2 روش کاربردی برای⭐ درمان نشستن قورباغه ای

درمان نشستن قورباغه ای

درمان نشستن قورباغه ای زمانی الزام پیدا می کند که کودک شما ‌به این مدل نشستن عادت کرده باشد. کودکان در یک بازه سنی خاص دوست دارند به این شکل روی زمین بنشینند. اگر این رفتار در کودک به یک عادت تبدیل نشود، نیازی نیست نگران عوارض نشستن به شکل W باشید.

برای آنکه به عنوان یک پدر و مادر آگاه عمل کرده و کودک خود را در بهترین شرایط جسمانی پرورش دهید، در ابتدا، طرز صحیح نشستن کودک را به او آموزش دهید و سپس در ادامه با ما همراه باشید. ما قصد داریم در مورد برخی عوارض شایع در نشستن کودک به صورت قورباغه ای صحبت کرده و راه حل های کاربردی را در این خصوص ارائه دهیم.

آیا نشستن به صورت w بد است؟

قبل از پرداختن به درمان نشستن قورباغه ای، این سوال مهم و اساسی پیش خواهد آمد که آیا نشستن به صورت w برای کودک بد است؟ نشستن قورباغه ای چه عوارضی دارد؟ چرا باید نگران این عوارض باشیم؟ چرا باید کودک خود را مجبور کنیم به شکل صحیح و درست روی زمین بنشیند؟ آیا ممکن است در اثر بی توجهی به این مدل نشستن، کودک ما مجبور شود از ارتز زانو استفاده کند؟

وقتی کودک نشستن را یاد می گیرد، انعطاف پذیری بالایی در بدنش دارد. این بالا بودن انعطاف پذیری و ضعیف بودن عضلات مرکزی بدن او، دست به دست هم داده و باعث می شوند که کودک در هنگام بازی و یا دیگر فعالیت ها، به شکل w روی زمین بنشیند. این مدل نشستن به آنها امکان می دهد تا در هنگام بازی، ثبات بیشتری در تنه شان داشته باشند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت انواع پروتز و ارتز با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

2 روش درمان نشستن قورباغه ای

عوارض بد نشستن کودک چیست؟

موضوعی که شما را ملزم می کند برای درمان نشستن قورباغه ای کودک خود یک اقدام جدی انجام دهید، بالا بودن قیمت پروتز لگن و خطراتی است که این مدل نشستن برای کودکتان در پی دارد. برخی از بدترین عوارض این مدل نشستن به شرح زیر است:

1- درگیر شدن دیگر مفاصل در بدن

وقتی در یک قسمت از بدن اختلالی بروز می کند، سرایت کردن آن به دیگر قسمت ها اصلا دور از انتظار نیست. کودکانی که به صورت دبلیو روی زمین می نشینند، خود را درگیر عوارض در دیگر نواحی بدن، مانند لگن، مچ پا و زانو خواهند کرد. اگر نمی خواهید کودک شما دچار عوارض این مدل نشستن شود، حتما برای درمان او راه چاره ای بیندیشید.

2- نشان دادن رفتارهای خام

یکی دیگر از عوارضی که بروز آن باید والدین را به فکر درمان نشستن قورباغه ای بیندازد، انجام حرکت های خام و مبتدی در کودک است. کودکانی که مدت زمان زیادی روی زمین می نشینند، مفاصل زانو و مچ پایشان ضعیف است و این مفاصل ثبات زیادی ندارند. قوی نبودن و عدم ثبات در عضلات مرکزی بدن، باعث می شود که کودک در هنگام دو و پرش، رفتارهایی خام و ناشیانه از خود نشان دهد.

3- عدم تعادل در راه رفتن

وقتی کودک به شکل دبلیو روی زمین می نشیند، حرکت های تنه را محدود می کند. این عامل باعث کاهش انعطاف پذیری بدن شده و وقتی کودک می خواهد برخی فعالیت های روزانه را انجام دهد، با مشکلاتی رو به رو خواهد شد. اگر برای درمان این مدل نشستن اقدامی صورت نگیرد، کودک نمی تواند تعادل خود را حفظ کند و به درستی راه برود.

درمان نشستن قورباغه ای کودکان

4-چرخش استخوان در کشکک پا

عدم درمان نشستن قورباغه ای، در بلند مدت منجر به چرخش استخوان کشکک زانو به داخل خواهد شد. این عارضه  ضمن تغییر الگوی راه رفتن و ایستادن کودک، باعث زانوی ضربدری در کودک می شود.

برای درمان این عارضه می توانید به کلینیک کاردرمانی و آموزش صحیح نشستن به کودکان مراجعه نمایید. به طور معمول این مشکل تا حدود ۱۰ سالگی کودک قابل حل می باشد. در غیر این صورت پس از ۱۰ سالگی تنها با جراحی می توان چرخش کشکک زانو را درمان نمود.

5-سفتی عضلات پا

این مدل نشستن موجب قفل شدن پاها و محدودیت در حرکت و عملکرد پاها می شود. در صورت بروز این عارضه، عضلات لگن، عضلات ران، همسترینگ و تاندون های پاشنه پا تحت فشار و تنش قرار خواهند گرفت. این فشارها منجر به سفتی و گرفتگی عضلات می شوند و در نهایت در رشد حرکتی کودک تاخیر ایجاد می کنند.

6-دررفتگی لگن یا ضعف مفصل ران

W نشستن کودک منجر به وارد شدن فشار زیاد به ران ها، مچ پاها و زانوها می شود. عدم توجه به درمان نشستن قورباغه ای در کودکانی که با مشکل دیسپلازی ران متولد شده اند، خطرناک است و گاها موجب دررفتگی لگن یا رشد غیرعادی مفصل ران خواهد شد. اگر نمی خواهید کودکتان در آینده برای ساخت پروتز لگن مصنوعی اقدام کند، به درمان او بی توجهی نکنید.

بهترین روش برای درمان نشستن قورباغه ای

برای درمان نشستن قورباغه ای چه کار کنم؟

امیدواریم با توجه به عوارضی که در فوق اشاره کردیم، هر چه سریع تر برای درمان نشستن قورباغه ای خود اقدام کنید. اگر به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید، قطعا یکی از راه حل هایی را که در ادامه ذکر کرده ایم، به شما یادآوری می کند.

1- تذکر دادن؛ تکنیکی بسیار موثر

وقتی کودکتان به صورت دبلیو روی زمین می نشیند، به او یادآوری کنید که مدل نشستن خود را تغییر دهد. ممکن است در طول روز مجبور باشید، بارها و بارها به کودک تذکر دهید تا وضعیت قرارگیری اش روی زمین را درست کند. صبور باشید و از تذکر دادن خسته نشوید.

2- صندلی؛ یک جایگزین مناسب

برای کودکی که عادت کرده به صورت قورباغه ای روی زمین بنشیند، صندلی متناسب با قد و قواره اش تهیه کرده و از او بخواهید روی آن بنشیند. صندلی،به کودک اجازه می دهد دست هایش را حرکت دهد و در حین بازی، راحت تر باشد.

3- آموزش دیگر مدل های نشستن؛ یک تکنیک فوق العاده

از دیگر ترفندهای درمان نشستن قورباغه ای، آموزش دیگر مدل های نشستن روی زمین است. دراز کردن پاها به سمت جلو، خم کردن دو پا در یک طرف بدن و یا قرار دادن پاها به صورت ضربدری یا دو زانو مناسب ترین جایگزین های نشستن به صورت w هستند.

 

یک راهکار عالی برای درمان نشستن-قورباغه ای

علت قورباغه ای نشستن کودکان چیست؟ آیا می دانید؟

والدینی که به فکر درمان نشستن قورباغه ای در کودکان خود هستند، بهتر بود از همان اول، از این مدل نشستن کودک جلوگیری می کردند تا کودک به آن عادت نکند. برای والدینی که تا به حال، شاهد نشستن کودکشان به شکل دبلیو روی زمین نبوده اند، اولین سوالی که ممکن است پیش آید، این است که چرا کودکان، به شکل قورباغه روی زمین می نشیند؟ آیا تصمیم بر انتخاب این مدل نشستن، به صورت ارثی است یا علت دیگری دارد؟

کودکانی که به صورت دبلیو روی زمین نشسته و بازی می کنند، راحتی زیادی را در زمان بازی حس می کنند. آنها می توانند به جلو خم شده و بازی کنند. در سنین کودکی، انعطاف پذیری بدن کودک زیاد است و او می تواند به راحتی باسن خود را بچرخاند. علت دیگری که باعث شده کودکان تمایل زیادی برای نشستن به صورت دبلیو از خود نشان دهند، ضعیف بودن عضلات بالا تنه است.

کودکان، در زمان نشستن به صورت دبلیو، ثبات بیشتری در بدن خود دارند و به همین دلیل، به این مدل روی زمین می نشینند و کارهای خود را انجام می دهند. اگر به عنوان والدین آگاه، نمی خواهید برای درمان نشستن قورباغه ای کودک خود، در آینده اقدام کنید، از همان دوران کودکی به او یاد بدهید که به شکل درست روی زمین بنشیند.

 

راه های درمان نشستن قورباغه ای

در مورد فواید نشستن به صورت قورباغه ای چه می دانید؟ آیا می دانستید گاهی لازم نیست برای درمان نشستن قورباغه ای اقدام کنید؟

یکی از مدل های نشستن کودکان، مدل قورباغه ای است که همه متخصصان اعتقاد دارند کودکان نباید به هیچ وجه به این شکل روی زمین بنشینند. اما، برخی مواقع همین متخصصان، از حالت دبلیو نشستن کودک استفاده کرده و مشکلاتی مانند پای پرانتزی را درمان می کنند. از کسانی که پاهای پرانتزی دارند، خواسته می شود به صورت قورباغه روی زمین نشسته و پاهای خود را از زانو خم کنند و در دو طرف بدن قرار دهند.

البته، دقت داشته باشید این روش، یک روش درمانی است و بازه زمانی که برای انجام آن در نظر گرفته شده، بین 10 تا 30 ثانیه است. موضوع دیگری که خوب است در مورد فواید نشستن به صورت قورباغه ای مورد توجه قرار دهید، این است که این مدل نشستن برای افرادی توصیه می شود که دوران کودکی را پشت سر گذاشته اند.

به خاطر داشته باشید، درمان نشستن قورباغه ای در کودکی یکی از مهم ترین کارهایی است که والدین باید انجام دهند و آنها نباید به کودک اجازه دهند که این مدل نشستن به یک عادت تبدیل شود.

در مورد فواید نشستن به صورت قورباغه ای چه می دانید؟ آیا می دانستید گاهی لازم نیست برای درمان نشستن قورباغه ای اقدام کنید؟

یک سوال متداول؛ دخترم قورباغه ای می شینه، چه کار کنم؟

پسرم یا دخترم قورباغه ای می شینه؛ یکی از متداول ترین سوالاتی است که مادران و پدران نگران، آن را زیاد مطرح می کنند. موضوعی که باید آن را در نظر داشته باشید، این است که اگر کودک به این مدل نشستن عادت نکند و گاهی اوقات فقط برای سرگرمی و تنوع در نشستن، سعی می کند به صورت w روی زمین قرار گیرد، لازم نیست سختگیری کنید و برای درمان نشستن قورباغه ای اقدام خاصی انجام دهید.

زنگ خطر و هشدار برای شما لحظه ای به صدا در می آید که فرزندتان هیچ جور دیگری نمی تواند روی زمین بنشیند. برای چنین کودکانی باید نگران بود و نباید اجازه داد که برای همیشه و به همین شکل روی زمین نشسته و بازی کنند.

ما چندین راهکار منطقی و کاربردی برای درمان نشستن قورباغه ای ارائه کردیم. اگر نسبت به آینده فرزندتان نگران هستید و دوست ندارید عوارض این مدل نشستن، زندگی و سلامت کودکتان را تحت تاثیر قرار دهد، هر چه سریع تر اقدام کرده و با ترفندهایی منطقی و همراه با عطوفت، مدل دیگری از نشستن را به کودک بیاموزید و کم کم او را عادت دهید نشستن w را فراموش کند.

جمع بندی

این متن که در خصوص درمان نشستن قورباغه ای است، توسط کارشناسان پایار آماده شده است. پایار یکی از مطرح ترین و برترین سازندگان انواع ارتز و پروتز در کشور بوده و در ساخت این دو ابزار از آخرین متدهای روز دنیا پیروی می کند. هدف این مجموعه، افزایش کیفیت زندگی شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *