ارتوپد دست چیست؟ 💚 از ارتوپد دست چه می دانید؟

مهم ترین ارتوپد دست چیست

ارتوپد دست چیست؟ در چه مواقعی باید به یک ارتوپد دست مراجعه کرد؟ آیا با وظایفی که این فرد به عهده دارد، آشنا هستید؟ آیا می خواهید با مجموعه وظایف یک ارتوپد دست آشنا شوید؟ اگر این سوالات، برای شما نیز پیش آمده و دوست دارید در مورد این حوزه، اطلاعات کاملی به دست آورید در ادامه با ما همراه باشید و مقاله “ارتوپد چیست” را نیز مطالعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از انواع پروتز دست و ارتز با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

نام بهترین ارتوپد دست چیست

ارتوپد دست؛ هر آنچه لازم است در مورد این زیر شاخه پزشکی بدانید

بدن انسان از فولاد هم اگر ساخته شده بود، بعد از مدتی نیاز به ترمیم داشت؛ حال که ما بدن فولادی نداریم، اگر از بدنمان و خصوصا از دست ها کار سنگین بکشیم، مجبوریم در صورت بروز درد و یا هر عارضه ناخوشایند دیگر به یک ارتوپد دست مراجعه کنیم.

برای آنکه بدانیم ارتوپد دست چیست، لازم است مختصرا در مورد ارتوپدی نکاتی بگوییم. ارتوپدی، یکی از تخصص های زیر شاخه پزشکی است که در آن، آسیب های سیستم اسکلتی و عضلانی، مورد بررسی و درمان قرار می گیرد. فردی که در رشته ارتوپدی دست تحصیل کرده است، استخوان ها، ماهیچه، رباط، اعصاب و تاندون های دست را بررسی کرده و در صورت بروز مشکل در این ناحیه، برای درمان آن وارد عمل می شود.

پزشکانی که تصمیم می گیرند به عنوان یک ارتوپد فعالیت کنند، باید در دوره های تخصص و فوق تخصص شرکت کنند. بعد از گذراندن این دوره ها است که یک پزشک، صلاحیت تشخیص و درمان مشکلات دست را پیدا می کند. برای مثال، اگر آرنج دستتان درد می کند و مفصل آن با مشکل مواجه شده است، می بایست به یک ارتوپد مراجعه کنید و تحت عمل جراحی تعویض مفصل آرنج دست قرار گیرید.

آیا می دانید وظایف ارتوپد دست چیست؟

به نظر شما وظایف یک ارتوپد دست چیست؟ این پزشک در درمان چه مشکلات و یا عارضه های جسمانی می تواند به ما کمک کند؟ مواردی که در ادامه ذکر شده است، پاسخ های خوبی در جواب این دو سوال است:

1- درمان در رفتگی

اگر مچ دست یا شانه شما در رفته است، تنها کسی که می تواند به شما کمک کند تا این عارضه را درمان کنید، پزشک ارتوپد است. این افراد تخصص و تجربه لازم برای حل این مشکل را دارند.

2- درمان رگ به رگ شدن

رگ به رگ شدن از دیگر مشکلاتی است که یک ارتوپد آن را درمان می کند. رباط هایی که دو نوار استخوان را به هم متصل می کنند، اگر بی از حد دچار کشش شوند، دست، رگ به رگ می شود. این مساله در ناحیه مچ دست ممکن است زیاد اتفاق افتد.

3- درمان شکستگی استخوان

شکستگی استخوان دست ممکن است از خیلی کم تا خیلی زیاد باشد. در مواقعی که شکستگی به راحتی درمان می شود، مشکل خاصی به وجود نمی آید، اما اگر شکستگی در ناحیه مچ دست اتفاق افتاد و راهی برای درمان آن وجود نداشت، پزشک مجبور است مچ دست را قطع کند. در چنین شرایطی، فرد می بایست برای ساخت پروتز مچ دست اقدام کند.

کار یک ارتوپد دست چیست

مهم ترین وظیفه یک ارتوپد دست چیست؟

اگر بدانید مهم ترین وظیفه یک ارتوپد دست چیست، می توانید قدم های موثرتری برای درمان درد و ناراحتی که در قسمت دست حس می کنید، بردارید. یکی از مهم ترین وظایفی که یک ارتوپد دست به عهده دارد، تشخیص بیماری است. بیماران، وقتی به یک پزشک مراجعه می کنند که در دست خود، احساس ناراحتی یا درد دارند. موضوعی که افراد بیمار باید به آن توجه داشته باشند این است که درد، فقط یک نشانه و علامت است و بیماری های زیادی وجود دارند که بروز آنها باعث درد می شود.

پزشک ارتوپد دست، وقتی یک بیمار به او مراجعه می کند، با او صحبت کرده و اطلاعات لازم را از او دریافت می کند. بعد از دریافت اطلاعات و معاینه هایی که انجام می شود، پزشک قادر خواهد بود بیماری را تشخیص دهد و برای درمان آن نسخه ای را تجویز کند.

گاهی اوقات، پزشک برای آنکه بهتر بتواند بیماری را تشخیص دهد، از بیمار می خواهد که آزمایشات و تصویربرداری های مورد نیاز را انجام دهد. این آزمایش های تکمیلی به پزشک کمک می کنند تا بتواند بیماری را به صورت دقیق تشخیص دهد. تشخیص درست بیماری، منجر به درمان آن خواهد شد.

ارتوپد دست چیست؟ آیا میدانید

آیا از بهترین زمان مراجعه به ارتوپد دست اطلاع دارید؟

در  ادامه صحبت در خصوص ارتوپد و پاسخ به سوال “ارتوپد دست چیست” خوب است در مورد زمان های مناسب مراجعه به این پزشکان نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. اگر به یکی از مشکلات و عارضه های جسمانی زیر مبتلا شدید، حتما به یک ارتوپد مراجعه کرده و مشکلات جسمانی تان را به همان حالتی که هست، رها نکنید. عارضه هایی که برای درمان آن باید به نزد پزشک ارتوپد بروید، به شرح زیرند:

1- درد در ناحیه آرنج

یکی از قسمت های دست که ممکن است در صورت فشار بیش از حد کار، دچار آسیب شود و فرد دردی را در این ناحیه حس کند، ناحیه آرنج است. ارتوپد با توجه به مشکلی که در این قسمت ایجاد شده است، یک روش درمانی را پیشنهاد می کند.

2- کشیدگی عضلات

از دیگر مشکلاتی که ممکن است در ناحیه عضلات ایجاد شود، کشیدگی عضلات است. این عارضه معمولا با درد همراه است و به شما اجازه نمی دهد به مانند سابق به کارهای خود رسیدگی کنید. اجازه ندهید این مشکل، طولانی شود و سعی کنید هر چه سریع تر به ارتوپد مراجعه کنید.

3- درد ناحیه مچ دست

دردی که در مچ دست حس می شود، دلایل مختلف دارد. اگر به این درد مبتلا شُدید و درد به مرور زمان فروکش نکرد، با یک ارتوپد مشورت کنید؛ البته اگر نمی خواهید در آینده برای پرداخت قیمت پروتز مچ دست اقدام کنید.

ارتوپد دست این مجموعه، در کارش حرفه ای و زبانزد است!؟

ارتوپد دست چیست؛ موضوعی بود که ما در این متن در مورد آن صحبت کردیم. اگر می خواهید از خدمات بهترین کلینیک های ارتوپدی در کشور بهره ببرد، بهتر است به بهترین های این حوزه، یعنی کلینیک ارتوپد فنی پایار مراجعه کنید. در این کلینیک، پزشکانی مجرب و کارآزموده در حوزه ساخت انواع پروتز، فعالیت می کنند و این خبر خوبی برای کسانی است که با مشکل قطع عضو دست به گریبانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *