دست مصنوعی چیست؟ چه کسانی برای خرید دست مصنوعی اقدام می کنند؟

شاید در گذشته وقتی کسی دستش قطع می شد، امید چندانی به تجربه یک زندگی با کیفیت نمی توانست داشته باشد اما امروزه، با وجود اندام های مصنوعی که یکی از آنها دست مصنوعی است، افراد حتی با وجود قطع دست می توانند با امید بیشتری زندگی کنند و زندگی را ادامه دهند. دست های مصنوعی به ابزارهایی گفته می شود که با هدف کمک به افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه دست ساخته می شوند.

کسانی که دست یا قسمتی از دست شان قطع می شود، می توانند برای ساخت دست مصنوعی اقدام کرده و به انجام کارهای روزانه خود بپردازند. این دست ها به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند عملکرد و ظاهرِ تغییر پیدا کرده فرد را به مقدار زیادی بهبود دهند. زمانی که امکان انجام پیوند دست وجود ندارد، این دست ها می توانند جایگزین خوبی برای قطع عضو باشند و از نظر زیبایی نیز می توانند اهداف مورد نظر را محقق کنند. دست های مصنوعی انواع و اقسام متفاوتی دارند که برای افراد در شرایط مختلف ساخته می شوند. در ادامه در مورد این دست ها اطلاعات بیشتری را به شما خواهیم داد. به خاطر داشته باشید، نوع دست مصنوعی، تاثیر زیادی روی قیمت دست مصنوعی خواهد داشت.

از آنجایی که قطع دست، مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد می کند، به همین سبب تقریبا هر کسی که در اثر بیماری و یا حادثه و یا به صورت مادرزاد دست ندارد می بایست برای خرید دست مصنوعی اقدام کند. دست های مصنوعی نه تنها می توانند کاربردی و عملگرا ظاهر شوند، بلکه آنها باعث می شوند که اعتماد به نفس فرد افزایش پیدا کند و با قدرت و انگیزه بیشتری به زندگی خود ادامه دهد. اگر کمترین میزان قطع عضو را دارید، مثلا انگشت دست شما قطع شده است می توانید به صحفه قیمت ساخت پروتز انگشت دست بروید. ما در اینجا اطلاعات زیادی را در این خصوص به شما داده ایم.

دست مصنوعی چیست

در مرکز فروش دست مصنوعی، کدام یک از انواع دست های مصنوعی ساخته می شود؟

اگر به مرکز فروش دست مصنوعی در کشور مراجعه کرده باشید، حتما می توانید انواع متفاوت دست های مصنوعی را در این مراکز مشاهده کنید. ما در اینجا این اندام های مصنوعی را به شما معرفی خواهیم کرد:

1- دست های مصنوعی مکانیکی؛

یکی از انواع دست های مصنوعی، دست های مصنوعی مکانیکی هستند. طراحی و ساخت دست مصنوعی مکانیکی به صورت قلاب است و به کمک سیستم کابلی که در این نوع به کار برده شده، می توان قسمت ها و یا اندام های بریده شده را به راحتی مهار کرد. این نوع با کمک این قلاب، باز و بسته شده و افراد می توانند به واسطه آن به انجام کارهای روزانه خود بپردازند. دست های مصنوعی مکانیکی اجازه نمی دهند که روی عضو باقیمانده فشار زیادی وارد شود؛ در واقع، فشار به سیستم قلاب و مهار منتقل شده و به این شکل، عملکردی که از دست انتظار می شود، خیلی طبیعی تر جلوه خواهد کرد. برای دریافت قیمت دست مصنوعی مکانیکی با کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح همچون پایار تماس بگیرید.

دست های مصنوعی مکانیکی به کمک سوکت مکانیکی، به عضو قطع شده متصل شده اند. در سیستم های جدید، ما شاهد سوکت های تعلیق خودکار هستیم  که در ساخت آسترها، از مواد سیلیکونی بسیار محکمی از جنس فیبر کربن استفاده می شود. با این تحول، زمانی که فرد می خواهد دست خود را حرکت دهد، کشش مورد نیاز تامین شده و سیستم تعلیق نیز می تواند مزیت هایی چون ایمنی بالا برای عضو قطع شده فرد بیمار فراهم کند. با این شرایط، خرید دست مصنوعی با بازدهی بالایی همراه خواهد بود.

نکته دیگری که خوب است در مورد این نوع بدانید ماده ای است که از آن در ساخت دست مصنوعی مکانیکی استفاده می کنند. یکی از رایج ترین و  معمول ترین متریال ها برای ساخت این نوع دست مصنوعی، آلومینیوم است. این آلیاژ، مقاومت بالایی در مقابل فشارهای خارجی از خود نشان می دهد و به همین دلیل، باعث می شود که این نوع دست، ماندگاری و دوام بیشتری پیدا کند.

چه کسانی برای خرید دست مصنوعی اقدام می کنند؟

2- دست های مصنوعی مایوالکتریک؛

یکی از پیشرفت هایی که در حوزه ساخت دست های اتفاق افتاده است، ابداع دست های مصنوعی مایوالکتریک است. این دست های مصنوعی از جمله جدیدترین دست های مصنوعی به شمار رفته و مزیت و برتری که به سایر انواع دست های مصنوعی دارند، قابلیت کنترل آنها به کمک مغز است.

این دست های مصنوعی به کمک سنسورهای حسی، روی عصب های اندام باقیمانده فرد متصل می شوند. وقتی مغز فرمان حرکت دست را صادر می کند، پالس های الکتریکی تولید می شود. این پالس ها به سمت سنسورهای قرار گرفته روی اندام باقیمانده فرستاده شده، به پالس های دیجیتال تبدیل می شوند و در ادامه به سمت موتورهایی فرستاده می شوند که در دست مصنوعی تعبیه شده اند. به این ترتیب است که این دست های مصنوعی حرکت می کنند.

باتری که در ساخت دست مصنوعی مایوالکتریک در نظر گرفته شده است از انرژی دیجیتالی استفاده کرده و دست و انگشت های دست را حرکت می دهد. همین نوع عملکرد است که باتری های لیتیومی و موتورهای الکتریکی دست های مصنوعی مایوالکتریک را به یکی از مهم ترین قسمت های این اندام مصنوعی تبدیل کرده است. خوب است بدانید که قیمت دست مصنوعی مایوالکتریک از برخی انواع دست های مصنوعی بالاتر گزارش شده است. در ضمن، به دلیل قرار گرفتن باتری در درون این نوع اندام مصنوعی، لازم است که کاربر دائما  باتری را شارژ کند تا بتواند از دست مصنوعی خود استفاده کند. در ضمن، به خاطر داشته باشید که استفاده از این دست مصنوعی نیاز به آموزش و زمان دارد و افرادی که می خواهند کار کردن با آن را یاد بگیرند باید مدتی را آموزش ببینند و به خود فرصت بدهند. برای اطلاع از قیمت مچ دست مصنوعی مایو به صفحه قیمت ساخت پروتز مچ دست بروید.

در مرکز فروش دست مصنوعی، کدام یک از انواع دست های مصنوعی ساخته می شود؟

موضوعی که خوب است در مورد خرید دست مصنوعی مایو الکتریک به یاد داشته باشید، افرادی هستند که بهتر است برای ساخت این نوع اقدام کنند. متخصصان اعتقاد دارند، کسانی که انگشت های دست آنها قطع شده است، بهترین افرادی اند که می توانند از مزیت های این دست مصنوعی استفاده کنند؛ چرا که عملکرد این دست مصنوعی به دلیل امواجی است که از سوی مغز صادر و ارسال می شود. این دست های مصنوعی بدون وجود هیچ نوع کمربندی به عضو باقیمانده فرد متصل می شوند و به دلیل قابلیت کنترل توسط مغز، حرکت های طبیعی تری را می توان از آنها انتظار داشت.

به دلیل شباهت زیادی که عملکرد این دست مصنوعی به حرکت دست انسان دارد، این نوع را یکی از محبوب ترین انواع دست های مصنوعی معرفی کرده اند. خوب است بدانید که ساخت دست مصنوعی الکتریکی نیز در حال حاضر با تغییرات و تحولات زیادی رو به رو شده است. یکی از این تغییرات که در نوع خود بسیار جالب توجه و کاربردی است، قابلیت کاشت حسگرها یا سنسورها در داخل عضو باقیمانده فرد است. این مزیت باعث شده که کنترل دست خیلی راحت تر و طبیعی تر صورت گیرد. این یکی از مهم ترین از دلایل بالا بودن قیمت دست مصنوعی مایو الکتریک است.

مراحل ساخت دست مصنوعی در کلینیک پایار

نکات مهم در ساخت دست مصنوعی بچه ها

3- دست مصنوعی بیونیک؛

از دیگر انواع دست های مصنوعی که در مراکز ساخت اندام های مصنوعی می توان نمونه ای از آن را مشاهده کرد، دست های مصنوعی بیونیک هستند. این نوع دست را یکی از جدیدترین انواع دست های مصنوعی می دانند. نکته قابل توجه در مورد دست های مصنوعی بیونیک این است که می توان آنها را به عضلات دست وصل کرد. با کمک این اتصال، دست های مصنوعی می توانند سیگنال هایی که از طرف مغز صادر می شود، دریافت کرده و بر اساس آنها حرکت کنند. به خاطر داشته باشید، قیمت دست مصنوعی بیونیک از انواعی که عملکرد ساده تری دارند، بالاتر است.

از دیگر قابلیت هایی که می توان در خصوص این نوع دست مصنوعی بیان کرد، وجود موتور در انگشت های اندام مصنوعی است. به کمک این مزیت، فرد می تواند اندام مصنوعی خود را به شکل طبیعی تری حرکت دهد. موتورهایی که در این نوع به کار برده شده اند، باعث می شوند که وزن به صورت یکنواخت در سراسر دست، توزیع شده و افراد در زمان ساخت دست مصنوعی، نگرانی از بابت اینکه این اندام مصنوعی، سنگین است، نخواهند داشت. ویژگی های ارگونومیک نیز در ساخت این اندام مصنوعی مخصوص بالاتنه به چشم می خورد و همین مورد نیز باعث افزایش کارایی و عملکرد آن برای افراد مختلف شده است. با ساخت آرنج مصنوعی بیونیک مشکلات ناشی از قطع عضو را کاهش دهید و برای اطلاع از جزئیات آن به صفحه قیمت ساخت پروتز آرنج بیونیک بروید.

انواع دست مصنوعی هیبریدی

4- دست مصنوعی هیبریدی؛

در ادامه صحبت در خصوص انواع دست های مصنوعی می خواهیم در خصوص یکی دیگر از جدیدترین انواع آن صحبت کنیم. به این نوع، دست های مصنوعی هیبریدی گفته می شود و عملکرد بهتر و قابل قبول تری نسبت به انواع دست های مصنوعی دارند و به همین دلیل است که قیمت دست مصنوعی هیبریدی از برخی دست های مصنوعی سیلیکونی بالاتر عنوان شده است. این نوع، ترکیبی از دست های مصنوعی مایوالکتریکی و دست های مصنوعی معمولی است.

کسانی بهتر است برای ساخت دست مصنوعی هیبریدی اقدام کنند که دستشان از بالای آرنج قطع شده است. این افراد به این دلیل که قسمت بیشتری از دست شان قطع شده است و محدودیت های بیشتری در انجام کارها دارند، بهتر است برای ساخت و نصب این نوع اقدام کرده و قدمی موثر و مثبت در جهت کاهش مشکلات خود بردارند. در ساختار این نوع دست مصنوعی، یک منبع برق خارجی دیده می شود که وظیفه دارد مفصل آرنج را کنترل کند. سیستم کمربند دیگر قسمت آن است که آن نیز وظایف خاصی بر عهده دارد.

هم برای ساخت این نوع اندام مصنوعی و هم برای ساخت سایر دست های مصنوعی باید به کلینیک هایی مراجعه کنید که می توانند انواع و اقسام دست های مصنوعی را بالاترین کیفیت بسازند و در اختیار شما قرار دهند. این کلینیک ها برای اطلاع از قیمت ساخت پروتز چشم هم می توانند به شما کمک کنند.

پیوند دست مصنوعی چیست؟ آیا آن نیز یک نوع دست مصنوعی به شمار می رود؟

پیوند دست مصنوعی چیست؟ آیا آن نیز یک نوع دست مصنوعی به شمار می رود؟

پیوند دست مصنوعی، همان طوری که از نام آن بر می آید، متصل کردن و پیوند زدن دست های مصنوعی به بدن است. این نوع اندام های مصنوعی، بسیار خاص هستند و طی یک عمل جراحی به استخوان بدن فرد وصل می شوند. به دست های مصنوعی پیوندی، ایمپلنت نیز گفته می شود. از جمله مزیت هایی که پیوند نسبت به ساخت دست مصنوعی با قابل جداشوندگی دارد، می توان به این موارد اشاره کرد:

 • کسانی که این نوع را نصب می کنند، می توانند اشیاء را بلند کرده و جا به جا کنند. برخی انواع دست های مصنوعی، این امکان را به بیمار نمی دهند، اما به دلیل ساختار و عملکرد خاصی که ایمپلنت ها دارند، بلند کردن و جا به جا کردن اشیاء با کمک آنها کار بسیار راحتی است.
 • کسانی که به جای پرداخت قیمت دست مصنوعی از نوع جدا شونده، برای پیوند دست های مصنوعی اقدام می کنند، می تواند کارهای متفاوتی را به کمک آن انجام دهند. از جمله این کارها می توان به ورزش کردن و یا حتی پیانو زدن اشاره داشت. دقت داشته باشید، دست های مصنوعی از این قابلیت برخوردار هستند که هوشمند بوده و بتوان آنها را حرکت داد.
 • افزایش ثبات، از دیگر مزیت هایی است که در پیوند دست های مصنوعی مشاهده می شود.
دست مصنوعي پيشرفته چیست؟ با آن بیشتر آشنا شوید!؟

ساخت دست مصنوعی به چه منظوری انجام می شود؟

برخی کسانی که به دلیل بیماری، در اثر یک حادثه و یا به صورت مادرزادی دست ندارند، برای آنکه بتوانند بدون وابستگی به دیگران به کارهای خود رسیدگی کنند چاره ای به جز ساخت دست های مصنوعی ندارند. ساخت دست های مصنوعی با توجه به تنوعی که دارند به افراد کمک می کند تا بتوانند خیلی بهتر و راحت تر با مشکلات ناشی از قطع عضو خود کنار آیند.

تحولات خوبی در حوزه ساخت و تنوع دست مصنوعی به وقوع پیوسته و افراد با توجه به نوع نیازهایی که دارند می توانند برای ساخت یکی از آنها اقدام کنند. برای مثال، یکی از جدیدترین انواع دست های مصنوعی در کشور، دست های مصنوعی هوشمند است. این نوع امکان انجام طیف گسترده ای از کارها را به فرد می دهد. افراد با کمک این نوع، به معنای جدیدی در زندگی بعد از قطع عضو خواهند رسید و می توانند استقلالی را که قطع عضو از آنها گرفته بود دو مرتبه به دست آورند. خاطر نشان می کنیم، قیمت دست مصنوعی هوشمند بالاست.

برای ساخت دست های مصنوعی و سایر انواع اندام های مصنوعی، مانند ساخت پروتز پا با بالای زانو به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، همچون پایار مراجعه کنید. در این مرکز با در نظر گرفتن نیازهایی که دارید بهترین و کاربردی ترین نوع دست مصنوعی برای شما ساخته می شود.

ساخت دست مصنوعی به چه هدفی انجام می شود؟

با بهترین دست مصنوعی و پيشرفته که در دنیا وجود دارد، آشنا شوید!؟

دست های مصنوعی در حال پیشرفت هستند. قبلا، امکان آنکه بتوان طیف وسیعی از کارها را با کمک آنها انجام داد وجود نداشت، اما امروزه این محدودیت به واسطه اندام های مصنوعی هوشمند برداشته شده است و افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه دست می توانند با دست خود کارهای متفاوتی را انجام دهند.

دانشمندانی که در حال تحقیق روی ساخت انواع دست های مصنوعی هستند، توانسته اند اندام های مصنوعی پیشرفته و فوق العاده ای بسازند. این دست های مصنوعی یکی از جدیدترین انواع به شمار رفته و نکته قابل توجه در آنها، امکان کنترلشان توسط مغز و ذهن است. نکته ای که خوب است به خاطر داشته باشید این است که قیمت دست مصنوعی پیشرفته بالاست.

کلینیک پروتز دست کجاست

سیستمی که باعث شده این اندام های مصنوعی، متفاوت از سایر دست های مصنوعی باشند، ترکیب شدن سیستم آنها با عصب بیمار است. به کمک این قابلیت، فرد می تواند اندام مصنوعی خود را حرکت دهد؛ درست مانند زمانی که فرد در حال حرکت دادن دست طبیعی خود است.

برای آنکه بیمار بتواند به کمک ساخت دست مصنوعی، اجسام را حس کند، لازم است که آن به بدن متصل شود. به همین دلیل، با کمک عمل جراحی، دست های مصنوعی پيشرفته را به باقیمانده دست بیمار متصل می کنند؛ به این شکل، این اندام مصنوعی با ثبات بیشتری در جای خود باقی می ماند. الکترود قرار گرفته در عصب و عضله ی بیمار به او کمک می کند تا بتواند به راحتی دست خود را باز کند، ببندد و اشیاء مختلف را در دست حس کند.

علاوه بر الکترودها، حسگرهایی نیز روی انگشت شست کاربر قرار داده می شود؛ این حسگرها تماس و فشار وارد شده به دست را مورد سنجش قرار می دهد. اطلاعات به دست آمده توسط این حسگرها به مغز منتقل شده و کاربر زمانی که یک جسم را در دست می گیرد، می تواند فشار آن را تشخیص دهد. این یکی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت دست مصنوعی پیشرفته است.

از جمله ویژگی های این دست های مصنوعی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • کنترل دقیق تر و مطمئن تر روی تمامی حرکات دست
 • طبیعی حرکت کردن انگشتان دست
 • انجام کارهای ظریف
 • انجام دادن طیف وسیعی از کارها
 • حفاظت از هر گونه آسیب
 • نداشتن سروصدای آزاردهنده
قیمت پای مصنوعی پیشرفته در تهران

آیا مراکز ساخت دست مصنوعی در تهران بهترین مراکز برای ساخت دست های مصنوعی پیشرفته هستند؟ چرا؟

یکی از مهم ترین چیزهایی که می بایست برای ساخت دست های مصنوعي پيشرفته مورد توجه قرار داد، مرکزی است که می بایست برای ساخت این اندام مصنوعی به آنجا مراجعه کرد. یکی از بهترین منابع برای ساخت دست های مصنوعی پیشرفته، مراکزی هستند که در تهران واقع شده اند.

این مراکز به چندین دلیل که در زیر آورده ایم، بهترین گزینه برای ساخت دست مصنوعی هوشمند هستند:

 • در این مراکز، علم و تجربه لازم برای ساخت اندام های پیشرفته و هوشمند وجود دارد.
 • کارشناسان می توانند با توجه به نیازهایی که متقاضی ساخت دست های مصنوعی دارد، یک اندام مصنوعی پیشرفته و فوق العاده کاربردی برای او بسازند.
 • رعایت اصول هوشمندسازی در ساخت دست های مصنوعی از دیگر خصوصیات این مراکز در کشور است.

در کنار تمام مواردی که در بالا اشاره داشتیم، مناسب تمام شدن قیمت دست مصنوعی هوشمند در مقایسه با خارج از کشور، از دیگر مزیت ها و امتیازات ساخت اندام های هوشمند در کشورمان به شمار می رود.

بهترین کلینیک پروتز دست

قیمت دست های مصنوعی هوشمند در ایران چقدر است؟

قیمت دست های مصنوعی هوشمند در ایران (دست های مصنوعي پيشرفته) سوال بسیار مهم دیگری است که باید به آن جواب داده شود. اولین موضوعی که قبل از پرداختن به قیمت اندام های مصنوعی پیشرفته باید مورد توجه قرار گیرد این است که بیمه های دولتی در کشور، زیر بار هزینه های ساخت آنها نمی روند. نه تنها اندام های مصنوعی هوشمند، بلکه اندام هایی که از نظر کاربرد و عملکرد، ساده بوده و پیشرفته نیستند نیز تحت پوشش بیمه ها قرار ندارد. تنها بیمه های تکمیلی هستند که می توان روی کمک آنها برای پرداخت هزینه های ساخت و تهیه دست مصنوعی حساب کرد.

با توجه به پیشرفته بودن دست های مصنوعی، برخی قطعات مورد نیاز آنها می بایست از خارج از کشور وارد شود و از آنجایی که قیمت دلار نیز نوسانی است، نمی توان یک قیمت ثابت و مشخص برای ساخت این اندام مصنوعی ارائه کرد. موضوع دیگری که آن هم روی قیمت ساخت دست مصنوعی پیشرفته تاثیر گذار است، میزان قطع عضو است. در افرادی که میزان بیشتری از دست قطع شده است، ساخت دست های مصنوعی با قیمت بالاتری همراه خواهد بود.

معتبرترین کلینیک پروتز دست در کشور کجاست

 آیا دست های مصنوعی الکترونیکی یک اندام مصنوعی پيشرفته به شمار می روند؟

یک نوع دست مصنوعي پيشرفته که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده، دست های مصنوعی الکترونیکی است. این دست مصنوعی که ممکن است با نام مایوالکتریک نیز خوانده شود، از جمله دست های مصنوعی است که وزن زیادی ندارد؛ وزن این اندام مصنوعی حدود 400 تا 600 گرم است. اندام طبیعی انسان نیز وزنی در همین حد دارد؛ به همین دلیل، حمل کردن آن کار سختی نیست و کاربر از داشتن آن احساس خستگی نمی کند.

از دیگر ویژگی هایی که می توان در مورد این نوع بیان کرد، کنترل به کمک سیگنال هایی است که بدن تولید می کند. این اندام مصنوعی، سیگنال های ارسال شده را دریافت می کند. دریافت سیگنال ها، به واسطه الکترودهایی صورت می گیرد که در داخل بدنه قرار داده شده است. موتورهای داخل آن به سیگنال ها پاسخ می دهند و به این شکل کاربر می تواند دست را حرکت دهد.

درست است که قیمت دست مصنوعی پیشرفته بالاست، اما به دلیل مزیت هایی که در این نوع مشاهده می شود، کسانی که توان پرداخت هزینه آن را دارند، می توانند به کمک آن به بسیاری از مشکلاتشان پایان دهند.

آیا مراکز ساخت پروتز دست در تهران بهترین مرکز برای ساخت پروتزهای پیشرفته هستند؟ چرا؟

قیمت دست مصنوعی مکانیکی بیشتر است یا قیمت دست مصنوعي پيشرفته؟

یکی از سوالاتی که برای برخی کاربران دست های مصنوعی ممکن است به وجود آید این است که قیمت دست مصنوعي پيشرفته بیشتر است یا قیمت دست های مصنوعی مکانیکی. برای آنکه بتوانیم به این سوال، بهتر پاسخ دهیم باید بگوییم، دست های مصنوعی و به صورت کلی اندام های مصنوعی را با توجه به پارامترهای متفاوت قیمت گذاری می کنند.

یکی از مواردی که روی قیمت اندام های مصنوعی تاثیر دارد، نوع عملکرد و پیچیدگی هایی است که در ساخت دست مصنوعی به کار برده شده است. اگر بخواهیم این مساله را به صورت واضح تر بیان کنیم باید بگوییم که هر قدر اندام مصنوعی، پیچیده تر بوده و عملکرد بهتری داشته باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود.

دست مصنوعی پیشرفته به دلیل عملکرد بهتری که از خود نشان می دهد و اینکه در رفع نیازهای کاربر خویش با قابلیت ها و امتیازات بیشتری ظاهر می شود، قطعا قیمت بالاتری دارد در مقایسه با دست های مصنوعی مکانیکی که کاربر خویش را با محدودیت های زیادی مواجه می کنند. کسانی که نمی خواهند فقدان عضو، زندگی آنها را بهم بریزد، بهتر است برای ساخت دست های مصنوعی پیشرفته اقدام کنند؛ هر چند که قیمت بالایی دارند.

برای ساخت دست های مصنوعی پیشرفته کلینیک های معتبر در کشور، همچون کلینیک ارتوپدی فنی پایار را انتخاب کنید. این کلینیک در حوزه ساخت انواع اندام های مصنوعی، از جمله ساخت انگشت مصنوعی پا، و ساخت کفش طبی و کفی طبی فعالیت می کند.

ساخت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران

قیمت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران چقدر است؟

دست های مصنوعی الکترونیکی در ایران را می توان به جرات، یکی از جدیدترین و مدرن اندام های مصنوعی نامید. کسانی که دستشان قطع شده است، چنانچه بخواهند با مدرن ترین روش ممکن، از حجم مشکلات خود که در اثر قطع عضو به وجود آمده، کم کنند، بهتر است برای ساخت این نوع اقدام کنند. ما در این جا قصد داریم از جوانب مختلف در مورد این اندام  مصنوعی صحبت کرده و ابتدا نیز به سوال دست مصنوعی الکترونیکی چیست، جواب دهیم.

انسان، همیشه در معرض خطر است و سلامتی او را حوادث و اتفاقات مختلف، ممکن است در معرض خطر قرار دهد. از جمله حوادث و مشکلاتی که ممکن است منجر به قطع عضو و ایجاد اجبار برای ساخت دست مصنوعی شود، می توان به نقص های مادرزادی، حوادث رانندگی، تروما، سرطان، دیابت تروماتیک و عفونت اشاره کرد. اگر پزشکان ببینند که نمی توان با عمل جراحی، دست حادثه دیده را نگه داشت، چاره ای به جز قطع عضو ندارند. کسانی که چنین حادثه ای را تجربه می کنند می بایست برای ساخت یکی از انواع دست های مصنوعی اقدام کنند.

یکی از انواع دست مصنوعی که این روزها خبرهای زیادی از آن به گوش می رسد، دست های مصنوعی الکتریکی است. افراد، با توجه به نیازهایی که دارند می توانند برای ساخت این نوع اقدام کنند. خوشبختانه، در سال های گذشته دست های مصنوعی الکترونیکی در ایران ساخته می شود و افراد می توانند بسیاری از نیازهای خود را به کمک آن برطرف کنند. این نوع به قطعات الکترونیکی مجهز شده است و جالب است که قیمت آرنج های الکترونیکی ایرانی یک چهارم قیمت اندام های مصنوعی الکترونیکی خارجی است.

ساخت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران در پایار

ساخت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران چگونه است؟ آیا این نمونه، برتری به نمونه های خارجی دارد؟

خبر خوبی که در سال های گذشته، باعث خوشحالی افراد درگیر با قطع عضو شده است، ساخت و آماده سازی دست مصنوعی الکترونیکی در ایران است. این اندام مصنوعی از حسگرهای حرکتی، باتری هایی با قابلیت شارژ و بخش های مکانیکی تشکیل شده است.

وقتی حسگرهای این نوع به دست انسان متصل می شوند، حرکت عضله ها به فرمان های الکترونیکی تبدیل شده و در نهایت به بخش مکانیکی که همان انگشتان دست هستند، انتقال داده می شود. با این نقل و انتقالات انرژی است که فرد می تواند انگشتان خود را خم کند و اجسام را در دست بگیرد و یا حتی با این اندام مصنوعی بنویسد. همین موضوع باعث افزایش قیمت دست مصنوعی الکترونیکی شده است.

حسگرهایی که در این نوع به کار برده شده است، قابلیت تنظیم داشته و فرد حتی بعد از نیم ساعت آموزش دیدن با آن می تواند برخی کارهای ظریف، از جمله برداشتن یک فنجان چای، برداشتن پفک و یا حتی نوشتن با یک مداد و یا خودکار را انجام دهد، بدون آنکه نیاز باشد فرد دیگری به او کمک کند. نکته جالبی که در مورد ساخت دست های مصنوعی الکترونیکی مطرح می کنند، این است که این دست مصنوعی الکترونیکی می تواند تا 50 نیوتن فشار را تحمل کند.

قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران (دست مصنوعي پيشرفته) چقدر است؟

آیا قیمت دست مصنوعی الکترونیکی بالاتر از قیمت دست های مصنوعی هوشمند است؟

دست های مصنوعی، پیشرفت های فوق العاده ای داشته اند و به همین واسطه توانسته اند بسیاری از نیازهای خاص کاربران را برآورده کنند. یکی از انواع دست مصنوعی پیشرفته، دست های مصنوعی الکترونیکی هستند. برای ساخت این نوع باید به یک کلینیک ارتوپدی فنی در کشور مراجعه کنید؛ کارشناسان این مراکز، قیمت ساخت دست مصنوعی را به شما می گویند و شما در صورتی که از عهده هزینه آن برآیید، می توانید برای ساخت آن اقدام کنید. به یاد داشته باشید، قیمت دست های مصنوعی الکترونیکی در کشور، کم نیست و هر کلینیک ممکن است قیمت متفاوتی به شما اعلام کند.

موضوع دیگری که خوب است در مورد آن صحبت کنیم، دست های مصنوعی هوشمند هستند. این نوع نیز از جدیدترین و مدرن ترین انواع دست های مصنوعی موجود به شمار رفته و به دلیل تجهیزات پیشرفته و حساسی که در آنها به کار برده شده است، قیمت بالایی دارد. قیمت این دو نوع دست مصنوعی را نمی توان به صورت دقیق و مشخص اعلام کرد؛ زیرا پارامترهای زیادی در ساخت و تعیین قیمت آن دخالت دارند و این موضوع است که باعث تغییر قیمت دست های مصنوعی در کشور می شود.

قیمت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، ارزان است؟

قیمت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، بالاتر است یا قیمت دست های مصنوعی ثابت؟

دست های مصنوعی الکترونیکی در ایران، جزء جدیدترین انواع اندام های مصنوعی در کشور به شمار می رود. در مورد این دست های مصنوعی و قیمت آنها در این مقاله صحبت کردیم و حال می خواهیم مقایسه ای بین دست های مصنوعی الکترونیکی و قیمت دست های مصنوعی ثابت انجام دهیم.

اندام های مصنوعی ثابت، اندام هایی هستند که تنها کاربرد زیبایی دارند. این ها، مانند دستهای مصنوعی محرک نیستند و نمی توانند به فرد کمک کنند تا کارهای روزانه اش را انجام دهد. دست های ثابت، ساختار کاملا ساده ای دارند و تجهیزات پیچیده ای در آنها به کار برده نشده است. این ها سبک هستند و وزن زیادی ندارند و کاربر از نصب و انتقال آنها احساس بدی را تجربه نخواهد کرد.

به دلیل ساده تر بودن عملکرد و طراحی دست های مصنوعی ثابت، قیمت ساخت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، پایین تر است. دست های مصنوعی الکترونیکی، پیچیدگی های زیادی دارند؛ سنگین تر هستند و کاربر به صورت مفیدتر و موثرتری می تواند از آنها استفاده کند. تمامی این مزیت ها بر افزایش قیمت این دست مصنوعی، بی دلیل نیست.

دست مصنوعی الکترونیکی در ایران در کلینیک پایار

با انواع دست مصنوعی در ایران آشنا شوید؟

دست های مصنوعی که در ایران ساخته می شوند، محدود به دست های مصنوعی الکترونیکی نیست. انواع دیگر دست های مصنوعی نیز در کشور ما ساخته می شود که نام برخی از آنها را در ادامه ذکر خواهیم کرد:

1- دست های مصنوعی زیبایی

یکی از انواع دست های مصنوعی در ایران، دست های مصنوعی زیبایی نام دارد. در ساخت دست مصنوعی زیبایی، از ماده ای انعطاف پذیر به نام سیلیکون استفاده می کنند. این نوع به بدن انسان شباهت زیادی دارند و قیمت آنها از دیگر انواع دست های مصنوعی در کشور پایین تر و مناسب تر در نظر گرفته می شود.

2- دست های مصنوعی با نیروی خارجی

از دیگر دست های مصنوعی در کشور، می توان به دست های مصنوعی با نیروی خارجی اشاره کرد. این نوع نیز کاربردهای بسیاری داشته و برای کسانی که می خواهند بدون نیاز به کمک دیگران کارهای خود را انجام دهند، گزینه خوب و مناسبی به نظر می رسد که این قابلیت نیز به این دلیل است که آنها با کمک انرژی الکتریکی کار می کنند. قیمت دست مصنوعی با قابلیت خاص بالاست.

3- دست های مصنوعی با قابلیت های خاص

دست مصنوعی که برای یک نوع خاص از فعالیت ساخته می شوند به اندام مصنوعی با قابلیت های خاص معرف است. قیمت این نوع نیز به مانند قیمت دست های مصنوعی الکترونیکی در ایران، بالاست.

با انواع دست مصنوعی در ایران آشنا شوید؟

جدیدترین دست مصنوعی در ایران چه نام دارد؟

در مورد دست های مصنوعی الکترونیکی در ایران نکاتی را بیان کردیم، خوب است حالا برای آنکه این بحث تکمیل شود در مورد دست های مصنوعی که از آنها به عنوان جدیدترین در ایران نیز یاد می کنند صحبت کنیم. این دست های مصنوعی هوشمند شامل این ها هستند:

1- دست بیونیک؛

دست مصنوعی بیونیک از جمله اندام های مصنوعی است که از آن به عنوان یک نوع جدید و پیشرفته یاد می کنند. این نوع، با سیستم خاصی که دارد به عضلات دست متصل شده و سیگنال های آن را دریافت می کند و سپس با توجه به سیگنال های دریافتی، حرکت می کند. این نوع اندام مصنوعی به کمک برخورداری از ویژگی های ارگونومیک، تجربه انجام حرکت های طبیعی را در اختیار فرد قرار می دهد و به همین دلیل است که کارایی بالایی را می توان از آن انتظار داشت. به خاطر داشته باشید قیمت دست مصنوعی بیونیک بالاست.

2- دست های مصنوعی هیبریدی؛

این نوع را نیز می توان به دلیل ویژگی هایی که دارد جزء دست های مصنوعی پیشرفته دانست. این نوع، ترکیبی از دست های مایو الکتریک و معمولی است و کسانی که دست شان از ناحیه بازو قطع شده بهتر است برای ساخت دست مصنوعی هیبریدی اقدام کنند. هم برای تهیه و ساخت دست های هیبریدی که جزء اندام های مصنوعی بالا تنه هستند و هم برای ساخت اندام های مصنوعی تحتانی، باید به مراکز معتبر ساخت اندام مصنوعی همچون پایار مراجعه کنید.

 

آشنایی با دست مصنوعی الکترونیکی در ایران

مهم ترین مزیت دست مصنوعی هوشمند چیست؟ بهترین کار برای خرید دست مصنوعی هوشمند چیست؟

یکی از دست های مصنوعی که در سال های گذشته با محبوبیت زیادی مواجه شده است، دست های مصنوعی هوشمند هستند. این دست ها به دلیل قابلیت های بی شماری که دارند یکی از اولین گزینه ها برای نصب در کسانی هستند که دست شان قطع شده است. اولین موضوعی که خوب است در مورد آنها بدانید این است که قیمت دست مصنوعی هوشمند از قیمت برخی انواع دست های مصنوعی بالاتر است و نکته دیگری که می بایست به آن توجه و دقت داشت این است که در حال حاضر، تکنولوژی و فناوری ساخت دست های مصنوعی هوشمند در کشور وجود ندارد. بنابراین ما نمی توانیم برای ساخت دست مصنوعی هوشمند در کشور اقدام کنیم و کسانی که می خواهند این نوع را نصب کنند می بایست به خارج از کشور مراجعه کرده و این دست ها را از کشورهای خارجی تهیه کنند.

خرید دست مصنوعی هوشمند به فرد امکان می دهد تا بتواند طیف وسیعی از فعالیت ها را انجام دهد، بدون آنکه هیچ مانع و محدودیتی برای او در این میان وجود داشته باشد. طبیعی ترین حرکت های دست را از این نوع دست می توان انتظار داشت.

دست مصنوعی از نوع هوشمند، از سنسورهای زیادی تشکیل شده و به همین واسطه است که افراد می توانند به کمک آن بسیاری کارها را انجام دهند و استقلال از دست رفته شان را به دو مرتبه به دست آورند.

مهم ترین مزیت دست مصنوعی هوشمند چیست؟ بهترین کار برای خرید دست مصنوعی هوشمند چیست؟

قیمت دست مصنوعی را با توجه به چه عواملی تعیین می کنند؟

عوامل متفاوتی را می توان نام برد که روی قیمت و هزینه ی نصب دست های مصنوعی تاثیر دارد. یکی از این فاکتورهای تاثیرگذار، ساده بودن یا هوشمند بودن اندام مصنوعی است که باعث افزایش قیمت شده است.

موضوع دیگری که روی قیمت ساخت دست مصنوعی تاثیر دارد، میزان و وسعت قطع شدگی عضو است. کسانی که مقدار بیشتری از دستشان قطع شده است، می بایست هزینه ی بالاتری پرداخت کنند.

امکانات و قابلیت هایی که در ساخت اندام مصنوعی دست به کار برده شده، از دیگر عوامل موثر روی قیمت است. برای مثال، اگر در ساخت و نصب دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، فاکتور ضد آب بودن نیز اضافه شود به طور قطع و یقین قیمت افزایش پیدا می کند. به دست های مصنوعی که برای شرایط خاصی ساخته می شود، اندام های مصنوعی با قابلیت های خاص گفته می شود و معمولا قیمت آنها از هزینه ساخت سایر پروتز ها بیشتر است.

موضوع دیگری که بر قیمت ساخت دست های مصنوعی تاثیر دارد، کلینیک ارتوپدی فنی است که به آنجا مراجعه می شود. متاسفانه، برخی کلینیک های فعال در کشور، بدون آنکه دلیل خاصی داشته باشد، قیمت بالایی برای ساخت و نصب دست مصنوعی دریافت می کنند.

قیمت دست مصنوعی را با توجه به چه عواملی تعیین می کنند؟

قیمت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران چقدر است؟

با توجه به مزیت هایی که در فوق اشاره کردیم، احتمالا، الان می توانید حدس بزنید که هزینه تهیه و ساخت یک اندام الکترونیکی چقدر است. سازندگان اندام های مصنوعی در کشورمان، برای آنکه از تحمیل فشار مالی به متقاضیان کم کنند، این نوع را در کشور ساخته و با قیمت مناسبی در اختیار افراد قرار می دهند. این خبر، خبر خوبی برای کسانی است که از پوشش بیمه های خصوصی و دولتی بهره نمی برند.

قیمت ساخت دست مصنوعی الکترونیکی در ایران، یک چهارم نمونه های خارجی است. نمونه همین مدل، در کشور آلمان تولید شده و با قیمتی بیش از 7 هزار یورو به فروش می رسد. با توجه به اینکه بیمه های دولتی در کشور ما، هزینه ساخت و تهیه این دست مصنوعی را تحت پوشش قرار نمی دهند، به همین دلیل، خرید نمونه وارداتی آن، کار بسیار سختی است. ساخت این اندام مصنوعی در کشور، صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی را در کشور ایجاد کرده است.

این دست مصنوعی به دلیل اجزای داخلی پیشرفته ای که دارد، یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی است که به هر علتی دستشان قطع شده است. کلینیک هایی مانند کلینیک ارتوپدی فنی پایار، از تجهیزات لازم برای ساخت این نوع اندام مصنوعی برخوردار بوده و می توانند آن را با قیمتی مناسب در اختیار متقاضیان قرار دهد.

قیمت پروتز دست مصنوعی در ارتوپدی فنی پایار

مناسب ترین قیمت دست مصنوعی در پایار!؟

قیمت دست های مصنوعی به عوامل زیادی وابسته است. کسانی که می خواهند در خصوص قیمت این اندام مصنوعی اطلاعات کافی به دست آورند، می بایست با کلینیک ارتوپدی فنی تماس گرفته و از آنها در مورد قیمت سوال کنند. ما در این مقاله قصد داریم در مورد عوامل تاثیر بر قیمت ساخت دست مصنوعی صحبت کرده و به شما کمک کنیم تا کارآمدترین اندام مصنوعی را تهیه کرده و نصب کنید.

اگر برای تهیه و سفارش دست های مصنوعی به یک کلینیک ارتوپد فنی مراجعه کرده باشید، با لیست قیمت متفاوتی مواجه می شوید. برای عده ای که قیمت انواع اندام های مصنوعی اهمیت دارد، این تفاوت قیمت، تعجب آور به نظر خواهد آمد. ما برای آنکه ابهام این گروه را از بین ببریم، تصمیم گرفتیم در مورد عوامل تاثیر گذار بر قیمت نکاتی را با شما در میان بگذاریم. این عوامل به شرح زیرند:

1- مساحت اندام قطع شده

یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر قیمت ساخت و تهیه دست مصنوعی مساحت اندام قطع شده است. فردی که قسمت بیشتری از دستش قطع شده است، در مقایسه با کسی که قسمت کمتری از دستش قطع شده، باید هزینه بیشتری پرداخت کند. افرادی که قسمت زیادی از اندام خود را از دست داده اند، با محدودیت های زیادی مواجه شده و مجبورند یک اندام مصنوعی کاربردی و کارآمد سفارش دهند و نصب کنند. این نوع دست مصنوعی قیمت بالاتری داشته و فرد برای تهیه آنها باید هزینه بالاتری پرداخت کند.

قیمت دست مصنوعی در کلینیک ارتوپدی فنی پایار چقدر است؟

2- متریال و متد به کار برده شده در ساخت دست مصنوعی

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت دست های مصنوعی، متریال و متد به کار برده شده است. اندام های مصنوعی که با بروزترین و مدرن ترین متریال ها و متدها ساخته شده اند، گران تر از آنهایی هستند که از متریال و متد مدرن در ساخت آنها استفاده نشده است.

امروزه، متریال هایی ساخته شده اند که به پروتوزیست ها امکان ساخت اندام مصنوعی مشابه به بدن انسان را داده اند. این دست های مصنوعی زیبایی خاص و منحصر به فردی داشته و فرد بعد از نصب آن می تواند در اجتماع حضور پیدا کرده و به تمام فعالیت های روزانه خود به مانند قبل رسیدگی کند.

3- نوع دست مصنوعی

نوع اندام مصنوعی، عامل دیگری است که باعث تغییر قیمت پروتز دست مصنوعی می شود. افراد با توجه به نیازهایی دارند و نوع فعالیت هایی که در زندگی انجام می دهند، مجبورند برای ساخت یک نوع خاص از اندام های مصنوعی اقدام کنند. برای مثال، فردی که نمی خواهد از دست خود، کار زیادی بکشد چنانچه برای تهیه اندام های مصنوعی ساده و معمولی اقدام کند، مجبور نیست هزینه زیادی برای ساخت پرداخت کند. فردی که در طی روز، از دست و یا مچ خود زیاد کار می کشد، می بایست برای ساخت این اندام های مصنوعی اقدام کند.

دست مصنوعی هوشمند و مدرن، کارایی و قابلیت بیشتری دارد و فرد از نصب و ساخت آنها احساس رضایت بالاتری را تجربه خواهد کرد. اگر می خواهید زندگی شخص و اجتماعی تان تحت تاثیر این اتفاق تلخ قرار نگیرد، بهتر است برای ساخت دست های مدرن و بروز اقدام کنید.

 

قیمت دست مصنوعی مکانیکی

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت دست مصنوعی چه می دانید؟

علاوه بر تمام عوامل تاثیرگذاری که در فوق مطرح کردیم، عوامل دیگری نیز هستند که بر قیمت دست های دست تاثیر دارند. برخی از این عوامل را در ادامه ذکر کرده ایم:

 • در ساخت برخی انواع دست های مصنوعی، قابلیت های خاص و ویژه ای در نظر گرفته می شود. این مورد مشخصا باعث تغییر قیمت می شود.
 • تکنولوژی که در ساخت اندام مصنوعی به کار برده شده است و باعث تقسیم بندی آن به انواع ساده، مکانیکی و هوشمند شده، دیگر عامل تاثیرگذار بر قیمت اندام مصنوعی است.
 • مدت زمانی که بیمار در بیمارستان تحت درمان قرار دارد، دیگر عامل موثر بر قیمت است.
 • معمولا کسانی که برای ساخت و نصب انواع دست مصنوعی اقدام می کنند، باید تحت فیزیوتراپی نیز قرار گیرند. این مورد نیز از جمله عواملی است که باعث تغییر قیمت می شود.
قیمت باورنکردنی دست مصنوعی

قیمت پروتز انگشت دست بیشتر است یا قیمت دست مصنوعی؟

برخی ها فکر می کنند که قیمت پروتز انگشت دست از قیمت دست های مصنوعی بالاتر است. شاید برخی مواقع، این حدس و گمان، درست باشد و قیمت انگشت های مصنوعی از قیمت ساخت و نصب دست مصنوعی بیشتر باشد، اما گاهی هم این طور نیست. نمی توان انتظار داشت قیمت انگشت های مصنوعی که در ساخت آنها فناوری پیشرفته ای استفاده می شود و قابلیت های زیادی در آنها به چشم می خورد، از قیمت دست های مصنوعی که تنها به منظور زیبایی به کار برده می شوند و مزیت دیگری ندارند، ارزان تر باشد.

قانون کلی که در مورد اندام های مصنوعی وجود دارد این است که هر قدر در ساخت دست مصنوعی و یا به صورت کلی اندام مصنوعی، فناوری بیشتری گنجانده شود آن اندام مصنوعی با قیمت بالاتری در اختیار متقاضی قرار داده می شود.

از آنجایی که نمی توان در مورد قیمت دست های مصنوعی و قیمت انگشت های مصنوعی دست، اظهار نظر دقیقی را بیان کرد، بهترین کاری که می توان انجام داد، مراجعه کردن به مراکزی است که در آنها ساخت اندام های مصنوعی صورت می گیرد. این مراکز با بررسی جمیع جهات به شما خواهند گفت که قیمت ساخت و نصب دست مصنوعی و قیمت ساخت انگشت مصنوعی دست چقدر خواهد بود.

ساخت دست مصنوعی در پایار با بهترین کیفیت

در مورد ساخت دست های مصنوعی با متد روز دنیا و ارزان ترین قیمت چه می دانید؟

امروزه، با توجه به پیشرفت های قابل توجهی که در حوزه ساخت دست مصنوعی صورت گرفته است، انواع آن در کشور با متد روز دنیا ساخته شده و با ارزان ترین قیمت در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.

قطع عضو ممکن است در اثر تصادف و یا هر اتفاق دیگری رخ دهد. اگر هیچ راه دیگری برای جبران این فقدان وجود نداشته باشد، باید برای ساخت اندام مصنوعی اقدام کرد. انواع دست مصنوعی ساخته می شود تا مشکلاتی که فرد در اثر قطع دست برایش پیش آمده است، کاهش پیدا کند و زندگی به روال عادی و طبیعی خود برگردد. اگر اندام مصنوعی توسط یک ارتوپد فنی معتبر و مطرح در کشور ساخته شود، عملکردی که از آن انتظار می رود، تحقق یافته و فرد می تواند به بسیاری از مشکلات قطع عضوش پایان دهد.

ساخت بهترین و با کیفیت ترین دست مصنوعی در پایار

موضوعی که می بایست در مورد ساخت و قیمت دست مصنوعی مورد توجه قرار داد، این است که این نوع اندام مصنوعی باید بتواند جایگزین خوبی برای اندام قطع شده باشد. فردی که دست های مصنوعی را نصب می کند، انتظارات و اهدافی دارد و می خواهد به کمک دست مصنوعی بخشی از مشکلاتش را حل کند.

اگر دچار قطع عضو هستید، باید توقعات خود را با پروتوزیست در میان بگذارید تا دست مصنوعی که برای شما ساخته می شود، عملکرد خوبی داشته باشد و سبک زندگی تان را به روزهای قبل از قطع از عضو بازگرداند.

اگر به یک کلینیک ارتوپدی فنی مطرح در کشور مراجعه کرده باشید، ساخت دست های مصنوعی توسط افراد حرفه ای صورت می گیرد. در این کلینیک ها، ساخت اندام های مصنوعی با توجه به آخرین متدها صورت می گیرد و به همین دلیل است که این اندام های مصنوعی کارایی بالایی دارند و در رفع مشکلات، کمک کننده ظاهر خواهند شد. برای دریافت قیمت دست مصنوعی فقط با مجموعه های مرتبط در تماس باشید.

ساخت بهترین و با کیفیت ترین دست مصنوعی در کلینیک پایار

با انواع دست های مصنوعی که در تهران ساخته می شود به صورت خلاصه آشنا شوید!؟

به این دلیل که کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در تهران زیاد هستند، ساخت دست مصنوعی در این شهر نیز تنوع بیشتر و بالاتری دارد. به همین جهت ما تصمیم گرفتیم انواع دست های مصنوعی را به شما معرفی کنیم. یکی از انواع دست های مصنوعی که در کشور ساخته می شود دست های مصنوعی مکانیکی است. طراحی این نوع به شکل یک قلاب است و مهار و کشش اندام ها به کمک سیستم کابلی صورت می گیرد که دارد.

فرد به کمک این قلاب و سیستم می تواند دست خود را باز و بسته کند. به دلیل از بین رفتن فشار از روی عضو قطع شده، عملکرد این اندام مصنوعی، طبیعی تر به نظر خواهد آمد.

در ساخت و نصب دست مصنوعی مکانیکی از آلیاژ آلومینیوم استفاده می کنند و به همین سبب است که می تواند مقاومت بالایی در مقابل فشارها از خود نشان دهد. این نوع را با استفاده از سوکت مکانیکی به عضو باقی مانده فرد متصل می کنند. برخی دست های مصنوعی جدید، سوکت تعلیق خودکار دارند که به واسطه آنها کشش بالایی در زمان حرکت کردن دست فراهم می شود. این سیستم، ایمنی بالایی را برای عضو باقیمانده فرد تامین می کند. برای ساخت و اطلاع از قیمت دست مصنوعی مکانیکی به کلینیک های مطرح و معتبر در کشور مراجعه کنید.

ساخت دست مصنوعی و عملکرد آن

آیا می دانستید، پروسه ساخت و نصب دست های مصنوعی به این شکل است؟

مراحلی که برای ساخت و نصب دست مصنوعی طی می شود، اهمیت زیادی در کارایی آن دارد. امروزه، این اندام های مصنوعی را با توجه به آخرین متدهای روز دنیا می سازند و به همین جهت است که افراد نیازمند به دست های مصنوعی ترجیح می دهند آنهایی را نصب کنند که پیشرفته تر هستند و عملکردشان شباهت زیادی به عملکرد دست طبیعی دارد. در کلینیک های ارتوپد فنی فوق پیشرفته و معتبر، از جدیدترین متریال ها برای ساخت دست مصنوعی استفاده می کنند و همین موضوع در افزایش کاربرد اندام مصنوعی تاثیر زیادی داشته است.

در کلینیک های ارتوپد فنی فوق پیشرفته و معتبر، از جدیدترین متریال ها برای ساخت دست مصنوعی استفاده می کنند و همین موضوع در افزایش کاربرد اندام مصنوعی تاثیر زیادی داشته است.

در مراکز ساخت دست های مصنوعی، از اندام باقیمانده فرد، قالب تهیه شده و با توجه به آن یک اندام مصنوعی برای فرد می سازند. این اندام باید شباهت زیادی به بدن داشته باشد تا فرد از داشتن آن احساس خجالت نکرده و بتواند به مانند روزهای گذشته به انجام کارهای شخصی خود بپردازد. فرایندی که به این شکل طی می شود و دست مصنوعی که به این صورت ساخته می شود، از نظر جزئیات، بسیار شبیه به دست طبیعی و واقعی است.

معمولا کسانی که برای ساخت یکی از انواع دست های مصنوعی، مانند مچ های مصنوعی دست اقدام می کنند، ممکن است به ساخت و پرداخت قیمت دست مصنوعی سیلیکونی هم نیاز پیدا کنند. این دست های مصنوعی شباهت زیادی به اندام طبیعی دارند و فرد از نصب آنها اصلا احساس خجالت نمی کند. انعطاف پذیری بالای این ماده باعث افزایش دامنه حرکتی دست مصنوعی می شود. سیلیکون ها از جمله متریال هایی هستند که در برابر لک شدن مقاومت زیادی دارند و توسط جوهر و یا سایر مواد رنگی، رنگ به خود نمی گیرند.

آیا می دانستید، پروسه ساخت دست مصنوعی به این شکل است؟

در پایار، بهترین مراکز ساخت دست مصنوعی در تهران، کدام یک از انواع دست های مصنوعی ساخته می شود؟

در پایار که از آن به عنوان بهترین مراکز ساخت دست های مصنوعی در تهران، انواع متفاوت دست های مصنوعی ساخته می شود که ما در اینجا قصد داریم آنها را به شما معرفی کنیم. این دست های مصنوعی به شرح زیرند:

1- دست مصنوعی فعال با نیروی بدن

دست های مصنوعی فعال با کمک نیروی بدن که به آن دست های مصنوعی مکانیکی نیز گفته می شود، یکی از انواع اندام های مصنوعی به شمار می رود که در آن، یک سیستم کمربندی به چشم می خورد. این سیستم، نیروی حرکتی شانه را انتقال داده و فرد به کمک آن می تواند پنجه دست خود را باز و بسته کند. از جمله مزیت های این نوع می توان به قابلیت تنظیم، قدرت گریپ قابل توجه و بالا بودن میزان دوام و عملکرد اشاره کرد. قیمت دست مصنوعی با نیروی بدن، از برخی انواع دست های مصنوعی پایین تر است.

2- دست های مصنوعی مایوالکتریک

از دیگر انواع دست های مصنوعی، دست های مصنوعی مایوالکتریک است. در این نوع، سیستم کمربند نگهدارنده شانه به چشم نمی خورد و باطری ها هستند که نقش مهمی را در این نوع، بازی می کنند. انرژی ذخیره شده در باتری ها به موتورها انتقال پیدا می کند و فرد می تواند به این واسطه، مچ دست و آرنج خود را حرکت دهد. کسانی که قصد دارند این نوع را نصب کنند می بایست نحوه کار کردن با آن را به خوبی یاد بگیرند. به همین جهت، افراد، بعد از پرداخت قیمت نصب دست مصنوعی چند جلسه توسط سازنده اندام مصنوعی آموزش می بینند و یاد می گیرند که چگونه با آن کار کنند.

چرا قیمت دست سیلیکونی از قیمت دست مصنوعی مکانیکی کمتر است؟

مچ دست مصنوعی چیست؟ آیا می توان آن را یک نوع دست مصنوعی دانست؟

یکی از سوال هایی که ممکن است برای برخی ها پیش آید این است که آیا می توان مچ دست مصنوعی را یکی از انواع دست های مصنوعی دانست یا خیر. در پاسخ به این سوال باید بگویم، ساخت دست مصنوعی در انواع و اقسام متفاوت صورت می گیرد. از انجایی که ممکن است قطع دست در قسمت های متفاوت صورت گیرد به همین دلیل، اندام های مصنوعی که برای این قسمت ها انجام می شود را نیز می توان نوعی از دست مصنوعی دانست.

مچ های مصنوعی، همانطوری که از نام شان مشخص است برای زمانی ساخته می شود که مچ دست فرد قطع شده است. فردی که مچ مصنوعی نصب می شود، دست او از قسمت مچ به پایین قطع شده و به همین دلیل مشکلات گوناگونی را تجربه می کند و نمی تواند به مانند گذشته به انجام کارهای شخصی خویش بپردازد. این گروه، برای آنکه بتوانند از پس حل این مشکلات برآیند می بایست قیمت دست مصنوعی را بپردازند و مچ مصنوعی نصب کنند. هم برای ساخت مچ های مصنوعی و هم برای ساخت سایر انواع دست های مصنوعی بهتر است به کلینیک های ارتوپد فنی مطرح در کشور مراجعه کرد.

مچ دست مصنوعی چیست؟ آیا می توان آن را یک نوع دست مصنوعی دانست؟

آیا بعد از ساخت دست مصنوعی، توجه به نکات مراقبتی اهمیت دارد؟

بعد از ساخت دست های مصنوعی توجه به نکات مراقبتی، در اولویت قرار دارد. رعایت نکات زیر باعث می شود، شما در مدت زمان طولانی تری از دست های مصنوعی استفاده کنید:

 • سعی کنید در زمان خواب، دست مصنوعی را برداشته و بدون آن به رختخواب بروید.
 • وقتی دست های مصنوعی را بر می دارید، اندام خود را خوب وارسی کنید تا تاول یا زخم روی آن ایجاد نشده باشد.
 • دست های مصنوعی را در یک محل امن قرار دهید؛ به این شکل از آنها به خوبی محافظت خواهید کرد.
 • در روزهای اول نصب و پرداخت قیمت دست مصنوعی، باید در جلسات آموزشی شرکت کرده و نحوه کار کردن با آن را آموزش ببینید.
 • سعی کنید برای آنکه در ادامه با دست های مصنوعی مشکلی پیدا نکنید، اضافه وزن و یا کاهش وزن پیدا نکنید.
 • در فواصل زمانی معین، اندام مصنوعی خود را به کمک آب و صابون تمیز کنید. وقتی تمیز کاری تان تمام شد، اندام مصنوعی را خوب خشک کنید و سپس در جای خود قرار دهید.
 • هر زمانی که دست مصنوعی را از خود خارج می کنید، با لوسیون های مرطوب کننده، اندامتان را مرطوب کنید تا هیچ مشکلی برای پوست دست ایجاد نشود.
 • هیچگاه خودتان برای تنظیم کردن دست های مصنوعی اقدام نکنید و انجام این کار را به دست افراد خبره بسپارید.
آیا بعد از ساخت دست مصنوعی، توجه به نکات مراقبتی اهمیت دارد؟

آیا پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران ساخته می شود؟

یکی از جدیدترین و بروزترین انواع دست های مصنوعی، دست های مصنوعی الکترونیکی هستند. پروتز دست مصنوعی الکترونیکی، مزیت های زیادی دارد و به همین افراد زیادی در سراسر دنیا به دنبال آن هستند که این نوع را تهیه کرده و نصب کنند. مشکلی که در مورد ساخت و نصب این دست های مصنوعی وجود دارد، این است که فناوری ساخت دست مصنوعی الکترویکی، فراگیر و جهانی نشده است و این دست، تنها در برخی کشورهای جهان ساخته می شود.

اگر می خواهید بدانید که آیا این دست مصنوعی در کشورمان ساخته می شود یا خیر باید به کلینیک هایی مراجعه کنید که در حوزه ساخت اندام های مصنوعی فعالیت می کنند. از جمله این کلینیک ها می توانیم به پایار اشاره کنیم. طی تماس با کارشناسان این مرکز می توانید در جریان قیمت دست مصنوعی الکترونیکی قرار گیرید.

دست های مصنوعی که از نوع الکترونیکی هستند، به دلیل اینکه در ساختار آنها باتری به کار برده شده است، انرژی کمتری از فرد برای حرکت می گیرند و به همین دلیل است که افراد زیادی در سراسر جهان تمایل دارند تا برای نصب دست مصنوعی الکترونیکی اقدام کرده و آن را تهیه کنند.

آیا پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران ساخته می شود؟

دست مصنوعی دیجی کالا چه تفاوتی با دست مصنوعی ساخته شده در پایار دارد؟

یکی از سوالاتی که برای برخی افراد ممکن است ایجاد شود این است که دست مصنوعی دیجی کالا چه تفاوتی با دست های مصنوعی ساخته شده در کلینیک های ارتوپدی فنی، همچون پایار دارد. دست های مصنوعی که در دیجی کالا به فروش می روند دست های مصنوعی هستند که برای آموزش کاشت ناخن استفاده می شوند. اما ساخت دست مصنوعی در پایار برای کسانی صورت می گیرد که دستشان قطع شده است. این افراد، بدون این دست های مصنوعی نمی توانند به هیچ یک از کارهای خود رسیدگی کنند. دست های مصنوعی دیجی کالا، تنها نام دست های مصنوعی را به یدک می کشند و در واقع دست مصنوعی نیستند و افراد قطع عضو نمی توانند از آنها استفاده کنند.

دست های مصنوعی که در کلینیک های ساخت اندام های مصنوعی مانند پایار ساخته می شود از روی قالب تهیه شده از روی اندام باقیمانده بیمار تهیه می شوند و می توانند تا مقدار زیادی جای خالی اندام قطع شده را پر کنند. کسانی که قطع عضو شده و نیاز به دست های مصنوعی دارند برای دریافت قیمت دست مصنوعی می توانند به کلینیک های سازنده اندام های مصنوعی مراجعه کنند.

دست مصنوعی دیجی کالا چه تفاوتی با دست مصنوعی ساخته شده در پایار دارد؟

قیمت دست مصنوعی مکانیکی چقدر است؟

اگر به یک مرکز ارتوپدی فنی معتبر و مطرح در کشور مراجعه کنید، انواع و اقسام دست های مصنوعی به شما معرفی می شود. هر یک از این دست های مصنوعی با توجه به نوعی که دارند و با توجه به متریال و متدی که در ساخت آنها به کار برده شده است، تعیین قیمت می شوند. یکی از انواع دست های مصنوعی که توسط کارشناسان مراکز ساخت اندام مصنوعی ساخته می شود، دست مصنوعی مکانیکی است. این نوع، یک نوع، مخصوص دست است و از حرکت های بازوی دست انسان پیروی می کند. در این نوع، قسمت های متفاوت به هم متصل شده و فرد راحت تر می تواند به کارهای شخصی خویش رسیدگی کند.

موضوعی که روی قیمت ساخت دست مصنوعی از نوع مکانیکی تاثیر مستقیم دارد، پیچیده بودن و یا ساده بودن ساختار آن است. دست های مصنوعی که ساختار پیچیده ای دارند، کارایی بالاتری داشته و با قیمت بالاتری برای کاربر ساخته می شوند. اندام های مصنوعی که ساختار ساده تری دارند، کارایی کمتری داشته و معمولا با قیمت های مناسب تری در اختیار کاربر قرار داده می شوند. اگر نمی خواهید با دست مصنوعی تان، کارهای زیادی انجام دهید، بهتر است برای تهیه و ساخت دست های مصنوعی مکانیکی با ساختار ساده اقدام کنید تا مجبور نباشید هزینه بالایی برای آن پرداخت کنید.

چرا قیمت دست مصنوعی هوشمند در ایران، از قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت بالاتر است؟

برای تهیه ارزان ترین قیمت دست مصنوعی به کجا مراجعه کنیم؟

عوامل تاثیرگذار بر قیمت دست های مصنوعی موضوعی بود که ما در این جا در مورد آن صحبت کردیم. داشتن اطلاعات کامل در مورد این عوامل می تواند به شما کمک کند با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید، بهترین نوع اندام مصنوعی را انتخاب و نصب کنید.

کارشناسان ما در کلینیک ارتوپدی فنی پایار، تمامی تلاش و کوشش خود را به کار می گیرند تا شما بتوانید دست مصنوعی در نهایت عملکرد و کارایی در اختیار داشته باشید. این اندام مصنوعی هم از جهت کیفیت و هم از جهت هزینه ساخت، قادر است تمامی انتظارات و توقعات کاربر خود را فراهم کند.

چرا قیمت ساخت دست مصنوعی هوشمند در ایران، از قیمت دست های مصنوعی ثابت بالاتر است؟

انواع و اقسام دست های مصنوعی در کشور ما ساخته می شود. برخی از این دست ها قیمت پایین تری دارند و برخی دیگر با قیمت بالاتری ساخته می شوند. برای مثال، دست های مصنوعی هوشمند و ثابت را در نظر بگیرید؛ هزینه ساخت این دو تفاوت های زیادی با هم دارد و اگر به کلینیک های ساخت آنها مراجعه کرده باشید، می بینید که قیمت نصب دست مصنوعی ثابت از قیمت دست های مصنوعی هوشمند در ایران پایین تر است. این اختلاف قیمت به دلیل مشخصات و ویژگی هایی است که این دو نوع دارند.

دست مصنوعی ثابت، عملکرد خاصی نداشته و فرد نمی تواند به کمک آن، کارهای روزانه خود را انجام دهد. این در حالی است که در دست های مصنوعی هوشمند، قطعات و اجزاء پیشرفته و مدرنی به کار برده شده که باعث می شوند فرد بتواند به کمک آن به فعالیت هایش رسیدگی کند و کمتر متوجه قطع عضو خود شود. قیمت دست مصنوعی هوشمند به دلیل کارایی بالایی که دارد و به دلیل عملکرد خوبی که از خود نشان می دهد از سایر انواع دست های مصنوعی موجود در کشور، گران تر است.

قیمت دست مصنوعی دست دوم چقدر است؟

ساخت دست مصنوعی بهتر است یا پیوند دست های مصنوعی؟

دست های مصنوعی انواع و اقسام متفاوت دارند. برخی آنها به صورت خارجی نصب می شوند و همه قسمت های این اندام مصنوعی در خارج از بدن فرد قرار می گیرد، اما هستند دست های مصنوعی که طی یک عمل جراحی، به بدن پیوند زده شده و قسمتی از دست مصنوعی به داخل بدن فرد وارد می شود. از این دست های پیوندی، به عنوان ایمپلنت یاد می کنند و مزیت ها و معایب خاص خود را دارند.

دست مصنوعی ایمپلنت شده، در داخل بدن بیمار قرار داده می شود. خوب است بدانید، هم برای قطع عضو از ناحیه پا و هم برای قطع عضو از ناحیه دست، می توان از این روش استفاده کرد. در این روش، یک پایه از جنس فلز تیتانیوم در داخل بدن قرار داده شده و سپس دست های مصنوعی را به آن وصل می کنند. با کمک دست های مصنوعی پیوندی، تحرک دست افزایش پیدا خواهد کرد.

برای ساخت و پیوند دست های مصنوعی، تنها کسی که می تواند به شما کمک کند، پزشکان هستند. این افراد می توانند با توجه به شرایطی که در آن هستید، بهترین نوع را به شما معرفی کنند. برای دریافت قیمت دست مصنوعی می توان با مراکزی که اندام های مصنوعی را می سازند، صحبت کنید.

ساخت دست مصنوعی یا خرید دست مصنوعی؛ کدام بهتر است

در مورد حمایت های اجتماعی بعد از نصب دست مصنوعی چه می دانید؟

اگر شما یا یکی از عزیزان تان دستش قطع شده است، باید بدانید که اولین کسانی نیستید که درگیر این حادثه می شوید. افرادی زیادی قبل از شما و افرادی زیادی بعد از شما دستشان قطع می شود و مجبور خواهند برای ساخت دست مصنوعی اقدام کنند. یکی از مهم ترین کارهایی که می بایست برای این افراد انجام داد، حمایت روحی از آنهاست. در برخی کشورها، گروه هایی ترتیب داده می شود که با علم و دانشی که دارند می توانند از افراد قطع عضو پشتیبانی و حمایت کنند.

درست است که ساخت و نصب دست مصنوعی، بسیاری از مشکلات افراد را حل می کند، اما این گروه نیاز دارند تا از نظر روحی و روانی نیز تحت حمایت و پشتیبانی قرار بگیرند. صحبت کردن با کسانی که این واقعه را تجربه کرده اند می توانند به مقدار زیادی روی کاهش مشکلات و تالمات روحی افراد درگیر با قطع عضو تاثیر بگذارد و به آنها کمک کند تا از نظر روانی، آمادگی پذیرش و نصب دست های مصنوعی را پیدا کنند.

به کسانی که مجبورند دست های مصنوعی نصب کنند، توصیه می کنیم برای کاهش مشکلات شان از کلنیک هایی در مورد قیمت دست مصنوعی  اطلاعات کسب کنند که در کار خود حرفه ای هستند.

در مورد حمایت های اجتماعی بعد از نصب دست مصنوعی چه می دانید؟

ساخت دست مصنوعی یا خرید؛ کدام بهتر است؟

دست های مصنوعی می بایست با ساختار بدن انسان، و به خصوص اندام باقی مانده، تناسب و هماهنگی داشته باشند. این، یکی از مهم ترین خصوصیاتی است که این اندام های مصنوعی باید از آن برخوردار باشند. به همین دلیل است که اغلب متخصصان به کسانی که دستشان قطع شده است، توصیه می کنند برای ساخت و نصب دست مصنوعی، فقط و فقط به کلینیک های ساخت اندام های مصنوعی در کشور مراجعه کنند. در این کلینیک ها، ابزار و تجهیزات پیشرفته برای اسکن گرفتن از دست بیمار وجود دارد و به این ترتیب می توان یک اندام مصنوعی کاملا دقیق و کاربردی برای بیمار ساخت.

با توجه به نکته ای که در فوق اشاره شد، کاملا واضح و روشن شده است که نمی توان برای تهیه و خرید دست های مصنوعی به فروشگاه های وسایل پزشکی مراجعه کرد و از آنها یک عدد دست مصنوعی درخواست کرد. اندام های مصنوعی به صورت کاملا اختصاصی برای افراد ساخته می شوند و به همین واسطه، نمی توان بین خرید و ساخت دست های مصنوعی، هیچ گونه مقایسه ای انجام داد و بیان کرد که کدام یک این دو روش، بهتر و یا کدام بدتر است. در ضمن، قیمت دست مصنوعی در مدل های مختلف با هم فرق می کند.

 

ساخت دست مصنوعی یا خرید؛ کدام بهتر است؟

چرا قیمت ساخت دست مصنوعی سیلیکونی از قیمت دست های مصنوعی مکانیکی کمتر است؟

بالاتر در مورد قیمت دست های مصنوعی مکانیکی توضیح دادیم و گفتیم که این نوع، یکی از انواع دست های مصنوعی کاربردی در کشور به شمار می رود و افراد به کمک آن می توانند برخی نیازهای روزانه خود را برطرف کنند. ساختار خاصی که در ساخت این نوع به کار برده شده، آن را به یک گزینه مناسب برای کسانی که می خواهند مستقل زندگی کنند، تبدیل کرده است.

نوع دیگری از دست مصنوعی موجود که ممکن است برخی افراد برای ساخت آن به کلینیک های ارتوپدی در کشور مراجعه کنند و برای ساخت آن درخواست دهند، دست های مصنوعی سیلیکونی هستند. این نوع، از یک ماده انعطاف پذیر به نام سیلیکون ساخته شده است. سیلیکون ها به کارشناسان اجازه داده اند تا اندام مصنوعی شبیه به بدن انسان در اختیار کسانی قرار گیرد که دستشان از ناحیه مچ دست قطع شده است.

موضوعی که خوب است آن را به خاطر داشته باشید این است که قیمت دست مصنوعی سیلیکونی از قیمت برخی دست های مصنوعی کاربردی در کشور کمتر است. این دست های مصنوعی، بیشتر به منظور زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند و کاربر به کمک آنها نمی تواند کار خاصی انجام دهد. کسانی که فعالیت های زیادی دارند، بهتر است برای ساخت اندام های مصنوعی کاربردی مانند دست مصنوعی مکانیکی اقدام کنند. این دست های مصنوعی توسط بهترین و معتبرترین کلینیک های ارتوپدی در کشور ساخته می شوند.

ارزان ترین قیمت دست مصنوعی

قیمت خرید دست های مصنوعی دست دوم چقدر است؟

قانونی که نه تنها در مورد دست های مصنوعی دست دوم، بلکه در مورد سایر اجناس دست دوم نیز مشاهده می شود، این است که قیمت آنها از کالاهایی که به صورت نو خریداری می شود، پایین تر است. همین موضوع عده ای را وسوسه می کند که به جای ساخت دست مصنوعی برای خرید دست های مصنوعی دست دوم اقدام کنند و کسانی که درگیر قطع عضو هستند برای آنکه هزینه کمتری از بابت ساخت دست های مصنوعی پرداخت کنند، به دنبال ساخت و نصب دست مصنوعی دست دوم می گردند. متخصصان به دلیلی که در ادامه بیان می کنیم به هیچ عنوان این کار را توصیه نمی کنند.

موضوعی که خوب است به آن توجه داشته باشید این است که دست مصنوعی را به صورت اختصاصی برای هر فرد می سازند؛ زیرا زمانی که فردی به کلینیک های ارتوپدی فنی مراجعه کرده و درخواست ساخت آن می دهد، از بدن او قالب گیری شده و یک نوع اندام مصنوعی متناسب با اندامش در اختیار او قرار داده می شود. از همین رو، بهتر است به جای آنکه با این تصمیم، هزینه کمتری از بابت قیمت دست مصنوعی پرداخت کنید مراکزی را بیابید که ساخت آن را با مناسب ترین قیمت برای شما انجام می دهند.

بهترین مرکز فروش دست مصنوعی در کشور کجاست

قیمت ساخت دست مصنوعی هوشمند چقدر است؟

ساخت دست های مصنوعی هوشمند در ایران، چند سالی است که رواج پیدا کرده و برخی کسانی که دستشان قطع شده است برای ساخت این نوع اقدام می کنند. خوب است بدانید، به دلیل مزیت های بی شماری که در این اندام های یافت می شود، قیمت شان بالاست. برخی از ویژگی های دست های مصنوعی هوشمند به شرح زیر است:

 • حرکات آنها طبیعی تر به نظر می رسد
 • کاربر طیف وسیعی از فعالیت ها را می تواند به کمک آنها انجام دهد
 • به کمک این دست های مصنوعی، هیچ محدودیتی در انجام کارهای روزانه وجود نخواهد داشت

برای ساخت و نصب دست مصنوعی هوشمند، می بایست کلینیک های ارتوپدی فنی را انتخاب کنید که در آنها تجهیزات و تجربه لازم برای ساخت این نوع وجود دارد. دقیقا، همین تجهیزات و ابزار مورد نیاز است که باعث شده این دست مصنوعی با قیمت بالایی در کشور ساخته شود. البته برخی مراکز ارتوپدی فنی در کشور هستند که به کاربران خود کمک می کنند تا با قیمتی مناسب و معقول، صاحب این اندام میصنوعی کاربردی شوند. نام یکی از این مراکز حرفه ای را در ادامه آورده و آن را به شما معرفی کرده ایم. برای دریافت قیمت دست مصنوعی حتما با آنها مشورت کنید.

قیمت ساخت دست مصنوعی هوشمند در پایار

بهترین مرکز فروش دست های مصنوعی در کشور کجاست؟ در مورد آن چه می دانید؟

ما در کشورمان چیزی تحت عنوان مرکز فروش دست های مصنوعی نداریم. دست های مصنوعی، ابزارهایی نیستند که بتوان آنها را از قبل، ساخت و در یک مرکز یا فروشگاه در معرض دید قرار داد. آنها، اندام های مصنوعی هستند که باید مطابق با شرایط فرد ساخته شوند؛ در واقع، این گونه باید بیان کنیم، دست مصنوعی از قبل وجود ندارند و این کارشناسان کلینیک های ارتوپدی فنی هستند که باید با قالب گیری از بدن فرد، برای او یک نوع اندام مصنوعی بسازند و در اختیارش قرار دهند. این منابع بهترین منابع برای دریافت قیمت ساخت دست مصنوعی در کشور به شمار می روند.

وقتی به کلینیک های ساخت دست مصنوعی مراجعه می کنید، با توجه به نیازهایی که دارید و با توجه به شرایط کلی بدنتان، مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهید گرفت. کارشناسان، با  توجه به مجموع عوامل، یک اندام مصنوعی منحصر به فرد و کاملا ویژه برای شما می سازند. این انحصاری و اختصاصی بودن آن است که باعث شده، افراد، قیمت های متفاوتی برای ساخت آن پرداخت کنند. سعی کنید، مراکزی را برای ساخت این اندام مصنوعی انتخاب کنید که می دانید در کار خود حرفه ای و با تجربه هستند و خدمات خود را با قیمت مناسبی ارائه می کنند.

 

برای ساخت دست مصنوعی به کدام مرکز فروش دست مصنوعی مراجعه کنیم؟

چرا برای ساخت دست مصنوعی به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح مراجعه کنیم؟

یکی از نکاتی در زمان ساخت دست های مصنوعی باید به آن توجه و دقت داشت، مرکزی است که برای این امر انتخاب می شود. بهترین مرکز فروش دست های مصنوعی در کشور، فقط به فروش اندام های مصنوعی مشغول نیست و در واقع وظیفه ی اصلی و مهم آنها، ساخت اندام های مصنوعی است. پس برای ساخت اندام های مصنوعی مخصوص اندام فوقانی و تحتانی اولین کاری که انجام می دهید، مراجعه به مراکز ساخت و فروش اندام های مصنوعی باشد. همه چیز در این مراکز فراهم است تا دست مصنوعی کاربردی برای فرد ساخته شود.

از تجهیزات مورد نیاز برای قالب گیری از اندام باقیمانده گرفته تا کارشناسانی که در این مراکز مشغول به فعالیت هستند، همه و همه آماده اند تا شما بتوانید با ساخت، نصب و پرداخت قیمت دست مصنوعی، به مشکلاتی که قطع عضو برایتان ایجاد کرده است، پایان دهید. نکته مهمی که می بایست آن را به خاطر داشته باشید این است که اندام های مصنوعی، محصولاتی از پیش تولید شده نیستند و به صورت آماده در اختیار افراد قرار داده نمی شوند. این موضوع فقط مختص کشور ما نیست و در تمام دنیا کسانی که قطع عضو شده اند به مراکز ساخت و نصب دست مصنوعی مراجعه می کنند و برای ساخت اندام های مصنوعی متناسب با شرایط بدن خود اقدام می کنند. برای دریافت قیمت ساخت پروتز پا زیر زانو نیز می توان با این مراکز در ارتباط بود.

چرا برای ساخت دست مصنوعی به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح مراجعه کنیم؟

برای سفارش و ساخت دست مصنوعی به کجا مراجعه کنیم؟

مراکزی که به صورت حرفه ای در حوزه ساخت دست های مصنوعی فعالیت می کنند، بهترین و قابل اعتماد ترین گزینه ها برای ساخت انواع دست های مصنوعی به شمار می روند. نمونه ای از این کلینیک ها، کلینیک ارتوپدی فنی پایار است.

این مجموعه به دلیل همکاری با کارشناسان با تجربه و ماهر، قادر است جدیدترین و با کیفیت ترین نوع دست مصنوعی را ساخته و در اختیار کاربران و متقاضیان قرار دهد. اگر شما نیز به دلیل حادثه ای که برایتان پیش آمده است، مجبورید برای ساخت یکی از انواع دست های مصنوعی اقدام کنید، پایار انتخاب خوبی است و در کاهش مشکلات شما بسیار کمک کننده است.

وقتی که شما به این کلینیک مراجعه می کنید، اول از همه شما را معاینه می کنند و بعد، با در نظر گرفتن خیلی مسائل و پارامترها یک نوع اندام مصنوعی کاربردی ساخته شده و در اختیار شما قرار داده می شود. در صورتی که در مورد قیمت دست مصنوعی نیز سوال داشتید، می توانید با کارشناسان این کلینیک مشورت کرده و اطلاعات تکمیلی را از آنها دریافت کنید. این بهترین و مطمئن ترین راه برای  مطلع شده از قیمت انواع دست های مصنوعی و نوع دست مصنوعی است.