کفی طبی پای صاف + درمان صافی کف پا کودکان را جدی بگیرید؟!

ساخت کفی طبی پای صاف

کفی طبی پای صاف چیست؟ آیا تهیه این کفی لزومی دارد؟ کفی مخصوص پای صاف را از کجا تهیه کنیم؟ اگر نمی دانید کف پای کودک شما صاف است یا خیر و اگر هیچ روش درمانی برای آن سراغ ندارید، در ادامه با ما همراه باشید. ما به شما علائمی را معرفی خواهیم کرد که می توانید به کمک آنها تشخیص دهید آیا کودکتان به کف پای صاف مبتلا هستید یا خیر. مقاله “ساخت کفش طبی کودکان در تهران“را مطالعه کنید؛ شاید روزی به دردتان خورد.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از قیمت کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

کفی طبی پای صاف چیست؟ آیا در مورد آن اطلاعاتی دارید؟

به نظر شما ساخت کفی طبی به چه منظور صورت می گیرد؟ آیا دلیلی مهم تر از این وجود دارد که بخواهمیم فرزندانمان در بهترین شرایط راه بروند؟ یکی از مشکلاتی که در کودکان نوپا ممکن است مشاهده شود، صافی کف پا است. در این عارضه، قوس هایی که در پای افراد معمولی وجود دارد، به چشم نمی خورد و پای فرد در هنگام ایستادن، قوس طبیعی ندارد. در این افراد، بافت هایی که وظیفه دارند مفاصل پا را در کنار هم نگه دارند، شل هستند.

موضوعی که باید به آن توجه داشت، این است که صافی کف پا مساله ساده و بی اهمیتی نیست و مشکلات زیر را ممکن است برای فرد ایجاد کند:

 • ناحیه داخلی مچ پا در فردی که کف پایش صاف است، ورم می کند و این فرد در هنگام پوشیدن کفش ناراحتی های زیادی حس خواهد کرد. فردی که چنین مشکلی دارد، باید برای تهیه و خرید کفی طبی پای صاف اقدام کند.
 • یکی از مشکلاتی که صافی کف پا ممکن است ایجاد کند، درد کف پا و ناحیه های متفاوت در پا است.
 • بروز درد در ران، کمر، ساق پا، زانو و کفل از دیگر عوارضی است که صافی کف پا ممکن است با خود به همراه داشته باشد.
 • کسی که صافی کف پا دارد، پایش بیش از حد معمول به داخل چرخیده است. این افراد نیاز دارند کفی طبی پای صاف استفاده کنند.

کفی طبی برای کف پای صاف کودکان، تنها در مواردی که فرد احساس درد دارد، تجویز نمی شود. کودکانی که به این عارضه مبتلا هستند، دردی در ناحیه پا و ساق پا ندارند و به همین دلیل والدین باید مراقب دیگر نشانه ها باشند و به خوبی آنها را بشناسند. اگر کودک شما در هنگام راه رفتن، پایش به سمت داخل می چرخد، والدین باید به وجود صافی کف پا در کودکشان شک کنند. نکته بسیار مهمی که در مورد قیمت کفی طبی مخصوص صافی کف پا باید مورد توجه قرار داد، این است که قیمت این کفی از قیمت سایر کفی های طبی بالاتر است؛ زیرا برای یک مشکل خاص ساخته می شود.

مزیت های کفی طبی پای صاف

کفی طبی پای صاف کودکان از بروز چه عوارضی جلوگیری می کند؟

کسانی که کف پای آنها صاف است، می بایست هر چه سریع تر برای درمان آن اقدام کنند. یکی از این روش های درمانی این عارضه، کفی طبی پای صاف است. اینکه چرا فرد در صورت بروز این مشکل، بهتر است آن را درمان کند، به دلیل مشکلاتی است که بعدها برای فرد به وجود خواهد آمد.

اگر کودکی دارید که کف پای صافی دارد، بهتر است حتما برای ساخت و تهیه کفی طبی پای صاف کودکان اقدام کنید؛ اقدام نکردن برای درمان، مشکلاتی به شرح زیر ایجاد می کند:

 • کاهش کیفیت زندگی کودکان
 • بروز درد در پا
 • بروز خستگی در پا
 • ورم کردن کف پا

علاوه بر همه مواردی که در بالا اشاره کردیم، باید بگوییم که پاها نقش اساسی در زندگی ما ایفا می کنند و قوس های موجود در کف پا نیز به دلیل حفظ کردن راستای بدن، باعث بهبود عملکرد بدن می شوند. قوس هایی که در کف پای ما وجود دارد بهمان کمک می کند تا وزن بدنمان به صورت یکنواخت در این قسمت توزیع شود و هیچ گونه فشار اضافه ای به آن وارد نیاید. کسانی که قوس کف پا ندارند و برای دریافت کفی طبی پای صاف نیز اقدامی نمی کنند، نمی توانند به بدن خود کمک کنند تا وزن را به صورت یکنواخت، روی کف پا پخش کند. این اتفاق، فرد را به سمت کمر درد سوق می دهد.

خرید بهترین کفی طبی برای کف پای صاف یا ساخت کفی طبی پای صاف؟

خرید بهترین کفی طبی برای کف پای صاف یا ساخت کفی طبی پای صاف؟

یکی از سوالاتی که برای برخی متقاضیان استفاده از کفی طبی پای صاف ممکن است ایجاد شود این است که ما برای خرید این کفی ها اقدام کنیم یا برای ساخت؟ کدام روش بهتر است؟ بهترین کفی طبی برای کف پای صاف، زمانی می تواند به شما کمک کند تا مشکل صافی کف پای خود را درمان کنید که کفی، کاملا متناسب با پای شما باشد. کفی هایی را می توان با اطمینان، متناسب با پا دانست که بر اساس الگوی ساختاری کف پا ساخته شده باشند.

اگر از داشتن کف پای صاف رنج می برید و این عارضه، مشکلات زیادی برای شما به وجود آورده است توصیه می کنیم که در اولین قدم به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح و معتبر در کشور مراجعه کنید. در برخی از کلینیک های پیشرفته و حرفه ای، با کمک اسکنرهای قوی، یک تصویر دقیق از پای فرد تهیه می شود و سپس با توجه به این اسکن دقیق، کفی طبی برای کف پا ساخته می شود. این کفی ها بهترین نوع کفی به شمار می روند و می توانند در درمان صافی کف پا نیز به فرد کمک کنند. پس کسانی که صافی کف پا دارند بهتر است به جای اقدام برای خرید، برای ساخت آن اقدام کنند و به این شکل، قدم موثرتری جهت درمان صافی کف پای خود بردارند.

کفی طبی پای صاف کودکان از بروز چه عوارضی جلوگیری می کند؟

برای خرید کفی طبی برای کف پای صاف کودکان چقدر باید هزینه بدهیم؟

کفی طبی پای صاف تنها به یک منظور و آن هم برای زمانی که کف پای کودک صاف باشد، ساخته می شود. این نوع کفی، توسط مراکز ارتوپدی فنی ساخته می شود و می تواند مشکل صافی کف پا در کودکان را به خوبی درمان کند. اگر نگران فرزندتان هستید و دوست ندارید صافی کف پا در آینده برای او مشکل ساز شود، در صورت مشاهده یکی از علائم و نشانه های بالا، هر چه سریع تر برای ساخت این کفی ها اقدام کنید.

ساخت و تهیه کفی طبی برای کف پای صاف کودکان، امری تخصصی است و نیاز به مراجعه به افراد ماهر دارد. به دلیل متریال های خاص و روش های متفاوتی که در ساخت این کفی ها به کار برده شده، هزینه ای که از بابت ساختشان دریافت می شود، از کفی های طبی که افراد با پای نرمال می پوشند، بیشتر است. برای دریافت کفی طبی مخصوص صافی کف پا بهتر است با مجموعه هایی صحبت کنید که به صورت حرفه ای در این حوزه کار کرده و می توانند یک کفی با کیفیت و با دوام بالا در اختیار کودک شما قرار دهند.

برای ساخت کفی های طبی پای صاف در کودکان به کجا مراجعه کنیم؟

کفی طبی پای صاف برای پیشگیری از بروز عوارض جسمانی در آینده ساخته می شود. این کفی به کودکان کمک می کند تا مشکل صافی کف پایشان به خوبی درمان شود و در هنگام راه رفتن کمترین فشار را در ناحیه پا حس کنند. کفش هایی که به چنین کفی هایی مجهز هستند، بهترین و حمایت کننده ترین نوع کفش به شمار می روند. این کفی ها خیلی خوب می توانند از کف پای کودک حمایت کنند.

همان گونه که در فوق نیز اشاره کردیم، کفی طبی برای کف پای صاف کودکان باید توسط مراکز حرفه ای ساخته شود. از جمله این مراکز می توانیم به کلینیک ارتوپدی فنی پایار اشاره کنیم. کارشناسان این مجموعه، از هیچ تلاشی برای ساخت کفی های طبی مخصوص پای صاف در کودکان دریغ نکرده و سعی می کنند بهترین نوع کفی را در اختیار کاربران و متقاضیان قرار دهند.

 

بهترین کفی طبی کف پای صاف (بهترین کفی طبی پای صاف) چه مشخصاتی دارد

بهترین کفی طبی کف پای صاف (بهترین کفی طبی پای صاف) چه مشخصاتی دارد؟

بهترین کفی طبی کف پای صاف (بهترین کفی طبی پای صاف)، یک تکیه گاه بسیار قوی برای پا به شمار می رود. این کفی، از قوس های پا خوبی حمایت کرده و به فرد کمک می کند تا پاشنه پای خود را تثبیت کند. برخی از مهم ترین مشخصات و ویژگی های این نوع کفی به شرح زیر است:

 • بهترین نوع کفی طبی مخصوص پای صاف، یک پد دارد. این پد، زیر استخوان پاشنه پا قرار می گیرد و به این شکل، شرایط ثابت تری برای پاشنه پا ایجاد می شود.
 • این کفی ها به دلیل ساختار و عملکرد خاصی که برایشان تعریف شده است، می توانند به عنوان یک تکیه گاه محکم برای پا به شمار روند.
 • کسانی که کف پای آنها صاف است، هر زمانی که کفش می پوشند، درد زیادی حس می کنند. این کفی به آنها کمک می کند تا این درد، تسکین پیدا کرده و راحت تر راه بروند.
 • در ساخت کفی های طبی، حتما از ساختار پا قالب گیری انجام می شود. به همین دلیل است که کفی های مخصوص پای صاف، کاملا اختصاصی هستند و کفی که برای یک فرد ساخته شده است فرد دیگری نمی تواند استفاده کند.

بهترین مرکز ساخت کفی طبی برای پای صاف کجاست؟

در این مقاله اشاره کردیم، صاف بودن کف پا چه مشکلاتی را برای افراد به وجود می آورد. کسانی که کف پای آنها صاف است، چاره ای به جز اقدام برای ساخت و تهیه کفی طبی پای صاف ندارند. تنها جایی که می تواند این نوع کفی را برای شما بسازد، کلینیک های ارتوپدی فنی هستند. موضوعی که در انتخاب این مراکز باید مورد توجه قرار دهید، انتخاب بهترین مرکز ساخت کفی طبی در کشور است. سوالی که اینجا ممکن است برای برخی افراد متقاضی داشتن کفی طبی ایجاد شود، شناسایی بهترین مراکز برای ساخت کفی های طبی است.

مراکزی را می توان بهترین کلینیک های ساخت کفی های طبی دانست که مشخصات زیر را داشته باشند:

 • دستگاه های آنها از پیشرفته ترین و بروزترین دستگاه ها باشد و تصویری بسیار دقیق از کف پای فرد در اختیار او قرار دهند.
 • قیمت کفی های طبی آن مناسب و معقول تعیین شده باشد.

از آنجایی که درمان کف پای صاف در کودکان از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است، توصیه می کنیم به مراکزی همچون کلینیک پایار مراجعه کنید و از کارشناسان آنها بخواهید تا از کف پای کودک شما یک اسکن دقیق تهیه کنند. این مرکز به دستگاه های پیشرفته اسکن مجهز است.

چرا قیمت کفی طبی سفارشی کودکان از قیمت کفی طبی پای صاف غیرسفارشی بیشتر است؟

چرا قیمت کفی طبی سفارشی کودکان از قیمت کفی طبی پای صاف غیرسفارشی بیشتر است؟

اول از همه، توصیه می کنیم چنانچه نگران این هستید که نکند کودکتان با داشتن مشکل صافی کف پا، بزرگ شده و مشکلات زیادی در آینده برای او ایجاد شود، حتما برای ساخت کفی طبی پای صاف اقدام کنید. همان طوری که احتمالا حدس زده اید، قیمت کفی های طبی سفارشی از قیمت کفی هایی که به صورت آماده در بازار موجود هستند و تحت عنوان کفی طبی مخصوص پای صاف از آنها یاد می شود، بیشتر است.

یکی از عمده ترین دلایلی که باعث شده، قیمت کفی طبی سفارشی از قیمت کفی های طبی غیر سفارشی بیشتر باشد، فرایندی است که در ساخت کفی سفارشی به کار برده می شود. برای ساخت کفی های طبی سفارشی از وجود دستگاه های پیشرفته اسکن بهره می برند. این دستگاه، یک تصویر دقیق از پای کودک فراهم کرده و کارشناسان به کمک این تصویر می توانند یک کفی طبی کاملا متناسب با پا بسازند و در اختیار او قرار دهند.

کفی های سفارشی، نقش درمانی پر رنگ تری داشته و می توانند در درمان کف پای صاف در کودکان، کمک بیشتری به او کنند. از شما درخواست داریم اگر نگران سلامت کودک خود هستید، به جای خرید کفی های طبی آماده، برای ساخت کفی های طبی سفارشی اقدام کرده و به کلینیک های معتبری چون پایار مراجعه کنید.

چند نوع کف پای صاف داریم؟ آیا هر کدام، کفی طبی پای صاف اختصاصی دارند؟

زمانی که می خواهید برای ساخت کفی طبی پای صاف اقدام کنید، نوع صافی کف پای شما باید مشخص باشد. به صورت کلی اگر بخواهیم به سوال چند نوع کف پای صاف داریم جواب دهیم، می توانیم به شکل زیر عمل کنیم:

1-کف پای صاف از نوع انعطاف پذیر؛

یکی از انواع کف پای صاف، کف پای صاف از نوع انعطاف پذیر است. معمولا این عارضه در دوران کودکی و یا نوجوانی بروز پیدا کرده، هر دو پای فرد را به خود درگیر می کند و همین طور بی توجهی به آن و افزایش سن، آن را بدتر و وخیم تر می کند.

2- کف پای صاف از نوع سخت؛

در کف پای صاف از نوع سخت، فرد هم در حالت نشسته و هم در حالت ایستاده نمی تواند قوس های طبیعی پای خود را مشاهده کند. این عارضه نیز در نوجوانی بیشتر ظاهر می شود و با گذشت زمان، بهبود پیدا نکرده و عدم درمان وضعیت را بدتر می کند.

3- کف پای صاف اکتسابی؛

کف پای صاف اکتسابی یکی از انواع صافی کف پا است که معمولا در بزرگسالان مشاهده می شود. در این گروه، ممکن است قوس های کف پا به یک باره از بین بروند. این عارضه پا را به سمت بیرون چرخش داده و ممکن است با درد زیادی همراه باشد.

4- کف پای صاف به دلیل تالوس عمودی؛

کف پای صاف به دلیل تالوس عمودی، نیز مانع از ایجاد قوس در کف پای فرد می شود. در این نوع، استخوان تالوس مچ پا به دلیل قرار گرفتن در وضعیتی بد و نامناسب، باعث ایجاد صافی کف پا می شود.

در ساخت کفی برای کف پای صاف، یا کفی طبی پای صاف از چه موادی استفاده می شود؟

آیا کفی طبی ژله ای برای کف پای صاف خوب است؟

بهترین کفی طبی پای صاف، کفی های طبی ژله ای هستند. در ساخت این نوع کفی از یک ماده ی ژله ای استفاده شده و آن را به شکلی طراحی کرده اند تا فرد راحتی زیادی را در پای خود تجربه کند. این نوع کفی، باعث کاهش شوک های وارده به پا شده و ضربه هایی که از سطوح سخت به پا وارد می شود، به خود جذب می کند. از جمله مزیت ها و ویژگی هایی که باعث شده این نوع کفی به یک کفی مناسب برای افراد با کف پای صاف تبدیل شود، می توان به این موارد اشاره داشت:

 • در این نوع کفی، یک کاپ پاشنه عمیق قرار داده شده است تا کف پا در موقعیت مناسبی قرار گیرد.
 • ژلی که برای ساخت این کفی به کار برده شده، نرم و راحت است.
 • پوشش و روکش رویی این کفی، پارچه ای و بسیار نرم است.
 • این کفی عمر و دوام طولانی دارد.
 • از پا و قسمت های مختلف آن به خوبی پشتیبانی و حمایت می کند.

به دلیل همه امتیازاتی که کفی ژله ای دارد، می توان از آن به عنوان یک کفی بسیار مناسب و کارآمد برای درمان کف پای صاف یاد کرد.

در ساخت کفی برای کف پای صاف، یا کفی طبی پای صاف از چه موادی استفاده می شود؟

برای آنکه کفی طبی پای صاف بتواند خاصیت درمانی از خود نشان دهد، مواد اولیه ی خاصی در ساخت آن به کار برده می شود. برخی از متریال های مورد استفاده در ساخت کفی برای کف پای صاف به شرح زیر است:

1- فایبرگلاس

یکی از متریال های با کیفیت برای ساخت کفی های طبی، فایبرگلاس نام دارد. از جمله خصوصیات این ماده می توان به سبک بودن، محکم بودن و با دوام بودن آن اشاره کرد. کسانی که فعالیت های ورزشی انجام می دهند، بهتر است از کفی های ساخته شده از فایبرگلاس استفاده نکنند؛ زیرا این نوع کفی سختی زیادی دارد. معمولا در کفش هایی که فضای آزاد زیادی دارند، بهتر است از این نوع کفی استفاده شود.

2- فیبر کربن

فیبر کربن نیز در ساخت کفی های طبی به کار برده می شود. کفی ساخته شده با این ماده، سبک، نازک و قوی است؛ اما به یاد داشته باشید، این نوع کفی برای کسی که فعالیت های ورزشی زیادی دارد، مناسب نیست. امکان ترکیب فیبر کربن با پلیمر رزین اپوکسی، و ساخت یک کفی جدید و سبک نیز وجود دارد. حتی می توان کفی های ساخته شده با فیبر کربن را با ترموپلاستیک روکش کرد.

به غیر از تهیه کفی مخصوص کف پای صاف، چه روش های دیگری برای درمان کف پای صاف وجود دارد؟

به غیر از تهیه کفی مخصوص کف پای صاف، چه روش های دیگری برای درمان کف پای صاف وجود دارد؟

کسانی که کف پای آنها صاف است، در صورتی که دردی را حس نکنند و یا این صافی کف پا مشکلی را برایشان ایجاد نکند، لازم نیست برای تهیه کفی مخصوص کف پای صاف (کفی طبی پای صاف) و درمان این عارضه اقدام کنند. افراد درگیر با این عارضه به کمک روش های متفاوت می توانند صافی کف پای خود را درمان کنند. ما به برخی از این روش ها در ادامه اشاره کرده ایم:

 • استراحت کردن و یخ گذاشتن روی کف پا
 • نگه داشتن وزن بدن در محدوده طبیعی و نرمال
 • تحرک نداشتن زیاد
 • مصرف داروهای آرام کننده درد
 • انجام فیزیوتراپی
 • انجام برخی تمرینات کششی
 • مصرف داروهای تزریقی

هم استفاده از کفی طبی پای صاف و هم انجام برخی تمرین های اصلاحی به فرد کمک می کند تا بتواند با گذشت زمان صافی کف پای خود را درمان کند. این تمرینات را در خانه نیز می توان انجام داد و اگر فرد در انجام دادن آنها مداومت داشته باشد، خیلی زود کف پای خود را درمان خواهد کرد. اگر نمی دانید کدام یک از تمرین های اصلاحی، مناسب برای درمان صافی کف پا هستند، با پزشکان و فیزیوتراپیست ها صحبت کنید. برای ساخت کفی های طبی اختصاصی صافی کف پا می توانید به مراکز ساخت کفش و کفی های طبی که در حوزه ساخت پروتز چشم فعالیت می کنند، مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *