بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران🧡کدام مرکز از همه بهتر عمل میکند

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم و پایار

شناسایی بهترین مرکز ساخت پروتز چشم، به تمامی کسانی که مجبور شده اند برای تخلیه چشم خود اقدام کنند، کمک می کند تا چشمشان به حالت طبیعی خود باز گردد. برای تحقق این هدف، باید مراکزی را انتخاب کنید که از بهترین و بروزترین متدها بهره می برند. اگر اطلاعات زیادی در مورد پروتز چشم ندارید و می خواهید یک کلینیک معتبر برای ساخت آن بیابید، در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله نحوه “مراقبت از چشم مصنوعی” را نیز حتما مطالعه کنید؛ این دو مقاله در کنار هم، اطلاعات زیادی را در اختیارتان قرار می دهد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز چشم  با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم و ساخت آن

در مورد پروتز چشم چه می دانید؟

در شرایطی که فرد چشم خود را از دست داده و پزشک مجبور است چشم او را تخلیه کنند، پروتزهای چشم یا چشم های مصنوعی اولین گزینه ای هستند که به نظر می رسند. این نوع پروتز یک ترفند و راهکار موثر برای ترمیم وضعیت چشم است. اگر کُل چشم از دست رفته باشد، پروتز از گسترش کاسه چشم جلوگیری کرده و فضای خالی شده در چشم را به خوبی پر می کند.

موضوع بسیار مهمی که باید در مورد این پروتز گوشزد کنیم، عدم توانایی این اندام مصنوعی در بهبود بینایی فرد است. فردی که چشمش به صورت کامل تخلیه شده است، حتی اگر از خدمات بهترین مرکز ساخت پروتز چشم نیز بهره برده باشد، باز هم نمی تواند با کمک این پروتز مصنوعی، بینایی خود را مجددا به دست آورد.

وقتی جراح، چشم آسیب‌دیده فرد را تخلیه می کند، یک ایمپلنت داخل چشم قرار می دهد. این ایمپلنت یک دستگاه گِرد و سفت است و داخل کاسه چشم قرار داده می شود. چشم مصنوعی روی این ایمپلنت قرار داده می شود. به یاد داشته باشید، بعد از تخلیه چشم، پروتز به سرعت نصب نمی شود؛ معمولا بین 2 تا 4 هفته طول می کشد تا پروتز در جای خود قرار داده شود.

پروتز چشمِ ساخته شده در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم، هم به منظور حفظ شکل و ساختار طبیعی چشم مورد استفاده قرار می گیرد و هم برای آنکه بهداشت ناحیه چشم به خوبی حفظ شود، نصب می گردد. اگر پروتز چشم نصب نشود، حفره چشم با گذشت زمان کوچک شده و این مساله ممکن است چهره فرد را دچار تغییر ناخوشایندی کند.

آیا راهی برای پیشگیری از نصب پروتز چشمی وجود دارد؟

درست است که ساخت پروتز چشم و نصب آن به نفع فرد است و به او کمک می کند تا با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور پیدا کند، اما آیا همه تمام مشکلات فردی که چشم خود را از دست داده، کمبود اعتماد به نفس و ترس از حضور در اجتماع است؟
فردی که در اثر یک حادثه، بیماری و یا به صورت مادرزادی چشم خود را از دست داده است، قادر به دیدن محیط اطراف با چشم معیوب نیست. این عدم تسلط به محیط، به عنوان یکی از بزرگ ترین مشکلات کسانی مطرح است که مجبورند برای دریافت قیمت پروتز چشم به بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در کشور مراجعه کنند.
از برخی دلایلی که باعث نابینایی چشم و تخلیه آن می شود، نمی توان جلوگیری کرد. بیماری های مادرزادی نیز دست انسان نیست و نمی توان برای جلوگیری از وقوع آن کاری انجام داد. با توجه به اینکه تصادف های رانندگی یکی از مهم ترین دلایل نابینایی چشم و نصب پروتز چشم است، بهترین کاری که در موقع تصادف می توانید انجام دهید، محافظت از قسمت صورت و چشمهاست. سعی کنید خودروهایی برای رانندگی خریداری کنید که از نظر امنیت در سطح بالایی قرار داشته باشند.

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم و قیمت

در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم، از چه موادی برای ساخت پروتز استفاده می کنند؟

در مراکز ساخت پروتز چشم از متریال های متفاوتی برای ساخت این اندام مصنوعی استفاده می کنند. هر یک از این متریال ها، خصوصیت منحصر به فرد خود را داشته و واجد برخی ویژگی ها و خصوصیات ذاتی است. در ادامه به دو مورد از رایج ترین موادی که در این مراکز به کار برده می شود، اشاره خواهیم کرد:

1- شیشه مخصوص

ساخت پروتز چشم شیشه ای، قدمت طولانی دارد و بدون آنکه هیچ مشکلی برای فرد دریافت کننده پروتز ایجاد کند، نصب می شود. روی این نوع پروتز یک پارچه آهاردار می کشند؛ این پارچه تحت دما بالا تولید می شود. قیمت مناسب این نوع پروتز و وجود ترکیباتی که در سطح این چشم مصنوعی قرار گرفته، یکی از دلایل محبوبیت آن در سال های متمادی بوده است.

2- شیشه کرایولت

یکی از بهترین متریال هایی که در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم مورد استفاده قرار می گیرد، شیشه کرایولت است. این ماده مزیت های زیادی دارد و به محبوبیت غیر قابل وصفی خصوصا در سال های اخیر دست پیدا کرده است. سطح چشم مصنوعی ساخته شده با این ماده، کاملا صاف است و ظاهر زیباتر و طبیعی تری را در چشم مصنوعی ایجاد می کند.

موضوع دیگری که آن نیز در افزایش محبوبیت این متریال برای ساخت چشم مصنوعی بی تاثیر نبوده است، براقیت آن است. براق بودن سطح این نوع پروتز باعث شده این چشم مصنوعی شباهت زیادی به چشم طبیعی داشته باشد. با این نوع پروتز، کمتر فردی می تواند متوجه شود که شما از پروتز مصنوعی استفاده کرده اید.

درست است که عملکرد این نوع پروتز با عملکرد سایر پروتزهای مصنوعی بدن مانند پروتز دست یا پروتز انگشتان مچ پا تفاوت دارد، اما بهر جهت، این چشم مصنوعی خلق شده است تا مشکلات فرد را کاهش دهد و در افزایش کیفیت زندگی او کمک کننده باشد.

آیا در مورد نکات مراقبتی از پروتز چشم چیزی شنیده اید؟

اگر با مراجعه به بهترین مرکز ساخت پروتز چشم، پروتز چشمی دریافت کرده و آن را نصب کرده اید، وظیفه دارید نکات مراقبتی پروتز چشم را نیز رعایت کنید. برخی از این نکات مراقبتی ساخت چشم مصنوعی به شرح زیر است:

  • تنها یک بار در ماه، پروتز را از جای خود خارج کرده و آن را با آب و صابون تمیز کنید. حتما قبل از قرار دادن پروتز در جای خود، آن را خشک کنید.
  • در هنگام خواب، پروتز را از چشم خارج نکنید؛ مگر اینکه پزشک شما دستوری غیر از این بدهد.
  • برای آنکه سطح پروتز خشک نشود و شما را اذیت نکند، از قطره های چشمی که پزشک حاضر در بهترین مرکز ساخت پروتز چشم توصیه می کند، استفاده کنید.
  • هر سال، به پزشک مراجعه کنید و از او بخواهید تا چشم مصنوعی تان را با ابزارهای مخصوصی که در اختیار دارد، جلا دهد.
  • بهتر است هر 5 سال یک بار برای تعویض پروتز چشم اقدام کنید.
  • با کمک ابزاری که برای قرار دادن این پروتز ساخته شده است، چشم مصنوعی تان را در جای خود بگذارید.

بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در ایران کجاست؟ آیا نام آن را می دانید؟

به نظرتان چگونه می توان بهترین مرکز ساخت پروتز چشم در کشور را شناسایی کرد؟ آیا هر مجموعه ای که اظهار کرد من جزء بهترین ها هستم، قابل اعتماد است؟ مسلما، خیر. شما برای شناسایی بهترین مراکز ساخت پروتز در کشور باید به ویژگی های زیادی توجه و دقت داشته باشید. اگر خدای ناکرده مجبور شُدید برای ساخت یکی از انواع پروتز مانند پروتز دست، پروتز پا بالای زانو و غیره اقدام کنید، به کلینیک ارتوپدی فنی پایار بروید؛ متخصصان و پزشکان این مجموعه با جان و دل در خدمت شما هستند تا بهترین نوع پروتز برایتان ساخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.