نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد؟⚠(7 عوارض نشستن قورباغه ای)

نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد

آیا تا به حال به نحوه نشستن کودک خود روی زمین دقت کرده اید؟ آیا می دانید نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد؟ آیا می دانستید این مدل نشستن کودک، اگر به صورت طولانی مدت ادامه پیدا کند، با عوارضی همراه خواهد بود؟ آیا برای آنکه کودک این مدل را فراموش کند، راهکاری دارید؟ باید بدانید، برخی از کودکان معتاد به این مدل نشستن، مجبورند در آینده از انواع ارتز، مانند ارتز زانو، ارتز ستون فقرات و ارتز لگن استفاده کنند.

به جهت اهمیتی که این موضوع دارد و برای آنکه اطلاعات شما در خصوص عوارض نشستن به شکل W افزایش یابد، این متن آماده شده است. اگر به سلامت فرزند خود اهمیت می دهید و اگر نمی خواهید او در آینده با عوارض نشستن کودک به صورت قورباغه ای درگیر شود، در ادامه با ما همراه باشید و در اولین فرصت طرز صحیح نشستن کودک را به او آموزش دهید. قبل از خواندن عوارض این بیماری ، می خواهیم خیالتان را راحت کنیم و بگوییم برای درمان این بیماری اصلا نگران نباشید، و ما برایتان مقاله جامع درمان نشستن قورباغه ای را تهیه کرده ایم تا شما به راحتی کودکتان را درمان کنید.

آیا اختلالات مغزی در دبلیو نشستن کودکان نقش دارند؟

قبل از آنکه به صحبت در مورد “نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد” بپردازیم، لازم است به این سوال مهم و اساسی پاسخ دهیم که اساسا چه عاملی سبب می شود کودکان به شکل قورباغه یا حرف w روی زمین بنشینند؟ آیا ممکن است اختلالات مغزی در بروز این اتفاق نقش داشته باشند؟

در حالت w، کودک روی زمین قرار می گیرد؛ زانوها را به سمت عقب خم می کند و دو زانو می نشیند. معمولا ناحیه باسن بین دو پاشنه پا قرار دارد و شکل نشستن بچه مانند حرف w خواهد بود.

نگرانی که برخی والدین در مورد این مدل نشستن دارند، این است که آنها فکر می کنند کودکشان به یک اختلال مغزی مبتلا است. خوب است بدانید، کودکانی که به صورت دبلیو روی زمین قرار می گیرند، این مدل نشستن را بیش از سایر مدل های نشستن دوست دارند و با آن احساس راحتی بیشتری می کنند. عضلات مرکزی بدن در این کودکان، ضعیف است و وقتی به صورت قورباغه‌ای روی زمین می نشینند، تعادل بیشتری در هنگام بازی خواهند داشت.

پس، این مدل نشستن، ناشی از اختلالات مغزی نیست و تنها حس و حال کودک و راحتی او در هنگام بازی است که باعث می شود او به این شکل روی زمین بنشیند.

نکته بسیار مهمی که والدین باید به آن توجه داشته باشند این است که اگر نشستن به شکل w به یک عادت در کودک تبدیل نشود، مساله نگران کننده ای نخواهد بود. مشکل زمانی پدیدار می شود که فرزند شما به صورت دائم در این وضعیت قرار می گیرد؛ بازی می کند و یا به تماشای تلویزیون می پردازد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت انواع پروتز و ارتز با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد(معرفی 3 عوارض آن)

نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد؟ شایع ترین و بدترین عوارض آن

آیا می دانید نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد؟ آیا در مورد شایع ترین و بدترین عوارض این شکل نشستن اطلاعاتی دارید؟ اگر می خواهید به کودک خود کمک کنید تا به عوارض زیر مبتلا نشود، حتما چاره ای اندیشیده و راهکارهای درمانی این مشکل را پیدا کنید. برخی از عوارض نشستن به صورت دبلیو به شرح زیر است:

1- عضلات مرکزی ضعیف می شوند

وقتی یک کودک به شکل قورباغه ای روی زمین می نشیند، به شکم و عضلات کمر خود اجازه تقویت نمی دهد و این عضلات به چالش کشیده نمی شوند. هر چه زمان بگذرد و کودک این عادت را بیشتر تکرار کند، ضعف عضلات بیشتر شده و تعادل و نگه داشتن بدن به کار سختی برای او تبدیل می شود. ضعیف شدن عضلات باسن یکی از بدترین عوارض نشستن به این شکل است.

2- استخوان کشکک می چرخد

عارضه دیگری که آن نیز در نوع خود، بسیار بد و آزاردهنده به نظر می رسد، چرخش کشکک زانو است. وقتی کودک به صورت طولانی مدت در وضعیت w قرار می گیرند، استخوان کشکک دچار چرخش شده و زانوی ضربدری اولین عارضه ای است که در اثر این چرخش ظاهر می شود. معمولا تا سن 10 سالگی وقت کافی برای درمان چرخش کشکک زانو وجود دارد.

3- بروز بیماری های استخوانی

از دیگر عوارض بد نشستن در کودک، بروز بیماری های استخوانی است. وقتی کودک بد می نشیند، فرصت رشد و تکامل را از استخوان های خود گرفته و به این شکل، زمینه بروز انواع بیماری های استخوانی فراهم می شود.

نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد و بدترین عوارض

با جایگزین های شایسته نشستن به صورت دبلیو آشنا شوید!!!

در این متن در مورد نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد، نکاتی را با شما در میان گذاشتیم. حال که فهمیدید این مدل نشستن چه عوارضی دارد، خوب است با برخی جایگزین های نشستن به صورت دبلیو نیز آشنا باشید و کودک را تشویق کنید که در این حالت ها روی زمین بنشیند. این حرکات جایگزین به شرح زیر هستند:

  • وقتی می بینید کودکتان به صورت دبلیو روی زمین نشسته است، از او بخواهید پاهایش را دراز کند. دراز کردن پا به سمت جلو، باعث می شود که او نشستن به صورت w را از ذهن خود پاک کند.
  • دومین مدلی که می توانید به کودک خود آموزش بدهید تا به آن صورت روی زمین بنشیند، خم کردن زانو به طرفین است. این حالت که به آن دو زانو نشستن گفته می شود، حالتِ راحتی بوده و کودک در این وضعیت می تواند به راحتی بازی کند و احساس بدی نداشته باشد.
  • اگر بدانید نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد، تمام تلاش خود را به کار می برید تا کودک را مجبور کنید به شکل دیگری روی زمین بنشیند. نشستن به صورت چهار زانو، مانع از درگیری کودک شما با عوارض بد دبلیو نشستن می شود. گرچه تذکر مدام به کودک برای تغییر شکل نشستن کار اعصاب خرد کنی است، اما این سخت گیری در نهایت به نفع کودک شما تمام خواهد شد.

آیا نشستن قورباغه ای برای کودکان با پای پرانتزی ضرر دارد؟

ما در این متن در مورد نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد، صحبت، و برخی مشکلات جسمانی ناشی از آن را خاطر نشان کردیم. یکی از سوالاتی که در مورد دبلیو نشستن مطرح می شود، ضرر داشتن یا ضرر نداشتن این مدل نشستن برای کودکانی است که پای آنها به صورت پرانتزی است.

برخی از دلایلی که کودک را به سوی نشستن به صورت دبلیو هدایت می کند، ممکن است باعث ایجاد پای پرانتزی نیز شود. کودکانی که پای پرانتزی دارند، در صورتی که در همان دوران کودکی درمان نشوند، مجبورند در آینده تحت عمل جراحی قرار گیرند. به یاد بسپارید، برای درمان هر یک از این دو مشکل که برایید، مشکل دیگر نیز بهبود پیدا می کند.

اگر دوست ندارید سلامت فرزندتان در آینده در خطر باشد، در مورد اینکه نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد، اطلاعات کامل تری به دست آورید. مهم ترین عاملی که سبب می شود، نشستن به صورت قورباغه ای و پای پرانتزی مشکلات بیشتری را با خود به همراه آورند، بی توجهی والدین و اقدام نکردن برای درمان آنها در دوران کودکی است. به یاد داشته باشید، بی توجهی به مشکلات این چنینی، ممکن است باعث شود که کودکتان در آینده به ساخت پروتز لگن نیاز پیدا کند.

نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد و روش های درمانی آن

جمع بندی

در این متن در مورد این موضوع که نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد، صحبت کرده و سعی کردیم به برخی والدین ناآگاه هشدار بدهیم. ما با ذکر عوارض نشستن به صورت w سعی کردیم شما را متوجه این مساله کنیم که کودک برای درست نشستن باید از همان سنین کودکی آموزش ببیند و به این مدل نشستن عادت نکند.

کارشناسان ما در مجموعه کلینیک ارتوپد فنی پایار زحمت تدوین این متن را کشیده اند. پایار یکی از مطرح ترین و برترین کلینیک های تولید ارتز و پروتز در کشور است. اگر بر اثر یک حادثه، به پروتز و یا ارتز نیاز پیدا کردید با ما در تماس باشید؛ کارشناسان ما در پایار، با صبر و حوصله به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد و هر راهنمایی که لازم باشد در اختیارتان قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.