ساخت پروتز مچ پا با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالا

امروزه افرادی که در نواحی تحتانی خود دچار نقص عضو شده اند تقاضای خود را برای پروتز مچ پا به طرز چشمگیری افزایش داده اند. این افراد به دلیل حادثه ی ناخوشایند قطع عضوشان مجبور می شوند برای همیشه از پروتز استفاده کنند. پروتز باعث می شود که بتوانند فعالیت های روزمره خود را مانند قبل انجام دهند. به همین خاطر پیشرفت فناوری های پروتزی برای کمک به این قبیل افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مچ مصنوعی به عنوان یک جایگزین مصنوعی برای مچ پا به شمار می رود.

یکی از رایج ترین دلایل قطع عضو اندام های تحتانی عوارض و بیماری قلبی عروقی مثل دیابت می باشد. با آنکه تجارب افراد در نقص عضو متفاوت است اما گروهی از این افراد توانسته اند با موفقیت بر نقص عضو خود غلبه کرده و با انگیزه روال عادی زندگی خود را بازگردانند.

هنگامی که فرد از پروتز اندام های تحتانی استفاده می کند مجبور می شود بخشی از وزن مربوطه را توسط باقیمانده عضو قطع شده حمل کند.  باید توجه داشت که بافت نرم بدن نسبت به حمل وزن عادت ندارد به همین جهت نحوه ی استفاده و طراحی پروتز مچ پا بسیار مهم است. برای دریافت قیمت پروتز مچ پا به کلینیک های ارتوپدی معتبر مراجعه کنید.

استفاده از خدمات ساخت پروتز مچ پا یا اطلاع از قیمت پروتز مچ پا در کلینیک پایار

با عرض سلام و احترام !

ارتوپدی فنی پایار، در راستای توانبخشی به عزیزانی که نقص عضو دارند خدماتی با کیفیت و با قیمت منصفانه ای ارائه می دهد که در صورت تمایل میتوانید از دو راه زیر ، وقت ملاقات خود را با جناب آقای محمد کفیلی تنظیم کنید. 

پذیرش تماس تلفنی

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پذیرش آنلاین

برای پذیرش آنلاین رو عکس کلیک کنید 

و در ادامه اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید😊

ساخت پروتز مچ پا
قیمت پروتز مچ پا کلینیک پایار

پروتز مچ پا چیست؟

مچ پا به عنوان یک تکیه گاه در هنگام راه رفتن و یا ایستادن عمل می کند.  به همین جهت مچ پا کاربرد بسیار بالایی دارد. افرادی که دچار نقص عضو در اندام های تحتانی خود شده اند ممکن است بتوانند بدون استفاده از پروتز مچ پا راه بروند اما در چنین حالتی متحمل درد فراوانی بشوند. از این رو پزشکان این حوزه، مچ مصنوعی پا را برای افرادی که از ناحیه مچ پا دچار نقص عضو شده اند طراحی کرده اند تا بتوانند به خوبی و نسبتا مانند یک فرد سالم راه بروند. 

به طور کلی 4 دسته پروتز مچ مخصوص پا وجود دارد که عبارتند از پروتز مفصلی، پروتز غیر مفصلی، پروتز دارای صفحات الاستیک و پروتز پاسخ دینامیکی.  یکی از معروفترین و کم هزینه ترین پروتز های مچ پا پروتز دارای بالشتک پاشنه  و مچ پای سخت است. این نوع پروتز بسیار ساده و بادوام می باشد با این وجود ممکن است برای افرادی که می خواهند فعالیت های ورزشی خود را انجام دهند مناسب نباشد.

همونطور که در بالا به آن اشاره شد ، پروتز مچ پا مانند پروتز لگن ، پروتز انگشت پا ، پروتز زیر زانو (روی زانو) ، پروتز بالای زانو جزو اندام تحتانی می باشد. 

در فوق در مورد پروتز مچ پا چیست (ساخت پروتز مچ پا) نکاتی را با شما در میان گذاشتیم و سعی کردیم توضیح مختصری در این رابطه در اختیارتان قرار دهیم. در تکمیل این بحث باید بگوییم، برای آنکه پروتز مخصوص مچ پا بتواند مشکلات کاربر را به خوبی حل کند، باید برخی پیش نیازها در ساخت آن رعایت گردد که مهم ترین آنها به شرح زیر است:

 • محلی که قرار است پروتز مج پا شود، باید به صورت کامل بسته شده باشد. این به معناست که کلیه زخم های ناشی از قطع عضو، باید بهبود پیدا کرده باشند. وقتی زخم ها باز هستند، نمی توان پروتز مچ پا را به درستی در جای خود نصب کرد.
 • ساخت پروتز باید به گونه ای صورت گرفته باشد که در حالت ایستاده، وزن بدن به صورت یکنواخت روی آن پخش شده و توزیع شود. این مورد به کاربر کمک می کند تا راحت تر راه برود.
 • پروتز مچ پا باید بتوانند به کاربر کمک کنند تا بتواند مچ پای خود را در هنگام راه رفتن خیلی طبیعی، خم کند.
 • پروتزهای مخصوص مچ پا باید به شکلی به ساق پا متصل شوند که فرد بتواند در زمان راه رفتن و قدم برداشتن، نقاط تحت فشار را تغییر دهد.

با توجه به تمام مسائلی که گفتیم، توصیه می کنیم برای دریافت قیمت پروتز مچ پا به کلینیک های معتبر ارتوپدی مراجعه کنید.

 

پروتز پا چیست

پادکست شماره 2 (در خصوص پروتز مچ پا – ساخت پروتز مچ پا)

انواع پروتز مچ پا

پروتز پا انواع مختلفی دارد؛ نوع پروتز یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز مچ پا است.  در حالت کلی، انواع پروتز به 4 دسته تقسیم بندی می شود که عبارتند از:

 • پروتز مچ پا مفصلی
 • پروتز مچ پا غیر مفصلی
 • پروتز مچ پا دارای صفحات الاستیک
 • پروتز مچ پا پاسخ دینامیکی

طراحی پروتز مچ پا (ساخت پروتز مچ پا)به چه صورت می باشد؟

پروتز های مچ پا با توجه به نوع و مقدار قطع عضو متفاوتند. این پروتز ها امکان دارد شامل پروتز کفی قالبی و پروتز سیلیکونی متصل به مچ پا باشند. شایان ذکر است هر چقدر که اندازه ناحیه ی قطع شده بزرگتر باشد به پروتز مچ پا بزرگتری هم نیاز پیدا می شود. قطع شدن مچ پا شامل از دست دادن مفصل مچ پا می باشد. در این حال غالبا پاشنه پا حفظ می شود. این حالت را جداسازی جزئی مچ پا می نامند. در چنین حالتی به دلیل وجود پاشنه فرد قادر خواهد بود که بخشی از وزن بدن خود را تحمل کند. این افراد نیاز به انرژی کمتری هنگام راه رفتن دارند.

ساخت پروتز مچ پا هوشمند در کلینیک پایار

نحوه ی نگهداری و مراقبت از پروتز مچ پا به چه صورت می باشد؟

برای مراقبت از پروتز اندام های تحتانی به ویژه پروتز مچ پا بایستی فرد نکات زیر را به درستی راعایت کند:

 • به صورت مرتب از جوراب و کفش تمیز استفاده کند
 • جوراب های خود را روزانه تمیز شسته و مرتبا عوض کند
 • در صورت مشاهده هرگونه تغییر در پروتز بیمار موظف است آن را به پزشک خود اطلاع دهد
 • مرتبا سوکت های پلاستیکی و لاینر پروتز مچ پا را با یک پارچه ی مرطوب تمیز و خشک کند
 • بیمار موظف است نکاتی که فیزیوتراپیست به او متذکر شده است را به نحو احسن اجرا کند.
 • برای تمیز کردن پروتز مچ پا از آب و صابون با PH خنثی استفاده کند
 • سعی کند همیشه پروتز ها را تمیز و خشک نگه دارد
 • پروتز ها را در معرض آب و تجمع میکروب ها قرار ندهد
اگر نمی خواهید مجددا مجبور شوید هزینه ای از بابت قیمت پروتز مچ پا پرداخت کنید، نسبت به نگهداری پروتز توجه لازم را به کار ببرید.
قیمت پروتز مچ پا با کیفیت عالی
 • استفاده از یک پارچه ی نمناک تمیز و صابون خنثی برای تمیز کردن پروتز کافی است و نیازی نیست که پروتز مچ پا ی خود را در آب غوطه ور کنید
 • از آسیب دیدن پروتز ها جلوگیری کند
 • از تجمع گرد و غبار، عرق و هرگونه میکروب و باکتری جلوگیری نماید
 • بیمار می تواند پروتز خود را در هنگام بعد از ظهر تمیز کند که تا شب خشک شود
 • هنگامی که از پروتز مچ پا استفاده نمی کند آن را با دقت به دیوار تکیه داده و به خوبی از آن مراقبت کند.
 • از انداختن یا غوطه ور کردن پروتز در آب یا آب نمک به شدت خودداری کنید. با پروتز خود شنا نکرده و یا با آن به حمام نروید. اگر به صورت حرفه ای شنا می کنید، حتما برای ساخت پروتز مچ پا ضد آب اقدام کنید.
 • پروتز تان را در جایی نگهداری کنید که نور خورشید به آن نتابد. اندام مصنوعی تان را در نزدیک اجاق گاز، رادیاتور منزل قرار ندهید. بی توجهی به این موضوع باعث کاهش دوام آن خواهد شد.
 • سعی کنید پروتز مچ پا را در جایی قرار دهید که هیچ وقت به زمین نیافتد و دچار شکستگی و ضربه نشود.

پروتز مچ پا (با منصفانه ترین قیمت ساخت پروتز مچ پا)

هدف از ساخت پروتز مچ پا چیست؟

از پروتز مچ پا برای افرادی که در ناحیه ی مچ پا خود دچار آسیب و قطع عضو شده اند استفاده می شود. افرادی که به دلیل بیماری ها ی قلبی عروقی و دیابت مجبور به قطع عضو شده اند می توانند از پروتز مخصوص مچ پا استفاده کنند. همچنین افرادی که به دلیل نقص مادرزادی یکی از اعضای خود را از دست داده اند می توانند از این نوع پروتز بهره ببرند و برای پرداخت قیمت پروتز مچ پا اقدام کنند.

نصب پروتز مچ پا

هنگام نصب و استفاده از پروتز مچ پا بایستی پزشک شما کنارتان باشد. او به شما نحوه ی نصب و درآوردن پروتز را می آموزد. همچنین به شما کمک می کند که با استفاده از پروتز تعادل خود را حفظ کنید و بتوانید به کمک مچ پا مصنوعی راه بروید.

پزشک متخصص هنگام نصب پروتز ابتدا مطمئن می شود که داخل سوکت صاف باشد و تمامی اتصالات پروتز به راحتی وصل شوند. وی همچنین اطمینان حاصل می کند که پروتز در امن ترین حالت ممکن سر جای خود قرار بگیرد. پزشک شما همچنین تناسب پروتز با طول پا را با هم بررسی کرده و تطبیق می دهد. پس از آن بیمار روی پروتز خود جوراب می پوشد و به کمک متخصص سعی می کند روی پای خود بایستد.  بیمار همچنین تکنیک های مربوط به نوع سوکت و نوع سیستم تعلیق خود را یاد می  گیرد.

هدف اصلی از این آموزش ها آن است که بیمار بتواند به درستی و در بهترین حالت ممکن از پروتز مچ پا استفاده کند. این آموزش ها سبب می شوند که بیمار بتواند هنگام استفاده از مچ پا مصنوعی موقعیت خود را تغییر دهد، به عنوان مثال از حالت زانو زده به حالت چمباتمه در آید.

پروتز مچ پا

قیمت پروتز مچ پا چقدر می باشد؟

پروتز مچ پا از تنوع بالایی برخوردار است. این تنوع به علت جنس مواد به کار رفته، توانایی تحرک و عدم تحرک، نفوذ یا عدم نفوذ آب و رطوبت، و همچنین الکتریکی بودن و نبودن آن می باشد. به همین جهت نمی توان قیمت پروتز مچ پا را به صورت قطعی تعیین کرد اما شما می توانید با مراجعه به مطب پزشک و مشورت با او پروتز مناسب و مورد نظر خود را سفارش داده در خصوص هزینه مورد نیاز آن صحبت کنید. پزشک متخصص راهکار های کاهش هزینه و خصوصیات منحصر به فرد هر پروتز را برای شما شرح خواهد داد. همچنین پس از معاینه و تشخیص نوع قطع شدن مچ پا، به شما کمک می کند تا بهترین نوع پروتز مچ پا را برای خود انتخاب کنید.

قیمت پروتز با بیمه

یکی از سوالات مهمی که در خصوص قیمت پروتز مچ پا مطرح می شود، قیمت پروتز با بیمه است. افرادی که توان مالی برای ساپورت کردن کلیه هزینه های ناشی از سفارشی پروتز پا را ندارند، مجبورند از خدماتی که بیمه در این قالب ارائه می کند، استفاده کنند. معمولا بیمه با توجه نوع پروتز و هزینه ای که برای خرید آن صرف شده، مبلغی را به فردی می پردازد که از ناحیه پا دچار قطعی عضو شده است. به همین دلیل می توان امیدوار بود، قسمتی از هزینه های ساخت پروتز مچ پا، جبران شود و هزینه های مالی زیادی به فرد تحمیل نگردد. اگر خدای ناکرده، دچار چنین عارضه ای شُدید، توصیه می کنیم از سازمان بیمه گری که شما را تحت پوشش خود قرار داده، اطلاعات لازم را کسب کنید تا مشخص شود بیمه، چه میزان از هزینه پروتز را پشتیبانی می کند. به خاطر داشته باشید، بیمه های تکمیلی معمولا در این قسمت پر رنگ تر ظاهر شده و قسمت عمده ای از هزینه های پروتز مچ پا را تحت پوشش قرار می دهند؛ استفاده از این بیمه ها، نوعی آینده نگری به شمار می رود.

زمان نصب پروتز مچ پا

لوازم پروتز مچ پا شامل چیست؟

منظور ما از لوازم پروتز پا، اجزای سازنده آن است. یک پروتز از قسمت های متفاوتی به شرح زیر تشکیل شده است:

 • یکی از قطعات پروتز زیبایی مچ پا، سوکت است. این قسمت، مهم ترین قسمت پروتز مچ پا است و از بدن پشتیبانی می کند. تمام نیروهایی که از بدن به پروتز وارد می گردد، به این قسمت منتقل می شود.
 • ضمائم، یکی دیگر از قسمت های پروتز است. ضمائم شامل مواردی چون مچ پا است.
 • ماژول اتصال، قسمت دیگری از پروتز مچ پا به شمار می رود. این ماژول ها هستند که ضمائم و اتصالات را به سوکت پروتز وصل می کنند.
 • برخی از پروتز ها، اجزای پیشرفته ای نیز دارند. این اجزا شامل ریز پردازنده هایی هستند که ثبات و امنیت را برای مچ پا و یا به صورت کلی برای اندام های تحتانی به وجود می آورند. در ضمن، این اجزا می توانند در کاهش مصرف انرژی و کاهش فشار های وارده به ستون فقرات نیز موثر باشند.
ساخت پروتز مچ پا مکانیکی

نحوه ساخت پروتز مچ پا چگونه است؟

نحوه ساخت پروتز مچ پا، بر کارایی آن اثرگذار است. فردی که در اثر یک حادثه دچار نقص عضو شده، برای آنکه بتواند به روال عادی و طبیعی زندگی خود بازگردد، می بایست از پروتزهایی استفاده کند که در بهترین شرایط ساخته شده اند. برای رسیدن به این ایده آل، ارزیابی و معاینه فرد اولین کاری است که باید انجام شود. در جلسات مربوط به معاینه و ارزیابی در مورد میزان فعالیت های روزانه، هدف از دریافت پروتز، کاری که در طول روز بیشتر انجام می شود و غیره سوال خواهد شد. با توجه به اینکه هیچ دو پروتزی شبیه به هم نخواهد بود، قیمت پروتز مچ پا نیز از یک فرد به فرد دیگر متفاوت می باشد.

پس کسانی که می خواهند برای ساخت و تهیه پروتز مچ پا اقدام کنند، بهتر است قبل از هر اقدام جدی، به یک پزشک متخصص مراجعه کنند. انواع و اقسام پروتز در بازار موجود است و از آنجایی که ممکن است این تنوع، فرد را دچار سردرگمی کند، دریافت راهنمایی و مشاوره از پزشک می تواند کمک موثری برای ساخت یک پروتز با کیفیت و با دوام باشد.  

بهترین پروتز مچ پا در ایران

بهترین پروتز مچ پا در ایران متعلق به کدام مجموعه است؟

موضوعی که خوب است به آن توجه داشته باشید، این است که اکتفا کردن به نام یک برند، نمی تواند ضامن کارا بودن پروتز مچ پا باشد. همانطوری که در همین متن اشاره کردیم، ساخت پروتز پا باید با توجه به شرایطی صورت گیرد که بیمار در آن قرار دارد. معمولا، مجموعه هایی می توانند اثرگذارترین خدمات ساخت پروتز مچ پا را ارائه کنند که شرایط فرد دچار نقص عضو، مورد توجه قرار گرفته و از بهترین مواد و متریال ها برای ساخت پروتز استفاده می شود.

اگر خدای ناکرده دچار قطع عضو شده اید، مجموعه هایی را انتخاب کنید که اندام مصنوعی را با توجه به شرایط جسمی شما می سازند؛ این مطمئن ترین روش برای داشتن پروتزی با بالاترین کارایی و عملکرد است. بهترین مجموعه های تولید کننده پروتز در ایران، از آخرین متد برای ساخت این عضو مصنوعی بهره می برند و مناسب ترین قیمت پروتز مچ پا را به افراد اعلام می کنند.

قیمت ساخت پروتز مچ پا سیلیکونی

زمان نصب پروتز مچ پا کی است؟

وقتی فرد، در اثر یک سانحه و یا حادثه، با قطع عضو رو به رو می شود، ناچار است برای نصب پروتز مچ پا (ساخت پروتز مچ پا) اقدام کند. موضوعی که خوب است این افراد به آن توجه داشته باشند، زمان نصب پروتز است. دقیقا بعد از عمل، امکان نصب و قراردهی پروتز بر ناحیه هدف وجود نداشته و حداقل چند مدت باید از زمان جراحی گذشته باشد تا شرایط فرد برای جراحی، مساعد و نرمال شود.

معمولا در اثر جراحی، اعضایی که تحت عمل قرار گرفته اند، که در اینجا مچ پا است، اندام ها دچار ورم می شوند. این ورم، اجازه نمی دهد پروتز در اندازه واقعی ساخته شود و بعدها همین مورد، مشکلاتی را برای دریافت کننده پروتز به وجود خواهد آورد. به همین جهت، معمولا توصیه می شود، تا چند هفته بعد از جراحی و تا زمانی که تمام ورم های پا از بین نرفته است، برای سفارش پروتز از هیچ نوعی اقدام نگردد. بی توجهی به این موضوع باعث آماده سازی پروتزی خواهد شد که کارایی لازم را ندارد و هزینه پرداخت شده برای قیمت پروتز مچ پا را به هدر می دهد.

لوازم پروتز مچ پا

قیمت پروتز زیر زانو بیشتر است یا قیمت پروتز مچ پا؟

مقایسه کردن قیمت پروتز زیر زانو با قیمت پروتز مچ پا، کار منطقی و عاقلانه ای به نظر نمی رسد. هر دو نوع پروتز که یکی از انواع پروتزهای پا به شمار می روند، در شرایط خاصی ساخته می شوند. این شرایط خاص، از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت پای مصنوعی هستند.

در پاسخ به سوالی که در تیتر از شما پرسیدیم، برخی افراد ممکن است جواب دهند که وسعت اندام قطع شده در پروتز زیر زانو بیشتر از پروتز مچ پا است و به همین برای ساخت اندام مصنوعی زیر زانو باید قیمت بالاتری پرداخت گردد. در نگاه اول این تحلیل درست به نظر می رسد، اما باید دقت داشت که متریال به کار برده شده در ساخت پروتز مچ پا و در کل انواع متفاوت پروتز، روی قیمت آن به صورت مستقیم تاثیر دارد.

فناوری به کار برده شده در ساخت پروتز نیز باعث تغییر قیمت خواهد شد. با توجه به پیشرفت هایی که در سراسر دنیا در حوزه ساخت اندام مصنوعی به چشم می خورد، هر قدر یک پروتز در برآورده کردن نیازهای کاربرش توانمندتر ظاهر شود، فرد، موظف است قیمت بالاتری برای آن پرداخت کند.

ساخت پروتز مچ پا با بهترین متریال

مزیت های نصب پروتز مچ پا (ساخت پروتز مچ پا) چیست؟

با توجه به وسعت حادثه ای که وقوع پیدا کرده، قطع پا می تواند شدت و ضعف داشته باشد. قطع قسمتی از پا ممکن است در حد یک انگشت باشد و یا کل پا را شامل شود. معمولا افرادی که قسمتی از پای خود را از دست داده اند، بدون نیاز به نصب پروتز نیز می توانند به راه رفتن ادامه دهند، اما راه رفتن برای آنها سخت و با درد زیادی همراه خواهد بود.

افرادی که از مچ پا به پایین را از دست داده باشند، نیاز به سفارش پروتز مچ پا و پرداخت قیمت پروتز مچ پا دارند. این پروتز به آنها کمک می کند روی سطوح مختلف راه بروند و قدرت بازگشت به زندگی طبیعی و فعالیت های روزانه را به دست آورند. هرقدر فرد، قسمت بیشتری از پای خود را از دست داده شود، می بایست پروتز بزرگ تر و قوی تری سفارش دهد.

اگر فرد، مچ یکی از پاها را از دست داده باشد، پروتز مچ به او کمک می کند، وزن فرد روی هر دو پا تقسیم گردد و در هنگام راه رفتن مشکل خاصی ایجاد نگردد. در ضمن، این نوع پروتز، به ثبات پا نیز کمک زیادی خواهد کرد و این نیز از دیگر مزیت های پروتزهای مصنوعی مچ پا می باشد.

پروتز مچ پا با کیفیت عالی در کلینیک پایار

انواع پروتز مچ پا با توجه به چه عواملی ساخته می شود؟

پزشکانی که به صورت تخصصی در حوزه ساخت انواع پروتز فعالیت می کنند، در هنگام ساخت، عوامل متفاوتی را مد نظر قرار می دهند. یک پزشک متخصص عواملی چون وزن فرد، اندازه پای او، میزان فعالیت و نوع حرفه فرد، نیازهای تفریحی، مساحت قطع عضو و غیره را مد نظر قرار داشته و سپس برای ساخت پروتز مچ پا اقدام می کند. به همین دلیل است که برای انواع مختلف قطع عضو، نمی توان یک نوع پروتز را سفارش داد و نصب کرد. تمامی عواملی که ذکر کردیم باعث شده اند، انواع و اقسام پروتز پا ساخته شود و نصب گردد. این عوامل از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز مچ پا هستند.

جمع بندی

موضوعی که ما در این متن در خصوص آن صحبت کردیم، پروتز مچ پا بود. معمولا کسانی که از مچ پا به پایین خود را از دست می دهند، در صورتی که بخواهند به شکلی صحیح و طبیعی راه بروند، باید این نوع پروتز را سفارش دهند و نصب کنند. قیمت این نوع پروتز با توجه به خصوصیات پروتز، ماده ای که در تولید آن به کار برده شده، مساحت قسمت قطع شده و غیره تعیین می گردد. معمولا پزشکان با معاینه فرد، بهترین نوع پروتز را تشخیص داده و آن را توصیه می کنند.

منبع : 

https://www.joint-surgeon.com/orthopedic-services/foot-and-ankle/ankle-replacement-surgery

https://www.hss.edu/condition-list_ankle-replacement-arthroplasty.asp

پاسخ به سوالات متداول شما

کسی که برای ساخت پروتز مچ پا و نصب آن اقدام می کند، نمی تواند بدون دریافت آموزش های لازم راه برود. وقتی پروتز، ساخته و در اختیار فرد قرار داده می شود، او موظف است جلساتی را زیر نظر پروتوزیست آموزش ببیند و نحوه کار کردن با پروتز را یاد بگیرد. متقاضی باید بداند پروتز را چگونه از جای خود خارج کند و چگونه آن را در جای خود قرار دهد. اگر این فرد کار کردن با پروتز را یاد بگیرد، می تواند تعادل خود را در هنگام راه رفتن به خوبی حفظ کند.

اگر یک ورزشکار هستید و به قطع عضو از ناحیه مچ پا درگیر شده اید، می بایست برای ساخت پروتز مچ پا حرفه ای و کاربردی اقدام کنید. هر نوع پروتزی نمی تواند توقعات و خواسته های شما را در حین انجام فعالیت ورزشی مورد علاقه تان یاری کند. اگر به کلینیک ارتوپد فنی معتبر مراجعه کنید، آنها اطلاعات لازم در این خصوص را به شما داده و یک پروتز کاربردی برای شما می سازند. پروتزهایی که مچ پای سخت و یک بالشتک پاشنه دارند، اصلا برای ورزش کردن مناسب نیستند. تنها مزیتی که این نوع پروتزها دارند، ساده بودن و با دوام بودن آنهاست. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروتز های مخصوص ورزش کردن و قیمت پروتز مچ پا،  پیشنهاد می کنیم مقاله ” پروتز ورزشی چیست ” را مطالعه کنید.

کسانی که برای ساخت پروتز مچ پا اقدام کرده اند، باید از پروتز خود به خوبی محافظت کنند تا این اندام مصنوعی، خراب نشده و دوام آن کاهش پیدا نکند. یکی از مواردی که تاثیر مخربی روی پروتز دارد، گرما است. درست است که در ساخت پروتزها، از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها استفاده می شود، اما اگر در معرض دمای بالا و گرما قرار گیرند، خراب می شوند و دوامشان کاهش پیدا می کند. پس هر زمان که پروتز را خارج می کنید، آن را به دور از منابع گرما قرار دهید تا مجبور نشوید در بازه ی زمانی کوتاهی دوباره مجبور شوید هزینه ای را بابت قیمت پروتز مچ پا پرداخت کنید.

ژل مصنوعی پروز مچ پا چیست؛ سوال اغلب کسانی است که مجبورند یکی از انواع پاهای مصنوعی را نصب کنند. ژل پای مصنوعی، یکی از لوازم جانبی است که برخی افراد در زمان نصب پروتز، باید استفاده کنند. این ژل که به آن لاینر نیز گفته می شود، روی استامپ، قرار گرفته و باعث ایجاد تعلیق در پروتز می شود. سوکت پروتز، روی این ژل که به آن لاینر نیز می گویند، کشیده می شود.

هدف استفاده از لاینرها، با توجه به شرایط قطع عضو متفاوت است. برای مثال، زمانی که فرد، پای خود را از ناحیه بالای زانو از دست می دهد، لاینر یا ژل مصنوعی، نه تنها برای ایجاد تعلیق در پروتز به کار برده می شود، بلکه باعث ایجاد انسجام در بافت استامپ نیز می شود.

خوب است بدانید، برای ساخت پروتزهایی مانند پروتز مخصوص بالای زانو، از لاینرها استفاده می کنند. بنابراین کسانی که قصد دارند برای ساخت پروتز مچ پا اقدام کرده و آن را نصب کنند، نیازی نیست هزینه و قیمت ژل پای مصنوعی را بپردازند. در ضمن، به دلیل محدودیت قطعاتی که در لاینرها وجود دارد، تنوع قیمت زیادی را نمی توان در این نوع ژل مشاهده کرد.

(10) دیدگاه

 1. اسماعیل
  7 خرداد 1401

  سلام ممنونم بابت مطالب خوبتون همچی درباره پروتز مچ پا رو به خوبی توضیح دادید. قطعا در این هفته ازتون نوبت میگیرم

  پاسخ
  • aref
   7 خرداد 1401

   سلام اسماعیل عزیز
   ممنون بابت ثبت نظرتون. باعث افتخار ماست در خدمت شما باشیم.

   پاسخ
 2. علی قاسمی
  7 شهریور 1401

  ایا هزینه پروتز مچ پا هم شامل بیمه میشه؟ چون من شنیدم بیمه بخشی از هزینه ها را پرداخت می کنه؟

  پاسخ
  • aref
   10 شهریور 1401

   سلام علی عزیز
   بله پروتز مچ پا هم شامل بیمه میشه. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان کلینیک ما تماس بگیرید. تا به طور کامل راهنمایی شوید.

   پاسخ
 3. Ebrahim
  22 شهریور 1401

  برای ساخت پروتز مچ پا توسط شما چقدر زمان هست ؟ و اینکه برای مشاوره باید چکار کنیم

  پاسخ
  • aref
   26 شهریور 1401

   سلام دوست عزیز
   در این موارد باید با شماره های کلینیک تماس بگیرید کارشناسان ما پاسخگو شما هستند.

   پاسخ
 4. خسروی
  4 مهر 1401

  در کلینیک شما چه خدماتی برای پروتز مچ پا ارائه می شود؟

  پاسخ
  • aref
   7 مهر 1401

   سلام دوست عزیز
   در کلینیک پایار انواع پروتز مچ پا از نظر مکانیکی یا زیبایی و… ساخته می شود.

   پاسخ
 5. مهرانه
  16 مهر 1401

  میشه دقیق بگید چه مدت بعد از قطعی عضو میشه برای پروتز اقدام کرد؟ به چیز خاصی بستگی داره؟

  پاسخ
  • aref
   17 مهر 1401

   سلام دوست عزیز
   تمام این موارد را در بخش های بالایی صفحه پاسخ داده ایم ولی در کل فردی که دچار قطع اندام شده ، نمی تواند روز بعد از آن برای ساخت پروتز مچ پا مصنوعی اقدام خاصی انجام دهد. این افراد باید صبر کنند، تا کلیه ورم هایی که در اثر عمل جراحی روی محل زخم دیده می شود، از بین بروند و همه زخم ها التیام پیدا کنند. بعد از این مرحله فرد اجازه دارد به یک کلینیک ارتوپد فنی مراجعه کرده و در مورد قیمت پروتز مچ پا اطلاعاتی را کسب کرده و سپس برای ساخت آن اقدام کند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *