ساخت پروتز پا بالای زانو با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالا

به طور میانگین در تمامی نقاط جهان میلیون ها نفر در قسمت اندام های تحتانی خود دچار نقص عضو شده اند. معلولیت هایی که نواحی پایین تنه بدن را تحت تاثیر قرار داده اند عبارتند از: ترانسفمورال، مفصل زانو و ترانسیبیال. قطع عضو ناشی از بیماری های قلبی و عروقی بخش عمده ی این افراد را شامل می شود. به طور معمول می توان با استفاده از پروتز (ساخت پروتز بالای زانو) پا این نقص عضو ها را درمان کرد.

با توجه به اینکه نقص عضوتان قسمت بالای زانو یا زیر زانو را در برگرفته است نوع پروتزی که بایستی از آن استفاده کنید هم فرق می کند. شما ضمن مراجعه و دریافت کمک از پزشک متخصص می توانید پروتز پا بالای زانو مختص خود را سفارش دهید. ساخت پروتز پا بالای زانو باعث می شود که بتوانید کم کم تحرک خود را بازیابی کرده و به انجام فعالیت های مورد نیاز خود بپردازید.

پس از آنکه پروتز پا بالای زانو را تهیه کردید بایستی از اقدامات و دستورالعمل های ویژه ای پیروی نمائید. با کمک پروتز بالای زانو می توانید استقلال حرکتی خود را به دست آورید. با ما در ادامه همراه باشید تا در مورد این نوع پروتز و قیمت پروتز پا بالای زانو نکاتی را یادآوری کنیم.

استفاده از خدمات پروتز پا بالای زانو کلینیک پایار

با عرض سلام و احترام !

کلینیک ارتوپدی فنی پایار، در راستای توانبخشی به عزیزانی که نقص عضو دارند خدماتی با کیفیت و با قیمت منصفانه ای ارائه می دهد که در صورت تمایل میتوانید از دو راه زیر ، وقت ملاقات خود را با جناب آقای محمد کفیلی تنظیم کنید. 

پذیرش تماس تلفنی

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پذیرش آنلاین

برای پذیرش آنلاین رو عکس کلیک کنید 

و در ادامه اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید😊

ساخت پروتز پا بالای زانو
پروتز پا بالای زانو

پروتز پا بالای زانو چیست؟

نام دیگر این پروتز ، پروتز ترنس فمورال می باشد. افرادی می بایست برای ساخت پروتز بالای زانو اقدام کنند که در بخش تحتانی خود دچار نقص عضو شده اند. به بیماران کمک می کند تا نیروی حرکتی خود را بازگردانند و فعالیت های روزانه خود را از سر گیرند. پروتز بالای زانو دارای اجزای مختلفی است. سوکت، مفصل زانو و لوله پایلون از اجزای این پروتز به شما می روند. هر کدام از اجزای این پروتز وظایف خاصی را بر عهده دارند و به منظور خاصی طراحی می شوند. توجه داشته باشید به غیر از این پروتز در اندام تحتانی پروتز های دیگری هم وجود دارد که کلینیک پایار ارائه دهنده آن خدمات هم هست، مانند : پروتز انگشت پا ، پروتز پا زیر زانو ، پروتز لگن ، پروتز مچ پا . برای دریافت قیمت پروتز بالای زانو به پایار مراجعه کنید.

ساخت پروتز پا بالای زانو با کیفیت عالی در ایران

تهیه و طراحی پروتز بالای زانو ( ساخت پروتز پا بالای زانو )

پروتز بالای زانو از بخش های مختلفی ساخته می شود که عبارتند از:

 • سوکت: سوکت قسمتی از پروتز پا بالای زانو می باشد که قسمت باقیمانده ی عضو قطع شده را در آن قرار می دهند. به طور معمول پروتز پا بالای زانو را با استفاده از مواد ترموپلاستیک و یا لمینت می سازند. به منظور بالا بردن امنیت بیشتر در اطراف کمر بیمار ، کمربندی را تعبیه می کنند. این کمربند به قسمت بالای پروتز وصل می شود.
 • مفصل زانو: مفصل زانو انواع مختلفی دارد. برخی از این مفاصل متحرک هستند و برخی دیگر به گونه ای طراحی می شوند که در هنگام پیاده روی در جای خود ثابت و محکم قرار می گیرند. مفاصل ثابت را می توان موقع نشستن از حالت قفل شده خارج کرد. نکته ی قابل توجه این است که ساخت پروتز بالای زانو با مفصل ثابت، تنها در مواقعی صورت می گیرد که قسمت طبیعی مفصل یا بالاتر از آن قطع شده باشد.
 • لوله شین: این بخش از پروتز را در میان سوکت، مفصل زانو و پای مصنوعی قرار می دهند. جنس لوله شین از مواد قوی که از وزن کمی برخوردار هستند می باشد. موادی مانند فیبرکربن، آلومینیوم و تیتانیوم از این قبیل مواردند. جنس این نوع باعث تغییر قیمت پروتز بالای زانو می شود.
 • پنجه ی پا پروتزی : پنجه ی پا پروتزی از تنوع بسیار بالایی برخوردار است که این تنوع شامل : پنجه ی داینامیکی ، پنجه ی single axis، پنجه ی SACH (solid ankle cushion heel)، به همین جهت متخصص مربوطه به شما کمک می کند تا بهترین ترکیب مورد نیاز خود را انتخاب نمائید. نوع پنجه از عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز پا بالای زانو است. 

نمونه ساخت پروتز پا بالای زانو 

تنظیم پروتز پا بالای زانو 

نمونه ساخت پروتز بالای زانو

ساخت پروتز پا بالای زانو برای تمامی سنین

ساخت پروتز پا بالای زانو مکانیکی

پادکست شماره 2 (در خصوص پروتز بالای زانو – ساخت پروتز پا بالای زانو)

انواع پروتز پا بالای زانو

در موقع ساخت پروتز پا بالای زانو باید به نوع آن دقت داشت. پروتز بالای زانو به دو دسته دارای مفصل مکانیکی و پروتز هوشمند تقسیم می شود.

پروتز مکانیکی: پروتز های مکانیکی خود به 2 دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • پروتز بالا زانو تک محوری: این پروتز ها به عنوان یک لوله عمل می کنند و به علت سهولت ساخت آن ها به محکم ترین، کم وزن ترین و کم هزینه ترین نوع پروتز بالا زانو تبدیل شده اند. با این وجود این نوع پروتز دارای محدودیت هایی هم می باشد. یکی از محدودیت های ساخت پروتز بالای زانو تک محوری آن است که به علت سادگی بیش از حد پروتز فرد بیمار مجبور می شود موقع ایستادن به منظور ثابت وایسادن از نیروی عضلات خود استفاده کند. به همین جهت در زانو های تک محوری یک قفل دستی به همراه کنترل کننده اصطکاک دائم تعبیه می کنند. برای دریافت قیمت پروتز بالای زانو تک محوری به کلینیک های ساخت پروتز مراجعه کنید.
 • پلی سنتریک یا پروتز بالا زانو چند محوری: به این نوع قیمت پروتز پا بالای زانو، چهار میله هم گفته می شود. در این نوع پروتزها چند محور چرخشی وجود دارد. از دلایل محبوبیت پروتز بالا زانو چند محوری می توان به مطابقت پذیری و توانایی تغییر آن ها اشاره کرد. همچنین احتمال لنگیدن در هنگام استفاده از پروتز بالای زانو پلی سنتریک به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. این پروتز ها دارای دستگاه مکانیکی ساده جهت کنترل چرخش  هستند که باعث بهبود پروسه ی راه رفتن می شود. در هنگام راه رفتن می توان سرعت حرکت زانوی پروتزی را تعیین کرد. این قبیل پروتز ها نسبت به سایر زانو های پروتزی وزن بیشتری دارند و قطعات به کار رفته در آن ها بایستی در فواصل زمانی کم سرویس شود.
پروتز هوشمند : این نوع پروتز ها دارای سیستم های بسیار پیشرفته هستند که با کمک میکروپروسسور های نوین، الگوریتم های راه رفتن را ارزیابی می کنند. و با توجه به شرایط محیطی مثل شیب زمین، مفاصل مچ و زانو را تنظیم می کنند. قیمت پروتز پا بالای زانو هوشمند از سایر پروتز بالاتر است.
پروتز پا بالای زانو چیست

تثبیت کننده زانو چه کاربردی دارد؟

تمامی زانوهای پروتزی به تثبیت کننده ی زانو احتیاج دارند. گاها فردی که قطع عضو دارد برای جلوگیری از زمین خوردن ترجیح می دهد که از زانوی ایمنی ای استفاده کنند که در حالت کشش قفل می شود. به همین جهت ممکن است بخواهند که از قفل دستی زانو استفاده کنند. قفل دستی زانو دارای یک قفل زانو خودکار می باشد و فرد می تواند به صورت دلخواه آن را باز و بسته کند. این نوع زانو از ثبات بسیار بالایی برخوردار می باشد. این قفل چه فعال باشد و چه غیر فعال باشد فرد می تواند با کمک پروتز پا بالای زانو حرکت کند اما بایستی در نظر داشته باشید که اگر می خواهید از این نوع قفل استفاده کنید هنگام حرکت کردن بایستی انرژی بیشتری را هنگام راه رفتن صرف کنید.

کنترل کننده ی حرکتی اصطکاک متغیر و دائم چه وظیفه ای دارد؟

تمامی پروتز های بالای زانو به منظور حفظ تعادل موقع راه رفتن نیاز به کنترل کننده ی چرخشی دارند. در اکثر مواقع این کنترل کننده ها ضمن ایجاد اصطکاک مکانیکی در محور چرخشی موجب می شوند تا پای طبیعی با پای پروتزی همگام و هماهنگ باشد. پروتز پا بالای زانو که اصطکاک ثابت دارد وزن کمی دارند و بسیار قابل اعتماد هستند. برای دریافت قیمت پروتز پا بالای زانو به کلینیک های ارتوپدی معتبر در کشور مراجعه کنید.

ساخت پروتز پا بالای زانو هوشمند در پایار

نحوه نصب پروتز پا بالای زانو( ساخت پروتز پا بالای زانو )

به منظور نصب پروتز پا بالای زانو فرد بایستی به پزشک متخصص مراجعه کند. پزشک متخصص به شما می آموزد که چگونه از پروتز بالای زانو استفاده کرده و طریقه ی صحیح نصب آن را به شما یاد می دهد. هنگام نصب پروتز پزشک نکات مهمی را به شما یاد آور می شود که بایستی به دقت به آن ها گوش کرده و آن را به درستی عملی و اجرا کنید. اجرای این نکات با سلامتی شما ارتباط مستقیم دارد لذا آن ها را سرسری نگرفته و در نهایت دقت آن را اجرا کنید.

نکاتی که در هنگام نصب پروتز(ساخت پروتز بالای زانو) باید به آن ها توجه کنید عبارتند از:

 اوایل هنگامی که به تازگی شروع به استفاده از پروتز پا بالای زانو در خانه کرده اید بایستی مرتبا پوست اندام باقیمانده را چک نمائید. به بیانی دیگر بایستی هر 5 دقیقه یکبار محل نصب پروتز خود را بررسی کنید. این کار به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه زخم و یا آسیب دیدگی صورت می گیرد. برای چک کردن و نگاه کردن به پوست قسمت قطع شده ی زانو می توانید از یک آینه کمک بگیرید. با استفاده از آینه می توانید به راحتی قسمت هایی را که به آسانی نمی توانید ببینید به خوبی بررسی و چک کنید. لازم به ذکر است اگر متوجه شدید محل نصب پروتز بالای زانو قرمز شده و حساسیت ایجاد کرده است از پوشیدن مجدد پروتز خودداری کنید. صبر کنید تا رنگ پوست بدنتان به حالت طبیعی و عادی خود بازگردد. اگر مدتی صبر کردید و رنگ پوستتان به حالت نرمال برنگشت بایستی قبل از پوشیدن پروتز حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

اگر پوست بدنتان تاول زد و یا زخم ایجاد کرد تا وقتی که با پزشک خود ملاقات نکرده اید نباید پروتز پا بالای زانو را بپوشید. همچنین در صورت بروز هرگونه زخم و یا داشتن هرگونه نگرانی در خصوص پوست بدن خود می توانید با پزشک خود تماس حاصل فرمائید. کارشناسان کلینیک های ارتوپدی فنی به سوالات شما پاسخ داده و شما را در جریان قیمت پروتز بالای زانو قرار می دهند.

اگر پوست بدن شما نسبت به پروتز از قدرت استحکام بالایی بر خوردار است می توانید تدریجا و کم کم مدت زمان پوشیدن پروتز را افزایش دهید. یادتان باشد حتی در صورت عدم بروز هرگونه حساسیت پروتز خود را طولانی مدت نپوشید. در زمان ساخت پروتز پا بالای زانو  از کارشناس بخواهید که پروتزی متحرک برای شما بسازد.

هزینه و قیمت پروتز پا بالای زانو چه مقدار می باشد

نحوه نگهداری از پروتز پا بالای زانو

بعد از ساخت پروتز بالای زانو نوبت به آموزش می رسد. پزشک متخصص به شما می آموزد که چگونه پروتز بالای زانو را نصب کرده و از پای خود خارج کنید. او به شما می آموزد که چگونه سوکت را مدیریت و تنظیم نمائید. همچنین به شما چگونگی افزایش تحمل نسبت به پوشیدن پروتز بالای زانو را یاد می دهد. جدای از این موضوع به شما ویلچر هم می دهند تا در زمانی که از پروتز استفاده نمی کنید از ویلچر استفاده نمائید. پزشک متخصص همچنین یک دوره ی آموزشی برای نحوه ی کار با پروتز پا بالای زانو برگزار می کند. بعد از ساخت پروتز پا بالای زانو، این دوره ممکن است یک سال و یا کمتر طول بکشد. در این دوره ی آموزشی پزشک به شما درباره موضوعات زیر اطلاعاتی را ارائه می دهد:

 • نحوه ی تحمل وزن
 • چگونگی ایستادن روی پاها
 • نحوه ی حفظ تعادل هنگام استفاده از پروتز
 • چگونگی راه رفتن به کمک پای مصنوعی
 • نحوه استفاده از میله های موازی، واکر و عصا
 • انجام حرکاتی کششی
 • انجام حرکات استقامتی
 • قیمت پروتز بالای زانو
 • ورزش

قابل توجه شما عزیزان : افراد درگیر با قطع عضو، بعد از ساخت پروتز پا بالای زانو و نصب آن باید صبوری به خرج داده و فرایند آموزش را به خوبی پشت سر بگذارند. فردی که می خواهد با اندام مصنوعی اش راه برود، باید انرژی زیادی صرف کند. معمولا در روزهای بعد از قطع عضو، به دلیل شوکی که این اتفاق به فرد وارد کرده است، بدن فرد، ضعیف شده و از نظر قدرت جسمانی دچار افت می شود. این گروه باید تلاش کند و آستانه تحمل خود را افزایش دهد. هر قدر در هنگام استفاده از اندام مصنوعی تان میزان ترس خود را کاهش دهید و بیشتر تمرین کنید، در بازه زمانی کوتاه تری روی راه رفتن با آن تسلط پیدا خواهید کرد. کار با پروتز را به درستی یاد بگیرید تا هزینه پرداخت شده برای قیمت پروتز پا بالای زانو به هدر نرود.

چگونه می توان مانع از آسیب دیدن پا شد؟

به منظور پیشگیری از ایجاد آسیب دیدگی پا بایستی به رعایت نکات زیر بپردازید:

 • پوشیدن کفش مناسب به نحوی که کفش از فضای خالی مناسبی برای کف پا و انگشتان پا برخوردار باشد
 • با پای برهنه راه نروید و بدون کفش یا جوراب
 • هنگامی که می خواهید ناخن پا های خود را کوتاه کنید نهایت دقت را به خرج دهید
 • از کندن و یا بریدن پوست زیر و خشک شده ی پا توسط تیغ تیز جدا خودداری کنید.
 • قبل از آنکه به حمام بروید حتما دمای آب را چک کنید.
پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) چقدر دوام دارد

پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) چقدر دوام دارد؟

پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) و دوام آن ذهن افراد متبلا به قطعی زانوی پا را به خود مشغول می کند. هزینه پروتز زانو (قیمت پروتز بالای زانو) پایین نیست و فرد برای آنکه بتواند زندگی نرمالی داشته باشد، مجبور است از این اندام مصنوعی استفاده کند. حال اگر پروتزی که نصب شده از کیفیت و دوام بالایی برخوردار نباشد، نه تنها فرد احساس رضایت نخواهد کرد، بلکه مجبور است بعد از مدتی مجددا برای سفارش و طراحی یک پروتز جدید اقدام کند.

به هنگام سفارش و نصب پروتزهای مخصوص بالای زانو ( ساخت پروتز پا بالای زانو ) به مجموعه هایی مراجعه کنید که این لوازم پروتز پا بالای زانو کمکی را با بهترین و بالاترین عملکرد تولید کرده و در اختیارتان قرار می دهند. این مجموعه ها در تولید محصولات خود آخرین متد و با کیفیت ترین متریال ها را به کار می گیرند تا بتوانند با ساخت یک پروتز و یا ارتز، شرایط بهتری را در اختیار کسانی قرار دهند که مجبورند از وسایل کمکی استفاده کنند. این مجموعه ها بهترین ها برای دریافت قیمت پروتز پا بالای زانو هستند. 

قیمت پروتز پا بالای زانو با بهترین متریال در ایران

چه مدت بعد از قطع پا می توان از پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) استفاده کرد؟

سوال دیگری که در مورد پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) مطرح می شود، این است که چه مدت بعد از قطع پا می بایست برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام و، از پروتز بالای زانو استفاده کرد. آیا روز بعد از عمل مربوط به قطع عضو می توان برای ساخت، پرداخت قیمت پروتز بالای زانو و اتصال پروتزها اقدام کرد؟ خوب است بدانید، وقتی یکی از اندام ها قطع می شود، برای آنکه فشار ناشی از فقدان عضو کاهش پیدا کند، بیمار می تواند برای ساخت پروتز بالای زانو موقتی اقدام کند.

وقتی زخم های ناشی از عمل جراحی بهبود پیدا کردند وقت آن می رسد که بیمار به جای پروتزهای موقتی از پروتزهای دائمی و ثابت در ناحیه بالای زانو استفاده کند. وقتی مراحل ساخت پروتز بالای زانو تمام، و پروتز آماده شد و قیمت پروتز پا بالای زانو پرداخت گردید، نوبت به نصب آن می رسد. از موقعی که نصب پروتز شروع می شود تا زمانی که فرد به صورت کامل نحوه استفاده از آن را یاد بگیرد معمولا بیش از 2 هفته وقت لازم است. در طی این مدت نیاز است که بیمار، صبوری به خرج داده و خود را از نظر روحی آماده نصب پروتز کند.

بهترین پروتز پا در ایران به چه مجموعه ای تعلق دارد؟

بهترین پروتز پا در ایران متعلق به یک برند خاص نیست. پروتزهایی را می توان بهترین و برترین در ایران نامید که در تولید آنها از مواد اولیه با کیفیت استفاده شده و با نیاز های بیمار در تناسب و هماهنگی کامل است. قیمت پروتز بالای زانو نباید باعث شود افرادی که از ناحیه بالای زانوی به پایین پای خود را از دست داده اند، در سفارش و اقدام برای ساخت پروتز بالای زانو کوتاهی کنند.

شاید با ساخت پروتز پا بالای زانو نتوان به صورت صد در صد، جای خالی عضو قطع شده را پر کرد، اما پروتز پا بالای زانو نیز در نوع خود می توانند بخش عمده ای از کمبود عضو را جبران کنند. پروتزهایی که به دست افراد حرفه ای ساخته می شوند، در برطرف کردن نیازهای روزانه افراد دچار قطع عضو نقش بسزایی خواهند داشت.

قیمت ساخت پروتز بالای زانو در کلینیک پایار

آیا می دانستید جدیدترین پروتز پا (قیمت پروتز پا بالای زانو) در ایران ساخته شده است؟

کشور ما در بسیاری حوزه ها، مانند پیشرفت باور نکردنی داشته است. یکی از حوزه هایی که با پیشرفتش، به انسان کمک زیادی شده است، حوزه ساخت پروتز پا و ساخت پروتز پا بالای زانو است. افرادی که درگیر قطع عضو هستند، زندگی توام با رنجی دارند و همین مساله بود که باعث شد قلب بشریت و فعالان این حوزه به درد آید و برای ساخت جدیدترین پروتز اقدام کنند. برخی کلینیک های فعال در کشور در کار خود (ساخت پروتز بالای زانو) بسیار حرفه ای و کاربلد ظاهر شده اند و از مشکلات افراد درگیر با قطع عضو، به میزان زیادی کاسته اند.

پروتزهای مدرن و جدید امروزی که توسط کلینیک های ارتوپدی فنی ساخته می شوند، قابلیت های زیادی داشته و امکانات و اختیارات زیادی را برای کاربران خود فراهم کرده اند. برای مثال، پروتز پا بالای زانو را در نظر بگیرید؛ انواع مدرن این نوع پروتز، بهترین و ایده آل ترین شرایط را برای فرد فراهم کرده و به او اجازه می دهند تا راحت تر حرکت کند و راه برود. گرچه قیمت پروتز پا بالای زانو که با این امکانات و ویژگی ها ساخته می شود، بالاست، اما به نظر ما افزایش کیفیت زندگی ارزش صرف این هزینه را دارد. بهتر است برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت پروتز بالای زانو به کلینیک های معتبر در کشور مراجعه کنید.

رویکرد توانبخشی پروتز پا بالای زانو در افراد متفاوت به چه صورت می باشد

رویکرد توانبخشی پروتز پا بالای زانو در افراد متفاوت به چه صورت می باشد؟

بعد از ساخت پروتز پا بالای زانو نوبت به توانبخشی می رسد. رویه ی توانبخشی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال پروسه ی توانبخشی افرادی که مجبورند در هردو پای خود از پروتز پا بالای زانو استفاده کنند نسبت به افرادی که تنها یکی از پاهایشان دچار قطع عضو شده است بیشتر خواهد بود. کسانی که برای ساخت پروتز بالای زانو  اقدام می کنند می بایست نحوه ی حفظ کردن تعادل بدن خود را هنگام به کارگیری پروتز بیاموزند. در حالت کلی پزشک سعی می کند که با ایجاد اعتماد به نفس و قدرت به بهبود روحیه و شرایط بیمار کمک کند. پروسه توانبخشی شامل مراحل زیر است:

 • شرطی شدن و قدرتمند شدن
 • در روزهای اول بعد از ساخت پروتز بالای زانو هنگامی که به تازگی پروتز خود را دریافت کرده اید بایستی کم کم از آن استفاده کنید و همزمان از ویلچر هم برای رفت و آمد خود کمک بگیرید.
 • به مرور زمان ارتفاع پروتز پا بالای زانو را بیشتر کرده و کم کم استفاده از ویلچر را کاهش دهید.
 • به منظور استفاده کامل از پروتز بالای زانو بایستی تعادل، اعتماد به نفس و نیروی بدنی خود را افزایش دهید.

رعایت نکاتی که در بالا اشاره کردیم به شما کمک می کند تا از صرف هزینه برای قیمت پروتز پا بالای زانو بهترین نتایج را دریافت کنید.

آیا در مورد نکات مراقبتی از پروتز بالای زانو چیزی شنیده اید؟

آیا در مورد نکات مراقبتی از پروتز بالای زانو چیزی شنیده اید؟

همه چیز با ساخت پروتز بالای زانو به پایان نمی رسد و افراد بعد از آنکه آن را نصب کردند، موظفند برخی نکات مراقبتی را نیز انجام دهند تا طول عمر این پروتز افزایش پیدا کند. برخی از این نکات مراقبتی بسیار مهم به شرح زیر است:

 • سعی کنید پروتز پا بالای زانو را به صورت منظم شستشو دهید و آن را از وجود هر گونه آلودگی، گرد و غبار و عرق پاک کنید. بهتر است برای شستن اندام مصنوعی تان از پاک کننده هایی چون آب و صابون استفاده کنید و بعد از آنکه پروتز را شستید، آن را خیلی خوب خشک کنید.
 • گرچه ممکن است خرید لوازم جانبی پروتز، باعث افزایش قیمت پروتز بالای زانو شود، اما به یاد داشته باشید که این لوازم به شما کمک می کنند تا راحت تر از اندام مصنوعی تان استفاده کنید. از جمله لوازم جانبی که بهتر است برای تهیه آن اقدام کنید می توانیم به لاینرها اشاره داشته باشیم.
 • برای استفاده بهتر و بهینه تر از پروتز بالای زانو، بهتر است ورزش کنید. پزشکان برخی حرکت های ورزشی را به شما یاد می دهند. شما با انجام این حرکات می توانید عملکرد پای مصنوعی تان را به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش دهید.
 • تعویض قطعات در زمان مناسب نیز در افزایش طول عمر و دوام پروتز بی تاثیر نخواهد بود. اگر در زمان استفاده از پای مصنوعی خود حس کردید که برخی قطعات دچار مشکل شده اند حتما با فردی که این پروتز را برای شما ساخته است، مشورت کرده و در صورت نیاز به او مراجعه کنید.
قیمت پروتز پا بالای زانو ( قیمت پروتز بالای زانو ) در ایران

هزینه و قیمت پروتز پا بالای زانو چه مقدار می باشد؟

طیف قیمت پروتز پا بالای زانو بسیار متفاوت است. این به دلیل نوع پروتز مد نظر بیمار و شیوه و سطح قطع عضو اندام می باشد. در حالت معمول بیمه پروتز بالای زانو را تحت پوشش قرار می دهد. لازم به ذکر است که همکاری و مشورت با پزشک متخصص در خصوص هماهنگی و نوع پروتز در تعیین قیمت پروتز بالای زانو بسیار موثر خواهد بود.

بایستی در نظر داشته باشید که پروتز پا بالای زانو باید مرتبا توسط پزشک بررسی شود. دلیل این امر آن است که بدن شما  تغییر کرده و اجزای آن می پوسند. از دیگر نکات حائز اهمیت در هنگام استفاده از پروتز این است که بیمار باید هر 5 سال یکبار  اجزای پروتز را عوض کند. به همین جهت نمی توان یک هزینه ی ثابت برای پروتز پا بالای زانو در نظر گرفت اما اگر با پزشک مشورت کنید هزینه ی مورد نیاز برای هر نوع پروتز را برای شما شرح می دهد.

قیمت پروتز پا بالای زانو در تهران

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟ آیا بیمه قیمت پروتز بالای زانو را پرداخت می کند؟

معمولا در حوادثی مانند قطع عضو، جدای از خالی شدن جای آن که مشکلات جبران نشدنی با خود به همراه دارد، هزینه ای که این حادثه به جای می گذارد، از دیگر مشکلات آزار دهنده است. شاید پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو برای برخی افراد مساله ای نباشد، اما برای مثال، کارگرانی که در یک کارخانه کار می کنند، به سختی می توانند از پس هزینه های ساخت پروتزها بر آیند.

یکی از مراجع دولتی در کشور ما بیمه های دولتی هستند که تا حد توان از بیمه شوندگان حمایت می کنند؛ اما همه موارد درمانی را تحت پوشش خود قرار نمی دهند. بیمه های دولتی در کشور، تنها برخی هزینه ها را پرداخت می کنند و بیماران و برخی افراد، مانند افراد درگیر با قطع عضو ناچارند قسمت عمده ای از هزینه را خودشان به تنهایی پرداخت کنند. متاسفانه بیمه های دولتی کشور، مبلغ بسیار کمی از ساخت و تهیه پروتز پا بالای زانو را پرداخت می کنند. این هزینه به قدری کم و ناچیز است که اصلا به چشم نمی آید و دردی از افراد دوا نمی کند.

کسانی که بنا به هر دلیلی مجبور می شوند برای نصب پروتز بالای زانو اقدام کنند، می توانند از خدمات بیمه های تکمیلی استفاده کنند. این بیمه ها تا جایی که سقف تعهدات آنها اجازه می دهد می توانند به افراد درگیر با قطع عضو کنند تا بتوانند از پس هزینه های ساخت پروتز برآیند.

پاسخ به سوالات متداول شما

اگر فردی هستید که پای خود را از بالای زانو از دست داده است، حتما نیاز دارید برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام، و به کار کردن با آن تسلط پیدا کنید. باید دقت داشته باشید، تسلط پیدا کردن به پروتز، موضوعی است که به زمان نیاز دارد. اگر می خواهید ترستان از نصب و کار کردن با پروتز کاهش پیدا کند و در بازه زمانی کوتاه تری به کار با پروتز مسلط شوید، باید تمریناتی را که پروتوزیست به شما می دهد، تکرار کرده و در انجام آنها کوتاهی نکنید. توجه به این موضوع کمکتان می کند تا بیشترین نتیجه را از پرداخت قیمت پروتز بالای زانو شاهد باشید.

یکی از موضوعاتی که افراد متقاضی ساخت پروتز پا بالای زانو باید به آن توجه داشته باشند، این است که روز بعد از قطع عضو، موقعیت و شرایط برای نصب پروتز مناسب نیست. فردی که تحت این عمل جراحی سنگین قرار گرفته است، باید چند هفته صبر کند تا زخم ها خوب شوند و کلیه ورم ها از بین بروند. وقتی همه زخم ها خوب شدند، فرد اجازه دارد برای ساخت پروتز بالای زانو مصنوعی و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو اقدام کند و به کمک آن به بسیاری از مشکلاتش پایان دهد. برای دریافت قیمت پروتز بالای زانو کاربردی به مراکز ارتوپدی فنی معتبر مراجعه کنید.

کسانی که برای ساخت پروتز پا بالای زانو اقدام می کنند، باید نسبت به برخی علائم جسمانی که بعد از نصب پروتز مشاهده می کنند، حساس بوده و از کنار آنها به سادگی عبور نکنند. یکی از مشکلاتی که در صورت بروز، نباید به آن بی تفاوت بود، تاول یا زخم است. اگر در محلی که پروتز به صورت مستقیم با پوست در تماس است، تاول یا زخم مشاهده کردید، تا زمانی که نزد پزشک نرفته و علت را از او جویا نشده اید، به هیچ عنوان، پروتز را در جای خود قرار ندهید. هر گونه حساسیت و علائم ظاهری که دیدید با متخصصان حاضر در کلینیک ارتوپد فنی سازنده پروتز در میان بگذارید.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در روزهای بعد از پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو، ساخت و نصب پروتز باید به آن توجه داشته باشید، بروز علائمی، مانند تاول، قرمزی، زخم و هر گونه التهاب است. چند روز اول نصب پروتز، دائما پای خود را چک کنید و از عدم وجود این علائم مطمئن شوید. اگر هر یک از عوارضی که در بالا نام بردیم، مشاهده کردید، به هیچ عنوان پروتز را سر جای خود نگذارید و به بدنتان اجازه دهید که این عوارض را التیام دهد. در صورتی که بعد از چند روز این علائم بدتر شد حتما به یک پزشک مراجعه کنید.

(10) دیدگاه

 1. احمد
  8 خرداد 1401

  سلام برای رزرو نوبت باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • aref
   9 خرداد 1401

   سلام احمد عزیز
   برای رزرو نوبت میتونید با شماره های کلینیک که در سایت موجود است، تماس بگیرید و یا در واتساپ پیام دهید.

   پاسخ
 2. سهیلا
  7 شهریور 1401

  بهترین پروتز پا بالای زانو برای انجام کدام است؟ قصد داریم برای پدرم انجام بدیم ممنون از پاسخگویی شما

  پاسخ
  • aref
   7 شهریور 1401

   سلام سهیلا عزیز
   بدون معاینه پزشک نمیتوان به سوالتان جواب قطعی داد. باید حضوری مراجعه کنید تا پزشک بهترین نوع پروتز را به شما پیشنهاد دهد. موفق باشید

   پاسخ
 3. امیر
  23 شهریور 1401

  ممنون از مطلبتون با توجه به اینکه خوندم اگر بخوام بدونم قیکت هر کدام چقدره و کدام یکی به درد من میخوره باید چکار کنم؟

  پاسخ
  • aref
   26 شهریور 1401

   سلام امیر عزیز
   برای اطلاع از قیمت هر پروتز باید اول از همه توسط پروتزیست کلینیک معاینه شوید. و برای معاینه شدن می توانید با شماره های کلینیک که در سایت موجود است تماس بگیرید

   پاسخ
 4. nyreh
  4 مهر 1401

  خواستم بدونم مراحل توانبخشی پروتز بالای زانو شامل چه چیزاییه و اینکه شما هم در این خصوص منو راهنمای می کنید؟

  پاسخ
  • aref
   6 مهر 1401

   سلام دوست عزیز
   بله بعد از اتمام ساخت پروتز پا بالای زانو برای شما ، نکات مهم و مراقبتی را به شما آموزش خواهیم داد.

   پاسخ
 5. مصطفی
  16 مهر 1401

  برای انجام پروتز بالای زانو ، کدام نوع پروتز طبیعی تر به نظر می رسه که کمتر قابل تشخیص باشه؟ میخوام انجام بدم ولی در این خصوص راهنمایی میخوام.

  پاسخ
  • aref
   17 مهر 1401

   سلام مصطفی عزیز
   برای انجام پروتز باید حضوری مراجه کنید تا توسط پزشک معاینه شوید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *