فواید کفی طبی و اهمیت کفی طبی برای سلامتی پا

فواید کفی طبی چیست

فواید کفی طبی موضوعی است که در این مقاله قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. همه ما می دانیم برای داشتن یک زندگی شاد باید بدنی سرحال و آماده داشته باشیم. پا، یکی از مهم ترین اندام های بدن است؛ این اهمیت به قدری بوده که به آن قلب دوم بدن می گویند. کسی که بتواند شرایط خوبی برای این قلب دوم خود ایجاد کند، روزهایش را در نهایت شادابی و سرزندگی پشت سر خواهد گذاشت. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد فایده های کفی طبی نکاتی را بازگو کنیم.

بیماران دیابتی باید از کفی مخصوص استفاده کنند. مقاله” کفی طبی دیابتی چیست؟” را مطالعه کنید تا اطلاعاتتان در این رابطه افزایش پیدا کند.

کفی طبی چیست؟

قبل از آنکه در مورد فواید کفی طبی صحبت کنیم، لازم است به این سوال مهم و اساسی بپردازیم که اساسا، کفی طبی چیست. کفی های طبی، کفی هایی هستند که با توجه به ارگونومی و شکل کف پای انسان ساخته می شوند. قوس این کفی ها با قوس کف پای انسان، تناسب داشته و فرد زمانی که کفشی با این نوع کفی به پا می کند، احساس راحتی زیادی را خواهد داشت.

ساختار کف پا، ساختار پیچیده ای است و به دلیل اهمیتی که این عضو از بدن ما دارد، باید توجهی بیش از آنچه که باید، نسبت به آن مبذول داریم. برخی افراد تصور می کنند که کفی های طبی و کفش هایی که در آنها از کفی طبی استفاده می شود، تنها برای کسانی که مشکل صافی کف پا و یا مشکلات این چنینی دارند، مناسب است؛ این تصور کاملا غلط است. همه ما برای آنکه از پاهای خود محافظت کنیم، نیاز داریم از فواید کفی طبی بهره ببریم و شرایط سالمی را برای پای خود ایجاد کنیم. شک نداریم که آشنایی با فواید این نوع کفی، شما را به استفاده از آن تشویق می کند.

فواید کفی طبی و اهمیت کفی طبی برای سلامتی پا

فواید کفی طبی (مزایای کفی طبی) چیست؟

برخی از مهم ترین و قابل توجه ترین فواید کفی طبی، مواردی است که در ادامه ذکر خواهیم کرد:

ایجاد توازن در پا

یکی از مهم ترین مزیت های کفی های طبی، ایجاد توازن و تعادل در پا است. کفی طبی به عنوان یک ضربه گیر عمل می کند. وقتی از طرف محیط خارج از پا، فشار و یا ضربه ای به پا وارد می شود، این کفی ها، فشارهای وارده را به خود جذب کرده و مانع از انتقال آنها به بدن خواهند شد. این عدم انتقال نیروهای خارجی باعث ایجاد تعادل در پا می گردد.

حمایت از قوس کف پا

از دیگر مزایای کفی طبی، حمایت کردن از قوس کف پا است. اگر نگاهی به کف پای خود کرده باشید، حتما قوس ها و خط هایی را در این قسمت مشاهده کرده اید؛ این قوس ها به فرد کمک می کنند بهتر راه برود. کفی های طبی از قوس پا حمایت کرده و به فرد کمک می کنند در یک وضعیت درست و صحیح راه برود. کفی طبی، فشاری را که در اثر راه رفتن غلط به پا وارد می شود، کاهش می دهد.

مناسب برای افراد چاق

یکی از مهم ترین وظایفی که پاهای ما به عهده دارند، تحمل کردن وزن است. افراد چاق به دلیل وزن بالایی که دارند، با مشکلات زیادی در هنگام راه رفتن مواجه هستند. برای کاهش فشار وارده روی پاها، بهتر است این افراد کفش های طبی به پا کنند.

کاهش درد و فشار

از دیگر فواید کفی طبی، کاهش درد و فشار در ناحیه پا است. کفی های طبی به دلیل ساختار خاصی که دارند، باعث کاهش فشار به قوس های پا شده و شرایط ایده آلی برای فرد ایجاد می کنند. این کاهش فشار در پا با کاهش درد و خستگی همراه خواهد بود. کسانی که در طی روز به صورت طولانی مدت پیاده روی می کنند، می توانند از این مزیت کفی های طبی بهره ببرند.

درمان خار پاشنه

از دیگر مزیت هایی که خرید کفی های طبی در اختیارمان قرار می دهند، درمان خار پاشنه است. افزایش سن، بالا بودن وزن، وجود نقص در پا، برهنه راه رفتن و برخی عوامل دیگر باعث بروز خار پاشنه می شود. یکی از درمان ها و روش هایی که برای جلوگیری از خار پاشنه پیشنهاد می کنند، پوشیدن کفش هایی است که در آنها کفی طبی استاندارد و با کیفیت قرار داده شده است.

اصلاح انحرافات در پا

از دیگر فواید کفی طبی،  اصلاح نقایص و اشکالاتی است که در پا وجود دارد. وقتی فرد به صورت کاملا نامتعادل، وزن خود را روی یکی از پاها می اندازد، شرایط را برای بروز انحراف پا ایجاد می کند. فردی که کفشی با کفی طبی به پا کرده، وزن خود را به صورت مساوی روی دو پا تقسیم می کند و به این شکل خود را از بروز انحرافات پا در امان نگه می دارد.

متوازن شدن وضعیت استخوان ها

از دیگر مزایای یک کفی استاندارد، متوازن شدن وضعیت استخوان هاست. کفی طبی با توجه به ارگونومی پا و با توجه به قوس هایی که در آن وجود دارد، ساخته می شود. به همین سبب، این کفی به صورت تدریجی باعث تغییر زاویه مفاصل شده و باعث کاهش درد در زانوها می شود. افرادی که از این مشکل رنج می برند، باید برای سفارش و خرید این کفی اقدام کنند.

جلوگیری از چرخش پا

اگر کف پایتان بیش از اندازه صاف بوده و یا بیش از اندازه قوس داشته باشد، پا در حین راه رفتن تمایل پیدا می کند که به سمت بیرون و یا به سمت داخل غلت بخورد. کفی های طبی، از چرخش پاها به سمت بیرون و یا داخل جلوگیری می کنند و مانع از ایجاد مشکلات بعدی ناشی از چرخش و غلت خوردن می شوند.

مناسب برای مشاغل ایستاده

پرستارها یکی از کسانی هستند که باید مدام به صورت ایستاده کار خود را انجام دهند. از آنجایی که سلامت جامعه و سلامت این گروه به هم گره خورده است، توصیه می شود پرستاران نیز از کفی های طبی بهره ببرند. این کفی ها وزن فرد را روی دو پا تقسیم کرده و اجازه نمی دهند که به یک پا فشار مازاد وارد گردد. عدم ایجاد فشار به نوک پا و یا پاشنه از دیگر مزیت های کفی های طبی استاندارد موجود در بازار است.

فواید کفی طبی (مزایای کفی طبی)

برخی دیگر از فواید کفی طبی

  • بهبود وضعیت بدن
  • پیشگیری کردن از ایجاد بدشکلی در پاها
  • اصلاح کردن تفاوت های طولی که بین دو پا وجود دارد
  • پیشگیری کردن از ناراحتی های پوستی
  • تسکین دردهای ناحیه لگن و کمر
  • تسکین دردهای ناحیه زانو
  • افزایش عملکرد در حین ورزش
  • جلوگیری و پیشگیری از بروز آرتروز
  • عدم تعریق پا و عدم ایجاد بوی بد در آن
  • پرداخت هزینه کفی طبی را نیز می توان یکی از فواید کفی طبی دانست

ما در فوق، در خصوص فواید کفی طبی صحبت کردیم؛ امیدواریم با نکاتی که در مورد این کفی بیان شد، انگیزه بالایی برای خرید آن پیدا کنید.

آیا بین خرید کفش طبی و ارتز، ارتباطی وجود دارد؟

یکی از مواردی که می توان در مورد فواید کفی طبی مثال زد، مناسب بودن این کفی برای کسانی است که می خواهند ارتز استفاده کنند. ارتز نوعی ابزار کمکی است و این امکان را برای فرد فراهم می کند تا بتواند مشکل جسمانی اش را درمان کند و فشار و درد را از روی یک ناحیه خاص بردارد. این قابلیت ارتز باعث کاهش درد و درمان خواهد شد.
کسانی که می خواهند یکی از انواع ارتز پا را با توجه به مشکلی که دارند، استفاده کنند باید در انتخاب نوع کفش دقت کرده و برای ساخت کفش و کفی طبی اقدام کنند. از جمله فواید کفی طبی برای دارندگان ارتز می توان به موارد زیر اشاره داشت:
• جای پاشنه در کفش های طبی محکم و سفت است. این موضوع از چرخش ارتز و یا لغزیدن آن جلوگیری می کند.
• با کفش و کفی طبی، ارتز پا دچار پیچ خوردگی نخواهد شد. کفش های طبی می توانند از کف پا و قوس پا به خوبی حمایت کنند.
• عمق کافی و مناسب در کفش طبی وجود دارد. این مزیت، باعث می شود که ارتز راحت تر در کفش قرار گیرد.

کفی طبی را چگونه می سازند؟

جهت بهره گیری از فواید کفی طبی، می توانید برای سفارش و ساخت آن اقدام نمایید. متخصصان تولید کفی های طبی، با کمک اسکنرهای لیزری و پلاستر، یک قالب دقیق از پای شما تهیه می کنند. پزشک با توجه به قالبی که از پا تهیه شده و با در نظر گرفتن مشکلی که دارید، یک کفی مناسب برای شما می سازد. مثلا : برای افرادی که دیابت دارند ، کفی طبی دیابتی می سازند.

دوام فواید کفی طبی چقدر است؟

با توجه به نکاتی که در این متن اشاره کردیم، حتما در جریان اهمیت کفی طبی قرار گرفته اید. در صورتی که کفی طبی با مواد اولیه با کیفیت، تهیه و تولید شده باشد، مدت زمان استفاده از آن زیاد خواهد بود. اصولا کفی هایی که توسط مجموعه های معتبر، تولید می شوند تا حداقل 10سال دوام می آورند. اگر یک جفت کفی طبی خریداری کنید، می توانید آن را در کفش های مختلف قرار داده و از فواید کفی طبی بهره ببرید. به خاطر داشته باشید، خرید کفی های طبی به منزله یک سرمایه گذاری طولانی مدت روی سلامتی تان است.

فواید کفی طبی

قیمت کفی طبی سفارشی چقدر است؟ با چه هزینه ای می توان آن را خریداری کرد؟

کسانی که برای ساخت انواع کفی طبی اقدام می کنند به خوبی با فواید کفی طبی آشنا هستند و از اهمیت این ابزار در ایجاد راحتی و سلامتی پاهایشان خبر دارند. نکته مهمی که در خصوص این کفی طبی باید مورد بررسی قرار گیرد، قیمت کفی طبی است. قیمت این کفی در بازار بالاست و این نیز به دلیل ویژگی ها و فوایدی است که در اختیار انسان قرار می دهد.

بالا بودن قیمت در کفی طبی نباید باعث شود که شما از فواید کفی طبی صرف نظر کرده و نخواهید از آن استفاده کنید. تمامی کسانی که می خواهند راحتی غیر قابل وصفی را در هنگام راه رفتن حس کنند و در پیاده روی های طولانی مدت، احساس درد و یا خستگی در ناحیه پایشان نداشته باشند، باید از این نوع کفی استفاده کنند.

در زمان خرید به ویژگی هایی که هر کفی دارد دقت کرده و سعی کنید نوعی را برای قرار دادن در کفش خود انتخاب نمایید که بیشترین مزیت ها را داشته باشد. سعی کنید از جاهایی این کفی را تهیه کنید که قیمت مناسبی برای آن تعیین کرده‌اند.

کفی های طبی آماده را از کجا بخریم؟

در مورد فواید کفی طبی مفصلا صحبت کردیم، حال وقت آن است که بگوییم این کفی ها را باید از کجا تهیه کرد. یکی از مراکزی که می توانیم برای تهیه کردن این کفی ها معرفی کنیم، فروشگاه هایی هستند که در حوزه ارائه لوازم پزشکی فعالیت می کنند. فروشگاه های لوازم پزشکی، بهترین مرجع برای تهیه این کفی ها به شمار می روند. از خرید کفی های طبی ارزان قیمت به شدت خودداری کنید؛ این کفی ها نمی توانند همان فوایدی که ما در این متن اشاره کردیم را در اختیار شما قرار دهند و در رفع مشکلاتتان به شما کمک کنند.

جمع بندی

فواید کفی طبی، موضوعی بود که در این متن به صحبت در مورد آن پرداختیم. کفی های طبی فواید زیادی دارند و می توانند شرایط خوبی برای پا به خصوص در هنگام راه رفتن ایجاد کنند. خوب است بدانید، هم کسانی که یک مشکلی جسمی در پای خود دارند و هم کسانی که پاهایشان هیچ مشکلی ندارد، می توانند از فواید کفی ها و کفش های طبی بهره ببرند. این متن به تلاش و کوشش کارشناسان مجموعه پایار تهیه شده است؛ این مجموعه در راستای تولید و ارائه ابزارهای مربوط به سلامت جسمانی فعالیت می کند. از جمله محصولات این مجموعه می توانیم به انواع ارتز، انواع پروتز و کفش های طبی اشاره کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.