7 روش قطعی ⭐ برای پیشگیری از خار پاشنه

خار پاشنه چیست؟ آیا عکس رادیولوژی خار پاشنه روش خوبی برای تشخیص آن است؟

پیشگیری از خار پاشنه موضوعی است که در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. اگر نمی دانید خار پاشنه چیست و چگونه درمان می شود، در ادامه با ما همراه باشید.

در ادامه این مقاله، مقاله ساخت بهترین کفش طبی برای خار پاشنه را نیز مطالعه کنید.

خار پاشنه چیست؟ آیا عکس رادیولوژی خار پاشنه روش خوبی برای تشخیص آن است؟

خار پاشنه، عارضه ای است که در اثر رسوب کردن کلسیم در زیر استخوان پاشنه پا ایجاد می شود. گاهی اوقات این رسوب، به مانند یک برآمدگی خود را نشان می دهد، و گاهی اوقات نیز بروز این عارضه با هیچ گونه علامتی همراه نیست و تنها راهی که می توان برای تشخیص آن پیشنهاد کرد، عکس رادیولوژی خار پاشنه است. پزشکان با کمک این عکس به راحتی متوجه می شوند که شما به این عارضه مبتلا شده اید یا خیر. کسانی که هیچگونه علامتی ندارند، معمولا نیازی به درمان نداشته، اما بهتر است با ساخت کفش و کفی طبی اقدامی بسیار مناسب و موثر برای پیشگیری انجام دهند.

اینکه فرد، در حال حاضر دردی را حس نمی کند، به این معنی نیست که ممکن است در آینده نیز همین شرایط وجود داشته باشد. به این گروه که بهر حال مستعد ابتلا به خار پاشنه هستند، توصیه می کنیم برای پیشگیری از خار پاشنه، نسبت به ساخت و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی اقدام کنند. این بهترین و موثرترین روش برای آن است که پای خود را از ابتلا به این عارضه در امان نگه دارید.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟ آیا خار پاشنه خطرناک است؟

اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟ آیا خار پاشنه خطرناک است؟

یکی از نگرانی هایی که در مورد خار پاشنه وجود دارد سوالاتی از این دست است: اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟ آیا خار پاشنه خطرناک است؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که جای هیچ استرس و تشویشی وجود ندارد.

عدم توجه و درمان خار پاشنه، ممکن نیست مشکل حاد تر و وخیم تری را برای فرد ایجاد کند؛ زیرا همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، برخی افراد با داشتن این عارضه هیچ دردی را حس نمی کنند؛ اما هستند کسانی که حتی با وجود یک خار پاشنه بسیار کوچک نیز درد زیادی را متحمل شده و از آنجایی که نمی توانند به راحتی راه بروند و به کارهای روزانه خود رسیدگی کنند، با مشکلات و دردسرهای زیادی مواجه خواهند شد.

پس، اگر وزن تان زیاد است؛ اگر کفش های نامناسب به پا می کند، و اگر در طی روز زیاد سر پا هستید، حتما جهت پیشگیری از خار پاشنه اقدام کنید و این مساله را پشت گوش نیندازید. به یاد داشته باشید، خار پاشنه از جمله عوارضی نیست که یک شبه و یک روزه ایجاد شود؛ این مشکل از جمله عوارض و مشکلات جسمانی است که در یک بازه زمانی چند ماهه، و به صورت کم کم ایجاد می شود و درمان آن نیز به زمان نیاز دارد.

بهتر است به پیشگیری از خار پاشنه برویم یا برای درمان فوری خار پاشنه اقدام کنیم؟

نکته ای که می بایست در مورد درمان خار پاشنه بدانید مدت زمان درمان آن است. این نکته بسیار مهم را هیچگاه از خاطر نبرید که ما چیزی تحت عنوان درمان فوری خار پاشنه نداریم. درست است که برخی داروها به مانند داروهای مسکن می توانند درد ناشی از این عارضه را کم کنند، اما این به معنای درمان خار پاشنه نیست.

مورد مهم دیگر، مدت زمان درمان با توجه به علائم و میزان تحریک پا است. اگر بخواهیم درد ناشی از این عارضه را همزمان با درمان خار پاشنه از بین ببریم، می بایست از چند هفته تا چند ماه باید صبر کنیم و کارهای درمانی که پزشک پیشنهاد کرده است، انجام دهیم. باتوجه به این نکته توصیه می کنیم به جای آنکه به فکر درمان باشید برای پیشگیری از خار پاشنه اقدام کنید. به این شکل، خیالتان از این جهت که این عارضه هیچ گاه کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار نمی دهد، راحت خواهد بود.

بهترین روش برای پیشگیری از خار پاشنه چیست؟ آیا می دانید؟

حال که در مورد خار پاشنه اطلاعاتی را به صورت مفید و مختصر دریافت کردید، خوب است یک روش بسیار کاربردی برای پیشگیری از خار پاشنه عنوان کنیم. بهترین روشی که می توان برای پیشگیری معرفی کرد، پوشیدن کفش هایی است که به آنها کفش های طبی گفته می شود.

استفاده از کفش های طبی می تواند هم در درمان این مشکل کمک کننده باشد و هم ابزار خوبی برای پیشگیری از عارضه خار پاشنه به شمار رود. برخی دلایلی که باعث می شود از کفش های طبی به عنوان یک عامل بسیار خوب برای درمان خار پاشنه یاد کنیم، در ادامه آورده ایم:

  • این کفش ها پشتیبانی بسیار خوبی از پا به عمل می آورند.
  • کفش هایی که به معنای واقعی استاندارد هستند و بر اساس شرایط پای شما ساخته شده اند، فشار را به صورت یکنواخت به کل پا پخش کرده و به این ترتیب موجب کاهش فشار و کاهش تحریک خار پاشنه می شوند.
  • فردی که کفش طبی به پا می کند، شرایط بسیار راحتی را در زمان راه رفتن در پای خود ایجاد می کند.
  • پشتیبانی که کفش های طبی، از پشت پا به عمل می آورند، به تعادل و پایداری فرد در زمان راه رفتن کمک فراوانی می کنند. به این شکل، فشاری که به پا وارد می آید به میزان زیادی کاهش پیدا می کند.
  • این کفش ها حتی می توانند برخی دیگر از عوارض پا، مانند تعریق را نیز کم کرده و باعث بهبود کیفیت راه رفتن فرد شوند. به این شکل، باز هم شرایط مساعد برای بروز خار پاشنه به وجود نخواهد آمد.
بهتر است به پیشگیری از خار پاشنه برویم یا برای درمان فوری خار پاشنه اقدام کنیم؟

از دیگر روش های مناسب برای پیشگیری از خار پاشنه چه می دانید؟

در ادامه ی همه نکاتی که در بالاتر اشاره کردیم و گفتیم که برای پیشگیری از خار پاشنه مناسب هستند کارهای دیگری به شرح زیر می توانید انجام دهید تا به خار پاشنه مبتلا نشوید:

1- گرم کردن بدن قبل از حرکات ورزشی

کسانی که ورزش می کنند، قبلا از هر کاری می بایست بدن خود را گرم کنند. این، یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از بروز خار پاشنه ی پا است. برای آنکه ورزش کردن بیشترین فایده را در بدن داشته باشد، بهتر است نسبت به انجام این مورد، توجه و دقت داشت.

2-تقویت کردن تاندون آشیل و عضلات ساق پا

کسانی که عضلات ساق پا و تاندول آشیل پای قوی دارند از جمله کسانی اند که به ندرت به خار پاشنه مبتلا می شوند. به همین جهت، از تقویت این قسمت های بدن می توان به عنوان یک روش پیشگیری از خار پاشنه یاد کرد. بهتر است قبل از انجام این حرکت، بدن خود را گرم کنید.

روش هایی که در بالا اشاره کردیم، برای پیشگیری از خار پاشنه مفید و موثرند، اما هیچ یک از آنها نمی توانند جای پوشیدن کفش های مناسب و استاندارد را بگیرند. استانداردترین کفش ها، کفش های طبی هستند.

از دیگر روش های مناسب برای پیشگیری از خار پاشنه چه می دانید؟

کلام آخر

در این مقاله، گفتیم که بهترین راه برای درمان و پیشگیری کردن از خار پاشنه، اقدام برای تهیه کفش های طبی است. اگر به این عارضه دچار هستید، به مراکز و کلینیک های مطرح در حوزه ساخت کفش ها و کفی طبی همچون پایار مراجعه کنید. این کلینیک با توجه به شرایط و فرم پای شما، یک کفش طبی استاندارد می سازد و در اختیارتان قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *