قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو⭐و عوامل تاثیرگذار بر آن

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو و کارایی آن

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو، از قیمت برخی انواع پروتزِ موجود در کشورمان بالاتر است. فیبر کربن یکی از مواد مدرن و جدید برای ساخت پروتز به شمار می رود. نه تنها برای ساخت و تهیه پروتز مخصوص زیر زانو، بلکه برای ساخت پروتز مچ پا نیز از این ماده در تولید اندام مصنوعی استفاده می کنند.

فهرست این محتوا پنهان

از زمانی که بشر این ماده را اختراع کرد، توانست به بسیاری از  مشکلات افراد درگیر با قطع عضو پایان دهد. چنانچه می خواهید در خصوص علت برتر بودن فیبر کربن نسبت به سایر مواد مورد استفاده برای تولید پروتز، قیمت آن و روش تهیه این اندام مصنوعی اطلاعات خود را تکمیل کنید، با ما در ادامه همراه باشید و مقاله ” انواع پای مصنوعی” را نیز مطالعه کنید؛ این متن به شما کمک می  کند تا با انواع اندام مصنوعی پا آشنا شوید.

پای مصنوعی هوشمند بهتر است یا پای مصنوعی کربنی بالای زانو؟

دنیای پروتزها در حال بزرگ شدن است و این موضوع را مدیون فناوری و تکنولوژی هستیم که خود را در ساخت پروتزها دخالت داده است. امروزه، نه تنها در شکل پروتزها تحولات اساسی ایجاد شده است، بلکه از نظر ساختار و عملکرد نیز تغییرات زیادی در آنها به وقوع پیوسته است. پای مصنوعی هوشمند، جدیدترین و مدرن ترین نوع پروتز در دنیا بوده و قیمت آن از قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو بالاتر است.

ساخت پروتز پا بالای زانو هوشمند، مشکلات زیادی را از کاربران خود حل کرده و به آنها کمک کرده است تا به شکل طبیعی تری روی زمین راه بروند. این نوع پروتز به سنسورهای انتقال دهنده فرمان به مغز، مجهز بوده و به همین دلیل است که می تواند کاربردی و حرفه ای ظاهر شود. اگر می خواهید با مدرن ترین و حرفه ای ترین نوع پروتز، کارتان راه بیفتد و قطع عضو خود را فراموش کنید، به خرید این اندام مصنوعی که قیمتی بالاتر از قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو دارد، فکر کنید. کسانی که با پروتزهای هوشمند راه می روند، از تجربه لذت بخش خود در هنگام قدم برداشتن، خاطره های زیادی تعریف می کنند. قیمت پای مصنوعی کربنی بالاتر هست، اما کاربر در زمان استفاده از آن بسیار راحت است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت انواع پای مصنوعی کربنی بالای زانو و ساخت آن با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو و پایار

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو چیست؟

موضوعی که متقاضیان دریافت پروتز پا باید مورد توجه قرار دهند، قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو است. کسانی که در اثر یک حادثه و یا به صورت مادرزادی پایشان از بالای زانو قطع شده است، مجبورند برای ساخت پای مصنوعی اقدام کنند. قبل از انجام هر اقدام جدی، شما می بایست بدانید که هزینه ساخت پروتز چقدر برایتان تمام می شود. مواردی که در ادامه ذکر خواهیم کرد از جمله مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز کربنی بالای زانو است:

 • یکی از مهم ترین مسائل تاثیرگذار بر قیمت پروتز کربنی پا، ماده به کار برده شده در تولید آن است. همان طوری که اشاره کردیم، فیبر کربن یکی از بهترین متریال ها برای ساخت پروتز است و همین موضوع باعث افزایش قیمت پروتز می شود.
 • حجم اندام از دست رفته دیگر عامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز است.
 • اگر در ساخت پروتز متدهای هوشمندسازی به کار برده شوند، قیمت پای مصنوعی کربنی افزایش پیدا می کند.
 • ساخته شدن پروتز با توجه به نیازهای خاصی که کاربر دارد، از دیگر عوامل موثر بر افزایش قیمت پروتز مصنوعی پا بالای زانو است.
 • فرآیند قالب گیری از دیگر عواملی است که روی قیمت پروتز کربنی پا تاثیر می گذارد.
عوامل موثر بر قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو

چرا در تولید پروتز از فیبر کربن استفاده می کنند؟

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو به خاطر مزیت های بی شماری که فیبر کربن دارد، از سایر انواع پروتز بالاتر است. فیبر کربن که به آن الیاف گرافیت و یا کربن گرافیت نیز می گویند، ماده ای با قطر 5 تا 10 میکرومتر است. این الیاف از اتم های کربنِ در هم آمیخته تشکیل شده است. در هم ریختگی اتم ها، کریستال هایی را ایجاد می کنند؛ کریستاله شدن اتم ها، باعث افزایش قدرت الیاف کربن شده و به همین دلیل است که در ساخت پروتز از آن استفاده می کنند.

برخی از مهم ترین مزیت های این ماده که باعث افزایش قیمت پای مصنوعی کربنی شده، به شرح زیر است:

 • یکی از مهم ترین مزیت های الیاف کربن، سبک بودن آن است. همین خاصیت را می توان در پروتز زیر زانو مصنوعی مشاهده کرد.
 • بالا بودن انعطاف پذیری این ماده باعث افزایش کاربرد آن در ساخت پروتز شده است.
 • بیمار در حین استفاده از پروتز های کربن خستگی کمتر، و راحتی بیشتری را تجربه خواهد کرد.
 • پروتز های ساخته شده از کربن، از سایر پروتز ها دوام بالاتری دارد.
 • افرادی که پروتز کربن را نصب می کنند، در هنگام راه رفتن سرعت بالاتری دارند. شاید یکی از دلایل بالا بودن قیمت پروتز پا بالای زانو همین باشد.

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو در ایران چقدر است؟

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو از یک عدد ثابت و مشخص پیروی نمی کند. خوشبختانه، کشور ما در سال های گذشته برای آنکه بسیاری از سختی ها و مشکلات تحریم ها را پشت سر بگذارد، دست به کار شده و در حوزه تولید الیاف کربن وارد شده است.

این که کشور ما توانسته به تکنولوژی تولید این الیاف دست پیدا کند، خبر خوبی است. خبر بد این است که  برای تولید این نوع فیبر کربن، به مواد اولیه ای نیاز است که باید از خارج کشور تامین شود. اگر مواد اولیه مورد نیاز برای تولید الیاف کربن برای ساخت پروتز زیر زانو، با قیمتی مناسب به دست تولیدکنندگان داخلی کشورمان برسد، می توان به مناسب تمام شدن قیمت پای مصنوعی کربنی امیدوار بود. 

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو ارزان می شود!!!

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو تا زمانی که وابستگی ما به کشورهای ارائه کننده موارد مورد نیاز برای تولید فیبر کربن به صورت کامل قطع نشود، بالا خواهد بود و ارزان نخواهد شد. کشور ما توسط برخی کشورها تحریم شده است و این موضوع باعث می شود که مواد اولیه مورد نیاز تولید الیاف کربن، با قیمت بالایی وارد ایران شود.

اگر این روند ادامه دار شود و ما نتوانیم فیبر کربن را با قیمتی مناسب در داخل ایران تولید کنیم، نمی توان و نباید توقع داشت که پروتز های ساخته شده با این ماده ی با ارزش و کاربردی، با قیمتی پایین ساخته شوند.

هر چند که برخی کلینیک های فعال در کشور سعی می کنند به سهم خود در کاهش مشکلات افراد درگیر با قطع عضو قدم بردارند، اما بالا بودن قیمت فیبر کربن مشکلی است که فعلا قابل حل نیست و باید منتظر ماند تا دید در آینده چه اتفاقی می افتد. باید دید، آیا کشور ما می تواند از دوران سخت تحریم و محدودیت ها عبور کند یا خیر.

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو با بیمه چقدر است؟

نکته ای که شاید بسیاری از متقاضیان نصب پروتز را نگران کرده باشد، بالا بودن قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو است. در ساخت این ماده از متریال های با کیفیت و با دوام بالا استفاده شده است و به همین دلیل نمی توان انتظار داشت این نوع پروتز با قیمت پایینی به دست افراد برسد. برای کاهش هزینه و قیمت پروتز بالای زانو کربنی می توانید از خدمات بیمه هایی که به صورت غیر دولتی در کشور کار می کنند، بهره ببرید. این بیمه ها در صورتی که از قبل، حق بیمه ای برای آن پرداخت کرده باشید، به شما کمک می کنند از پس هزینه های این اندام مصنوعی بر آیید.
بیمه های دولتی هیچ هزینه ای برای قیمت پروتز زیر زانو و بالای زانو پرداخت نمی کنند و متاسفانه این یکی از بدترین مشکلاتی است که ما در داخل کشور با آن مواجه هستیم. اگر حوزه کاری تان با خطرات زیادی همراه است و امکان بروز حادثه در آن وجود دارد، حتما پیش بینی های لازم را در مورد این مساله به عمل آورید و با بیمه های خصوصی معتبر در کشور قرارداد ببندید. به این شکل، خیالتان از بابت جبران هزینه های قیمت پای مصنوعی کربنی راحت خواهد بود.

 

کارآمدترین پای مصنوعی کربنی بالای زانو

آیا می دانستید مراحل توانبخشی در پای مصنوعی به این شکل انجام می شود؟

در ادامه صحبت در خصوص قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو خوب است در مورد مراحل توانبخشی در پای مصنوعی نیز نکاتی را بیان کنیم. مراحل توانبخشی را بر اساس نیازهای خاصی که بیمار دارد و همین طور با توجه به وضعیت او انجام می دهند. کسانی که برای ساخت یکی از انواع پروتز پا اقدام می کنند، باید مراحل زیر را برای توانبخشی انجام دهند:

 • ورزش کردن
 • رفتن نزد فیزیوتراپیست
 • توجه به نکات مراقبتی در خانه

کسانی که مراحل بالا را مو به مو انجام می دهند، بعد از مدتی صبر و تمرین به حضور اندام مصنوعی خود عادت می کنند و می توانند بدون نیاز به دیگران کارهای خود را انجام دهند. قبل از آنکه بدون کمک پروتز پا بالا زانو راه بروید، پزشک از شما می خواهد با عصا و یا با واکر قدم بزنید. در ادامه، هر قدر تسلط شما روی این اندام مصنوعی افزایش پیدا کند، می توانید این ابزارهای کمکی را کنار بگذارید و بدون آنها کارهایتان را انجام دهید.

موضوع دیگری که در این دوره به شما آموزش داده می شود، نحوه مراقبت از پای مصنوعی است. شما هزینه ای را بابت قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو پرداخت کرده اید و وظیفه دارید از آن به خوبی نگهداری کنید تا عمر مفید آن افزایش پیدا کند. درست است که قیمت پای مصنوعی کربنی بالاست، اما دوام خوبی داشته و به راحتی خراب نمی شود.

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو و کاربرد آن

آیا قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو از قیمت پای مصنوعی زیر زانو، ارزان تر است؟

در مورد اینکه قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو، گران تر است یا قیمت پای مصنوعی زیر زانو، نمی توان یک جواب قطعی ارائه کرد. ما در مورد عوامل تاثیر گذار بر قیمت صحبت کردیم، اما باید بدانید که تنها با در نظر گرفتن یک عامل نمی توان در مورد قیمت پروتزها صحبت کرد، و باید مجموع عوامل در نظر گرفته شود.

درست است که می گوییم، هر قدر وسعت قطع شدگی بیشتر باشد، قیمت ساخت پروتز افزایش پیدا می کند، اما این همه ماجرا نیست. در خطوط بالایی اشاره کردیم، نوع پروتز و ماده ای که در ساخت آن به کار برده شده است نیز، تاثیری مستقیم بر قیمت پای مصنوعی دارد. برای مثال، فردی که می خواهد یک پای مصنوعی سیلیکونی نصب کند، هزینه ای که می پردازد، کمتر از کسی است که قصد دارد برای ساخت و پرداخت قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو اقدام کند. این تغییر در قیمت به دلیل متفاوت بودن متریال مورد استفاده در ساخت پروتز اتفاق افتاده است.

یادتان باشد، اگر می خواهید از پروتز پایی که دارید کار زیادی بکشید، بهتر است برای ساخت یک پروتز مصنوعی هوشمند پا اقدام کنید؛ این نوع پروتز، کارایی، و قیمت بالاتری دارد.

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو در مجموعه پایار

قیمت پای مصنوعی دست دوم چقدر است؟

پروتزها، اندام های مصنوعی هستند که در هنگام قطع عضو نصب می شوند. یکی از ویژگی هایی که این اندام های مصنوعی دارند، اختصاصی بودن و منحصر به فرد بودن آنهاست. پروتزها را با توجه به شکل و ساختار اندام فرد می سازند و به همین دلیل است که یک فرد نمی تواند از پروتز مصنوعی فرد دیگری استفاده کند. درست است که در برخی مواقع، قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو بالاست، اما این دلیل نمی شود که شما برای خرید پای مصنوعی اقدام کنید. شک نکنید، اندام های مصنوعی دست دوم به هیچ وجه نمی توانند نیازهای شما را آنگونه که باید و شاید برآورده کنند.

خوب است بدانید قیمت پای مصنوعی کربنی به دلیل متریالی که در ساخت آن به کار برده شده است، بالاست و همین موضوع سبب شده که برخی افراد به دنبال خرید پای مصنوعی دست دوم باشند. کربن از جمله متریال هایی است که مزیت های بی شماری دارد. اندام های مصنوعی ساخته شده با این ماده، دوام و عمر طولانی دارند. امروزه، بسیاری از پروتزهای مخصوص اندام های تحتانی را با این ماده می سازند. با وجود تمام این مزیت ها، شما نباید برای تهیه و خرید اندام های مصنوعی و خصوصا پای مصنوعی دست دوم اقدام کنید؛ زیرا پولتان و هزینه ای که از بابت قیمت پای مصنوعی کربنی پرداخت کرده اید، به هدر خواهد رفت.

 

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانودر کلینیک ارتوپدی فنی پایار

معتبرترین مرکز ساخت پای مصنوعی کربنی بالای زانو در کشور کجاست؟

به دلیل مزیت های زیادی که فیبر کربن دارد، گزینه بسیار کاربردی و با ارزشی در ساخت پروتز به شمار می رود. مواد دیگری مانند پلاستیک و فایبرگلاس نیز در تولید پروتز به کار می روند، اما مزیت های پروتز های کربنی را ندارند.

اگر می خواهید برای ساخت پروتز های کربنی اقدام کنید و از قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو مطلع شوید، با کارشناسان ما در پایار تماس بگیرید. پایار یکی از مطرح ترین و برترین کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور است و در حوزه ساخت انواع پروتز و ارتز فعالیت می کند.

ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار تمام سعی و تلاش خود را می کنیم تا شما با توجه به شرایطی که در آن قرار دارید و با توجه به بودجه ای که برای ساخت پروتز در نظر گرفته اید، صاحب یک اندام مصنوعی کاربردی و با دوام شوید. وقت را تلف نکنید؛ با ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم در خصوص پروتز های ساخته شده از فیبر کربن و همین طور، قیمت پای مصنوعی کربنی را از کارشناسان ما دریافت کنید.

برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی (لیست قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو) چه کنیم؟

آیا قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو با قیمت پنجه پای مصنوعی برابر است؟

پروتزها انواع و اقسام متفاوت دارند و یکی از چیزهایی که باعث ایجاد این تنوع و گوناگونی در آنها شده است، محلی است که قطع عضو در آن اتفاق افتاده است. برای مثال، یکی از انواع اندام های مصنوعی که برای افراد ساخته می شود پنجه پای مصنوعی و نوع دیگر، پای مصنوعی بالای زانو است. موضوعی که در مورد این دو نوع پروتز از اهمیت بالایی برخوردار بوده، قیمت است. باید بدانید که قیمت پنجه پای مصنوعی با قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو تفاوت زیادی دارد.

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده پروتز پنجه، از پروتز مخصوص بالای زانو با قیمت کمتری ساخته شود، کم بودن میزان قطع عضو است. اگر فرض کنیم که در ساخت هر دو پروتز یک ماده استفاده شود، پنجه پا مصنوعی در مقایسه با پروتز مخصوص بالای زانو با قیمت پایین تری ساخته می شود؛ زیرا همان طوری که اشاره کردیم، کسی که پنجه پا را نصب می کند، قسمت کمتری از اندامش قطع شده در مقایسه با کسی که پای او از ناحیه بالای زانو قطع شده است. به یاد بسپارید که تنها عامل تاثیر گذار روی قیمت پروتز، حجم و وسعت قطع عضو نیست و دلایل دیگری نیز در این بین دخالت دارند.

آیا قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو با قیمت پنجه پای مصنوعی برابر است؟

برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی (لیست قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو) چه کنیم؟

کسی که دچار قطع عضو از ناحیه پا می شود، مجبور است برای آنکه بهترین راه را برای جبران نقص عضو خود انتخاب کند، لیست قیمت پای مصنوعی (لیست قیمت پای مصنوعی کربی بالای زانو) را داشته باشد. از آنجایی که ممکن است فرد در شرایط خوبی از نظر مالی نباشد، دریافت این لیست قیمت به او کمک می کند تا با توجه به شرایط مالی خود، برای ساخت یکی از انواع پاهای مصنوعی اقدام کند.

بهترین روشی که می توانیم برای دریافت لیست قیمت پای مصنوعی کربنی پیشنهاد کنیم، مراجعه کردن به مراکز ارتوپدی فنی در کشور است. در این مراکز، انواع و اقسام اندام های مصنوعی تحتانی ساخته می شود. فردی که پایش قطع شده است، می تواند به صورت حدودی در جریان قیمت پای مصنوعی قرار گرفته و سپس با توجه به هزینه تمام شده، یک تصمیم منطقی و عاقلانه بگیرد.

عواملی چون نوع پروتز، نوع ماده به کار برده شده در ساخت آن، میزان قطع شدگی و نیازهای بیمار تاثیر زیادی بر تغییر قیمت ها در لیست قیمت پاهای مصنوعی دارد.

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو بیشتر است یا قیمت پا مصنوعی هوشمند؟

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو بیشتر است یا قیمت پا مصنوعی هوشمند؟

پاهای مصنوعی انواع و اقسام متفاوت دارند که هر کدام نیز با قیمت های متفاوتی در اختیار کاربران و متقاضیان قرار داده می شود. در مورد پاهای مصنوعی کربنی بالای زانو که نکاتی را بیان کردیم، از دیگر انواع پاهای مصنوعی که بسیاری افراد دوست دارند آن را نصب کنند، پاهای مصنوعی هوشمندند. از جمله مزیت های که در این نوع پای مصنوعی وجود دارد می توان به طبیعی بودن حرکات آن و قابلیت حرکت روی سطوح مختلف اشاره کرد.

با توجه به اینکه در ساخت پروتزهای هوشمند از مدرن ترین فناوری ها استفاده می شود به همین دلیل اگر قیمت پا مصنوعی هوشمند از قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو بالاتر و یا حتی چند برابر قیمت آن باشد، اصلا جای تعجب نیست. در پاهای هوشمند، حسگرها و موتورهایی تعبیه شده که فرد به کمک آنها می تواند به شکل راحت تری روی سطوح متفاوت قدم بردارد. به همین جهت است که می گوییم قیمت پاهای هوشمند از قیمت سایر پروتزها و حتی پای مصنوعی کربنی بالاتر است.

به هر صورت، برای آنکه در جریان قیمت دقیق هر یک از این دو نوع پروتز، و همین طور قیمت ساخت پروتز چشم قرار بگیرید بهتر است به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در کشور مراجعه کنید. آنها به شما می گویند که قیمت هر یک از انواع پروتز چقدر است.

قیمت پای مصنوعی دیجی کالا بیشتر است یا قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو پایار؟

قیمت پای مصنوعی دیجی کالا بیشتر است یا قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو پایار؟

دیجی کالا از جمله سایت های فروشگاهی است که در طی سال های گذشته به یکی از سایت های مطرح در حوزه فروش کالاهای متفاوت تبدیل شده است و برخی ها ممکن است تصور کنند که این مجموعه در حوزه ساخت پاهای مصنوعی و ارائه قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو نیز فعالیت می کند. پاهای مصنوعی دیجی کالا، پاهای مصنوعی نیستند که افراد درگیر با قطع عضو بتوانند از آنها استفاده کنند. این پاهای مصنوعی برای کاشت ناخن، تولید و ساخته شده است و کسانی که می خواهد در حوزه کاشت ناخن و یادگیری آن وارد شوند می بایست قیمت پای مصنوعی دیجی کالا را بپردازند.

با توجه به توضیحی که در بالا اشاره کردیم و با توجه به تفاوتی غیر قابل انکاری که بین پاهای مصنوعی ساخته شده در پایار و دیجی کالا وجود دارد به هیچ عنوان نمی توان قیمت این دو نوع پای مصنوعی را با هم مقایسه کرد و گفت که کدام یک از آنها گران تر است و کدام یک از آنها ارزان تر. اگر پای شما از بالای زانو قطع شده است توصیه می کنیم به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در کشور که نام یکی از آنها را در این مقاله ذکر کردیم مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *