هزینه پروتز مچ پا ⭐ در سال 1401 تصویب شد؟!

ساخت و هزینه پروتز مچ-پا در پایار

هزینه پروتز مچ پا تحت تاثیر عوامل متفاوتی قرار دارد. اگر می خواهید در مورد عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز مخصوص مچ پا اطلاعاتی به دست آورید و اگر می خواهید ساخت پروتز مچ پا با مناسب ترین قیمت برایتان تمام شود، در ادامه متن با ما همراه باشید و مقاله ” افتادگی پا چیست؟” را نیز مطالعه کنید. مطالعه این دو متن در کنار هم به شما کمک می کند تا اطلاعات کاملی در مورد پروتز مچ پا و افتادگی پا به دست آورید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز مچ پا با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

هزینه پروتز مچ پا چقدر تمام می شود؟

پروتزها تنوع عجیب و غریبی پیدا کرده اند و این نیز به دلیل پیشرفت هایی است که در این حوزه روی داده است. اگر به یک کلینیک ارتوپد فنی مراجعه کرده باشید، گزینه های متفاوتی برای ساخت پروتز مچ پا به شما معرفی می کنند و این شمایید که باید با توجه به توصیه پزشک، فعالیت های روزانه تان و نیازهایی که دارید یکی از انواع پروتز را انتخاب کرده و نصب کنید.

یکی از عواملی که روی هزینه پروتز مچ پا تاثیر زیادی دارد، طراحی پروتز است. پروتزهایی که طراحی ساده ای دارند از پروتزهایی که طراحی های آنها پیشرفته و مطابق با آخرین فناوری روز دنیاست، ارزان تر هستند. هر چه یک پروتز پیشرفته تر بوده و امکانات و قابلیت های بیشتری در آن لحاظ شده باشد، قیمت بالاتری دارد.

قابلیت هایی که در یک پروتز به کار برده شده، عامل دیگری است که باعث تغییر قیمت آن می شود. پروتزهایی که قابلیت های بیشتری دارند؛ پروتزهایی که به فرد کمک می کنند راحت تر راه برود و پروتزهایی که باعث می شوند فرد رنگ و بوی زمان سلامت خود را دو مرتبه حس کند، اندام های مصنوعی هستند که با قیمت بالاتری ساخته می شود.

نوع پروتز نیز تاثیر مستقیم بر هزینه پروتز مچ پا دارد. یکی از انواع پروتزهای مخصوص مچ پا، پروتز مچ پای ثابت با زبانه نرم و غیر فعال است. این نوع پروتز قیمت بالایی نداشته و از انواع ساده پروتز به شمار می رود. پروتز دیگری که برای مچ پا ساخته می شود، پروتز پای چند محوره است. این نوع پروتز به کاربر اجازه می دهد حرکات متفاوتی از جمله، ایستادن روی پنجه، حرکت کردن و غیره را انجام دهد. حرکت کردن روی سطوح ناهموار با این نوع پروتز، راحت تر است. قیمت پروتز مچ پا چند محوره بالا است.

انواع و هزینه پروتز مچ پا

هزینه پروتز مچ پا در سال 1401 چقدر است؟

برآورد هزینه ساخت پروتز مخصوص مچ پا، به مسائل متفاوتی بستگی دارد. معمولا در کشور ما، کالاهای متفاوت از یک سال تا سال بعد، افزایش قیمت پیدا می کنند که پروتز نیز از این مساله در امان نیست. اگر شما قیمت جدیدترین پای مصنوعی در ایران را با قیمت پروتز پا در سال 1400 مقایسه کنید، متوجه این افزایش قیمت خواهید شد.

یکی از ملزومات ساخت پروتز، قطعات هستند. در صورتی که این قطعات و اجزاء وجود نداشته باشند، نمی توان برای ساخت پروتز اقدام کرد. برخی از این قطعات از خارج کشور وارد می شوند و از آنجایی که پدیده ای به نام ثبات ارز در کشورمان وجود ندارد، قیمت این قطعات، مدام در نوسان و تغییر است. این عامل، یکی از مهم ترین عواملی است که باعث شده هزینه پروتز مچ پا در سال 1400 با سال 1401 یکسان نباشد و حتی با افزایش قیمت نیز همراه باشد.

متریال به کار رفته در ساخت پروتز، دیگر عاملی است که باعث می شود قیمت پروتز با تغییر همراه باشد. برخی متریال هایی که برای ساخت اندام های مصنوعی به کار برده می شوند، وارداتی هستند. تغییر قیمت ارز در کشور، باعث تغییر قیمت متریال و در نهایت نیز گران تر شدن پروتز مخصوص پا می شود. با توجه به دلایل گفته شده، الان می دانید که چرا قیمت پروتز در سال 1401 از سال 1400 بالاتر است.

هزینه پروتز مچ پا در کلینیک پایار

آیا بیمه هزینه پروتز مچ پا را پرداخت می کند؟

یکی از نگرانی های بجای کسانی که پایشان از مچ قطع شده است، هزینه پروتز مچ پا است. متاسفانه برخی کسانی که با این مشکل در حال دست و پنجه نرم کردن هستند، توان مالی بالایی برای تهیه این نوع پروتز ندارند و این درد بزرگی است که ما در کشورمان با آن مواجه هستیم. این عده برای آنکه نخواهند هزینه بالایی برای ساخت پروتز مچ پا پرداخت کنند، تصمیم می گیرند با نقص به وجود آمده کنار آیند و باقیمانده عمر خود را با این فقدان عضو سر کنند.

متاسفانه از آنجایی که بیمه های دولتی کشورمان، هیچ هزینه ای برای ساخت انواع پروتز پرداخت نمی کنند، این گروه مجبورند یک نقص دائمی را برای همیشه تحمل کرده و با رنج ها و سختی ها آن کنار آیند.

البته راه دیگری که برای کاهش هزینه ساخت انواع پروتز می توان پیشنهاد داد، مراجعه کردن به شرکت های بیمه خصوصی و استفاده از خدماتی است که آنها ارائه می کنند. چند سالی است که بیمه های خصوصی در کشور فعالیت خود شروع کرده و خدمات خوبی به افراد تحت پوشش ارائه می دهند. این بیمه ها، با شما یک قرارداد بسته و حق بیمه ای را دریافت می کنند. با توجه به میزان حق بیمه و با توجه به مفاد قرارداد، این شرکت ها هزینه های درمانی ساخت پروتز را می پردازند. اگر فکر می کنید که ممکن است مشکل قطع عضو برای شما نیز پیش آید، هر چه سریع تر اقدام کنید و خود را تحت پوشش این بیمه ها ببرید.

برای خرید ارزان ترین پروتز مچ پا به کجا برویم؟

هزینه پروتز مچ پا موضوعی نگران کننده برای کسانی است که پایشان از مچ قطع شده است. این گروه برای آنکه به مشکلات ناشی از این قطع عضو پایان دهند، می بایست برای ساخت و نصب این نوع اندام مصنوعی اقدام کنند.

اگر نمی دانید ارزان ترین نوع پروتز را از کجا می توان تهیه کرد، اصلا نگران نباشید؛ ما برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم. پیشنهاد ویژه ما، کلینیک ارتوپدی فنی پایار است. این کلینیک ارتوپد فنی و کارشناسانی که در آن مشغولند، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا شما بتوانید زندگی عادی و نرمال خود را از سر بگیرید و به مانند گذشته به فعالیت های روزانه تان رسیدگی کنید. ما در این کلینیک از حضور بهترین و زبده ترین کارشناسان و متخصصان بهره می بریم و سعی می کنیم علاوه بر ساخت پروتزی با قیمت مناسب، یک اندام مصنوعی کاربردی در اختیارتان قرار دهیم.

چرا قیمت و هزینه پروتز مچ پا از قیمت پروتز پنجه پا بیشتر است

چرا قیمت و هزینه پروتز مچ پا از قیمت پروتز پنجه پا بیشتر است؟

سوالی که برای افراد درگیر با قطع پا از ناحیه مچ و پنجه پا ممکن است پیش آید، این است که چرا هزینه پروتز مچ پا از قیمت پروتز پنجه پا بیشتر است. اگر می خواهید برای ساخت پروتز مخصوص مچ پا اقدام کنید، باید بدانید که هزینه این پروتز، از هزینه پروتز مخصوص پنجه پا بیشتر است.

بدن ما از قسمت های متفاوتی تشکیل شده و هر زمان که یکی از این قسمت ها دچار حادثه قطعی عضو شود، می بایست متناسب با اندام قطع شده، برای ساخت پروتز اقدام شود. ناحیه پا نیز به همین منوال است؛ فردی که مچ به پایین پای خود را از دست داده است، می بایست برای ساخت پروتز مخصوص مچ پا و کسی که همه انگشتان پای او قطع شده، اما ناحیه پاشنه، سالم مانده است، می بایست برای ساخت پروتز پنجه اقدام کند.

حجم قطعی عضو در کسانی که می بایست پروتز مچ پا نصب کنند، از حجم قطع عضو، در فردی که می بایست پروتز پنجه پا یا پروتز انگشتان پا نصب کند، بیشتر است و به همین سبب است که هزینه و قیمت ساخت پروتزهای مخصوص مچ پا از هزینه و قیمت ساخت پروتزهای مخصوص پنجه پا بیشتر است.

قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو بیشتر است یا هزینه پروتز مچ پا؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای برخی افراد ایجاد شود این است که بین دو نوع پروتز بالای زانو و مچ مصنوعی پا، قیمت کدام یک بالاتر است. شاید عده ای با خود بگویند از آنجایی که متقاضی ساخت پروتز مخصوص بالای زانو قسمت بیشتری از پایش قطع شده است، می بایست هزینه بالاتری برای قیمت پای مصنوعی کربنی بالای زانو بپردازد. این قضیه، برخی مواقع صحیح است و برخی مواقع نیز ممکن است صحت نداشته باشد.

اندام های مصنوعی، مطابق با شرایط و نیازهایی که بیمار دارد، ساخته می شوند و شرایط لحاظ شده در ساخت اندام های مصنوعی و از جمله مچ پای مصنوعی، به شدت روی قیمت تاثیر دارد.

کسی را فرض کنید که می خواهد برای ساخت و پرداخت هزینه پروتز مچ پا اقدام کند؛ چنین کسی اگر قرار باشد یک پروتز هوشمند نصب کند، باید هزینه بسیار بالایی برای ساخت این نوع پروتز بپردازد. حتی گاهی اوقات، هزینه این نوع پروتز، چندین برابر پروتز مخصوص بالای زانو تمام خواهد شد. با توجه به این نکته پس می توانیم بگوییم که برای تعیین قیمت پروتز، باید خیلی از شرایط و موارد در نظر گرفته شوند و تنها با یک فاکتور نمی توان در مورد قیمت پروتز اظهار نظر کرد.

آیا مراکز پروتز پا در تهران، بهترین منبع دریافت هزینه پروتز مچ پا هستند؟

پروتز مچ پا یا پای مصنوعی هوشمند چیست؟ هزینه پروتز مچ پا هوشمند چقدر است؟

پای مصنوعی هوشمند یا پروتز مچ پای هوشمند، یکی از جدیدترین انواع پروتز به شمار می رود. کسانی که پای آنها از بالای زانو قطع شده است و مجبورند برای ساخت پروتز بالای زانو اقدام کنند، می توانند با مراجعه به ارتوپدی فنی ها برای داشتن این نوع پروتز درخواست دهند. یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین مزیت هایی که می توان در مورد این نوع پروتز بیان کرد، حرکت کردن آن بر اساس اطلاعاتی است که از محیط دریافت می شود. افرادی که پای مصنوعی هوشمند نصب می کنند می توانند با سرعت های متفاوت، روی سطوح گوناگون راه بروند و حتی بعد از قطع عضو نیز طبیعی قدم برداشتن را تجربه کنند.

با توجه به مزیت های زیادی که در این نوع پروتز مشاهده می شود، نمی توان و نباید انتظار داشت که هزینه پروتز مچ پا از نوع هوشمند، پایین در نظر گرفته شود. البته توصیه می کنیم برای آنکه متوجه شوید این پروتز با چه قیمتی ساخته می شود، با مراکز یا کلینیک های ارتوپدی فنی کشور صحبت کرده و اطلاعات کامل تر را از کارشناسان این مجموعه ها دریافت کنید.

پروتز مچ پا یا پای مصنوعی هوشمند چیست؟ هزینه پروتز مچ پا هوشمند چقدر است؟

آیا مراکز پروتز پا در تهران، بهترین منبع دریافت هزینه پروتز مچ پا هستند؟

اولین کاری که متقاضیان نصب پروتز مخصوص مچ پا می بایست انجام دهند دریافت قیمت و هزینه پروتز مچ پا است. در مورد اینکه چه عواملی روی این هزینه تاثیر گذارند، نکاتی را در بالاتر اشاره کردیم؛ حال وقت آن است در مورد منبعی که می تواند قیمت واقعی و صحیح این پروتز را به شما بدهد، صحبت کنیم و به شما بگوییم که در مواقع نیاز به کجا باید مراجعه کنید.

کسانی که به هر علتی پایشان از ناحیه مچ قطع شده است، می بایست هم برای ساخت و هم برای دریافت قیمت به مراکز پروتز پا در تهران مراجعه کنند. در این مراکز، تجهیزات، تخصص، دانش و علم کافی برای ساخت انواع پروتزهای مخصوص اندام تحتانی و فوقانی وجود داشته و افراد می توانند بدون آنکه نگرانی در مورد کارایی پروتز داشته باشند، وظیفه ساخت پروتز ها را به کارشناسان این مجموعه ها بسپارند.

مراکز ساخت پروتز که به آنها کلینیک های ارتوپدی فنی نیز گفته می شود، قابل اعتمادترین منبع برای دریافت هزینه ساخت پروتزهای مصنوعی به شمار می روند. در این مراکز، با توجه به اهداف و فعالیت هایی که بیمار دارد، یک نوع خاص از پروتز ساخته شده و قیمت نیز اعلام می شود.

(02) دیدگاه

 1. امیر حسین کمانی
  12 آبان 1402

  آخر ی قیمت حدودی هم ندادی

  پاسخ
  • aref
   20 آبان 1402

   سلام امیر حسین عزیز
   ما بدون مراجعه شخص و معاینه پزشک نمیتوانیم قیمت دهیم چون ساخت پروتز های قطع عضوی نسبت عوامل مختلف می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد.
   ممنون از ثبت نظرتون

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *