فواید کفش طبی ⭐ فواید پوشیدن کفش طبی چیست؟

فواید کفش طبی

فواید کفش طبی (مزایای کفش طبی)  موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به صحبت در مورد آن بپردازیم. هر کدام از ما وقتی به خارج از خانه قدم می گذاریم، حتما کارهایی برای انجام دادن داریم. فرض کنید می خواهید به بانک بروید و چند کار بانکی انجام دهید؛ اگر ماشین شخصی نداشته باشید و یا چنانچه بخواهید تا بانک را به صورت پیاده بروید، باید کفش های مناسب و راحتی به پا داشته باشید. یکی از راحت ترین و مناسب ترین کفش ها برای پیاده روی، کفش های طبی هستند. پوشیدن این کفش ها مزیت های زیادی دارد که ما در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

مقاله “فواید کفش طبی چیست؟” را نیز مطالعه کنید؛ اطلاعاتتان افزایش پیدا خواهد کرد.

کفش طبی به چه کفشی می گویند؟

قبل از آنکه در مورد فواید کفش طبی (فواید پوشیدن کفش طبی) صحبت کنیم، خوب است در ابتدا بگوییم که به چه کفشی، کفش طبی گفته می شود. کفش های طبی کفش هایی هستند که با توجه به شکل و ارگونومی طبیعی کف پای انسان ساخته می شوند. رعایت ارگونومی کف پا برای تولید کفش هایی راحت کافی است. کسانی که در ناحیه مچ پا و پایین تر و همین طور زانوی پا احساس درد می کنند، برای کاهش درد، و راحت تر راه رفتن باید کفش طبی خریداری کنند.

موضوع دیگری که خوب است علاوه بر مزایای کفش طبی، مورد توجه قرار دهید، این است که معمولا عرض و قد کفش های طبی از کفش های غیر طبی بیشتر است. این مزیت باعث کاهش بروز مسائل و مشکلاتی مانند میخچه و یا پینه می شود. کسانی که به سلامت پا، قلب دوم خود، اهمیت می دهند، این نوع کفش را تهیه کرده و در پیاده روی های طولانی مدت به پا می کنند.

دریافت مشاوره رایگان و برای اطلاع بیشتر از قیمت کفی کفش طبی  با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

فواید کفش طبی چیست

چه کسانی نیاز دارند از فواید کفش طبی (مزایای کفش طبی) بهره ببرند؟

موضوع دیگری که می بایست در مورد آن صحبت کنیم، در اولویت بودن برخی افراد برای بهره بردن از فواید کفش طبی است. کسانی که یکی از مشکلات زیر را دارند، می بایست یک جفت کفش طبی تهیه کنند:

 • کسانی که کف پایشان صاف است
 • کسانی که دردهای دائمی در ناحیه پا حس می کنند
 • کسانی که از زانو به پایین دچار صدمه و آسیب هستند
 • کسانی که به برخی بیماری های پزشکی مبتلا می باشند
 • افرادی که وضعیت بدنی خوبی ندارند
 • کسانی که یک نوع خاص از سرگرمی و یا ورزش، جایگاه ویژه ای در زندگی شان دارد
 • کسانی که دائما از کمر درد می نالند و لحظه ای از این درد احساس آرامش نمی کنند

خواص کفش طبی به افرادی که در فوق اشاره کردیم، کمک می کند تا حس لذت بخش تری را در حین پیاده روی تجربه کنند. شاید در مقایسه با کفش های غیر طبی قیمت کفش های طبی بالاتر باشد، اما کسانی که به سلامتی پاهای خود اهمیت داده و به فواید پوشیدن کفش طبی اشراف کامل دارند، سعی می کنند این کفش را جایگزین کفش های غیر استاندارد نمایند. به یاد داشته باشید، بالا بودن قیمت کفش های طبی به دلیل بالا بودن قیمت کفی طبی اتفاق افتاده است.

ویژگی کفش های طبی مناسب چیست؟

موضوع دیگری که کمک می کند نسبت به فواید کفش طبی (مزایای کفش طبی) آگاهی بیشتری پیدا کنیم، ویژگی های کفش طبی است. در زیر برخی از مهم ترین ویژگی های این کفش را ذکر کرده ایم:

 • کفش های طبی، پاشنه عمیقی دارند؛ این مدل پاشنه باعث ثبات، در هنگام قدم برداشتن می شود.
 • قسمت جلویی کفش های طبی، پهن است؛ این پهن بودن باعث ایجاد شرایطی راحت تر در پا می گردد.
 • کفش های طبی در عرض های متفاوتی ارائه می گردند؛ با این امکان می توانید کفشی را خریداری کنید که با عرض پای شما تناسب دارد.
 • مجهز بودن به یک کفی محکم و انعطاف پذیر از دیگر ویژگی های این کفش است.
 • فضای داخلی این نوع کفش آن قدر وسیع هست که پا، فشاری را حس نمی کند.
 • کفی که داخل کفش قرار داده می شود، قوس پا را به خوبی پر می کند و باعث تقسیم شدن فشار روی هر دو پا می گردد. این نیزیکی از مهم ترین فواید پوشیدن کفش طبی است. 
فواید کفش طبی برای پا

فواید کفش طبی (مزایای کفش طبی) چیست؟

فواید کفش طبی و آشنایی با آنها می تواند یک تغییر مهم و اساسی در نگرش شما نسبت به این کفش ایجاد کند. وقت آن رسیده در هنگام خرید کفش، بیش از آنکه به ظاهر آن توجه کنیم، به خصوصیات کیفی و راحت بودن آن نیز توجه مبذول داریم. برخی از مهم ترین فواید کفش های طبی به این شرح است:

1- کاهش درد در ناحیه پا

کاهش درد در پا که به دلیل پوشیدن کفش های نامناسب ایجاد شده است را می توانیم مهم ترین فواید کفش طبی (فواید پوشیدن کفش طبی) بدانیم. کفش های طبی با ایجاد کردن شرایط مناسب و بهینه برای راه رفتن، به کاهش درد در پا کمک می کنند. کسانی که به دلیل پیاده روی در مسافت های طولانی، همیشه از درد پا شکایت می کنند، با پوشیدن این نوع کفش احساس راحتی بیشتری را تجربه خواهند کرد.

2- اصلاح مشکلات پا

از دیگر فواید مهم و ارزشمند پوشیدن کفش های طبی اصلاح مشکلات در پا است. در افرادی که قوس پایشان کم است، پاها تمایل دارند به سمت داخل غلت بخورند و در کسانی که قوس پا زیاد است، پاها به سمت خارج غلت می خورند. کفش های طبی، باعث ایجاد مقدار مناسبی از قوس در پا خواهند شد و این مساله به اصلاح پای فرد کمک فراوانی خواهد کرد. به خاطر داشته باشید، اصلاح پا به این روش، اندکی زمان بر است و صبر و تحمل شما را می طلبد.

3- کاهش درد کمر

یکی از فواید پوشیدن کفش طبی (مزایای کفش طبی) کاهش کمر درد است. کسانی که اعتقادی به پوشیدن کفش های طبی ندارند، بیش از بقیه افراد خود را در معرض کمر درد قرار می دهند. توصیه می کنیم برای آنکه از بروز کمر درد پیشگیری کنید، کفش طبی بپوشید.

4-افزایش تحرک

افزایش تحرک در انسان نیز از دیگر فواید کفش طبی و پوشیدن آن است که به ایجاد سلامت عمومی در بدن کمک های فراوانی می کند. وقتی کفش راحتی به پا دارید و وقتی در حین راحت ترین اذیت نمی شوید، تمایلتان برای پیمودن مسافت های طولانی به صورت پیاده افزایش پیدا خواهد کرد. وقتی تحرک شما زیاد شود، وزن، کاهش پیدا کرده و این کاهش وزن باعث افزایش کیفیت زندگی شما خواهد شد. اصولا کسانی که میزان کمتری از چربی در بدن شان ذخیره شده است، زندگی سالم تری در مقایسه با بقیه دارند.

 

راحتی، مهم ترین فواید-کفش طبی

5- محافظت از پاشنه پا

وقتی از پا و راحتی پا صحبت می کنیم، منظور ما تمامی قسمت پا و از جمله پاشنه است. کسانی که کفش های طبی می پوشند لطف و محبت زیادی به پاشنه پای خود می کنند. از آنجایی که امروزه، اغلب کفش های غیر طبی، بی دوام هستند، محافظت خوب و پایداری از پاشنه پا به عمل نمی آید. برای خرید کفشی که یار خوبی برای پاشنه پایتان باشد، کفشی بخرید که وقتی انگشت دست خود را به قسمت پشتی کفش فشار می دهید، به راحتی خم نشود. کفش هایی که در برابر این فشار، مقاومت خوبی از خود نشان می دهند، گزینه های خوبی برای انتخاب و خرید هستند. این، یکی از مهم ترین فواید کفش طبی (مزایای کفش طبی) است.

6- پیشگیری از بروز ناهنجاری ها

از دیگر فواید کفش طبی، می توان به پیشگیری از بروز ناهنجاری ها اشاره کرد. این کفش شرایط بسیار خوب و نرمالی را برای فردی که آن را می پوشد، فراهم می کند. کسانی که این نوع کفش ها را می پوشند، کمتر در معرض ناهنجاری هایی هستند که ممکن است برای پا ایجاد شود. فردی که می خواهد در بهترین شرایط راه برود و درد و یا ناراحتی در هنگام قدم زدن حس نکند، بهتر است برای ساخت کفش و کفی طبی اقدام کند.

7- پشتیبانی کردن از پاها

مورد دیگری که باعث شده کفش های طبی با استقبال خوبی از ناحیه مردم رو به رو شود، پشتیبانی از پاهاست. کفش طبی از خصوصیات حمایتی و بالشتکی برای حمایت کردن از پاهای فرد استفاده می کند و به همین دلیل به فرد اجازه می دهد راحت تر حرکت کرده و فعالیت های بیشتری داشته باشد.

8- بهبود پیدا کردن وضعیت گردش خون

بهبود یافتن وضعیت گردش خون از دیگر مزایای کفش طبی (فواید پوشیدن کفش طبی) است. همان طوری که در قسمت ویژگی های کفش طبی اشاره کردیم، این نوع کفش فضای کافی برای قرارگیری پا فراهم می کند. این فضای کافی به خون اجازه می دهد تا به راحتی در ناحیه پا گردش کند و شرایط راحتی برای پیاده رفتن فرد فراهم شود. کسانی که با بیماری هایی مانند بیماری دیابت در حال دست و پنجه نرم کردن هستند، باید مواظب سلامت پاهای خود بوده و از بی حس شدن پاهای خود ممانعت به عمل آورند. این افراد با پوشیدن کفش طبی می توانند بهترین شرایط را برای پاهای خود فراهم کنند و از بروز بیماری ها و مشکلات جسمانی پیشگیری کنند.

9- کاهش رطوبت در پا

از دیگر مواردی که می توان در مورد فواید کفش طبی ذکر کرد، کاهش رطوبت در پا و افزایش گردش هوا در کفش است. مجموعه های حرفه ای تولید کننده کفش های طبی، از مواد قابل هواگیری برای ساخت کفش های طبی استفاده می کنند. این مواد، باعث کاهش رطوبت در هوا، کاهش احتمال بروز بیماری های پوستی و قارچی و افزایش گردش هوا در کفش می شوند.

مزایای پوشیدن کفش طبی

بهترین کفش طبی (فواید پوشیدن کفش طبی) چه ویژگی هایی دارد؟

زمانی یک کفش، ارزش صرف هزینه را دارد که بهترین باشد. کفش هایی که نمی توان در آنها فواید کفش طبی را مشاهده کرد، مناسب پوشیدن و مناسب اینکه پای ما را تحت حمایت خود قرار دهند، نیستند. اکثر پزشکان و متخصصان توصیه می کنند، کفش طبی مناسب پوشیده شود؛ زیرا فواید زیادی به شرح زیر دارد:

1-  سبک هستند

یکی از شاخصه ها و فاکتورهای کفش طبی، سبک بودن آنهاست. کفش سبک، فشار و نیرویی مازاد به پا وارد نمی کند و باعث خستگی در آن نخواهد شد.

2- استحکام بالایی دارند

از دیگر فواید کفش طبی (مزایای کفش طبی) مستحکم بودن آنها به دلیل متریالی است که در ساختشان به کار برده شده است. کفش های طبی یکی از مقاوم ترین کفش ها به شمار می روند و به راحتی خراب نمی شوند.

3- پا در داخل آنها عرق نمی کند

این کفش، در حین تحرک، فضای کافی برای تنفس پا فراهم می کند. به همین دلیل است که پای کسانی که کفش طبی به پا می کنند، بوی بدی نمی دهد. کاهش تعرق پا، به صورت مستقیم باعث کاهش بروز بیماری های قارچی و عفونت در پا می شود.

بهترین کفش طبی و فواید کفش طبی

4- کفی، قابل تعویض است

از دیگر نکاتی که می توان در خصوص فواید کفش طبی و ویژگی هایی که این کفش ها دارند بیان کرد، این است که کفی آنها قابل تعویض است. این مزیت در چندین حالت به درد می خورد. یکی از جاهایی که می توان از این مزیت استفاده کرد زمانی است که کفی داخل کفش، کهنه شده و قابل استفاده نیست. دیگر جایی که می توان از این مزیت بهره برد، زمانی است که فرد مجبور است یک کفی دیگر استفاده کند. مثلا کسانی که مجبورند کفی های مخصوص پای صاف استفاده کنند می توانند کفی قدیمی را خارج کرده و کفی مخصوص صافی کف پا را در داخل کفش قرار دهند.

5- حساسیت زا نیستند

بسیاری از کفش هایی که در بازار وجود دارند به دلیل داشتن بخیه و درز باعث بروز حساسیت در پاهای افرادی می شوند که پوست پای آنها حساس است. کفش های طبی، فضای داخلی صافی دارند و به همین دلیل کسانی که پوست پای آنها حساس است می توانند این کفش ها را تهیه کرده، به پا کنند و از راه رفتن با آن نهایت لذت را ببرند. حتی دیابتی ها نیز می توان از این فواید کفش طبی بهره ببرند و از پای خود به خوبی محافظت کنند.

 

در مورد فواید کفش طبی چه میدانید؟

دلیل استفاده از کفش طبی (مزایای کفش طبی) چیست؟ آیا چیزی در این رابطه می دانید؟

کسانی که در مورد فواید کفش طبی اطلاعاتی ندارند، اولین سوالی که ممکن است بپرسند، دلیل استفاده از کفش طبی است. برخی دلایلی که باعث می شود یک فرد تصمیم بگیرد کفش های طبی به پا کند، به شرح زیر است:

 • یکی از فواید پوشیدن کفش طبی، کفی قابل تعویض آنهاست. کسانی که به ناهنجاری های مختلف در ناحیه پا مبتلا هستند، می توانند متناسب با وضعیتی که دارند، یک نوع کفی طبی را سفارش داده و آن را داخل کفش قرار دهند.
 • دیگر پاسخی که می توانیم در پاسخ به سوال “دلیل پوشیدن کفش طبی چیست” بیان کنیم، این است که این کفش به فرد کمک می کند تا اختلالاتی که در پای خود دارد، به راحتی درمان کند. از آنجایی که اغلب مشکلات پا، به دلیل فشار مازاد بر قوس کف پاست، با تهیه این نوع کفش می توان از این فشار مازاد کاست و به درمان مشکلات پا کمک کرد.
 • از دیگر مزایای کفش طبی که باعث افزایش محبوبیت آن شده و علیرغم بالا بودن قیمت، روز به روز بر تعداد طرفدارانش افزوده می شود، راحتی در پا است. کفی هایی که در داخل این نوع کفش قرار داده می شود، شرایطی بسیار راحت و سالم برای پا ایجاد می کنند. پاها در چنین کفش هایی خیلی دیر خسته می شوند.
برترین فواید کفش طبی چیست

این نکات مهم را در هنگام خرید کفش طبی باید رعایت کنید!؟

در ادامه صحبت در خصوص فواید کفش طبی (فواید پوشیدن کفش طبی) برای آنکه کفشی با بالاترین کارایی خریداری کنید، نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • قبل از آنکه برای خرید کفش اقدام کنید، دو پای خود را اندازه گیری کنید و سپس با توجه به اندازه های به دست آمده برای خرید یک جفت کفش طبی اقدام کنید.
 • وقتی کفش می خرید، هر دو لنگه را به پا کنید و راه بروید. این مورد کمکتان می کند تا از مزایای کفش طبی به نحو احسن بهره ببرید.
 • در ساعات عصر برای خرید کفش اقدام کنید. در طی روز و خصوصا در فصل تابستان، پاها دچار انبساط شده و سایز پا زیاد می شود. اگر می خواهید در هر ساعتی از شبانه روز، راحتی دلنشینی را با کفش خود تجربه کنید این مورد را فراموش نکنید.
 • وقتی می خواهید کفش بخرید، یک جفت جوراب مناسب، جورابی که نه خیلی ضخیم باشد و نه خیلی نازک، بپوشید.
 • وقتی کفش را به پا می کنید، تنها به جلوه ظاهری آن توجه نکنید؛ انگشتان شما در کفش باید فضای خالی برای حرکت داشته باشند.
 • اگر می خواهید از فواید کفش طبی بهره ببرید، حتما زمانی که می خواهید کفش مورد نظرتان را بخرید، هر دو لنگه آن را به پا کرده و بایستید. در این حالت، باید متوجه باشید که فاصله انگشت شما تا نوک کفش چقدر است. کفشی بهترین است که به اندازه یک چهارم، بین انگشت و نوع کفش فاصله باشد.
 • اگر با توجه به نکته ای که در بالا اشاره کردیم برای خرید کفش اقدام کنید، به این شکل مطمئن خواهید که کفش مورد نظرتان می تواند شرایطی کاملا ایده آل و استاندارد در پای شما به وجود آورد.
 • به جای آنکه به مدل و ظاهر کفش توجه و دقت داشته باشید، سعی کنید کفشی را بخرید که راحتی زیادی را در پای شما ایجاد کند. تنها چیزی که می تواند شما را مطمئن کند که کفش مورد نظرتان، راحت است و شما را اذیت نمی کند، پوشیدن و راه رفتن با آن است. سعی کنید راحتی خود را در زمان راه رفتن به هر چیزی دیگری برتری دهید.
 • برای آنکه بتوانید بیشترین بهره را از فواید کفش طبی ببرید، داخل کفش را به خوبی بررسی کرده و آنهایی که باعث ایجاد زخم و یا تاول در پایتان می شوند، خریداری نکنید.
 • پاشنه کفش باید محکم بوده و نباید عاملی برای آسیب بیشتر به پا باشد.
هزینه خرید کفش طبی چقدر است؟

هزینه خرید کفش طبی چقدر است؟

تمامی کسانی که در مورد فواید کفش طبی (فواید پوشیدن کفش طبی) اطلاعات دارند، تمایل بالایی برای خرید این کفش از خود نشان می دهند. مشکلی که به هنگام تهیه این کفش ممکن است با آن رو به رو شوید، این است که وقتی برای خرید کفش طبی اقدام می کنید، با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید. این موضوع که قیمت کفش طبی یکسان نیست، اصلا جای تعجب ندارد؛ زیرا مجموعه های متفاوت برای ساخت کفش های طبی و انواع کفی طبی از متریال های گوناگون و متدهای متفاوت استفاده می کنند و به همین دلیل است که خرید این کفش با یک قیمت ثابت و مشخص صورت نمی گیرد.

موضوعی که باعث شده کفش های طبی با مقبولیت زیادی مواجه شوند، کفی قرار گرفته داخل آن‌هاست. این کفی ها شرایط بسیار خوبی برای پا فراهم کرده و از خستگی آنها جلوگیری می کنند. این در نوع خود از قابل توجه ترین مزایای کفش طبی است. 

کفی های طبی یا به صورت آماده در بازار موجود هستند و یا به صورت سفارشی برای متقاضیان ساخته می شوند. کفی طبی که به صورت سفارشی برای فرد ساخته می شود از دیگر انواع آن گران تر است. کفی های طبی سفارشی با مشخصات و ساختار کف پا در تطابق و هماهنگی کامل هستند.

 

چرا پوشیدن کفش طبی در کودکان دارای ناهنجاری مهم است؟ از فواید پوشیدن کفش طبی برای کودکان چه می دانید؟

آیا فرزندی دارید که نمی تواند به درستی راه برود و مدام از درد پایش شکایت می کند؟ آیا می دانید برای چنین کودکانی چه کار باید کرد؟ آیا وقت آن نرسیده که از فواید کفش طبی برای کمک به کودکان خود بهره ببرید؟

کودکان در مقایسه با بزرگسالان، انعطاف پذیری بالاتری داشته و به همین دلیل والدین دیرتر متوجه یک ناهنجاری در پای آنها خود می شوند. در ادامه به اختلالاتی اشاره خواهیم کرد که یکی از روش های درمان آنها پوشیدن کفش های طبی و بهره وری از فواید کفش طبی است:

 • کف پای صاف یکی از اختلالاتی است که در صورت مشاهده، باید برای درمان آن اقدام کرد. در این شرایط، بهتر است کفش های طبی تهیه شده و کودک را برای پوشیدن آنها تشویق کرد.
 • کودکانی که پایشان قوس بلندی دارد، از جمله افرادی هستند که می بایست برای تهیه و خرید کفش های طبی اقدام کنند و  از مزایای کفش طبی به نحو احسن بهره ببرند.
 • مورد دیگری که می توان آن را به کمک کفش های طبی درمان کرد، انگشت چکشی است. در این حالت، مفاصل انگشت به سمت داخل گرد می شوند و انگشت های پا به سمت بالا تمایل پیدا می کنند.

در صورتی که یکی از اختلالات بالا را مشاهده کردید، هر چه سریع به فکر درمان افتاده و کودک را به حال خود رها نکنید.

 

شاخص ترین فواید کفش طبی چیست

پوشیدن کفش طبی (مزایای کفش طبی) کیفیت زندگی ما را تحت تاثیر قرار  می دهد؛ آیا این خبر صحت دارد؟

سوالی که در تیتر، مطرح کردیم سوال اغلب کسانی است که از فواید کفش طبی اطلاعی ندارند. در پاسخ به این افراد باید بگوییم، کفش های طبی، خیلی خوب می توانند کیفیت زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار دهند. در زیر، به شکل این اثرگذاری اشاراتی کرده ایم:

 • وقتی شما کفش راحتی به پا می کنید، فضای کافی برای انگشتان پایتان وجود دارد. این فضای کافی به شما امکان می دهد که راحت تر راه بروید و خستگی و درد کمتری را در پا احساس کنید. کفش های طبی یکی از راحت ترین کفش های موجود هستند.
 • دیگر تاثیر و فواید کفش طبی در زندگی ما، اقتصادی بودن شان است. کفش های طبی، به دلیل متریال با کیفیتی که در ساخت آنها به کار برده می شود، دوام و ماندگاری بالایی داشته و خیلی دیر خراب می شوند.
 • از دیگر فواید پوشیدن کفش طبی، عدم ایجاد حساسیت در پا است. برخی افراد، مانند کسانی که به بیماری های دیابت و یا آرتروز مبتلا هستند، پوست های حساس تری دارند، نسبت به کسانی که به این بیماری ها دچار نیستند. این کفش ها از بروز حساسیت در پا جلوگیری می کنند.
در مورد فواید کفش طبی چه میدانید

آیا این درست است که سالمندان نمی توانند از کفش های طبی استفاده کنند؟

یکی از ابهاماتی که ممکن است در مورد فواید پوشیدن کفش طبی مطرح شود، این است که چرا نباید سالمندان از کفش های طبی و مزایای کفش طبی بهره ببرند. موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اتفاقا سالمندان باید کفش طبی به پا کنند تا بتوانند راحت تر قدم برداشته و زندگی، روند با کیفیت تری برایشان داشته باشد.
نکته ای که باید به آن توجه داشت، پوشیدن کفش های طبی اصل و با کیفیت است؛ هر کفشی که به اسم کفش طبی فروخته می شود، الزاما کفش طبی نیست. شما برای آنکه شرایط سلامتی را برای پاهایتان فراهم کنید، می بایست این کفش را از مراجعی تهیه کنید که مطمئنید اصول ساخت کفش های طبی را به درستی رعایت می کنند. تنها در این صورت است که پیشنهاد می کنیم برای خرید کفش های طبی اقدام نمایید.

آیا فواید کفش طبی باعث اثرگذاری بیشتر ارتز می شود؟ چرا؟

آیا فواید کفش طبی باعث اثرگذاری بیشتر ارتز می شود؟ چرا؟

کسانی که از ارتزهای اندام تحتانی استفاده می کنند موظفند کفش ها و کفی های طبی بپوشند. این کفش ها و کفی ها اثرگذاری بیشتری را برای این ارتزها باعث می شوند. ویژگی های کفش های طبی که در ادامه آورده شده است از مهم ترین دلایلی است که می گوییم افراد با وجود داشتن ارتز می بایست کفش های طبی بپوشند:

 • کفش های طبی از جمله کفش هایی هستند که از قوس کف پا و پای ما حمایت خوبی به عمل می آورند. وقتی فردی ارتز استفاده می کند با وجود این کفش ها دچار پیچ خوردگی مچ پا نمی شود.
 • کسانی که به دلیل توصیه پزشک مجبورند ارتز استفاده کنند می بایست پشتیبانی خوبی از پای شان به عمل آورند. کفش ها و کفی های طبی به خوبی از عهده این وظیفه بر می آیند. هم ارتز و هم کفش های طبی می توانند کمک کنند تا فرد، راحت تر راه برود.
 • کفی که در کفش های طبی قرار داده می شود به اندازه کافی سخت و محکم بوده و به تقویت نیرو کمک می کند. برای آنکه از بیشترین فواید کفش طبی بهره ببرید، بهتر است جهت ساخت این کفش ها به کلینیک هایی مراجعه کنید که علاوه بر این کار، در حوزه ساخت پروتز پا زیر زانو نیز فعالیت می کنند.
کفش طبی چیست؟ چه تفاوتی بین فواید کفش طبی و فواید کفش های معمولی وجود دارد؟

کفش طبی چیست؟ چه تفاوتی بین فواید کفش طبی و فواید کفش های معمولی وجود دارد؟

کفش طبی چیست؛ یکی از مهم ترین سوالاتی است که برای افراد ممکن است پیش آید. به کفشی کفش طبی گفته می شود که در کارگاه های خاص و زیر نظر پزشکان و متخصصان ساخته می شود. این کفش ها شرایط بسیار خوب و نرمالی را برای پا ایجاد می کنند. ما در این مقاله، در مورد فواید کفش طبی به صورت مفصل توضیح دادیم.

کسانی که به ناهنجاری های جسمانی در ناحیه پا دچار شده اند، می بایست برای تهیه و خرید کفش های طبی اقدام کنند. این گروه یکی از عمده ترین کسانی هستند که می توانند به نحو احسن از فواید پوشیدن کفش طبی بهره ببرند.

موضوع دیگری که باید به آن پرداخته شود، تفاوت کفش های طبی و معمولی است. کفش های طبی بر اساس ساختار پا ساخته می شوند، اما تنها تناسبی که بین کفش های معمولی و پا وجود دارد، سایز است. مزیت های پوشیدن کفش های معمولی اصلا قابل مقایسه و قابل رقابت با مزایای کفش طبی نیست. کفش های معمولی هیچ گاه نمی توانند شرایط خوب و سالمی در پاهای ما ایجاد کنند. کفش معمولی برای کسانی که به اختلالات و ناهنجاری های پا مبتلا هستند، گزینه ی مناسبی نیست.

جمع بندی

فواید کفش طبی موضوعی بود که در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم. راه رفتن، فشار زیادی به پا وارد می کند؛ حال اگر کفش هم نامناسب باشد این فشار چندین برابر شده و مشکلاتی مانند زانو درد، کمر درد و پا درد برای فرد ایجاد می شود. کسانی که به سلامت پای خود اهمیت می دهند، می بایست کفش های طبی به پا کنند. ما در مجموعه پایار در حوزه تولید لوازم مربوط به افزایش سلامت جسمانی افراد، مثل ساخت کفش طبی و ساخت کفی طبی با اسکن کف پای شما خدمات رسانی می کنیم. کفش های ساخته شده توسط این مجموعه کیفیت بالایی داشته و با توجه به شکل پای شما (اختصاصی) ساخته می شوند.

کلینیک ارتوپد فنی پایار توسط دکتر محمد کفیلی لاریمی تاسیس گردیده است. مرکز ارتوپد فنی پایار با بیش از ۲۰ سال سابقه و همکاری با ارگان های خصوصی و دولتی از جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران در عرصه ساخت و طراحی انواع پروتز و ارتز در کشور عزیزمان ایران و کشور های حاشیه خلیج همیشه فارس مشغول فعالیت است. از جمله خدمات ارتز و پروتز کلینیک پایار که ارائه می دهد، عبارتند از : پروتز انگشت پا ، پروتز لگن ، پروتز مچ پا ، پروتز چشم ، ارتز مچ پا ، ارتز زانو ، ارتز لگن ، ارتز دست ، ارتز شانه ، ارتز آرنج ، ارتز ستون فقرات ، ارتز  گردن (سر و گردن) ، کفی طبی و کفش طبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *