قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت و مکانیکی ⭐ طبق نرخ 1401

قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت در پایار

قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت موضوعی است که ما در این متن قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. پروتزهای ثابت و مصنوعی دو نوع از انواع پروتزهایی هستند که در داخل کشور و به واسطه فعالیت کلینیک های ارتوپدی فنی ساخته شده و در اختیار کاربران قرار داده می شوند. اگر می خواهید در مورد قیمت این دو نوع پروتز اطلاعات بیشتری به دست آورید با ما در ادامه همراه باشید.

توصیه می کنیم مقاله نحوه “مراقبت از پروتز دست و پا” را نیز مطالعه کنید؛ این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا مجبور نباشید در آینده ای خیلی نزدیک، مجددا برای ساخت پروتز مچ دست اقدام کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت دست مصنوعی ثابت با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

مناسب ترین قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت

آیا در خصوص پروتز دست مصنوعی ثابت و مکانیکی اطلاعاتی دارید؟

برای آنکه بتوانیم به صورت کاملا جامع و کامل، در مورد قیمت انواع پروتزهای مصنوعی ثابت صحبت کنیم، باید ابتدا به این موضوع بپردازیم که دست مصنوعی ثابت چیست و چه مزیت هایی دارد. یکی از انواع پروتزهایی که توسط سازندگان پروتز ارائه می شود، پروتز دست مصنوعی ثابت است. این نوع پروتز، قابلیت حرکت نداشته و صرفا جهت زیبایی و پر کردن جای خالی اندام قطع شده، نصب می شود. قیمت پروتز مچ دست ثابت، از قیمت پروتزهای هوشمند پایین تر است و کسانی که نمی خواهند هزینه زیادی برای این مورد صرف کنند، بهتر است به سراغ پروتز از نوع ثابت بروند.

نوع دیگری از پروتزها که توسط کلینیک های ارتوپد فنی ساخته می شود، پروتز مکانیکی است. این پروتزها در نوع خود جدید بوده و در ساختار آنها یک قلاب به چشم می خورد. در این نوع پروتز، یک کابل، طراحی شده و این کابل است که وظیفه مهار و کشش اندام های بریده شده را به عهده دارد. در اثر این مهار و کشش است که عملکرد دست، طبیعی تر به نظر می آید. موضوع بسیار مهمی که خوب است در مورد این نوع پروتز بدانید، استفاده از آلیاژ آلومینیوم در ساخت آن است. پروتزهای مکانیکی که به کمک آلومینیوم ساخته شده اند، مقاومت بالایی دارند و به همین دلیل است که قیمت پروتز دست مصنوعی مکانیکی از قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت بالاتر است.

قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت چقدر است؟

قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت تابع یک عدد و رقم ثابت نیست و شما نمی توانید منتظر باشید که کلینیک های ارتوپدی فعال در حوزه ساخت انواع پروتز، یک عدد ثابت و مشخص برای این نوع پروتز به شما اعلام کنند. عوامل زیادی در ساخت پروتز دخالت دارند که برخی از آنها به شرح زیر است:

  • هر قدر مساحت بیشتری از دست فرد قطع شده باشد، او مجبور است هزینه بیشتری برای ساخت پروتز پرداخت کند؛ زیرا متریال بیشتری برای ساخت آن مصرف می شود.
  • نوع ماده ای که در ساخت یک پروتز به کار برده می شود، دیگر موضوعی است که بر قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت اثر می گذارد.
  • تجربه و مهارت کسانی که در حوزه ساخت پروتز فعالیت می کنند، بر قیمت ساخت انواع پروتز تاثیر گذارند.
قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت در کلینیک ارتوپدی فنی پایار

قیمت پروتز دست مصنوعی مکانیکی چقدر است؟ آیا اطلاع دارید؟

در ادامه صحبت در خصوص قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت، لازم می دانیم در مورد قیمت پروتز دست مصنوعی مکانیکی نیز نکاتی را به شما در میان بگذاریم. پروتزهای مکانیکی را در فوق توضیح داده و الان به خوبی می دانید که این نوع پروتز چگونه است و چه کارهایی از دستش بر می آید.

همان طوری که اشاره کردیم، پروتز دست مکانیکی یکی از جدیدترین انواع پروتز در کشور بوده و به دلیل قابلیت های زیادی که در ساخت آن به کار برده شده، قادر است بسیاری از نیازهای بیمار را برآورده کند. آسترهایی که در این نوع پروتز به کار برده شده است، از جنس سیلیکون بسیار محکم، یا از جنس فیبر کربن هستند. رعایت همین دو مورد باعث افزایش قیمت پروتزهای مکانیکی شده است.

برای دریافت اطلاعات کافی و موثق از قیمت پروتز دست مصنوعی مکانیکی باید به مجموعه های فعال در حوزه ساخت پروتز مراجعه کرد. ما نام یکی از این کلینیک ها را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

این کلینیک در حوزه ساخت پروتزهای با کیفیت و ارزان تجربه دارد؛ گوش به زنگ باشید!؟

قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت و مکانیکی تابع یک عامل و یک پارامتر نیست و عوامل زیادی در این بین دخالت دارند. همان طوری که در فوق نیز اشاره کردیم، حجم اندام قطع شده و یا متریال به کار برده شده در ساخت آن، تاثیر بسزایی در تعیین قیمت پروتز دارد. اگر به دنبال یافتن یک مجموعه با سابقه و حرفه ای برای ساخت یکی از انواع پروتز دست هستید، توصیه می کنیم به کلینیک ارتوپدی فنی پایار مراجعه کنید.

کارشناسان این مجموعه تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا شما بتوانید با داشتن یک اندام مصنوعی استاندارد، به کارهای روزانه خود رسیدگی کنید. اگر از بابت قطع عضو خود ناراحت هستید، با کارشناسان ما در این مجموعه تماس گرفته و اطلاعات لازم را از آنها دریافت کنید.

آیا برای خرید دست مصنوعی و اطلاع از قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت یک راه مطمئن و ضمانت شده سراغ دارید

آیا بیمه، هزینه ساخت دست مصنوعی (قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت) را پرداخت می کند؟

یکی از سوالات مهمی که در مورد قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت به وجود می آید این است که آیا بیمه هزینه ساخت آن را پرداخت می کند؟ پاسخ این سوال، خیر است؛ بیمه های دولتی هزینه ساخت دست مصنوعی از هیچ نوعی را پرداخت نمی کنند و در صورت پرداخت، قسمت بسیار کمی از هزینه ساخت پروتزهای دست را جبران می کنند. به همین دلیل روی کمک بیمه های دولتی برای ساخت انواع پروتزهای ثابت و مکانیکی نمی توان هیچ گونه حسابی باز کرد.

کسانی که شغل خطرناکی داشته و در کارشان احتمال بروز قطع عضو بالاست، بهتر از خدمات بیمه های تکمیلی در کشور استفاده کنند. شرکت های بیمه تکمیلی زیادی در کشور مشغول به فعالیت هستند. اگر یکی از معتبرترین آنها را انتخاب کرده و به آنجا مراجعه کنید و خود را زیر پوشش این بیمه ها ببرید، در کنار جبران هزینه های ناشی از قطع عضو، می توانید از سایر خدماتی که این بیمه ها ارائه می کنند نیز استفاده کنید. بسیاری از آنها هزینه های مربوط به درمان و دارو را نیز پرداخت می کنند؛ البته این به شرطی است که یکی از شرکت های بیمه تکمیلی معتبر در کشور شما را بیمه کرده باشد.

آیا بیمه، هزینه ساخت دست مصنوعی (قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت) را پرداخت می کند

آیا برای خرید دست مصنوعی و اطلاع از قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت یک راه مطمئن و ضمانت شده سراغ دارید؟

اولین موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که دست مصنوعی، به عنوان یک کالای پزشکی آماده، در بازار موجود نیست و شما نمی توانید، به عنوان مثال، به یک فروشگاه لوازم پزشکی بروید و برای خرید دست مصنوعی اقدام کنید. این اندام های مصنوعی، در کلینیک های ارتوپدی فنی ساخته می شوند و کاملا اختصاصی و منحصر به فرد هستند. پس اگر فردی دستش قطع شد، می بایست به مراکز ساخت اندام های مصنوعی مراجعه کرده و از این طریق اقدام کند؛ این تنها راه و بهترین راه برای داشتن پروتز دست مصنوعی است.

در مراکز ساخت اندام های مصنوعی، با کمک تجهیزات مدرن و پیشرفته ای که وجود دارد، از اندام باقی مانده اسکن گرفته شده و سپس با توجه به آن و همین طور با در نظر گرفتن نیازها و فعالیت های روزانه فرد، یک نوع پروتز انحصاری و اختصاصی برای او ساخته می شود. بهتر است برای ساخت و دریافت قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت، به سراغ کلینیک های حرفه ای ارتوپدی فنی در کشور رفت؛ در این مراکز، بهترین نوع پروتز یا اندام مصنوعی ساخته می شود.

قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران بیشتر است یا قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت؟

قیمت پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران بیشتر است یا قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت؟

در مورد دست های مصنوعی ثابت و مکانیکی نکاتی را بیان کردیم و الان به خوبی می دانید که این پروتزها چیستند. لازم است بدانید که دست های مصنوعی، تنها به دو نوع پروتز ثابت و مکانیکی محدود نشده و امروز این اندام های مصنوعی از تنوع بالایی برخوردار هستند. یکی از انواع دست های مصنوعی که به دلیل مزیت هایش، محبوبیت زیادی پیدا کرده، دست های مصنوعی الکترونیکی هستند. این نوع، یکی از جدیدترین و مدرن ترین دست های مصنوعی در کشور به شمار رفته و کاربران به کمک آن می توانند خیلی از کارهای روزانه خود را انجام دهند.

به دلیل بالا بودن مزیت هایی که در پروتز دست مصنوعی الکترونیکی در ایران مشاهده می شود، نباید انتظار داشته باشید که قیمت آن از قیمت پروتز دست مصنوعی ثابت، کمتر باشد. دست های مصنوعی الکترونیکی را جزء یکی از گران ترین انواع پروتز در کشور و در دنیا می دانند و این نیز به دلیل پیچیدگی های زیادی است که در این نوع به چشم می خورد. هم برای دریافت قیمت دست های مصنوعی مکانیکی، ثابت و الکترونیکی و هم برای دریافت قیمت سایر انواع پروتز، ساخت پروتز بالای زانو و زیر زانو به مراکزی مراجعه کنید که در حوزه ساخت اندام های مصنوعی فعالیت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *