ساخت پروتز انگشت دست با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالا

قطع عضو انگشت دست عبارت است از، از دست دادن قسمتی از انگشت و یا کل انگشت دست به صورت تصادفی. همچنین برخی از افراد مجبورند که انگشت خود را به منظور جلوگیری از گسترش بیماری طی جراحی قطع کنند. در این چنین شرایطی پزشکان برای فردی که انگشت خود را از دست داده است پروتز انگشت دست را تجویز می کنند. پروتز انگشت دست دارای طرح های ساده ای می باشند. از این پروتز ها به منظور ثابت نگه داشتن باقیمانده ی انگشت قطع شده استفاده می شود. به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی پروتز های انگشت دست مستحکم تر و بادوام تری وارد بازار شدند. در پروسه ی ساخت این پروتز ها از قطعات مستحکم و کوچکی استفاده می شود. با بهره گیری از این قطعات پروتز انگشت دست برقی و پروتز فعال ساخته می شود. این نوع پروتز ها ضمن به کارگیری نیروی بدن فرد بیمار به او در پروسه ی بهبودی کمک می کنند.

استفاده از خدمات ساخت پروتز انگشت دست کلینیک پایار

با عرض سلام و احترام !

کلینیک ارتوپدی فنی پایار، در راستای توانبخشی به عزیزانی که نقص عضو دارند خدماتی با کیفیت و با قیمت منصفانه ای ارائه می دهد که در صورت تمایل میتوانید از دو راه زیر ، وقت ملاقات خود را با جناب آقای محمد کفیلی تنظیم کنید. 

پذیرش تماس تلفنی

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

پذیرش آنلاین

برای پذیرش آنلاین رو عکس کلیک کنید 

و در ادامه اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید😊

ساخت پروتز انگشت دست

پروتز انگشت دست چیست و چگونه ساخته می شود ؟

امروزه افرادی که انگشت خود را از دست داده اند به منظور زیباتر دیده شدن از پروتز انگشت استفاده می کنند. هنگامی که پروتز انگشت دست ساخته می شود مراحل مختلفی طی می شود یکی از این مراحل قالب گیری است. در این مرحله پزشک معالج با استفاده از وسایل مخصوصی قالب قسمت باقیمانده انگشت قطع شده را تهیه می کند. پروسه ی قالب گیری باعث می شود تا پزشک متخصص با استفاده از قالب ساخته شده و الگو برداری از آن به هماهنگ کردن رنگ پوست و رنگ ناخن بیمار بپردازد. هدف از درست کردن یک قالب این است که پروتز انگشتی که قرار است ساخته شود با پوست بیمار هماهنگی داشته و طبیعی به نظر برسد. از دیگر مزایای قالب گیری تعیین اندازه ی مناسب پروتز انگشت دست است. جنس پروتز انگشت دست معمولا از سیلیکون است. کارایی انگشت مصنوعی به قدری چشمگیر است که به عنوان یک اهرم و یا رابط برای عضو قطع شده به شمار می آید.

توجه داشته باشید، پروتز انگشت دست مانند پروتز مچ دست ، پروتز آرنج (زیر آرنج، بالای آرنج) جزو پروتز اندام فوقانی محسوب می شود.

پروتز انگشت دست چیست

انواع پروتز انگشت دست کدامند؟

پروتز انگشت دست انواع مختلفی دارند که علاوه بر جوانب زیبایی از آن ها به منظور بازگردانی عملکرد فرد بیمار استفاده  می کنند. هنگامی که فرد انگشت خود را از دست می دهد سعی می کند به دنبال راه حلی برای این موضوع باشد. در چنین شرایطی بیمار بایستی به پزشک مراجعه  کند و با او مشورت کند. پزشک راه کارهای پیشنهادی و مناسب و مختص هر بیمار را  ارائه داده و به او کمک می کند تا بهترین گزینه را انتخاب کند.

هنگام پروتز انگشت دست انواع مختلفی از پروتز وجود دارند که عبارتند از:

عدم استفاده از پروتز انگشت دست: این گزینه ی درمانی ظاهرا مقرون به صرفه به نظر می آید اما بایستی توجه داشت افرادی که این گزینه ی درمانی را انتخاب می کنند مجبور می شوند که از انگشتان سالم خود بیش از حد معمول کار بکشند و این امر به خودی خود باعث می شود که خطرات و مشکلات جبران نا پذیری را متحمل شوند. به عنوان مثال فرد ممکن است که حالت قرار گیری و تقارن بدن اش دچار اختلالاتی شود.

استفاده از پروتز های غیر فعال:

استفاده از پروتز انگشت دست غیر فعال به منظور انجام فعالیت های روزانه مفید خواهد بود. اما بایستی به خاطر داشته باشید که از این نوع پروتز برای بلند کردن و گذاشتن اشیاء نمی توانید استفاده کنید. به منظور بالا بردن کارایی این نوع پروتز ها را از اجزای متفاوتی می سازند مانند:

 • ماکت زیبایی انگشت دست
 • انگشت دست متحرک
 • انگشتان دست تیتانیومی که از قابل خم و راست شدن برخوردار هستند

این دسته از پروتزها را با توجه به علاقه ی فرد رنگ آمیزی می کنند و فرد می تواند رنگ مورد نظر خود را پیشنهاد دهد. البته این رنگ موقت می باشد. همچنین استفاده از طرح های چاپی در این نوع پروتز رایج است.

پروتز انگشت سیلیکونی: به منظور ساخت این نوع پروتز انگشت از ماده ی سیلیکون استفاده می شود. قبل از اینکه پروتز ساخته شود آزمایشاتی صورت می گیرد تا معلوم شود که آیا ماده سیلیکون با پوست دست بیمار سازگار است یا خیر. لازم به ذکر است مواد سیلیکونی ای که در تهیه ی پروتز انگشت مورد استفاده قرار می گیرند بسیار با کیفیت بوده و از نظر عملکرد، زیبایی و سهولت و راحتی در سطح بالایی قرار دارند.

شما برای دریافت اطلاعات بیشتر و قیمت این نوع پروتز انگشت و عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت آن ، می توانید مقاله جامع و کاربردی ” قیمت پروتز انگشت سیلیکونی ” را مطالعه کنید. همچنین می توانید مقاله “ قیمت پروتز انگشت قطع شده ” را مطالعه کنید. شاید برایتان مفید باشد.

پروتز انگشت دست (با منصفانه ترین قیمت ساخت پروتز انگشت دست)

بهره گیری از پروتز فعال با نیروی بدنی بیمار:

این نوع پروتز انگشت دست به 3 گروه تقسیم می شود:

 • پروتزی که توسط مفصل فعال می شود
 • پروتزی که تحت کنترل کابل قرار دارد
 • پروتزی که تحت کنترل مچ دست می باشد

پروتز انگشت دست فعال با نیروی بدن بسیار بادوام هستند و از ظاهر پیشرفته ای برخوردار می باشند. مزیت ویژه ای که این نوع پروتز دارد این است که نیرویی که توسط پروتز اعمال می شود  را می توان با استفاده از مچ دست و یا مفاصل باقیمانده عضو قطع شده کنترل کرد. این کار باعث می شود که حرکت دست طبیعی جلوه کند.

استفاده از پروتز فعال به کمک انرژی الکتریکی:

این دسته از پروتزها در هرکدام از انگشت هایشان یک موتور دارند. این نوع پروتز ها را الکترود های حساس و یا رزیستورها کنترل می کنند. الکترود ها حرکت عضلات قسمت باقیمانده انگشت دست و یا مچ دست را تشخیص می دهند. مقدار قدرتی که این پروتزها اعمال می کنند با هم فرق دارد و به منظور کسب اطمینان از تناسب قدرت انگشت اعمال شده در موقعیت های متفاوت، کاربر آن را کنترل می کند. شما می توانید ضمن انتخاب این نوع پروتز انگشت دست از دستکش های سیلیکونی رنگ پوست هم استفاده کنید.

قیمت پروتز انگشت دست مایو الکتریک

بهره گرفتن از پروتز های مخصوص فعالیت:

این دسته از پروتزهای انگشت دست برای موارد زیر کاربرد دارند:

 • هنگام انجام فعالیت های ورزشی
 • هنگام انجام فعالیت های سرگرم کننده
 • هنگام انجام فعالیت های خطرناکی که ممکن است به اندام بازمانده آسیب وارد کند

این نوع پروتز انگشت دست به ورزشکاران، دوچرخه سواران، کوه نوردان و افراد بیشمار دیگری کمک می کند تا بتوانند به اهداف و آرزو های خود دست یابند. از این نوع پروتز می توان به هنگام درست کردن وسایل چوبی استفاده کرد.

استفاده کردن از پروتز های هیبریدی:

پروتزهای هیبریدی یکی از بی نظیرترین انواع پروتزهای انگشت دست به حساب می آیند. در هنگام ساخت پروتز هیبریدی از قطعات فعال، قطعات غیر فعال با کمک نیروی بدنی بیمار و قطعات برقی استفاده می شود. پروتز انگشت دست هیبریدی بسیار بادوام و کاربردی است و برای هر فرد به صورت خاص و با توجه به ارزیابی عملکرد او ساخته می شود. به همین جهت پروتز هیبریدی به یکی از پر طرفدارترین نوع پروتز انگشت دست تبدیل شده است.

پروتز انگشت دست

 عملکرد و زیبایی پروتز انگشت دست سیلیکونی به چه صورت می باشد؟

پروتز های سیلیکونی به عنوان یک جایگزین برای انگشت قطع شده ی دست در نظر گرفته می شوند.

پروتز انگشت دست سیلیکونی عهده دار وظایف و عملکرد های بیشماری می باشد مانند:

 • نگهداری و چنگ زدن به اشیاء:

پروتز انگشت دست نقش مهمی در انجام فعالیت های روزمره بر عهده دارند. با کمک این پروتز ها فرد قادر به چنگ زدن و برداشتن اشیاء مورد نظر خود می باشد. بیمار ضمن کمک گرفتن از این پروتز می تواند از وسایل مورد نظر خود مانند لپ تاپ، تلفن و کامپیوتر استفاده کند.  

 • ظاهر طبیعی

پروتزهای انگشت دست علاوه بر اینکه از عملکرد مناسبی برخوردارند، ظاهری زیبا و طبیعی دارند. این پروتز ها به قدری طبیعی هستند و با پوست دست و ناخن سازگاری دارند که به سختی می توان در نگاه اول مصنوعی بودن آن را تشخیص داد.

 • بالا بودن قابلیت استفاده از آن

از زمانی که صبح شروع می شود و از خواب بیدار می شویم تا زمانی که دوباره به تخت خواب می رویم می توانیم از پروتز انگشت دست استفاده کنیم. این امر به لطف سوکت و طراحی آن امکان پذیر است.  طراحی سوکت با توجه به نیاز خاص بیمار صورت می گیرد. از پروتز انگشت دست  می توان در طول شبانه روز استفاده کرد بدون آنکه از کار بیفتد یا متحمل فشار زیادی شویم.

 • منحصر بودن پروتز انگشت دست

پروتز های انگشتان دست را با توجه به نیاز فرد می سازند. هر بیمار خواسته و نیاز مختص به خودش را دارد. به همین جهت پزشک متخصص با توجه به نیازهای ویژه ی بیمار پروتز انگشت دست را طراحی و تهیه می نماید.

 • سهولت در مراقبت و نگهداری از پروتز

ضمن انجام مراقبت های روزانه از قسمت های درونی و بیرونی پروتز بیمار می تواند آن را به صورت شبانه روز بپوشد. برای نگهداری و مراقبت از پروتز انگشت دست در اختیار داشتن آن و صابون که PH آن خنثی باشد کفایت می کند.

ساخت پروتز انگشت دست سیلیکونی

نحوه ی ساخت پروتز انگشت دست سیلیکونی به چه صورت می باشد؟

با استفاده از قالب گیری باقیمانده عضو قطع شده و تطبیق دادن آن با دست سالم پروتز انگشت دست را می سازند. در این پروسه جزئیات دقیق انگشت سالم و عضو قطع شده را به دقت با هم تطبیق می دهند. برای ساخت پروتز سیلیکونی از یک لاستیک سیلیکونی واضح و منعطف استفاده می کنند. انتخاب رنگ سیلیکون با دقت بسیار بالایی صورت می گیرد و سعی می شود سیلیکونی انتخاب شود که بسیار به رنگ پوست بیمار شباهت داشته باشد.

به طور معمول انگشت و یا دست مصنوعی را با استفاده از یک مکش در جای خود ثابت نگهداری می کنند. به کمک سیلیکون که از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است دامنه حرکتی اندام باقیمانده فراهم می شود. در پروسه ی ساخت پروتز سیلیکونی می توان رنگ ناخن پروتز را هم مطابق رنگ ناخن طبیعی فرد مشخص کرد. هنگام استفاده از پروتز سیلیکونی نگران این نباشید که پروتز لکه بگیرد چرا که پروتز سیلیکونی در برابر لکه ها مقاومند به نحوی که لکه های قوی مثل لکه جوهر را به سهولت و با کمک آب و صابون می توان تمیز کرد.

پس از آنکه 3 ماه از جراحت زخم ها گذشت، زخم ها التیام یافته و ورم کاملا کاهش می یابد. پس از گذشت 3 ماه پروسه ی ساخت پروتز انگشت دست به منظور شکل گیری ظاهر نهایی آن شروع می شود.

پیشرفت های پروتز انگشت دست چگونه خواهند بود

استفاده نکردن از پروتز انگشت دست چه مضراتی دارد؟

کسانی که انگشت و یا انگشتان دست خود را از دست داده اند، مجبورند هزینه پروتز انگشت دست را پرداخت کنند؛ این یک مساله کاملا بدیهی و اجتناب ناپذیر است. مشکلی که در این میان وجود دارد، بالا بودن هزینه آن برای برخی افراد است. در مواقعی که بیمه نمی تواند قسمت عمده ای از هزینه های ساخت پروتز را متقبل شود، فردی که دچار قطعی انگشت شده، ممکن است مجبور شود فشار مالی بالایی را تحمل کند. همین موضوع باعث می شود برخی افراد تصمیم بگیرند که از پروتز انگشت دست استفاده نکنند و بقیه عمر خود را با فقدان عضوی که در بدنشان اتفاق افتاده است، سپری کنند.

این مساله از نظر پزشکی منعی نداشته و نمی توان فردی که انگشت و یا انگشتان خود را از دست داده است، مجبور کرد برای ساخت و نصب پروتز انگشت دست اقدام کند. البته این افراد باید توجه داشته باشند، به دلیل عدم استفاده از پروتز، فشاری که به سایر انگشتان وارد می شود، زیاد خواهد بود و احتمال آنکه سلامت سایر انگشتان نیز با اختلال مواجه گردد، افزایش پیدا می کند.

قیمت پروتز انگشت دست سیلیکونی

پیشرفت های پروتز انگشت دست چگونه خواهند بود؟

پروتز سیلیکونی انگشت دست یکی از انواع پروتزهای مناسب برای زمانی است که فرد انگشت و یا انگشتان خود را از دست داده است. درست است که این نوع پروتز مزیت های زیادی دارد، اما این موضوع باعث نشده سازندگان پروتز، برای استفاده از مواد جدید و مدرن اقدام نکنند.

پیشرفت های خوبی در حوزه ساخت پروتز انگشت دست صورت گرفته و سعی شده بسیاری از کم و کاستی هایی که در این حوزه وجود دارد، از بین برده شود. یکی از اقداماتی که در حوزه ساخت این نوع پروتز اتفاق افتاده، ساخت پروتزهایی سخت تر از پوست واقعی انسان است. محققان در تلاشند نسل بعدی پروتز، از نظر تحمل فشارهای خارجی، قدرتمندتر از پوست طبیعی فرد ظاهر گردد. البته بدون شک، تحقیقات و آزمایشات محققان به همین مقدار محدود نخواهد شد و ما می توانیم در آینده پروتزهایی با کیفیت، و قابلیت های بالاتر مشاهده کنیم.

در صورت قطع انگشت از چه نوع پروتز انگشتی استفاده می گردد؟

وقتی انگشت فردی قطع می شود، انتخاب پروتز انگشت دست باید با توجه به شرایط بیمار صورت گیرد. پروتز انگشت را با توجه به نیازهایی که فرد دارد؛ با توجه به میزان و حجمی که از انگشتان باقی مانده است و همین طور با توجه به سبک زندگی فرد انتخاب می کنند. کسی که می خواهد پروتزی با عملکرد بالا سفارش داده و آن را نصب کند، می بایست با یک پزشک متخصص مشورت کند.

متاسفانه مشکلی که برخی افراد دچار قطعی انگشت با آن مواجه هستند، قیمت پروتز انگشت دست است. درست است که در بهترین و ایده آل ترین شرایط، قیمت پروتزهای انگشت دست زیاد خواهد بود، اما این موضوع نیز باید در نظر گرفته شود که فرد قرار است به مدت طولانی، کارهای خود را با انگشتان دست انجام دهد و به همین علت، لازم است که پروتز نصب شده از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشد.

 

نحوه نگهداری صحیح از پروتز انگشت دست سیلیکونی

قیمت پروتز انگشت شست دست بیشتر است یا قیمت پروتز سایر انگشتان؟ کدام ارزان تر است؟

اگر بخواهیم قیمت پروتز انگشت شست دست را با قیمت پروتز انگشت اشاره مقایسه کنیم، نمی توانیم بگوییم که چون انگشت شست دست از نظر شکل با بقیه انگشتان تفاوت دارد، پس هزینه ای که برای ساخت این نوع پروتز باید پرداخت گردد، بالاتر است. موضوع مهمی که قیمت نوع پروتز را مشخص می کند به عوامل متفاوتی بستگی دارد که در اینجا یکی از اثرگذارترین آنها، نوع ماده به کار برده شده در ساخت پروتز انگشت دست است. برای مثال، فردی که برای ساخت پروتز سیلیکونی اقدام می کند، هزینه کمتری از کسی پرداخت می کند که پروتز انگشت دست او از متریالی غیر سیلیکون ساخته شده است.

در برآورد و تعیین قیمت پروتز انگشت دست، نوع پروتز نیز اهمیت فراوانی دارد. اگر پروتز انگشت شما از انواع غیر هوشمند باشد، نیاز نیست هزینه بالایی برای ساخت آن بپردازید، اما زمانی که می خواهید مشکلات ناشی از قطع عضو کاهش پیدا کند، بهتر است برای ساخت پروتزی اقدام کنید که هوشمند باشد. به خاطر داشته باشید، تمامی کلینیک های ارتوپدی فنی در کشور قادر نیستند پروتز هوشمند بسازند؛ زیرا امکانات و تجهیزات مرتبط با آن را در اختیار ندارند.

بهترین مرکز ساخت پروتز انگشت دست در تهران یا دیگر نقاط کشور چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

پروتز، فقط یک اندام مصنوعی نیست؛ پروتز یک یار کمکی برای روزهایی است که فرد انگشت یا انگشتان دست خود را از دست داده است. حال که با اهمیت این اندام مصنوعی آشنا شدید، باید به این موضوع نیز توجه کنید که برای ساخت پروتز انگشت دست، کلینیک های ارتوپدی را انتخاب کنید که پزشکان در آن با توجه به آخرین و جدیدترین متدهای روز دنیا در صدد تهیه اندام مصنوعی برای شما بر می آیند.

نه تنها اصول ساخت یک پروتز حرفه ای در این کلینیک ها به مرحله اجرا گذاشته می شود، بلکه از بهترین متریال ها نیز استفاده شده تا پروتز نصب شده حداکثر کارایی و دوام را داشته باشد. 

ما در قالب دو تا مقاله جامع مراکز ساخت پروتز انگشت دست را در اصفهان و خاورمیانه با تمام ویژگی هایشان معرفی کرده ایم. برای خواندن این دو مقاله بر روی لینک های زیر کلیک کنید :

مراکز پروتز انگشت دست در اصفهان

معرفی بهترین مرکز پروتز انگشت دست ⭐ [خاورمیانه]

مرکز ساخت پروتز انگشت دست در تهران

نحوه نگهداری صحیح از پروتز انگشت دست سیلیکونی

در تهیه ی پروتز انگشت دست از مواد سیلیکونی بسیار با کیفیت استفاده می شود. کیفیت بالای مواد سیلیکونی باعث می شود تا پروتز انگشت دست زیبا، راحت و مستحکم باشد. سیلیکون در برابر حرارت و اشعه ماوراءبنفش مقاوم می باشد. از دیگر مزایای پروتز سیلیکونی سهولت در پاکسازی و تمیز کردن آن است. برای تمیز کردن پروتز انگشت دست و نگهداری از آن کافی است مقداری آب و صابون با PH خنثی در اختیار داشته باشید. با آب و صابون نواحی بیرونی و داخلی پروتز را به خوبی تمیز کنید تا از تشکیل لکه جلوگیری شود.

آیا رنگ پروتز های سیلیکونی دقیقا مانند رنگ پوست بدن است؟

پزشکان متخصص این حوزه تمام تلاش خود را می کنند که رنگ پروتز انگشت دست با رنگ پوست بدن تشابه بسیار زیادی داشته باشد. اما بایستی این نکته را در نظر گرفت که رنگ پوست طبیعی بدن انسان تحت مواجه با شرایط محیطی مانند نور آفتاب، گرم و سرد شدن هوا، قرار گرفتن  در معرض آلاینده های محیطی تغییر می کند. موادی که در ساخت پروتز انگشت دست به کار گرفته می شوند زنده نیستند و هنگام مواجه با عوامل طبیعی تغییر نمی کنند.

ماندگاری و طول عمر پروتز انگشت دست چقدر می باشد؟

دوام و طول عمر پروتز انگشت دست به مقدار فعالیت فرد بستگی دارد. رنگ دانه هایی که در ساخت پروتز از آن ها استفاده می شود دائمی هستند به همین خاطر از بابت کم رنگ شدن و تغییر رنگ پروتزها جای نگرانی وجود ندارد.

قیمت پروتز انگشت دست در کلینیک پایار

هزینه پروتز انگشت دست ( قیمت پروتز انگشت دست ) چقدر است؟

از آن جایی که پروتز های انگشت دست انواع مختلفی دارند و در ساخت آن ها مواد مختلفی استفاده می شود طبعا هزینه پروتز انگشت دست ( قیمت پروتز انگشت دست ) با هم متفاوت هستند. پروتز هایی که از قابلیت تحرک برخوردارند نسبت به پروتز های ثابت هزینه ی بیشتری دارند. همچنین برای داشتن پروتزهای ضد آب، پروتزهای الکتریکی و پروتزهای حرارتی بایستی هزینه ی بیشتری را صرف کنید. 

برای اطلاع از قیمت و ساخت پروتز ناحیه مچ دست بر روی لینک های رو به رو کلیک کنید: ” قیمت پروتز مچ دست ”   ” ساخت پروتز مچ دست

احساسات رایج پس از قطع انگشت دست

پس از آن که فرد تجربه ی تلخ قطع انگشت دست را تجربه کرد ممکن است افسرده شود و از نظر عاطفی صدمه ببیند. همچنین تا فرد به شرایط ناگوار به وجود آمده و تغییر سبک معمول زندگی اش عادت کند ممکن است زمان زیادی ببرد. به همین جهت توصیه می شود که به یک پزشک مشاور مراجعه کرده و با او مشورت کند. صحبت در خصوص احساسات ناگوار و دغدغه ها به بیمار کمک می کند تا پذیرفتن شرایط جدید برایش آسان تر باشد.

پس از آن که بیمار شرایط جدید را پذیرفت می تواند به یک پزشک خوب جهت تهیه ی پروتز انگشت دست مراجعه کند.

پزشکان از چه نوع پروتز انگشت دستی استفاده می کنند؟

محلی که پروتز انگشت دست در آن نصب می شود و اندازه ی باقیمانده ی عضو قطع شده در تعیین نوع پروتز را مشخص می کند. عملکرد و مقدار فعالیت بیمار در تعیین نوع پروتز انگشت دست دخیل است. پروتز انگشت دست باعث می شود که سایز مناسب را به انگشت قطع شده برگرداند.

منبع : 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3205179/

https://www.armdynamics.com/our-care/finger-and-partial-hand-prosthetic-options

پاسخ به سوالات متداول شما

خیلی از آنهایی که انگشت دستشان قطع می شود، از اینکه پروتز نصب کنند، فراری هستند و علت آن نیز متفاوت جلوه کردن ظاهر پروتز با سایر انگشتان طبیعی است. امروزه، علم ساخت پروتز پیشرفت های خوبی کرده که یکی از آنها ابداع مواد سیلیکونی است. این ماده قابلیت ساخت پروتز انگشت دست کاملا شبیه به انگشت طبیعی بدن را دارد و به همین دلیل است که از آن زیاد استفاده می کنند. لازم است یادآوری کنیم، قیمت پروتز انگشت که با سیلیکون ساخته شده، از برخی انواع پروتز انگشت مصنوعی کمتر است.

یکی از مراحلی که در طول ساخت انگشت دست مصنوعی باید طی شود، قالب گیری است. در این مرحله، پزشک متخصص از انگشت های سالم فرد برای قالب گیری الگو می گیرد. با این ترفند، پروتز ساخته شده شباهت زیادی از نظر اندازه به انگشتان طبیعی فرد دارد. مزیت دیگری که قالب گیری دارد، هماهنگ شدن ساختار و الگوی پروتز با ساختار انگشت طبیعی دست انسان است. نکته ای که خوب است آن را به خاطر داشته باشید این است که فرایند قالب گیری از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت پروتز انگشت است.

نمی توان یک مرکز و مجموعه خاص را به عنوان مرکز پروتز انگشت دست در ایران معرفی کرد؛ زیرا این حوزه، مرتبط با حوزه فعالیت کلینیک ارتوپد فنی است. اگر با یکی از این کلینیک ها در تماس باشید، به شما می گویند که قیمت پروتز انگشت دست چقدر برایتان تمام می شود. کارشناسانی که در این مراکز مشغول به کارند، همه جوانب و همه خواسته های شما را در نظر گرفته و با توجه به آنها یک پروتز کاربردی می سازند. سعی کنید پروتزی را برای ساخت انتخاب کنید که شباهت زیادی به انگشتان طبیعی دستتان داشته باشد. توجه داشته باشید کلینیک پایار با افتخار پاسخگو شما عزیزان می باشد.

یکی از مواردی که برای ساخت پروتز انگشت دست سیلیکونی باید مورد توجه قرار داد، حساس نبودن پوست بدن بیمار به سیلیکون است. کسی که می خواهد برای ساخت پروتزهای سیلیکونی اقدام کند، باید تحت نظر قرار گیرد؛ سازندگان پروتز با این عمل می خواهند مطمئن شوند که متقاضی ساخت این نوع پروتز، به سیلیکون حساسیت ندارد. اگر به این مورد بی توجهی کنید و بدنتان به سیلیکون حساسیت داشته باشد، تمام هزینه ای که برای قیمت پروتز انگشت دست پرداخت کرده اید، به هدر رفته و عملا نمی توانید این پروتز را نصب کنید.

(12) دیدگاه

 1. سید حسن رفعتی
  5 شهریور 1401

  سلام من به دنبال رفع این مشکل به دلیل تصادف بودم که با این مجموعه آشنا شدم کیفیت کار خوب بود و پروتز انگشت دست رو برای من خیلی طبیعی انجام دادند و هیچ عوارضی واسم نداشت

  پاسخ
  • aref
   7 شهریور 1401

   سلام جناب رفعتی عزیز
   خیلی خوشحالیم از رضایت شما. انشاالله همیشه پیروز سر بلند باشید

   پاسخ
 2. آیدا
  5 شهریور 1401

  من از وقتی متوجه شدم که برای تامین قیمت پروتز انگشت دست میشه از بیمه هم کمک گرفت خیلی خوشحال شدم و از همسرم که از جانبازان دفاع مقدس هست خواستم بره انجام بده. شما هم بیمه قبول می کنید؟

  پاسخ
  • aref
   10 شهریور 1401

   سلام دوست عزیز
   بله ما با بیمه همکاری می کنیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

   پاسخ
 3. هانیه باقری
  20 شهریور 1401

  سلام چطور میشه برای مشاوره پروتز انگشت دست اقدام کرد؟

  پاسخ
  • aref
   26 شهریور 1401

   سلام هانیه عزیز
   می توانید با شماره های کلینیک که در سایت موجود است ، تماس بگیرید و یا حضوری مراجعه کنید

   پاسخ
 4. سید علی
  3 مهر 1401

  سلام من ورزشکار هستم با توجه به اینکه میخوام این نقص عضو رو رفع کنم کدام نوع پروتز انگشت دست را به من پیشنهاد می دید؟

  پاسخ
  • aref
   6 مهر 1401

   سلام علی عزیز
   بعد از معاینه پزشک و بررسی های انجام شده ، پزشک مدنظر پروتز پیشنهادی را به شما معرفی می کنند

   پاسخ
 5. فشنگی
  11 آبان 1401

  ساخت پروتز انگشت دست چقدر زمان میبره؟ و میخوام بدونم شما اقساطی هم کار میکند؟

  پاسخ
  • aref
   13 آبان 1401

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید

   پاسخ
 6. حسن قاسمی
  3 آذر 1401

  سلام
  خسته نباشید
  من برای ساخت پروتز انگشت دست به شما مراجعه کردم . خدارو شکر راضی ام

  پاسخ
  • aref
   7 آذر 1401

   سلام حسن عزیز
   خداروشکر . ممنون از ثبت نظرتون

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *