مفصل مصنوعی مچ پا چیست؟⭐(قیمت مفصل مصنوعی مچ پا)

مفصل مصنوعی مچ پا چیست

مفصل مصنوعی مچ پا و تعویض آن در افرادی لزوم پیدا می کند که مفصل مچ پایشان دچار آسیب شده است. دردِ احساس شده در مفاصل، درد قابل تحملی نیست و گاهی اوقات تنها راهی که برای درمان آن می توان پیشنهاد کرد، تعویض مفصل است. اگر در خصوص این مفصل، اطلاعات زیادی ندارید، در ادامه با ما همراه باشید و در کنار آن نیز مقاله پروتز قوزک پا را مطالعه کنید.

عمر مفصل مصنوعی مچ پا

علت تعویض مفصل مصنوعی در ناحیه مچ پا چیست؟ چه کسانی کاندیدای بهتری برای این عمل به شمار می روند؟

مفاصل بدن ما به دلیل فعالیت های زیادی که دارند، همیشه در معرض خطر هستند. برخی از مفاصل بدن، مانند مفصل مچ پا، از آنجایی که وزن بدن را تحمل می کند، اگر دچار آسیب شود، دردی که در آن احساس می شود غیر قابل تحمل بوده، و فرد را مجبور می کند که برای تعویض آن اقدام کند. اگر این درد را حس می کنید، در مراجعه به پزشکان، تعلل نکرده و تصور نکنید که ممکن است نیاز به ساخت پروتز مچ پا پیدا کنید. کسانی می بایست برای نصب این پروتز اقدام کنند که بنا به دلایل مختلف، پای خود را از ناحیه مچ از دست داده اند.

اگر به دلیل شرایطی که در آن هستید، آسیب های زیادی به مچ پایتان وارد شده است، بهترین فرد برای تعویص مفصل مصنوعی مچ پا به شمار می روید. البته به جز ضربه، ممکن است بروز برخی بیماری ها نیز منجر به آسیب مچ پا شده باشد. نکته ای که خوب است آن را به یاد داشته باشید، این است که قیمت مفصل مصنوعی مچ پا از قیمت پروتز مچ پا کمتر است و این تفاوت، از وظیفه و نقشی که این دو بازی می کنند، نشات می گیرد.

برای گرفتن بهترین نتایج از تعویض مفصل مچ پا، باید به توصیه هایی که پزشک ارائه می کند، توجه، و آنها را رعایت کرد. اگر یک برنامه مشخص داشته باشید و طبق آن عمل کنید، می توانید انجام فعالیت های روازنه را مجددا از سر بگیرید و سریع تر بهبود پیدا کنید. به یاد داشته باشید، روزهای بعد از تعویض این مفصل، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

قیمت مفصل مصنوعی مچ پا

عمر مفصل مصنوعی مچ پا چقدر است؟

عمر مفصل مصنوعی مچ پا، یکی از نگرانی ها و دغدغه هایی است که ممکن است برخی افراد را به خود درگیر کند. نکته ی بسیار مهمی که در خصوص این نوع مفصل باید مورد توجه قرار دهید، عوامل اثرگذار بر دوام و ماندگاری این مفصل مصنوعی است. سلامتی جسمانی و عمومی فرد، میزان آسیب دیدگی های او و میزان فعالیت هایی که در طی روز دارد، از جمله عواملی است که می تواند روی دوام مفصل مصنوعی مچ پا تاثیر بگذارد.

اگر کیفیت مفصل مصنوعی تعویض شده، بالا باشد و اتفاق خاصی نیز برای بیمار نیفتد، این مفصل مصنوعی، بین 15 تا 20 سال عمر می کند و دوام خواهد داشت. نکته ای که خوب است آن را به خاطر داشته باشید این است که این پروتزها، توسط برندهای مشترک جهانی وارد کشور شده و هیچ یک از آنها به گونه ای نیستند که بتوانند دوام و عمری بیشتر از 30 سال داشته باشند؛ پس به تبلیغات دروغی که در این حوزه مطرح می کنند، توجه نکنید.

قیمت مفصل مصنوعی مچ پا و هزینه تعویض مفصل مچ پا چقدر است؟

هزینه تعویض مفصل مصنوعی مچ پا به شرایط فعلی فرد، بستگی دارد. در مراجعه به پزشکان و جراحان، ابتدا وضعیت بیمار ارزیابی می شود و سپس با توجه به آن، یک نوع مفصل مصنوعی انتخاب می شود. معمولا قیمت این مفاصل مصنوعی، به هم نزدیک هستند، مگر آنکه فرد مجبور شود از یک نوع مفصل مصنوعی خاص استفاده کند. برای مثال، کسانی که تومور استخوانی دارند و علاوه بر مفصل، مقداری از استخوان شان نیز باید برداشته شود، به پروتزها یا مفاصل پایدار نیاز دارند و می بایست هزینه بیشتری برای تهیه این نوع خاص از پروتز یا مفصل مصنوعی پرداخت کنند.

موضوع دیگری که تاثیر بسزایی روی قیمت مفصل مصنوعی مچ پا دارد، هزینه مربوط به عمل جراحی است. اگر عمل جراحی تعویض مفصل در یک بیمارستان خصوصی انجام شود، هزینه ای که فرد به صورت کلی می بایست برای آن پرداخت کند، بالا خواهد بود؛ اما، اگر این عمل در بیمارستان های دولتی انجام شود، هزینه ای که فرد پرداخت می کند، کمتر از هزینه انجام عمل در بیمارستان های خصوصی است. معمولا، کسانی که در بیمارستان های خصوصی این عمل را انجام می دهند، کسانی اند که از خدمات بیمه های خصوصی استفاده می کنند.

هزینه عمل تعویض مفصل مچ پا چقدر است؟ آیا این هزینه بر قیمت مفصل مصنوعی مچ پا تاثیر می گذارد؟

هزینه عمل تعویض مفصل مچ پا چقدر است؟ آیا این هزینه بر قیمت مفصل مصنوعی مچ پا تاثیر می گذارد؟

یکی از مسائلی که روی قیمت مفصل مصنوعی مچ پا تاثیر می گذارد، هزینه عمل تعویض مفصل مچ پا است. کسانی که در بیمارستان های دولتی این عمل را انجام می دهند، نیازی نیست هزینه ی بالایی پرداخت کنند، اما کسانی که در بیمارستان های خصوصی تحت عمل تعویض مفصل در ناحیه مچ پا قرار می گیرند، در صورتی که از خدمات بیمه های تکمیلی استفاده نکنند، می بایست هزینه بالایی برای انجام این عمل پرداخت کنند.

موضوع دیگری که آن نیز جزء هزینه عمل به حساب می آید، میزان تخصص و مهارت جراح است. پزشکانی که تخصص و مهارت بالایی در انجام این عمل دارند، هزینه بیشتری دریافت می کنند، در مقایسه با متخصصان و جراحانی که سابقه ی زیادی در انجام آن ندارند. مراجعه به پزشکان با تجربه هزینه ی عمل تعویض مفصل در ناحیه مچ پا را افزایش می دهد.

تعداد روزهایی که بیمار باید در بیمارستان بستر باشد نیز روی هزینه عمل تاثیر دارد. معمولا بیماران با توجه به شرایط جسمانی که دارند، باید چند روزی را در بیمارستان بستری باشند. هر چه تعداد روزهای بستری بیشتر باشد، هزینه ناشی از عمل نیز افزایش پیدا می کند.

کلام آخر

این مقاله که در آن به توضیح و معرفی مفصل مصنوعی مچ پا و ارائه قیمت آن پرداختیم، به همت کارشناسان کلینیک ارتوپدی فنی پایار تهیه شده است. این کلینیک در حوزه ساخت پروتزهای مصنوعی بدن، از جمله پروتز زیر زانو، پروتز بالای زانو، پروتز لگن، پروتز دست و ساخت کفش و کفی طبی فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *