فواید کفی طبی ⭐ اهمیت کفی طبی برای سلامتی پا

فواید کفی طبی چیست

فواید کفی طبی موضوعی است که در این مقاله قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. همه ما می دانیم برای داشتن یک زندگی شاد باید بدنی سرحال و آماده داشته باشیم. پا، یکی از مهم ترین اندام های بدن است؛ این اهمیت به قدری بوده که به آن قلب دوم بدن می گویند. کسی که بتواند شرایط خوبی برای این قلب دوم خود ایجاد کند، روزهایش را در نهایت شادابی و سرزندگی پشت سر خواهد گذاشت. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد فایده کفی های طبی نکاتی را بازگو کنیم.

فهرست این محتوا پنهان

بیماران دیابتی باید از کفی مخصوص استفاده کنند. مقاله” کفی طبی دیابتی چیست؟” را مطالعه کنید تا اطلاعاتتان در این رابطه افزایش پیدا کند.

کفی طبی چیست؟

قبل از آنکه در مورد فواید کفی طبی صحبت کنیم، لازم است به این سوال مهم و اساسی بپردازیم که اساسا، کفی طبی چیست. کفی های طبی، کفی هایی هستند که با توجه به ارگونومی و شکل کف پای انسان ساخته می شوند. قوس این کفی ها با قوس کف پای انسان، تناسب داشته و فرد زمانی که کفشی با این نوع کفی به پا می کند، احساس راحتی زیادی را خواهد داشت.

ساختار کف پا، ساختار پیچیده ای است و به دلیل اهمیتی که این عضو از بدن ما دارد، باید توجهی بیش از آنچه که باید، نسبت به آن مبذول داریم. برخی افراد تصور می کنند که کفی های طبی و کفش هایی که در آنها از کفی طبی استفاده می شود، تنها برای کسانی که مشکل صافی کف پا و یا مشکلات این چنینی دارند، مناسب است؛ این تصور کاملا غلط است. همه ما برای آنکه از پاهای خود محافظت کنیم، نیاز داریم از فواید کفی طبی بهره ببریم و شرایط سالمی را برای پای خود ایجاد کنیم. شک نداریم که آشنایی با فواید و اهمیت کفی طبی، شما را به استفاده از آن تشویق می کند. به یاد داشته باشید، قیمت کفش طبی از قیمت کفش های معمولی بالاتر است.

فواید کفی طبی و اهمیت کفی طبی برای سلامتی پا

فواید کفی طبی (مزایای کفی طبی) چیست؟

برخی از مهم ترین و قابل توجه ترین فواید کفی طبی، مواردی است که در ادامه ذکر خواهیم کرد:

ایجاد توازن در پا

یکی از مهم ترین مزیت های کفی های طبی، ایجاد توازن و تعادل در پا است. کفی طبی به عنوان یک ضربه گیر عمل می کند. وقتی از طرف محیط خارج از پا، فشار و یا ضربه ای به پا وارد می شود، این کفی ها، فشارهای وارده را به خود جذب کرده و مانع از انتقال آنها به بدن خواهند شد. این عدم انتقال نیروهای خارجی باعث ایجاد تعادل در پا می گردد. این یکی از مهم ترین مواردی است که در مورد اهمیت کفی طبی باید مورد توجه قرار گیرد.

حمایت از قوس کف پا

از دیگر مزایای کفی طبی، حمایت کردن از قوس کف پا است. اگر نگاهی به کف پای خود کرده باشید، حتما قوس ها و خط هایی را در این قسمت مشاهده کرده اید؛ این قوس ها به فرد کمک می کنند بهتر راه برود. کفی های طبی از قوس پا حمایت کرده و به فرد کمک می کنند در یک وضعیت درست و صحیح راه برود. کفی طبی، فشاری را که در اثر راه رفتن غلط به پا وارد می شود، کاهش می دهد.

مناسب برای افراد چاق

یکی از مهم ترین وظایفی که پاهای ما به عهده دارند، تحمل کردن وزن است. افراد چاق به دلیل وزن بالایی که دارند، با مشکلات زیادی در هنگام راه رفتن مواجه هستند. برای کاهش فشار وارده روی پاها، بهتر است این افراد برای ساخت کفی طبی اقدام کنند و به اهمیت کفی طبی توجه نشان دهند.

کاهش درد و فشار

از دیگر فواید کفی طبی، کاهش درد و فشار در ناحیه پا است. کفی های طبی به دلیل ساختار خاصی که دارند، باعث کاهش فشار به قوس های پا شده و شرایط ایده آلی برای فرد ایجاد می کنند. این کاهش فشار در پا با کاهش درد و خستگی همراه خواهد بود. کسانی که در طی روز به صورت طولانی مدت پیاده روی می کنند، می توانند از این مزیت کفی های طبی بهره ببرند.

درمان خار پاشنه

از دیگر مزیت هایی که خرید کفی های طبی در اختیارمان قرار می دهند، درمان خار پاشنه است. افزایش سن، بالا بودن وزن، وجود نقص در پا، برهنه راه رفتن و برخی عوامل دیگر باعث بروز خار پاشنه می شود. یکی از درمان ها و روش هایی که برای جلوگیری از خار پاشنه پیشنهاد می کنند، پوشیدن کفش هایی است که در آنها کفی طبی استاندارد و با کیفیت قرار داده شده است.

مهم ترین فواید کفی طبی چیست

اصلاح انحرافات در پا

از دیگر فواید کفی طبی، اصلاح نقایص و اشکالاتی است که در پا وجود دارد. وقتی فرد به صورت کاملا نامتعادل، وزن خود را روی یکی از پاها می اندازد، شرایط را برای بروز انحراف پا ایجاد می کند. فردی که کفشی با کفی طبی به پا کرده، وزن خود را به صورت مساوی روی دو پا تقسیم می کند و به این شکل خود را از بروز انحرافات پا در امان نگه می دارد.

متوازن شدن وضعیت استخوان ها

از دیگر مزایای یک کفی استاندارد، متوازن شدن وضعیت استخوان هاست. کفی طبی با توجه به ارگونومی پا و با توجه به قوس هایی که در آن وجود دارد، ساخته می شود. به همین سبب، این کفی به صورت تدریجی باعث تغییر زاویه مفاصل شده و باعث کاهش درد در زانوها می شود. افرادی که از این مشکل رنج می برند، باید برای سفارش و ساخت کفش طبی و کفی های طبی اقدام کنند.

جلوگیری از چرخش پا

اگر کف پایتان بیش از اندازه صاف بوده و یا بیش از اندازه قوس داشته باشد، پا در حین راه رفتن تمایل پیدا می کند که به سمت بیرون و یا به سمت داخل غلت بخورد. کفی های طبی، از چرخش پاها به سمت بیرون و یا داخل جلوگیری می کنند و مانع از ایجاد مشکلات بعدی ناشی از چرخش و غلت خوردن می شوند.

مناسب برای مشاغل ایستاده

پرستارها یکی از کسانی هستند که باید مدام به صورت ایستاده کار خود را انجام دهند. از آنجایی که سلامت جامعه و سلامت این گروه به هم گره خورده است، توصیه می شود پرستاران نیز از کفی های طبی بهره ببرند. این کفی ها وزن فرد را روی دو پا تقسیم کرده و اجازه نمی دهند که به یک پا فشار مازاد وارد گردد. عدم ایجاد فشار به نوک پا و یا پاشنه از دیگر مزیت های کفی های طبی استاندارد موجود در بازار است. این گروه نیز نباید نسبت به اهمیت کفی طبی برای داشتن پاهای سالم بی توجه باشند.

راحتی بیشتر

از دیگر فواید کفی طبی می توان به راحت تر بودن آنها اشاره کرد. از آنجایی که این کفش ها را مطابق با نیازهای بیومکانیکی بدن افراد طراحی می کنند، این کفی ها بسیار راحت بوده و هر فردی با هر شرایطی که دارد می تواند این کفی ها را در داخل کفش قرار دهد و راه برود. کفی های سفارشی هر فرد با فرد دیگر فرق می کند و همین موضوع سبب شده که این کفی ها راحتی قابل توجهی را برای افراد فراهم کنند.

مناسب برای گروه های مختلف

از دیگر فواید کفی طبی می توان به مناسب بودن آنها برای گروه های مختلف اشاره کرد. هم کسانی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند و می بایست کفش مناسب به پا داشته باشند و هم کسانی که کمردرد، زانو درد، آرتروز و یا درد لگن دارند می توانند این کفی ها را مورد استفاده قرار دهند. افراد دیابتی نیز از دیگر افرادی اند که می توانند از مزیت های این کفی ها به خوبی بهره ببرند. بیماران دیابتی اگر به بیماری دیابت خود توجه نکرده و هیچ تلاشی برای کنترل این بیماری از خود نشان دهند، مجبورند در آینده ای نه چندان دور برای ساخت پروتز بالای زانو اقدام کنند.

فواید کفی طبی (مزایای کفی طبی)

برخی دیگر از فواید کفی طبی

 • بهبود وضعیت بدن
 • پیشگیری کردن از ایجاد بدشکلی در پاها
 • اصلاح کردن تفاوت های طولی که بین دو پا وجود دارد
 • پیشگیری کردن از ناراحتی های پوستی
 • تسکین دردهای ناحیه لگن و کمر
 • تسکین دردهای ناحیه زانو
 • افزایش عملکرد در حین ورزش
 • جلوگیری و پیشگیری از بروز آرتروز
 • عدم تعریق پا و عدم ایجاد بوی بد در آن
 • پرداخت هزینه کفی طبی را نیز می توان یکی از فواید کفی طبی دانست

ما در فوق، در خصوص فواید کفی طبی صحبت کردیم؛ امیدواریم با نکاتی که در مورد این کفی بیان شد، انگیزه بالایی برای خرید آن پیدا کنید..

 

با فواید کفی طبی اشنا شوید

 

آیا بین خرید کفش طبی و ارتز، ارتباطی وجود دارد؟

یکی از مواردی که می توان در مورد فواید کفی طبی (اهمیت کفی طبی) مثال زد، مناسب بودن این کفی برای کسانی است که می خواهند ارتز استفاده کنند. ارتز نوعی ابزار کمکی است و این امکان را برای فرد فراهم می کند تا بتواند مشکل جسمانی اش را درمان کند و فشار و درد را از روی یک ناحیه خاص بردارد. این قابلیت ارتز باعث کاهش درد و درمان خواهد شد.
کسانی که می خواهند یکی از انواع ارتز پا را با توجه به مشکلی که دارند، استفاده کنند باید در انتخاب نوع کفش دقت کرده و برای ساخت کفش و کفی طبی اقدام کنند. از جمله فواید کفی طبی برای دارندگان ارتز می توان به موارد زیر اشاره داشت:
• جای پاشنه در کفش های طبی محکم و سفت است. این موضوع از چرخش ارتز و یا لغزیدن آن جلوگیری می کند.
• با کفش و کفی طبی، ارتز پا دچار پیچ خوردگی نخواهد شد. کفش های طبی می توانند از کف پا و قوس پا به خوبی حمایت کنند.
• عمق کافی و مناسب در کفش طبی وجود دارد. این مزیت، باعث می شود که ارتز راحت تر در کفش قرار گیرد.

فواید کفی طبی

کفی طبی را چگونه می سازند؟

جهت بهره گیری از فواید کفی طبی، می توانید برای سفارش و ساخت آن اقدام نمایید. متخصصان تولید کفی های طبی، با کمک اسکنرهای لیزری و پلاستر، یک قالب دقیق از پای شما تهیه می کنند. پزشک با توجه به قالبی که از پا تهیه شده و با در نظر گرفتن مشکلی که دارید، یک کفی مناسب برای شما می سازد. مثلا : برای افرادی که دیابت دارند ، کفی طبی دیابتی می سازند.

دوام فواید کفی طبی چقدر است؟

با توجه به نکاتی که در این متن اشاره کردیم، حتما در جریان اهمیت کفی طبی قرار گرفته اید. در صورتی که کفی طبی با مواد اولیه با کیفیت، تهیه و تولید شده باشد، مدت زمان استفاده از آن زیاد خواهد بود. اصولا کفی هایی که توسط مجموعه های معتبر، تولید می شوند تا حداقل 10سال دوام می آورند. اگر یک جفت کفی طبی خریداری کنید، می توانید آن را در کفش های مختلف قرار داده و از فواید کفی طبی بهره ببرید. به خاطر داشته باشید، خرید کفی های طبی به منزله یک سرمایه گذاری طولانی مدت روی سلامتی تان است.

قیمت کفی طبی سفارشی چقدر است؟ با چه هزینه ای می توان آن را خریداری کرد؟

کسانی که برای ساخت انواع کفی طبی اقدام می کنند به خوبی با فواید کفی طبی آشنا هستند و از اهمیت این ابزار در ایجاد راحتی و سلامتی پاهایشان خبر دارند. نکته مهمی که در خصوص این کفی طبی باید مورد بررسی قرار گیرد، قیمت کفی طبی است. قیمت این کفی در بازار بالاست و این نیز به دلیل ویژگی ها و فوایدی است که در اختیار انسان قرار می دهد.

بالا بودن قیمت در کفی طبی نباید باعث شود که شما از فواید کفی طبی و اهمیت کفی طبی صرف نظر کرده و نخواهید از آن استفاده کنید. تمامی کسانی که می خواهند راحتی غیر قابل وصفی را در هنگام راه رفتن حس کنند و در پیاده روی های طولانی مدت، احساس درد و یا خستگی در ناحیه پایشان نداشته باشند، باید از این نوع کفی استفاده کنند.

در زمان خرید به ویژگی هایی که هر کفی دارد دقت کرده و سعی کنید نوعی را برای قرار دادن در کفش خود انتخاب نمایید که بیشترین مزیت ها را داشته باشد. سعی کنید از جاهایی این کفی را تهیه کنید که قیمت مناسبی برای آن تعیین کرده‌اند.

آیا می دانستید بهترین کفی طبی باید چنین مشخصاتی داشته باشد؟

بهترین کفی طبی، فواید زیادی دارد. فواید کفی طبی که توسط بهترین مراکز ارتوپدی در کشور ساخته می شوند، به شرح زیر است:

 • یکی از مهم ترین خصوصیاتی که می توان در مورد کفی های طبی استاندارد و اهمیت کفی طبی مثال زد، نرم بودن و شکل پذیر بودن آنهاست. این کفی ها، برای کاهش فشار نواحی مختلف پا طراحی شده اند و می توانند عملکرد پا را بهبود دهند.
 • از دیگر ویژگی هایی که یک کفی طبی استاندارد باید داشته باشید، عملکردی بودن آنهاست. کفی های طبی باید بتوانند از همه نقاط پا به خوبی حمایت کنند و از ایجاد درد در آن جلوگیری به عمل آورند. این یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین فواید کفی طبی است.
 • یک کفی طبی باید قابل استفاده برای طیف وسیعی از افراد باشد. چه کسانی که پای سالمی دارند؛ چه کسانی که از داشتن یک عارضه در پای خود رنج می برند و چه کسانی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند، باید بتوانند کفی های طبی را داخل کفش قرار داده و به پای خود اجازه دهند تا در شرایطی خوب و نرمال تحرک داشته باشد.
 • بهترین کفی های طبی وزن زیادی ندارند و بسیار سبک هستند.

آیا مضرات کفی طبی بیشتر از فواید کفی طبی است؟

فواید کفی طبی را مفصل توضیح دادیم، و سعی کردیم خیلی منطقی و با ذکر دلیل به شما اثبات کنیم که استفاده از کفی های طبی به نفع شماست و اگر از این کفی ها استفاده کنید می توانید زندگی با کیفیت تری و بدون عارضه تری را تجربه کنید.

موضوع مهم دیگری که در کنار ذکر این فواید باید به آنها اشاره کرد، مضراتی است که این کفی ها ممکن است برای پا داشته باشند. واقعیتی که در همینجا باید به آن اشاره شود این است که این کفی ها هیچ ضرر جسمانی برای شما به دنبال ندارند. این کفی ها از آنجایی که مطابق با شرایط پای افراد و از روی اسکن گرفته شده از کف پا ساخته می شوند، ضرری برای شما نداشته و باعث نمی شوند که زندگی به کام شما تلخ شود.

تنها نکته مهم در رابطه با کفی های طبی که شاید نتوان از آن به عنوان جدی ترین مضرات کفی طبی یاد کرد، بالا بودن قیمت آن است. کفی های طبی که به صورت سفارشی برای افراد ساخته می شوند، گران تر از کفی های معمولی، و حتی گران تر از کفی هایی هستند که با نام کفی طبی در بازار فروخته می شوند.

 

ارزشمندترین فواید کفی طبی

آیا از فواید کفی طبی ورزشی و اهمیت کفی طبی ورزشی چیزی شنیده اید؟ آیا واقعا این کفی ها معجزه می کنند؟

فواید کفی طبی ورزشی موضوعی است که ورزشکاران حرفه ای باید نسبت به آن توجه و دقت کافی داشته باشند. این کفی ها به صورت اختصاصی و منحصر به فرد، برای ورزشکاران ساخته می شود. برای مثال، کسانی که به صورت حرفه ای فوتبال، بازی می کنند را در نظر بگیرید؛ این گروه، از پاهای خود زیاد کار می کشند و معمولا این قسمت در معرض خطر و آسیب های زیادی قرار دارد. برای آنکه بتوان شرایط مناسب و ایده آلی برای افزایش مقاومت پا در برابر این نیروهای وارده ایجاد کرد، باید به فکر داشتن کفی های ورزشی بود.

کفی های ورزشی نرم هستند و همین نرمی مانع از آن می شود که فشار زیادی به پا وارد آید. این کفی ها، به خوبی قادرند از پا حمایت کنند و به ورزشکار کمک کنند تا پاهایش در وضعیت پایداری قرار گیرد. اگر به عنوان یک ورزشکار نمی دانید که کدام یک از انواع کفی های ورزشی به درد شما می خورد، خوب است با متخصصان حاضر در کلینیک ارتوپدی فنی صحبت کرده و از آنها راهنمایی و مشورت بخواهید.

فواید کفی طبی چیست و انواع کفی کفش طبی را برای درمان چه بیماری هایی می سازند؟

انواع کفی کفش طبی را برای درمان چه بیماری هایی می سازند؟

برخی بیماری های جسمانی هستند که پزشک برای درمان آنها مجبور است به بیمار توصیه کند تا برای ساخت کفی های طبی اقدام کند. برخی از بیمارهایی که می توانند در روند درمان خود از فواید کفی طبی بهره ببرند، به این شرحند:

1- مبتلایان به آرتروز پا؛

یکی از بیماری هایی که این روزها شیوع زیادی پیدا کرده، آرتروز است. این بیماری، با ایجاد ناراحتی و مشکل در پا، احتمال اینکه پای فرد پیچ بخورد افزایش می دهد. کفی های طبی از تاثیر این عوارض کم می کنند.

2- مبتلایان به کمردرد؛

اگر پاهای شما در وضعیت بد و نامناسبی قرار داشته باشد، ممکن است به کمردرد شدید مبتلا شوید. در این شرایط، کفی های طبی با فوایدی که دارند می توانند به شما کمک کنند تا از شر این درد خلاص شوید.

3- مبتلایان به میخچه؛

به برجستگی های دردناکی که معمولا روی انگشت بزرگ پا به وجود می آیند، میخچه گفته می شود. کفی های که برای میخچه ساخته شده اند، با طراحی خاصی که دارند فشار را از روی انگشتان برداشته و به آن اجازه بروز نمی دهند.

4- مبتلایان به دیابت؛

از دیگر بیمارانی که می توانند از فواید کفی طبی به نحو احسن بهره ببرند، بیماران دیابتی هستند. دیابت، حس را در پای این افراد از بین می برد و باعث ایجاد مشکلاتی در آنها می شود. کفی های دیابتی از ایجاد زخم در پا جلوگیری می کنند و در کاهش استرس و کاهش فشار به پا موثر هستند.

5-مبتلایان به خار پاشنه؛

کسانی که خار پاشنه دارند نیز از جمله کسانی اند که می بایست برای ساخت کفی های طبی اقدام کرده و از فواید کفی طبی استفاده کنند. خار پاشنه یک عارضه دردناک است که در قسمت پاشنه پا ایجاد می شود. این خار در اثر پوشیدن کفش های نامناسب و غیر استاندارد ساخته می شود. کسانی که سابقه ابتلا به این عارضه را دارند بعد از آنکه آن را درمان کردند می بایست با پوشیدن کفش هایی که در آنها کفی طبی به کار برده شده است، در جهت بهتر کردن شرایط برای پای خود قدم بردارند و کاری کنند که این عارضه در کف پای آنها ایجاد نشود.

6- مبتلایان به قوس زیاد کف پا؛

وقتی که پای فرد، بیش از آنچه که باید قوس داشته باشد گفته می شود که او قوس کف پا دارد. این عارضه فشار زیادی را به برآمدگی کف پای فرد وارد کرده و این مورد عوارض زیادی خواهد داشت. از جمله این عوارض می توانیم به درد پاشنه پا، کمر درد، زانو درد و درد کف پا اشاره داشته باشید. یکی از بهترین کارهایی که می توان برای درمان تدریجی این قوس ها پیشنهاد کرد، اقدام برای ساخت کفی های طبی و بهره بردن از فواید کفی طبی است. این کفی ها به کاهش ضربه و توزیع درست فشار در کف پا کمک می کنند.

عوارض بی توجهی به فواید کفی طبی ورزشی

دیگر گروه هایی که می توانند از فواید کفی طبی، نهایت استفاده و بهره را ببرند می توان به این ها اشاره کرد:

 • افرادی که پای آنها تحلیل رفته است نیز می بایست برای آنکه این ناهنجاری شان را درمان کنند، نسبت به استفاده و قرار دادن کفی های طبی در کفش خود بی تفاوت و بی توجه نباشند.
 • ما مفاصل زیادی در بدنمان داریم که برخی از آنها نیز در پای ما قرار گرفته اند. مفاصل، در معرض ابتلا به برخی بیماری های آزار دهنده از جمله آرتروز هستند. آرتروز یا استئوآرتریت باعث می شود که غضروف ها تحلیل بروند و به این شکل، فشار زیادی به مفصل ها وارد آید؛ به دنبال این اتفاق، درد یکی از نشانه هایی است که بروز می کند. فواید کفی طبی می تواند درد این گروه از بیماران را کم کند.
 • وقتی که کفی های نامناسب در داخل کفش گذاشته می شود به نقاط مختلف پا، فشاری نابرابر وارد می آید. این وارد آمدن فشار موجب می شود که اختلالات متعددی در پا به وجود آید. با کمک و استفاده از کفی های طبی می توان این ناهنجاری ها را درمان کرده و از بین برد.
 • سفت شدن انگشتان پا مانع از آن می شود که فرد به راحتی راه برود. به همین جهت افرادی که احساس می کنند انگشتان پای آنها سفت شده است می تواند کفی های طبی که توسط کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر مانند پایار ساخته شده است، در کفش خود قرار دهند.
در مورد فواید کفی طبی چه میدانید؟

انواع کفی طبی را بشناسید؛ این آشنایی به نفعتان است!؟

فردی که می خواهد از فواید کفی طبی به نفع خود بهره ببرد، باید با انواع آن نیز آشنایی داشته باشد. انواع کفی و معرفی آن به شما کمک می کند تا به اهمیت کفی طبی پی ببرید. برخی از انواع کفی های طبی موجود در بازار به شرح زیر است:

1- کفی تمام تماسی

کفی های تمام تماسی را به کمک یک ماده به نام سیلیکون طراحی می کنند و می سازند. این کفی، تمام کف پا را مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار می دهد. برای ساخت این نوع کفی از پای بیمار، قالب تهیه شده و سپس بر اساس آن، کفی تهیه می شود.

2- کفی های طبی سیلیکونی

نوع دیگری از کفی های موجود در بازار که توسط کلینیک های ارتوپدی فنی ساخته می شوند، کفی هایی هستند که به آنها کفی طبی سیلیکونی گفته می شود. این کفی را برای کاهش فشار به لبه های پا طراحی می کنند. در ساخت این نوع کفی ها، از دستگاه ترموپلاستیک استفاده می کنند تا ظاهرشان زیبا به نظر آید.

فواید کفی طبی سیلیکونی هیبرید زیاد است؛ این کفی ها برای کسانی که پای حساسی دارند، بسیار مناسب بوده و مشکلاتی همچون، خار پاشنه، درد مفصل پاشنه و برجستگی های استخوانی را درمان می کند.

آیا میدانید فواید کفی طبی چیست

آیا نحوه استفاده از کفی طبی روی افزایش فواید کفی طبی تاثیر دارد؟

فواید کفی طبی و تاثیری که روی سلامت پا دارند، بر کسی پوشیده نیست. امروزه، اغلب مردم برای آنکه بتوانند شرایطی کاملا سالم و بهینه برای پای خود ایجاد کنند، برای ساخت این کفی ها اقدام می کنند. کسانی که به اهمیت کفی طبی پی برده اند، سعی می کنند هم، در کفش هایی که در طی روز به پا می کنند و هم، در کفش هایی که برای ورزش می پوشند، این کفی ها را قرار داده و از فواید آن به نحوه احسن بهره ببرند.

نحوه استفاده از کفی طبی، موضوعی نیست که روی فواید آن تاثیری داشته باشد، بله رعایت اصول و استانداردها در ساخت آن است که می تواند کمک کند فواید کفی های طبی افزایش پیدا کند؛ به همین دلیل توصیه می کنیم، کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و مجهز کشور را برای سفارش این کفی انتخاب کنید.

برای آنکه بتوانید بیشترین فایده را از این کفی ها ببرید، می بایست برای سفارش و ساخت آن مجموعه هایی را انتخاب کنید که به کمک تجهیزات مدرن و بروز، می توانند یک نوع کفی کاملا استاندارد و طبی در اختیارتان قرار می دهند. این کفی ها در هنگام راه رفتن، حس خوبی در شما ایجاد می کنند.

آیا در مورد فواید کفی طبی چیزی می دانید؟

کفی های طبی آماده را از کجا بخریم؟

در مورد فواید کفی طبی و اهمیت کفی طبی مفصلا صحبت کردیم، حال وقت آن است که بگوییم این کفی ها را باید از کجا تهیه کرد. یکی از مراکزی که می توانیم برای تهیه کردن این کفی ها معرفی کنیم، فروشگاه هایی هستند که در حوزه ارائه لوازم پزشکی فعالیت می کنند. فروشگاه های لوازم پزشکی، بهترین مرجع برای تهیه این کفی ها به شمار می روند. از خرید کفی های طبی ارزان قیمت به شدت خودداری کنید؛ این کفی ها نمی توانند همان فوایدی که ما در این متن اشاره کردیم را در اختیار شما قرار دهند و در رفع مشکلاتتان به شما کمک کنند.

فواید کفی ژله ای برای کف پای صاف چیست؟ آیا فواید کفی طبی را دارد؟

یکی از مشکلاتی که برای افراد ممکن است پیش آید، صافی کف پا است. در کسانی که قوس های کف پا در دوران کودکی شان به خوبی رشد نمی کند، مشکلاتی ایجاد می شود که یکی از آنها نیز صافی کفی پا است. بهترین و مطلوب ترین راهی که می توان برای درمان این عارضه پیشنهاد کرد، استفاده از کفی های طبی مخصوص است. فواید کفی ژله ای برای کف پای صاف در درمان این عارضه نقش پر رنگی خواهد داشت. برخی از مزایای این کفی ها به شرح زیر است:

 • آنها بالشتک هایی در قسمت قوس کف پا دارند.
 • نرم بوده و فشاری را به نقاط مختلف پا وارد نمی کند.
 • این کفی ها به راحتی در کفش جا شده و می توانند طیف وسیعی از فواید کفی طبی را به شما عرضه کنند.
 • از دیگر فواید کفی ژله ای برای کف پای صاف می توان به تناسب اندازه آنها با کف پا اشاره کرد.
 • در هر نوع کفشی می توان این کفی ها را قرار داد و راحتی وصف ناپذیری را تجربه کرد.
 • این کفی ها پشتیبانی خوبی از پا به عمل می آورند.
کفی طبی قوس دار چیست؟ فواید کفی طبی قوس دار چیست؟

از فواید کفی طبی برای زانو درد چه می دانید؟

یکی از مشکلاتی که برخی افراد را به خود درگیر می کند، زانو درد است. این مشکل، با کمک کفی های طبی تا حدی درمان شده و درد فرد را کاهش می دهد. ما در زیر برخی از مهم ترین فواید کفی طبی برای زانو درد را عنوان کرده ایم:

1- کاهش پیدا کردن میزان ضربه؛

از دیگر تاثیرات مثبت کفی های طبی می توان به کاهش پیدا کردن میزان ضربه ها اشاره کرد. این کفی ها، در زمان راه رفتن یا دویدن، میزان ضربه هایی که به زانو وارد می شود، کاهش می دهند و به این شکل، فرد به زانو درد مبتلا نمی شود.

2- تراز شدن پاها؛

تراز شدن زانوها، مچ پا و پاها نیز دیگر تاثیری است که می توان از کفی های طبی شاهد بود. این کفی ها علاوه بر تراز کردن پاها، به اینکه فرد به درستی راه برود نیز کمک قابل توجهی می کنند.

3- جذب کردن ضربات؛

وقتی نیروهای وارد شده به مفاصل و به خصوص زانو زیاد می شود، درد، یکی از مشکلاتی است که بروز آن اجتناب ناپذیر خواهد بود. کفی های طبی، کمک می کنند تا نیرویی که به مچ پا و پا وارد می شود، توزیع یکنواخت تری پیدا کرده و به شکلی ملایم تر زانو را تحت تاثیر قرار دهد.

از فواید کفی طبی برای زانو درد چه می دانید؟

کفی طبی قوس دار چیست؟ فواید کفی طبی قوس دار چیست؟

برای آنکه بحثمان پیرامون فواید کفی طبی، کامل تر شود، لازم می دانیم در مورد یکی از انواع کفی های موجود در بازار که کفی قوس دار نام دارد، صحبت کنیم. این نوع کفی که ممکن است به آن کفی پای گود نیز گفته شود، چند لایه ای است و همین خصوصیت آن باعث شده که حمایت خوب و همه جانبه ای از قوس طولی داخل پا، قسمت جلویی پا و همین طور زیرپنجه های پا به عمل آید.

یکی از مهم ترین نکاتی که می توان در خصوص اهمیت کفی طبی قوس دار بیان کرد، جذب کردن ضربه ها و نیروهایی است که به پنجه پا و قسمت جلویی پا وارد می شود. این کفی، از تغییر شکل و حالت انگشت های پا جلوگیری می کند و اجاره نمی دهد که مشکلاتی مانند آسیب متاتارسال در پا ایجاد شود.

برای آنکه فواید کفی طبی قوس دار، خود را بیشتر نشان دهد، این کفی را به شکلی می سازند که در ابتدای قوس طولی پا، کفی بیشترین ضخامت و حجم را داشته باشد. کسانی که یکی از پاهایشان قوس زیادی دارد، می بایست برای تهیه این کفی اقدام کنند و اجازه دهند که فشار وارد شده به کف پا، به صورت متعادل تری پخش شود.

جمع بندی

فواید کفی طبی، موضوعی بود که در این متن به صحبت در مورد آن پرداختیم. کفی های طبی فواید زیادی دارند و می توانند شرایط خوبی برای پا به خصوص در هنگام راه رفتن ایجاد کنند. خوب است بدانید، هم کسانی که یک مشکلی جسمی در پای خود دارند و هم کسانی که پاهایشان هیچ مشکلی ندارد، می توانند از فواید کفی ها و کفش های طبی بهره ببرند. این متن به تلاش و کوشش کارشناسان مجموعه پایار تهیه شده است؛ این مجموعه در راستای تولید و ارائه ابزارهای مربوط به سلامت جسمانی فعالیت می کند. از جمله محصولات این مجموعه می توانیم به انواع ارتز، انواع پروتز و کفش های طبی اشاره کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *