آیا درمان خار پاشنه با عسل ممکن است؟⭐مراقب سلامتی خود باشید

اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟ در این رابطه چه میدانید؟

درمان خار پاشنه با عسل، موضوعی است که در این مقاله از سری مقاله های کلینیک ارتوپدی فنی پایار قصد داریم در مورد آن، نکاتی را شما در میان بگذاریم. اگر به این عارضه مبتلایید و می خواهید با یک روش سنتی برای درمان آن آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود؟ در این رابطه چه میدانید؟

قبل از آنکه در مورد سوال “اگر خار پاشنه درمان نشود چه میشود” نکاتی را بیان کنیم، خوب است اول به این موضوع بپردازیم که خار پاشنه چیست. خار پاشنه زمانی ایجاد می کند که فرد برای مثال، در اثر زیاد ایستادن و یا زیاد راه رفتن و یا پوشیدن کفش های نامناسب، به جای اقدام برای ساخت کفش و کفی طبی، موجب می شود که کلسیم در استخوان زیر پاشنه پا تجمع پیدا کند. در برخی افراد، این تجمع کلسیم با درد همراه است و برخی دیگر از افراد حتی با وجود داشتن یک برآمدگی در کف پا، هیچ دردی را حس نمی کنند.

کسانی که به این عارضه مبتلا هستند، کیفیت زندگی شان به شدت کاهش پیدا می کند. آنها حتی اگر سعی کنند آهسته و آرام راه بروند، باز هم درد موجود اذیتشان می کند. شاید در ابتدایی که این خار به وجود می آید، دردها مقطعی و ناپیوسته باشند، اما زمانی که هیچ اقدامی برای درمان خار پاشنه، مانند درمان خار پاشنه با عسل، صورت نگیرد، فرد توان راه رفتن را نیز از دست می دهد.

به همین جهت، اگر چاق هستید و اضافه وزن دارید؛ اگر ساعات طولانی را در طی روز می ایستید و یا راه می روید؛ اگر کفش های نامناسب و غیر طبی به پا می کنید، حتما برای ساخت کفش های مناسب که همان کفش های طبی سفارشی هستند اقدام کنید. توصیه می کنیم برای ساخت این کفش ها به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، چون پایار مراجعه کنید؛ کارشناسان این مجموعه بهتر از هر کسی دیگری می توانند به شما کمک کرده و شما را در جریان قیمت کفش و کفی طبی قرار دهند.

دریافت مشاوره رایگان برای اطلاع بیشتر از کفش و کفی طبی با ما تماس بگیرید.

برای پذیرش لطفا با شماره زیر تماس بگیرید

همکاران ما بی صبرانه منتظر خدمت به شما هستند 😊

ایا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است؟ در این رابطه چه می دانید؟

خوب است قبل از آنکه به صحبت در مورد درمان خار پاشنه با عسل اشاره ای داشته باشیم، در مورد یکی از سوالات بسیار مهمی که در همین رابطه مطرح می کنند، نکاتی را بیان کنیم. ایا پیاده روی برای خار پاشنه مضر است، یکی از سوالات افراد درگیر با عارضه خار پاشنه است. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم، پیاده روی، تنها در صورتی برای خار پاشنه ضرر دارد که فرد برای قدم زدن و راه رفتن از کفش های غیر استاندارد و غیر طبی برای پیاده روی استفاده کند.

البته، ناگفته نماند که یکی از علت هایی که باعث می شود فرد به خار پاشنه مبتلا شود این است که او کفش های نامناسبی را برای پیاده روی انتخاب می کند. درست است که درمان خار پاشنه با عسل، هیچ گونه عارضه ای ندارد، اما فرد می تواند به جای آنکه به دنبال روش های درمان باشد به فکر پیشگیری بوده و جهت تهیه و پوشیدن کفش ها و کفی های طبی اقدام کند.

خاطر نشان می کنیم، فردی که خار پاشنه دارد نمی تواند به راحتی قدم بزند و حتی در صورت درمان خار پاشنه، اگر دو مرتبه کفش هایی نامناسب برای پیاده روی بپوشد باز هم این عارضه به وجود خواهد آمد.

آیا درمان خار پاشنه با عسل امکان دارد؟

آیا درمان خار پاشنه با عسل یک درمان فوری خار پاشنه است؟

درمان خار پاشنه با عسل، یکی از روش هایی است که ممکن است بتواند به شما کمک کند تا خار پاشنه پای تان را درمان کنید. اولین موضوعی که خوب است در مورد این روش درمان بدانید، آن است که درمان خار پاشنه به کمک عسل یک درمان فوری خار پاشنه نیست و شما برای آنکه نتیجه این روش را ببینید، باید به خود زمان بدهید.

موضوع دیگری که در رابطه با عسل و استفاده از آن باید مورد توجه قرار داد، نحوه استفاده و مصرف آن است. معمولا، عسل به صورت موضعی روی خار پاشنه قرار داده نمی شود و به دم نوش هایی اضافه می شود که برای این مورد مفید هستند.

برای مثال، یکی از دم نوش هایی که خوب است با عسل ترکیب شود تا اثربخشی اش چندین برابر شود، دم نوش دانه های یونجه است. مقداری دانه یونجه را به مدت 20 تا 30 دقیقه بجوشانید و قبل از مصرف، به آن عسل اضافه کنید.

دیگر نوشیدنی که در درمان خار پاشنه، ممکن است مفید باشد خوردن سرکه سیب و آب است. برای آنکه این ترکیب از نظر مزاجی مشکلی ایجاد نکند، بهتر است به آن عسل اضافه شود. نوشیدن این نوشیدنی 1 تا 2 بار در روز توصیه می شود.

درمان خار پاشنه با عسل بهتر است یا درمان خار پاشنه با پودر موبر؟

نکته مهمی که نباید آن را از خاطر ببرید این است که درمان خار پاشنه با عسل و درمان خار پاشنه با پودر موبر، هر دو جزء روش هایی هستند که فرد برای دیدن نتایج آنها باید مدت زمان طولانی را صبر کرده و منتظر بماند. معمولا، روش های که در طب سنتی معرفی می شوند در یک بازه زمانی کوتاه شما را به نتیجه دلخواه نمی رسانند و این یکی از معایبی که طب سنتی دارد.

بنابراین، اگر درد خار پاشنه ای که به آن مبتلا هستید، خیلی اذیتتان می کند و اجازه نمی دهد به مانند قبل به کارهای روزانه خود رسیدگی کنید و از زندگی لذت ببرید، حتما به پزشک مراجعه کنید. پزشکان، بهترین و موثرترین روش های درمان خار پاشنه را به شما معرفی کرده و کمکتان می کنند تا هر چه زودتر از شر این درد و رنج خلاص شوید.

در ضمن، درمان خار پاشنه به کمک عسل و پودر موبر، به عنوان روش های درمان قطعی این عارضه مطرح نبوده و شما نمی توانید از آنها به عنوان روش هایی کاملا موثر و مفید برای از بین بردن خار پاشنه یاد کنید. بهترین درمان برای خار پاشنه پیشگیری است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

درمان خار پاشنه با عسل بهتر است یا درمان خار پاشنه با پودر موبر؟

از دیگر روش های درمان خار پاشنه در منزل چه میدانید؟

خوب است بدانید که درمان خار پاشنه با عسل، تنها راه درمان خار پاشنه در منزل نیست. شما برای آنکه این عارضه را درمان کنید می توانید کارهای مفید دیگری نیز انجام دهید که از جمله آنها می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

  • رعایت یک رژیم درست و اصولی می تواند به شما کمک کند تا خار پاشنه پای خود را درمان کنید. در رژیمی که از آن حرف می زنیم، باید املاح و مواد معدنی و همین طور ویتامین ها به اندازه کافی وجود داشته باشد.
  • قرار دادن پا روی توپ و غلطاندن آن، می تواند روش خوبی برای درمان خار پاشنه باشد. شما می توانید پای خود را روی یک توپ قرار دهید، و پا را به سمت جلو و عقب هل دهید. مشکلات و دردسری های این روش، از درمان خار پاشنه با عسل کمتر است.
  • گرم نگه داشتن منطقه ای که میخچه در آن به وجود آمده است نیز دیگر روش درمانی خار پاشنه در خانه به شمار می رود. شما می توانید زمانی که در خانه هستید، یک جفت جوراب مناسب و نخی گرم بپوشید و یا یک تکه پشم زیر پاشنه پای خود در داخل کفش طبی تان که توسط بهترین مراکز ساخت کفش های طبی ساخته شده است، قرار دهید. مراکز ساخت پروتز مچ پا نیز می توانند بهترین نوع کفش را برای شما بسازند.
از دیگر روش های درمان خار پاشنه در منزل چه میدانید؟

به غیر از روش هایی که در بالا اشاره کردیم و امکان انجام آنها نیز در خانه وجود دارد استفاده از مواد زیر نیز می تواند در درمان خار پاشنه کمک کند. این روش ها نیز به مانند درمان خار پاشنه با عسل، از جمله درمان های سنتی و خانگی به شمار می روند:

  • یکی از موادی که در هر خانه ای یافت می شود، جوش شیرین است. به دلیل وجود کریستال در جوش شیرین، این ماده می تواند کلسیمی که در قسمت پاشنه پا تجمع پیدا کرده است، کاهش دهد. برای درمان خار پاشنه با جوش شیرین می توانید مقداری از آن را با آب ترکیب کرده و یک خمیر به دست آورید. سپس، خمیر به دست آمده را به کمک یک گاز و یا باند و یا چسب های شیشه ای روی پاشنه پا قرار دهید. توصیه می شود 2 بار در روز این کار انجام شود.
  • از دیگر ترکیبات مفید برای درمان خار پاشنه، که آن نیز به مانند درمان خار پاشنه با عسل ممکن است مدتی طول بکشد تا اثرات درمانی خود را نشان دهد، سرکه است. نصف فنجان سرکه را گرم کنید، در داخل یک تشت آب گرم بریزید و سپس، پاهای خود را در داخل آن قرار دهید. بهتر است برای گرفتن بهترین نتایج، دو بار در روز و هر بار به مدت 5 تا 10 دقیقه، این کار انجام شود.
درمان خار پاشنه با عسل و کاهش عوارض آن

درمان خار پاشنه با شیشه نوشابه، و مقایسه آن با درمان خار پاشنه با عسل!؟

برای درمان خار پاشنه در طب سنتی، روش های متفاوتی را پیشنهاد می کنند. در این مقاله در مورد درمان خار پاشنه با عسل صحبت کردیم و حال می خواهیم در مورد درمان خار پاشنه با شیشه نوشابه نیز نکاتی را بیان کنیم. به این منظور می توانید یک عدد شیشه نوشابه را آماده کرده و آن را زیر پای خود قرار دهید. سپس، پای خود را به روی این شیشه نوشابه به سمت جلو و عقب بغلطانید. سعی کنید تا جایی که می توانید این کار را بدون فشار و شتاب زدگی انجام دهید. به جای شیشه نوشابه می توانید از وسیله دیگری که استوانه ای است استفاده کنید.

اگر بخواهیم هر دو روش را با هم مقایسه کنیم و در مورد برتری یکی از آنها تصمیم بگیریم، باید بگوییم که هم درمان با شیشه نوشابه و هم درمان با خار پاشنه، ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد. خار پاشنه، یک زائده استخوانی است و از بین بردن آن نیاز به گذشت زمان دارد. به همین دلیل نمی توان از هیچ کدام از این دو روش به عنوان یک روش قطعی و سریع خار پاشنه یاد کرد. به جای پیدا کردن یک روش درمانی، کفش مناسب بپوشید و از بروز این عارضه پیشگیری به عمل آورید.

درمان خار پاشنه با شیشه نوشابه، و مقایسه آن با درمان خار پاشنه با عسل!؟

بهترین روش درمان خار پاشنه در طب سنتی چیست؟

درمان خار پاشنه با عسل یکی از روش های درمان در طب سنتی است. شما می توانید از روش هایی که در ادامه آورده ایم نیز برای از بین بردن خار پاشنه استفاده کنید:

  • ماساژ، یکی از کارهایی است که کمک می کند خار پاشنه خیلی زود درمان شود. بهتر است در زمان ماساژ از روغن هایی با طبع گرم، همچون روغن سیاهدانه، روغن زیتون و روغن شترمرغ استفاده کنید.
  • گرم نگه داشتن خار پاشنه به خصوص در فصل سرد نیز می تواند این عارضه را به مرور زمان درمان کند. پوشیدن یک جوراب پشمی، راهکار خوبی است.
  • زالو انداختن و حجامت نیز در درمان خار پاشنه موثر است.

برخی روش های درمان خار پاشنه در طب سنتی را معرفی کردیم؛ اما خوب است به جای پیدا کردن یک روش درمانی مناسب برای این عارضه، به اقدامات پیشگیرانه فکر کنید. بهترین راه برای پیشگیری، ساخت کفش ها و کفی های طبی هستند که می توانند از بروز خار پاشنه جلوگیری کرده و به شما کمک کنند تا همیشه از زندگی خود نهایت رضایت را داشته باشید.

کلام آخر

درمان خار پاشنه با عسل، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم نکاتی که در مورد این عارضه و روش های درمان آن بیان کردیم به شما کمک کرده و اطلاعاتتان را در این زمینه افزایش داده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *