دست مصنوعی چیست؟ چه کسانی برای خرید دست مصنوعی اقدام می کنند؟

شاید در گذشته وقتی کسی دستش قطع می شد، امید چندانی به تجربه یک زندگی با کیفیت نمی توانست داشته باشد اما امروزه، با وجود اندام های مصنوعی که یکی از آنها دست مصنوعی است، افراد حتی با وجود قطع دست می توانند با امید بیشتری زندگی کنند و زندگی را ادامه دهند. دست های مصنوعی به ابزارهایی گفته می شود که با هدف کمک به افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه دست ساخته می شوند.

کسانی که دست یا قسمتی از دست شان قطع می شود، می توانند برای ساخت دست مصنوعی اقدام کرده و به انجام کارهای روزانه خود بپردازند. این دست ها به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند عملکرد و ظاهرِ تغییر پیدا کرده فرد را به مقدار زیادی بهبود دهند. زمانی که امکان انجام پیوند دست وجود ندارد، این دست ها می توانند جایگزین خوبی برای قطع عضو باشند و از نظر زیبایی نیز می توانند اهداف مورد نظر را محقق کنند. دست های مصنوعی انواع و اقسام متفاوتی دارند که برای افراد در شرایط مختلف ساخته می شوند. در ادامه در مورد این دست ها اطلاعات بیشتری را به شما خواهیم داد. به خاطر داشته باشید، نوع دست مصنوعی، تاثیر زیادی روی قیمت دست مصنوعی خواهد داشت.

از آنجایی که قطع دست، مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد می کند، به همین سبب تقریبا هر کسی که در اثر بیماری و یا حادثه و یا به صورت مادرزاد دست ندارد می بایست برای خرید دست مصنوعی اقدام کند. دست های مصنوعی نه تنها می توانند کاربردی و عملگرا ظاهر شوند، بلکه آنها باعث می شوند که اعتماد به نفس فرد افزایش پیدا کند و با قدرت و انگیزه بیشتری به زندگی خود ادامه دهد. اگر کمترین میزان قطع عضو را دارید، مثلا انگشت دست شما قطع شده است می توانید به صحفه قیمت ساخت پروتز انگشت دست بروید. ما در اینجا اطلاعات زیادی را در این خصوص به شما داده ایم.

دست مصنوعی چیست

در مرکز فروش دست مصنوعی، کدام یک از انواع دست های مصنوعی ساخته می شود؟

اگر به مرکز فروش دست مصنوعی در کشور مراجعه کرده باشید، حتما می توانید انواع متفاوت دست های مصنوعی را در این مراکز مشاهده کنید. ما در اینجا این اندام های مصنوعی را به شما معرفی خواهیم کرد:

1- دست های مصنوعی مکانیکی؛

یکی از انواع دست های مصنوعی، دست های مصنوعی مکانیکی هستند. طراحی و ساخت دست مصنوعی مکانیکی به صورت قلاب است و به کمک سیستم کابلی که در این نوع به کار برده شده، می توان قسمت ها و یا اندام های بریده شده را به راحتی مهار کرد. این نوع با کمک این قلاب، باز و بسته شده و افراد می توانند به واسطه آن به انجام کارهای روزانه خود بپردازند. دست های مصنوعی مکانیکی اجازه نمی دهند که روی عضو باقیمانده فشار زیادی وارد شود؛ در واقع، فشار به سیستم قلاب و مهار منتقل شده و به این شکل، عملکردی که از دست انتظار می شود، خیلی طبیعی تر جلوه خواهد کرد. برای دریافت قیمت دست مصنوعی مکانیکی با کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح همچون پایار تماس بگیرید.

دست های مصنوعی مکانیکی به کمک سوکت مکانیکی، به عضو قطع شده متصل شده اند. در سیستم های جدید، ما شاهد سوکت های تعلیق خودکار هستیم  که در ساخت آسترها، از مواد سیلیکونی بسیار محکمی از جنس فیبر کربن استفاده می شود. با این تحول، زمانی که فرد می خواهد دست خود را حرکت دهد، کشش مورد نیاز تامین شده و سیستم تعلیق نیز می تواند مزیت هایی چون ایمنی بالا برای عضو قطع شده فرد بیمار فراهم کند. با این شرایط، خرید دست مصنوعی با بازدهی بالایی همراه خواهد بود.

نکته دیگری که خوب است در مورد این نوع بدانید ماده ای است که از آن در ساخت دست مصنوعی مکانیکی استفاده می کنند. یکی از رایج ترین و  معمول ترین متریال ها برای ساخت این نوع دست مصنوعی، آلومینیوم است. این آلیاژ، مقاومت بالایی در مقابل فشارهای خارجی از خود نشان می دهد و به همین دلیل، باعث می شود که این نوع دست، ماندگاری و دوام بیشتری پیدا کند.

چه کسانی برای خرید دست مصنوعی اقدام می کنند؟

2- دست های مصنوعی مایوالکتریک؛

یکی از پیشرفت هایی که در حوزه ساخت دست های اتفاق افتاده است، ابداع دست های مصنوعی مایوالکتریک است. این دست های مصنوعی از جمله جدیدترین دست های مصنوعی به شمار رفته و مزیت و برتری که به سایر انواع دست های مصنوعی دارند، قابلیت کنترل آنها به کمک مغز است.

این دست های مصنوعی به کمک سنسورهای حسی، روی عصب های اندام باقیمانده فرد متصل می شوند. وقتی مغز فرمان حرکت دست را صادر می کند، پالس های الکتریکی تولید می شود. این پالس ها به سمت سنسورهای قرار گرفته روی اندام باقیمانده فرستاده شده، به پالس های دیجیتال تبدیل می شوند و در ادامه به سمت موتورهایی فرستاده می شوند که در دست مصنوعی تعبیه شده اند. به این ترتیب است که این دست های مصنوعی حرکت می کنند.

باتری که در ساخت دست مصنوعی مایوالکتریک در نظر گرفته شده است از انرژی دیجیتالی استفاده کرده و دست و انگشت های دست را حرکت می دهد. همین نوع عملکرد است که باتری های لیتیومی و موتورهای الکتریکی دست های مصنوعی مایوالکتریک را به یکی از مهم ترین قسمت های این اندام مصنوعی تبدیل کرده است. خوب است بدانید که قیمت دست مصنوعی مایوالکتریک از برخی انواع دست های مصنوعی بالاتر گزارش شده است. در ضمن، به دلیل قرار گرفتن باتری در درون این نوع اندام مصنوعی، لازم است که کاربر دائما  باتری را شارژ کند تا بتواند از دست مصنوعی خود استفاده کند. در ضمن، به خاطر داشته باشید که استفاده از این دست مصنوعی نیاز به آموزش و زمان دارد و افرادی که می خواهند کار کردن با آن را یاد بگیرند باید مدتی را آموزش ببینند و به خود فرصت بدهند. برای اطلاع از قیمت مچ دست مصنوعی مایو به صفحه قیمت ساخت پروتز مچ دست بروید.

در مرکز فروش دست مصنوعی، کدام یک از انواع دست های مصنوعی ساخته می شود؟

موضوعی که خوب است در مورد خرید دست مصنوعی مایو الکتریک به یاد داشته باشید، افرادی هستند که بهتر است برای ساخت این نوع اقدام کنند. متخصصان اعتقاد دارند، کسانی که انگشت های دست آنها قطع شده است، بهترین افرادی اند که می توانند از مزیت های این دست مصنوعی استفاده کنند؛ چرا که عملکرد این دست مصنوعی به دلیل امواجی است که از سوی مغز صادر و ارسال می شود. این دست های مصنوعی بدون وجود هیچ نوع کمربندی به عضو باقیمانده فرد متصل می شوند و به دلیل قابلیت کنترل توسط مغز، حرکت های طبیعی تری را می توان از آنها انتظار داشت.

به دلیل شباهت زیادی که عملکرد این دست مصنوعی به حرکت دست انسان دارد، این نوع را یکی از محبوب ترین انواع دست های مصنوعی معرفی کرده اند. خوب است بدانید که ساخت دست مصنوعی الکتریکی نیز در حال حاضر با تغییرات و تحولات زیادی رو به رو شده است. یکی از این تغییرات که در نوع خود بسیار جالب توجه و کاربردی است، قابلیت کاشت حسگرها یا سنسورها در داخل عضو باقیمانده فرد است. این مزیت باعث شده که کنترل دست خیلی راحت تر و طبیعی تر صورت گیرد. این یکی از مهم ترین از دلایل بالا بودن قیمت دست مصنوعی مایو الکتریک است.

نکات مهم در ساخت دست مصنوعی بچه ها

3- دست مصنوعی بیونیک؛

از دیگر انواع دست های مصنوعی که در مراکز ساخت اندام های مصنوعی می توان نمونه ای از آن را مشاهده کرد، دست های مصنوعی بیونیک هستند. این نوع دست را یکی از جدیدترین انواع دست های مصنوعی می دانند. نکته قابل توجه در مورد دست های مصنوعی بیونیک این است که می توان آنها را به عضلات دست وصل کرد. با کمک این اتصال، دست های مصنوعی می توانند سیگنال هایی که از طرف مغز صادر می شود، دریافت کرده و بر اساس آنها حرکت کنند. به خاطر داشته باشید، قیمت دست مصنوعی بیونیک از انواعی که عملکرد ساده تری دارند، بالاتر است.

از دیگر قابلیت هایی که می توان در خصوص این نوع دست مصنوعی بیان کرد، وجود موتور در انگشت های اندام مصنوعی است. به کمک این مزیت، فرد می تواند اندام مصنوعی خود را به شکل طبیعی تری حرکت دهد. موتورهایی که در این نوع به کار برده شده اند، باعث می شوند که وزن به صورت یکنواخت در سراسر دست، توزیع شده و افراد در زمان ساخت دست مصنوعی، نگرانی از بابت اینکه این اندام مصنوعی، سنگین است، نخواهند داشت. ویژگی های ارگونومیک نیز در ساخت این اندام مصنوعی مخصوص بالاتنه به چشم می خورد و همین مورد نیز باعث افزایش کارایی و عملکرد آن برای افراد مختلف شده است. با ساخت آرنج مصنوعی بیونیک مشکلات ناشی از قطع عضو را کاهش دهید و برای اطلاع از جزئیات آن به صفحه قیمت ساخت پروتز آرنج بیونیک بروید.

انواع دست مصنوعی هیبریدی

4- دست مصنوعی هیبریدی؛

در ادامه صحبت در خصوص انواع دست های مصنوعی می خواهیم در خصوص یکی دیگر از جدیدترین انواع آن صحبت کنیم. به این نوع، دست های مصنوعی هیبریدی گفته می شود و عملکرد بهتر و قابل قبول تری نسبت به انواع دست های مصنوعی دارند و به همین دلیل است که قیمت دست مصنوعی هیبریدی از برخی دست های مصنوعی سیلیکونی بالاتر عنوان شده است. این نوع، ترکیبی از دست های مصنوعی مایوالکتریکی و دست های مصنوعی معمولی است.

کسانی بهتر است برای ساخت دست مصنوعی هیبریدی اقدام کنند که دستشان از بالای آرنج قطع شده است. این افراد به این دلیل که قسمت بیشتری از دست شان قطع شده است و محدودیت های بیشتری در انجام کارها دارند، بهتر است برای ساخت و نصب این نوع اقدام کرده و قدمی موثر و مثبت در جهت کاهش مشکلات خود بردارند. در ساختار این نوع دست مصنوعی، یک منبع برق خارجی دیده می شود که وظیفه دارد مفصل آرنج را کنترل کند. سیستم کمربند دیگر قسمت آن است که آن نیز وظایف خاصی بر عهده دارد.

هم برای ساخت این نوع اندام مصنوعی و هم برای ساخت سایر دست های مصنوعی باید به کلینیک هایی مراجعه کنید که می توانند انواع و اقسام دست های مصنوعی را بالاترین کیفیت بسازند و در اختیار شما قرار دهند. این کلینیک ها برای اطلاع از قیمت ساخت پروتز چشم هم می توانند به شما کمک کنند.

پیوند دست مصنوعی چیست؟ آیا آن نیز یک نوع دست مصنوعی به شمار می رود؟

پیوند دست مصنوعی چیست؟ آیا آن نیز یک نوع دست مصنوعی به شمار می رود؟

پیوند دست مصنوعی، همان طوری که از نام آن بر می آید، متصل کردن و پیوند زدن دست های مصنوعی به بدن است. این نوع اندام های مصنوعی، بسیار خاص هستند و طی یک عمل جراحی به استخوان بدن فرد وصل می شوند. به دست های مصنوعی پیوندی، ایمپلنت نیز گفته می شود. از جمله مزیت هایی که پیوند نسبت به ساخت دست مصنوعی با قابل جداشوندگی دارد، می توان به این موارد اشاره کرد:

 • کسانی که این نوع را نصب می کنند، می توانند اشیاء را بلند کرده و جا به جا کنند. برخی انواع دست های مصنوعی، این امکان را به بیمار نمی دهند، اما به دلیل ساختار و عملکرد خاصی که ایمپلنت ها دارند، بلند کردن و جا به جا کردن اشیاء با کمک آنها کار بسیار راحتی است.
 • کسانی که به جای پرداخت قیمت دست مصنوعی از نوع جدا شونده، برای پیوند دست های مصنوعی اقدام می کنند، می تواند کارهای متفاوتی را به کمک آن انجام دهند. از جمله این کارها می توان به ورزش کردن و یا حتی پیانو زدن اشاره داشت. دقت داشته باشید، دست های مصنوعی از این قابلیت برخوردار هستند که هوشمند بوده و بتوان آنها را حرکت داد.
 • افزایش ثبات، از دیگر مزیت هایی است که در پیوند دست های مصنوعی مشاهده می شود.
دست مصنوعي پيشرفته چیست؟ با آن بیشتر آشنا شوید!؟

با بهترین دست مصنوعی و پيشرفته که در دنیا وجود دارد، آشنا شوید!؟

دست های مصنوعی در حال پیشرفت هستند. قبلا، امکان آنکه بتوان طیف وسیعی از کارها را با کمک آنها انجام داد وجود نداشت، اما امروزه این محدودیت به واسطه اندام های مصنوعی هوشمند برداشته شده است و افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه دست می توانند با دست خود کارهای متفاوتی را انجام دهند.

دانشمندانی که در حال تحقیق روی ساخت انواع دست های مصنوعی هستند، توانسته اند اندام های مصنوعی پیشرفته و فوق العاده ای بسازند. این دست های مصنوعی یکی از جدیدترین انواع به شمار رفته و نکته قابل توجه در آنها، امکان کنترلشان توسط مغز و ذهن است. نکته ای که خوب است به خاطر داشته باشید این است که قیمت دست مصنوعی پیشرفته بالاست.

کلینیک پروتز دست کجاست

سیستمی که باعث شده این اندام های مصنوعی، متفاوت از سایر دست های مصنوعی باشند، ترکیب شدن سیستم آنها با عصب بیمار است. به کمک این قابلیت، فرد می تواند اندام مصنوعی خود را حرکت دهد؛ درست مانند زمانی که فرد در حال حرکت دادن دست طبیعی خود است.

برای آنکه بیمار بتواند به کمک ساخت دست مصنوعی، اجسام را حس کند، لازم است که آن به بدن متصل شود. به همین دلیل، با کمک عمل جراحی، دست های مصنوعی پيشرفته را به باقیمانده دست بیمار متصل می کنند؛ به این شکل، این اندام مصنوعی با ثبات بیشتری در جای خود باقی می ماند. الکترود قرار گرفته در عصب و عضله ی بیمار به او کمک می کند تا بتواند به راحتی دست خود را باز کند، ببندد و اشیاء مختلف را در دست حس کند.

علاوه بر الکترودها، حسگرهایی نیز روی انگشت شست کاربر قرار داده می شود؛ این حسگرها تماس و فشار وارد شده به دست را مورد سنجش قرار می دهد. اطلاعات به دست آمده توسط این حسگرها به مغز منتقل شده و کاربر زمانی که یک جسم را در دست می گیرد، می تواند فشار آن را تشخیص دهد. این یکی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت دست مصنوعی پیشرفته است.

از جمله ویژگی های این دست های مصنوعی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • کنترل دقیق تر و مطمئن تر روی تمامی حرکات دست
 • طبیعی حرکت کردن انگشتان دست
 • انجام کارهای ظریف
 • انجام دادن طیف وسیعی از کارها
 • حفاظت از هر گونه آسیب
 • نداشتن سروصدای آزاردهنده
قیمت پای مصنوعی پیشرفته در تهران

آیا مراکز ساخت دست مصنوعی در تهران بهترین مراکز برای ساخت دست های مصنوعی پیشرفته هستند؟ چرا؟

یکی از مهم ترین چیزهایی که می بایست برای ساخت دست های مصنوعي پيشرفته مورد توجه قرار داد، مرکزی است که می بایست برای ساخت این اندام مصنوعی به آنجا مراجعه کرد. یکی از بهترین منابع برای ساخت دست های مصنوعی پیشرفته، مراکزی هستند که در تهران واقع شده اند.

این مراکز به چندین دلیل که در زیر آورده ایم، بهترین گزینه برای ساخت دست مصنوعی هوشمند هستند:

 • در این مراکز، علم و تجربه لازم برای ساخت اندام های پیشرفته و هوشمند وجود دارد.
 • کارشناسان می توانند با توجه به نیازهایی که متقاضی ساخت دست های مصنوعی دارد، یک اندام مصنوعی پیشرفته و فوق العاده کاربردی برای او بسازند.
 • رعایت اصول هوشمندسازی در ساخت دست های مصنوعی از دیگر خصوصیات این مراکز در کشور است.

در کنار تمام مواردی که در بالا اشاره داشتیم، مناسب تمام شدن قیمت دست مصنوعی هوشمند در مقایسه با خارج از کشور، از دیگر مزیت ها و امتیازات ساخت اندام های هوشمند در کشورمان به شمار می رود.

بهترین کلینیک پروتز دست

قیمت دست های مصنوعی هوشمند در ایران چقدر است؟

قیمت دست های مصنوعی هوشمند در ایران (دست های مصنوعي پيشرفته) سوال بسیار مهم دیگری است که باید به آن جواب داده شود. اولین موضوعی که قبل از پرداختن به قیمت اندام های مصنوعی پیشرفته باید مورد توجه قرار گیرد این است که بیمه های دولتی در کشور، زیر بار هزینه های ساخت آنها نمی روند. نه تنها اندام های مصنوعی هوشمند، بلکه اندام هایی که از نظر کاربرد و عملکرد، ساده بوده و پیشرفته نیستند نیز تحت پوشش بیمه ها قرار ندارد. تنها بیمه های تکمیلی هستند که می توان روی کمک آنها برای پرداخت هزینه های ساخت و تهیه دست مصنوعی حساب کرد.

با توجه به پیشرفته بودن دست های مصنوعی، برخی قطعات مورد نیاز آنها می بایست از خارج از کشور وارد شود و از آنجایی که قیمت دلار نیز نوسانی است، نمی توان یک قیمت ثابت و مشخص برای ساخت این اندام مصنوعی ارائه کرد. موضوع دیگری که آن هم روی قیمت ساخت دست مصنوعی پیشرفته تاثیر گذار است، میزان قطع عضو است. در افرادی که میزان بیشتری از دست قطع شده است، ساخت دست های مصنوعی با قیمت بالاتری همراه خواهد بود.

معتبرترین کلینیک پروتز دست در کشور کجاست

 آیا دست های مصنوعی الکترونیکی یک اندام مصنوعی پيشرفته به شمار می روند؟

یک نوع دست مصنوعي پيشرفته که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده، دست های مصنوعی الکترونیکی است. این دست مصنوعی که ممکن است با نام مایوالکتریک نیز خوانده شود، از جمله دست های مصنوعی است که وزن زیادی ندارد؛ وزن این اندام مصنوعی حدود 400 تا 600 گرم است. اندام طبیعی انسان نیز وزنی در همین حد دارد؛ به همین دلیل، حمل کردن آن کار سختی نیست و کاربر از داشتن آن احساس خستگی نمی کند.

از دیگر ویژگی هایی که می توان در مورد این نوع بیان کرد، کنترل به کمک سیگنال هایی است که بدن تولید می کند. این اندام مصنوعی، سیگنال های ارسال شده را دریافت می کند. دریافت سیگنال ها، به واسطه الکترودهایی صورت می گیرد که در داخل بدنه قرار داده شده است. موتورهای داخل آن به سیگنال ها پاسخ می دهند و به این شکل کاربر می تواند دست را حرکت دهد.

درست است که قیمت دست مصنوعی پیشرفته بالاست، اما به دلیل مزیت هایی که در این نوع مشاهده می شود، کسانی که توان پرداخت هزینه آن را دارند، می توانند به کمک آن به بسیاری از مشکلاتشان پایان دهند.

آیا مراکز ساخت پروتز دست در تهران بهترین مرکز برای ساخت پروتزهای پیشرفته هستند؟ چرا؟

قیمت دست مصنوعی مکانیکی بیشتر است یا قیمت دست مصنوعي پيشرفته؟

یکی از سوالاتی که برای برخی کاربران دست های مصنوعی ممکن است به وجود آید این است که قیمت دست مصنوعي پيشرفته بیشتر است یا قیمت دست های مصنوعی مکانیکی. برای آنکه بتوانیم به این سوال، بهتر پاسخ دهیم باید بگوییم، دست های مصنوعی و به صورت کلی اندام های مصنوعی را با توجه به پارامترهای متفاوت قیمت گذاری می کنند.

یکی از مواردی که روی قیمت اندام های مصنوعی تاثیر دارد، نوع عملکرد و پیچیدگی هایی است که در ساخت دست مصنوعی به کار برده شده است. اگر بخواهیم این مساله را به صورت واضح تر بیان کنیم باید بگوییم که هر قدر اندام مصنوعی، پیچیده تر بوده و عملکرد بهتری داشته باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود.

دست مصنوعی پیشرفته به دلیل عملکرد بهتری که از خود نشان می دهد و اینکه در رفع نیازهای کاربر خویش با قابلیت ها و امتیازات بیشتری ظاهر می شود، قطعا قیمت بالاتری دارد در مقایسه با دست های مصنوعی مکانیکی که کاربر خویش را با محدودیت های زیادی مواجه می کنند. کسانی که نمی خواهند فقدان عضو، زندگی آنها را بهم بریزد، بهتر است برای ساخت دست های مصنوعی پیشرفته اقدام کنند؛ هر چند که قیمت بالایی دارند.

برای ساخت دست های مصنوعی پیشرفته کلینیک های معتبر در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار را انتخاب کنید. این کلینیک در حوزه ساخت انواع اندام های مصنوعی، از جمله ساخت انگشت مصنوعی پا، و ساخت کفش طبی و کفی طبی فعالیت می کند.

ساخت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران

قیمت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران چقدر است؟

دست های مصنوعی الکترونیکی در ایران را می توان به جرات، یکی از جدیدترین و مدرن اندام های مصنوعی نامید. کسانی که دستشان قطع شده است، چنانچه بخواهند با مدرن ترین روش ممکن، از حجم مشکلات خود که در اثر قطع عضو به وجود آمده، کم کنند، بهتر است برای ساخت این نوع اقدام کنند. ما در این جا قصد داریم از جوانب مختلف در مورد این اندام  مصنوعی صحبت کرده و ابتدا نیز به سوال دست مصنوعی الکترونیکی چیست، جواب دهیم.

انسان، همیشه در معرض خطر است و سلامتی او را حوادث و اتفاقات مختلف، ممکن است در معرض خطر قرار دهد. از جمله حوادث و مشکلاتی که ممکن است منجر به قطع عضو و ایجاد اجبار برای ساخت دست مصنوعی شود، می توان به نقص های مادرزادی، حوادث رانندگی، تروما، سرطان، دیابت تروماتیک و عفونت اشاره کرد. اگر پزشکان ببینند که نمی توان با عمل جراحی، دست حادثه دیده را نگه داشت، چاره ای به جز قطع عضو ندارند. کسانی که چنین حادثه ای را تجربه می کنند می بایست برای ساخت یکی از انواع دست های مصنوعی اقدام کنند.

یکی از انواع دست مصنوعی که این روزها خبرهای زیادی از آن به گوش می رسد، دست های مصنوعی الکتریکی است. افراد، با توجه به نیازهایی که دارند می توانند برای ساخت این نوع اقدام کنند. خوشبختانه، در سال های گذشته دست های مصنوعی الکترونیکی در ایران ساخته می شود و افراد می توانند بسیاری از نیازهای خود را به کمک آن برطرف کنند. این نوع به قطعات الکترونیکی مجهز شده است و جالب است که قیمت آرنج های الکترونیکی ایرانی یک چهارم قیمت اندام های مصنوعی الکترونیکی خارجی است.

ساخت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران در پایار

ساخت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران چگونه است؟ آیا این نمونه، برتری به نمونه های خارجی دارد؟

خبر خوبی که در سال های گذشته، باعث خوشحالی افراد درگیر با قطع عضو شده است، ساخت و آماده سازی دست مصنوعی الکترونیکی در ایران است. این اندام مصنوعی از حسگرهای حرکتی، باتری هایی با قابلیت شارژ و بخش های مکانیکی تشکیل شده است.

وقتی حسگرهای این نوع به دست انسان متصل می شوند، حرکت عضله ها به فرمان های الکترونیکی تبدیل شده و در نهایت به بخش مکانیکی که همان انگشتان دست هستند، انتقال داده می شود. با این نقل و انتقالات انرژی است که فرد می تواند انگشتان خود را خم کند و اجسام را در دست بگیرد و یا حتی با این اندام مصنوعی بنویسد. همین موضوع باعث افزایش قیمت دست مصنوعی الکترونیکی شده است.

حسگرهایی که در این نوع به کار برده شده است، قابلیت تنظیم داشته و فرد حتی بعد از نیم ساعت آموزش دیدن با آن می تواند برخی کارهای ظریف، از جمله برداشتن یک فنجان چای، برداشتن پفک و یا حتی نوشتن با یک مداد و یا خودکار را انجام دهد، بدون آنکه نیاز باشد فرد دیگری به او کمک کند. نکته جالبی که در مورد ساخت دست های مصنوعی الکترونیکی مطرح می کنند، این است که این دست مصنوعی الکترونیکی می تواند تا 50 نیوتن فشار را تحمل کند.

قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران (دست مصنوعي پيشرفته) چقدر است؟

آیا قیمت دست مصنوعی الکترونیکی بالاتر از قیمت دست های مصنوعی هوشمند است؟

دست های مصنوعی، پیشرفت های فوق العاده ای داشته اند و به همین واسطه توانسته اند بسیاری از نیازهای خاص کاربران را برآورده کنند. یکی از انواع دست مصنوعی پیشرفته، دست های مصنوعی الکترونیکی هستند. برای ساخت این نوع باید به یک کلینیک ارتوپدی فنی در کشور مراجعه کنید؛ کارشناسان این مراکز، قیمت ساخت دست مصنوعی را به شما می گویند و شما در صورتی که از عهده هزینه آن برآیید، می توانید برای ساخت آن اقدام کنید. به یاد داشته باشید، قیمت دست های مصنوعی الکترونیکی در کشور، کم نیست و هر کلینیک ممکن است قیمت متفاوتی به شما اعلام کند.

موضوع دیگری که خوب است در مورد آن صحبت کنیم، دست های مصنوعی هوشمند هستند. این نوع نیز از جدیدترین و مدرن ترین انواع دست های مصنوعی موجود به شمار رفته و به دلیل تجهیزات پیشرفته و حساسی که در آنها به کار برده شده است، قیمت بالایی دارد. قیمت این دو نوع دست مصنوعی را نمی توان به صورت دقیق و مشخص اعلام کرد؛ زیرا پارامترهای زیادی در ساخت و تعیین قیمت آن دخالت دارند و این موضوع است که باعث تغییر قیمت دست های مصنوعی در کشور می شود.

قیمت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، ارزان است؟

قیمت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، بالاتر است یا قیمت دست های مصنوعی ثابت؟

دست های مصنوعی الکترونیکی در ایران، جزء جدیدترین انواع اندام های مصنوعی در کشور به شمار می رود. در مورد این دست های مصنوعی و قیمت آنها در این مقاله صحبت کردیم و حال می خواهیم مقایسه ای بین دست های مصنوعی الکترونیکی و قیمت دست های مصنوعی ثابت انجام دهیم.

اندام های مصنوعی ثابت، اندام هایی هستند که تنها کاربرد زیبایی دارند. این ها، مانند دستهای مصنوعی محرک نیستند و نمی توانند به فرد کمک کنند تا کارهای روزانه اش را انجام دهد. دست های ثابت، ساختار کاملا ساده ای دارند و تجهیزات پیچیده ای در آنها به کار برده نشده است. این ها سبک هستند و وزن زیادی ندارند و کاربر از نصب و انتقال آنها احساس بدی را تجربه نخواهد کرد.

به دلیل ساده تر بودن عملکرد و طراحی دست های مصنوعی ثابت، قیمت ساخت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، پایین تر است. دست های مصنوعی الکترونیکی، پیچیدگی های زیادی دارند؛ سنگین تر هستند و کاربر به صورت مفیدتر و موثرتری می تواند از آنها استفاده کند. تمامی این مزیت ها بر افزایش قیمت این دست مصنوعی، بی دلیل نیست.

دست مصنوعی الکترونیکی در ایران در کلینیک پایار

با انواع دست مصنوعی در ایران آشنا شوید؟

دست های مصنوعی که در ایران ساخته می شوند، محدود به دست های مصنوعی الکترونیکی نیست. انواع دیگر دست های مصنوعی نیز در کشور ما ساخته می شود که نام برخی از آنها را در ادامه ذکر خواهیم کرد:

1- دست های مصنوعی زیبایی

یکی از انواع دست های مصنوعی در ایران، دست های مصنوعی زیبایی نام دارد. در ساخت دست مصنوعی زیبایی، از ماده ای انعطاف پذیر به نام سیلیکون استفاده می کنند. این نوع به بدن انسان شباهت زیادی دارند و قیمت آنها از دیگر انواع دست های مصنوعی در کشور پایین تر و مناسب تر در نظر گرفته می شود.

2- دست های مصنوعی با نیروی خارجی

از دیگر دست های مصنوعی در کشور، می توان به دست های مصنوعی با نیروی خارجی اشاره کرد. این نوع نیز کاربردهای بسیاری داشته و برای کسانی که می خواهند بدون نیاز به کمک دیگران کارهای خود را انجام دهند، گزینه خوب و مناسبی به نظر می رسد که این قابلیت نیز به این دلیل است که آنها با کمک انرژی الکتریکی کار می کنند. قیمت دست مصنوعی با قابلیت خاص بالاست.

3- دست های مصنوعی با قابلیت های خاص

دست مصنوعی که برای یک نوع خاص از فعالیت ساخته می شوند به اندام مصنوعی با قابلیت های خاص معرف است. قیمت این نوع نیز به مانند قیمت دست های مصنوعی الکترونیکی در ایران، بالاست.

با انواع دست مصنوعی در ایران آشنا شوید؟

جدیدترین دست مصنوعی در ایران چه نام دارد؟

در مورد دست های مصنوعی الکترونیکی در ایران نکاتی را بیان کردیم، خوب است حالا برای آنکه این بحث تکمیل شود در مورد دست های مصنوعی که از آنها به عنوان جدیدترین در ایران نیز یاد می کنند صحبت کنیم. این دست های مصنوعی هوشمند شامل این ها هستند:

1- دست بیونیک؛

دست مصنوعی بیونیک از جمله اندام های مصنوعی است که از آن به عنوان یک نوع جدید و پیشرفته یاد می کنند. این نوع، با سیستم خاصی که دارد به عضلات دست متصل شده و سیگنال های آن را دریافت می کند و سپس با توجه به سیگنال های دریافتی، حرکت می کند. این نوع اندام مصنوعی به کمک برخورداری از ویژگی های ارگونومیک، تجربه انجام حرکت های طبیعی را در اختیار فرد قرار می دهد و به همین دلیل است که کارایی بالایی را می توان از آن انتظار داشت. به خاطر داشته باشید قیمت دست مصنوعی بیونیک بالاست.

2- دست های مصنوعی هیبریدی؛

این نوع را نیز می توان به دلیل ویژگی هایی که دارد جزء دست های مصنوعی پیشرفته دانست. این نوع، ترکیبی از دست های مایو الکتریک و معمولی است و کسانی که دست شان از ناحیه بازو قطع شده بهتر است برای ساخت دست مصنوعی هیبریدی اقدام کنند. هم برای تهیه و ساخت دست های هیبریدی که جزء اندام های مصنوعی بالا تنه هستند و هم برای ساخت اندام های مصنوعی تحتانی، باید به مراکز معتبر ساخت اندام مصنوعی همچون پایار مراجعه کنید.

 

آشنایی با دست مصنوعی الکترونیکی در ایران

قیمت دست مصنوعی را با توجه به چه عواملی تعیین می کنند؟

عوامل متفاوتی را می توان نام برد که روی قیمت و هزینه ی نصب دست های مصنوعی تاثیر دارد. یکی از این فاکتورهای تاثیرگذار، ساده بودن یا هوشمند بودن اندام مصنوعی است که باعث افزایش قیمت شده است.

موضوع دیگری که روی قیمت ساخت دست مصنوعی تاثیر دارد، میزان و وسعت قطع شدگی عضو است. کسانی که مقدار بیشتری از دستشان قطع شده است، می بایست هزینه ی بالاتری پرداخت کنند.

امکانات و قابلیت هایی که در ساخت اندام مصنوعی دست به کار برده شده، از دیگر عوامل موثر روی قیمت است. برای مثال، اگر در ساخت و نصب دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، فاکتور ضد آب بودن نیز اضافه شود به طور قطع و یقین قیمت افزایش پیدا می کند. به دست های مصنوعی که برای شرایط خاصی ساخته می شود، اندام های مصنوعی با قابلیت های خاص گفته می شود و معمولا قیمت آنها از هزینه ساخت سایر پروتز ها بیشتر است.

موضوع دیگری که بر قیمت ساخت دست های مصنوعی تاثیر دارد، کلینیک ارتوپدی فنی است که به آنجا مراجعه می شود. متاسفانه، برخی کلینیک های فعال در کشور، بدون آنکه دلیل خاصی داشته باشد، قیمت بالایی برای ساخت و نصب دست مصنوعی دریافت می کنند.

قیمت دست مصنوعی را با توجه به چه عواملی تعیین می کنند؟

قیمت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران چقدر است؟

با توجه به مزیت هایی که در فوق اشاره کردیم، احتمالا، الان می توانید حدس بزنید که هزینه تهیه و ساخت یک اندام الکترونیکی چقدر است. سازندگان اندام های مصنوعی در کشورمان، برای آنکه از تحمیل فشار مالی به متقاضیان کم کنند، این نوع را در کشور ساخته و با قیمت مناسبی در اختیار افراد قرار می دهند. این خبر، خبر خوبی برای کسانی است که از پوشش بیمه های خصوصی و دولتی بهره نمی برند.

قیمت ساخت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، یک چهارم نمونه های خارجی است. نمونه همین مدل، در کشور آلمان تولید شده و با قیمتی بیش از 7 هزار یورو به فروش می رسد. با توجه به اینکه بیمه های دولتی در کشور ما، هزینه ساخت و تهیه این دست مصنوعی را تحت پوشش قرار نمی دهند، به همین دلیل، خرید نمونه وارداتی آن، کار بسیار سختی است. ساخت این اندام مصنوعی در کشور، صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی را در کشور ایجاد کرده است.

این دست مصنوعی به دلیل اجزای داخلی پیشرفته ای که دارد، یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی است که به هر علتی دستشان قطع شده است. کلینیک هایی مانند کلینیک ارتوپدی فنی پایار، از تجهیزات لازم برای ساخت این نوع اندام مصنوعی برخوردار بوده و می توانند آن را با قیمتی مناسب در اختیار متقاضیان قرار دهد.