از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم؟⭐100 درصد کاربردی

آیا میدانید از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم

از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم؛ موضوعی است که در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. اگر نمی دانید خار پاشنه چیست، چگونه آن را درمان می کنند و آیا این عارضه، خطرناک است یا خیر، در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله کفش استاندارد چه نوع کفشی است را نیز مطالعه کنید، و در مورد این نوع کفش اطلاعات بیشتری به دست آورید.

خار پاشنه چیست؟

یکی از مشکلاتی که شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد، خار پاشنه است. در خار پاشنه، کلسیم در پاشنه پا رسوب می کند و استخوان قرار گرفته در زیر استخوان پاشنه پا بیرون می آید. از خار پاشنه به عنوان یکی از ناهنجاری های جسمانی پا یاد می کنند و برخی مواقع ممکن است با درد همراه باشد و برخی مواقع دیگر ممکن است بیمار هیچ دردی را حس نکند؛ بنابراین با وجود احساس درد در ناحیه پاشنه پا و یا نداشتن آن نمی توان در مورد اینکه خار پاشنه وجود دارد یا خیر اظهار نظر کرد.

یکی از مواردی که خوب است در مورد آن نیز اطلاعاتی داشته باشد، علتِ بروز و ظاهر شدن خار پاشنه است. کسانی که از کفش های نامناسب استفاده می کنند، یکی از گروه هایی هستند که این مشکل را زیاد پیدا می کنند. بنابراین، اگر نمی خواهید با این مشکل دست و پنجه نرم کنید، حتما برای ساخت کفش و کفی طبی اقدام مناسبی انجام دهید.

در ادامه صحبت در خصوص سوال از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم، باید بدانید که وارد کردن فشار زیاد به پا و مخصوصا پاشنه پا باعث به وجود آمدن شرایط مناسب برای ظهور این خار خواهد شد. برای کاهش فشار از روی قسمت پاشنه می توان برای ساخت و پرداخت قیمت کفش و کفی طبی اقدام کرد. این کفش ها همه جوره از پای شما حمایت می کنند و اجازه نمی دهند هیچ خطری پای شما را تهدید کند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی  با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم

آیا خار پاشنه خطرناک است؟ هر آنچه خوب است در مورد آن بدانید!؟

یکی از مواردی که باعث می شود افراد به دنبال یافتن پاسخی قطعی برای سوال از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم، باشند خطراتی است که ممکن است این عارضه برای آنها به همراه داشته باشد. به صورت کلی باید بگوییم، خار پاشنه خطر جسمانی جدی را برای شما ایجاد نمی کند و فقط کیفیت زندگی تان را تحت تاثیر قرار می دهد.

پس به کسانی که سوال آیا خار پاشنه خطرناک است برایشان ایجاد شده، این گونه می گوییم که اصلا نگران بروز خار پاشنه نباشید و سعی نکنید در مورد این ناهنجاری به خود استرس بدهید. اگر، سبک زندگی خود را تغییر داده و کفش های مناسب بپوشید، هیچگاه این عارضه در پای شما ایجاد نخواهد شد. سعی کنید یکی از کارهایی که در ادامه نام می بریم، انجام دهید تا مجبور نشوید، به دنبال درمان خار پاشنه باشید:

 • اگر بروز خار پاشنه به دلیل اضافه وزن در شما اتفاق افتاده است، ورزش کنید و وزن خود را کاهش دهید.
 • از راه رفتن روی سطوح سخت و پریدن روی آن ها بدون داشتن کفش های مناسب اجتناب کنید.
 • کارهایی که ضربات سختی به پاشنه پای شما وارد می کند، انجام ندهید.

از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم؟ آیا در این رابطه اطلاعاتی دارید؟

از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم؛ یکی از سوالات کسانی است که نمی خواهند با داشتن این عارضه کیفیت زندگی شان تحت تاثیر قرار گیرد. همان طوری که در بالا نیز اشاره کردیم، در برخی مواقع، بروز این خار هیچ علامتی نداشته و شما اصلا متوجه نمی شود که خار پاشنه دارید. اما، در مواقعی که دردی را در پاشنه پا حس می کنید باید به وجود این خار شک کنید.

اگر یکی از علائم و نشانه های زیر را مشاهده کردید، احتمال آنکه به این عارضه مبتلا شده باشید، وجود دارد:

 • اگر از قسمت درگیر با خار پاشنه، گرمایی را حس می کنید؛
 • اگر در قسمت جلویی پاشنه پای تان، تورم و التهاب به چشم می خورد؛
 • اگر وقتی پاشنه پای خود را روی زمین قرار می دهید، درد خفیفی را در آن منطقه حس می کنید؛
 • اگر یک برآمدگی و یا زائده در قسمت پاشنه پا مشاهده می کنید؛
 • اگر قسمت پایینی پاشنه پای شما حساس شده است و راه رفتن با پای برهنه را برای تان سخت می کند؛
 • اگر صبح زود از خواب بیدار می شوید و احساسی شبیه به فرو رفتن چاقو در پاشنه پای خود دارید؛
 • اگر پایان روز، در پاهایتان احساس خستگی می کنید.

نکته ای که نباید از خاطر برده شود، این است که شما با دانستن و مشاهده این علائم در پای خود نمی توانید به صورت قطعی بگویید که من خار پاشنه دارم. بهتر است اگر یکی از علائم بالا را دیدید به پزشکانی که در این رابطه تخصص دارند، مراجعه کنید. آنها بهترین و شایسته ترین افراد برای تشخیص این عارضه هستند.

از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم؟ روشهای درمان

با روش های درمان خار پاشنه در منزل آشنا شوید؟

بعد از آنکه پاسخ سوال از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم را متوجه شدیم، باید در مورد روش های درمان آن نیز اطلاعاتی داشته باشیم؛ فقط اینکه دانستیم خار پاشنه داریم هیچ کمکی به ما نمی کند. اگر می خواهید به کمک برخی روش های خانگی و سنتی این خار را درمان کنید، این قسمت را با دقت بخوانید:

1- کاهش وزن

از آنجایی که بالا بودن وزن تاثیر زیادی روی ایجاد خار پاشنه دارد، به همین دلیل، کسانی که اضافه وزن دارند باید سعی کنند وزن خود را کاهش دهند. رعایت رژیم غذایی درست و صحیح و ورزش کردن از جمله کارهای موثری است که می توان برای درمان این عارضه انجام داد.

2- پوشیدن دمپایی های طبی

کسانی که عادت دارند در خانه دمپایی بپوشند، بهتر است برای آنکه به خار پاشنه مبتلا نشوند حتما برای ساخت دمپایی هایی با کفی طبی اقدام کنند. برای ساخت این کفی ها می توانید به مراکزی مراجعه کنید که در حوزه ساخت کفش های طبی و دمپایی های طبی فعالیت می کنند. در این مراکز، عملیات مربوط به ساخت پروتز چشم نیز انجام می شود.

3- انجام تمرینات ساده ورزشی در خانه

دیگر کار موثری که می توان برای درمان کردن خار پاشنه در خانه انجام داد، انجام برخی تمرینات ساده ای است که پزشکان و فیزیوتراپ ها پیشنهاد می کنند. این تمرین ها خار پاشنه را به مرور زمان از بین می برند.

4-درمان کردن بیماری ها

در ادامه تکمیل بحثمان در خصوص از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم و اینکه چگونه آن را درمان کنیم می بایست به برخی بیماری هایی اشاره داشته باشیم که باعث بروز خار پاشنه می شوند. از جمله بیماری هایی که باعث می شود فرد مبتلا به خار پاشنه نیز شود، آرتروز التهابی است. کسانی که هم آرتروز دارند و هم خار پاشنه، از آنجایی که آرتروز قابل درمان نیست، بهتر است اقداماتی برای جلوگیری از گسترش آن انجام دهند. قطعا با انجام این اقدامات، خار پاشنه نیز به مرور زمان درمان می شود.

5-انجام عمل جراحی

اگر خیلی وقت است که از بروز خار پاشنه گذشته و فرد هیچ اقدامی برای درمان آن انجام نداده باشد، چنانچه پزشک تشخیص دهد که با سایر روش ها امکان درمان و از بین بردن آن وجود ندارد، خار پاشنه را با عمل جراحی درمان می کند. این عمل در مواردی بسیار نادر انجام شده و بعد از آن نیز خیال بیمار کاملا راحت خواهد بود که خار پاشنه از بین رفته است.

6- مصرف داروهای ضد التهابی

با مراجعه به پزشکان می توان جواب سوال از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم را دریافت کرد. این پزشکان در صورتی که لازم ببینند داروهای ضد التهابی تجویز می کنند تا به مرور زمان خار پاشنه درمان شود.

با روش های درمان خار پاشنه در منزل آشنا شوید؟

روش درمان خار پاشنه؟ اگر خار پاشنه درمان نشود، چه میشود؟

حال که به جواب سوال از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم، پی بردید خوب است در مورد روش های درمان نیز نکاتی را بیان کنیم. قبل از معرفی روش های درمانی، می خواهیم به سوال اگر خار پاشنه درمان نشود، چه میشود، جواب بدهیم و بگوییم که اگر برای درمان، کاری نکنید، ممکن است هر بار که پاشنه پای شما به زمین برخورد می کند، احساس درد حس کنید؛ این احساس درد به شما اجازه نمی دهد که با همه وجود از زندگی تان لذت ببرید. اگر در اوایل بروز این عارضه، درد به صورت مقطعی است، ممکن است بی توجهی شما به درمان آن باعث شود که درد مذکور به یک درد پیوسته و ثابت تبدیل شود.

از جمله روش های درمان خار پاشنه می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • استراحت کردن
 • استفاده کردن از کمپرس سرد و یخ
 • استفاده کردن از کفش ها و کفی های طبی
 • مصرف دارو
 • عمل جراحی
 • تزریق کورتون
 • پوشیدن آتل
آیا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است؟ در این مورد چه می دانید؟

آیا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است؟ در این مورد چه می دانید؟

در ادامه صحبت در مورد از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم، لازم است در مورد یک سوال بسیار مهم دیگر نیز بحث کنیم. این سوال مهم، آیا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است، می باشد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم، کسانی که در طول روز مدت زمان زیادی را پیاده روی می کنند، در صورتی که کفش های نامناسبی همیشه به پا داشته باشند، شرایط را برای بروز خار پاشنه فراهم خواهند کرد؛ بنابراین باید بگوییم، پیاده روی با کفش های غیر استاندارد برای خار پاشنه بد است، و در واقع می تواند یک علت بروز آن باشد.

در سایر مواردی که فرد به خار پاشنه مبتلا شده است و می خواهد پیاده روی کند، از آنجایی که فرد در زمان راه رفتن دردی را در قسمت پاشنه خود حس می کند، به همین دلیل نمی تواند پیاده راه رفته و به کارهای خود رسیدگی کند و به همین علت، ناچار است یا هر چه سریع تر برای درمان این عارضه اقدامی را انجام دهد و یا می بایست کفش ها و کفی هایی را به پا کند که کمترین درد را روی خار پاشنه باعث شوند.

به هر صورت، اگر جواب سوال “از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم” را می دانید، بهتر است از آن پیشگیری کرده و در صورتی که پیاده روی های طولانی مدت دارید، کفش های استاندارد و مناسب به پا کنید.

 

از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم همه چیز در رابطه با خار پاشنه

کلام آخر

از کجا بفهمیم خار پاشنه داریم؛ موضوع صحبت ما در این مقاله بود. بهتر است اگر تصمیم دارید از پای خود محافظت کنید، برای ساخت کفش ها و کفی های طبی اقدام کنید. کلینیک پایار یکی از کلینیک های مطرح و معتبر در کشور است که در حوزه ساخت این کفش ها و کفی ها فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *