پای مصنوعی هوشمند چیست؟⭐[جدیدترین نوع پروتز دنیا]

پای مصنوعی هوشمند چیست؟

پای مصنوعی هوشمند چیست؟ این سوال مهم شاید در ذهن شما نیز باشد. ما در این مقاله سعی کرده ایم پاسخی کامل به این پرسش بدهیم و ضمن معرفی پای مصنوعی مدل هوشمند، شما را با انواع آن آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

فهرست این محتوا پنهان

مقاله ” قیمت پای مصنوعی هوشمند طبق نرخ 1401” را نیز مطالعه کنید؛ این مقاله به شما کمک می کند در مورد قیمت این  پروتز اطلاعات کامل تری به دست آورید.

پای مصنوعی هوشمند چیست؟

پا، قلب دوم انسان بوده و وظیفه آن ها، تحمل وزن بدن و تعادل بخشی به بدن در هنگام ایستادن و راه رفتن است. پا، این عضو اصلی در بدن، گاه به شدت آسیب دیده و حتی ممکن است قطع شود. در این شرایط، بیمار نمی تواند فعالیت های روزمره خود را انجام دهد و شرایط او سخت می شود. امروزه با استفاده از پروتز پای مصنوعی، می توان بخشی از آثار سوء قطع عضو را جبران کرد. (پروتز، به اندام مصنوعی بدن گفته می شود.)

پروتز پای مصنوعی، انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها پروتز پای هوشمند است. پروتز پای هوشمند، از ریزپردازنده ها و ده ها سنسور تشکیل شده و حرکت با آن کاملاً طبیعی است. در یک کلام، حرکت با آن جلب توجه نمی کند و این مهم ترین علت محبوبیت آن است؛ البته طبیعی بودن تحرک بیماران با استفاده از پای مصنوعی هوشمند، به عوامل دیگری نیز بستگی دارد؛ مثلاً نوع پروتز، ناحیه ی قطع عضو، سطحی که قرار است روی آن پیاده روی شود و…

با توجه به اینکه پروتز پای مصنوعی، عملکردی الکتریکی دارد و با سنسورها کار می کند، برای استفاده در سطوح ناهموار مناسب نیست. راه رفتن و ایستادن با پای مصنوعی در سطوح ناهموار، چندان طبیعی به نظر نمی رسد. گفتنی است که نسل جدید پروتز پای مصنوعی که امروزه به بازار عرضه شده اند، ارتباط پاها، سنسورها و مغز را به بهترین شکل ممکن برقرار می کنند؛ بنابراین با استفاده از آن ها می توان در هر سطحی اعم از هموار و ناهموار قدم زد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت پروتز پا بالای زانو و ساخت آن با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پای مصنوعی هوشمند

پای مصنوعی هوشمند چگونه عمل می کند؟

از نام پای مصنوعی هوشمند نیز می توان حدس زد که این پروتز چگونه کار می کند؛ در واقع کارکرد آن کاملاً هوشمند بوده و اساس کار آن، سیگنال های دریافت شده از مغز است. سازندگان پروتز پای مصنوعی، حسگرها یا سنسورهایی بر روی آن نصب می کنند تا به جمع آوری اطلاعات از محیط و دیگر اندام ها بپردازند و آن را به بخش مرکزی پا منتقل نمایند.

سیگنال ها و اطلاعاتی که سنسور موفق به جمع آوری آن شده، براساس الگوریتم های تعریف شده، مورد بررسی قرار می گیرند و صفر تا صد آن ها تجزیه و تحلیل می شود. در این مرحله، ریزپردازنده ها درباره نحوه حرکت پا تصمیم می گیرند. با توجه به این تصمیم گیری ها، دستورات لازم به قسمت های مختلف از پا ارسال خواهد شد.

میزان واکنش پروتز پای مصنوعی، نسبت به شرایط محیطی، بستگی به نوع آن دارد. پای مصنوعی نوع هوشمند در مقایسه با دیگر اندام مصنوعی، تعادل بهتری دارد و تحرک آن طبیعی تر است.

برخی می پرسند که آیا پای مصنوعی هوشمند درست مانند پای واقعی عمل خواهد کرد یا نه؟ این بستگی به نوع پا دارد. همانطور که گفتیم، امروزه پروتزهای پا به صورت پیشرفته ساخته می شوند و در عملکرد و ساختار، درست شبیه به پای طبیعی اند. حسگرها و ریزپردازنده های در نظر گرفته شده برای مدل های هوشمند از پروتز پای مصنوعی، حرکت کاملاً طبیعی پا را در سطوح هموار تداعی می کنند.

سازندگان پروتز، به غیر از پاهای مصنوعی که مناسب برای اندام قطع شده از زانو و بالاتر است، پنجه های هوشمندی را نیز طراحی کرده اند که وقتی پاشنه پا با زمین تماس پیدا می کند، حرکت ساق پا را شبیه سازی خواهند کرد.

جدیدترین پای مصنوعی هوشمند چگونه است؟

پای مصنوعی هوشمند، خود از جدیدترین پروتزهای پا است که افراد دارای معلولیت، می توانند برای رفاه بیشتر از آن استفاده کنند؛ با این حال انواع پروتزهای پای مصنوعی مدل هوشمند نیز روز به روز پیشرفته تر می شوند و با کارایی بهتر، در اختیار بیماران قرار می گیرند. پای مصنوعی هوشمند گنیوم، یکی از این پروتزها است. این پای مصنوعی، برای کسانی مناسب است که فعالیت زیاد با سرعت بالا انجام می دهند.

ویژگی پای مصنوعی هوشمند گنیوم:

پروتز پای مصنوعی گنیوم، با نیروی بدن فرد حرکت می کند و با استفاده از آن می توان بر روی سطح صاف و ناهموار به طبیعی ترین شکل ممکن حرکت کرد.

 • بیمار با داشتن آن، ظرف چند روز تا چند هفته به راه رفتن عادت می کند.
 • مقاومت آن در برابر گرد و غبار و رطوبت بسیار بالا است.
 • برای پایی مناسب است که از زانو به بالا قطع شده باشد.
 • با استفاده از ریموت قابل کنترل می باشد.
 • قادر به تحمل وزن تا 150 کیلوگرم است.
 • سریعاً با بدن فرد سازگار خواهد شد.

درباره پروتز پای مصنوعی هوشمند زانو (پروتز زانو هوشمند)

آسیب دیدگی مفصل زانو، عارضه ای است که برخی افراد به دلیل سالمندی، تصادف یا ضربه دیدگی به آن دچار می شوند. در موارد شدید این بیماری، عمل تعویض زانو و استفاده از پروتز، اجتناب ناپذیر است. پروتز زانو یا بهتر است بگوییم پروتز پای هوشمند روی زانو، به عنوان جایگزینی برای مفصل زانو مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، بیمار، به راحتی می تواند فعالیت های خود را انجام دهد و به راحتی از کارایی آن بهره مند گردد. این نوع از پای مصنوعی، محصولی به روز و کاملاً جدید است.

مزایای پروتز پای مصنوعی هوشمند زانو به بالا (پروتز پا بالای زانو)

در میان انواع پروتز پای مصنوعی که برای بیماران دچار نقص عضو بالای زانو تجویز می شود، پروتزهایی که قابلیت کنترل رایانه ای را دارند، بهترین هستند؛ منظور از بهترین این است که اولاً عملکرد کاملاً مناسبی دارند و ثانیاً ایمن و راحت اند.

پروتز پای مصنوعی هوشمند بالای زانو، بهترین انتخاب برای بیمارانی است که پای آن ها از نقاط بالاتر زانو، قطع شده است. همانطور که می دانید، این نوع از پروتز، ریزپردازنده هایی دارد که از حسگرهای درون مفصل، فیدبک می گیرند و نسبت به چگونگی راه رفتن بیمار، واکنش نشان می دهند؛ بدین ترتیب، سختی مفاصل زانو، با هر سرعت از راه رفتن و با هر میزان از ناهمواری زمین، سازگار خواهد شد. سازندگان پای هوشمند بالای زانو، با استفاده از سیستم های کامپیوتری، شاخص های کنترل را می سنجند و براساس آن، پروتز زانو را تنظیم خواهند کرد.

پای مصنوعی هوشمند چیست

استفاده از پروتز پای مصنوعی هوشمند بالای زانو، چه مزایایی دارد؟

 • این پروتز، در بالاترین سطح ایمنی است؛ اگر در هنگام راه رفتن با این پروتز مشکلی ایجاد شود، زانو به صورت خودکار، سفت خواهد شد.
 • وقتی بیمار سرعت خود را افزایش می دهد، سرعت حرکت زانو نیز بیشتر می شود.
 • بیمار با داشتن این پای مصنوعی، به راحتی می تواند بنشیند و برخیزد.
 • قرار نیست بیمار برای استفاده از آن آموزش خاصی ببیند.

قیمت پا مصنوعی هوشمند چقدر است؟

قیمت پای مصنوعی هوشمند را با توجه به عوامل و پارامترهای متفاوتی تعیین می کنند. برخی از این عوامل به شرح زیر هستند:

 • یکی از مهم ترین عواملی که باعث تغییر قیمت پروتز بالای زانو هوشمند می شود، متریال به کار برده شده در ساخت آن است. هر قدر متریال مصرفی با دوام تر باشد، قیمت پروتز نیز افزایش پیدا می کند.
 • کلینیک سازنده پای مصنوعی هوشمند نیز بر قیمت پروتز تاثیرگذار است. برخی کلینیک ها، به تمامی پارامترهای مهم و اساسی در ساخت پروتز توجه کرده و سعی می کنند پروتزی در نهایت کارایی و با قیمتی مناسب در اختیار متقاضیان قرار دهند.
 • حجم اندام قطع شده نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروتز است. افرادی که حجم بیشتری از اندام خود را از دست داده اند، می بایست هزینه بیشتری برای ساخت پروتز پرداخت کنند.
 • هر قدر پروتز پیشرفته تر باشد و با هوشمندی بالاتری عمل کند، قیمت آن بالاتر است.
 • موضوع دیگری که در ساخت پروتز پا بالای زانو هوشمند و قیمت آن دخالت دارد، متد ساخت پروتز است. پروتزهایی که با توجه به نوین ترین متدهای روز دنیا ساخته می شوند، قیمت بالاتری دارند. این پروتزها قابلیت های زیادی داشته و بسیاری از مشکلات کاربران را حل می کنند.
 •  
پای مصنوعی هوشمند و قیمت آن

تفاوت پای واقعی و پای مصنوعی هوشمند چیست؟ آیا عملکرد آنها یکی است؟

به سوال پای مصنوعی هوشمند چیست، مفصلا پاسخ دادیم و گفتیم که این نوع پروتز به چه شکل عمل می کند. ابهامی که ممکن است ذهن برخی متقاضیان نصب پاهای هوشمند مصنوعی را به خود درگیر کرده باشد، این است که آیا این پاها می توانند نقش و عملکردی به مانند پاهای واقعی انسان داشته باشند یا خیر.

اغراق است اگر بگوییم پاهای مصنوعی، حتی اگر خیلی هم پیشرفته باشند، می توانند نقش پاهای واقعی ما را بازی کنند؛ اما با وجود پیشرفت هایی که در این حوزه صورت گرفته، بسیاری از محدودیت هایی که پاهای مصنوعی داشته اند رفع شده و امروزه، افراد خیلی راحت تر می توانند با پای مصنوعی خود راه رفته و به کارهای روزمره شان رسیدگی کنند.

موضوعی که باعث می شود یک پای مصنوعی، عملکردی نزدیک و شبیه به پای فرد داشته باشد، قطعاتی است که در آن به کار برده شده است. هر قدر این قطعات، پیشرفته تر باشند قدر مسلم می توانند عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارند. امروزه، پاهای مصنوعی وارد بازار شده است که به افراد کمک می کنند در سطوح مختلف و بدون مشکل و محدودیت جدی راه بروند. برخی آنها که توسط کلینیک های ارتوپدی فنی معتبر در کشور، مانند پایار ساخته می شود، حرکاتی طبیعی دارند و این یک نقطه قوت آنها به شمار می رود.

تفاوت پای واقعی و پای مصنوعی هوشمند چیست؟ آیا عملکرد آنها یکی است؟

در مورد اهمیت تمیز کردن و نظافت پای مصنوعی هوشمند چه میدانید؟ 

پروتزها به مانند هر وسیله ی دیگری به تمیز کردن و نظافت نیاز دارند. اگر از پروتز پا استفاده می کنید، نکات زیر را در جهت نگهداری و تمیز کردن آن، رعایت کنید:

 • کسانی که پروتز پای مصنوعی از نوع هوشمند نصب می کنند، بهتر است هر شب، پروتز را تمیز کرده و اجازه دهند که کاملا خشک شود. اگر از صابون برای تمیز کردن پروتز استفاده می کنید، باید تمام رسوبات باقی مانده تمیز شوند تا پوست شما تحریک نشده و اذیت نشوید.
 • قسمتی از پوست که در تماس مستقیم با پروتز است، باید تمیز شود. این مورد، کمک می کند تا شرایط برای فعالیت باکتری ها و قارچ ها ایجاد نشده و فرد به بیماری های پوستی ناشی از فعالیت های باکتری و قارچ مبتلا نشود.
 • حال که فهمیدید منظور ما از نکات مراقبتی از پای مصنوعی هوشمند چیست، به یاد داشته باشید، که بعد از هر بار جدا کردن پروتز، پوست خود را از نظر وجود جوش، تاول و یا علائمی مانند این کنترل کنید. این امر، در روزهای اول نصب پروتز از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است.
نکات مهم مراقبتی از پای مصنوعی هوشمند چیست

از پروتز پای مصنوعی هوشمند زیر زانو (پروتز زیر زانو هوشمند) چه می دانید؟

از ویژگی های مهم پروتز پای مصنوعی هوشمند زیر زانو، طراحی خاص کفی هایی است که برای آن در نظر گرفته شده است. این کفی ها، از صفحات فیبر کربنی ساخته می شوند و قالب اختصاصی آن ها، حالت ارتجاعی دارد؛ به همین دلیل در هنگام انجام فاز toe-off پاسخ بهتری می دهد. نتیجه آن است که وقتی بیمار راه می رود، در مرحله roll-over، انرژی وارده به کفی به خوبی جذب شده و موقع حرکت آزاد می شود و پا جلو می رود.

از پروتز پای مصنوعی زیر زانو، در اغلب آمپوتاسیون ها استفاده می شود. این پای هوشمند مصنوعی، برای کسانی مناسب است که در حد متوسط فعالیت دارند. پنجه های کربنی در نظر گرفته شده برای پروتز پای مصنوعی، به بیمارانی که به صورت فشاری راه می روند، کمک می کند تا تعادل خود را حفظ نمایند. از ویژگی های مهم پروتز پای مصنوعی زیر زانو، قابلیت تنظیم آن است. بدین ترتیب افراد می توانند کفش با انواع ارتفاع بپوشند.

پای مصنوعی هوشمند یا پای واقعی؛ کدام بهتر است؟

شاید سوالی که در عنوان مطرح کردیم، اندکی خنده دار به نظر آید، اما حقیقت این است که افراد درگیر با قطع عضو نگرانی زیادی از این بابت دارند که آیا پروتز مصنوعی هوشمند می تواند به مانند پای واقعی عمل کند یا خیر. در پاسخ به این سوال باید بگوییم، کاربرد و عملکرد پروتز به نوع آن و هوشمند بودنش بستگی دارد.

امروزه، حوزه ساخت پروتز آنقدر پیشرفت کرده است که می توان پروتزهایی هوشمند و با عملکرد بالا نصب کرد. اگر بتوانید هزینه های بالای ساخت انواع پروتز، مانند ساخت پروتز پا بالا زانو هوشمند را بپردازید، اندام مصنوعی که در اختیارتان قرار می گیرد، هوشمند عمل کرده و بسیاری از مشکلاتتان را حل می کند.

به مدد خلاقیتی که متخصصان حوزه ارتوپدی فنی از خود نشان داده و از بروزترین فناوری ها در ساخت این ابزار استفاده کرده اند، اندام های مصنوعی هوشمند، و توانمندی در اختیار کاربر قرار داده شده است. در این پای مصنوعی هوشمند، ریزپردازنده ها و سنسورهای فوق پیشرفته ای به کار برده شده است. این سنسورها به فرد کمک می کنند، طبیعی تر قدم بردارد و برای راه رفتن روی سطوح مختلف هیچ مشکلی نداشته باشد.

تفاوت پای مصنوعی ژله ای با پای مصنوعی هوشمند چیست؟

تفاوت پای مصنوعی ژله ای با پای مصنوعی هوشمند چیست؟

اندام هایی که برای قسمت تحتانی بدن ساخته می شوند انواع و اقسام متفاوت دارند. یکی از انواع پاهای مصنوعی، از نوع هوشمند است که در این مقاله که در خصوص پای مصنوعی هوشمند چیست، بود نکاتی را در مورد آن بیان کردیم. از دیگر انواع پاهای مصنوعی می توانیم به پای مصنوعی ژله ای اشاره داشته باشیم. این، یک نوع اندام زیبایی به شمار رفته و کسانی که ظاهر عجیب پای مصنوعی شان باعث جلب توجه بقیه می شود، می توانند برای سفارش و ساخت این نوع اقدام کنند.

در ساخت پاهای مصنوعی ژله ای از ماده ای به نام سیلیکون استفاده می کنند. سیلیکون یک نوع پلیمر به شمار رفته و به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارد یکی از بهترین متریال ها برای ساخت اندام های مصنوعی به شمار می رود. این ماده، به کارشناسان ساخت اندام های مصنوعی امکان می دهد تا بتوانند یک اندام مصنوعی کاملا شبیه به بدن انسان بسازند و در اختیار او قرار دهند. برای ساخت انواع اندام های مصنوعی، مانند انگشت دست، انگشت پا، مچ مصنوعی دست، آرنج مصنوعی و مچ پا از این ماده استفاده می کنند.

 مهم ترین تفاوتی که بین اندام های ژله ای و اندام های مصنوعی هوشمند وجود دارد، عملکردشان است. اندام های ژله ای را فقط به منظور زیبایی به کار می برند. این نوع، کارکرد خاصی ندارد، اما اندام های مصنوعی هوشمند می توانند در انجام بسیاری کارها به کاربر کمک کنند.

قیمت پای مصنوعی هوشمند مخصوص زیر زانو

بین پای مصنوعی هوشمند و بهترین پروتز پا در ایران چه ارتباطی وجود دارد؟

معمولا وقتی صفت هوشمند در کنار یک شیء به چشم می خورد، همه حواس ها به سمت برتر بودن آن خواهد رفت. درست است که پای مصنوعی هوشمند، می تواند یکی از بهترین انواع اندام های مصنوعی باشد، اما در واقع، همه چیز این نیست و نمی توان تنها به دلیل هوشمند بودن، بگوییم که فلان پروتز، بهترین نیز هست.

یکی از نکات مهمی که تکلیف ما را در خصوص بهترین پروتز پا در ایران روشن می کند، مناسب بودن و ساخته شدن آن متناسب با شرایط بیمار است. اگر یک پروتز نتواند خواسته اصلی و به جای یک فرد را برآورده کند، بی انصافی است اگر بگوییم بهترین است.

اگر می خواهید صاحب یک پروتز کارآمد شوید، بهتر است قبل از هر اقدامی، نیازها و خواسته هایی که دارید، مشخص کنید و سپس با توجه به آنها برای ساخت پروتز اقدام نمایید. اگر به یک کلینیک ارتوپدی فنی مطرح در کشور مراجعه کنید، کارشناسان حاضر در آنجا می توانند به شکلی کاملا درست و منطقی شما را راهنمایی کنند. اگر پروتزی با توجه به انتظارات فرد ساخته شود، آن وقت است که می توان به یک اندام مصنوعی، لقب بهترین را داد.

قیمت ساخت پای مصنوعی هوشمند در پایار

در مورد پروتزهای مصنوعی اکتیو و مجهز به موتور چیزی شنیده اید؟

یک نوع پای مصنوعی هوشمند، پای مصنوعی اکتیور و موتوردار است. این نوع پروتز که از آن تحت عنوان پروتزهای پاور نیز یاد می کنند، اندام مصنوعی است که نیرو و توان لازم برای راه رفتن را در اختیار فرد قرار می دهد. موتورهایی که در این نوع پروتز به کار برده شده اند، به فرد کمک می کنند تا راحت تر و با قدرت تر راه برود و در این حین با هیچ مشکلی مواجه نشود.

در این پای مصنوعی هوشمند، سنسورهایی را روی عضو باقی مانده قرار می دهند. این سنسورها، با مغز ارتباط گرفته و به فرد کمک می کنند تا طبیعی تر راه برود و پروتز را تحت کنترل خود داشته باشد.

برای تکمیل اطلاعات کسانی که به دنبال دریافت پاسخ سوال پای مصنوعی هوشمند چیست، می گردند باید بگوییم که این نوع پروتز، باعث افزایش سرعت فرد در زمان پیاده روی شده و به او کمک می کنند تا در سطوح مختلف و ناهموار راه برود. درست است که پاهای مصنوعی هوشمند مزیت های زیادی دارند، اما، وزن زیاد و وجود برخی مشکلات در دریافت سیگنال از جمله ایرادهایی است که کاربران با آن درگیرند.

ایا در مورد انواع پای مصنوعی هوشمند چیزی میدانید

مشخصات بهترین مراکز پروتز پا در تهران، برای ساخت پای مصنوعی هوشمند چیست؟

پاهای مصنوعی هوشمند، از ویژگی های متفاوتی نسبت به سایر پروتزها برخوردارند. همین متمایز بودن این پروتزهاست که باعث می شود، برای ساخت آنها نتوان به هر مجموعه ای مراجعه کرد. اگر با نکته ای که اشاره کردیم، سوال مشخصات بهترین مراکز پروتز پا در تهران برای ساخت پای مصنوعی هوشمند چیست، برای شما نیز پیش آمده است، می توانیم به شکل زیر پاسخ شما را بدهیم:

 • در این مراکز، تخصص و مهارت لازم برای ساخت پروتزهای هوشمند وجود دارد. در واقع، به همین دلیل است که پروتزهای ساخته شده می توانند بالاترین کارایی را از خود نشان دهند.
 • از دیگر خصوصیات و برتری های مراکز ساخت پروتزهای هوشمند در تهران می توان به وجود تجهیزات جهت ساخت این پروتزها اشاره کرد. کلینیک هایی که در تهران هستند، نسبت به کلینیک هایی که در سایر شهرها فعالیت می کنند، به دلیل کامل تر بودن تجهیزات، گزینه های مناسب تری برای ساخت پاهای مصنوعی هوشمند به شمار می روند.
 • دسترسی راحت تر به قطعات مورد نیاز برای ساخت پاهای هوشمند، دیگر نکته و امتیاز کلینیک هایی است که در تهران فعالیت می کنند.
 •  
مشخصات بهترین مراکز پروتز پا در تهران، برای ساخت پای مصنوعی هوشمند چیست؟

قیمت پای مصنوعی هوشمند زیر زانو چقدر است؟

برای بررسی قیمت پای مصنوعی هوشمند زیر زانو، باید به کلینیک های معتبر ارتوپدی در کشور مراجعه کنید. این کلینیک ها با توجه به شرایطی که شما در آن قرار دارید، سعی می کنند هوشمندترین نوع پروتز را بسازند و با بهترین قیمت، آن را در اختیارتان قرار دهند.

پروتزهای هوشمند، برای ساخته شدن نیاز به جدیدترین متدها و بروزترین متریال ها دارند. به همین دلیل است که این نوع پروتزها با قیمت بالایی ساخته شده و در اختیار کاربر قرار داده می شوند. از آنجایی که بیمه نیز هزینه های مربوط به این پروتز را پرداخت نمی کند، تامین بودجه مورد نیاز برای ساخت پروتزهای هوشمند، کار سختی است و از عهده همه افراد بر نمی آید.

درست است که قیمت پروتز مخصوص زیر زانو بالاست، اما هیچ شکی نیست که می تواند بسیاری از مشکلات و رنج های افراد را حل کند. اگر بتوانید خود را زیر پوشش بیمه های خصوصی ببرید، پرداخت هزینه های مربوطه راحت تر شده و شما مجبور نخواهید بود هزینه زیادی از جیب خود خرج کنید تا صاحب یک پروتز زیر زانوی مصنوعی هوشمند شوید. همان طوری که اشاره کردیم، پروتزی که توسط مراکز معتبر ارتوپدی ساخته می شود، قیمت مناسب و قابلیت های منحصر به فردی دارد. بهتر است برای ساخت این نوع پروتزها مراکزی را بیابید که می توانند این پروتز را برای شما بسازند.

جمع بندی

با مطالعه آنچه در این مقاله گفته شد، حتماً متوجه شدید که پای مصنوعی هوشمند چیست و انواع آن کدام است. این نوع از پروتز، در کلینیک ارتوپد فنی پایار، با بهترین قیمت ارائه می شود. شما می توانید با تیم همیشه فعال در این سایت تماس بگیرید و ضمن کسب اطلاعات بیشتر در این باره از خدمات ارتز و خدمات پروتز این مجموعه بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *