ارتوپد چیست؟🤎 هر آنچه که از ارتوپد باید بدانید

مهم ترین کار ارتوپد چیست

ارتوپد چیست؟ یک متخصص ارتوپد چه کارهایی انجام می دهد و انجام چه وظایفی به عهده او قرار دارد؟ اگر به یک ارتوپد مراجعه کنید، چه گزینه هایی برای درمان به شما پیشنهاد می شود؟

سوالاتی که در فوق مطرح کردیم، بخشی از سوالاتی است که در مورد ارتوپد مطرح می شوند و ما قصد داریم در این مقاله به آنها بپردازیم. اگر می خواهید با این تخصص بیشتر آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید و مقاله ” ارتوپد فنی چیست” را نیز مطالعه کنید؛ این دو مقاله اطلاعات شما را کامل خواهند کرد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از انواع پروتز و ارتز با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

ارتوپدی چیست؟ اطلاعات خود را در مورد آن کامل کنید

یکی از زیر شاخه های پزشک، ارتوپدی است. این شاخه، بیماری هایی که در ارتباط مستقیم با سیستم اسکلتی هستند، درمان می کند. کسی که در این حوزه به صورت تخصصی تحصیل کرده و اطلاعات کاملی در مورد آن دارد، دکتر ارتوپدی است. دیگر موضوعی که این رشته به صورت تخصصی به آن می پردازد، سیستم استخوان و ماهیچه هاست.

دکتر ارتوپد در یک مرکز ارتوپد فنی کار می کند. در این مجموعه ها، چندین نفر از جمله دستیار پزشک، پرستار، مربی ورزشی، متخصصان کاری و فوق تخصص ارتوپد مشغول به کار بوده و خدمات ارزنده ای به افراد ارائه می کنند.

پزشکانی که در یک ارتوپدی کار می کنند، به کمک دو روش جراحی و غیر حراحی به بیماران کمک می کنند تا مشکلاتی جسمانی، مانند درد در ناحیه مفاصل، درد در ناحیه کمر، آسیب های ورزشی و مشکلات اسکلتی و عضلانی آنها درمان شود. ارتوپد روی دیگر قسمت های مهم بدن، مثل استخوان ها، رباط ها، تاندون ها، مفاصل و غیره نیز تمرکز دارد.

به یاد داشته باشید، اگر یکی از قسمت های بدن شما مانند لگن، دچار آسیب شود، می بایست برای تعویض مفصل لگن اقدام، و به یک ارتوپد مراجعه کنید. پرداخت قیمت پروتز لگن یا مفصل لگن برای به دست آوردن سلامتی، الزامی است.

مهم ترین وظایف یک ارتوپد چیست؟ آیا چیزی در مورد آن می دانید؟

وظایف یک ارتوپد چیست، از جمله مهم ترین سوالاتی است که در مورد این رشته ارتوپدی مطرح می شود. آشنایی با وظایفی که این گروه مسئول انجام آن هستند، به شما کمک می کند تا در موقع نیاز به کسی که می تواند بیشترین کمک را به شما کند، مراجعه کنید. انتخاب درست پزشک، در درمان بیماری در کوتاه ترین زمان ممکن، تاثیر زیادی خواهد داشت. حال که فهمیدید چرا آشنایی با وظایف پزشکان مهم است، به معرفی وظایفی که یک ارتوپد به عهده دارد، می پردازیم؛ این وظایف به شرح زیر هستند:

 • یک ارتوپد وظیفه دارد، گرفتگی عضلات کمر افراد را درمان کند.
 • اگر آسیب دیدگی فرد در قسمت هایی، چون تاندون، رباط و ماهیچه اتفاق افتاده باشد، این وظیفه ارتوپد است که آنها را درمان کند.
 • از دیگر پاسخ هایی که می توان به سوال “ارتوپد چیست” داد، درمان درد مفاصل است که در اثر بیماری آرتروز به وجود آمده است.
 • از دیگر مشکلات جسمانی که یک ارتوپد باید بتواند حل کند، بورسیت شانه است.
 • درمان آسیب های ورزشی، مانند پاره شدن تاندون و مینیسک پا از دیگر وظایف یک پزشک ارتوپد است.

از دیگر وظایفی که می توان برای یک ارتوپد مثال زد، موارد زیر هستند:

 • بهبود دامنه حرکات در فرد، دیگر پاسخی است که می توان در جواب سوال وظایف ارتوپد چیست، ارائه کرد.
 • ارتوپدهای حرفه ای به خوبی بلدند، مدیریت درد را به بیمار آموزش دهند. وقتی در سیستم اسکلتی و عضلانی مشکلی ایجاد می شود، این پزشکان ارتوپدی هستند که می توانند درد را درمان، و یا کاهش دهند.
 • جلوگیری از ایجاد صدمات بیشتر، از دیگر کارهایی است که تنها از عهده یک ارتوپد بر می آید.
وظیفه های یک ارتوپد چیست

گزینه های درمانی یک ارتوپد چیست؟ 

وقتی در مورد گزینه های درمانی یک ارتوپد چیست صحبت می کنیم، در واقع منظورمان این است که ارتوپدها از چه ابزاری برای درمان افراد استفاده می کنند. معمولا این پزشکان، برای آنکه بتوانند بیشترین کمک را به بیماران خود کنند، وسایل مختلف را تجویزکرده و در این بین، بیماران موظفند که از این ابزار استفاده کنند.

برای کسانی که به دلیل ابتلا به بیماری های جسمانی – عضلانی مزمن، مانند کمردرد و آرتریت یا روماتیسم مفصلی، به یک متخصص ارتوپد مراجعه می کنند، درمان های زیر توصیه می شود:

 • طب سوزنی
 • تمرینات ورزشی مناسب خانه
 • فیزیوتراپی و توانبخشی
 • تزریق یک داروی خاص
 • انواع ارتز
 • جراحی؛ ساخت پروتز لگن، برای چنین اعمال جراحی ضروری است.
جمع بندی

ما در این متن، در مورد ارتوپدها و وظایفی که به عهده آنها است، نکاتی را با شما در میان گذاشتیم. ارتوپدها کسانی هستند که نقش بسیار مهمی در بهبود برخی بیماری های جسمی و آسیب های ناشی از ورزش دارند.

حضور موثر پزشکان ارتوپد را می توان در کلینیک های معتبری چون کلینیک ارتوپدی فنی پایار مشاهده کرد. در این مجموعه، پزشکان ارتوپدی ماهر و با تجربه ای حضور داشته و به شما کمک خواهند کرد که دردهای عضلانی و اسکلتی که با آنها درگیر هستید، درمان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *