جدیدترین پروتز دست در ایران⭐مزیت های آن چیست؟

ساخت جدیدترین پروتز دست در ایران در پایار

جدیدترین پروتز دست در ایران که می توان از آنها به عنوان مدرن ترین نوع پروتز نیز یاد کرد، کارایی بالایی در رفع نیازهای فرد دارد. دست، یکی از مهم اعضای بدن ماست؛ همه ما برای انجام کارهایمان به این اندام وابسته ایم. وقتی فرد دستش قطع می شود، احساس کمبود زیادی کرده و زندگی اش به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد.

امروزه، برای آنکه تاثیرات منفی قطع دست بر زندگی افراد کاهش پیدا کند، پروتز ها را می سازند و نصب می کنند. برخی از انواع پروتز دست که در جبران کمبودهای ناشی از قطع عضو کمک کننده هستند، در این مقاله معرفی خواهند شد. اگر در تهران ساکن هستید، ممکن است مقاله معرفی بهترین مرکز ارتوپدی فنی شرق تهران به دردتان بخورد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت جدیدترین انواع پروتز و ارتز با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

عملکرد جدیدترین پروتز دست در ایران

3 مورد از جدیدترین انواع پروتز دست در ایران چه نام دارد؟

 سه مورد از مدرن ترین و جدیدترین انواع پروتز دست ساخته شده در کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور به شرح زیر است:

1- پروتز های مایوالکتریک

جدیدترین پروتز دست در ایران، پروتز مایوالکتریک است. این نوع پروتز با توجه به فرمان هایی که از طرف مغز صادر می شود، کار می کند. برای آنکه تحرک این نوع دست مصنوعی افزایش پیدا کند، پروتز را به گیرنده های عصبی باقیمانده روی عضو فرد متصل می کنند. این اتصال، باعث می شود که سیگنال های مغز به موتور دست مصنوعی انتقال پیدا کند. موتور با توجه به سیگنال هایی که دریافت کرده است، دست را حرکت داده و فرد می تواند به کمک آن به انجام کارهای روزانه اش بپردازد.

این نوع پروتز، جدیدترین پروتز دست در ایران است و موتوری که در آن قرار داده شده است، باعث حرکت انگشتان دست مصنوعی خواهد شد. باتری لیتیمی و موتور مهم ترین اجزای این نوع پروتز به شمار می روند.

اگر دست شما از مچ قطع شده است، پروتز های مایوالکتریک مچ دست به شما کمک زیادی خواهد کرد. درست است که قیمت پروتز مچ دست مایوالکتریک بالاست، اما عملکرد خوب آن، ارزش صرف این هزینه را دارد.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که کاربران پروتزهای مایو الکتریک باید مورد توجه قرار دهند، نحوه کار با آن است. کار کردن با این نوع پروتز اصول خاص خود را دارد و برای آشنایی بیشتر، فرد موظف است چندین جلسه آموزشی را طی کند.

در طی جلسات آموزشی، کاربر پروتزهای مایو الکتریکی یاد می گیرد، چطور با پروتز کار کند و در رفع نیازهای روزانه خود از آن استفاده کند. کسانی که این موضوع را مورد توجه قرار می دهند، از نصب جدیدترین پروتز دست در ایران، رضایت زیادی را تجربه خواهند کرد.

جدیدترین پروتز دست در ایران در کلینیک پایار

2- پروتز بیونیک

پروتز بیونیک نیز به دلیل ساختار و عملکرد خاصی که دارد، در رفع نیازهای روزانه فرد کمک بسیار موثری است. این نوع پروتز نیز به دست فرد، متصل شده و سیگنال های صادر شده توسط مغز را دریافت می کند. با توجه به سیگنال های دریافتی، حرکت دست انجام می شود.

این نوع پروتز را که از جدیدترین پروتز دست در ایران است، با توجه به اصول ارگونومی می سازند. پروتز بیونیک حرکت طبیعی دارد و کارایی بالایی از خود نشان می دهد.

یکی از موضوعاتی که خوب است در مورد تکمیل بحثمان در خصوص پروتزهای بیونیک، جدیدترین پروتز دست در ایران، ذکر کنیم، موتورهای جداگانه ای است که در هر یک از انگشت های دست این نوع پروتز قرار داده شده است. این موتورهای جدا شونده به فرد کمک می کنند تا انگشت خود را راحت تر حرکت دهد.

مزیت دیگری که می توان برای این نوع پروتز بیان کرد، یکنواخت توزیع شدن وزن در کلیه قسمت های این اندام مصنوعی است. با این ویژگی، فردی که برای ساخت پروتز انگشت دست از نوع پروتز بیونیک اقدام کرده است، می تواند راحت تر و طبیعی تر برای بلند کردن اجسام اقدام کند.

3- پروتز های هیبریدی

نوع دیگری از پروتز های جدید و مدرن در کشورمان، پروتز های هیبریدی نام دارند. پروتز هبیریدی و پروتز مایوالکتریک در برخی خصوصیات مشترک هستند و کسانی که دست خود را از قسمت بازو از دست داده اند، بهتر است برای سفارش و ساخت پروتز هیبریدی اقدام کنند. حرکت دست در این پروتز، با کمک کمربند و منبع برقی خارجی قرار داده شده در آن صورت می گیرد.

 
روش ساخت جدیدترین پروتز دست در ایران

جدیدترین پروتز دست در ایران چگونه ساخته می شود؟

جدیدترین پروتز دست در ایران به دلیل عملکرد و کارایی بالایی که دارد، یکی از گزینه های منتخب افرادی است که دستشان قطع شده است. معمولا این پروتز ها از نظر عملکرد و ظاهر، شباهت زیادی به بدن فرد دارند.

در ساخت پروتز های مدرن و نوین، از متریال های جدید استفاده می کنند. برخی از این متریال ها، سبک بوده و با داشتن بیشترین شباهت به بدن فرد، به او قدرت و اعتماد به نفس کافی برای حضور در جامعه را می دهند.

قیمت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران چقدر است؟

همان طوری که اشاره کردیم، جدیدترین پروتز دست در ایران شامل پروتزهای بیونیک، مایو الکترونیک و هیبریدی است. در مورد مزیت ها و خصوصیاتی که هر یک دارند، در فوق صحبت کردیم و به خوبی می دانید که چرا قیمت این پروتزها بالا است.
این پروتزها با جدیدترین متریال ها و استفاده از آخرین متدها ساخته می شوند. از کنار هم قرار گیری این دو پارامتر، پروتزی با کیفیت و با کارایی قابل توجه خلق می شود. برخی از پروتزها را حتی می توان برای منظورها و اهداف خاص نیز به کار برد و شاهد تاثیر فوق العاده آنها در زندگی افراد درگیر با قطع عضو بود.
موضوع دیگری که در مورد قیمت جدیدترین پروتز دست در ایران باید مورد توجه قرار دهید، عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتزهای مدرن است. عوامل زیر تاثیر بسزایی در تعیین قیمت اندام های مصنوعی دارند:

  • تکنولوژی به کار برده شده در ساخت پروتز
  • وسعت و محدوده ناحیه قطع شده
  • نوع پروتز

به یاد داشته باشید، هر قدر تکنولوژی به کار برده شده در ساخت پروتز جدیدتر باشد، هزینه ای که برای ساخت پروتز باید پرداخت گردد، افزایش پیدا می کند.

جدیدترین پروتز دست در ایران و پایار

بهترین راه دریافت قیمت دست مصنوعی هوشمند- جدیدترین پروتز دست در ایران- چیست؟

امروزه، آمار تصادفات و حوادث بنا به دلایل مختلف بالا رفته است و متاسفانه به طبع آن نیز، میزان قطع عضو افزایش پیدا کرده است. معمولا بعد از این حادثه، آن چنان فشار روانی به فرد وارد می آید که هیچ چیزی جز ساخت پروتز نمی تواند این ناراحتی را کاهش دهد.

چنانچه شما یکی از کسانی هستید که به تازگی دچار حادثه شده و قسمتی از اندام خود، مانند مچ دست را از دست داده، بهتر است برای ساخت پروتز مچ دست اقدام کنید. البته قبل از انجام یک اقدام جدی، بهتر است خوب تحقیق کرده و سپس یک کلینیک معتبر برای دریافت قیمت جدیدترین پروتز دست در ایران بیابید.

اگر یک کلینیک معتبر بیابید، خیالتان از بابت دریافت قیمت کاملا راحت خواهد بود؛ زیرا این مراکز می توانند به شما کمک کنند تا با هزینه ای بسیار مناسب، صاحب یک پروتز شده و زندگی تان به روال قبلی خود بازگردد.

پیدا کردن یک کلینیک ارتوپد فنی که بتواند به شما در دریافت قیمت پروتز دست مصنوعی هوشمند کمک کند، کار سختی نیست. کافی است از کسانی که با این مساله درگیر هستند، صحبت کنید و از آنها بپرسید که از خدمات کدام مرکز استفاده کرده اند.

ساخت جدیدترین پروتز دست در ایران و در کلینیک پایار

آیا جدیدترین پروتز دست در ایران، قابلیت های منحصر به فردی دارد؟

گاهی اوقات وقتی یک ورزشکار، دچار قطع عضو می شود و نیاز به نصب پروتز پیدا می کند، باید پروتزی با قابلیت های خاص و منحصر به فرد تهیه کند. تنها در این صورت است که این فرد می تواند به مانند سابق، به فعالیت مورد علاقه خود رسیدگی کند و بدون هیچ مشکلی به ورزش ادامه دهد.

برای حل مشکل و مساله فوق، تنها راه حلی که می توان ارائه کرد، تهیه جدیدترین پروتز دست در ایران است. این پروتزها، توانایی های بی شماری دارند و یک اهرم کمک کننده برای ورزشکاران به شمار می روند. از این پروتزها، به عنوان پروتزهای با قابلیت خاص نیز یاد می کنند.

همان طوری که از نام پروتز با قابلیت های خاص، مشخص است، عملکرد خوبی از خود نشان می دهند. این پروتزها با توجه به قابلیت هایی که فرد انتظار دارد، ساخته می شوند. برای مثال، فرض کنید یک شناگر، دچار حادثه شده و طی این حادثه دستش قطع می شود. این فرد، اگر نخواهد به زندگی با قطع عضو عادت، و مجددا پیمایش طول استخر را تجربه کند، باید برای ساخت پروتزهایی اقدام کند که در اثر تماس با آب، دچار زنگ زدگی نمی شوند؛ مقاومت در برابر زنگ زدگی، یک قابلیت خاص به شمار می رود.

جدیدترین پروتز دست در ایران چه خصوصیاتی دارد

قیمت دست مصنوعی در ایران بالاتر است یا قیمت جدیدترین پروتز دست در ایران؟

برای آنکه بتوانیم بین قیمت دست مصنوعی در ایران و قیمت جدیدترین پروتز دست در ایران، مقایسه ای انجام دهیم، باید پارامترهای متفاوتی را در نظر بگیریم. علاوه بر تمام موارد فنی که باعث تغییر قیمت انواع پروتزهای مخصوص دست می شوند، عامل دیگری نیز در این بین وجود دارد و آن هم کلینیک سازنده پروتز است. در برخی کلینیک ها با توجه به در نظر گرفتن شرایط کلی فردی که می خواهد پروتز نصب کند، یک پروتز کاربردی و کارآمد ساخته شده و در اختیار او قرار داده می شود.

زمانی که می خواهید برای نصب یک پروتز اقدام کنید، حتما روی شرایطی که در آن قرار دارید، تاکید کنید و از سازنده پروتز درخواست کنید که هماهنگ با شرایطی که شما در آن هستید، پروتزی را برای شما بسازد. در نظر گرفتن شرایط فرد در ساخت پروتز دست مصنوعی، یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت پروتزها به شمار می رود. گاهی برخی افراد برای آنکه به فعالیت های روزانه شان برسند، باید نوع خاصی از پروتز دست را در اختیار داشته باشند؛ قیمت این پروتزها بالاست. اگر می خواهید ساخت انواع پروتز دست با قیمت مناسبی برای شما تمام شود، کلینیک های با سابقه و منصف را انتخاب کنید.

قیمت جدیدترین پروتز دست در ایران پایار

آیا بیمه هزینه جدیدترین پروتز دست در ایران را پرداخت می کند؟

همیشه جدیدترین و مدرن ترین پروتزهای دست، قیمت بالایی دارند؛ این موضوع برگرفته از قابلیت هایی است که در آنها به کار برده شده است. قیمت پروتز انگشت دست در کشور با توجه به متدی که در ساخت آن به کار برده شده است، تعیین می شود و این نیز یک مساله کاملا طبیعی و نرمال به نظر می رسد.
موضوعی که شاید ذهن برخی افراد درگیر با قطع عضو را مشغول خود کرده باشد، هزینه ای است که برای ساخت پروتز باید پرداخت شود. جدیدترین پروتز دست در ایران با قیمت بالایی برای فرد ساخته می شود و در این میان هستند کسانی که نمی توانند هزینه این نوع پروتز را بپردازند. این گروه نباید به خدماتی که بیمه های دولتی ارائه می کنند، دل خوش کنند؛ زیرا بیمه های دولتی کشورمان که تعداد زیادی از افراد را تحت پوشش خود دارند، هزینه های ناشی از ساخت پروتزهای هوشمند را به بیمه شونده بر نمی گردانند.
کسانی که می خواهند هزینه کمتری برای ساخت پروتز بپردازند، چاره ای جز مراجعه به شرکت های بیمه خصوصی و پرداخت حق بیمه های بالا ندارند. چنانچه در مفاد قرار ذکر شده باشد، شرکت های بیمه خصوصی هزینه ساخت اندام مصنوعی را پرداخت می کنند.

تفاوت جدیدترین پروتز دست در ایران با پروتزهای زیبایی؟

تفاوت جدیدترین پروتز دست در ایران با پروتزهای زیبایی؟

دست های مصنوعی انواع و اقسام دارند و این شرایط فرد و بودجه اوست که تعیین می کند کدام یک از انواع دست های مصنوعی مناسب او هستند. با جدیدترین پروتز دست در ایران که آشنا شدید و خوب است حالا به دست مصنوعی دیگری اشاره کنیم که پروتز زیبایی نام دارد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که می توان در خصوص این نوع دست مصنوعی اشاره کرد، شبیه بودن آن به دست طبیعی انسان است. برای کسانی که به ظاهر دست پروتز خود اهمیت می دهند و برایشان مهم است که کسی متوجه قطع عضو در آنها نشود، این نوع، بهترین نوع پروتز به شمار می رود.

مهم ترین تفاوتی که بین این نوع پروتز زیبایی با جدیدترین پروتزها در ایران وجود دارد، ماده به کار برده شده در ساخت آنهاست. در ساخت این نوع پروتز از ماده ای به نام سیلیکون استفاده می کنند. با این ماده می توان یک پروتز که از نظر رنگ، شکل و ظاهر کاملا شبیه به دست انسان است، ساخت و در اختیار او قرار داد. معمولا در ساخت برخی دیگر از پروتزها، مانند ساخت پروتز چشم اصلا از این ماده استفاده نمی شود. ضمنا، به خاطر داشته باشید پروتزهای زیبایی در ارائه عملکرد، خیلی ضعیف تر از پروتزهای کاربردی عمل می کنند.

خرید دست مصنوعی (خرید جدیدترین پروتز دست در ایران) یا ساخت آن؟ متخصصان کدام را پیشنهاد می کنند؟

با سایر انواع پروتز دست در تهران و ایران آشنا شوید!؟

تنها دست های مصنوعی که در کشور ساخته می شود جدیدترین پروتز دست در ایران نیست و این اندام های مصنوعی انواع دیگری به شرح زیر دارند:

1- پروتزهای مکانیکی

یکی از انواع دست های مصنوعی، دست های مصنوعی مکانیکی هستند. طراحی این دست های مصنوعی به شکل قلاب است و کاربر به کمک سیستم کابلی که در این نوع به کار برده می شود می تواند آن را کنترل کند. یکی از مزیت هایی که می توان در خصوص این نوع پروتز بیان کرد، به کار بردن آلومینیوم در ساخت آن است. آلومینیوم باعث ایجاد مقاومت بالا نسبت به فشارهای این نوع پروتز می شود. سبک بودن، ضد آب بودن و بازخوردهای حرکتی از جمله مزیت های این نوع به شمار می رود. برای دریافت قیمت این نوع پروتز می توانید به کلینیک های معتبر در کشور مراجعه کنید.

2- پروتزهایی با قابلیت های خاص

پروتزهایی که قابلیت های خاص دارند را نیز می توان جدیدترین پروتز دست در ایران نامید. این پروتزها برای زمان هایی ساخته می شوند که فرد نیاز دارد یک فعالیت خاص را به کمک آن انجام دهد. از جمله این فعالیت های خاص می توان به پیانو زدن و غیره اشاره کنیم. قیمت پروتزهایی که قابلیت های خاص از برخی انواع دست های مصنوعی در کشور بالاتر است.

با سایر انواع پروتز دست در تهران و ایران آشنا شوید!؟

خرید دست مصنوعی (خرید جدیدترین پروتز دست در ایران) یا ساخت آن؟ متخصصان کدام را پیشنهاد می کنند؟

اولین موضوعی که در مورد خرید جدیدترین پروتز دست در ایران باید مورد توجه قرار دهید، این است که در دنیای دست مصنوعی، چیزی تحت عنوان خرید اندام های مصنوعی وجود ندارد و کسانی که به دست مصنوعی نیاز دارند، نمی توانند به مراکز لوازم پزشکی در کشور مراجعه کرده و برای خرید دست مصنوعی اقدام کنند. به جهت متفاوت بودن اندام هر فرد با فرد دیگر و مطابق با توصیه متخصصان، کسانی که می خواهند زندگی شان بعد از قطع عضو با چالش ها و نگرانی های کمتری رو به رو شود، می بایست برای ساخت پروتز اقدام کنند.

اندام های مصنوعی که هم شامل دست مصنوعی می شوند و هم شامل پای مصنوعی، به صورت کاملا اختصاصی برای افراد ساخته می شوند. ساخت این اندام های مصنوعی در مراکزی تحت عنوان کلینیک های ارتوپدی فنی صورت می گیرد. متقاضیان نصب پروتز به این مراکز مراجعه کرده و برای ساخت یک پروتز مصنوعی درخواست می دهند. در مجموعه های ساخت اندام مصنوعی، یک اسکن دقیق از اندام فرد گرفته می شود و سپس با توجه به آن، پای مصنوعی و دست مصنوعی ساخته می شود.

جمع بندی

جهت انتخاب جدیدترین پروتز دست در ایران، می بایست با انواع آن نیز آشنا بود. این آشنایی و کسب اطلاعات به فرد کمک می کند تا با توجه به شرایطی که در آن قرار گرفته و با توجه به نیازهایی که دارد، بهترین و مناسب ترین نوع را انتخاب کند. تنوع پروتز ها در دنیای امروز بالاست و فرد برای آنکه کیفیت زندگی اش دچار افت نشود، مجبور است نوعی را انتخاب کند که بیش از بقیه برای او مناسب است.

در کنار انتخاب بهترین، مناسب ترین و جدیدترین نوع پروتز، کلینیکی که برای ساخت اندام مصنوعی به آن مراجعه می کنید نیز در نوع خود اهمیت زیادی دارد. اگر بنا به هر دلیلی از ناحیه دست، دچار قطع عضو شده اید، توصیه می کنیم به کلینیک های فنی ارتوپدی با سابقه و مطرح در کشور، همچون کلینیک فنی ارتوپدی پایار مراجعه کنید. این کلینیک به شما کمک می کند تا در روزهای بعد از قطع عضو، با مشکلات کمتری دست و پنجه نرم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *