جدیدترین پروتز دست در ایران💚مزیت های آن چیست؟

ساخت جدیدترین پروتز دست در ایران در پایار

جدیدترین پروتز دست در ایران که می توان از آنها به عنوان مدرن ترین نوع پروتز نیز یاد کرد، کارایی بالایی در رفع نیازهای فرد دارد. دست، یکی از مهم اعضای بدن ماست؛ همه ما برای انجام کارهایمان به این اندام وابسته ایم. وقتی فرد دستش قطع می شود، احساس کمبود زیادی کرده و زندگی اش به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد.

امروزه، برای آنکه تاثیرات منفی قطع دست بر زندگی افراد کاهش پیدا کند، پروتز ها را می سازند و نصب می کنند. برخی از انواع پروتز دست که در جبران کمبودهای ناشی از قطع عضو کمک کننده هستند، در این مقاله معرفی خواهند شد. اگر در تهران ساکن هستید، ممکن است مقاله معرفی بهترین مرکز ارتوپدی فنی شرق تهران به دردتان بخورد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت  جدیدترین انواع پروتز و ارتز با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

عملکرد جدیدترین پروتز دست در ایران

3 مورد از جدیدترین انواع پروتز دست در ایران چه نام دارد؟

جدیدترین نوع پروتز دست در ایران را با توجه به متدهای پیشرفته در دنیا می سازند. به نقل از خبرگزاری های فارس، ایلنا، مشرق و تسنیم، پایار یکی از کلینیک های تخصصی حوزه پروتز است که با توجه به آخرین متدهای دنیا، پروتز می سازد. سه مورد از مدرن ترین و جدیدترین انواع پروتز دست ساخته شده در این مجموعه به شرح زیر است:

1- پروتز های مایوالکتریک

جدیدترین پروتز دست در ایران، پروتز مایوالکتریک است. این نوع پروتز با توجه به فرمان هایی که از طرف مغز صادر می شود، کار می کند. برای آنکه تحرک این نوع دست مصنوعی افزایش پیدا کند، پروتز را به گیرنده های عصبی باقیمانده روی عضو فرد متصل می کنند. این اتصال، باعث می شود که سیگنال های مغز به موتور دست مصنوعی انتقال پیدا کند. موتور با توجه به سیگنال هایی که دریافت کرده است، دست را حرکت داده و فرد می تواند به کمک آن به انجام کارهای روزانه اش بپردازد.

این نوع پروتز، جدیدترین پروتز دست در ایران است و موتوری که در آن قرار داده شده است، باعث حرکت انگشتان دست مصنوعی خواهد شد. باتری لیتیمی و موتور مهم ترین اجزای این نوع پروتز به شمار می روند.

اگر دست شما از مچ قطع شده است، پروتز های مایوالکتریک مچ دست به شما کمک زیادی خواهد کرد. درست است که قیمت پروتز مچ دست مایوالکتریک بالاست، اما عملکرد خوب آن، ارزش صرف این هزینه را دارد.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که کاربران پروتزهای مایو الکتریک باید مورد توجه قرار دهند، نحوه کار با آن است. کار کردن با این نوع پروتز اصول خاص خود را دارد و برای آشنایی بیشتر، فرد موظف است چندین جلسه آموزشی را طی کند.

در طی جلسات آموزشی، کاربر پروتزهای مایو الکتریکی یاد می گیرد، چطور با پروتز کار کند و در رفع نیازهای روزانه خود از آن استفاده کند. کسانی که این موضوع را مورد توجه قرار می دهند، از نصب جدیدترین پروتز دست در ایران، رضایت زیادی را تجربه خواهند کرد.

2- پروتز بیونیک

پروتز بیونیک نیز به دلیل ساختار و عملکرد خاصی که دارد، در رفع نیازهای روزانه فرد کمک بسیار موثری است. این نوع پروتز نیز به دست فرد، متصل شده و سیگنال های صادر شده توسط مغز را دریافت می کند. با توجه به سیگنال های دریافتی، حرکت دست انجام می شود.

این نوع پروتز را که از جدیدترین پروتز دست در ایران است، با توجه به اصول ارگونومی می سازند. پروتز بیونیک حرکت طبیعی دارد و کارایی بالایی از خود نشان می دهد.

یکی از موضوعاتی که خوب است در مورد تکمیل بحثمان در خصوص پروتزهای بیونیک، جدیدترین پروتز دست در ایران، ذکر کنیم، موتورهای جداگانه ای است که در هر یک از انگشت های دست این نوع پروتز قرار داده شده است. این موتورهای جدا شونده به فرد کمک می کنند تا انگشت خود را راحت تر حرکت دهد.

مزیت دیگری که می توان برای این نوع پروتز بیان کرد، یکنواخت توزیع شدن وزن در کلیه قسمت های این اندام مصنوعی است. با این ویژگی، فردی که برای ساخت پروتز انگشت دست از نوع پروتز بیونیک اقدام کرده است، می تواند راحت تر و طبیعی تر برای بلند کردن اجسام اقدام کند.

3- پروتز های هیبریدی

نوع دیگری از پروتز های جدید و مدرن در کشورمان، پروتز های هیبریدی نام دارند. پروتز هبیریدی و پروتز مایوالکتریک در برخی خصوصیات مشترک هستند و کسانی که دست خود را از قسمت بازو از دست داده اند، بهتر است برای سفارش و ساخت پروتز هیبریدی اقدام کنند. حرکت دست در این پروتز، با کمک کمربند و منبع برقی خارجی قرار داده شده در آن صورت می گیرد.

روش ساخت جدیدترین پروتز دست در ایران

جدیدترین پروتز دست در ایران چگونه ساخته می شود؟

جدیدترین پروتز دست در ایران به دلیل عملکرد و کارایی بالایی که دارد، یکی از گزینه های منتخب افرادی است که دستشان قطع شده است. معمولا این پروتز ها از نظر عملکرد و ظاهر، شباهت زیادی به بدن فرد دارند.

در ساخت پروتز های مدرن و نوین، از متریال های جدید استفاده می کنند. برخی از این متریال ها، سبک بوده و با داشتن بیشترین شباهت به بدن فرد، به او قدرت و اعتماد به نفس کافی برای حضور در جامعه را می دهند.

قیمت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران چقدر است؟

همان طوری که اشاره کردیم، جدیدترین پروتز دست در ایران شامل پروتزهای بیونیک، مایو الکترونیک و هیبریدی است. در مورد مزیت ها و خصوصیاتی که هر یک دارند، در فوق صحبت کردیم و به خوبی می دانید که چرا قیمت این پروتزها بالا است.
این پروتزها با جدیدترین متریال ها و استفاده از آخرین متدها ساخته می شوند. از کنار هم قرار گیری این دو پارامتر، پروتزی با کیفیت و با کارایی قابل توجه خلق می شود. برخی از پروتزها را حتی می توان برای منظورها و اهداف خاص نیز به کار برد و شاهد تاثیر فوق العاده آنها در زندگی افراد درگیر با قطع عضو بود.
موضوع دیگری که در مورد قیمت جدیدترین پروتز دست در ایران باید مورد توجه قرار دهید، عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتزهای مدرن است. عوامل زیر تاثیر بسزایی در تعیین قیمت اندام های مصنوعی دارند:

  • تکنولوژی به کار برده شده در ساخت پروتز
  • وسعت و محدوده ناحیه قطع شده
  • نوع پروتز

به یاد داشته باشید، هر قدر تکنولوژی به کار برده شده در ساخت پروتز جدیدتر باشد، هزینه ای که برای ساخت پروتز باید پرداخت گردد، افزایش پیدا می کند.

 

جدیدترین پروتز دست در ایران و پایار

آیا بیمه هزینه جدیدترین پروتز دست در ایران را پرداخت می کند؟

همیشه جدیدترین و مدرن ترین پروتزهای دست، قیمت بالایی دارند؛ این موضوع برگرفته از قابلیت هایی است که در آنها به کار برده شده است. قیمت پروتز انگشت دست در کشور با توجه به متدی که در ساخت آن به کار برده شده است، تعیین می شود و این نیز یک مساله کاملا طبیعی و نرمال به نظر می رسد.
موضوعی که شاید ذهن برخی افراد درگیر با قطع عضو را مشغول خود کرده باشد، هزینه ای است که برای ساخت پروتز باید پرداخت شود. جدیدترین پروتز دست در ایران با قیمت بالایی برای فرد ساخته می شود و در این میان هستند کسانی که نمی توانند هزینه این نوع پروتز را بپردازند. این گروه نباید به خدماتی که بیمه های دولتی ارائه می کنند، دل خوش کنند؛ زیرا بیمه های دولتی کشورمان که تعداد زیادی از افراد را تحت پوشش خود دارند، هزینه های ناشی از ساخت پروتزهای هوشمند را به بیمه شونده بر نمی گردانند.
کسانی که می خواهند هزینه کمتری برای ساخت پروتز بپردازند، چاره ای جز مراجعه به شرکت های بیمه خصوصی و پرداخت حق بیمه های بالا ندارند. چنانچه در مفاد قرار ذکر شده باشد، شرکت های بیمه خصوصی هزینه ساخت اندام مصنوعی را پرداخت می کنند.

جمع بندی

جهت انتخاب جدیدترین پروتز دست در ایران، می بایست با انواع آن نیز آشنا بود. این آشنایی و کسب اطلاعات به فرد کمک می کند تا با توجه به شرایطی که در آن قرار گرفته و با توجه به نیازهایی که دارد، بهترین و مناسب ترین نوع را انتخاب کند. تنوع پروتز ها در دنیای امروز بالاست و فرد برای آنکه کیفیت زندگی اش دچار افت نشود، مجبور است نوعی را انتخاب کند که بیش از بقیه برای او مناسب است.

در کنار انتخاب بهترین، مناسب ترین و جدیدترین نوع پروتز، کلینیکی که برای ساخت اندام مصنوعی به آن مراجعه می کنید نیز در نوع خود اهمیت زیادی دارد. اگر بنا به هر دلیلی از ناحیه دست، دچار قطع عضو شده اید، توصیه می کنیم به کلینیک های فنی ارتوپدی با سابقه و مطرح در کشور، همچون کلینیک فنی ارتوپدی پایار مراجعه کنید. این کلینیک به شما کمک می کند تا در روزهای بعد از قطع عضو، با مشکلات کمتری دست و پنجه نرم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.