آیا درمان خار پاشنه با پیاز ممکن است؟⭐چطوری؟

درمان خار پاشنه با پیاز

خار پاشنه چیست؟ چه روش های درمانی برای آن وجود دارد؟ درمان خار پاشنه با پیاز بهتر است یا درمان خار پاشنه پا با عسل؟ اگر این عارضه درمان نشود چه میشود؟ چنانچه این سوالات نیز برای شما به وجود آمده است در ادامه این مقاله از کلنیک ارتوپدی فنی پایار با ما همراه باشید.

خار پاشنه چیست؟ آیا خار پاشنه خطرناک است؟

اگر در فاشیای پا ترک هایی ایجاد شود، بدن، سلول های استخوان ساز را به این نواحی می فرستد و سلول ها نیز شروع به ساخت استخوان می کنند؛ این اقدام بدن باعث ایجاد خار پاشنه می شود. این خار گاهی اوقات به صورت یک زائده خود را نشان می دهد و گاهی مواقع نیز ابتلا به آن با هیچ علامت ظاهری همراه نیست. کسانی که خیلی سر پا می ایستند؛ افرادی که اضافه وزن داشته و یا همه کسانی که سابقه ابتلا به خار پاشنه را دارند می بایست نسبت به بروز این عارضه نگرانی باشند و برای ساخت کفش و کفی طبی اقدام کنند.

سوالی که بعد از توضیحات بالا ممکن است برای برخی ایجاد شود این است که آیا خار پاشنه خطرناک است. اگر با وجود داشتن این عارضه، هیچ دردی حس نمی کنید نگرانی از بابت وجود آن نداشته باشید و به درمان خار پاشنه با پیاز متوسل نشوید؛ اما چنانچه، حتی در زمان آهسته راه رفتن نیز درد زیادی در پاشنه پا حس می کنید، بهتر است حتما به پزشکان متخصص مراجعه کنید.

پزشکان در صورتی که در مورد تشخیص آن شَک داشته باشند از شما می خواهند تا از کف پای خود عکس بگیرید. این عکس هر گونه زائده در کف پا را نشان می دهد و ممکن است پزشک با دیدن آن پیشنهاد کند که برای انجام بهترین روش درمان، که همان ساخت و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی است، اقدام کنید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

درمان خار پاشنه با پیاز چگونه است

اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟ آیا در جریان هستید؟

یکی از سوالاتی که در مورد خار پاشنه ممکن است ایجاد شود “اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود” است. اگر درمان خار پاشنه با پیاز روی شما جواب نداده است، تصور نکنید که این عارضه، غیر قابل درمان بوده و بهتر است به حال خود رها شود. اگر خار پاشنه درمان نشود کیفیت زندگی شما به شدت کاهش پیدا می کند. از جمله تبعات عدم درمان این عارضه، درد در زمان راه رفتن است. حتی اگر شما خیلی آرام و آهسته نیز راه بروید باز هم هر زمان که این خار به زمین برخورد می کند شما درد دارید. درد پاشنه در روزهای ابتدایی بروز این عارضه ممکن است مقطعی باشد، اما این احتمال وجود دارد که بعدها به یک درد دائمی و ثابت تبدیل شود.

اگر نمی خواهید در زمان راه رفتن بلنگید و راه بروید، بهتر است به روش هایی چون درمان خار پاشنه با پیاز بی توجه نباشید و از آن استفاده کنید. برخی افرادی که خار پاشنه دارند برای آنکه درد زیادی به این ناحیه وارد نشود سعی می کنند وزن خود را روی پایی بیندازند که خار پاشنه ندارد. در این حالت، فرد می لنگد و راه می رود و شکل راه رفتن او عوض خواهد شد. وقتی که فرد به صورت غیر عادی راه می رود، در معرض ابتلا به مشکلاتی چون، شکستگی پا، رگ به رگ شدن پا و بونیون قرار خواهد گرفت.

درمان خار پاشنه با پیاز و درمان های خانگی

درمان خار پاشنه با پیاز چگونه است؟

نکته بسیار مهمی که درمان خار پاشنه با پیاز مد نظر قرار دهید این است که در هیچ جایی از علم پزشکی از این روش به عنوان یک روش اثرگذار و علمی برای درمان خار پاشنه یاد نمی کنند. این روش، یک روش سنتی بوده و برخی افراد ممکن است از انجام آن به نتیجه برسند و برخی دیگر از افراد ممکن است با استفاده از پیاز نتوانند خار پاشنه پای خود را درمان کنند.

با توجه به نکته ای که در بالا اشاره کردیم، اگر باز هم می خواهید از پیاز برای درمان این عارضه کمک بگیرید، می توانید طبق روشی که در برخی منابع در مورد استفاده از پیاز برای درمان خار پاشنه در پا عنوان شده است، عمل کنید. مراحل این روش به شرح زیر است:

  1. یک عدد پیاز، آماده کرده؛ آن را خرد کنید و داخل یک کیسه یا پارچه قرار دهید.
  2. این کیسه را جوری به پای خود ببندید که دقیقا پیاز در تماس با خار پاشنه قرار گیرد.
  3. برای فیکس کردن این پارچه می توانید از نوار یا باند استفاده کنید.

معمولا توصیه می شود قبل از خواب این عمل را انجام دهید و به مدت یک تا 2 هفته نیز آن را تکرار کنید. توصیه می کنیم، در صورتی که نسبت به این روش حساسیت نشان دادید و درد شما بیشتر شد به هیچ عنوان درمان را ادامه نداده و به پزشکان مراجعه کنید.

درمان خار پاشنه با پیاز بهتر است یا عسل؟

درمان خار پاشنه با پیاز و عسل از این جهت که هر دو آنها جزء درمان های سنتی به شمار می روند و بدون هیچ عارضه ای هستند، جزء درمانی های بی خطر بوده و معمولا نیازی نیست از بابت این که می خواهید از آنها استفاده کنید، نگران باشید.

تنها نگرانی مهمی که در این رابطه ممکن است وجود داشته باشد، طولانی شدن پروسه درمان و یا درمان نشدن خار پاشنه است. همان طوری که در بالا نیز اشاره کردیم، درمان خار پاشنه پا با کمک پیاز و عسل به عنوان روش های قطعی درمان این عارضه مطرح نیستند و هنوز هیچ آزمایش و یا تحقیقی به صورت علمی ثابت نکرده است که این دو ماده می توانند خار پاشنه را به صورت کامل درمان کنند.

پس اگر به خار پاشنه مبتلا شده اید، تصور نکنید که تنها با استفاده از پیاز و عسل و یا برخی مواد دیگر مانند حنا و یا پودر موبر می توانید آن را از بین ببرید. خار پاشنه در اثر فعالیت های سلول های استخوان ساز ایجاد شده و یک بافت کاملا استخوانی و سفت و سخت دارد و به این راحتی و تنها با کمک این ترکیبات از بین نمی رود.

از محدودیت های درمان خار پاشنه با پیاز چه می دانید؟

از محدودیت های درمان خار پاشنه با پیاز چه می دانید؟

استفاده از روش های طبیعی، همیشه با اطمینان خاطر همراه است؛ زیرا ما خیالمان راحت است که هیچ عارضه ای به دلیل استفاده از این مواد ما را به خود درگیر نکرده و مشکلات تازه تری برای ما به همراه نخواهد داشت. به همین دلیل است که امروزه استفاده از مواد طبیعی، همچون درمان خار پاشنه با پیاز فراگیر شده و بسیاری کسانی که خار پاشنه دارند سعی می کنند از این روش استفاده  کنند.

البته، نکته ای که نگرانی هایی با خود به همراه دارد مدت زمانی است که این روش طول می کشد تا اثرات درمانی خود را نشان دهد. متاسفانه، یکی از مشکلاتی که با روش های طبیعی وجود دارد طولانی شدن درمان و یا حتی عدم درمان به همان شکلی است که بیمار انتظار دارد. استفاده از پیاز برای درمان خار پاشنه یک روش علمی و قطعی برای درمان این مشکل نیست و به همین دلیل ممکن است یا در طولانی مدت جواب دهد و یا اصلا باعث درمان و از بین بردن خار پاشنه نشود. جهت استفاده از مواد طبیعی جهت درمان خار پاشنه، بهتر است از موادی استفاده که عده زیادی از آن نتیجه دیده اند.

آیا درمان خار پاشنه با پیاز امکان دارد؟

چرا درمان خار پاشنه با پیاز یک روش قطعی درمان خار پاشنه نیست؟

خار پاشنه، یک ضایعه استخوانی است و همان طوری که می دانید ضایعات استخوانی، ویژگی هایی همچون سفت و محکم بودن دارند. علت این سفت و محکم بودن خار پاشنه نیز به دلیل فعالیت سلول های استخوان ساز است. در مواقعی که خار پاشنه گسترش پیدا کرده است حتی اگر برای مدت طولانی از روش درمان خار پاشنه با پیاز استفاده شود، ممکن است هیچ گونه آثار بهبودی مشاهده نشود.

توصیه ای که اغلب متخصصان به بیماران درگیر با خار پاشنه می کنند این است که اگر خار پاشنه به یک مرحله اذیت کننده و آزاردهنده وارد شده است، می بایست در صورتی که دیدند روش های درمانی سنتی روی درمان هیچ تاثیری ندارد، وقت را تلف نکرده و هر چه سریع تر برای درمان قطعی به پزشکان مراجعه کنند.

درست است که درمان خار پاشنه با کمک پیاز با هیچ گونه عوارضی همراه نیست، اما متاسفانه تحقیقات علمی نیز هنوز ثابت نکرده اند که آیا پیاز می توانید باعث درمان خار پاشنه شود یا خیر. با مراجعه به پزشکان، آنها به بیمار می گویند که برای درمان قطعی و صد در صد این عارضه چه باید کنند و از چه راه هایی می بایست استفاده کنند.

بهترین روش درمان فوری خار پاشنه چیست؟

درمان خار پاشنه با پیاز و نکاتی که در مورد آن باید مورد توجه قرار دهید را در بالاتر بیان کردیم. موضوع دیگری که در اینجا می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، معرفی روش درمان فوری خار پاشنه است. برخی از روش های زیر می توانند به تسکین درد خار پاشنه کمک کرده و به شما مهلت دهند که به یک پزشک با تجربه مراجعه کنید. این روش ها به شرح زیرند:

1- استفاده از داروهای ضد التهاب؛

اگر خار پاشنه در پای شما درد زیادی را ایجاد کرده، بهتر است داروهای ضد التهاب مصرف کنید. از جمله این داروها می توان به ناپروکسن اشاره کرد. این قرص، درد را کاهش داده و به شما اجازه می دهد که راحت تر راه بروید.

2- استفاده از یخ؛

دیگر روشی که برای کاهش درد خار پاشنه کمک بسیار خوبی است، گذاشتن یخ روی آن است. یک تکه یخ را داخل یک پارچه بگذارید و سپس آن را در تماس با خار پاشنه قرار دهید. به این شکل، درد و التهاب این خار نیز کاهش محسوسی خواهد داشت.

3- پوشیدن کفش های طبی؛

کفش های طبی مخصوص خار پاشنه می توانند در دو نقش ظاهر شوند؛ این کفش ها هم نقش درمان کنندگی دارند و هم از بروز مجدد خار پاشنه جلوگیری به عمل می آورند.

کلام آخر

درمان خار پاشنه با پیاز موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم نکاتی که بیان کردیم، توانسته باشد اطلاعات شما را در مورد این عارضه افزایش داده و یک راه حل منطقی برای خار پاشنه به شما معرفی کرده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *