاده کنید هنگام حرکت کردن بایستی انرژی بیشتری را هنگام راه رفتن صرف کنید.

کنترل کننده ی حرکتی اصطکاک متغیر و دائم چه وظیفه ای دارد؟

تمامی پروتز های بالای زانو به منظور حفظ تعادل موقع راه رفتن نیاز به کنترل کننده ی چرخشی دارند. در اکثر مواقع این کنترل کننده ها ضمن ایجاد اصطکاک مکانیکی در محور چرخشی موجب می شوند تا پای طبیعی با پای پروتزی همگام و هماهنگ باشد. پروتز پا بالای زانو که اصطکاک ثابت دارد وزن کمی دارند و بسیار قابل اعتماد هستند. برای دریافت قیمت پروتز پا بالای زانو به کلینیک های ارتوپدی معتبر در کشور مراجعه کنید.

آنچه باید درباره پروتز پا بالای زانو بدانید.

در مورد دلایل قطع پا از بالای زانو و الزام برای ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو چه می دانید؟

یکی از موضوعاتی که خوب در مورد آن نیز نکاتی را بیان کنیم، دلایل قطع پا از بالای زانو است. دلایلی که باعث می شوند پای فردی از بالای زانو قطع شود به این شرح است:

1- دیابت

یکی از دلایلی که باعث می شود فردی پای خود را از ناحیه بالای زانو از دست بدهد و مجبور شود برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو اقدام کند، دیابت است. بیماری دیابت از جمله بیماری هایی است که باعث می شود اعصاب پا آسیب ببینند. وقتی که عصب های پا دچار آسیب می شوند، فرد نمی تواند زخم هایی که در این ناحیه بوجود آمده است حس کند. زخم ها در صورتی که بهبود پیدا نکنند قانقاریایی شده و پزشکان هیچ چاره ای به جز اقدام برای ساخت قطع پا ندارند. دیابت یکی از شایع ترین دلایل قطع عضو به شمار می رود و بهترین کاری که در این شرایط می توان انجام داد اقدام برای ساخت پروتز پا بالای زانو است.

از دیگر دلایلی که باعث می شود فرد در معرض قطع عضو از بالای زانو قرار بگیرد، کاهش سرعت بهبود زخم ها است. وقتی که زخم ها بهبود نکرده و جان فرد در خطر باشد او مجبور به قطع عضو خواهد شد. در شرایط قطع عضو نیز بهترین کاری که می توان انجام داد اقدام برای ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو اقدام کند.  

دلایل قطع پا از بالای زانو و الزام برای ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو

2- تصادف کردن

از دیگر دلایلی که فرد را در معرض قطع عضو از بالای زانو قرار می دهد می توان به حوادث رانندگی و یا حادثه در حین کار اشاره کرد. گاهی اوقات که حادثه رانندگی با شدت بالایی رخ داده و پای فرد، دچار آسیب شدید شده است، در صورتی که پزشکان تشخیص دهند پا از ناحیه بالای زانو قطع می شود. البته حادثه های کاری نیز ممکن است باعث قطع عضو شوند. در این شرایط، بهترین کاری که می توان انجام داد اقدام برای ساخت پروتز پا بالای زانو است.

3- تومور

تومور و بیماری های سرطانی نیز شرایط را برای قطع عضو فراهم می کنند. درست است که درصد قطع عضو به خاطر این دلیل، زیاد نیست اما بهرحال برخی افراد نیز هستند که در اثر ابتلا به تومورهای بدخیم، در معرض خطر قطع عضو و  اقدام برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو قرار می گیرند.

اینکه علت قطع عضو چیست، شاید خیلی اهمیت نداشته باشد و چیزی که در واقع از اهمیت زیادی برخوردار است این است که فرد، برای ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو یی اقدام کند که می تواند به او کمک کند. برای ساخت پروتزهای کاربردی بهتر است به کلینیک های معتبر در کشور مراجعه کنید.

دلایل قطع پا از بالای زانو و الزام برای ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو چه می تواند باشد؟

4-عفونت کردن

از دیگر دلایلی که باعث می شود افراد نیاز به ساخت پروتز پا بالای زانو پیدا کنند، عفونت کردن پا است. امروزه قطع پا در اثر عفونت، بسیار نادر و کمیاب است. یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده میزان قطع پا به خاطر عفونت، به کمترین میزان برسد بالا رفتن استانداردهای پزشکی است. این استانداردها باعث شده اند که زخم به بهترین شکل ممکن، ضد عفونی شده و میزان قطع عضو کاهش پیدا کند. با این وجود، کسانی که همیشه نگران این موضوع و نگران ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو هستند به محض آنکه کوچک ترین آثار عفونت را مشاهده کردند باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنند. این مورد را به خصوص بیماران دیابتی باید مورد توجه قرار دهند.

از جمله کارهایی که برای اجتناب و پیشگیری از قطع عضو از بالای زانو ساخت پروتز پا بالای زانو می بایست انجام داد، زدن واکسن کزاز است. بهتر است کسانی که این واکسن را تزریق کرده اند هر 10 سال یک بار برای تزریق مجدد آن اقدام کنند. افرادی که به این نکته توجه و دقت می کنند نیازی نیست که از بابت ساخت و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو نیز نگرانی خاصی به خود راه بدهند.

در مورد دلایل قطع پا از بالای زانو و الزام برای ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو چه میدانید؟

آیا قیمت لاینر سیلیکونی به قیمت پروتز پا بالای زانو می افزاید؟

کسانی که می خواهند برای ساخت و نصب پروتز بالای زانو اقدام کنند، نباید تصور کنند که تمام هزینه هایی که آنها برای این مورد مجبورند پرداخت کنند فقط به هزینه ی ساخت ختم می شود. آنها علاوه بر مبلغی که می بایست برای ساخت پروتز پا بالای زانو پرداخت کنند، می بایست برای دیگر وسایل جانبی نیز هزینه ای در نظر بگیرند.

یکی از اشیاء جانبی که این گروه به آن نیاز فراوان دارند.، لاینرهای سیلیکونی است. این لاینرها از زخم شدن پوست پا که در تماس با سوکت پروتز قرار داد، جلوگیری می کنند. آنها به مانند یک روکش یا جوراب هستند و بین پوست و پروتز قرار می گیرند. تقریبا همه کسانی که می خواهند از پوست پا خود در مقابل زخم شدن مراقبت کنند می بایست برای تهیه و پرداخت قیمت لاینر سیلیکونی اقدام کنند.

با توجه به نکته ای که در مورد لاینرها بیان کردیم، حال، می توانیم به جرات بگوییم که قیمت آنها روی هزینه ساخت و تهیه پروتز پا بالای زانو تاثیر دارد. هم برای اطلاع از قیمت پروتز بالای زانو و هم برای اطلاعات از قیمت ساخت انواع لاینرها می توانید به کلینیک های ارتوپدی فنی فعال در کشور، همچون پایار مراجعه کنید. کارشناسان این مجموعه، کاربردی ترین و مناسب ترین نوع پروتز و لاینر را در اختیار شما قرار می دهند.

آیا قیمت لاینر سیلیکونی به قیمت پروتز پا بالای زانو می افزاید؟

آیا ساخت پروتز پا بالای زانو، موجب اصلاح انحراف زانو می شود؟

یکی از مفاصل بسیار مهم در بدن ما، مفصل زانو است. این مفصل به این دلیل که وزن ما را تحمل می کند، اهمیت زیادی دارد. متاسفانه گاهی اوقات، به دلیل اشتباهاتی که از ما سر می زند به این قسمت آسیب وارد می شود. یکی از این آسیب ها انحراف زانو است. مفصل زانوی ما به صورت عادی با استخوان ساق پا و ران در یک راستا قرار داد. وقتی که این هم راستایی از بین می رود، گفته می شود که فرد به انحراف زانو مبتلا شده است. از جمله روش های درمانی برای این عارضه می توان به بستن آتل و انجام تمرین های فیزیوتراپی اشاره کرد. این دو مورد به مرور زمان باعث می شوند که انحراف زانوها کاهش پیدا کند.

با توجه توضیحی که اشاره کردیم احتمالا الان به خوبی متوجه شده اید که اصلاح انحراف زانو با کمک پروتز پا بالای زانو صورت نمی گیرد. معمولا، کسانی برای ساخت این نوع پروتز اقدام می کنند که پای آنها از بالای زانو قطع شده باشد.

نکته ای که به عنوان یک نکته تکمیلی می بایست بیان کنیم این است که اگر لازم باشد برای اصلاح انحراف در زانو، ارتز اختصاصی نصب کنید، می توانید به کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه کنید. آنها علاوه بر ساخت پروتز می توانند شما را در جریان قیمت پروتز پا بالای زانو نیز قرار دهند.

 

ساخت پروتز پا بالای زانو هوشمند در پایار

نحوه نصب پروتز پا بالای زانو( ساخت پروتز پا بالای زانو )

به منظور نصب پروتز پا بالای زانو فرد بایستی به پزشک متخصص مراجعه کند. پزشک متخصص به شما می آموزد که چگونه از پروتز بالای زانو استفاده کرده و طریقه ی صحیح نصب آن را به شما یاد می دهد. هنگام نصب پروتز پزشک نکات مهمی را به شما یاد آور می شود که بایستی به دقت به آن ها گوش کرده و آن را به درستی عملی و اجرا کنید. اجرای این نکات با سلامتی شما ارتباط مستقیم دارد لذا آن ها را سرسری نگرفته و در نهایت دقت آن را اجرا کنید.

نکاتی که در هنگام نصب پروتز(ساخت پروتز بالای زانو) باید به آن ها توجه کنید عبارتند از:

 اوایل هنگامی که به تازگی شروع به استفاده از پروتز پا بالای زانو در خانه کرده اید بایستی مرتبا پوست اندام باقیمانده را چک نمائید. به بیانی دیگر بایستی هر 5 دقیقه یکبار محل نصب پروتز خود را بررسی کنید. این کار به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه زخم و یا آسیب دیدگی صورت می گیرد. برای چک کردن و نگاه کردن به پوست قسمت قطع شده ی زانو می توانید از یک آینه کمک بگیرید. با استفاده از آینه می توانید به راحتی قسمت هایی را که به آسانی نمی توانید ببینید به خوبی بررسی و چک کنید. لازم به ذکر است اگر متوجه شدید محل نصب پروتز بالای زانو قرمز شده و حساسیت ایجاد کرده است از پوشیدن مجدد پروتز خودداری کنید. صبر کنید تا رنگ پوست بدنتان به حالت طبیعی و عادی خود بازگردد. اگر مدتی صبر کردید و رنگ پوستتان به حالت نرمال برنگشت بایستی قبل از پوشیدن پروتز حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

اگر پوست بدنتان تاول زد و یا زخم ایجاد کرد تا وقتی که با پزشک خود ملاقات نکرده اید نباید پروتز پا بالای زانو را بپوشید. همچنین در صورت بروز هرگونه زخم و یا داشتن هرگونه نگرانی در خصوص پوست بدن خود می توانید با پزشک خود تماس حاصل فرمائید. کارشناسان کلینیک های ارتوپدی فنی به سوالات شما پاسخ داده و شما را در جریان قیمت پروتز بالای زانو قرار می دهند.

اگر پوست بدن شما نسبت به پروتز از قدرت استحکام بالایی بر خوردار است می توانید تدریجا و کم کم مدت زمان پوشیدن پروتز را افزایش دهید. یادتان باشد حتی در صورت عدم بروز هرگونه حساسیت پروتز خود را طولانی مدت نپوشید. در زمان ساخت پروتز پا بالای زانو  از کارشناس بخواهید که پروتزی متحرک برای شما بسازد.

هزینه و قیمت پروتز پا بالای زانو چه مقدار می باشد

نحوه نگهداری از پروتز پا بالای زانو

بعد از ساخت پروتز بالای زانو نوبت به آموزش می رسد. پزشک متخصص به شما می آموزد که چگونه پروتز بالای زانو را نصب کرده و از پای خود خارج کنید. او به شما می آموزد که چگونه سوکت را مدیریت و تنظیم نمائید. همچنین به شما چگونگی افزایش تحمل نسبت به پوشیدن پروتز بالای زانو را یاد می دهد. جدای از این موضوع به شما ویلچر هم می دهند تا در زمانی که از پروتز استفاده نمی کنید از ویلچر استفاده نمائید. پزشک متخصص همچنین یک دوره ی آموزشی برای نحوه ی کار با پروتز پا بالای زانو برگزار می کند. بعد از ساخت پروتز پا بالای زانو، این دوره ممکن است یک سال و یا کمتر طول بکشد. در این دوره ی آموزشی پزشک به شما درباره موضوعات زیر اطلاعاتی را ارائه می دهد:

 • نحوه ی تحمل وزن
 • چگونگی ایستادن روی پاها
 • نحوه ی حفظ تعادل هنگام استفاده از پروتز
 • چگونگی راه رفتن به کمک پای مصنوعی
 • نحوه استفاده از میله های موازی، واکر و عصا
 • انجام حرکاتی کششی
 • انجام حرکات استقامتی
 • قیمت پروتز بالای زانو
 • ورزش

قابل توجه شما عزیزان : افراد درگیر با قطع عضو، بعد از ساخت پروتز پا بالای زانو و نصب آن باید صبوری به خرج داده و فرایند آموزش را به خوبی پشت سر بگذارند. فردی که می خواهد با اندام مصنوعی اش راه برود، باید انرژی زیادی صرف کند. معمولا در روزهای بعد از قطع عضو، به دلیل شوکی که این اتفاق به فرد وارد کرده است، بدن فرد، ضعیف شده و از نظر قدرت جسمانی دچار افت می شود. این گروه باید تلاش کند و آستانه تحمل خود را افزایش دهد. هر قدر در هنگام استفاده از اندام مصنوعی تان میزان ترس خود را کاهش دهید و بیشتر تمرین کنید، در بازه زمانی کوتاه تری روی راه رفتن با آن تسلط پیدا خواهید کرد. کار با پروتز را به درستی یاد بگیرید تا هزینه پرداخت شده برای قیمت پروتز پا بالای زانو به هدر نرود.

چگونه می توان مانع از آسیب دیدن پا شد؟

به منظور پیشگیری از ایجاد آسیب دیدگی پا بایستی به رعایت نکات زیر بپردازید:

 • پوشیدن کفش مناسب به نحوی که کفش از فضای خالی مناسبی برای کف پا و انگشتان پا برخوردار باشد
 • با پای برهنه راه نروید و بدون کفش یا جوراب
 • هنگامی که می خواهید ناخن پا های خود را کوتاه کنید نهایت دقت را به خرج دهید
 • از کندن و یا بریدن پوست زیر و خشک شده ی پا توسط تیغ تیز جدا خودداری کنید.
 • قبل از آنکه به حمام بروید حتما دمای آب را چک کنید.
پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) چقدر دوام دارد

پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) چقدر دوام دارد؟

پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) و دوام آن ذهن افراد متبلا به قطعی زانوی پا را به خود مشغول می کند. هزینه پروتز زانو (قیمت پروتز بالای زانو) پایین نیست و فرد برای آنکه بتواند زندگی نرمالی داشته باشد، مجبور است از این اندام مصنوعی استفاده کند. حال اگر پروتزی که نصب شده از کیفیت و دوام بالایی برخوردار نباشد، نه تنها فرد احساس رضایت نخواهد کرد، بلکه مجبور است بعد از مدتی مجددا برای سفارش و طراحی یک پروتز جدید اقدام کند.

به هنگام سفارش و نصب پروتزهای مخصوص بالای زانو ( ساخت پروتز پا بالای زانو ) به مجموعه هایی مراجعه کنید که این لوازم پروتز پا بالای زانو کمکی را با بهترین و بالاترین عملکرد تولید کرده و در اختیارتان قرار می دهند. این مجموعه ها در تولید محصولات خود آخرین متد و با کیفیت ترین متریال ها را به کار می گیرند تا بتوانند با ساخت یک پروتز و یا ارتز، شرایط بهتری را در اختیار کسانی قرار دهند که مجبورند از وسایل کمکی استفاده کنند. این مجموعه ها بهترین ها برای دریافت قیمت پروتز پا بالای زانو هستند. 

قیمت پروتز پا بالای زانو با بهترین متریال در ایران

چه مدت بعد از قطع پا می توان از پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) استفاده کرد؟

سوال دیگری که در مورد پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) مطرح می شود، این است که چه مدت بعد از قطع پا می بایست برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام و، از پروتز بالای زانو استفاده کرد. آیا روز بعد از عمل مربوط به قطع عضو می توان برای ساخت، پرداخت قیمت پروتز بالای زانو و اتصال پروتزها اقدام کرد؟ خوب است بدانید، وقتی یکی از اندام ها قطع می شود، برای آنکه فشار ناشی از فقدان عضو کاهش پیدا کند، بیمار می تواند برای ساخت پروتز بالای زانو موقتی اقدام کند.

وقتی زخم های ناشی از عمل جراحی بهبود پیدا کردند وقت آن می رسد که بیمار به جای پروتزهای موقتی از پروتزهای دائمی و ثابت در ناحیه بالای زانو استفاده کند. وقتی مراحل ساخت پروتز بالای زانو تمام، و پروتز آماده شد و قیمت پروتز پا بالای زانو پرداخت گردید، نوبت به نصب آن می رسد. از موقعی که نصب پروتز شروع می شود تا زمانی که فرد به صورت کامل نحوه استفاده از آن را یاد بگیرد معمولا بیش از 2 هفته وقت لازم است. در طی این مدت نیاز است که بیمار، صبوری به خرج داده و خود را از نظر روحی آماده نصب پروتز کند.

بهترین پروتز پا در ایران به چه مجموعه ای تعلق دارد؟

بهترین پروتز پا در ایران متعلق به یک برند خاص نیست. پروتزهایی را می توان بهترین و برترین در ایران نامید که در تولید آنها از مواد اولیه با کیفیت استفاده شده و با نیاز های بیمار در تناسب و هماهنگی کامل است. قیمت پروتز بالای زانو نباید باعث شود افرادی که از ناحیه بالای زانوی به پایین پای خود را از دست داده اند، در سفارش و اقدام برای ساخت پروتز بالای زانو کوتاهی کنند.

شاید با ساخت پروتز پا بالای زانو نتوان به صورت صد در صد، جای خالی عضو قطع شده را پر کرد، اما پروتز پا بالای زانو نیز در نوع خود می توانند بخش عمده ای از کمبود عضو را جبران کنند. پروتزهایی که به دست افراد حرفه ای ساخته می شوند، در برطرف کردن نیازهای روزانه افراد دچار قطع عضو نقش بسزایی خواهند داشت.

قیمت ساخت پروتز بالای زانو در کلینیک پایار

آیا می دانستید جدیدترین پروتز پا (قیمت پروتز پا بالای زانو) در ایران ساخته شده است؟

کشور ما در بسیاری حوزه ها، مانند پیشرفت باور نکردنی داشته است. یکی از حوزه هایی که با پیشرفتش، به انسان کمک زیادی شده است، حوزه ساخت پروتز پا و ساخت پروتز پا بالای زانو است. افرادی که درگیر قطع عضو هستند، زندگی توام با رنجی دارند و همین مساله بود که باعث شد قلب بشریت و فعالان این حوزه به درد آید و برای ساخت جدیدترین پروتز اقدام کنند. برخی کلینیک های فعال در کشور در کار خود (ساخت پروتز بالای زانو) بسیار حرفه ای و کاربلد ظاهر شده اند و از مشکلات افراد درگیر با قطع عضو، به میزان زیادی کاسته اند.

پروتزهای مدرن و جدید امروزی که توسط کلینیک های ارتوپدی فنی ساخته می شوند، قابلیت های زیادی داشته و امکانات و اختیارات زیادی را برای کاربران خود فراهم کرده اند. برای مثال، پروتز پا بالای زانو را در نظر بگیرید؛ انواع مدرن این نوع پروتز، بهترین و ایده آل ترین شرایط را برای فرد فراهم کرده و به او اجازه می دهند تا راحت تر حرکت کند و راه برود. گرچه قیمت پروتز پا بالای زانو که با این امکانات و ویژگی ها ساخته می شود، بالاست، اما به نظر ما افزایش کیفیت زندگی ارزش صرف این هزینه را دارد. بهتر است برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت پروتز بالای زانو به کلینیک های معتبر در کشور مراجعه کنید.

آیا در مورد تفاوت های پروتز پا بالای زانو و پا مصنوعی ژله ای چیزی میدانید؟

یکی از اصطلاحاتی که افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه پا ممکن است آن را زیاد بشنوند، پای مصنوعی ژله ای است. این نوع، یک نوع اندام مصنوعی است و از جمله پاهای مصنوعی زیبایی به شمار می رود. پاهای مصنوعی ژله ای، کاربردی به جز زیبایی نداشته و فرد نمی تواند برای انجام کارهای خود روی آن حساب خاصی باز کند. این یکی از مهم ترین تفاوت هایی است که می توان بین ساخت پاهای مصنوعی ژله ای و ساخت پروتز پا بالای زانو بیان کرد.

موضوع دیگری که آن نیز بزرگ ترین تفاوت بین این دو نوع پای مصنوعی به شمار می رود، قیمت است. از آنجایی که در ساخت اندام های مصنوعی ژله ای از ماده به این نام سیلیکون استفاده می کنند، قیمت آنها زیاد نیست و همین نیز باعث شده که قیمت این اندام مصنوعی از قیمت پروتز پا بالای زانو کمتر باشد.

هم برای ساخت و دریافت قیمت پاهای مصنوعی ژله ای و هم برای دریافت اطلاعاتی کامل در مورد پروتز بالای زانو، به کلینیک های معتبری همچون پایار مراجعه کنید. سابقه و مهارت بالای کارشناسان این مرکز به شما اجازه می دهد تا پای مصنوعی کاربردی را با قیمتی مناسب تهیه کرده و نصب کنید.

رویکرد توانبخشی پروتز پا بالای زانو در افراد متفاوت به چه صورت می باشد

رویکرد توانبخشی پروتز پا بالای زانو در افراد متفاوت به چه صورت می باشد؟

بعد از ساخت پروتز پا بالای زانو نوبت به توانبخشی می رسد. رویه ی توانبخشی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال پروسه ی توانبخشی افرادی که مجبورند در هردو پای خود از پروتز پا بالای زانو استفاده کنند نسبت به افرادی که تنها یکی از پاهایشان دچار قطع عضو شده است بیشتر خواهد بود. کسانی که برای ساخت پروتز بالای زانو  اقدام می کنند می بایست نحوه ی حفظ کردن تعادل بدن خود را هنگام به کارگیری پروتز بیاموزند. در حالت کلی پزشک سعی می کند که با ایجاد اعتماد به نفس و قدرت به بهبود روحیه و شرایط بیمار کمک کند. پروسه توانبخشی شامل مراحل زیر است:

 • شرطی شدن و قدرتمند شدن
 • در روزهای اول بعد از ساخت پروتز بالای زانو هنگامی که به تازگی پروتز خود را دریافت کرده اید بایستی کم کم از آن استفاده کنید و همزمان از ویلچر هم برای رفت و آمد خود کمک بگیرید.
 • به مرور زمان ارتفاع پروتز پا بالای زانو را بیشتر کرده و کم کم استفاده از ویلچر را کاهش دهید.
 • به منظور استفاده کامل از پروتز بالای زانو بایستی تعادل، اعتماد به نفس و نیروی بدنی خود را افزایش دهید.

رعایت نکاتی که در بالا اشاره کردیم به شما کمک می کند تا از صرف هزینه برای قیمت پروتز پا بالای زانو بهترین نتایج را دریافت کنید.

قیمت پروتز پا بالای زانو طبق نرخ 1402

آیا پرداخت هزینه برای خرید پای مصنوعی دست دوم کار عاقلانه ای است؟

یکی از تصوراتی که برخی افراد متقاضی ساخت پروتز پا بالای زانو دارند، این است که آنها فکر می کنند اگر برای خرید پای مصنوعی دست دوم (خرید پروتز بالای زانو دست دوم) اقدام کنند، مجبور نخواهند بود هزینه بالایی برای داشتن یک پروتز پرداخت کنند. این مساله، کاملا درست است؛ اما به شرط اینکه شما بتوانید یک پروتز مصنوعی دست دوم و متناسب با بدن خود بیابید و نصب کنید.

همه پروتزها به صورت اختصاصی برای متقاضیان ساخته می شوند. این افراد برای آنکه صاحب این پروتز شوند می بایست به کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه کنند. بعد از مراجعه و بعد از مشخص شدن اهداف و نیازهایی که فرد دارد، قالب گیری انجام می شود. در فرایند قالب گیری، پروتز، به صورت متناسب با اندام باقیمانده فرد ساخته می شود و همین مساله است که باعث اختصاصی شدن پروتزها شده است.

بنابراین، اگر می خواهید هزینه ای که برای قیمت پروتز پا بالای زانو پرداخت کرده اید، به نتیجه ای قابل قبول ختم شود بهتر است به جای آنکه به فکر پیدا کردن اندام های مصنوعی دست دوم باشید، کلینیک های معتبری را شناسایی کنید که می توانند با توجه به نیازهای شما یک پروتز با عملکرد بالا برایتان بسازند.

 

استفاده از خدمات پروتز پا بالای زانو کلینیک پایار

با عرض سلام و احترام !

کلینیک ارتوپدی فنی پایار، در راستای توانبخشی به عزیزانی که نقص عضو دارند خدماتی با کیفیت و با قیمت منصفانه ای ارائه می دهد که در صورت تمایل میتوانید از دو راه زیر ، وقت ملاقات خود را با جناب آقای محمد کفیلی تنظیم کنید. 

پذیرش تماس تلفنی

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پذیرش آنلاین

برای پذیرش آنلاین رو عکس کلیک کنید 

و در ادامه اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید😊

آیا در مورد نکات مراقبتی از پروتز بالای زانو چیزی شنیده اید؟

آیا در مورد نکات مراقبتی از پروتز بالای زانو چیزی شنیده اید؟

همه چیز با ساخت پروتز بالای زانو به پایان نمی رسد و افراد بعد از آنکه آن را نصب کردند، موظفند برخی نکات مراقبتی را نیز انجام دهند تا طول عمر این پروتز افزایش پیدا کند. برخی از این نکات مراقبتی بسیار مهم به شرح زیر است:

 • سعی کنید پروتز پا بالای زانو را به صورت منظم شستشو دهید و آن را از وجود هر گونه آلودگی، گرد و غبار و عرق پاک کنید. بهتر است برای شستن اندام مصنوعی تان از پاک کننده هایی چون آب و صابون استفاده کنید و بعد از آنکه پروتز را شستید، آن را خیلی خوب خشک کنید.
 • گرچه ممکن است خرید لوازم جانبی پروتز، باعث افزایش قیمت پروتز بالای زانو شود، اما به یاد داشته باشید که این لوازم به شما کمک می کنند تا راحت تر از اندام مصنوعی تان استفاده کنید. از جمله لوازم جانبی که بهتر است برای تهیه آن اقدام کنید می توانیم به لاینرها اشاره داشته باشیم.
 • برای استفاده بهتر و بهینه تر از پروتز بالای زانو، بهتر است ورزش کنید. پزشکان برخی حرکت های ورزشی را به شما یاد می دهند. شما با انجام این حرکات می توانید عملکرد پای مصنوعی تان را به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش دهید.
 • تعویض قطعات در زمان مناسب نیز در افزایش طول عمر و دوام پروتز بی تاثیر نخواهد بود. اگر در زمان استفاده از پای مصنوعی خود حس کردید که برخی قطعات دچار مشکل شده اند حتما با فردی که این پروتز را برای شما ساخته است، مشورت کرده و در صورت نیاز به او مراجعه کنید.

ساخت و قیمت پروتز بالای زانو مصنوعی در پایار

هر آنچه نیاز است در مورد قیمت پروتز پا بالای زانو مصنوعی بدانید

قیمت پروتز بالای زانو مصنوعی تحت تاثیر عوامل متفاوتی قرار دارد. اگر شما به یک کلینیک ارتوپدی فنی مراجعه کنید، با اعداد و ارقام متفاوتی در مورد هزینه ساخت پروتز پا بالای زانو رو به رو خواهید شد. نه تنها در مورد پروتز پا بالا زانو مصنوعی، بلکه ساخت سایر انواع پروتز مانند، ساخت پروتز انگشت پا، ساخت پروتز مچ پا و غیره، به صورت سفارشی انجام می شود. چنانچه نیاز دارید در مورد پروتز مخصوص بالای زانو اطلاعات بیشتری به دست آورید، این قسمت را با دقت مطالعه کنید.

مقاله ” قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو و عوامل تاثیرگذار بر آن” را نیز مطالعه کنید. این نوع پروتز یکی از مدرن ترین و بروزترین انواع پروتز در کشور است و در رفع نیازهایتان کمک فراوانی خواهد بود.

قیمت پروتز بالا زانو مصنوعی (قیمت پروتز پا بالای زانو) بستگی به نوع بیمه ای دارد که شما تحت پوشش آن قرار دارید. اغلب ایرانی ها تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند. اگر در اثر یک اتفاق و حادثه، پایتان از بالای زانو قطع شده است، چنانچه بخواهید در مورد پرداخت هزینه پروتز مخصوص بالازانو توسط این بیمه، اطلاعات بیشتری کسب کنید، می بایست به شعبات تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

بیمه های تکمیلی در کشورمان، چند سالی است که فعالیت خوبی را شروع کرده اند. این بیمه ها، جدای از بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی کار کرده و با دریافت حق بیمه بیشتر، خدمات بیمه ای گوناگون و متنوعی را به بیمه شدگان ارائه می کنند.

معمولا کسانی که به خاطر نوع کار و فعالیتشان، احتمال قطع عضو را می دهند، می بایست در هنگام تنظیم قرارداد بیمه های تکمیلی، به این مورد توجه کرده و حق بیمه مربوط به آن را پرداخت کنند. بیمه های تکمیلی حمایت های خوبی از بیمه شدگان خود به عمل می آورند و قدرت کافی برای پرداخت قسمتی از قیمت پروتز زیر زانو مصنوعی و بالای زانو را دارند.

پادکست شماره 8 (در خصوص عوامل موثر بر قیمت پروتز پا بالای زانو)

مقاومت و قیمت پروتز بالای زانو مصنوعی

چه عواملی بر قیمت پروتز بالای زانو مصنوعی بیشترین تاثیر را دارد؟

قیمت پروتز مخصوص بالای زانو مصنوعی در صورتی که پروتز مورد نظر برخی قابلیت های خاص داشته باشد، افزایش پیدا می کند؛ این یکی از مهم ترین عواملی است که باعث تغییر قیمت پروتز پا بالای زانو می شود. از پروتز ها به عنوان یک جایگزین برای اندام قطع شده یاد می کنند. پروتز مصنوعی باید بتواند جای اندام قطع شده را پر کرده و خلل ایجاد شده را به خوبی تحت پوشش قرار دهد.

زمانی می توان از ساخت پروتز پا بالای زانو انتظارات زیادی داشت، که برخی قابلیت ها در هنگام ساخت آن در نظر گرفته شده باشد. برای مثال، فردی که به یک فعالیت خاص مانند کوهنوردی، شنا و یا دو می پردازد، باید نوع خاصی از پروتز را سفارش داده و نصب کند. این اشخاص  مجبورند هزینه بالایی برای ساخت پروتز بپردازند.

قیمت پروتز پا بالای زانو مصنوعی تحت تاثیر نوع پروتز نیز قرار داد. انواع و اقسام پروتز زیر زانو توسط کلینیک های ارتوپدی فنی ساخته می شود؛ نام برخی از آنها به شرح زیر است:

یکی از انواع پروتز بالای زانو مصنوعی، پروتز از نوع قفل دستی است. این مدل یکی از پایدارترین انواع پروتز به شمار رفته و برای کسانی که نمی توانند زانوی خود را کنترل کنند، گزینه مناسبی است. قیمت پروتز پا بالای زانو از نوع دستی از بقیه مناسب تر است.

از دیگر انواع پروتز بالای زانو مصنوعی، پروتز زانوی تک محوری است. این نوع، قابلیت تنظیم چرخش داشته و به یک لولای ساده مجهز است.

پروتز بالا زانو مصنوعی از نوع کنترل ایستایش، از دیگر انواع پروتزی است که برای افراد دچار قطع عضو از بالای زانو ساخته می شود. افراد مسن درگیر با قطع عضو و یا کسانی که تحرک زیادی ندارند، می بایست برای ساخت پروتز پا بالای زانو از نوع کنترل ایستایش اقدام کنند.

موضوع صحبت ما در این متن، معرفی انواع پروتز مخصوص بالای زانو نیست. با معرفی انواع این اندام مصنوعی خواستیم به شما اثبات کنیم که اقسام پروتز، ویژگی های خاصی داشته و به همین دلیل فرد مجبور است برای داشتن هر یک از آنها، هزینه متفاوتی را پرداخت کند.

پادکست شماره 9 (در خصوص لیست قیمت پروتز پا بالای زانو)

مناسب ترین قیمت پروتز بالای زانو مصنوعی

برای دریافت لیست قیمت پروتز پا بالای زانو مصنوعی (لیست قیمت پای مصنوعی) به کجا مراجعه کنیم؟

اگر اطلاعات چندانی در مورد قیمت پروتز پا بالای زانو مختلف ندارید، لیست قیمت پای مصنوعی می تواند به شما کمک کند تا بتوانید بهترین و مناسب ترین نوع پروتز را انتخاب کنید. بهترین و کوتاه ترین مسیری که می توانیم برای دریافت لیست قیمت پروتز پا بالای زانو مصنوعی معرفی کنیم، مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی است. در این مراکز با توجه به هدف شما از ساخت پروتز، نیازهایی که دارید، میزان قطع عضو و سایر عواملی که در همین مقاله به آنها پرداختیم یک لیست قیمت به شما ارائه می کنند.

در این کلینیک ها، کارشناسان با تجربه و خبره ای حضور دارند و به شما کمک می کنند تا با مناسب ترین قیمت ساخت پای مصنوعی، صاحب یک پروتز کاربردی شوید. موضوعی که در مورد ساخت پروتز پا بالای زانو باید به خاطر داشته باشید این است که قیمت پروتزهای متفاوت، یکسان نیست و شما با توجه به بودجه ای که دارید می توانید برای ساخت یکی از انواع پروتزها اقدام کنید. چنانچه توان پرداخت هزینه پروتز را ندارید از خدماتی که بیمه های تکمیلی ارائه می کنند، بهره ببرید. این بیمه ها می توانند در جبران هزینه ی اندام های مصنوعی کمک خوبی باشند.

پادکست شماره 10 (در خصوص پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو توسط بیمه ها)

قیمت پروتز پا بالای زانو مصنوعی با بیمه چقدر است

قیمت پروتز پا بالای زانو مصنوعی با بیمه چقدر است؟

کسانی که می خواهند برای ساخت پروتز پای مصنوعی بالای زانو (ساخت و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو) اقدام کنند، می بایست از قیمت آن نیز اطلاع داشته باشند. در مورد عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروتز پا بالای زانو مصنوعی نکاتی را بیان کردیم و حال به خوبی می دانید که چرا این پروتز با قیمت های متفاوتی برای متقاضیان ساخته می شود. موضوع مهمی که در خصوص قیمت و هزینه این پروتز باید در جریان باشید، سهم بیمه ها در جبران هزینه های ساخت پروتز است.

در کشور ما، اغلب مردم زیر پوشش بیمه های دولتی هستند. این بیمه ها، خدمات متفاوتی را به مردم ارائه می کنند و به دلیل فعالیت این بیمه ها، مبلغی که برای درمان باید پرداخت شود، به شدت کاهش پیدا کرده است. البته، بیمه ها همه هزینه های درمان را پرداخت نمی کنند. یکی از جاهایی که شرکت های بیمه، وارد نمی شوند، پرداخت قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو است. متاسفانه، کسانی که مجبورند برای ساخت و نصب پروتزها اقدم کنند، خودشان می بایست تمام هزینه مربوط به ساخت اندام های مصنوعی مخصوص قسمت تحتانی و فوقانی را پرداخت کنند. قرار گرفتن زیر پوشش بیمه های خصوصی، به متقاضیان نصب اندام مصنوعی کمک می کند تا بتوانند از پس پرداخت هزینه های مربوط به ساخت پروتزها برایند.

قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو را با توجه به نوع آن تعیین می کنند. فردی که به فعالیت خاصی مشغول است، باید نوع خاصی از پروتز را نصب کند؛ همین موضوع تاثیری مستقیم بر قیمت پروتز دارد.

البته کیفیت ساخت پروتز نیز می تواند بر قیمت انواع پروتز و قیمت پروتز پا بالای زانو تاثیر بگذارد. برخی کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور، همچون پایار، انواع پروتز را با قیمتی مناسب ساخته و در اختیار متقاضیان قرار می دهند. کلینیک ارتوپدی فنی پایار در حوزه ساخت انواع پروتز و ارتز فعالیت کرده و در تلاش است تا کیفیت زندگی افراد دچار قطع عضو را به شکل موثری بهبود دهد.

قیمت پروتز زانو در سال 1400 بیشتر بود یا قیمت پروتز پا بالای زانو؟

قبل از آنکه بخواهیم به بررسی تفاوت قیمت پروتز زانو در سال 1400 و هزینه ساخت پروتزهای بالای زانو بپردازیم، باید در مورد پروتزهای زانو توضیحی را به صورت مختصر ارائه کنیم. شاید از اسم پروتزهای زانو مشخص نباشد، اما در واقع، مفصل های مصنوعی زانو به شمار می روند. اگر فردی به هر دلیلی مفصل زانوی او آسیب دیده باشد، چنانچه پزشک نتواند با روش های درمانی همچون، دارو و یا سایر روش ها درد را تخفیف دهد، به بیمار توصیه می کند که مفصل زانوی خود را با یک مفصل مصنوعی زانو تعویض کند.

درست است که هدف از ساخت پروتز پا بالای زانو با هدف نصب مفصل های مصنوعی زانو یکی است و در هر دو آنها فرد می تواند راحت تر راه برود، اما کسی که اندام مصنوعی نصب می کند درگیر قطع عضو از ناحیه پا شده است و فردی که برای نصب مفصل مصنوعی پا اقدام می کند، ناحیه زانو به پایین خود را دارد و تنها می بایست مفصلی که در داخل زانو قرار گرفته است تعویض کند.

به همین جهت، ما نمی توانیم بین هزینه پروتز پا بالای زانو و مفصل مصنوعی زانو در سال 1400، به قضاوت بنشینیم؛ زیرا این دو نوع پروتز برای شرایطی کاملا متفاوت ساخته می شوند.

قیمت پای مصنوعی زیر زانو بیشتر است یا قیمت پای مصنوعی بالای زانو؟

موضوعی که خوب است در همین ابتدا اشاره کنیم این است که تنها یکی از فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت پروتز، حجم و گستردگی قطع عضو است. در ساخت پروتز موضوعات و پارامترهای دیگری نیز وجود دارند که در ادامه به دو مورد از آنها اشاره خواهیم کرد.

یکی از این فاکتورهای به شدت موثر، هوشمند بودن پروتز است. پروتزهایی که هوشمند هستند قابلیت بالایی داشته و می توانند در برطرف کردن بسیاری از نیازهای کاربر به او کمک کنند. این فاکتور به حدی تاثیر گذار است که گاهی اوقات یک پروتز پایین زانو هوشمند در مقایسه با پروتزهای غیر هوشمند مخصوص بالای زانو، با قیمت بسیار بالاتری ساخته می شود.

به کار بردن پروتز برای شرایط خاص نیز روی قیمت تاثیر می گذارد. مثلا کسی را در نظر بگیرید که قرار است به صورت حرفه ای بدود. چنین کسی برای آنکه در زمان انجام این فعالیت، راحت تر بوده و مشکلی برای او به وجود نیاید، مجبور است نوع خاصی از پروتز را سفارش دهد. در این مواقع نیز پروتزهای مخصوص زیر زانو با قابلیت های خاص، با قیمت بالاتری ساخته می شوند نسبت به پروتزهای بالای زانویی که هیچ کارکردی ندارند.

قیمت پای مصنوعی هوشمند طبق نرخ 1401

قیمت پای مصنوعی هوشمند (پای مصنوعی بالای زانو) طبق نرخ 1402 چقدر اعلام شده است؟

بدون شک، قیمت پای مصنوعی هوشمند از سایر انواع پاهای مصنوعی موجود در بازار بیشتر است. همان طوری که از نام این نوع اندام مصنوعی بر می آید، در ساخت پروتز پا بالای زانو آن از آخرین متدهای روز دنیا استفاده شده و قابلیت های زیادی در آن به چشم می خورد.

از وقتی که بشر اندام های مصنوعی را تولید کرده، در یک جا توقف نکرده است. انواع پروتز مصنوعی انگشتان پا، پروتز پا زیر زانو ، پروتز پا بالای زانو، پروتز لگن و غیره از جمله نوآوری‌ هایی است که امروزه در حوزه تولید پروتز به چشم می خورد. برای آنکه در جریان عوامل موثر بر پای مصنوعی هوشمند قیمت (قیمت پروتز پا بالای زانو هوشمند) قرار گیرید، در ادامه با ما همراه باشید.

عوامل زیادی وجود دارند که باعث تغییر قیمت پروتز در سال های متفاوت می شوند، اما بهرحال دانستن حداقل و حداکثر قیمت پروتز پا بالای زانو می تواند به افراد کمک کند تا بتوانند تصمیم گیری دقیق تر و شفاف تری در خصوص نصب این نوع پروتز اتخاذ کنند. در حال حاضر و در سال 1402، حداقل قیمت نصب پروتز پا بالای زانو، به خصوص برای مواردی که کابردی بوده و به منظور زیبایی ساخته نمی شود، قیمتی بیش از 100 میلیون تومان دارند. موضوع مهمی که روی قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو تاثیر می گذارد، نوع زانویی است که برای آنها در نظر گرفته می شود. زانوهایی که برای این پروتزها به کار برده می شوند انواع و اقسام متفاوت داشته و با قیمت های متفاوت به بازار ارائه می شوند.

شما برای دریافت دقیق ترین قیمت در هر سال، تنها و تنها باید به کلینیک هایی مراجعه کنید که در حوزه ساخت اندام های مصنوعی فعالیت می کنند. آنها با توجه به شرایط جسمانی و نیازهای کاربر می توانند تعیین کنند که چه نوع پروتز پا بالای زانو برای فرد مناسب است. هر چند که باید به خاطر داشته باشید، برخی انواع اندام های مصنوعی در کشور ساخته نمی شوند؛ مانند پاهای مصنوعی هوشمند.

پای مصنوعی هوشمند چیست؟ به چه نوع اندام مصنوعی گفته می شود؟

قبل از آنکه در مورد قیمت پای مصنوعی هوشمند (قیمت پا مصنوعی هوشمند) صحبت کنیم، خوب است ابتدا این اندام مصنوعی را معرفی کرده و بگوییم که اساسا پای مصنوعی هوشمند به چه نوع پروتزی گفته می شود.

پای مصنوعی هوشمند به پایی گفته می شود که در آن، سیگنال هایی از سنسورهای پروتز به مغز ارسال می شود. این ارسال و دریافت سیگنال یکی از مهم ترین عوامل در کنترل بهتر پا بعد از ساخت پروتز پا بالای زانو است.

کسانی که از پا مصنوعی هوشمند استفاده می کنند، قادرند به شکل طبیعی تری راه بروند. پاهای مصنوعی هوشمند از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع پروتز در کل دنیا به شمار می روند.درست است که قیمت پروتز مچ پا هوشمند بالاست، اما فرد رضایت زیادی از نصب آن ابراز خواهد کرد.

قیمت پای مصنوعی هوشمند

حیاتی ترین کاربردهای پای مصنوعی چیست؟

از آنجایی که قیمت پای مصنوعی هوشمند (قیمت پروتز پا بالای زانو) بسیار معقول و منطقی تعیین شده است. این پروتز هوشمند در برآورده کردن نیازهای فرد، بسیار توانمند ظاهر شده است. کسانی که پای مصنوعی هوشمند را به جای اندام قطع شده شان قرار می دهند، با کمبودها و نواقص کمتری مواجه هستند.

پروتز هوشمند پا، به خوبی می تواند وزن فرد را در هنگام راه رفتن تحمل کند و به او در ایجاد تعادل کمک فراوانی نماید. انجام فعالیت های روزانه با این نوع پروتز، باعث افزایش محبوبیت آن شده است.

پا مصنوعی هوشمند، انواع و اقسام متفاوت دارد. کلینیک های سازنده این نوع پروتز با توجه به شرایط سنی فرد، با توجه به وسعت اندام قطع شده و با توجه فعالیت خاصی که فرد دارد، این نوع اندام مصنوعی را طراحی کرده و در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

قیمت پای مصنوعی هوشمند در کلینیک ارتوپدی پایار

این عوامل بر قیمت پای مصنوعی هوشمند (پای مصنوعی هوشمند قیمت) بیشترین تاثیر را دارند؟

قیمت پای مصنوعی هوشمند (قیمت پا مصنوعی هوشمند) تحت تاثیر عوامل مختلف قرار دارد. آشنایی با این عوامل شما را در هنگام مواجه با قیمت این اندام مصنوعی شوکه نخواهد کرد. پروتز هایی که به صورت مصنوعی ساخته می شوند، قابلیت های زیادی داشته و شرایط بسیار خوبی برای حرکت و راه رفتن فرد در اختیار او قرار می دهند. به همین علت است قیمت پروتز پا بالای زانو از این نوع، بسیار بالا  تعیین شده است.

نوع پروتز، یکی از عوامل تعیین کننده بر قیمت پروتز است. پروتز های هوشمند، با کمک آخرین متدهای روز دنیا ساخته شده اند و همین موضوع باعث افزایش قیمت آنها شده است.

علاوه بر نوع پروتز، وسعت عضو قطع شده نیز تاثیر قابل توجهی بر تمام شدن قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو دارد. برای مثال، هزینه ای که می بایست برای خرید پروتز هوشمند مخصوص مچ پا پرداخت شود، از هزینه پروتز هوشمند انگشتان پا بالاتر است. فردی که قسمت بیشتری از پای خود را از دست داده، باید هزینه بیشتری برای سفارش و ساخت پای مصنوعی هوشمند بپردازد.

قیمت پای مصنوعی هوشمند (ساخت آن در ایران)

آیا پیشرفته ترین نوع پای مصنوعی هوشمند را می شناسید؟ آیا از قابلیت های آن خبر دارید؟

یکی از پیشرفته ترین انواع پا مصنوعی هوشمند، پروتز میکروپروسسور است. در این نوع، قیمت پای مصنوعی هوشمند از بقیه بالاتر بوده و این موضوع به دلیل قابلیت های بی شماری است که در این اندام مصنوعی به چشم می خورد. از جمله امتیازات این نوع پروتز می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • به دلیل سنسورهای کوچکی که در این نوع پروتز به کار برده شده است، این اندام مصنوعی به خوبی قادر است اطلاعات دریافت شده از محیط و اندام فرد را پردازش کند. به همین علت، قیمت پا مصنوعی هوشمند بالا در نظر گرفته شده است.
 • این نوع قدرت سازگار شدن با نیازهای متفاوت را دارد و بسیاری از مشکلات کاربر را با دست های پنهان خود به راحتی حل می کند.
 • بر اساس اطلاعاتی که از سیگنال های ورودی به دست می آید، پردازنده ها و یا سنسورها الگوریتمی را برای حرکت مچ پا تعریف می کنند.
 • ریزپردازنده ها، نقش مهمی در ساخت پروتز پا بالای زانو از این نوع دارند؛ آنها باعث می شوند که قسمت های مختلف پا عملکرد خوب و قابل قبولی از خود نشان دهند.
 • بزرگ ترین و مهم ترین مزیتی که این نوع دارد و همان نیز باعث افزایش قیمت پای مصنوعی هوشمند شده است، افزایش واکنش به شرایط مختلف محیطی است. این نوع پروتز برای آنکه کاربر در هنگام راه رفتن تعادل و تحرک داشته باشد، خواص مکانیکی متفاوتی را ارائه می دهد.

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد پای مصنوعی هوشمند قیمت به کلینیک های ارتوپدی معتبر در کشور مراجعه کنید.

ساخت و قیمت پای مصنوعی هوشمند

تضمینی ترین قیمت پای مصنوعی هوشمند چقدر است؟

تضمینی ترین قیمت پای مصنوعی هوشمند را تنها از کلینیک هایی می توان انتظار داشت که به صورت حرفه ای در این حوزه مشغول به کار هستند. برخی کلینیک های ارتوپدی فنی کشور، نه تنها مانور زیادی روی کیفیت می دهند، بلکه تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا پروتز هایی با قیمت مناسب در اختیار افراد درگیر با قطعی عضو قرار گیرد تا آنها مجبور نباشند هزینه بالایی از بابت قیمت پروتز پا بالای زانو پرداخت کنند.

چنین کلینیک هایی در کشورمان کم نیستند. تنها باید وقت گذاشت و حرفه ای ترین و بهترین آنها را جستجو کرد. برخی سازندگان پروتز در کشور، متدهای روز دنیا را در ساخت پروتز دخالت داده و با توجه به این متدها پروتز هایی هوشمند می سازند.

قیمت پای مصنوعی هوشمند در پایار

بهترین پای مصنوعی هوشمند چه ویژگی هایی دارد؟ آیا این ویژگی ها بر قیمت پای مصنوعی هوشمند تاثیر دارند؟

یکی از موضوعات مهمی که کمک می کند پای هوشمند مصنوعی بالاترین کارایی را از خود نشان دهد، ویژگی هایی است که در ساخت پروتز پا بالای زانو هوشمند لحاظ می شود. هر یک از ویژگی هایی که در زیر ذکر می کنیم، اگر در ساخت پروتز رعایت شوند، باعث افزایش قیمت پای مصنوعی هوشمند (قیمت پا مصنوعی هوشمند) خواهند شد. این خصوصیت ها به شرح زیرند:

 • هر قدر ماده به کار برده شده در ساخت پای مصنوعی هوشمند، سبک تر باشد، قیمت آن نیز به مراتب بالاتر خواهد رفت.
 • اگر در ساخت پروتز، شرایط اختصاصی بیمار در نظر گرفته شود، قیمت پروتز افزایش پیدا خواهد کرد.
 • بالا بودن کیفیت قطعات به کار برده شده در ساخت پروتز، مانند فیلر، قطعات داخلی و سوکت از دیگر عواملی است که باعث افزایش پای مصنوعی هوشمند قیمت خواهد شد.
 • استفاده از سنسورهای قوی برای افزایش قابلیت هوشمندسازی پروتز، دیگر عاملی است که آن نیز در افزایش قیمت پروتز پا بالای زانو وتز تاثیر زیادی خواهد داشت.
 • پروتزهایی که با قابلیت های خاص ارائه می شوند، مثلا آنهایی که در برابر ضربه مقاوم بوده و یا مواردی که ضد آب هستند، در مقایسه با پروتزهای معمولی، هزینه ساخت بیشتری دارند.
 • یک پروتز هوشمند اگر به کاربر امکان راه رفتن روی سطوح مختلف را بدهد، با هزینه بالاتری ساخته می شود.

قیمت پای مصنوعی هوشمند در ارتوپدی پایار

قیمت جدیدترین پای مصنوعی در ایران در مقایسه با قیمت پای مصنوعی هوشمند؛ کدام، گران تر است؟

پروتزها از جمله مقوله هایی هستند که همواره در حال تغییر و تحولند. سازندگان پروتز برای آنکه بتوانند به طیف وسیعی از مشکلات کاربر پایان دهند، هر بار یک قابلیت جدید و یک متد کاربردی در ساخت انواع پروتزها، مانند ساخت پروتز پا بالای زانو و ساخت و نصب پروتز مچ پا به کار می برند.

برخی از جدیدترین پروتزهایی که ساخته می شود، هوشمند هستند و کارهای زیادی از دستشان بر می آید، و برخی دیگر از آنها با متریال های مدرن و جدید ساخته می شوند و به همین دلیل می توان خصوصیاتی چون وزن کم و مقاومت در برابر هر گونه آسیب را از آنها انتظار داشت؛ این پروتزها را نیز می توان پروتزهایی جدید نامید.

قیمت پای مصنوعی هوشمند (قیمت پا مصنوعی هوشمند) به دلیل آنکه قابلیت های زیادی در آن به کار برده شده است، ممکن است از قیمت جدیدترین پروتزهای پای مصنوعی در کشور بالاتر باشد. کسانی که توان پرداخت هزینه های سنگین پروتز مصنوعی هوشمند و ساخت پروتز پا بالای زانو هوشمند را دارند، برای آنکه زندگی شان رنگ و جلوه طبیعی تری به خود بگیرد، بهتر است برای داشتن این نوع پروتزها اقدام کنند. این پروتزها ظاهر مناسبی دارند؛ باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می شوند و کارهای متنوعی را می توان به کمک آنها انجام داد. به همین علت می بایست پول زیادی از بابت پای مصنوعی هوشمند قیمت پرداخته شود. قطعات به کار برده شده در آنها باعث افزایش قیمت پروتز پا بالای زانو شده است.

قیمت پای مصنوعی هوشمند در کلینیک ارتوپد فنی پایار

برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی هوشمند به کجا مراجعه کنیم؟

ما در این مقاله در خصوص پای مصنوعی هوشمند و قیمت پا مصنوعی هوشمند صحبت کرده و اطلاعاتی را در مورد آن به شما دادیم. پروتزهای هوشمند، کاربردی هستند و می توانند بخش اعظم مشکلات فردی را که با قطع عضو درگیر شده است، برطرف کنند. برای آنکه بتوانید از قیمت پای مصنوعی هوشمند قیمت پروتز پا بالای زانو هوشمند اطلاعات خوبی به دست آورید، چاره ای به جز مراجعه به مراکز ارتوپدی در کشور ندارید. سعی کنید بهترین و معتبرترین کلینیک های کشور را یافته و برای دریافت لیست قیمت پروتز به آنها مراجعه کنید.

در تدوین لیست قیمت پا مصنوعی هوشمند، مسائل مختلفی در نظر گرفته می شود که در بالاتر به آنها اشاره، و توضیحاتی برایشان ارائه کردیم. خوب است زمانی که به یک کلینیک معتبر مراجعه می کنید و می خواهید تا در مورد قیمت به شما اطلاعاتی بدهند، این نکات را نیز مد نظر قرار دهید.

علاوه بر توجه به پای مصنوعی هوشمند قیمت، کیفیت پروتز ساخته شده را نیز مد نظر قرار دهید؛ زیرا در نهایت، کیفیت ساخت پروتز پا بالای زانو است که می تواند مشکلات شما را حل کند. کلینیک هایی که از حضور بهترین و برترین کارشناسان و پزشکان بهره می برند، بهترین گزینه برای ساخت پروتز پای هوشمند است.

آیا میدانید قیمت پای مصنوعی هوشمند چقدر است؟

قیمت پای مصنوعی دست دوم هوشمند چقدر است؟ آیا صرف هزینه برای آن فایده ای دارد؟

قیمت پای مصنوعی هوشمند را در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار دادیم و الان شما می دانید، پروتز هوشمند چیست؛ چه قابلیت هایی دارد و چرا قیمت آن از سایر پروتزهای موجود در بازار بالاتر است. تجهیزات و قطعات پیشرفته ای در این نوع پروتز به کار برده شده است و همین موضوع، یکی از عوامل موثر بر افزایش قیمت پا مصنوعی هوشمند (قیمت پروتز پا بالای زانو هوشمند) به شمار می رود.

از آنجایی که بحث فروش لوازم و وسایل دست دوم، در کشور ما داغ است، ممکن است برخی افراد، قبلا برای ساخت پروتز هوشمند اقدام کرده باشند و بعد از مدتی، بنا به هر دلیلی نخواهند با این پروتز، کار کرده و از آن استفاده کنند. این گروه، برای آنکه از بابت پرداخت قیمت پای مصنوعی هوشمند، متحمل ضرر زیادی نشوند، تصمیم می گیرند آن را به عنوان یک کالای دست دوم بفروشند.

نکته ای که خوب است همیشه در مورد پای مصنوعی هوشمند قیمت به خاطر داشته باشید، این است که پروتزها به صورت اختصاصی و با توجه به شرایط فرد ساخته می شوند و شما نمی توانید از پروتز فرد دیگری، هر چند خیلی هم پیشرفته باشد، استفاده کنید؛ زیرا یکی از مشخصه های بارز اندام های مصنوعی، ساخت پروتز پا بالای زانو با توجه به ویژگی های اندام باقی مانده فرد است.

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟ بیمه چند درصد از قیمت پای مصنوعی هوشمند را پرداخت می کند؟

آیا در مورد متریال مورد استفاده در ساخت پروتز هوشمند و تاثیر آن بر قیمت چیزی می دانید؟

قیمت پای مصنوعی هوشمند (قیمت پا مصنوعی هوشمند) به خودی خود بالاست. قیمت این اندام مصنوعی زمانی افزایش پیدا می کند که از متریال های نوین و مدرن در ساخت آن استفاده شود. زمانی که علم پزشکی و حوزه پروتز پیشرفت زیادی نکرده بود، از متریال هایی مانند چوب در ساخت پروتز مچ پا استفاده می کردند. امروزه برای این منظور، از ترکیباتی مدرن، مانند پلی پروپیلن، پلی اتیلن، اکریلیک و پلی اورتان استفاده می کنند. این متریال ها وزن کمی داشته و دوام طولانی دارند. استفاده از این مواد است که باعث تغییر پای مصنوعی هوشمند قیمت (قیمت پروتز پا بالای زانو) شده است.

پیشرفت هایی که در حوزه متریال مورد استفاده در ساخت پروتز به وقوع پیوسته است، باعث شده پروتزهایی بسیار شبیه به بدن انسان ساخته شود و در اختیار کاربر قرار گیرد. با وجود این متریال ها، تشخیص پای مصنوعی از پای طبیعی به کار سختی تبدیل شده است. این پروتزها به قدری کاربردی و کار راه انداز ظاهر شده اند که افراد به کمک آنها می توانند به راحتی راه بروند و به کارهای روزمره خود رسیدگی کنند.

هر قدر متریال به کار برده شده در ساخت پروتز (ساخت پروتز پا بالای زانو) با کیفیت تر باشد، قیمت پای مصنوعی هوشمند نیز افزایش پیدا می کند. افرادی که این نوع پروتز را نصب می کنند، زندگی شان راحت تر از کسانی است که پروتزهای معمولی نصب کرده اند.

قیمت پای مصنوعی برای دیابتی ها چقدر است؟

یکی از گروه هایی که در معرض خطر قطع عضو هستند کسانی اند که به بیماری دیابت مبتلا شده اند. نه همه دیابتی ها، اما آنهایی که نسبت به کنترل بیماری خود توجه خاصی ندارند، ممکن است به مرور زمان شرایط قطع عضو را در خود ایجاد کنند. سوالی که در اینجا ممکن است برای برخی ها به وجود آید این است که قیمت پای مصنوعی و قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو برای دیابتی هایی که پایشان قطع شده است چقدر است؟

به خاطر داشته باشید، روشی که به واسطه آن، اندام فرد قطع می شود هیچ تاثیری روی قیمت ساخت اندام مصنوعی (ساخت پروتز پا بالای زانو) ندارد. افراد به روش های متفاوت، مثلا یکی در هنگام کار و یا فرد دیگری در اثر حادثه رانندگی ممکن است پای خویش را از دست داده باشد؛ اما این عامل ابدا تاثیری بر قیمت ندارد. عوامل زیر، اثرگذارترین عوامل بر هزینه ساخت پای مصنوعی برای دیابتی ها به شمار می روند:

 • گستردگی و میزان قطع عضو چقدر باشد؛
 • عملکرد پای مصنوعی، هوشمند باشد یا نباشد؛
 • نوع ماده ای که در ساخت آن به کار برده شده است؛
 • فرد برای ساخت پای مصنوعی خود به کدام کلینیک مراجعه کرده باشد؛
 • آیا پای مصنوعی عملکرد ویژه و خاصی دارد یا خیر

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟بیمه چند درصد از قیمت پای مصنوعی هوشمند را پرداخت می کند؟

حتما از خدماتی که بیمه های دولتی در کشور پرداخت می کنند اطلاع دارید و می دانید که این بیمه ها همه هزینه های مرتبط با درمان را پرداخت نمی کنند. یکی از مواردی که بیمه های دولتی قیمت آن را پرداخت نمی کنند، قیمت پای مصنوعی هوشمند (قیمت پروتز پا بالای زانو هوشمند) است. این نوع پای مصنوعی، یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین انواع پاهای مصنوعی در کشور است و ساخت آن با قیمت بالایی همراه خواهد بود.

نه تنها قیمت پا مصنوعی هوشمند توسط بیمه ها پرداخت نمی شود، بلکه هزینه ساخت سایر پروتزها نیز تحت پوشش بیمه ها قرار ندارد. کسانی که می خواهند هزینه ای بابت ساخت این پروتزها پرداخت نکنند، می بایست از خدمات بیمه های تکمیلی در کشور استفاده کنند.

هر شرکت بیمه با توجه به قراردادی که با بیمه شونده می بندد، درصدی از هزینه ساخت پای مصنوعی هوشمند را پرداخت می کند. اگر تحت پوشش یکی از بیمه های تکمیلی در کشور هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر به شعب بیمه مراجعه کنید.

پای مصنوعی هوشمند قیمت، توسط بیمه های دولتی پرداخت شده و به این شکل، متقاضیان دریافت پروتز مجبور نخواهند بود کل هزینه ساخت پروتز پا بالای زانو را خودشان به تنهایی پرداخت کنند.

همانطوری که اشاره کردیم، قیمت پای مصنوعی هوشمند به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع پروتز، یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر قیمت اندام مصنوعی است. هر چه پروتز، پیشرفته تر بوده و قابلیت های بیشتری در آن لحاظ شده باشد، می بایست قیمت بالاتری برای ساخت آن پرداخت شود

اگر خدای ناکرده، قسمتی از پا و یا تمام پایتان قطع شده است، در انتخاب کلینیکی که قرار است پروتز شما را بسازد، دقت زیادی به خرج دهید. این کلینیک ها، در اینکه شما شرایط خوبی را در هنگام کار با پروتز تجربه کنید، دخالت زیادی دارند. ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار ، تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا این اندام مصنوعی که قرار است در رفع نیازهایتان به شما کمک کند، در بِروزترین حالت ممکن و با مناسب ترین قیمت به دست شما برسد. قیمت پروتز پا بالای زانو که در این کلینیک ساخته می شود، بسیار مناسب است.

 

 

مزیتهای جدیدترین پروتز پا بالای زانو (جدیدترین پای مصنوعی در ایران) برای کودکان چیست؟

پروتز پا بالای زانو کربنی چیست؟ قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو چقدر است؟

پروتزها انواع و اقسام متفاوت دارند و کسانی که می خواهند آنها را نصب کنند باید با توجه به نیازهایی که دارند برای ساخت یکی شان اقدام کنند. یکی از انواع پاهای مصنوعی، پای مصنوعی کربنی بالای زانو است. در ساخت این نوع، از یک ماده سبک و بسیار مستحکم به نام الیاف کربن استفاده می کنند. استفاده از این متریال در ساخت پروتز، هم باعث بوجود آمدن پروتزهایی بی نهایت سبک شده و هم موجب شده پروتزهای ساخته شده، در برابر حوادث و ضربات مقاومت خوبی از خود نشان دهند.

با توجه مدرن بودن و جدید بودن الیاف کربن در ساخت پروتز، نباید انظار داشته باشید قیمت پروتز پا بالای زانو کربنی پایین باشد. به غیر از ماده به کار برده شده در ساخت پروتز، باید به میزان و وسعت قطع شدگی نیز توجه و دقت داشت. کسانی که میزان بیشتری از پای آنها قطع شده است، می بایست هزینه بیشتری برای ساخت پروتز پرداخت کنند. توجه به دیگر امکانات جانبی در ساخت پروتز پا بالای زانو نیز می تواند قیمت را افزایش دهد. ورزشکاران می توانند از این نوع پروتز و امکانات آن نهایت استفاده و بهره را ببرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر برای دریافت قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو با کارشناسان کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر و مطرح در کشور صحبت کنید.

پروتز پا بالای زانو کربنی چیست؟ قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو چقدر است؟

قیمت پروتز بالای زانو بیشتر است یا قیمت پروتز زانو زیمر؟

کسانی که مفصل زانوی آنها دچار آسیب می شود، در صورتی که سایر روش های درمانی روی آنها جواب ندهد و درد آنها را کم نکند، مجبورند برای نصب پروتز زانو اقدام کنند. این نوع پروتز، یک نوع مفصل مصنوعی زانو است و طی یک عمل جراحی به جای مفصل طبیعی زانو قرار داده می شود. انواع و اقسام مفاصل مصنوعی زانو در دنیا وجود دارد و هر کدام نیز با توجه به برند و شرکت سازنده، قیمت خاصی دارند. پروتز زانو زیمر از جمله پروتزهای زانو در دنیاست که کیفیت قابل توجهی دارد و در صورتی که می خواهید در جریان قیمت پروتز زانو زیمر بگیرید، بهتر است با پزشکان صحبت کنید.

با توجه به توضیحی که در اینجا اشاره کردیم و توضیحاتی که قبلا برای معرفی پروتز بالای زانو بیان کردیم، الان به خوبی مشخص است که هدف از نصب پروتز زانو و پروتز پا بالای زانو با هم متفاوت است. کسانی که برای ساخت پروتز بالای زانو اقدام می کنند کسانی اند که پای آنها از ناحیه بالای زانو قطع شده است، اما پروتز زانو را فردی نصب می کند که در اثر بیماری و یا هر اتفاق دیگری، مفصل زانوی او آسیب دیده است؛ در این افراد، زانو، پایین زانو و بالای زانو سالم بوده و هیچ اتفاقی برای آنها نیفتاده است.

پس، نتیجه می گیریم به دلیل تفاوت ساختاری و عملکردی که بین مفصل مصنوعی زانو و پروتزهای مخصوص قطع عضو وجود دارد، نمی توان به قضاوت بین قیمت این دو نوع پروتز نشست. هر چند به هر دو آنها پروتز گفته می شود، اما عملکرد و نقششان از زمین تا آسمان با هم فرق می کند.

قیمت پروتز بالای زانو بیشتر است یا قیمت پروتز زانو زیمر؟

مزیتهای جدیدترین پروتز پا بالای زانو (جدیدترین پای مصنوعی در ایران) برای کودکان چیست؟

کودکان نیز از جمله قشرهایی هستند که ممکن است به هر دلیلی دچار قطع عضو شوند. این گروه برای آنکه زندگی شادتری را تجربه کنند مجبورند برای ساخت پروتز اقدام کنند. در این میان، کودکانی که پای آنها از بالای زانو قطع شده است می بایست برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام کنند. ساخت این پروتزها مزیت های زیادی برای کودکان دارد که از آن جمله می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

1-حفظ تعادل؛

یکی از مهم ترین مزیت هایی که اقدام برای ساخت پروتز بالای زانو، برای کودکان و نوجوانان به همراه دارد، حفظ تعادل است. از آنجایی که یکی از نقش های پا، حفظ تعادل در زمان راه رفتن و یا ایستادن است، این پروتزها می توانند به کودکان کمک کنند تا در حین راه رفتن و یا ایستادن تعادل خود را حفظ کنند و روی زمین نیفتند. در مواقعی که کودک می خواهد از پله ها پایین و یا بالا برود و روی زمین و یا مبل بنشیند، این مزیت کمک زیادی به او خواهد کرد.

2- به دست آوردن استقلال در زمان حرکت؛

کودکان وقتی به سن 2 سالگی می رسند، می توانند بسیاری کارهای خود را به تنهایی انجام دهند. اما کودکی که دو ساله شده، اما از داشتن پا محروم است، می بایست برای نصب پروتز بالای زانو اقدام کند. نبود پا سختی ها و چالش های زیادی برای کودکان ایجاد می کند، اما وجود پروتز تا حد زیادی این سختی ها را کاهش می دهد. اقدام برای ساخت، و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو به کودکان کمک می کند تا استقلال را به معنای واقعی در زندگی خویش تجربه کنند.

3-بازی کردن و فعالیت داشتن؛

از دیگر مزیت هایی که می توان برای ساخت پروتز بالای زانو کودکان مثال زد، فراهم کردن شرایط بازی و فعالیت است. کودکان، به خصوص آنهایی که در سنین پایین هستند، علاقه زیادی به جنب و جوش دارند؛ حال اگر کودکی به دلیل نداشتن عضو نتواند به این کار مورد علاقه خود رسیدگی کند، از نظر احساسی و روحی با آسیب های زیادی مواجه خواهد شد. بهترین راهکاری که می توان برای حل این مشکل بیان کرد، ساخت پروتز بالای زانو است. به کمک این پروتز، کودکان می توانند بازی کرده و زندگی شادی را تجربه کنند.

4-افزایش اعتماد به نفس در کودکان؛

برای اعتماد به نفس کودکان نمی توان قیمت گذاری کرد. آنها برای آنکه بتوانند در آینده، به یک فرد موفق تبدیل شوند، می بایست اعتماد به نفس بالایی داشته باشند. متاسفانه کودکانی که نقص عضو دارند، مانند آنهایی که پای شان از بالای زانو قطع شده است، اعتماد به نفس بالایی ندارند. اینجاست که والدین برای محافظت از کودک خود، می بایست بدون توجه به بالا بودن قیمت پروتز پا بالای زانو، اقدامات لازم جهت ساخت پروتز را انجام داده و به کودک خود کمک کنند تا با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور پیدا کند.

5- بازسازی ظاهر کودک؛

درست است که پروتزهای بالای زانو می توانند به کودک کمک کنند تا راه برود، اما از نقش این نوع پروتز در بهبود ظاهر کودک نیز نباید غلفت کرد. از آنجایی که نبود عضو باعث ایجاد نقص در ظاهر کودک می شود، ساخت و نصب پروتزها می تواند نقش فعالی در بهبود ظاهر او ایفا کند.

قیمت پروتز پا بالای زانو ( قیمت پروتز بالای زانو ) در ایران

هزینه و قیمت پروتز پا بالای زانو چه مقدار می باشد؟

طیف قیمت پروتز پا بالای زانو بسیار متفاوت است. این به دلیل نوع پروتز مد نظر بیمار و شیوه و سطح قطع عضو اندام می باشد. در حالت معمول بیمه پروتز بالای زانو را تحت پوشش قرار می دهد. لازم به ذکر است که همکاری و مشورت با پزشک متخصص در خصوص هماهنگی و نوع پروتز در تعیین قیمت پروتز بالای زانو بسیار موثر خواهد بود.

بایستی در نظر داشته باشید که پروتز پا بالای زانو باید مرتبا توسط پزشک بررسی شود. دلیل این امر آن است که بدن شما  تغییر کرده و اجزای آن می پوسند. از دیگر نکات حائز اهمیت در هنگام استفاده از پروتز این است که بیمار باید هر 5 سال یکبار  اجزای پروتز را عوض کند. به همین جهت نمی توان یک هزینه ی ثابت برای پروتز پا بالای زانو در نظر گرفت اما اگر با پزشک مشورت کنید هزینه ی مورد نیاز برای هر نوع پروتز را برای شما شرح می دهد.

برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی (پروتز پا بالای زانو) چه کنیم؟

هر زمانی که می خواهید برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام کنید، بهتر است لیستی از قیمت این نوع پروتز داشته باشید تا بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید. با دیدن قیمت انواع مختلف پروتز بالای زانو، و همین طور مطلع شدن از کاربردها و عملکردی که هر نوع پروتز از خود نشان می دهد می توانید پروتزی که برای شما مناسب تر از همه است، انتخاب و برای ساخت آن اقدام کنید.

تنها راهی که برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی وجود دارد، مراجعه کردن به کلینیک های ارتوپدی فنی است که در کشور فعالیت می کنند. نه همه کلینیک ها اما آنهایی که می توانند انواع و اقسام اندام های مصنوعی را برای شما بسازند، از جمله مراکزی هستند که می توانند به شما کمک کنند تا در جریان قیمت پروتز پا بالای زانو قرار گیرید.

به یاد داشته باشید عوامل مختلفی وجود دارند که باعث تغییر قیمت می شوند. از ماده به کار برده شده در ساخت پروتز بالای زانو تا هوشمند بودن و یا هوشمند نبودن آن، همه و همه از جمله پارامترهایی تغییر دهنده قیمت این پروتز به شمار می روند. کلینیک پایار از جمله معتبرترین کلینیک هایی است که در ساخت و تعیین قیمت پروتز بالای زانو می تواند بهترین مشاوره و راهنمایی را در اختیار شما قرار دهد.

قیمت پروتز پا بالای زانو در تهران

قیمت پای مصنوعی دیجی کالا (قیمت پروتز پا بالای زانو دیجی کالا) چقدر است؟

بهترین روشی که برای اطلاع از قیمت پای مصنوعی می توان پیشنهاد کرد، مراجعه کردن به کلینیک های ارتوپدی فنی فعال در کشور است. کارشناسان این مراکز با در نظر گرفتن همه عواملی که روی ساخت و قیمت پروتز پا بالای زانو تاثیر می گذارد، قیمتی را برای ساخت این نوع پروتز اعلام می کنند.

متاسفانه برخی کسانی که با قطع عضو از ناحیه بالای زانو درگیر هستند، فکر می کنند که برای ساخت پروتز بالای زانو می توانند به سایت هایی مانند دیجی کالا مراجعه کنند. درست است که این سایت یکی از سایت های فروشگاهی موفق و با آمار فروش بالا در سال های گذشته معرفی شده است، اما برای دریافت قیمت پای مصنوعی، دیجی کالا گزینه مناسبی نیست؛ زیرا این سایت اصلا در حوزه ساخت اندام های مصنوعی، مانند ساخت پروتز پا بالای زانو تجربه و مهارت ندارد. شما برای دریافت کوچک ترین اطلاعات باید به مراکزی مراجعه کنید که در حوزه ساخت پروتزهای مخصوص قطع عضو فعالیت می کنند.

یکی از این کلینیک های معتبر و مطرح در کشور، پایار نام دارد. اگر با شماره های این کلینیک تماس بگیرید، کارشناسان آن با صبر و حوصله به همه سوالات شما پاسخ خواهند داد و ابهامات شما در خصوص اندام های مصنوعی را به خوبی برطرف خواهند کرد.

قیمت پای مصنوعی دیجی کالا (قیمت پروتز پا بالای زانو دیجی کالا) چقدر است؟

با انواع زانو در ساخت پای مصنوعی (پروتز پا بالای زانو) آشنا شوید!؟

یکی از مواردی که باعث شده پروتز بالای زانو متنوع ساخته شود، انواع متفاوت زانوهایی است که در آن به کار برده می شود. سبک زندگی فرد و فعالیت هایی که او در طی روز دارد، یکی از عوامل تعیین کننده در نوع زانویی است که در ساخت پروتز به کار برده می شود. ما در اینجا می خواهیم انواع زانوهای مورد استفاده در ساخت پروتز پا بالای زانو را به شما معرفی کنیم. لیست آنها به شرح زیر است:

1- زانوی تک محوره؛

یکی از انواع زانوهایی که در ساخت پروتزهای مخصوص بالای زانو به کار برده می شود، زانوی تک محوره است که به آن Single Axis هم می گویند. در این مدل، یک عدد لولای ساده به چشم می خورد که با توجه به وجود اصطکاک قابل تنظیم در آن، برای فاز چرخیدن نیز کاملا مناسب است.

2-زانو با قفل دستی و غیر اتوماتیک؛

یکی دیگر از انواع زانوهایی که در ساخت پاهای مصنوعی بالای زانو از آن استفاده می شود، زانو با قفل دستی و غیر اتوماتیک است. این زانو به جهت پایداری زیادی که دارد، یکی از رایج ترین انواع زانوهایی است که برای ساخت پروتز استفاده می شود.

وقتی فرد در حال راه رفتن با این نوع پروتز است، زانو را قفل می کند و زمانی که می خواهد بنشیند، قفل را آزاد می کند. کسانی که اندام های باقیمانده شان خیلی کوتاه است، و یا افرادی که عضلات ران آنها ضعیف است و نمی توانند زانوی را کنترل کنند، بهتر است برای دریافت پروتزی اقدام کنند که این نوع زانو در ساخت آن به کار برده شده است. به یاد داشته باشید نوع زانو روی قیمت پروتز پا بالای زانو تاثیر می گذارد.

3-پروتز بالای زانو با کنترل ایستایش؛

از دیگر انواع پروتزهایی که برای افراد قطع عضو شده از بالای زانو ساخته می شود پروتز با کنترل ایستایش است. نوع زانویی که در این نوع به کار برده شده است، پایدار بوده و کسانی که بار اولشان است می خواهند پروتز پا بالای زانو ونصب کنند، بهتر است برای ساخت این نوع اقدام کنند. وقتی که وزن فرد روی پای پروتزی می افتد، تا زمانی که وزن جا به جا نشود، پروتز نیز خم نمی شود.

در مواقعی که فرد می خواهد پای خود را بچرخاند، زانو به عنوان یک زانو با اصطکاک ثابت عمل خواهد کرد و به فرد کمک می کند تا راه برود. کسانی که میزان فعالیت آنها در طی روز زیاد نیست و یا افرادی که آنها را جزء گروه مسن جامعه می دانند، بهتر است برای داشتن این نوع پروتز اقدام کنند.

4- پروتز با زانوی چند مرکزه؛

همانطوری که اشاره کردیم، نوع زانوی به کار برده شده در ساخت پروتز پا بالای زانو، روی عملکرد و قیمت آن تاثیر می گذارد. از دیگر انواع زانوهای به کار برده شده در ساخت این نوع پروتز می توان به زانو چند مرکزه اشاره کرد. این زانوها مراکز چرخشی زیادی دارند و می توانند قابلیت های عملکردی بسیار جالب  توجهی از خود نشان دهند. این نوع، ثبات زانو را در زمان ایستادن افزایش می دهد و برای آنکه تحمل وزن در زمان چرخش به یک فرایند انعطاف پذیر تبدیل شود، کمک بسیار خوبی است.

با انواع زانو در ساخت پای مصنوعی (پروتز پا بالای زانو) آشنا شوید!؟

آیا هزینه پروتز زانو با بیمه تکمیلی جبران می شود؟ آیا بیمه تکمیلی، قیمت پروتز پا بالای زانو را میپردازد؟

یکی از نگرانی هایی که برای افراد درگیر با قطع عضو پیش می آید، هزینه آن است. این گروه، هم به دلیل بالا بودن میزان قطع شدگی و هم به دلیل نیاز به یک پروتز پیشرفته تر، می بایست هزینه بالایی از بابت ساخت پروتز پا بالای زانو پرداخت کنند.

یکی از روش هایی که افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه بالای زانو می توانند از آن کمک گرفته و هزینه های ساخت پروتز را کاهش دهند، استفاده از خدماتی است که بیمه های تکمیلی ارائه می کنند. این بیمه ها با توجه به حق بیمه ای که بیمه شونده پرداخت می کند و با در نظر گرفتن سقف تعهدات خود، هزینه ای را به بیمه شوندگان از بابت ساخت پروتز پرداخت می کنند. ممکن است شرکت های بیمه خصوصی، درصدی از هزینه ساخت پروتز را پرداخت نکنند و خود فرد نیز مجبور باشد مقداری از مبلغ پروتز را بپردازد.

دیگر راهکاری که برای کاهش هزینه ساخت پروتز پا بالای زانو وجود دارد، مراجعه به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور است که ساخت اندام های مصنوعی گوناگون را با قیمت مناسبی انجام می دهند.

آیا هزینه پروتز زانو با بیمه تکمیلی جبران می شود؟ آیا بیمه تکمیلی، قیمت پروتز پا بالای زانو را میپردازد؟

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟ آیا بیمه قیمت پروتز بالای زانو را پرداخت می کند؟

معمولا در حوادثی مانند قطع عضو، جدای از خالی شدن جای آن که مشکلات جبران نشدنی با خود به همراه دارد، هزینه ای که این حادثه به جای می گذارد، از دیگر مشکلات آزار دهنده است. شاید پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو برای برخی افراد مساله ای نباشد، اما برای مثال، کارگرانی که در یک کارخانه کار می کنند، به سختی می توانند از پس هزینه های ساخت پروتزها بر آیند.

یکی از مراجع دولتی در کشور ما بیمه های دولتی هستند که تا حد توان از بیمه شوندگان حمایت می کنند؛ اما همه موارد درمانی را تحت پوشش خود قرار نمی دهند. بیمه های دولتی در کشور، تنها برخی هزینه ها را پرداخت می کنند و بیماران و برخی افراد، مانند افراد درگیر با قطع عضو ناچارند قسمت عمده ای از هزینه را خودشان به تنهایی پرداخت کنند. متاسفانه بیمه های دولتی کشور، مبلغ بسیار کمی از ساخت و تهیه پروتز پا بالای زانو را پرداخت می کنند. این هزینه به قدری کم و ناچیز است که اصلا به چشم نمی آید و دردی از افراد دوا نمی کند.

کسانی که بنا به هر دلیلی مجبور می شوند برای نصب پروتز بالای زانو اقدام کنند، می توانند از خدمات بیمه های تکمیلی استفاده کنند. این بیمه ها تا جایی که سقف تعهدات آنها اجازه می دهد می توانند به افراد درگیر با قطع عضو کنند تا بتوانند از پس هزینه های ساخت پروتز برآیند.

 

قیمت پروتز پا بالای زانو در تهران

آیا از نکات مهم در زمان راه رفتن با پروتز بالای زانو چیزی میدانید؟

کسی که برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام می کند باید بتواند به درستی با آن راه برود. ما در اینجا می خواهیم در مورد برخی نکات مهم در زمان راه رفتن با پروتز بالای زانو نکاتی را بیان کنیم. این نکات مهم به شرح زیرند:

 • فردی که دو پای او از ناحیه بالای زانو یا زیر زانو قطع شده، در مقایسه با کسی که فقط یک پای او قطع شده، سختی های بیشتری را می بایست متحمل شود. این افراد برای آنکه بتوانند راحت تر راه بروند، مجبورند تمرینات بیشتری را انجام دهند.
 • داشتن اراده برای درست راه رفتن با پروتز پا بالای زانو دیگر نکته مهمی است که این افراد باید به آن توجه داشته باشند. کسانی که همه تلاششان را بر آن قرار داده اند تا بتوانند راه بروند، خسته نشده و سعی می کنند هر سختی که در مسیر وجود دارد، تحمل کنند.
 • برای آنکه راحت تر با پروتز بالای زانو راه بروید، بهتر است به کلینیک هایی که مراجعه کنید که علاوه بر ارائه مناسب ترین قیمت پروتز پا بالای زانو، نوعی از پروتزهای کاربردی را در اختیار شما قرار می دهند.
 • برای دریافت اطلاعات تکمیلی، مقاله راه رفتن با پروتز بالای زانو را مطالعه کنید.
بعد از ساخت پروتز پا بالای زانو، چقدر می توان با آن راه رفت؟

بعد از ساخت پروتز پا بالای زانو، چقدر می توان با آن راه رفت؟

یکی از سوالات مهمی که برای متقاضیان ساخت پروتز بالای زانو ممکن است به وجود آید این است که افراد چقدر می توانند به کمک آن راه بروند. بهترین پاسخی که می توانیم به این سوال بدهیم این است که میزان پیاده روی کردن شما با این کفش به روند کلی بهبودتان بستگی دارد. اگر عضلات قوی داشته باشید و اگر قبلا مسیرهای زیادی را به صورت پیاده طی کرده باشید، به این معناست که عضلات پای شما قوی است. این گروه می توانند بعد از نصب پروتز پا بالای زانو نیز به مانند روزهای گذشته پیاده روی کرده و احساس خستگی زیادی نداشته باشند.

اگر برایتان سخت است که با این پروتز راه بروید، بهتر است سخت نگرفته و ناامید نباشید. کسانی که پروتز را برای شما ساخته اند ترفند و تکنیک های موثری برای افزایش مدت زمان پیاده روی با پروتز بالای زانو به شما یاد خواهند داد. بهتر است زیر نظر آنها تمرین کرده و برای آنکه مدت زمان پیاده روی تان را افزایش دهید، عجله نداشته باشید. عضله های شما در اثر شوک ناشی از قطع عضو، ضعیف شده اند و نیاز به تقویت و افزایش قدرت دارند. برای آنکه هزینه ی پرداخت شده از بابت قیمت پروتز پا بالای زانو به هدر نرود به کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر مراجعه کرده و از آنها بخواهید برای شما بهترین نوع پروتز را بسازند. 

آیا یکی از عوارض ساخت پروتز پا بالای زانو، عفونت پروتز زانو است؟

آیا یکی از عوارض ساخت پروتز پا بالای زانو، عفونت پروتز زانو است؟

در زمانی که پا از ناحیه بالای زانو قطع می شود، اولین کاری که می بایست انجام داد اقدام برای ساخت پروتزهای مخصوص بالای زانو است. یکی از نگرانی هایی که برخی افراد ممکن است در همین رابطه داشته باشند، عفونت پروتز زانو است؛ به جرات می گوییم که این نگرانی، کاملا بیهوده و بی اساس است، زیرا معمولا عفونت پروتز در مواقعی ایجاد می شود که پروتز به صورت داخلی نصب می شود. برای مثال، برخی انواع پروتز مانند ایمپلنت، از آنجایی که قسمتی از پروتز باید به استخوان اندام باقیمانده متصل شود، ممکن است درصد بروز عفونت در آنها بالا باشد که در این شرایط نیز می توان به پزشکان مجرب و زبده مراجعه کرد و از درصد بروز این عفونت کاست.

دیگر نوع پروتز که ممکن است آن نیز احتمال بروز عفونت را داشته باشد، پروتزهایی هستند که به آنها مفاصل مصنوعی گفته می شوند. اساس و ساختار این مفاصل مصنوعی با پروتز پا بالای زانو تفاوت دارد و از آنجایی که در داخل بدن نصب می شوند، احتمال عفونتشان بالاست.

موضوعی که در تکمیل این بحث باید اشاره شود قیمت است. هم مفاصل مصنوعی و هم پروتزها یا اندام های مصنوعی با قیمت بالایی در بازار موجود هستند. بهترین راه برای دریافت قیمت پروتز پا بالای زانو مراجعه به کلینیک هایی است که در حوزه ساخت پروتزها یا اندامی های مصنوعی فعالیت می کنند. برای اطلاع از قیمت مفاصل مصنوعی نیز می توان با پزشکان مشورت کرد.

از معایب ساخت پروتز پا بالای زانو برای کودکان چه می دانید؟

از معایب ساخت پروتز پا بالای زانو برای کودکان چه می دانید؟

حالا که می دانید پروتز بالای زانو چه مزیت هایی برای کودکان دارد خوب است در مورد معایب آن نیز نکاتی را بیان کنیم. برخی از معایب نصب این پروتز در کودکان به شرح زیر است:

1- تلف شدن انرژی؛

یکی از عیب های پروتز پا بالای زانو، هدر دادن انرژی کودکان است. بدن کودک برای تحمل کردن وزن خود باید انرژی صرف کند، و کودکی که پروتز نیز دارد علاوه بر وزن بدن خود باید وزن پروتز را نیز تحمل کند. این موضوع برخی کودکان را اذیت کرده، خسته شان می کند و به آنها اجازه نمی دهد که به فعالیت های مورد علاقه شان بپردازند و بازی کنند.

2- کمر درد؛

تا زمانی که کودک بخواهد به حضور پروتز در بدن خود عادت کند، ممکن است مجبور شود برخی دردها را تحمل کند. از جمله دردهایی که کودکان تا  مدتی با آن دست و پنجه نرم می کنند، کمر درد بوده که متاسفانه امری اجتناب ناپذیر است.

3- طولانی شدن زمان انطباق پروتز با بدن؛

برخی والدین وقتی قیمت پروتز پا بالای زانو را پرداخت می کنند، تصور می کنند که کودک خیلی زود با پروتز انس گرفته و از این بعد مشکلاتی که قطع عضو برای او به وجود آورده است، حل می شود. یادگیری کار کردن با پروتز در کودکان طولانی است و والدین باید سعی کنند در طی این مسیر به کودک خود کمک کنند تا او خسته نشود.

آیا پروتز سایم یکی از انواع پروتز پا بالای زانو است؟

آیا پروتز سایم یکی از انواع پروتز پا بالای زانو است؟

پروتزها انواع و اقسام متفاوت دارند. برخی از آنها نام های به خصوصی داشته و برای قسمت های خاصی از بدن ساخته می شوند. پروتز سایم، یک نوع پروتز است که برای قسمت مچ پا ساخته می شود و مزیت های زیادی دارد. یکی از مزیت های این نوع پروتز این است که فرد به کمک آن می تواند به راحتی روی پای مصنوعی خود بایستد و به کمک آن راه برود. برای ساخت این نوع پروتز، اول از همه باید با پزشک خود مشورت کنید و سپس به کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور مراجعه کنید.

با  توجه به توضیحاتی که در اینجا اشاره کردیم، الان به خوبی متوجه شده اید که پروتز نوع سایم را نمی توان یکی از انواع پروتز بالای زانو دانست و کسانی که می خواهند برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام کنند، نباید بگویند که ما به دنبال نصب پروتز سایم هستیم.

هم برای دریافت قیمت پروتز پا بالای زانو و هم برای دریافت قیمت سایر انواع پروتز به کلینیک هایی مانند پایار مراجعه کنید. این کلینیک توان و تخصص لازم برای ساخت انواع و اقسام پروتز را داشته و می تواند با مهارت و دانش خود، مشکل افراد درگیر با قطع عضو را به راحتی حل کند.

مناسب ترین قیمت پروتز پا بالای زانو

آیا آب آوردن زانو باعث قطع عضو و لزوم ساخت پروتز پا بالای زانو می شود؟

یکی از مسائل و مشکلاتی که برخی افراد را به خود درگیر می کند، آب آوردن زانو است. ورم یا آبی که در ناحیه زانو ایجاد می شود، به چند دلیل اتفاق می افتد که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد:

 • یکی از اتفاقاتی که باعث می شود زانوی افراد ورم کرده و آب آورد، وارد آمدن آسیب به زانو است. کسانی که زمین می خورند و یا افرادی که یک ضربه شدید به زانوی آنها وارد می شود، در معرض این عارضه قرار خواهند گرفت.
 • دیگر علتی که ربطی به ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو ندارد، تروما است.

تنها کسانی که می توانند تشخیص دهند علت آب آوردن زانو چیست، پزشکان هستند. آنها طی بررسی ها و ارزیابی هایی که انجام می دهند، می توانند متوجه شوند که علت آب آوردن و ورم زانو چیست. به جرات بیان می کنیم که راه درمان آوردن و ورم زانو، قطع عضو و اقدام برای ساخت و پرداخت پروتز پا بالای زانو نیست. کسانی مجبورند برای ساخت اندام های مصنوعی اقدام کنند که پای آنها به دلیل حادثه و یا بیماری قطع شده است. هم چنین، یا کسانی که به صورت مادرزادی پای آنها از بالای زانو رشد نکرده است، می بایست برای ساخت پروتز بالای زانو اقدام کنند.

حال که متوجه شده اید کسانی که زانوهایشان آب می آورد، اصلا و ابدا در معرض خطر قطع عضو و اقدام برای ساخت پروتز پا بالای زانو نیستند، لازم است در مورد برخی روش های درمانی موثر جهت آب آوردن زانو اطلاعاتی را بدهیم تا این بخش، تکمیل شود. برخی از این روش های درمانی به شرح زیرند:

 • یکی از رش های درمانی این عارضه، مصرف دارو است. داروهایی از جمله مسکن، آنتی بیوتیک و کورتیکواستروئیدها برای درمان آب آوردن زانو توسط پزشک تجویز می شود.
 • زمانی که ورم زانو خود به خود از بین نرود و یا وجود این مانع در حال آسیب زدن به مفصل زانو باشد، از روش خارج کردن مایع مفصلی استفاده می کنند. پزشکان در این روش، یک سرنگ را به فضای مفصل زانو فرو می کنند و با کمک آن سعی می کنند تا جایی که می توانند مایع را جمع آوری کند.
 • استفاده از زانوبندها و نه پروتز پا بالای زانو می تواند در درمان این عارضه، کمک کننده باشد.

به کسانی که پای آنها از ناحیه بالای زانو قطع شده، توصیه می کنیم جهت ساخت و اطلاع از قیمت پروتز پا بالای زانو به کلینیک های معتبر و مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنند.

پروتز پا بالای زانو چیست

آیا نصب پروتز پا بالای زانو باعث افزایش اعتماد به نفس می شود؟

پروتزها یا اندام های مصنوعی یکی از کاربردی ترین ابزارها در حوزه پزشکی هستند و به افرادی که قطع عضو باعث ایجاد یک چالش جدی و بزرگ در زندگی آنها شده کمک خواهند کرد تا بتوانند با امید بیشتری به زندگی خود ادامه دهند. کسی که می خواهد برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام کند باید بداند که این نوع پروتز انواع متفاوت دارد و او می بایست بر اساس نیازهایی که دارد و با توجه به میزان فعالیت هایی که در زندگی خود انجام می دهد، جهت ساخت آنها اقدام کند.

افرادی که پروتز نصب می کنند می توانند با استقلال و توانمندی بیشتری به انجام کارهای روزانه خود بپردازند. این مزیت به آنها امکان می دهد تا بتوانند با اعتماد به نفس بیشتری در میان اعضای خانواده، جمع دوستان و حتی دیگر افراد در جامعه حضور پیدا کنند. البته، پروتزهایی می توانند اعتماد به نفس بالایی را در افراد ایجاد کنند که توسط کلینیک های حرفه ای و معتبر ساخته شوند. از جمله این کلینیک ها می توانیم به پایار اشاره کنیم. کارشناسانی که در این مجموعه فعالیت می کنند تجربه و سابقه بالایی برای ساخت انواع پروتز دارند. این مرکز می تواند شما را در جریان قیمت پروتز پا بالای زانو نیز قرار دهد.

یک پروتز پا بالای زانو خوب چه مشخصه هایی دارد؟

یک پروتز پا بالای زانو خوب چه مشخصه هایی دارد؟

اگر به هر دلیل، پای شما از ناحیه بالای زانو قطع شده است، بهترین کاری که می توانید برای جبران نقص عضو به وجود آمده انجام دهید، اقدام برای ساخت پروتز بالای زانو است. پروتزهایی می توانند به شما کمک کنند که یک پروتز با کیفیت و استاندارد باشند. پروتزهای با کیفیت و استاندارد ویژگی ها و مشخصه هایی به شرح زیر دارند:

 • یکی از مشخصه های پروتز پا بالای زانو که فقط در اندام های مصنوعی ساخته شده در کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور مشاهده می شود، استفاده از قطعات و تجهیزات با کیفیت و با دوام در ساخت پروتز است.
 • دیگر مشخصه ای که یک پروتز خوب و با کیفیت باید داشته باشد، این است که با بدن بیمار در هماهنگی و سازگاری کامل باشد. مناسب بودن سایز پای مصنوعی با بدن بیمار نیز در نوع خود از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • یک پروتز با کیفیت از مواد و متریال اولیه سبک ساخته شده است. اصولا، پروتز نباید هیچ بار اضافه ای را به فرد تحمیل کند. پروتزهای سنگین، دردسرها و مشکلات زیادی را برای متقاضیان دریافت قیمت پروتز پا بالای زانو ایجاد می کنند. به خاطر داشته باشید، متریال های سبک باعث افزایش قیمت پروتزها می شوند.
آیا بعد از نصب و ساخت پروتز پا بالای زانو، به کفش مناسب نیاز داریم؟

آیا بعد از نصب و ساخت پروتز پا بالای زانو، به کفش مناسب نیاز داریم؟

برخی ها فکر می کنند حالا که پروتز نصب کرده اند، از آنجایی که این پروتز هیچ حسی ندارد، نیازی نیست کفش بپوشند. چنین کسانی، هر کفش که دوست داشته باشند می پوشند، بدون آنکه به عواقب آن فکر کنند. درست است که پروتزها حس ندارند، اما شما به خاطر خودتان هم که شده است باید یک کفش مناسب به پا کنید. اگر کفش خریدید، آن را به پنجه پروتز پا بالای زانو بپوشانید، از کناره به آن نگاه کنید و موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر که پایلون پروتز، متمایل به سمت عقب شده است، یعنی پاشنه کفش کوتاه بوده و این کفش نمی تواند برای شما کفش مناسبی باشد؛ زیرا در زمان راه رفتن با آن، مرتب حس می کنید که دارید روی سربالایی راه می روید.
 • اگر پایلون پروتز به سمت جلو متمایل شده، این نیز نمی تواند کفش خوبی برای شما باشد؛ زیرا این کفش پاشنه بلندی داشته و شما در زمان پوشیدن آن، حس می کنید که دارید روی سرپایینی راه می روید.
 • کفش هایی که نه پاشنه بلندی دارند و نه پاشنه ای کوتاه، بهترین گزینه برای کسانی هستند که مجبورند پروتز بالای زانو بپوشند.

اگر برای شما مهم است که هزینه پرداخت شده از بابت قیمت پروتز پا بالای زانو به هدر نرود، سعی کنید مناسب ترین کفش را تهیه کرده و از آن استفاده کنید.

آیا درمان گیاهی قند خون بالای 300، مانع از ساخت پروتز پا بالای زانو می شود؟

آیا درمان گیاهی قند خون بالای 300، مانع از ساخت پروتز پا بالای زانو می شود؟

کسانی که دیابت دارند باید مدام مواظب خود باشند و اجازه ندهند که قند خون آنها از حد معینی افزایش پیدا کند. این گروه برای کنترل و کاهش قند خون می توانند کارهای متفاوتی انجام دهند. درمان گیاهی قند خون بالای 300 یکی از کارهایی است که دیابتی ها می توانند انجام دهند تا قند آنها همیشه تحت کنترل شان قرار داشته باشد. برخی از گیاهان دارویی که باعث کنترل قند خون شده و به عنوان یک روش پیشگیری از ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو مطرح بوده به این شرح است:

 • یکی از گیاهانی که می تواند باعث کاهش قند خون شود، گیاه شنبلیله است. بهتر است برای آنکه از خواص این گیاه بهره ببرید عرق آن را تهیه کرده و میل کنید. از دیگر خواصی که برای عرق شنبلیله می توان نام برد کاهش کلسترول خون است.
 • عرق بابا آدم نیز روش درمانی خوبی برای کاهش قند خون به شمار می رود. برای استفاده از بیشترین خواص این گیاه، بهتر است آن را به صورت ناشتا مصرف کرد.
 • چای ترش نیز اثرات خوبی در کاهش قند خون از خود نشان می دهد. اگر از نظر طب سنتی منعی برای مصرف این چای در شما وجود ندارد بهتر است آن را نیز میل کنید. مصرف درست و اصولی این چای می تواند از پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو توسط شما جلوگیری به عمل آورد.

آیا امکان ساخت پروتز بالای زانو برای هر دو پا وجود دارد؟

آیا امکان ساخت پروتز بالای زانو برای هر دو پا وجود دارد؟

گاهی اوقات، شرایطی پیش می آید که در آن، پزشکان مجبور می شوند هر دو پای فرد را از ناحیه بالای زانو قطع کنند. سوالی که در چنین مواقعی به وجود می آید این است که آیا امکان ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو برای هر دو پا وجود دارد یا خیر. پاسخی که به این سوال می توانیم بدهیم، آری است؛ یعنی، افرادی که هر دو پای آنها قطع شده است می توانند برای ساخت و نصب پروتز بالای زانو برای هر دو پا اقدام کنند؛ اما مساله ای که این گروه باید به آن توجه کنند این است که توانبخشی و یادگیری راه رفتن با این نوع پروتز مدت زمان بیشتری نیاز دارد. این افراد برای آنکه بتوانند به کمک پروتزها با تعادل بیشتری راه بروند می بایست بیشتر تمرین کرده و صبوری بیشتری در این راه صرف کنند.

کسانی که هر دو پای آنها از بالای زانو قطع شده است، می بایست در روزهای اولی که پروتزها را نصب می کنند، از ویلچر استفاده کنند و بعد از آنکه به وجود پروتزها عادت کردند، کم کم شروع کرده و با کمک پاهای مصنوعی خود راه بروند و زمان بیشتری را برای راه رفتن و قدم برداشتن صرف کنند. به مرور زمان، مشکلات این فرد کمتر شده و او می تواند تا حدی به روال عادی زندگی خود باز گردد.

از معایب و مشکلات ساخت پروتز پا بالای زانو چه می دانید؟

آیا یکی از عوارض قند خون بالای 500، قطع عضو از بالای زانو است؟

بیماری دیابت، عوارض و مشکلاتی را برای فرد به وجود می آورد. اگر یک دیابتی نسبت به کنترل قند خون خود بی توجهی کرده و با اقداماتی که انجام می دهد موجب بالا رفتن میزان قند خون شود، با یکی از بدترین عوارض دیابت، که همان قطع عضو است مواجه خواهد شد. بنابراین، می توانیم یکی از عوارض قند خون بالای 500 را قطع عضو بدانیم. اگر چنین اتفاقی برای فرد بیفتد او چاره ای به جز اقدام برای ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو نخواهد داشت.

خاطر نشان می کنیم، زمانی بالا رفتن میزان قند خون باعث قطع عضو می شود که، برای مدت طولانی به کنترل قند بی توجهی شده و فرد اقدام برای کاهش آن انجام ندهد. این اتفاق تلخ برای دیابتی هایی که متوجه بیماری خود نیستند، بیش از بقیه می افتد و آنها را مجبور می کند که یا تا آخر عمر با فقدان عضو خود کنار آیند و یا برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام کنند.

به هر صورت، به افرادی که دیابت دارند و یا کسانی که یکی از عزیزان آنها دیابت دارد توصیه می کنیم حتما در جهت کنترل قند خون خود برآمده و اجازه ندهند که میزان قند در خون افزایش پیدا کند. این، یکی از روش های بسیار مناسب برای جلوگیری از قطع عضو است و کسانی که این هشدار ما را جدی می گیرند، مجبور نیستند که در آینده برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو اقدام کنند.

عوارض قند خون بالای 500 و ساخت پروتز پا بالای زانو

از معایب و مشکلات ساخت پروتز پا بالای زانو چه می دانید؟

درست است که ساخت پروتز بالای زانو با مزیت های زیادی همراه است، اما از کنار معایب و مشکلاتی که این نوع پروتز دارد نمی توان به راحتی گذشت. از جمله آثار و مشکلاتی که کاربران پروتزهای بالای زانو با آن درگیر هستند می توان به این موارد اشاره کرد:

 • یکی از مسائل و مشکلاتی که نه تنها در مورد ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو وجود دارد، سازگار شدن آن است. سازگاری و هماهنگی با پروتز ممکن است با چالش های ذهنی و جسمی برای افراد همراه باشد. این گروه تا زمانی که نتوانند به خود بقبولانند پای آنها قطع شده است، نمی توانند با کمک پروتز به راحتی راه بروند.
 • عرق کردن پا و به دنبال آن ایجاد مشکلات پوستی از دیگر مشکلاتی است که فرد بعد از نصب این نوع پروتز با آن به شدت درگیر می شود.
 • برخی ها نیز هستند که در سال های اولیه بعد از نصب این نوع پروتز، با تغییر شکل اندام باقیمانده خود مواجه می شوند. اگر این تغییر شکل، زیاد باشد ممکن است نتوان از آن پروتز قبلی استفاده کرد و فرد مجبور شود مجددا برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو اقدم کند.
 • کسانی که عضلات ضعیفی دارند در مدت زمان طولانی تر می توانند از پروتز استفاده کنند و این نیز مشکلاتی را برای افراد ایجاد می کند.
 • از دیگر مسائلی که بعد از نصب و ساخت پروتز پا بالای زانو، ممکن است برخی ها را به خود درگیر می کند، نگهداری و مراقبت کردن از پروتز است. نگهداری از پروتز، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باعث افزایش ماندگاری و دوام آن خواهد شد. برای تمیز کردن پروتز باید آن را با یک دستمال نرم و تمیز پاک کرد. این گروه نباید به هیچ عنوان از مواد شوینده ای که ترکیبات قوی در آنها به کار برده شده استفاده کنند.
 • دیگر موضوع مهم در خصوص پروتز پا بالای زانو، دور نگه داشتن پروتز از آفتاب، گردوغبار و آب است. برخی پروتزها در اثر برخورد نور مستقیم آفتاب و یا آب به آنها دچار آسیب می شوند. اگر می خواهید برای یک مدت زمان کوتاه، از پروتز استفاده نکنید آن را در جایی که در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار نداشته باشد، بگذارید و با پروتزی که برای شنا کردن مناسب نیست به استخر نروید.
 • اگر در روزهای اولی که قیمت پروتز پا بالای زانو را پرداخت کرده اید، حس خوبی ندارید بهتر است از لوازم جانبی و لباس مناسب استفاده کنید. به این شکل، در مدت زمان کوتاه تری می توانید با پروتز انس بگیرید و از آن استفاده کنید.
آیا قطع پا از بالای زانو و اقدام برای ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو باعث کاهش طول عمر فرد می شود؟

آیا قطع پا از بالای زانو و اقدام برای ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو باعث کاهش طول عمر فرد می شود؟

برخی موارد هستند که باعث می شوند زندگی ما انسان ها تحت تاثیر آن قرار گرفته و کوتاه شود. استرس های طولانی و مداوم یکی از تاثیرگذارترین این موارد به شمار می روند. کسانی که بیشترین میزان از استرس و فشار را در زندگی خود تحت می کنند معمولا، نه کیفیت زندگی آنها در خور توجه است و نه اینکه طول عمر زیادی دارند.

درست است که قطع عضو از بالای زانو استرس های زیادی می تواند برای  افراد داشته باشد، اما زندگی دکمه حرکت به سمت عقب را نداشته و هیچ چیز به روال قبل باز نمی گردد. پس کسانی که با این اتفاق تلخ و دردناک درگیر شده اند بهتر است به جای نشستن و غصه خوردن اقداماتی موثر در جهت کاهش درد و رنج خود بردارند.

یکی از کارهایی که این افراد برای افزایش کیفیت زندگی و کاهش استرس های خود می توانند انجام دهند، اقدام برای ساخت پروتز پا بالای زانو است. این نوع پروتز به فرد کمک می کند تا بتواند راه برود و کارهای خود را بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهد. در کنار نصب و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو، صحبت کردن با مشاوره ها نیز می تواند در کاهش استرس این گروه، کمک کننده باشد.

قیمت پنجه پای مصنوعی بیشتر است یا قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو؟

آیا بعد از ساخت پروتز پا بالای زانو، می توان به کمک آن ایستاد و نشست؟

یکی از سوالاتی که برای افراد نیازمند به ساخت و نصب پروتز بالای زانو ممکن است ایجاد شود این است که آیا آنها می توانند به کمک این پروتز بایستند و یا بنشیند یا خیر. پاسخی که می توان به این سوال بدهیم، آری است. کسانی که برای ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو اقدام می کنند می توانند به کمک آن، بایستند و بنشینند.؛ چرا که این نوع پروتز، مفصل مصنوعی زانو دارد و به همین دلیل، در انجام این امور هیچ گونه محدودیتی را ایجاد نمی کند.

نکته ای که در مورد قابلیت های پروتز پا بالای زانو باید مورد توجه قرار داد، این است که این پروتز باید توسط مراکزی ساخته شود که در کار خود حرفه ای هستند و می توانند پروتز را با توجه به کوچک ترین جزئیات بسازند. وقتی که این نکته مورد توجه قرار داده نمی شود، نباید انتظار داشت که اندام مصنوعی ساخته شده، بتواند مشکلی از مشکلات فرد درگیر با قطع عضو از بالای زانو را برآورده کند. به همین جهت، توصیه می کنیم مراکزی را برای خرید و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو انتخاب کنید که برای بهتر انجام دادن کار خود از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کنند؛ درست مانند پایار.

آیا بعد از ساخت پروتز پا بالای زانو، می توان به کمک آن ایستاد و نشست؟

آیا یکی از عوارض درمان نکردن مینیسک زانو، قطع پا و اقدام برای ساخت پروتز پا بالای زانو است؟

یکی از قسمت های زانوی ما، مینیسک زانو است. این قسمت از لغزیدن استخوان زانو روی هم، و ساییده شدن آنها جلوگیری می کند. گاهی اوقات به دلیل پرش های ناگهانی و یا زمین خوردن، مینیسک، پاره شده و مشکلاتی را برای فرد به وجود می آورد که یکی از آنها لنگیدن در زمان راه رفتن است. هر چند که با وجود این وضعیت نمی توان راه رفت، اما موضوعی که باید همواره به آن توجه داشت این است که این پارگی مینیسک زانو منجر به قطع پا از بالای زانو نشده و فرد مجبور نیست که برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو اقدام خاصی انجام دهد.

از جمله عوارض پارگی مینیسک می توان به اینها اشاره داشت:

 • درد
 • ورم
 • صاف نشدن زانو

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید، مقاله عوارض درمان نکردن مینیسک زانو را حتما مطالعه کنید. ما به صورت مفصل، به توضیح عوارض ناشی از این اتفاق پرداخته ایم. خاطر نشان می کنیم، اگر به دلیل بیماری و یا حادثه پای شما از ناحیه بالای زانو قطع شده است، مشکلات زیادی در زمان راه رفتن پیدا خواهید کرد و به همین دلیل شما مجبورید برای ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو اقدام کنید و به این شکل، عوارض ناشی از قطع پا را کاهش دهید.

تقویت عضلات پا برای نصب و ساخت پروتز پا بالای زانو

آیا با ساخت پروتز پا بالای زانو رانندگی امکان پذیر است؟

یکی از سوالاتی که برای برخی افراد درگیر باقطع عضو از بالای زانو ممکن است ایجاد شود این است که آیا با ساخت این نوع پروتز، می توان به راحتی رانندگی کرد یا خیر. پاسخ این سوال را نمی توانیم به صورت دقیق و مشخص بیان کنیم؛ چرا که افراد با نصب انواع پروتز پا بالای زانو، توانایی های متفاوتی برای انجام کارهای خود پیدا خواهند کرد و ممکن است برخی از کسانی که این نوع پروتز را نصب می کنند بتوانند رانندگی کنند و ممکن است برخی دیگر، امکان رانندگی کردن با هیچ وسیله نقلیه ای را نداشته باشند.

فردی که برای نصب، ساخت و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو اقدام کرده است، قبل از آنکه بخواهد به صورت جدی پشت فرمان ماشین قرار بگیرد و رانندگی در خیابان های شهر را تجربه کند، ابتدا باید مورد ارزیابی و بررسی قرار بگیرد تا متوجه که آیا می تواند به مانند گذشته رانندگی کند یا خیر. امروزه، پیشرفت های خوبی در حوزه ساخت و تولید انواع پروتز پا بالای زانو صورت گرفته است و افراد با نصب پیشرفته ترین پاهای مصنوعی می توانند کارهای متفاوتی انجام دهند و نگران اینکه قطع عضو باعث از دست رفته استقلال شان در انجام کارها شده است، نباشند.

آیا یکی از عوارض درمان نکردن مینیسک زانو، قطع پا و اقدام برای ساخت پروتز پا بالای زانو است؟

پای مصنوعی از لگن با پروتز پا بالای زانو چه تفاوتی دارد؟

یکی از سوالاتی که برای برخی ها ممکن است ایجاد شود این است که پای مصنوعی از لگن چه تفاوتی با پروتز بالای زانو دارد. مهم ترین تفاوتی که بین این دو وجود دارد حجم قطعی عضو است. کسانی که برای ساخت پاهای مصنوعی مخصوص لگن اقدام می کنند کسانی اند که پای شان را از ناحیه لگن از دست داده اند. این افراد، از جمله کسانی اند که بیشترین میزان قطع عضو از ناحیه پا را تجربه می کنند و به همین جهت زندگی آنها در مقایسه با کسانی که برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام می کنند، با محدودیت ها و مشکلات بسیار زیادی همراه است.

کسانی که پای شان از ناحیه بین زانو تا لگن قطع شده است از جمله کسانی اند که می بایست برای ساخت و نصب پروتز مخصوص این قسمت، یعنی پروتز پا بالای زانو اقدام کنند و آنها می بایست هزینه این نوع پروتز را بپردازند.

دیگر تفاوتی که بین پا مصنوعی لگن و پروتزهای مخصوص بالای زانو وجود دارد، قیمت ساخت است. به صورت کلی، قیمت ساخت پا مصنوعی از قسمت لگن از قیمت پروتز پا بالای زانو بیشتر است.

پای مصنوعی از لگن با پروتز پا بالای زانو چه تفاوتی دارد؟

چرا نگهداری اصولی از پروتز پا بالای زانو مهم است؟

کسانی که پای آنها از ناحیه بالای زانو قطع شده است، نسبت به کسانی که حجم کمتری از قطع عضو را تجربه می کنند مشکلات بیشتری دارند. برای کاهش این مشکلات است که می بایست فرد برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام کند. از آنجایی که هزینه ساخت پروتز ها بالاست کسانی که مجبورند به هر دلیلی این پای مصنوعی را نصب کنند بهتر است در نگهداری و مراقبت از آن نهایت تلاش خود را به کار  ببرند؛ پس صرفه جویی در هزینه ها یکی از مهم ترین دلایل مراقبت درست و اصولی از این نوع پروتز به شمار می رود.

دیگر موضوعی که آن نیز در نوع خود اهمیت بالایی دارد، مستقل شدن است. کسانی که پای شان از بالای زانو قطع شده تا زمانی که اندام مصنوعی منساب را نصب نکرده اند، با محدودیت های حرکتی زیادی مواجه شده و نمی توانند کارهای خود را به تنهایی انجام دهند. این افراد اگر می خواهند استقلال عملکردی خود را حفظ کنند باید نسبت به نگهداری از پروتز تمام تلاش خود را به کار بگیرند و همواره مواظب پروتز بالای زانوی خود باشند. در ضمن، سعی کنید برای تهیه و اطلاع از قیمت پروتز پا بالای زانو به کلینیک هایی اعتماد کنید که به عنوان یک حرفه ای در این حوزه مطرح و مشهور هستند؛ مانند پایار.

آیا برای دریافت قیمت پروتز پا بالای زانو (قیمت پای مصنوعی) نی نی سایت روش خوبی است؟

آیا برای دریافت قیمت پروتز پا بالای زانو (قیمت پای مصنوعی) نی نی سایت روش خوبی است؟

اگر یک خانم هستید و همسر یا یکی از عزیزان شما دچار قطع عضو از ناحیه بالای زانو شده، حتما سوالاتی برای پرسیدن دارید. یکی از مهم ترین سوالاتی که در مورد این اتفاق مطرح می شود اطلاع از قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو است که ممکن است به آن پای مصنوعی بالای زانو هم بگویند.

نی نی سایت از جمله سایت هایی است که خانم ها سوالات خود را در آن مطرح می کنند. از شما درخواست می کنیم برای یافتن پاسخ به سوالاتی که در تخصص هر کسی نیست به این سایت مراجعه نکنید. زیرا کسانی پاسخ شما را می دهند که هیچ گونه تخصصی ندارند و یا بر اساس تجربه هایی که قبلا داشته باشند به شما پاسخ می دهند. پس، به جای اطلاع از قیمت پای مصنوعی نی نی سایت با کارشناسان کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور همچون پایار تماس گرفته و از آنها همه سوالاتی که دارید بپرسید. این کارشناسان با در نظر گرفته همه شرایطی که فرد در آن قرار دارد قیمت و هزینه ی تهیه پروتز پا بالای زانو را به شما اعلام می کنند.

قیمت پنجه پای مصنوعی بیشتر است یا قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو؟

شاید وقتی سوال بالا را مطالعه کردید، بگویید از آنجایی که در قطع پا از ناحیه پنجه پا، میزان گستردگی قطع عضو کمتر بوده است، پس قیمت پنجه پای مصنوعی از قیمت پروتز پا بالای زانو کمتر است. این قضیه ممکن است برخی اوقات، درست و صحیح باشد، اما گاهی مواقع نیز پیش می آید که قیمت پنجه های مصنوعی از قیمت پاهای مصنوعی بالای زانو ارزان تر تمام شود.

یکی از دلایلی که باعث این تناقض شده، ماده ای است که در ساخت پروتز به کار برده می شود. وقتی که از فیبر کربن برای ساخت پروتز مخصوص مچ پا استفاده می کنند، قیمت آن به دلیل مزیت هایی که این ماده در پروتز از خود به جای می گذارد، به چندین برابر افزایش پیدا می کند و حتی ممکن است قیمت آن از قیمت ساخت پاهای مصنوعی بالای زانو نیز بیشتر باشد؛ زیرا همان طوری که اشاره کردیم، این نوع پروتز مزیت های بی شماری دارد و بسیاری از مشکلات افراد درگیر با قطع عضو را حل می کند.

پس، هر زمان که بخواهیم به مقایسه قیمت بین پنجه های مصنوعی و قیمت ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو بپردازیم، باید هر دو نوع اندام مصنوعی را از نظر کیفی و فنی مقایسه کنیم تا بتوانیم به ارزیابی درستی در این رابطه دست پیدا کنیم.

آیا با ساخت پروتز پا بالای زانو رانندگی امکان پذیر است؟

آیا قیمت قطعات، روی قیمت پروتز پا بالای زانو تاثیر دارد؟

موضوعی که لازم می دانیم در خصوص آن، نکاتی را با شما به اشتراک بگذاریم، تاثیری است که قیمت قطعات به کار برده شده در ساخت پروتز، روی قیمت تمام شده دارد. قطعاتی که برای ساخت پروتزها به کار برده می شود، قیمت های متفاوتی دارند که این تفاوت در قیمت ها، از کارکرد و عملکرد متفاوت آنها نشات می گیرد.

یکی از قطعات بسیار مهم در ساخت پروتز پا بالای زانو، سوکت به کار برده شده در ساخت آن است. این قسمت، از جمله مهم ترین قسمت های پروتز به شمار می رود و به همین دلیل، قیمت آن تاثیر زیادی روی قیمت کلی پروتز دارد. قیمت سوکت با توجه به ماده ای که در ساخت آن به کار برده شده، میزان و گستردگی قطع عضو متغیر است. در ساخت پروتز پا بالای زانو از نوع ایمپلنت، بیمار نیازی نیست که از بابت سوکت، هزینه ای را پرداخت کند؛ چرا که این نوع به سوکت نیاز ندارد.

کارشناسان ساخت و نصب پروتز پا بالای زانو، با توجه به نیازهای بیمار ممکن است مجبور شوند از برخی قطعات وارداتی استفاده کنند که در اینجا، قیمت دلار روی قیمت قطعه مورد نیاز و در نهایت، قیمت تمام شده پروتز تاثیر می گذارد.

آیا قیمت قطعات، روی قیمت پروتز پا بالای زانو تاثیر دارد؟

چرا پایار بهترین مرکز ساخت پروتز پا بالای زانو است؟

کسانی که پای آنها از بالای زانو قطع شده است، با محدودیت ها و مشکلات زیادی در زمان راه رفتن مواجه هستند. این گروه می بایست پروتزی را نصب کنند که بتواند نیازهای اساسی آنها را به خوبی برآورده کند. این هدف نیز تنها با مراجعه به مراکزی محقق می شود که در کار خود حرفه ای هستند و می توانند کاربردی ترین نوع پروتز پا بالای زانو را در اختیار متقاضیان قرار دهند. یکی از کلینیک هایی که قادر است یک پروتز با عملکرد بالا بسازد و در اختیار فرد قرار دهد، پایار است. ما در ادامه بیان خواهیم کرد که چرا این مرکز بهترین و معتبرین برای ساخت و تهیه پروتز پا بالای زانو است.

1- داشتن دانش و تجربه بالا

برای ساخت پروتز، دانش و تجربه باید در کنار هم وجود داشته باشد. یکی بدون دیگری نمی تواند باعث خلق یک پروتز کاربردی شود. کارشناسان پایار تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا پروتزی را بسازند که هم از نظر علمی مورد تایید باشد و هم تجربه در ساخت آن دخالت داده شده باشد. علاوه بر ساخت، قیمت پروتز پا بالای زانو در پایار نیز خیلی منصفانه در نظر گرفته شده است تا همگان بتوانند آن را نصب کنند و به محدودیت های شان از بابت قطع پا پایان دهند.

استفاده از متریال های اولیه با کیفیت در ساخت پروتز پا بالای زانو

2-استفاده از متریال های اولیه با کیفیت

از دیگر موضوعاتی که باعث شده ما از پایار به عنوان بهترین کلینیک ساخت پروتز پا بالای زانو یاد کنیم، استفاده از متریال های با کیفیت در ساخت این نوع پروتز است. استفاده از مواد اولیه با کیفیت باعث افزایش طول عمر و ماندگاری پروتز خواهد شد و فردی که پروتز را نصب کرده است مجبور نخواهد بود در یک بازه زمانی کوتاه، مجددا برای ساخت پروتز بالای زانو اقدام کند و زیر بار فشارهای مالی ناشی از هزینه بالای پروتز برود.

3- ساخت انواع پروتز

از دیگر مزیت ها و ویژگی هایی که می توان در خصوص پایار بیان کرد، این است که این کلینیک قادر است انواع پروتز را بسازد و در اختیار افراد قرار دهد. کسانی که به خاطر بیماری، به دلیل حادثه رانندگی و یا حادثه در محل کار پای شان قطع شده است می توانند به این کلینیک مراجعه کنند و برای ساخت یکی از انواع پاهای مصنوعی اقدام کنند. این کلینیک، تجهیزات، تخصص، دانش و ابزارهای لازم برای ساخت پروتز پا بالای زانو را داشته و به افراد کمک می کند تا بتوانند با ساخت پروتز به مشکلاتی که قطع عضو برای شان ایجاد کرده است، پایان داده و به روال قبل زندگی خود باز گردند.

مزیت های پایار برای ساخت پروتز پا بالای زانو

4- ساخت پروتز با قیمت مناسب

از دیگر مزیت هایی که مراجعه به پایار برای متقاضیان به همراه دارد این است که قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو با قیمتی بسیار مناسب برای آنها تمام خواهد شد. پایار، در تلاش است تا بتواند پروتزهایی با قیمت های مناسب برای افراد بسازد. این مجموعه، برای کسانی که از طرف برخی افراد و خیریه ها معرفی شده باشند پروتزهایی با قیمت مناسب می سازد. این مجموعه، نه تنها به قیمت اهمیت می دهد بلکه سعی می کند پروتزهایی با کیفیت و با قابلیت های بالا بسازد و در اختیار کسانی که درگیر قطع عضو از بالای زانو هستند، قرار دهد. برای دریافت قمیت پروتز پا بالای زانو، حتما با این مجموعه در ارتباط و تماس باشید.

5- ساخت پروتزهایی با قابلیت های منحصر به فرد

از دیگر مزیت هایی که می خواهیم در خصوص پایار بیان کنیم، این است که این مجموعه می تواند انواع پروتز پا بالای زانو را با قابلیت های خاص بسازد. این پروتزها، پروتزهایی هستند که برای شرایط خاص ساخته می شوند. مثلا کسانی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند نیاز دارند تا یک نوع خاص پروتز بسازند و نصب کنند. این گروه می توانند به این مجموعه مراجعه کرده و برای ساخت این پروتزها درخواست دهند.

پاسخ به سوالات متداول شما

اگر فردی هستید که پای خود را از بالای زانو از دست داده است، حتما نیاز دارید برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام، و به کار کردن با آن تسلط پیدا کنید. باید دقت داشته باشید، تسلط پیدا کردن به پروتز، موضوعی است که به زمان نیاز دارد. اگر می خواهید ترستان از نصب و کار کردن با پروتز کاهش پیدا کند و در بازه زمانی کوتاه تری به کار با پروتز مسلط شوید، باید تمریناتی را که پروتوزیست به شما می دهد، تکرار کرده و در انجام آنها کوتاهی نکنید. توجه به این موضوع کمکتان می کند تا بیشترین نتیجه را از پرداخت قیمت پروتز بالای زانو شاهد باشید.

یکی از موضوعاتی که افراد متقاضی ساخت پروتز پا بالای زانو باید به آن توجه داشته باشند، این است که روز بعد از قطع عضو، موقعیت و شرایط برای نصب پروتز مناسب نیست. فردی که تحت این عمل جراحی سنگین قرار گرفته است، باید چند هفته صبر کند تا زخم ها خوب شوند و کلیه ورم ها از بین بروند. وقتی همه زخم ها خوب شدند، فرد اجازه دارد برای ساخت پروتز بالای زانو مصنوعی و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو اقدام کند و به کمک آن به بسیاری از مشکلاتش پایان دهد. برای دریافت قیمت پروتز بالای زانو کاربردی به مراکز ارتوپدی فنی معتبر مراجعه کنید.

کسانی که برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام می کنند، باید نسبت به برخی علائم جسمانی که بعد از نصب پروتز مشاهده می کنند، حساس بوده و از کنار آنها به سادگی عبور نکنند. یکی از مشکلاتی که در صورت بروز، نباید به آن بی تفاوت بود، تاول یا زخم است. اگر در محلی که پروتز به صورت مستقیم با پوست در تماس است، تاول یا زخم مشاهده کردید، تا زمانی که نزد پزشک نرفته و علت را از او جویا نشده اید، به هیچ عنوان، پروتز را در جای خود قرار ندهید. هر گونه حساسیت و علائم ظاهری که دیدید با متخصصان حاضر در کلینیک ارتوپد فنی سازنده پروتز در میان بگذارید.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در روزهای بعد از پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو، ساخت و نصب پروتز باید به آن توجه داشته باشید، بروز علائمی، مانند تاول، قرمزی، زخم و هر گونه التهاب است. چند روز اول نصب پروتز، دائما پای خود را چک کنید و از عدم وجود این علائم مطمئن شوید. اگر هر یک از عوارضی که در بالا نام بردیم، مشاهده کردید، به هیچ عنوان پروتز را سر جای خود نگذارید و به بدنتان اجازه دهید که این عوارض را التیام دهد. در صورتی که بعد از چند روز این علائم بدتر شد حتما به یک پزشک مراجعه کنید.

(12) دیدگاه

 1. احمد
  8 خرداد 1401

  سلام برای رزرو نوبت باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • aref
   9 خرداد 1401

   سلام احمد عزیز
   برای رزرو نوبت میتونید با شماره های کلینیک که در سایت موجود است، تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

   پاسخ
 2. سهیلا
  7 شهریور 1401

  بهترین پروتز پا بالای زانو برای انجام کدام است؟ قصد داریم برای پدرم انجام بدیم ممنون از پاسخگویی شما

  پاسخ
  • aref
   7 شهریور 1401

   سلام سهیلا عزیز
   بدون معاینه پزشک نمیتوان به سوالتان جواب قطعی داد. باید حضوری مراجعه کنید تا پزشک بهترین نوع پروتز را به شما پیشنهاد دهد. موفق باشید

   پاسخ
 3. امیر
  23 شهریور 1401

  ممنون از مطلبتون با توجه به اینکه خوندم اگر بخوام بدونم قیکت هر کدام چقدره و کدام یکی به درد من میخوره باید چکار کنم؟

  پاسخ
  • aref
   26 شهریور 1401

   سلام امیر عزیز
   برای اطلاع از قیمت هر پروتز باید اول از همه توسط پروتزیست کلینیک معاینه شوید. و برای معاینه شدن می توانید با شماره های کلینیک که در سایت موجود است تماس بگیرید

   پاسخ
 4. nyreh
  4 مهر 1401

  خواستم بدونم مراحل توانبخشی پروتز بالای زانو شامل چه چیزاییه و اینکه شما هم در این خصوص منو راهنمای می کنید؟

  پاسخ
  • aref
   6 مهر 1401

   سلام دوست عزیز
   بله بعد از اتمام ساخت پروتز پا بالای زانو برای شما ، نکات مهم و مراقبتی را به شما آموزش خواهیم داد.

   پاسخ
 5. مصطفی
  16 مهر 1401

  برای انجام پروتز بالای زانو ، کدام نوع پروتز طبیعی تر به نظر می رسه که کمتر قابل تشخیص باشه؟ میخوام انجام بدم ولی در این خصوص راهنمایی میخوام.

  پاسخ
  • aref
   17 مهر 1401

   سلام مصطفی عزیز
   برای انجام پروتز باید حضوری مراجه کنید تا توسط پزشک معاینه شوید.

   پاسخ
 6. اسماعیل
  12 شهریور 1402

  ایا همه مدل های پروتز بالای زانو نیاز به وصل شدن به استخوان است؟ ایا مدلی هست که نیاز به وصل شدن به استخان نباشد؟

  پاسخ
  • aref
   12 شهریور 1402

   سلام اسماعیل عزیز در این خصوص لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. متخصصین ما شما را راهنمایی خواهند کرد.
   ۰۲۱-۸۸۷۷۵۶۰۶

   09195152318

   09126338568

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *