آیا درمان خار پاشنه با حنا ممکن است؟⭐چطوری؟

آیا درمان خار پاشنه با حنا، فوری است

درمان خار پاشنه با حنا و ارائه یک راه حل قطعی برای درمان این مشکل، از جمله موضوعات مهمی است که در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار به بحث در مورد آنها خواهیم پرداخت. اگر می خواهید این عارضه و روش درمان آن را بهتر بشناسید، در ادامه با ما همراه باشید.

خار پاشنه چیست؟ اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟

یکی از قسمت های کف پا، فاشیا نام دارد. اگر فاشیا ترک برداشته و آسیب ببیند، بدن واکنش نشان داده و سلول های استخوان ساز را به آن ناحیه ارسال می کند. با رفتن سلول های استخوان ساز به این قسمت و شروع فعالیت، یک برآمدگی در انتهای استخوان پاشنه پا ایجاد می شود که به آن خار پاشنه می گویند.

اگر به تازگی به این عارضه مبتلا شده اید و سوال اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود، به یک نگرانی بزرگ برایتان تبدیل شده است، باید بگوییم که این عارضه، مشکل و آسیب جدی در شما ایجاد نخواهد کرد. مهم ترین و بدترین کاری که این عارضه با زندگی شما می کند کاهش کیفیت زندگی است. برخی کسانی که خار پاشنه دارند، درد زیادی در این ناحیه حس می کنند. این درد، حتی در زمان هایی که فرد خیلی آرام و آهسته راه می رود نیز حس می شود. درد ناحیه پاشنه اجازه نمی دهد که فرد به راحتی به کارهای خویش رسیدگی کند.

توصیه می کنیم به جای آنکه به فکر درمان خار پاشنه با حنا باشید، حتما برای پیشیگری از این عارضه فکری کنید. یکی از بهترین کارهایی که می توان برای جلوگیری از ایجاد این عارضه پیشنهاد کرد، اقدام برای ساخت کفش و کفی طبی است.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

آیا خار پاشنه خطرناک است؟

علت اینکه روش های درمانی مختلف و از جمله درمان خار پاشنه با حنا را پیشنهاد می کنند شاید یک سوال مهم باشد و آن سوال مهم نیز، ” آیا خار پاشنه خطرناک است” می باشد. این سوال، سوالی است که ممکن است برای خیلی ها پیش آمده باشد. واقعیتی که در مورد این موضوع وجود دارد این است که خار پاشنه به ما اعلام می کند ممکن است کلسیم زیادی در بدن ما وجود داشته باشد. وقتی که کلسیم در بدن ما زیاد می شود یکی از علائمی که ممکن است بروز پیدا کند خار پاشنه است. بنابراین، به محض اینکه خار پاشنه در کف پای خود مشاهده کردید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید تا متوجه شوید که علت اصلی بروز این خار در پا چیست.

موضوع دیگری که در مورد خطرات خار پاشنه باید مورد توجه قرار داده شود این است که این عارضه باعث کاهش کیفیت زندگی افراد می شود. از آنجایی که انداختن وزن روی این خار، دردناک است به همین دلیل، افراد نمی توانند خیلی راحت راه بروند، بدوند و به صورت کلی به کارهای روزانه خود رسیدگی کنند. اگر شما نیز از این عارضه رنج می برید بهتر است به کمک روش های درمان متفاوت، مانند درمان خار پاشنه با حنا قدمی برای از بین بردن این مشکل بردارید.

درمان خار پاشنه با حنا و از بین بردن عوارض آن

روش درمان خار پاشنه با حنا چگونه  است؟

قبل از آنکه در مورد درمان خار پاشنه با حنا نکاتی را بیان کنیم، خاطر نشان می کنیم پرداخت قیمت کفش و کفی طبی به عنوان یک راه تضمینی برای درمان و پیشگیری از عارضه خار پاشنه مطرح است. این کفش ها وزن افراد را به صورت یکنواخت روی کف پا پخش می کنند و به این شکل است که در آینده خار پاشنه در پا ایجاد نخواهد شد.

حنا، یکی از قدیمی ترین ترکیباتی است که امروز خیلی کم از آن استفاده می شود. از این ماده برای آنکه مشکلات مفصلی و یا پوستی را حل کنند، استفاده می کردند. با این همه، هنوز هم نمی توان از این روش به عنوان یک روش قطعی برای درمان خار پاشنه یاد کرد. از آنجایی که این روش به صورت علمی تایید نشده است، پس نمی توان طرز استفاده از آن نیز به شما بگوییم؛ زیرا نمی خواهیم با دادن اطلاعات غلط، دردسری برای شما ایجاد کنیم.

نکته مهمی که باید به آن توجه و دقت داشته باشید، ضررهایی است که این ماده ممکن است برای شما به همراه داشته باشد؛ شما هیگاه نباید این ماده را بدون تجویز افراد متخصص استفاده کنید. برخی از ضررهای این ماده به شرح زیر است:

  • ایجاد التهاب در پوست، یکی از خطراتی است ک ممکن است استفاده از حنا ایجاد کند.
  • حساسیت نشان دادن پوست پاشنه پا به حنا از دیگر خطرات استفاده از این ماده است. ممکن است برخی افراد به دلیل ترکیباتی که در حنا به کار برده شده است، نسبت به آن حساسیت نشان داده و خار پاشنه آنها وضعیت بدتری پیدا کند.
  • تحریک شدن نواحی حساس از دیگر مشکلاتی است که استفاده از حنا ممکن است ایجاد کند.
آشنایی با درمان خار پاشنه با حنا

درمان خار پاشنه با حنا یا درمان خار پاشنه با آجر؟ کدام بهتر است؟

با توجه به هشداری که در بالا اشاره کردیم، الان به خوبی می دانید که برای درمان خار پاشنه، برخی روش های سنتی به مانند درمان خار پاشنه با حنا اصلا کاربردی و مفید نیست و نمی تواند این عارضه را به خوبی درمان کند. درمان خار پاشنه با آجر نیز یک روش سنتی است و تحقیقات علمی نتوانسته اند ثابت کنند حنا، آجر، پودر موبر، پیاز، عسل و غیره می توانند در درمان این عارضه موثر واقع شوند. اگر خار پاشنه دارید و درد ناشی از آن اذیتتان می کنند حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید و از او کمک بخواهید.

اگر، در یکی از شرایط زیر قرار دارید، توصیه می کنیم حتما برای روش هایی اقدام کنید که امتحان خود را پس داده و بسیاری افراد از انجام آن به نتیجه رسیده اند:

  • اگر اضافه وزن دارید و چاق هستید، باید خیلی مراقب باشید؛ زیرا این عارضه یکی از عوارض متداول در افراد چاقی به شمار می رود که کفش های نامناسبی به پا می کنند.
  • کسانی که مدت طولانی را در طی روز سر پا می ایستند، دیگر افرادی اند که در معرض ابتلا به خار پاشنه قرار دارند.
  • انجام فعالیت های سنگین نیز شرایط بروز پاشنه خار پاشنه را فراهم می کند.
  • افزایش سن و کاهش انعطاف پذیری لایه چربی محافظ پاشنه پا نیز یکی از عوامل ایجاد خار پاشنه است.

در مورد درمان خار پاشنه با حنا نکاتی را با شما در میان گذاشتیم، اما خوب است در مورد درمان این عارضه با آجر نیز نکاتی را بیان کنیم. یکی از عواملی که به کمک آمده و درد خار پاشنه را کاهش می دهد، گرم نگه داشتن محلی است که این خار در آنجا به وجود آمده است. استفاده از آجر گرم می تواند درد خار پاشنه را کم کند و باعث حفظ کیفیت زندگی شما شود.

به این منظور، می توانید یک عدد آجر را روی اجاق گاز قرار دهید و وقتی گرم شد آن را بردارید، یک عدد پارچه دور آن بپیچید و سپس آن را زیر پای خود و در محلی که خار پاشنه بیرون زده است، قرار دهید و روی آجر بایستید. کسانی که یک پا و یا دو پای آنها دچار این مشکل شده می توانند از این روش استفاده کنند. وقتی  که حس کردید گرمای آجر کاهش پیدا کرده، می توانید پایین آمده و دو مرتبه آجر را گرم کنید.

البته، شما می توانید به روش دیگری نیز از آجر به جای درمان خار پاشنه با حنا استفاده کنید. در اینا روش، می بایست آجر را در یک تکه پارچه قرار دهید و آن را به کمک قسمتی که خار پاشنه در آن محل به وجود آمده است به سمت جلو هل دهید. این روش نیز ممکن است برای درمان خار پاشنه مفید باشد. اگر درد زیادی داشتید، این روش را انجام ندهید.

درمان خار پاشنه با حنا به چه شکل است

اگر خار پاشنه درمان نشود، چه میشود؟ در این رابطه چه می دانید؟

در مورد درمان خار پاشنه با حنا نکاتی را بیان کردیم. بعد از ذکر این روش درمانی، ممکن است برای برخی این سوال پیش آید که اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟ چرا راه های متفاوتی برای درمان این عارضه پیشنهاد می کنند؟ درست است که خار پاشنه، فرد را برای ساخت و پرداخت قیمت پروتز پا بالای زانو آماده نمی کند، اما برخی عوارضی که در اثر بی توجهی به درمان این عارضه ممکن است شما را به خود درگیر کند به شرح زیر است:

  • اگر برای مدت طولانی این میخچه در کف پای فرد باقی بماند، عفونت از جمله عوارضی است که حتما خود را نشان می دهد. عفونت های پوستی نیاز به درمان دارند و نباید به راحتی از کنار آنها عبور کرد.
  • خار پاشنه در برخی افراد با درد همراه است. در این گروه، وقتی خار پاشنه به زمین برخورد می کند، فرد درد زیادی را حس خواهد کرد. این درد، یکی از عوامل کاهنده کیفیت زندگی است و به او اجازه نمی دهد که به مانند گذشته از زندگی خود لذت ببرد.
  • کمر درد، زانو درد و درد در ناحیه لگن از دیگر عوارضی است که در اثر بی توجهی به درمان خار پاشنه با حنا و سایر روش ها ظاهر می رود. از آنجایی که فرد برای کاهش درد خار پاشنه سعی می کند بدن خود را کج کرده و وزن خود را روی پای مبتلا به خار پاشنه نیندازد، همین قرار نداشتن بدن در یک راستا، باعث ایجاد درد در قسمت هایی که گفتیم می شود.
اگر خار پاشنه درمان نشود، چه میشود؟ در این رابطه چه می دانید؟

اگر درمان خار پاشنه با حنا یک درمان فوری خار پاشنه نیست، پس راه حل چیست؟

در بالاتر گفتیم، درمان خار پاشنه با حنا و موادی چون پودر موبر و غیره اصلا راه حل های قطعی برای از بین بردن خار پاشنه نیستند. برای از بین بردن این خار روش هایی به شرح زیر می تواند مفید و موثر به نظر برسد:

1- پوشیدن کفش های طبی

یکی از بهترین و قوی ترین راه حل ها برای درمان خار پاشنه، پوشیدن کفش ها و کفی های طبی هستند. این کفش ها فشاری که به کف پا وارد می کند به صورت یکنواخت در همه جای آن پخش کرده و اجازه نمی دهند که یک قسمت از پا فشار زیادی را تحمل کند.

2-استفاده از دارو

از دیگر روش هایی که آن هم می تواند یک درمان فوری خار پاشنه به شمار رود، استفاده از دارو است. داروها را تنها زمانی مصرف کنید که پزشک آنها را برای شما تجویز کرده باشد.

3- استفاده از روش های غیر جراحی

برخی دستگاه ها هستند که می توانند در موارد شدید این عارضه، به کمک آمده و درد آن را کاهش دهند.

کلام آخر

درمان خار پاشنه به کمک حنا موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم نکاتی را که بیان کردیم، از شدت نگرانی شما در این رابطه کم کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *