قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو💚و عوامل تاثیرگذار بر آن

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو و کارایی آن

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو، از قیمت برخی انواع پروتزِ موجود در کشورمان بالاتر است. فیبر کربن یکی از مواد مدرن و جدید برای ساخت پروتز به شمار می رود. نه تنها برای ساخت پروتز زیر زانو، بلکه برای ساخت پروتز مچ پا و و پروتز زیر زانو نیز از این ماده در تولید اندام مصنوعی استفاده می کنند.

از زمانی که بشر این ماده را اختراع کرد، توانست به بسیاری از  مشکلات افراد درگیر با قطع عضو پایان دهد. چنانچه می خواهید در خصوص علت برتر بودن فیبر کربن نسبت به سایر مواد مورد استفاده برای تولید پروتز، قیمت آن و روش تهیه این اندام مصنوعی اطلاعات خود را تکمیل کنید، با ما در ادامه همراه باشید و مقاله ” انواع پای مصنوعی” را نیز مطالعه کنید؛ این متن به شما کمک می  کند تا با انواع اندام مصنوعی پا آشنا شوید.

پای مصنوعی هوشمند بهتر است یا پای مصنوعی کربنی بالای زانو؟

دنیای پروتزها در حال بزرگ شدن است و این موضوع را مدیون فناوری و تکنولوژی هستیم که خود را در ساخت پروتزها دخالت داده است. امروزه، نه تنها در شکل پروتزها تحولات اساسی ایجاد شده است، بلکه از نظر ساختار و عملکرد نیز تغییرات زیادی در آنها به وقوع پیوسته است. پای مصنوعی هوشمند، جدیدترین و مدرن ترین نوع پروتز در دنیا بوده و قیمت آن از قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو بالاتر است.

ساخت پروتز پا بالای زانو هوشمند، مشکلات زیادی را از کاربران خود حل کرده و به آنها کمک کرده است تا به شکل طبیعی تری روی زمین راه بروند. این نوع پروتز به سنسورهای انتقال دهنده فرمان به مغز، مجهز بوده و به همین دلیل است که می تواند کاربردی و حرفه ای ظاهر شود. اگر می خواهید با مدرن ترین و حرفه ای ترین نوع پروتز، کارتان راه بیفتد و قطع عضو خود را فراموش کنید، به خرید این اندام مصنوعی که قیمتی بالاتر از قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو دارد، فکر کنید. کسانی که با پروتزهای هوشمند راه می روند، از تجربه راحت و لذت بخش خود در هنگام قدم برداشتن، خاطره های زیادی تعریف می کنند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت انواع پای مصنوعی کربنی بالای زانو و ساخت آن با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو و پایار

چرا در تولید پروتز از فیبر کربن استفاده می کنند؟

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو به خاطر مزیت های بی شماری که فیبر کربن دارد، از سایر انواع پروتز بالاتر است. فیبر کربن که به آن الیاف گرافیت و یا کربن گرافیت نیز می گویند، ماده ای با قطر 5 تا 10 میکرومتر است. این الیاف از اتم های کربنِ در هم آمیخته تشکیل شده است. در هم ریختگی اتم ها، کریستال هایی را ایجاد می کنند؛ کریستاله شدن اتم ها، باعث افزایش قدرت الیاف کربن شده و به همین دلیل است که در ساخت پروتز از آن استفاده می کنند.

برخی از مهم ترین مزیت های این ماده به شرح زیر است:

  • یکی از مهم ترین مزیت های الیاف کربن، سبک بودن آن است. همین خاصیت را می توان در پروتز زیر زانو مشاهده کرد.
  • بالا بودن انعطاف پذیری این ماده باعث افزایش کاربرد آن در ساخت پروتز شده است.
  • بیمار در حین استفاده از پروتز های کربن خستگی کمتر، و راحتی بیشتری را تجربه خواهد کرد.
  • پروتز های ساخته شده از کربن، از سایر پروتز ها دوام بالاتری دارد.
  • افرادی که پروتز کربن را نصب می کنند، در هنگام راه رفتن سرعت بالاتری دارند. شاید یکی از دلایل بالا بودن قیمت پروتز بالای زانو همین باشد.

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو در ایران چقدر است؟

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو از یک عدد ثابت و مشخص پیروی نمی کند. خوشبختانه، کشور ما در سال های گذشته برای آنکه بسیاری از سختی ها و مشکلات تحریم ها را پشت سر بگذارد، دست به کار شده و در حوزه تولید الیاف کربن وارد شده است.

این که کشور ما توانسته به تکنولوژی تولید این الیاف دست پیدا کند، خبر خوبی است. خبر بد این است که  برای تولید این نوع فیبر کربن، به مواد اولیه ای نیاز است که باید از خارج کشور تامین شود. اگر مواد اولیه مورد نیاز برای تولید الیاف کربن، با قیمتی مناسب به دست تولیدکنندگان داخلی کشورمان برسد، می توان انتظار داشت که پروتز کربن با قیمتی مناسب به دست بیماران برسد.

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو و نحوه عملکرد

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو ارزان می شود!!!

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو تا زمانی که وابستگی ما به کشورهای ارائه کننده موارد مورد نیاز برای تولید فیبر کربن به صورت کامل قطع نشود، بالا خواهد بود و ارزان نخواهد شد. کشور ما توسط برخی کشورها تحریم شده است و این موضوع باعث می شود که مواد اولیه مورد نیاز تولید الیاف کربن، با قیمت بالایی وارد ایران شود.

اگر این روند ادامه دار شود و ما نتوانیم فیبر کربن را با قیمتی مناسب در داخل ایران تولید کنیم، نمی توان و نباید توقع داشت که پروتز های ساخته شده با این ماده ی با ارزش و کاربردی، با قیمتی پایین ساخته شوند.

هر چند که برخی کلینیک های فعال در کشور سعی می کنند به سهم خود در کاهش مشکلات افراد درگیر با قطع عضو قدم بردارند، اما بالا بودن قیمت فیبر کربن مشکلی است که فعلا قابل حل نیست و باید منتظر ماند تا دید در آینده چه اتفاقی می افتد. باید دید، آیا کشور ما می تواند از دوران سخت تحریم و محدودیت ها عبور کند یا خیر.

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو با بیمه چقدر است؟

نکته ای که شاید بسیاری از متقاضیان نصب پروتز را نگران کرده باشد، بالا بودن قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو است. در ساخت این ماده از متریال های با کیفیت و با دوام بالا استفاده شده است و به همین دلیل نمی توان انتظار داشت این نوع پروتز با قیمت پایینی به دست افراد برسد. برای کاهش هزینه و قیمت پروتز بالای زانو کربنی می توانید از خدمات بیمه هایی که به صورت غیر دولتی در کشور کار می کنند، بهره ببرید. این بیمه ها در صورتی که از قبل، حق بیمه ای برای آن پرداخت کرده باشید، به شما کمک می کنند از پس هزینه های این اندام مصنوعی بر آیید.
بیمه های دولتی هیچ هزینه ای برای قیمت پروتز زیر زانو و بالای زانو پرداخت نمی کنند و متاسفانه این یکی از بدترین مشکلاتی است که ما در داخل کشور با آن مواجه هستیم. اگر حوزه کاری تان با خطرات زیادی همراه است و امکان بروز حادثه در آن وجود دارد، حتما پیش بینی های لازم را در مورد این مساله به عمل آورید و با بیمه های خصوصی معتبر در کشور قرارداد ببندید. به این شکل، خیالتان از بابت جبران هزینه ها راحت خواهد بود.

 

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو و کاربرد آن

آیا می دانستید مراحل توانبخشی در پای مصنوعی به این شکل انجام می شود؟

در ادامه صحبت در خصوص قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو خوب است در مورد مراحل توانبخشی در پای مصنوعی نیز نکاتی را بیان کنیم. مراحل توانبخشی را بر اساس نیازهای خاصی که بیمار دارد و همین طور با توجه به وضعیت او انجام می دهند. کسانی که برای ساخت یکی از انواع پروتز پا اقدام می کنند، باید مراحل زیر را برای توانبخشی انجام دهند:

  • ورزش کردن
  • رفتن نزد فیزیوتراپیست
  • توجه به نکات مراقبتی در خانه

کسانی که مراحل بالا را مو به مو انجام می دهند، بعد از مدتی صبر و تمرین به حضور اندام مصنوعی خود عادت می کنند و می توانند بدون نیاز به دیگران کارهای خود را انجام دهند. قبل از آنکه بدون کمک پروتز پا بالا زانو راه بروید، پزشک از شما می خواهد با عصا و یا با واکر قدم بزنید. در ادامه، هر قدر تسلط شما روی این اندام مصنوعی افزایش پیدا کند، می توانید این ابزارهای کمکی را کنار بگذارید و بدون آنها کارهایتان را انجام دهید.

موضوع دیگری که در این دوره به شما آموزش داده می شود، نحوه مراقبت از پای مصنوعی است. شما هزینه ای را بابت قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو پرداخت کرده اید و وظیفه دارید از آن به خوبی نگهداری کنید تا عمر مفید آن افزایش پیدا کند.

معتبرترین مرکز ساخت پای مصنوعی کربنی بالای زانو در کشور کجاست؟

به دلیل مزیت های زیادی که فیبر کربن دارد، گزینه بسیار کاربردی و با ارزشی در ساخت پروتز به شمار می رود. مواد دیگری مانند پلاستیک و فایبرگلاس نیز در تولید پروتز به کار می روند، اما مزیت های پروتز های کربنی را ندارند.

اگر می خواهید برای ساخت پروتز های کربنی اقدام کنید و از قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو مطلع شوید، با کارشناسان ما در پایار تماس بگیرید. پایار یکی از مطرح ترین و برترین کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور است و در حوزه ساخت انواع پروتز و ارتز فعالیت می کند.

ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار تمام سعی و تلاش خود را می کنیم تا شما با توجه به شرایطی که در آن قرار دارید و با توجه به بودجه ای که برای ساخت پروتز در نظر گرفته اید، صاحب یک اندام مصنوعی کاربردی و با دوام شوید. وقت را تلف نکنید؛ با ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم در خصوص پروتز های ساخته شده از فیبر کربن را از کارشناسان ما دریافت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.