آیا درمان خار پاشنه با پودر موبر ⭐ممکن است؟

خار پاشنه چیست؟ در مورد آن چه میدانید؟

درمان خار پاشنه با پودر موبر، موضوعی است که در این مقاله از کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. اگر با خار پاشنه درگیر هستید و این عارضه به شما اجازه نمی دهد زندگی با کیفیتی را تجربه کنید، تا انتها با ما همراه باشید و در کنار آن نیز مقاله آیا خار پاشنه خطرناک است را مطالعه کنید.

خار پاشنه چیست؟ در مورد آن چه میدانید؟

اگر کلسیم، بین قوس پا و پاشنه جمع شود و یا رسوب کند، خار پاشنه ایجاد می شود. در برخی افراد، این عارضه نشانه های متفاوتی دارد. مثلا بعضی ها، برآمدگی را در کف پای خود مشاهده می کنند، اما هیچ گونه دردی ندارند؛ این در حالی است که برخی دیگر، برآمدگی در ناحیه پاشنه نمی بینند اما درد زیادی حس می کنند. برای تشخیص این عارضه می بایست به پزشک مراجعه کرد؛ او بهتر از هر کسی می تواند در تشخیص آن کمکتان کند.

اگر نشانه های زیر را داشتید، حتما نزد پزشکان متخصص بروید و از آنها کمک بخواهید:

 • برآمدگی در زیر پاشنه پا؛
 • سخت راه رفتن به خصوص در زمان پا برهنه بودن؛
 • احساس حرارت در ناحیه درگیر شده با خار پاشنه؛
 • تورم در ناحیه جلویی پاشنه ی پا؛

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

برای درمان خار پاشنه با پودر موبر چه کنیم؟

درمان خار پاشنه با پودرهای موبر یکی از روش های درمانی این عارضه است که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد. معمولا، روشی که برای درمان این عارضه انتخاب می شود باید با نظر متخصصان صورت گیرد و نباید شرایط را به سمت بدتر شدن وضعیت خار پاشنه برد. اگر در یکی از شرایط زیر قرار دارید، بهتر است هر چه سریع تر برای درمان و ساخت کفش و کفی طبی اقدام کنید:

 • اگر اضافه وزن دارید و ساعات طولانی در روز را روی پای خود می ایستید؛
 • اگر تا به حال، کفش های نامناسب می پوشیده اید و اعتقادی به اقدام برای ساخت و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی ندارید؛
 • اگر سنتان بالا رفته است و از انجام عمل جراحی می ترسید، ممکن است درمان خار پاشنه با پودر موبر بتواند به شما کمک کند.
 • اگر از جمله کسانی هستید که تمرینات شدیدی انجام می دهند؛
 • اگر به عارضه صافی کف پا مبتلایید؛

برای درمان خار پاشنه با پودر موبر چه کنیم؟

برای درمان خار پاشنه، روش های درمانی متفاوتی وجود دارد. اگر این عارضه در مراحل ابتدایی خود باشد می توان به کمک روش هایی بسیار ساده و کم هزینه همچون، درمان خار پاشنه با پودر موبر اقدام کرد؛ چنانچه هیچ یک از روش های درمانی برای این عارضه، موثر واقع نشود باید از روش هایی همچون جراحی بهره گرفت.

نکته ای که در مورد درمان این عارضه باید مورد توجه قرار داده شود این است که درمان خار پاشنه، باید زیر نظر پزشک صورت گیرد و حتما باید با او مشورت شود.

برای درمان کردن خار پاشنه به کمک پودر موبر به شکل زیر عمل کنید:

 1. اول از همه، پاهای خود را کاملا خیس و مرطوب کنید.
 2. یک تشت آب آماده کنید و داخل آن مقداری پودر موبر بریزید.
 3. سپس، به مدت 10 دقیقه پاهای خود را در داخل تشت قرار دهید و خیلی خوب ماساژ بدهید.
 4. بعد از گذشت این مدت زمان، یک کرم مرطوب کننده برداشته و پاهای خود را به کمک آن نرم کنید.

نکته مهمی که در زمان استفاده از این پودر باید مد نظر قرار داده شود، عدم تماس پودر با سایر قسمت های پا و روی پا است. بهتر است مقدار آبی که داخل تشت می ریزید به اندازه ای باشد که فقط کف پای شما را پوشش دهد.

آشنایی با درمان خار پاشنه با پودر موبر

اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟ در این رابطه چه می دانید؟

حال که دانستید درمان خار پاشنه با پودر موبر به چه شکل انجام می شود، خوب است به سوال بسیار مهم و اساسی اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود نیز جواب دهیم. یکی از بدترین عوارضی که عدم درمان خار پاشنه ممکن است داشته باشد، دردی است که هنگام برخورد پاشنه به زمین حس می شود. زمانی که فرد در حال راه رفتن است، اگر مواظب نباشد و خار پاشنه به زمین برخورد کند، با توجه به گستردگی و سابقه بروز خار پاشنه دردی را حس خواهد کرد. درست است که درد این عارضه به صورت متناوب نیست، اما در صورت عدم درمان، درد آن دائمی خواهد شد.

تغییر در نحوه راه رفتن فرد از دیگر عوارض بی توجهی به درمان این عارضه است. اگر از روش درمان خار پاشنه با پودر موبر استفاده نشود، نحوه راه رفتن فرد تغییر کرده و افراد برای آنکه دردی را حس نکنند، لنگ لنگان راه می روند. این مدل راه رفتن با مشکلاتی از جمله بونیون، شکستگی و رگ به رگ شدن پا همراه خوهد بود. گاهی افراد نیز به دلیل لنگ زدن در زمان راه رفتن، ممکن است دچار درد در ناحیه لگن و یا زانو شوند.

درمان خار پاشنه با پودر موبر بهتر است یا درمان خار پاشنه با حنا؟

آیا خار پاشنه خطرناک است؟ در این رابطه چه می دانید؟

آیا خار پاشنه خطرناک است، یکی از سوالات مهمی است که برای افراد ممکن است به وجود آید. کسانی که دنبال روش های سنتی درمان خار پاشنه، همچون درمان خار پاشنه با پودر موبر هستند این سوال را زیاد می پرسند و نگرانی زیادی از بابت آن ابراز می کنند. درست است که خار پاشنه باعث ایجاد مشکلات جدی برای ما نمی شود، اما همینکه کیفیت زندگی در اثر بروز این عارضه کاهش پیدا می کند در نوع خود بسیار مهم و در خور توجه است.

کسانی که خار پاشنه دارند به دلیل دردی که در زمان برخورد این خار با زمین احساس می کنند، نمی توانند به درستی راه بروند. برخی از آنها در زمان راه رفتن، برای آنکه وزن خود را روی خار پاشنه نیندازند، لنگ لنگان راه می روند و شکل عادی راه رفتن خود را از دست می دهند. بد راه رفتن، باعث مشکلاتی همچون شکستگی پا خواهد شد و به همین دلیل است که افراد می بایست به فکر یک روش درمانی موثر باشند. برای شروع درمان، بهتر است به سراغ روش هایی چون درمان خار پاشنه با پودر موبر بروید؛ در ادامه اگر دیدید که این روش، موثر و کارساز نیست می توانید برای روش های درمانی جدی تر اقدام کنید.

درمان خار پاشنه با پودر موبر و از بین بردن عوارض آن

درمان خار پاشنه با پودر موبر بهتر است یا درمان خار پاشنه با حنا؟

برای درمان خار پاشنه با پودر موبر باید به این نکته توجه و دقت داشت که این روش، یک روش قطعی و ثابت شده از نظر پزشکان نیست و نمی توان از آن به عنوان یک راه حل قطعی برای درمان یاد کرد. چنانچه می خواهید به خود فرصت دهید تا با کمک روش های سنتی، خار پاشنه را درمان کنید، از این روش بهره ببرید، اما به خاطر داشته باشید که ممکن است پودر موبر، شما را به نتیجه ای که می خواهید نرساند.

همین قاعده و قانون در مورد درمان خار پاشنه با حنا نیز وجود دارد. درست است که این روش ها خطری برای سلامتی شما ندارند، اما باید به موضوع زمان و طولانی مدت بازه زمانی درمان این عارضه با روش های سنتی نیز فکر کنید.

به صورت کلی، از شما می خواهیم به جای آنکه به دنبال پیدا کردن روش های درمانی موثر برای خار پاشنه باشید، فکری برای پیشگیری از بروز این عارضه کنید. با انجام کارهای زیر می توانید از پاشنه پای خود در برابر بروز خار پاشنه محافظت کنید:

 • پوشیدن کفش های استاندارد مانند کفش های طبی؛
 • ورزش کردن و کاهش وزن؛
 • کاهش مدت زمان روی پا ایستادن؛

کلام آخر

درمان خار پاشنه با پودر موبر، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. چنانچه نمی خواهید عارضه خار پاشنه، شما را به خود درگیر کند، برای ساخت کفش ها و کفی های طبی که از بروز این عارضه جلوگیری می کنند، اقدام کرده و به ارتوپدی فنی های معتبر در کشور، همچون پایار مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *